Poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Komunikat

Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w związku z modernizacją sieci, w dniach 4-6 kwietnia 2018, w godzinach 8.00- 15.00, w budynkach przy ulicach Kościuszki (od Batalionów Chłopskich do Konstytucji 3 Maja), Rybaki (od Kościuszki do Staszica), drodze osiedlowej od Kościuszki do Staszica oraz w bloku przy ulicy Kościuszki 9, nastąpią przerwy w dostawie wody.

czytaj więcej

Miasto

Budki dla jerzyków. Miasto kupiło, a spółdzielnia powiesi

30 budek dla jerzyków zostanie zamontowanych na wieżowcach Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „Słowianin” stojących przy ulicach: Bohaterów Września – Chrobrego, Gdyńskiej, Matejki i Piastowskiej. Budki przekazało spółdzielni miasto. Przypomnijmy. Jerzyki to sprzymierzeńcy człowieka w walce z komarami.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do Kamminke

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 2018.04.08 r. na wycieczkę rowerową o długości 26 km, podczas której rowerami przejedziemy trasę przez Kamminke i dookoła lotniska „Heringsdorf”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mazurki, babeczki, jajeczka i …. biegacze

Podczas niewielkiego jubileuszowego, bo dziewięćdziesiątego biegu parkrunowego w Wielką Sobotę była okazja nie tylko do stracenia nieco kalorii ale i do solidnego poczęstunku z akcentami świątecznymi. Biegacze, sympatycy i organizatorzy zadbali o wielkanocny koszyczek napełniony słodkościami i jak zwykle o pyszną herbatę.

czytaj więcej

Flota - Wicher Brojce 5-0 (2-0)

Wicher wywiany

Jeśli coś dziś przypominało czerwcowy mecz Floty z Wichrem, to chyba tylko stroje piłkarzy Wichra, bo nawet Flota grała w innych i boisko też było nie to. Goście przyjechali w jedenastu, z prezesem w roli rezerwowego i od pierwszej minuty już przegrywali. Na dodatek w 35 minucie boisko opuścił najlepszy strzelec Wichra Marcin Kocur, a w 60 czerwoną kartkę otrzymał grający trener gości Marcin Kańczucki. W tej sytuacji wynik 5-0 nie może dziwić, a gościom należą się brawa za podjęcie walki, mimo tak niekorzystnych okoliczności. Gloria victis.

czytaj więcej

Świnoujście pomaga Pawłowi i Kasi

Mieszkańcy Warszowa jednoczą siły by pomóc świnoujścianinowi, którego sytuacja życiowa jest bardzo ciężka. Założyli komitet społeczny i zarejestrowali zbiórkę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2018/1371/KS (www.zbiorki.gov.pl). Celem zbiórki jest pozyskanie środków i materiałów na kapitalny remont mieszkania Pawła Lipowskiego i jego żony Kasi.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Aresztowany na trzy miesiące za rozbój z nożem

Działania operacyjne policjantów ze Świnoujścia doprowadziły do zatrzymania sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna wszedł do jednego ze sklepów i groził pracownicy nożem, a następnie ukradł pieniądze. Nie cieszył się długo wolnością i swoim łupem, ponieważ został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Na dzisiejszym posiedzeniu sąd zdecydował o aresztowaniu go na 3 miesiące.

czytaj więcej

Inwestycje

Promenada Zdrowia jeszcze w tym roku

Konsorcjum firm MCC S.A. z Chodecza i Molewski sp. z o.o. z Włocławka za nieco ponad 20,7 mln zł zbuduje nową promenadę w Świnoujściu, która zwiększy atrakacyjność terenów bezpośrednio sąsiadujących z plażą. W dniu dzisiejszym Miasto podpisało umowę z wykonawcą. Niebawem rozpoczną się prace. Wykonawcy mają bowiem tylko pół roku na zakończenie inwestycji.

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga! Możliwe opady śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami śniegu, który może wystąpić w godzinach od 00.00 dnia 29 marca do godziny 12.00  dnia 29 marca 2018 roku na terenie województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Sport

Ostatni dzień AP Baltica w Lloret De Mar

Ostatni dzień AP Baltica w Hiszpanii upłynął pod znakiem sportu, integracji i rozrywki. Na porannym treningu Trenerzy zorganizowali konkurs umiejętności technicznych o tytuł Turbo-Drużyny obozu. Wystartowało 14 drużyn 3-osobowych wyłonionych w drodze losowania spomiędzy wszystkich uczestników obozu.

czytaj więcej

Policja apeluje

Oszustwa „na policjanta” - seniorze uważaj!

Mimo licznych apeli i opisywanych ku przestrodze przykładów osób pokrzywdzonych przez oszustów działających metodą „na policjanta”, nadal zdarzają się sytuacje, w których seniorzy tracą oszczędności życia. Wczoraj 85- letnia szczecinianka przekazała oszustom 25 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia