Wtorek, 22 września 2020r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Region

Dwa nowe żubrzątka czekają na imiona! WPN ogłasza konkurs

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że wiosną tego roku w naszej Zagrodzie Pokazowej Żubrów przyszły na świat dwa żubrzątka – samiec i samica. Maluchy mają się dobrze, są pod stałą opieką swoich mam. Jest między nimi miesiąc różnicy i nie mają jeszcze nadanych imion. 

czytaj więcej

W Urzędzie Miasta Świnoujście

Są wolne stanowiska pracy

Prezydent Miasta Świnoujście ogłasza nabory na wolne stanowiska urzędnicze i kierownicze w Urzędzie Miasta Świnoujście. Zobacz na jakie. To może być praca dla ciebie.

czytaj więcej

Wyspa Uznam

Granica nie dla wszystkich otwarta

Nadal nie wolno przekraczać granicy w celach turystycznych czy po zakupy. Zakaz nie dotyczy osób zatrudnionych w Niemczech, podróżujących z kilkudniową rezerwacją noclegu lub tranzytem. Władze Meklemburgii – Pomorza Przedniego chcą utrzymać obowiązujące przepisy do końca sierpnia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do Wolińskiego Parku Narodowego

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” oraz Sklep Rowerowy – Edyta i Paweł Wiśniewki ul. Karsiborska 5 zapraszają przyjezdnych turystów oraz mieszkańców Świnoujścia do udziału w wycieczce rowerowej o długości 63 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - WOLIŃSKI PARK NARODOWY - „WYDRZY GŁAZ” - DARGOBĄDŹ - J. TURKUSOWE - ŚWINOUJŚCIE

czytaj więcej

Flota - Unia Janikowo 3-1 (2-0)

Start - palce lizać

Kto był na tym meczu, nie powinien mieć wątpliwości, czy warto wybrać się na następny. Nasza drużyna pokazała dziś wszystko co najlepsze. Wygrała w pełni zasłużenie i co najważniejsze udowodniła, że jest w stanie walczyć z każdym i nikomu punktów nie dostarczy. Kto je zdobędzie będzie musiał na nie bardzo mocno zapracować. Nie graliśmy przecież z byle kim. 

czytaj więcej

Miasto

75 gatunków roślin w Ogrodzie Sensorycznym na promenadzie

Ogród zmysłów zaprojektowaliśmy z myślą o osobach z różnymi potrzebami, ponieważ to miejsce, poza tym, że pięknie wygląda i pięknie pachnie spełnia również funkcje terapeutyczne. Może się po nim swobodnie poruszać również osoba niepełnosprawna. Dzięki swojej atrakcyjności przyciąga uwagę dorosłych i dzieci, którzy odtąd będą mogli poznać nazwę i pochodzenie każdego gatunku dzięki zamieszczonym tabliczkom edukacyjnym. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota zaprasza na pierwszy mecz w III lidze

Drużyna Morskiego Klubu Sportowego Flota, która awansowała w tym roku do III ligi, w najbliższą sobotę, 1 sierpnia, o godzin nie 17:00 rozegra pierwszy mecz w nowym sezonie. Przeciwnikiem będzie dobrze nam znany z przeszłości klub – Unia Janikowo. Spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście bez smogu!

Raporty smogowe kończące telewizyjne prognozy pogody stały się naszą codziennością. Polacy zamieszkujący południowe i środkowe tereny naszego kraju żyją w bardzo zanieczyszczonym środowisku. My mamy to szczęście, że możemy oddychać czystym powietrzem, a szarość za oknem w sezonie jesienno-zimowym jest tylko spowodowana zachmurzeniem, nie smogiem. To jednak nie oznacza, że nie może być jeszcze bardziej ekologicznie, a przy tym taniej i wygodniej.

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR „Wyspiarz” zaprasza na Wakacje na Sportowo!

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia rekreacyjno-sportowe pod nazwą WAKACJE NA SPORTOWO. Zajęcia będą się odbywać w kilku dyscyplinach sportowych: tenis stołowy, badminton, piłka nożna oraz tenis ziemny według ustalonego harmonogramu znajdującego się poniżej. Wszystkie zajęcia prowadzone będą pod okiem specjalistów w danej dyscyplinie sportowej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia aktywności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przyjdź na Dzień Otwarty Schroniska dla Zwierząt w Świnoujściu

Dzień Otwarty ma być okazją do podsumowania miesiąca szkoleń we współpracy ze Szkołą na 6 Łap PiesPotrafi.pl i ostatnim spotkaniem szkoleniowym psów. Organizatorzy zbilansują efekty wspólnej pracy i odpowiedzą na wszystkie pytania gości. „Nasze psiaki już tupią łapkami, aby pójść z Tobą na spacerek. Dorosłe kociaki głodne miziania, czekają w swoim królestwie na swoich wyjątkowych gości” – czytamy na zaproszeniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia