Środa, 19 grudnia 2018r.

Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Krótkie pierwsze obrady. Rada Miasta bez przewodniczącego

Zaledwie po trzech kwadransach zakończyła się pierwsza część uroczystej sesji Rady Miasta nowej kadencji. Radni oraz prezydent złożyli ślubowanie. Nie udało się wyłonić przewodniczągo Rady. Nikt z obradujących nie zgłosił kandydatury, pojawił się za to wniosek o przełożenie sesji na poniedziałek. 

czytaj więcej

Miasto

Powstanie parking wielopoziomowy. Pierwszy taki w mieście

Świnoujska spółka SD Park System w wyniku drugiego nieograniczonego przetargu wydzierżawiła od miasta teren przy ulicy Dąbrowskiego, za budynkiem przychodni zdrowia. Na 1105 metrach kwadratowych ma w ciągu dwóch lat wybudować wielopoziomowy parking wraz z całą infrastrukturą.

czytaj więcej

Port Wojenny

Nowy dowódca ORP Hańcza

Dzisiaj, wtorek 20 listopada, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Hańcza. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Piotr Bartosewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na żywo oglądali mecz reprezentacji Polska - Czechy

Ponad 40-osobowa grupa zawodników Morskiego Klubu Sportowego FLOTA Świnoujście, wraz z trenerem Krzysztofem Słowińskim i rodzicami wybrała się na stadion Energa Gdańsk, aby kibicować biało-czerwonym w meczu towarzyskim Polska - Czechy.

 

czytaj więcej

Wydarzenia

Tenisowa sobota w OSiR „Wyspiarz”

W sobotę 17 listopada w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” rozegrany został Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Łączne w trzech kategoriach wzięło udział 23 zawodników i zawodniczek.

czytaj więcej

Miasto

Na zabiegi z Bonem Seniora

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. informuje, iż od 20 listopada 2018 r. w Hotelu Interferie Medical SPA przy ulicy Uzdrowiskowej 15 będzie można korzystać z bazy zabiegowej w ramach realizacji BONU SENIORA.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem” wystartowała

W niedzielne przedpołudnie, dnia 18 listopada 2018 r. na stadionie lekkoatletycznym w Świnoujściu odbyły się pierwsze zawody I edycji Świnoujska Liga Biegowa z „Wyspiarzem” pod nazwą „Szukamy Talentów”. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” chcąc zmotywować mieszkańców do aktywności fizycznej, zachęcić do rywalizacji sportowej zarówno dzieci i dorosłych zdecydował się wesprzeć najlepszy w Polsce projekt biegowy dla dzieci i młodzieży.

czytaj więcej

Piłka nożna

Trampkarze AP Baltica w Stargardzie

W sobotę (17.11), drużyna Trampkarzy AP Baltica rozgrywała wyjazdowy mecz ligowy w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN. Tym razem przeciwnikiem był zespół Błękitnych Stargard.

czytaj więcej

Odra Chojna - Flota 0-3 (0-3)

Tym razem do przerwy

Za nami przedostatnia kolejka rundy jesiennej w klasie okręgowej. Nasz zespół czekał daleki jak na ten szczebel wyjazd do Chojny. Nie odległość jednak wzbudzała największy niepokój, do godzin spędzonych w busie jesteśmy przecież przyzwyczajeni. Rywal okazał się w poprzednim sezonie bardzo wymagający, a i teraz choć punktuje o wiele słabiej, wciąż dowodził, że potrafi zmobilizować się, czego najlepszym dowodem był remis w Golczewie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Blisko 90 uczestników na 123 parkrunie

Mroźny jesienny poranek przywitał dzisiaj w świnoujskim Parku Zdrojowym blisko dziewięćdziesięciu amatorów biegów przełajowych na 123. edycji parkrun. W jakże urokliwych zakątkach Parku na pięciokilometrowym dystansie, z czasem jak i swoimi słabościami zmierzyło się 32 pań oraz 46 panów.

czytaj więcej

Gospodarka

Rekordy przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu

Rekordowy październik i znakomity bilans po 10 miesiącach pod względem przeładowanych towarów w portach w Szczecinie i Świnoujściu. W samym październiku porty przeładowały o blisko 26 procent, a w ciągu dziesięciu miesięcy o 13,2 procent więcej towarów, aniżeli w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ogółem dotychczasowy bilans porty zamykają wartością 23,6 mln ton obsłużonych towarów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia