Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Kronika policyjna

Przed policjantami schował się w wersalce

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali poszukiwanego 45-latka. Mężczyzna, próbował ukryć się przed policjantami i na schowek wybrał tapczan. Zatrzymany poniesie teraz odpowiedzialność za popełnione przestępstwa i spędzi w więzieniu blisko dwa lata.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wypoczynek i rywalizacja na świnoujskich kortach

Od piątku startuje turniej tenisowy Pomerania Cup. To ogólnopolskie rozgrywki bez ograniczeń wiekowych rozgrywane w ramach cyklu Seniorzy i Amatorzy Polskiego Związku Tenisa. Gracze ze Świnoujścia i z całego województwa zachodniopomorskiego zwolnieni są z wpisowego.

czytaj więcej

Dziki zagrażają mieszkańcom Warszowa. Rozwiązania problemu nie widać

Na Warszowie dziki poturbowały dużego psa, dlatego mieszkańcy boją się o swoje dzieci bawiące się przy domach. Stada zwierząt z warchlakami plądrując przydomowe śmietniki nie tylko brudzą, ale przede wszystkim bywają agresywne w stosunku do ludzi i zwierząt domowych. Pan Andrzej Tomkowiak, mieszkaniec Warszowa, interweniował już w tej sprawie w urzędzie i Zarządzie Osiedla. Bez skutku. Miasto nie ogłosiło dotychczas przetargu na odłów dzikich zwierząt. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Weź udział w Bałtyckiej Sztafecie 2018

Bieganie to najprostsza forma aktywności fizycznej. W ostatnim okresie stało się oznaką prowadzenia zdrowego stylu życia. Do biegania nie trzeba nikogo namawiać. Biegają nie tylko znani sportowcy, celebryci i ludzie show biznesu. Biega prawie każdy, niezależnie od grupy społecznej, płci i umiejętności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festyn dla Michała

W sobotę 26 maja br. na stadionie miejskim OSiR w Świnoujściu odbył się festyn charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Drużyna Aniołów i Szpital Miejski, celem wsparcia Michała Michalskiego. Imprezę, która objął honorowym patronatem Prezydent Miasta pan Janusz Żmurkiewicz współorganizowali: Fundacja Hospicyjna "Przystań" Agrofirma z Witkowa, Uzdrowisko Świnoujście, OSiR „Wyspiarz”, 8 FOW, Caritas Świnoujście, wolontariusze z Fundacji Motywacja i Działanie, Akademia Baltica, ULKWS „Pomorze”, Akademia Karate Kyokushin oraz masa ludzi dobrej woli.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Dziecka na parkrunie

W najbliższą sobotę (2 czerwca 2018) o godz. 9.00 zapraszamy do Parku Zdrojowego przy boisku na bezpłatne biegi - szczególnie Dzieci z okazji ich święta. Dorośli pobiegną już po raz 99. a dla dzieci przygotowaliśmy bieg specjalny na dystansie 100 metrów oraz drobne niespodzianki. Przed biegiem o godz. 8.45, jak zawsze, wspólna rozgrzewka, a o 9.00 start dorosłych.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Włamywacze za kratkami

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali dwóch włamywaczy 21- i 24-latek mają na swoim koncie włamanie do pomieszczeń magazynowych na budowie, skąd ukradli elektronarzędzia. Grozi im do 10 lat więzienia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzyszkolny Konkurs ,,Nasza Ojczyzna” w SP6

28 maja w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się konkurs patriotyczny „Nasza Ojczyzna”, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I, Szkoły Podstawowej nr1 im. Marynarki Wojennej RP, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kpt. ż.w. Mamerta Stankiewicza i Szkoły Podstawowej Fundacji „Logos”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mistrz Pięknego Czytania 2018 w SP6

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Mieszka I była organizatorem konkursu Mistrz Pięknego Czytania 2018, w którym wzięli udział uczniowie klas IV –VI szkół podstawowych w Świnoujściu. Honorowy patronat nad konkursem objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Świnoujście. Poziom uczestników reprezentujących sześć szkół został wysoko oceniony przez jury, w skład którego weszły panie: Aneta Kruk, Iwona Dominiak i Ewa Szyszkowska.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2019. Startujemy!

– Tym razem na wnioski z propozycjami czekamy od 1 do 29 czerwca 2018 r. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Na zgłoszone i zakwalifikowane projekty mieszkańcy będą mogli głosować w dniach 10-28 września 2018. Podobnie, jak w poprzednich latach uruchomione będą także mobilne punkty informacyjne, odbędzie się również publiczna prezentacja zgłoszonych projektów z udziałem mediów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Specjalnie dla najmłodszych. Bajka, konkursy i zabawy

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. zapraszamy wszystkie dzieci do Muszli Koncertowej przy promenadzie. O godzinie 16.00 rozpocznie się tam wielka zabawa z okazji Dnia Dziecka. Imprezę rozpocznie widowisko plenerowe, inscenizacja bajki „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Będzie też cały blok różnych konkursów i zabaw.

czytaj więcej

Zdrowie

Pakiet badań dla MAMY i TATY w laboratorium szpitala

Z okazji Dnia Matki i zbliżającego się dnia Ojca laboratorium Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu przygotowało dedykowany dla naszych najbliższych pakiet badań, w tym: morfologia + płytki krwi + rozdział 5 Diff WBC, OB, mocz: badanie ogólne z osadem, glukoza, cholesterol całkowity, cholesterol HDL, cholesterol LDL, triglicerydy, kreatynina + e GFR, alat, aspat, sód, potas, magnez, fosfataza alkaliczna, CEA (antygen karcinoembrionalny - cena  pakietu 113 zł (cena regularna 143 zł).

czytaj więcej

Komunikacja miejska

Od czerwca więcej autobusów

Od 1 czerwca 2018 r. Komunikacja Autobusowa Sp. z o.o. w godzinach szczytu komunikacyjnego (tj. między godzinami 9.30 - 17.30) uruchamia w dni robocze 12 dodatkowych kursów na linii B (z częstotliwością odjazdu co 20 minut).  Ponadto od 1. czerwca do 31. sierpnia 2018 w ramach obsługi przewozowej  prawobrzeżnej części Świnoujścia, wprowadzony zostaje kurs o godz. 21.50 na linii nr 5, który obsłuży dzielnice Warszów, Łunowo-Przytór, Karsibór oraz Ognicę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia