Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Rower miejski w Świnoujściu? Zapraszamy do debaty

System rowerów publicznych istnieje już w ponad 30 miastach Polski. Czy ma szanse zaistnieć w Świnoujściu? Czy rower miejski jest na, mieszkańcom 44 wysp, potrzebny? Odpowiedzi postarają się znaleźć uczestnicy debaty, która odbędzie się w najbliższą środę 6 czerwca o godz. 18.00 w kawiarni Sonata przy ul. Marynarzy 7.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Ruszają darmowe szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. rozpoczął realizację „Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego w Gminie Miasto Świnoujście”. Wirus HPV jest odpowiedzialny za powstawanie raka szyjki macicy. Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, stworzono  program i  podjęto decyzję o zaszczepieniu młodych mieszkanek Świnoujścia z rocznika 2006, zameldowanych na terenie miasta.

czytaj więcej

Miasto

Są pieniądze na nowe miejsca w żłobku

W Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość podpisania umów o  przekazaniu środków pochodzących z rządowego programu Maluch +2018. Jednym z beneficjentów jest Świnoujście, które otrzymało z programu 666  tys. złotych.  Umowę z Wojewodą Zachodniopomorskim podpisał, w imieniu Prezydenta Świnoujścia, jego zastępca Paweł Sujka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Flota Świnoujście gra z nami!

30 maja br. została podpisana umowa współpracy pomiędzy Morskim Klubem Sportowym Flota Świnoujście, a Pogoń Szczecin Football Schools. W spotkaniu, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Świnoujściu wzięli udział z ramienia Urzędu Miasta Wiceprezydent Paweł Sujka, Wiceprezes Zarządu FLOTY Świnoujście Dawid Szymański, Skarbniki Patrycja Słowińska oraz trener grup młodzieżowych Krzysztof Słowiński. Pogoń Szczecin Football Schools reprezentował Dyrektor Projektu Marcin Kmieć.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna inicjatywa Centrum Usługowo-Doradczego

Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu lokalnych środowisk gospodarczych, serdecznie zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców na bezpłatne seminarium „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wygrana trampkarzy AP Baltica

W sobotę (02.06), na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR, przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu, drużyna Trampkarzy AP Baltica rozegrała mecz ligowy w ramach rozgrywek ZZPN z Kotwicą Kołobrzeg.

czytaj więcej

Flota - Zorza Dobrzany 3-2 (0-1)

Karta nie świnia?

Gdy byłem w wieku szkolnym, podczas gry w karty ze starszym pokoleniem, popularne było powiedzenie "karta nie świnia, po północy się obróci". Lepszego podsumowania dzisiejszego meczu nie potrafiłem znaleźć.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Dziecka na 99.parkrunie

W sobotni poranek 2 czerwca w  Parku Zdrojowym doszło do niecodziennych zjawisk – widziano ponoć krokodyla i tygrysa luzem biegających w towarzystwie tajemniczego szkota. Była też wielka białoniebieska dziwnie znajoma mewa płci męskiej, czyli tzw. Flotuś. Jak się później okazało były to zaprzyjaźnione zwierzaki z parkrunowej ferajny oraz zaprzyjaźniona maskotka z klubu piłkarskiego Flota, które przyszły pomóc wszystkim chętnym dzieciom w swojej biegowej przygodzie z okazji Dnia Dziecka w ramach parkrun 99.

czytaj więcej

Wydarzenia

4 medale dla zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście

W dniach 25-27 maja w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim dla dwóch grup wiekowych. W sobotę startowali juniorzy (15-17 lat), a w niedzielę młodzieżowcy (18-21 lat). ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek pod opieką trenera Sławomira Błażejczyka, którzy zdobyli 4 medale.

czytaj więcej

Wydarzenia

Powrót AP Baltica z mistrzostw

Po spektakularnym zwycięstwie w Rozgrywkach grupowych Terenowej Ligi Orlika ZZPN, nasza drużyna Orlika (2007/08) w Dniu Dziecka 01.06, wzięła udział w finale wojewódzkim tej kategorii wiekowej, który odbył się w Szczecinku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wyjątkowi goście na treningach AP Baltica

W czwartek (31.05) młodych Piłkarzy AP Baltica spotkała nie lada atrakcja. Na zaproszenie Trenera Michała Protasewicza, Akademię Baltica odwiedził były Reprezentant Polski U-21, a zarazem piłkarz znanego klubu 2. Bundesligi FC Kaiserslautern - Kacper Przybyłko.

czytaj więcej

Region

Dwa sobotnie wernisaże - fotografia i rysunek

W sobotę 2 czerwca 2018 r. odbędą się dwie bardzo różne i niezwykle ciekawe artystycznie wystawy. O godz. 16. 00 w „Domu Turysty” przy molo w Bansinie odbędzie się otwarcie wystawy pod tytułem "KURTYNA DO GÓRY, ARENA CYRKOWY JEST WOLNA!”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia