Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Stare Świnoujście

Historia pewnej grafiki

XIX-wieczne Świnoujście znamy głównie z rycin Rosmäslera i Sannego - ich grafiki powstawały w latach 40-tych, dokumentując początki rozwoju Świnoujścia. Niespełna dwie dekady później niemiecki rysownik Julius Gottheil pokazał już zupełnie inne miasto - z okazałymi budynkami przy obecnym Wybrzeżu Władysława oraz z tętniącą życiem Świną. 

czytaj więcej

Kultura

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu

Rząd RP podjął decyzję o "odmrożeniu" branży bibliotekarskiej po 4 maja b.r. W ślad za tą decyzją, Ministerstwo Rozwoju (w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym) przedstawiło wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce. Celem wdrażanych procedur jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz UŻYTKOWNIKÓW bibliotek, a w związku z tym m.in. ograniczenie liczby kontaktów na terenie każdej z bibliotek w danym przedziale czasowym.

czytaj więcej

Miasto

W Terminalu promowym trwają intensywne przygotowania do obsługi transportu intermodalnego

Prace budowlane w idą zgodnie z założonym harmonogramem. Wykonawca przejął plac budowy 19 września ub. roku i od tego momentu terminal niemal z każdym dniem zmienia swoje oblicze. Zniknęły stare magazyny, czy też dawne rampy przeładunkowe oraz dotychczasowe wyposażenie nabrzeży nr 5 i 6. Usunięto również nawierzchnię i podbudowę wcześniejszych parkingów i umocnienia dna na długości 300 merów.

czytaj więcej

Miasto

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

W związku z trwającą pandemią, obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów w imieniu wszystkich delegacji przez reprezentantów Urzędu Miasta Świnoujście pod pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej na Placu Słowiańskim. 

czytaj więcej

Świat po lockdownie

Pracownicy transgraniczni chcą wrócić do pracy. Ich niemieccy pracodawcy też ich potrzebują

Rząd sąsiedniej Meklemburgii Pomorza Przedniego ma już plan na rozbudzenie gospodarki po lockdownie. Pierwszy etap normalizacji ma zostać wprowadzony już 1 maja, dlatego niemieccy pracodawcy liczą na powrót kadry z Polski. Granice jednak nadal są zamknięte, dlatego osoby pracujące w niemieckiej części wyspy będą protestować w piątek od godziny 19 "spacerując" przy przejściach granicznych.

 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga! Przerwa w dostawie wody

Wydział Sieci Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w najbliższy poniedziałek 27. kwietnia od godziny 22:00 do godziny 04:00 we wtorek 28. kwietnia na samym skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Matejki nastąpi wyłączenie wody.

czytaj więcej

Miasto

Nieść chętną pomoc bliźnim...

Pod takim właśnie hasłem, będącym częścią Przyrzeczenia Harcerskiego, wolontariusze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP wspierają świnoujskich seniorów. Naszą akcję rozpoczęliśmy w dniu 19 marca br. czyli w czasie kiedy koronawirus zaczął się w naszym kraju intensywnie rozprzestrzeniać. Od tego czasu do dziś pomocy udzieliliśmy już 100 razy – dzisiaj właśnie pękła ta jubileuszowa setka.

czytaj więcej

Miasto

Jest już kolejna partia maseczek dla mieszkańców

5 tysięcy maseczek wielokrotnego użytku dotarło dziś w południe do urzędu miasta. Zaraz też urzędnicy zaczęli je pakować, aby także jeszcze dziś ruszyć z ich rozwożeniem. Maseczki w specjalnych woreczkach są wkładane do skrzynek pocztowych mieszkań, w których są zameldowane osoby (na stale lub czasowo). Pierwsze 10 tysięcy maseczek dotarło w ubiegły czwartek i piątek. Wtedy też były rozwożone po lewo i prawobrzeżu.

czytaj więcej

Miasto

65 tabletów trafi do uczniów

Tablety zostały kupione ze środków Unii Europejskiej w ramach mowy z Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Na dniach dotrą do świnoujskich szkół publicznych. Ich dyrektorzy przekażą je w użyczenie potrzebującym uczniom, aby mogli bez przeszkód korzystać z lekcji prowadzonych przez internet. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia