Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozmaitości

Do odbioru w urzędzie. Czyj to telefon?

W Biurze Rzeczy Znalezionych na właściciela czeka telefon iPhone. Telefon został znaleziony 23 września. Biuro znajduje się w Urzędzie Miasta Świnoujście ulica Wojska Polskiego 1/5, II piętro.

czytaj więcej

Wybory samorządowe 2018

10 kandydatów ze Świnoujścia do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Dziesięcioro mieszkańców Świnoujścia ubiega się w zbliżających się wyborach samorządowych o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Z okręgu nr 2, do którego należy nasze miasto oraz powiat goleniowski, gryficki, kamieński i łobeski, z 9 list startuje łącznie 58 kandydatów. Mandatów jest pięć. 

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny dla mieszkańców

Pochwal się swoim pupilem

Zapraszamy mieszkańców do udziału w konkursie „Pochwal się swoim pupilem”. Zdjęcia należy przesłać na adres email: [email protected] do dnia 3 października do godz. 12.00. Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone w opracowanym przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w kalendarzu na 2019 rok, a ich autorzy zostaną nagrodzeni.

czytaj więcej

Światowy Dzień Zwierząt

Uwaga dzieci. Jest konkurs, są nagrody

Co by było, gdyby z powierzchni Ziemi zniknęły wszystkie koty? – to jeden z tematów dwóch konkursów plastycznych organizowanych przez Miasto z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października. Do udziału w obu konkursach zapraszamy uczniów z klas I – VI świnoujskich szkół.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2019. Uwaga - kończy się głosowanie

Jeszcze do najbliższego piątku 28 września 2018 r. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest 17 propozycji. Jedna osoba (na jednej karcie do głosowania) może oddać dwa głosy: jeden na projekt twardy i jeden na tzw. miękki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 4. Przy nowych drzewach zakopali kapsuły czasu

Trzynaście drzew, dwa rodzaje klonów i wiśnię, posadzili wspólnie uczniowie „czwórki”, przedstawiciele Zdrojowa Invest & Hotels oraz pracownicy Urzędu Miasta Świnoujście. Wszystko pod okiem specjalistów z firmy ogrodniczej. Dla najmłodszych wspólne sadzenie drzew to świetna lekcja ekologii. Wszyscy obiecali, że będą o nie dbać.

czytaj więcej

Piłka nożna

Pracowity weekend Juniorów i Młodzików FLOTY Świnoujście

Drużyna Juniorów FLOTY Świnoujście pod wodzą Trenera Piotra Polarczyka zremisowała na wyjeździe po bardzodobrej grze z liderem grypy Regą Trzebiatów 2:2. Mecz został rozegrany w niedzielę tj. 23 września na tamtejszej głównej płycie boiska. Bramki dla FLOTY Świnoujście zdobył: Liam Maćkowski - 24’ i 53’.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Wiatr, deszcz i grad do godziny 16.00

Służby meteorologiczne ostrzegają, że do godziny 16.00 wystąpią silne podmuchy wiatru i opady deszcz z gradem. Administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców i gości, aby w tym czasie nie wchodzili do parków, na cmentarze i inne tereny zadrzewione, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sobotnie warunki pogodowe sprzyjały bieganiu na parkrunie

65 osób przybyło w sobotni poranek do Parku Zdrojowego, aby wziąć udział w 115 edycji parkrun. Rześkie powietrze, optymalna temperatura, spora wilgotność powietrza, słoneczne promienie oraz wspaniałe jak zwykle towarzystwo sprzyjało porannemu bieganiu, ponieważ aż 10 osób poprawiło swoje dotychczasowe rezultaty a dla 2 biegaczy był to pierwszy raz z parkrun Świnoujście.

czytaj więcej

Miasto

ZHR czyli Start Harcerski

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkało się w sobotę w Parku Zdrojowym gdzie zapłonęło drugie ognisko na 100-lecie niepodległości i na 30-lecie ZHR które mamy w przyszłym roku, a najmłodsi spędzali czas na wspólnych grach, zabawach i śpiewankach. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Zwycięska niedziela AP Baltica

W niedzielne popołudnie, na Stadionie Miejskim w Świnoujściu, zostało rozegrane derbowe spotkanie w kategorii wiekowej Młodzik (rocznik 2006/07), w którym Akademia Piłkarska BALTICA podejmowała Flotę. Ze względu na derbowy charakter, mecz wzbudził sporo emocji u licznie zgromadzonej publiczności, złożonej głównie z rodziców młodych piłkarzy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Memoriał Pawła Dodka

X edycja Biegu Pawła Dodka (tragicznie zmarłego maratończyka i dziennikarza sportowego), przekształcona została w Memoriał Pawła Dodka. Dokładnie w dziesiątą rocznicę jego śmierci (25.09.2008), a więc we wtorek 25.09.2018 przeprowadzona zostanie I edycja memoriału.

czytaj więcej

Piłka nożna

Niedzielne mecze AP Baltica Świnoujście

W najbliższy weekend, piłkarze AP Baltica rozegrają kolejne zacięte mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN. W niedzielę (23.09), o godz. 16.00 na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR przy ul. Matejki 22, odbędą się derby Świnoujścia, w ramach Terenowej Ligii Młodzika D1 (2006.) Obecny lider tabeli Akademia Piłkarska Baltica podejmie Flotę Świnoujście.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia