Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Wiosenny 81. parkrun zimową porą

Choć w kalendarzu zima w pełni to przy zupełnie wiosennych warunkach stanęły w tym tygodniu na starcie 64 osoby ze Świnoujścia, Zduńskiej Woli, Kalisza i Świdnicy oraz spora grupa naszych biegających Wyspiarzy z drugiej strony granicy. Siedem osób uczestniczyło w imprezie po raz pierwszy a wspomniana już wcześniej aura spowodowała poprawę tempa i ustanowienie swoich osobistych rekordów u czternastu osób.

czytaj więcej

Edukacja

Zajęcia w Hufcu Pracy – Szansa dla młodych ludzi!

Hufiec Pracy w Świnoujściu od września 2017 r., do sierpnia 2018 r. bierze udział w realizacji projektu w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”, dofinansowany z Europejskich Funduszy Społecznych.

czytaj więcej

Flota - Ina Ińsko 8-1 (5-1)

Pierwszy sparing i pierwsze wysokie zwycięstwo

Wysokim zwycięstwem nad przebywającym na obozie spadkowiczem z V ligi rozpoczęli piłkarze Floty rok 2018, po raz pierwszy pod okiem trenera Jerzego Rota. Oczywiście tych bramek mogło być znacznie więcej, goście też je mieli, ale wynik w pełni oddaje sytuację z boiska.

czytaj więcej

Akademia Piłkarska Baltica

Piłkarskie ferie z Balticą

Mijające ferie obfitowały w liczne wydarzenia sportowe z udziałem AP Baltica. Sparingowy mecz naszych piłkarzy, roczników 2005/06 z Gavią Choszczno (15.01), był początkiem sportowych zmagań.

czytaj więcej

Rozmaitości

Czy opłata recyklingowa puści Polaków z torbami?

Od 1 stycznia 2018 r. w Polsce obowiązuje opłata recyklingowa. Oznacza to, że za foliowe torebki jednorazowego użytku, które dostajemy w sklepach do pakowania zakupów, musimy płacić. Sama opłata recyklingowa na razie wynosi 20 gr za sztukę, ale w przyszłości może wzrosnąć nawet do 1 zł. A do tego dochodzi jeszcze podatek VAT.

czytaj więcej

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Prezydent zaakceptował wybór wykonawcy tunelu

W dniu wczorajszym Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zaakceptował – wskazane przez Komisję Przetargową szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, konsorcjum firm: Porr S.A., Gulermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut A.S., Energopol – Szczecin S.A. – jako wykonawcę zadania „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i wolin w Świnoujście – budowa tunelu pod Świną”.

czytaj więcej

Inwestycje

Nowy Zakład Opieki Długoterminowej powstanie w systemie zaprojektuj i zbuduj

Miasto ogłosiło przetarg na budowę Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej w systemie zaprojektuj i zbuduj. – Planujemy placówkę na 50 łóżek – dodaje prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – W obecnej jest ich 30. Nie będziemy budowali ogromnego zakładu, bo w tej chwili nie ma takiej potrzeby. Ale zakład powstanie w takiej formule, że w razie potrzeby, w przyszłości, będzie mógł być rozbudowany.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie

Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne.

czytaj więcej

Miasto

Hufiec Pracy w Świnoujściu pod nowym adresem

Od dnia 01.02.2018 roku Hufiec Pracy zmienia lokalizację swoich biur. Nowa placówka mieścić się będzie przy ul. Norweskiej 12 w budynku dawnego Gimnazjum nr 3. Biura mieszczą się na 3 piętrze. Adres e-mail i numer telefonu pozostają bez zmian.

czytaj więcej

Miasto

W środę rusza wydawanie kart na zniżki do Aquaparku

Dotarło kolejnych 1000 kart uprawniających do zniżek w Aquaparku hotelu Radisson Blu. Mieszkańcy Świnoujścia mogą je odebrać w recepcji Aquaparku: w środę (24. stycznia), czwartek (25. stycznia) i piątek (26. stycznia), w godzinach 11.00 – 12.00 oraz 17.00 – 18.00.

czytaj więcej

Miasto

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Miejskim Nr 3

Do końca kwietnia ma być gotowy nowy plac zabaw w Przedszkolu Miejskim Nr 3 przy ulicy Batalionów Chłopskich. Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą P.P.H.U. Agrosad ze Szczecina. Na placu będzie statek piracki, kilka bujaków sprężynowych (czterolistna koniczyna, rybka, statek i delfin), urządzenie sprawnościowe, 5 podwójnych huśtawek.

czytaj więcej

Wydarzenia

Agnieszka Hekiert na scenie MDK

Agnieszka Hekiert oraz E-Jazz Quartet. Idealny na zimowy wieczór skład, w idealnym na tę porę roku repertuarze. Zapraszamy na wyjątkowy koncert, czwartek 25 stycznia, godz. 19.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie

Odszedł Waldemar Buczyński

Dzisiaj rano zmarł Waldemar Buczyński, wieloletni radny Rady Miasta Świnoujście, Kapitan Żeglugi Wielkiej, nauczyciel, działacz społeczny. Miał 73 lata. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia