Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Park Chopina muzyczny i kolorowy

22 września, w sobotę, ostatniego dnia lata, Stowarzyszenie Grupa Morska - Cała Naprzód wraz z Urzędem Miasta Świnoujście zaprezentują fortepian-kwietnik - owoc dwóch lat starań kilkorga grupowiczów oraz kilku bardzo życzliwych ludzi z Grupą Morską nie związanych, panów: Marka Gabrysia, Andrzeja Gawlika, Edwarda Multana, Artura Puchały i Sławomira Putreszy.

czytaj więcej

Rozmaitości

W kolejnych 50 sklepach i punktach usługowych Świnoujścia można robić zakupy bez gotówki!

W ciągu ostatnich 6 miesięcy w Świnoujściu zainstalowano 50 nowych terminali w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. W całej Polsce w ramach Programu do przedsiębiorców trafiło już ponad 65,5 tys. terminali. Przedsiębiorcy, którzy przystąpili do Programu Polska Bezgotówkowa reprezentują ponad 350 rodzajów działalności - przede wszystkim sektor usługowo-handlowy.

czytaj więcej

Miasto

Już jutro. Wszystko o ruchu w mieście po otwarciu tunelu

Jaki wpływ będzie miał tunel na ruch w mieście? Odpowiedzi na to podstawowe oraz wiele innych pytań związanych z organizacją ruchu w Świnoujściu po otwarciu tunelu już jutro na spotkaniu w sali teatralnej Miejskiego domu Kultury przy ulicy Matejki 11. Początek o godzinie 17.00. Zapraszamy.

czytaj więcej

Wydarzenia

EXTREME CUP Świnoujście vol. IV

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza na EXTREME CUP Świnoujście vol. IV, która odbędzie się w niedzielę 23 września na Skeateparku OSiR, ul. Matejki 17a od godz. 10.00.

czytaj więcej

Wybory samorządowe 2018

Znamy kandydatów do Rady Miasta

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już listy osób ubiegających się o funkcję członka Rady Miasta. W Świnoujściu w trzech okręgach wyborczych wystartuje łącznie 108 kandydatów walczących o 21 mandatów. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Sobotnie rozgrywki AP Baltica

W sobotę (15.09), Młodzicy D1 (2006) AP Baltica, rozegrali w Trzebiatowie mecz ligowy z tamtejszą Regą Trzebiatów w ramach rundy jesiennej Terenowej Ligii Młodzików ZZPN. Młodzi piłkarze AP Baltica, nie dali żadnych szans rywalowi. Przez cały mecz nasza drużyna zdecydowanie dominowała, stwarzając mnóstwo sytuacji bramkowych. To jednostronne spotkanie zakończyło się zwycięstwem AP Baltica 13:0.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jesienna aura na 114. parkrunie

Jak mawiają klasycy – „Jest sobota jest parkrun”, i „... bo w parku zawsze fajnie jest”, dzisiaj nie mogło być inaczej. Zwolennicy aktywności fizycznej ponownie spotkali się o poranku w Parku Zdrojowym, aby wziąć udział w 114. parkrunie i w nieco jesiennej aurze pokonać pięciokilometrową, jakże urokliwą trasę.

czytaj więcej

Flota - Osadnik Myślibórz 3-0 (1-0)

Tak trzymać!

Pozornie może to wyglądać na zwycięstwo przypadkowe. Pierwsza bramka z karnego, druga samobójcza (kto mnie zna wie, że walczę z tym sformułowaniem i używam go tylko w przypadkach absolutnej ostateczności), a przy tym przeciwnik zaprezentował się całkiem dobrze. Ale mecz stał na bardzo dobrym poziomie, a zwycięstwo Floty jest zasłużone. No, może należała się honorowa bramka gościom, ale zwycięstwo na pewno nie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia