Wtorek, 10 grudnia 2019r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota - Leśnik Manowo 3-1 (1-1)

Flota umacnia się na pierwszym miejscu

W minioną sobotę 19 października piłkarze Floty pokonali w Świnoujściu Leśnika Manowo 3-1 (1-1), dzięki czemu umocnili się na pierwszym miejscu w IV lidze powiększając przewagę nad Hutnikiem Szczecin do 6 punktów. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2019

XV Międzyszkolny Rekreacyjno-Turystyczny Rajd Żeglarsko-Kajakowy „STAROŚWIN” po rozlewisku Starej Świny, połączony z uroczystym Zakończeniem Sezonu Żeglarskiego 2019, już za nami. 19 października o godz. 10:00 na Przystani Zespołu Szkół Morskich w Łunowie spotkali się członkowie Sekcji Żeglarskiej OSiR „Wyspiarz”, młodzież świnoujskich szkół z opiekunami, zaproszeni goście i armatorzy.

czytaj więcej

Wydarzenia

8 lat parkrun Polska

Jesień dumnie biegnie przez park, kolorowym dywanem się ścieląc i ogłaszając wszem i wobec, że parkrun Polska właśnie skończył 8 lat. Na kwadrans przed biegiem odbywała się rozgrzewka, którą poprowadziła dzisiaj dla nas Karolina Romańska, szybkie wspólne zdjęcie, złożenie życzeń przez koordynator Elżbietę Jabłońską, odliczanie i START!

czytaj więcej

Janusz Żmurkiewicz wyjaśnia, dlaczego woli być prezydentem niż senatorem

- Miałem rozmowy, dzisiaj już mogę o tym powiedzieć. Miałem propozycję startowania do Senatu - poinformował prezydent Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz oferty nie przyjął, bo martwi się o dalszy rozwój Miasta pod innym przywództwem oraz wątpi, aby pojedynczy poseł mógł więcej zdziałać dla społeczności lokalnej niż prezydent miasta.

czytaj więcej

Miasto

Budowa tunelu Uznam – Wolin. Wykonawca przejął plac budowy

Zakończyła się procedura przekazania placu budowy pod budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Dziś w Urzędzie Miasta Świnoujście oficjalnie podpisano protokół przekazania placu budowy wykonawcy. Jego przedstawiciel zapewnił, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się już 12 listopada.

czytaj więcej

Zdrowie

Modernizacja pracowni RTG w Szpitalu

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o informuje, iż rozpoczął prace modernizacyjne i remontowe pracowni RTG w budynku przy ulicy Mieszka I 7. Finansowanie działań inwestycyjnych odbywa się w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019.

czytaj więcej

Miasto

Przerwa w dostawie wody

Jak informuje ZWiK w związku z awarią sieci wodociągowej w ulicy Granicznej, nastąpi przerwa w dostawie wody do posesji przy tej ulicy, na odcinku od Roosevelta do Karola Miarki. 

czytaj więcej

Prawobrzeże

Powstanie prawie 3 km dróg osiedlowych

Dziś w większości są drogami gruntowymi. Po przebudowie będą uregulowane, wyłożone kostką brukową lub betonowymi płytami. Do 30 października Miasto czeka na oferty firm chętnych do przebudowy dziewięciu dróg gminnych i powiatowych. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Bicie rekordu w jednoczesnej RKO

Punktualnie o godz. 12.00 w sali sportowej MDK przy ul. Matejki w Świnoujściu odbyło się bicie rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Zanim do tego doszło, to najpierw  organizatorzy przygotowali 24 stanowiska z fantomami, stanowisko do badania parametrów zdrowia (poziom cukru, ciśnienie, waga i wzrost) oraz stanowisko do nauki udzielania pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia