Wtorek, 23 kwietnia 2019r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

PEC. W maju coroczna przerwa

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Cenny remis trampkarzy AP Baltica Świnoujście

W sobotnie przedpołudnie (23.03) na świnoujskim boisku OSIR odbył się mecz w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, w którym to Akademia Piłkarska BALTICA Świnoujście podejmowała Gwardie Koszalin. Od samego początku mecz był bardzo zacięty i obfitował w sytuacje bramkowe. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Na początek wiosny piękny koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia

W miniony piątek (22.03) w Sali Teatralnej MDK w Koncercie Wiosennym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia z Miejskim Domem Kultury, wystąpiła Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia, która od lat włącza się w życie kulturalne naszego miasta. W Świnoujściu działa od 1964 roku, a od 7 lat prowadzi kapitan Grzegorz RUDNIK.

czytaj więcej

Miasto

„Lokum” z kolejną działką pod budowę mieszkań

Aktem notarialnym Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz przekazał miejskiej spółce „Lokum” nieruchomość przy ulicy Grunwaldzkiej 65 o wartości 708 tys. złotych. Na działce spółka wybuduje około 40 mieszkań w ramach gminnego budownictwa czynszowego. 

czytaj więcej

Wydarzenia

11. Edycja Baltic Business Forum już 10-12 kwietnia!

Zapraszamy do Świnoujście na Baltic Business Forum – trzydniowe spotkanie przedsiębiorców, przedstawicieli rządu, samorządowców ekspertów gospodarczych i organizacji pozarządowych . W programie prelekcje, debaty i otwarte dyskusje o tym, jak uwalniać energię dla rozwoju gospodarczego. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Sukces młodych piłkarzy SP1

We wtorek, 19 marca 2019 r. na boisku piłkarskim Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” przy ulicy Matejki 17 A odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, rocznik 2005-2003.

czytaj więcej

Sport

Mateusz Niżejewski obronił tytuł Mistrza Polski!

W Kartuzach 15-17 marca odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick Light. Udział w tych zawodach wzięło ponad 250 zawodników z całej Polski. Wśród nich wystartowała ekipa ULKSW Pomorze Świnoujście w siedmioosobowym składzie.

czytaj więcej

Miasto

Prawie milion euro na rewitalizację Parku Zdrojowego

Świnoujście dostało 975 tysięcy euro dofinansowania do rewitalizacji kolejnej części Parku Zdrojowego. Chodzi o teren parku pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego. Dofinansowanie ze środków unijnych to aż 85 procent szacowanych kosztów inwestycji. A to oznacza, że ze swojego budżetu miasto będzie musiało dołożyć do tej inwestycji tylko 15 procent. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Biegi Wiosenne z Marzanną

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu serdecznie zaprasza na kolejny bieg I edycji Świnoujskiej Ligi Biegowej z „Wyspiarzem”. Czwarte zawody w ramach Ligi odbędą się 24 marca 2019 r., o godzinie 11:00 pod nazwą „Biegi Wiosenne z Marzanną”. Start i meta do biegów znajduje się na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert Wiosenny

Tradycyjnie w pierwszych dniachkalendarzowejwiosny 22 marca (piątek) Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zaprasza na KONCERT WIOSENNY.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia