Czwartek, 18 sierpnia 2022r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

244 parkrun. Pobiegli po zdrowie

Biegam, bo gdybym tego nie robił stałbym się słabeuszem i ponurakiem, który całymi dniami nie rusza się z kanapy. Biegam, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, biegam, by odkrywać i uciec od zwyczajności” – tak o ruchu na świeżym powietrzu mówi amerykański ultramaratończyk, Dean Karnazes. 

czytaj więcej

Kulturalna sobota

Muzyka i malarstwo w ElPapie

Współczesne malarstwo z oprawą dawnej muzyki ludowej. Kawiarnia ElPapa przy ulicy Bohaterów Września zaprasza na sobotnie wydarzenie. 

czytaj więcej

Miasto

Na Warszowie. Uwaga. Zmiany w ruchu

Na ulicach Skandynawskiej i Wolińskiej, w związku z robotami prowadzonymi w ramach budowy tunelu pod Świną oraz pracami związanymi z planowaną budową drogi ekspresowej S3, prosimy kierowców o zwiększoną uwagę i ostrożną jazdę. 

czytaj więcej

Miasto

… bo ja tylko na chwilę

To najczęstsze tłumaczenia kierowców, którzy parkują na trawnikach i innych niedozwolonych miejscach. Straż Miejska przypomina, że tego typu tłumaczenia w takich sytuacjach nie uchronią przed mandatem.

czytaj więcej

Kultura

Viva Opera!

Już 2 lipca zabierzemy Państwa do Amfiteatru im. Marka Grechuty w podróż do niezwykłego świata muzyki: od najsłynniejszych musicali, przez niezapomniane przeboje operetkowe, prosto na muzyczne spotkanie z Małgorzatą Walewską. Początek wydarzenia o godz. 20.00, wstęp wolny!

czytaj więcej

Miasto

Letnie koncerty w parkowej altanie

W środę 22 czerwca zapraszamy wszystkich do udziału w naszym nowym projekcie muzycznym. Letnie wieczory w Altanie Koncertowej w Parku Zdrojowym z dużą dawkę dobrej muzyki. Początek o godz. 19.00!

czytaj więcej

Miasto

Na promenadzie. Zapłaci niesolidny wykonawca

Miasto zleciło nowym firmom naprawę trzech wejść na plażę. Zapłaci za to jednak nie miasto, a wykonawca promenad zdrowia i historycznej. Podobnie, jak w przypadku naprawy części nawierzchni na promenadzie zdrowia. 

czytaj więcej

Miasto

Widziałeś już? W parku powstały... fotochodniki

Specjalnie dla naszych najmłodszych mieszkańców, ale także dla każdego kto ma w sobie odrobinę dziecka, instruktorki Miejskiego Domu Kultury Aga Chrostowska i Ola Nowak przygotowały w Parku Zdrojowym aleję pełną niezapomnianych... kadrów. Idźcie na spacer i nie zapomnijcie telefonu.

czytaj więcej

Miasto

Co z tą trawą. Kosić czy nie kosić?

Koszenie trawników w miasta uwarunkowane jest głównie względami estetycznymi. Miejsca ze skoszonym trawnikiem wyglądają na zadbane i bardziej podobają się (przynajmniej części) mieszkańców. To fakt. Co jednak robić, gdy panuje susza, a trawa już w maju wysychała z braku opadów?

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia