Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Wybrzeże Władysława IV. Kierowcy zachowajcie ostrożność

Modernizacja ulicy Wybrzeże Władysława IV – odcinek od Placu Słowiańskiego w kierunku przeprawy promowej - nie jest jeszcze zakończona. Droga została dopuszczona do użytkowania z uwagi na duży ruch samochodowy, ale nie ma jeszcze kompletnego oznakowania poziomego i pionowego. Dlatego do czasu zakończenia wszystkich prac prosimy kierowców o szczególną ostrożność na tym odcinku.

czytaj więcej

Miasto

Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień trzeci

Wakacyjne Miasto Kobiet już na półmetku, ale nie traci tempa. Trzeci dzień znów pełen jest arcyciekawych zdarzeń. Wszystko toczy się w trzech sferach – Lifestyle, Aktywność oraz Kultura i Sztuka. To gwarancja, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią propozycję. Zapraszamy wszystkie Panie (a czasami nawet panów)…

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjny Turniej Piłki już za nami

W sobotę 06.07.2019 r. na boisku im. Tadeusza Kaczmarka przy ul. Białoruskiej odbył się Wakacyjny Turniej Piłki nożnej dla młodzieży z rocznika 2001 i młodszych, zorganizowany przez OSiR "Wyspiarz" wraz z UKS Prawobrzeże Świnoujście. W turnieju udział wzięło 6 zespołów w składach 6 osobowych, reprezentujących miasto Świnoujście, Wolin, Międzyzdroje oraz Kamień Pomorski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami po wyspie

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 14.07.2019 r. na wycieczę rowerową połączoną z grillowaniem. Będzie to trasa rowerowa o długości 60,0 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - BANSIN DORF - SCHMOLLENSEE - PUDAGLA - STOBEN - BALM - DEWICHOW (grill) - MELLENTHIN - DARGEN - GARZ - ŚWINOUJŚCIE

czytaj więcej

Miasto

Strefa Małych Ratowników w Świnoujściu – 1189 przeszkolonych dzieci i 3567zł zebranych dla Fundacji ECHO!

To dopiero pierwszy weekend, kiedy na plaży można było spotkać strefę Małych Ratowników, a już na koncie najmłodszych są nie lada sukcesy! Mimo pogody, która była wyjątkowo kapryśna, dzieci chętnie uczyły się udzielać pierwszej pomocy, a tym samym pokazywały innym dzieciom i dorosłym jak pomagać – zebrali 3567 zł dla podopiecznych Fundacji ECHO. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień drugi

Upały (podobno chwilowo) się skończyły, może na zewnątrz nie jest najcieplej, ale w Wakacyjnym Mieście Kobiet przy świnoujskiej Promenadzie już od wczoraj wrze! Ten unikatowy, dedykowany niemal wyłącznie kobietom festiwal, to codzienna porcja arcyciekawych zdarzeń – warsztaty, spotkania z gwiazdami, praktyczne poradniki, koncerty, wystawy, spektakle. Co dziś w programie?

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrunowi maniacy na starcie

Po saharyjskich niemal, czerwcowych upałach mamy w końcu chwilę wytchnienia, przynajmniej do końca następnego tygodnia. Może jednak gdyby te pogodowe wahania nie były aż tak radykalne, łatwiej byłoby się wszystkim przystosować. No cóż, z pogodą jak z kobietą… nigdy nie przewidzisz… 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Sacrum i profanum

W pierwszy, lipcowy piątek (05.07) Festiwal po raz pierwszy gościł znakomitych artystów. Na organach z 1027 roku grał mistrz Mariusz RYŚ, który oprócz organowej gry solowej akompaniował Małgorzacie LASOCIE – sopran.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przen nami IV Bałtycka Noc Kabaretowa

Już po raz czwarty zapraszamy do Świnoujścia na niezwykły kabareton. IV Bałtycka Noc Kabaretowa to spotkanie na żywo z czołówką polskich kabaretów i niepowtarzalna wakacyjna rozrywka. 

czytaj więcej

Ekologia

Ważne zadanie. Świnoujska plaża bez petów

Świnoujście przystąpiło do zainicjowanej przez Gazetę Wyborczą akcji "Plaża bz peta". Zakaz palenia na naszym kąpielisku obowiązuje od czterech lat, mimo to większość palaczy regulaminu  nie widziało, regularnie wciskając niedopałki w piasek. Temu musimy się szeroko sprzeciwić.   

czytaj więcej

100-lecie portu lotniczego w Heringsdorfie

Uznamskie lotnisko zaprasza na dzień otwarty

W niedzielę, 7 lipca lotnisko w Zirchow świętuje swoje setne urodziny. Z tej okazji zaprasza mieszkańców i gości przebywająych na wyspie na dzień otwarty, podczas którego pozwoli zajrzeć w miejsca nieodostępne na codzień dla zwiedzających.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień pierwszy

Już w poniedziałkowy poranek (8 lipca 2019) w Świnoujściu startuje trzecia edycja Wakacyjnego Miasta Kobiet, czyli niepowtarzalnego festiwalu dedykowanego niemal wyłącznie Paniom. Mężczyźni mają wstęp jedynie na część wydarzeń kulturalnych. Przed nami festiwalowe cztery dni i ponad pięćdziesiąt interdyscyplinarnych wydarzeń – warsztaty, animacje, spotkania z gwiazdami, wystawy, koncerty i spektakle.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia