Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Gospodarka

W Świnoujściu inwestycja na terminalu promowym zmienia go z każdym dniem

Koronawirus nie wpłynął na tempo prac modernizacyjnych terminalu promowego w Świnoujściu, gdzie inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Roboty wykonywane przez firmę Budimex, przebiegają zgodnie z założeniami. Docelowo terminal zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Ferie w sieci z MDK

Niestety, jak wszystko w ostatnim czasie, również ferie nie będą miały tradycyjnego, stacjonarnego przebiegu. Wszystkie zajęcia (z małymi wyjątkami) Miejski Dom Kultury przenosi do sieci.

czytaj więcej

Rozmaitości

Kropla Życia dla WOŚP

Od 2 stycznia do 12 lutego 2021 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” tradycyjnie już organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Kropla Życia dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich.

czytaj więcej

Miasto

Zamieszanie wokół Jadłodzielni. Wyjaśniamy

W związku z ogólnym poruszeniem, które zostało wywołane zamkniętą w święta Bożego Narodzenia jadłodzielnią, śpieszymy z wyjaśnieniami. Aby odnieść się do państwa uwag musimy się cofnąć do początku jej powstania. Prowadzimy jadłodzielnię pro bono. Wszelkie koszty logistyczne i czasowe bierzemy na siebie, więc rozpoczęliśmy rozmowy z magistratem, aby miasto w ramach współpracy użyczyło nam lokal na taką działalność.

czytaj więcej

Miasto

Uznam Arena. Roboty już odebrane

Nowy obiekt sportowo - rekreacyjny na mapie naszego miasta - Uznam Arena - jest już po pierwszym odbiorze. Wykonawca ma już także pozwolenie na użytkowanie, które wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. A to oznacza, że lada dzień rozpocznie się odbiór ostateczny - czyli w fachowym języku - odbiór przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia.

czytaj więcej

Zdrowie

Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 za nami

W Świnoujściu we wtorek (29 grudnia) rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników ochrony zdrowia. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła lek. med. Renata Waszczuk, lekarz naczelny Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły. - Czuję się bardzo dobrze. Po 15 stycznia zaczniemy masowe szczepienia dla mieszkańców. To będzie duże przedsięwzięcie, ale sprostamy wyzwaniu - mówi R. Waszczuk.

czytaj więcej

Miasto

Nie wyrzucajmy jedzenia. Podzielmy się nim!

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas. W tym roku przez sytuację epidemiczną będzie nieco inaczej, być może skromniej, choć u niektórych będzie jak zwykle. W tym wyjątkowym okresie chcemy Państwa uczulić na marnowanie żywności. Według statystyk 20% z nas wyrzuci po świątecznej biesiadzie aż 1kg jedzenia, to bardzo dużo.

czytaj więcej

Pomagamy

Wspomóż zwierzęta przed świętami. Niech ta historia otworzy nasze serca

Tylko na prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt miasto przeznaczyło w tym roku niemal 400 tysięcy złotych. Pokrywa również koszty sterylizacji i leczenia zwierząt. Ostatnio, decyzją prezydenta, znalazły się także środki na operację bezdomnego, rannego kota, którego mieszkanka Świnoujścia przyniosła do schroniska. Pamiętajmy jednak, że w opiece nad zwierzętami ze schroniska pomóc może każdy z nas. A szczególnie teraz, u progu zimy, liczy się każdy „grosz” wpłacony na konto schroniska.

czytaj więcej

Miasto

Setne urodziny mieszkanki Świnoujścia

Mieszkanka naszego miasta, pani Anna Żeleszkiewicz skończyła dziś 100 lat. Przedstawiciele świnoujskiego magistratu odwiedzili dziś panią Annę, przekazując życzenia oraz list gratulacyjny od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz upominki od Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Rozmaitości

Kiermasz dla WOŚP

Harcerski Sztab 29 Finału WOŚP w Świnoujściu serdecznie zaprasza na swój kram z własnoręcznie wykonanymi ozdobami i upominkami bożonarodzeniowymi przez mieszkańców Świnoujścia i Międzyzdrojów. W ofercie nie zabraknie stroików, bombek i innych ozdób stołów i choinek. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia