Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Dąb Dębno - Flota 2-1 (1-0)

Za dużo przestojów

Mimo iż nie było wymiernej stawki i rozgrywany był w samo upalne południe, mecz można uznać za ciekawy. Gospodarze dali ambicję i wolę, goście doświadczenie. Dodatkową motywacją dla miejscowych były trwające właśnie Dni Dębna i tu trzeba oddać ukłon - uczcili je godnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzieci na 152. parkrunie

„Biegali po polu i pili kakao” a raczej biegali po parku i pili herbatę… tak właśnie #152 parkrun Świnoujście świętował Dzień Dziecka. Było dużo uśmiechu, radości, drobnych upominków i słodyczy (tak - wiemy że niezdrowo, ale taki dzień jest tylko raz w roku!). Dzisiaj ta szczególna edycja biegu miała wiele nieoczywistych odsłon – na początek tuż po starcie biegu głównego wystartował Mały parkrunik, w którym to wzięło udział całkiem sporo najmłodszych aktywnych dzieciaczków. 

czytaj więcej

Miasto

Zmiany w Bonie Seniora: Zamiast punktów konkretne pieniądze

Zgodnie z propozycją Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, w tym roku osoby zamieszkałe w Świnoujściu co najmniej od roku i kończące w 2019 roku co najmniej 65 lat, będą otrzymywały świadczenie pieniężne w kwocie 300 złotych rocznie na cele kulturalne i zdrowotne, w tym zakup leków.

czytaj więcej

Miasto

Błękitna Flaga. Świnoujska plaża najdłużej w Polsce

Międzynarodowe Jury, które co roku przyznaje wyróżnienie Błękitną Flagę najlepszym na świecie kąpieliskom, właśnie ogłosiło tegorocznych wyróżnionych. Wśród 22 polskich kąpielisk jest oczywiście także świnoujskie na wyspie Uznam. Świnoujście jako jedyne w Polsce otrzymuje to wyróżnienie po raz 14 z rzędu. Po raz 11. otrzymał je również nasz port jachtowy.

czytaj więcej

Wydarzenia

XII Festyn Rodzinny na Forcie Anioła

Zapraszamy najmłodszych Mieszkańców naszego Miasta na XII Festyn Rodzinny na Forcie Anioła 2 czerwca (niedziela) godz. 12.00 - 15.00 - Fort Anioła. W trakcie festynu na dzieci czeka moc atrakcji – konkurs, pokazy taneczne dla najmłodszych. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 02.06.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 37 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek KORSWANDT – ULRICHSHORST – BAGNA THURBRUCH – GORKE -  ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Komunikaty

Trzy ulice bez wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z uwagi na prowadzoną modernizację sieci wodociągowej przy ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Leśmiana, na trzech ulicach nastąpi przerwa w dostawie wody.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przedszkolaki integrowały się podczas wspólnego święta sportu!

Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza”, Przedszkole "Ostseeknirpse" 
z Heringsdorfu i CJD "Kleine Weltentdecker" z Zinnowitz uczestniczą w projekcie „Trzy przedszkola-Dwa języki-Jedna droga”/ „Drei Kitas – Zwei Sprachen – Ein Weg” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

czytaj więcej

Sport

Zawodniczki z sekcji LA OSiR „Wyspiarz” powołane na Ogólnopolski Finał Lekkoatletyczny „Nestle Cup”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” informuje, że Matylda Piotrowska (w biegu na 60m, w  sztafecie mieszanej 4 x 200 m)  i Oliwia Wolanin ( w rzucie piłeczką palantową) zostały powołane do reprezentacji województwa zachodniopomorskiego na Ogólnopolski Finał Lekkoatletyczny w ramach programu LDK, który odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym AZS AWF w Warszawie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia