Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota - Błękitni II Stargard 0-4 (0-0)

Prawo serii

Wynik meczu oczywiście tragiczny. Czy spodziewany? To już niech każdy oceni sam. Czy słuszny? Wygrana gości na pewno zasłużona, można jedynie polemizować z rozmiarami. Goście strzelili pierwsi, potem poszła seria. Flota musiała się odkryć, a miała zbyt mało atutów w przodzie. Nie zapominajmy, że Błękitni to nie jest prowincjonalny klub, tu grali zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem, niejeden grał już w II lidze, do tego jeszcze doświadczeni, starzy znajomi.

czytaj więcej

Polecamy na niedzielną wycieczkę

Kamienny ogród w Nowej Pudagli

Najmłodszy eksponat ma 80 milionów lat. Najstarszy prawie dwa miliardy. To okazy niezwykłej, jednak dość mało znanej wystawy w plenerze, oddalonej od Świnoujścia o zaledwie kilkanaście kilometrów.

czytaj więcej

Tesla skradziona w Świnoujściu odnaleziona

Zachodniopomorscy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia odzyskali skradzioną Teslę. Pojazd o wartości pół miliona złotych nie zdołał opuścić Świnoujścia. Sprawcy ukryli go w garażu w centrum miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uczniowie ZSM z wizytą u seniorów

We wtorek, 14 listopada Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich ponownie spotkali się z Seniorami Dziennego Domu Pobytu na Warszowie. Celem spotkania było wspólne wykonanie ozdób świątecznych, które następnie przystroją miejsce spotkań seniorów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim

29 października 2017 w Bornym Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy z roczków 2007-2006. Nasz klub reprezentowało 12 osób. Nasi młodzi adepci dzielnie walczyli w dwóch konkurencjach: walka sportowa oraz dwubój sprawnościowy (wyskok dosiężny i przeskokówka).

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijany na kradzionym rowerze

Policjanci zatrzymali w Świnoujściu mężczyznę, który jechał po ulicy rowerem, mając w organizmie ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że jednoślad został skradziony dwie godziny wcześniej. Za popełnione wykroczenie 51-letni świnoujścianin otrzymał 500-złotowy mandat karny, natomiast w związku z przestępstwem stanie przed sądem.

czytaj więcej

26 Finał WOŚP

WOŚP czeka na wolontariuszy

Świnoujski sztab rusza z rejestracją wolontariuszy 26 Finału WOŚP w naszym mieście. Wszystkich, którzy chcą zostać szczęśliwymi posiadaczami identyfikatorów i przyczynić się do ratowania zdrowia i życia maluszków, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 w dniach 22-24 listopada br. (środa, czwartek, piątek).

czytaj więcej

Rozmaitości

Wybieramy najpopularniejszego dzielnicowego

Do końca listopada trwa głosowanie na najpopularniejszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego. Plebiscyt realizowany jest przez Stowarzyszenie SOS dla Rodziny i KWP w Szczecinie w ramach projektu "Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji zachodniopomorskiej ze społeczeństwem".

czytaj więcej

Sport

Mateusz Niżejewski – Mistrz Świata w kickboxingu

W dniach 7-11 listopada w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kickboxingu. Biało-Czerwoni zdobyli 12 złotych medali. Jeden z nich, dla nas najważniejszy, przyjedzie do Świnoujścia. Reprezentujący ULKSW Pomorze Świnoujście w kategorii do 63 kg kick light Mateusz Niżejewski, zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata!

Mateusz Niżejewsk

czytaj więcej

Wydarzenia

O bezpieczeństwie miasta

Bezpieczeństwo związane z funkcjonowaniem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego było tematem przewodnim posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu, w którym uczestniczyli, na zaproszenie Prezydenta Miasta, przedstawiciele spółki Polskie LNG z grupy kapitałowej GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej

Inwestycje

Miasto dostało pieniądze na nowy basen

Miasto szykuje się do budowy przyszkolnego kompleksu sportowego przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej. Jednym z jego elementów będzie kryty basen. Ministerstwo Sportu i Turystyki właśnie przyznało dofinansowanie do jego budowy w wysokości ponad 4,5 mln złotych. Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku.

czytaj więcej

Materiał partnera

Życie z atopowym zapaleniem skóry

Czym jest atopowe zapalenie skóry i jak się objawia? Atopowe zapalenie skóry, w skrócie AZS, definiowane jest jako przewlekła oraz nawrotowa dermatoza o zapalnym charakterze. Epigeneza tego schorzenia jest wieloczynnikowa. Nakładają się na nią interakcje genetyczno-immunologiczno-środowiskowe ze współistniejącym defektem bariery naskórka.

czytaj więcej

Weekend w mieście

Pasaż Rondo zaprasza

Handlowcy z Pasażu RONDO zapraszają w dniu 18 listopada br. w godzinach 10.00 – 14.00 na kolejny Jarmark Rękodzieła Artystycznego. – Zapraszamy na spotkanie z „artystyczne zakręconymi” mieszkańcami naszego miasta, którzy zaprezentują swoje wspaniałe prace – mówi Ewa Mechło, organizator.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia