Wtorek, 23 kwietnia 2019r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Strajk pracowników oświaty

Rada Miasta popiera protesty nauczycieli

Rada Miasta Świnoujścia solidaryzuje się postulatami nauczycieli dotyczącymi podwyżki płac, mimo to pedagodzy na wynagrodzenie za okres strajku nie mają co liczyć. Szanse na porozumienie się związkowców z rządem wydają się coraz mniejsze, dlatego od 8 kwietnia większość nauczycieli lekcji prowadzić nie będzie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nietypowy trening drużyny Orlików Floty Świnoujście

W dniu 27.03.2019 drużyna Orlików z trenerami Krzysztofem i Pawłem odbyła trening w nietypowym miejscu. Na specjalne zaproszenie Pana Krzysztofa, właściciela MAGIC WORD MINIGOLF 3D znajdującego się w pasażu na osiedlu Platan (obok Biedronki) zawodnicy podczas gry w minigolfa mieli okazję jako pierwsi w mieście odbyć magiczną podróż do trzech światów: MORSKIEGO, DINOZAURÓW i AVATARA.

czytaj więcej

Ankieta

Sport w Świnoujściu. Urząd pyta mieszkańców o opinię

Urząd Miasta przygotowuje dokument "Strategia Rozwoju Sportu Miasta Świnoujście na lata 2019-2028". Badanie ma charakter ekspertsko-partycypialny, dlatego również mieszkańcy Świnoujścia mogą wyrazić swoje zdanie o istniejącej infrastrukturze sportowej, wydatkach miasta na sport czy udzielić informacji dotyczących uprawianych przez świnoujścian dyscyplin sportowych przez specjalnie przygotowaną ankietę. 

czytaj więcej

Miasto

ZWiK będzie płukał sieć

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że od dnia 31. marca 2019 roku w godzinach nocnych, tj. od godziny 22.00 do 6.00 będzie przeprowadzane płukanie sieci wodociągowej na terenie lewobrzeżnej części miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piłkarski wtorek

We wtorek, 26 marca 2019 r., w ramach Licealiady na boisku piłkarskim Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” przy ulicy Matejki 17 A odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w piłce nożnej dziewcząt i chłopców szkół średnich - rocznik 1999 i młodsi oraz dziewcząt szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej - rocznik 2005-2003 .

czytaj więcej

Edukacja

Nabór do klasy sportowej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu ogłasza nabór do klasy 4 sportowej na rok szkolny 2019/2020. Klasa 4 sportowa o profilach: dziewczynki - piłka ręczna, chłopcy - piłka nożna. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 28.03.2019 roku o godzinie 17:30 w SP1 budynek B ul. Witosa 12.

czytaj więcej

Miasto

Platforma Obywatelska rozpoczyna zbiórkę podpisów

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej oraz wolontariusze rozpoczynają akcje zbieranie podpisów na liście poparcia kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego, zgłaszanej przez Koalicyjny Komitet Wyborczy KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI w okręgu wyborczym nr 13 (lubuskie-zachodniopomorskie) w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019r. 

czytaj więcej

Ogniwo Babinek - Flota 2-3 (0-2)

Adrenalina na własne życzenie

Jechaliśmy po 3 punkty i je przywieźliśmy. Do przerwy prowadziliśmy 2-0 i zanosiło na mecz bez stresów w drugiej połowie. Niestety, beztroska w ataku plus błędy w defensywie dorowadziły do wyrównania i choć 2 minuty później Dominik Kierkiewicz odzyskał prowadzenie naszej drużyny, wynik był już niepewny do końca. Poza tym spotkaliśmy Łukasza Kondraciuka, który jesienią reprezentował Flotę (strzelił nawet bramkę drużynie Ogniwa) a dziś grał w zespole z Babinka z numerem 18. 

czytaj więcej

Sport

Prawobrzeże z 6-punktową przewagą nad Koroną Stuchowo

24.03, tydzień po nieodbytym meczu nasi zawodnicy wychodzą na boisko w Cerkwicy. Druga kolejka rudny wiosennej w meczu Bizon Cerkwica - UKS Prawobrzeże Świnoujście kończy się wynikiem 0:7 (0:0). Do przerwy wynik wynosił 0:0. W drugiej połowie nie musieliśmy długo czekać aż nasi zawodnicy poczują ducha walki i już w 50 minucie pierwszą bramkę dla UKS strzela Damian Siwiec. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Czy Niemcy i Polska tracą na globalizacji? 11. Uznamskie Dni Literatury rozpoczną się od niemiecko-polskiej dyskusji panelowej

Globalizacja stawia przed Polską i Niemcami wielkie wyzwania. Temu fascynującemu zagadnieniu będzie poświęcona tłumaczona symultanicznie na język polski dyskusja panelowa z udziałem znamienitych gości. Odbędzie się ona podczas ceremonii otwarcia Uznamskich Dni Literatury w niedzielę 31 marca o godzinie 15 w hotelu Palacew miejscowości uzdrowiskowej Zinnowitz. 

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 31.03.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 26,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GARZ - DOOKOŁA LOTNISKA HERINGSDORF - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sposób na życie wg Tadeusza Zielińskiego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 28 marca (czwartek) o godz. 11:00 na kolejne spotkanie edukacyjne, którego bohaterem będzie znakomity świnoujski twórca – Tadeusz Zieliński.  Program nosi tytuł: „Sposób na życie wg Tadeusza Zielińskiego”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wiosenny parkrun z biegowymi zającami

Kalendarzową i pogodową wiosnę w sobotni poranek powitało 92 biegaczy, 40 pań, 52 panów w tym 5 juniorów. Dzisiejszy bieg odbył się z pewną innowacją na parkrunie – peacemakerzy, czyli po biegowemu „zające” biegli z kamizelkami, na których były wypisane czasy przebiegnięcia 5 km.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dom Kultury zaprasza na Wyspę Kontrapunkt

Pomimo sztormowych bałwanów, dopływamy do WYSPY KONTRAPUNKT. Nowej idei, zgodnie z którą w przestrzeni uznamskiej wyspy prezentować będziemy, najciekawsze spektakle teatralne, z programu jednego z najstarszych Festiwali Teatralnych w Polsce. Świnoujska wyspa, szeroko otwarta dla magii teatru, ma w sobie moc Prospera, ładzącego niepokój duszy współczesnego Kalibana. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia