Sobota, 19 września 2020r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Sport

Nowe Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG

Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG to nowy projekt, który jest tworzony przez ludzi z pasją. Główną rolą Centrum jest propagowanie sportu w Świnoujściu wśród dzieci oraz umożliwienie młodym ludziom rozwoju. Mamy również bogatą ofertę zajęć dla dorosłych na różnym poziomie zaawansowania. Planujemy utworzenie zawodniczej grupy MMA, aby umożliwić rozwój osobom, które chcą zajmować się tym zawodowo. 

czytaj więcej

Flota - Iskra Golczewo 4-0 (0-0)

Klasyczny hat trick asystencki Staniszewskiego

Bez wątpienia największym wydarzeniem tego meczu były trzy kolejne asysty w drugiej połowie Damiana Staniszewskiego. Wszystkie po rzutach rożnych z północno-wschodniego narożnika boiska. W 64 minucie wrzucił na głowę Stasiaka, który musnął piłkę tak, by ta wpadła przy "dłuższym" słupku.

czytaj więcej

Kultura

Malarstwo i grafika w Galerii Art

Miejski Dom Kultury zaprasza na pierwszy od czasu ogłoszenia pandemii wernisaż w Galerii Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1. W najbliższą sobotę, 18 lipca, o godz. 18.00, swoje prace zaprezentują Emilia Waszak oraz Piotr Banaszkiewicz. Wstęp wolny. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

czytaj więcej

Wyspa Uznam

Uwaga kierowcy. Ograniczenia w związku z budową tunelu

Na wyspie Uznam wprowadzone czasowe organizacje ruchu aktualnie dotyczą wyjazdów z budowy na ulicy Karsiborskiej. Na odcinku skrzyżowania tunelu z ulica Karsiborską funkcjonują cztery wyjazdy z budowy oraz ograniczenie prędkości na odcinku 850m do 30km/h.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście buduje tunel. Chińczycy demontują ogromną maszynę

Na niemal 130 elementów rozkładana jest maszyna TBM, która wydrąży tunel pod Świną. Jej demontaż jest niezbędny, aby drogą morską mogła dotrzeć z Chin, gdzie ją zbudowano, do miejsca swojego przeznaczenia, czyli na budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Z kolei na samej budowie trwają intensywne prace przy komorze, z której maszyna TBM rozpocznie wiercenie w dnie pod Świną.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Utrudnienia na ulicy Duńskiej

Od środy 15 lipca 2020 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ulicy Duńskiej, konkretnie na odcinku od ulicy Okólnej do wjazdu na teren Terminala Promowego Świnoujście. Powodem są roboty drogowe związane z przebudową zjazdu i chodnika na terenie Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę!

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” oraz Sklep Rowerowy – Edyta i Paweł Wiśniewki ul. Karsiborska 5 zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w Rajdzie Rowerowym o długości 31 km na trasie ŚWINOUJŚCIE – OGNICA – DOOKOŁA WYSPY KARSIBÓR (NA TRASIE OGNISKO) – PRZEPRAWA KARSIBÓR – ŚWINOUJŚCIE.

 

czytaj więcej

Miasto

Co tu robić? – czyli o atrakcjach turystycznych Świnoujścia, również na niepogodę

Tym, co niewątpliwie najbardziej przyciąga turystów do naszego miasta w wakacje jest najszersza plaża w Polsce z bezpiecznym kąpieliskiem. Jednak jak zorganizować swój czas w trakcie wypoczynku, kiedy pogoda za oknem uniemożliwia plażowanie? A może przeczekać deszcz w hotelu? O, nie! To w końcu Wyspy Możliwości, a jest ich wiele. Poniżej podpowiadamy, jakie. 

czytaj więcej

Flota - Gryf Kamień Pomorski 4-0 (1-0)

Spokojny mecz z prawidłowym wynikiem

Mecz był piknikowy. Szybka bramka w 2 minucie uspokoiła drużynę Floty a gościom dała wyraźnie do zrozumienia, że muszą zadbać przede wszystkim o uniknięcie klęski. Potem już goście bronili się jak umieli, do 64 minuty nie pozwalając sobie strzelić drugiego gola. Wynik jest jakiego można się było spodziewać, choć mógł - a nawet powinien - być znacznie wyższy. 

czytaj więcej

Świnoujście

Sześć nowych zachorowań na Covid-19 w Świnoujściu

Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Świnoujściu informuje o kolejnych przypadkach zakażeń SARS-CoV-2 na terenie naszego miasta. Wczoraj podano komunikat o jednej osobie z pozytywnym wynikiem testu, dzisiaj - o kolejnych pięciu. Osoby, które mogły mieć kontakt z chorymi, powinny obserować swój stan zdrowia. 

czytaj więcej

Miasto

44 osoby utworzyły świnoujski Komitet Poparcia Rafała Trzaskowskiego

Wczoraj Szczecin pokazał ogromną moc, Plac Solidarności zgromadził tysiące osób. Szczecin pokazał, że popiera Rafała Trzaskowskiego! Pomorze Zachodnie popiera Rafała Trzaskowskiego i Świnoujście również popiera Rafała Trzaskowskiego – tymi słowami Elżbieta Jabłońska rozpoczęła na Placu Wolności prezentację świnoujskiego Komitetu Poparcia Rafała Trzaskowskiego.

czytaj więcej

Miasto

Między działkowcem a opiekunem kota. Magistrat pomaga osiągnąć konsensus

Na terenie ogrodów działkowych w Świnoujściu od długiego czasu bytują koty wolnożyjące. Między opiekunami zwierząt, a działkowcami powstał konflikt interesów, który od dłuższego czasu nie doczekał się rozwiązania. Urząd Miejski w Świnoujściu, występując w charakterze mediatora, zaproponował spotkanie mające na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań godzących dobro zwierząt – w ostatnim czasie bardzo zagrożone – i użytkowników ogrodów działkowych – którzy, jak sami o sobie mówią: traktują działkę jak swoje małe przedsiębiorstwo

czytaj więcej

Miasto

Posprzątali las przy ulicy Szkolnej

Z inicjatywy Radnej Świnoujścia Agnieszki Rachatan i przy współpracy Urzędu Miasta Wydziału Ochrony Środowiska, Nadleśnictwa Międzyzdroje i firmy Remondis, w sobotnie przedpołudnie została zorganizowana zbiorka śmieci w lesie przy ulicy Szkolnej. 

czytaj więcej

Pogoda

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem i burzami

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami i silnym wiatrem, które mogą wystąpić dziś po południu i wieczorem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, a w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

czytaj więcej

Flota - Warta Gorzów 1-0 (0-0)

Na dobry początek

Długi rozbrat z piłką spowodował, że sparing z nieznaną nam do tej pory (w sensie kontaktów) drużyną przeżywaliśmy jako naprawdę ważne wydarzenie. Widzów przybyło raczej więcej niż się spodziewano, a zawodnicy się nie oszczędzali, stąd masa kartek. To ostatnie akurat jest złe, ale dowodzi ogromnej waleczności. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia