Wtorek, 27 października 2020r.

Imieniny: Iwony, Sabiny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Kolejny rowerowy weekend ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” oraz Sklep Rowerowy – Edyta i Paweł Wiśniewki ul. Karsiborska 5 zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w wycieczce rowerowej o długości 70 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE – WAPNICA – SUŁOMINO – RECŁAW  – WARNOWO – WOLIŃSKI PARK NARODOWY – MIĘDZYZDROJE – ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na ulicach Steyera i Lechickiej

W związku z wykonywaniem nawierzchni na ulicy Steyera, na ulicy tej (Steyera) od ul. Daszyńskiego do ul. Łużyckiej oraz na ulicy Lechickiej tymczasowo została zmieniona organizacja ruchu. Na odcinku ulicy Steyera od ulicy Daszyńskiego aż za ulicę Lechicką ruch odbywa się zawężonym fragmentem jezdni jednokierunkowo w stronę ulicy Łużyckiej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siatkarskie rozgrywki na plaży

I turniej w piłce ręcznej plażowej w kategorii Masters na świnoujskiej plaży odbył się w sobotę 15.08.2020 r. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” wraz z klubem OLDI MASTERS Szczecin. Zawody rozegrane zostały na plaży miejskiej w Świnoujściu na wysokości Centrum Koordynacji Ratowników. Ich celem było propagowanie sportu i kultury fizycznej oraz piłki ręcznej.

czytaj więcej

IX Bieg Wspinaczkowy na Latarnię

Adrian Bednarski po raz trzeci

W ramach wielu imprez Światowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona została IX edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię Morską w Świnoujściu. Udział wzięło 38 śmiałków z wielu miast Polski i zagranicy – dzieci, młodzież, kobiety i mężczyźni.

czytaj więcej

Flota - Mieszko Gniezno 4-2 (1-1)

Były emocje, są punkty

Widzowie na pewno mogą być zadowoleni. Były emocje, 6 bramek i zwycięstwo, więc czego chcieć więcej? Więcej może niedużo, ale na pewno mniej. Na pewno żądać należy mniej błędów w defensywie i strat frajerskich bramek. Z Mieszkiem dało się wyjść na swoje, wybrnąć jako tako z rezerwami Pogoni, ale pamiętajmy, że to nie byli ligowi potentaci. Tu jest wiele zespołów mocniejszych od Unii, Pogoni II i Mieszka. No i niebawem zaczną się wyjazdy. 

czytaj więcej

Miasto

Latarnia Morska. To będzie wyjątkowy weekend

W sobotę i niedzielę 15-16 sierpnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarń Morskich. W sobotę ulicami naszego miasta przejdzie Neptun ze swoją Świtą i to aż dwukrotnie. A w niedzielę od godziny 12.00 zapraszamy na świnoujską latarnię.

czytaj więcej

Miasto

Wystawa plenerowa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego pt. "Do broni. Rok 1920 na plakatach, afiszach i drukach ulotnych"

Mając na uwadze setną rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz zbliżające się Święto Wojska Polskiego, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego przygotowała dla mieszkańców i turystów naszego miasta patriotyczną wystawę plakatów i ulotek z 1920 roku. Wystawa została opracowana graficznie ze zbiorów specjalnych Centralnej Biblioteki Wojskowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. 

czytaj więcej

Miasto

Pierwsi mieszkańcy już się wprowadzili. Steyera to dobry adres

– Jeszcze nie tak dawno ta część naszego miasta nie cieszyła się dobrą opinią. A dziś wyrasta tu naprawdę ładne osiedle mieszkaniowe z dobrze zagospodarowanymi terenami wokół bloków – tak mówił Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz w trakcie oglądania nowych mieszkań czynszowych, które przy ulicy Steyera 11 i 13 wybudowało TBS Lokum. W planach są już kolejne.

czytaj więcej

Flota - Pogoń II Szczecin 2-2 (0-2)

Zamienili się koszulkami?

Mecz jako żywo przypominał spotkanie Floty z Pogonią w I lidze, w 2011 w Szczecinie. Wtedy to w pierwszej połowie Flota o mało nie rozerwała Pogoni na strzępy, a po przerwie sytuacja się odwróciła o kąt półpełny i z trudem dowieźliśmy remis. Ktoś wtedy powiedział, że w przerwie drużyny chyba zamieniły się koszulkami. Teraz było odwrotnie w sensie klubów a tak samo w sensie gospodarze - goście. 

czytaj więcej

Miasto

Przedszkole Warszów. Przetarg nie tylko na termomodernizację

Jeszcze w sierpniu Miasto ogłosi przetarg na termomodernizację (docieplenie ścian, fundamentów i nowa elewacja) oraz wymianę instalacji sanitarnej i elektrycznej, a także przebudowę sieci centralnego ogrzewania w budynku Przedszkola Miejskiego nr 9 przy ulicy Sosnowej na Warszowie.

czytaj więcej

Miasto

Walka z komarami. Deszcze nam nie pomagały

Od czerwca metodą zamgławiania niszczone są komary na miejskich terenach położonych na wszystkich trzech zamieszkanych świnoujskich wyspach. Niestety panująca jeszcze niedawno deszczowa, ale ciepła aura, a przy tym duża wilgotność powietrza, zupełnie nam w tym nie pomagały.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wirtualna FAMA 2020

Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z powodu zagrożenia epidemicznego przenosi się do sieci. Będzie się zatem toczyć nie tylko w Świnoujściu, mieście na 44 wyspach, ale na całym świecie. Powstaje cykl filmowych rejestracji koncertów, spotkań i multimedialnych prezentacji z udziałem wybitnych twórców oraz tych, którzy swoją karierę dopiero rozpoczynają. Fama, nawet ta w ulotnej przestrzeni wirtualnej, wciąż ma być dla nich trampoliną do kolejnych artystycznych etapów, szczebli i sukcesów. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia