Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

UKS Prawobrzeże

Piłkarze pomagają bezdomnym zwierzętom

Zawodnicy oraz sztab trenerski UKS Prawobrzeże zorganizowali zbiórkę karmy dla czworonogów przebywających w świnoujskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. W akcję "Pomagamy" włączyli się również sympatycy klubu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sportowcy Paraolimpijczycy do młodych: Udowodnij, że potrafisz!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego spotkali się dziś z utytułowanymi polskimi Paraolimpijczykami, szermierzami Stefanem Makowskim, Grzegorzem Plutą i Rafałem Treterem. Sportowcy przekonywali młodych świnoujścian, że mimo różnych ograniczeń występujących w rzeczywistości, jaka ich otacza, warto działać, znaleźć w sobie motywację do działania – spełniania marzeń.

czytaj więcej

Więcej miejsc dla najmłodszych

Filia żłobka po sąsiedzku

We wrześniu 2018 roku w budynku Liceum Katolickiego przy ulicy Wyspiańskiego powstanie filia Żłobka Miejskiego. Dodatkowy oddział zapewni miejsca opieki dla 30 maluchów ze Świnoujścia. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kradzież prądu wykryta podczas poszukiwań narkotyków

Policjanci w Świnoujściu zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden posiadał narkotyki, a drugi kradł nielegalnie energię elektryczną. Elementem łączącym obie te sprawy był lokal, w którym obaj wspólnie zamieszkiwali. 28- i 45-latkowi już przedstawiono zarzuty, mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

czytaj więcej

Praca

Świnoujska Policja potrzebuje policjantów - przyjdź na spotkanie informacyjne

Niezależnie od tego czy nadal uczęszczasz do szkoły, studiujesz czy masz już jakieś doświadczenie zawodowe, Policja proponuje perspektywę zróżnicowanej pracy oraz możliwości rozwoju zawodowego. Spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem w policyjne szeregi odbędzie się w czwartek 23 listopada 2017 roku o godzinie 10.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Matejki.

czytaj więcej

IX Bieg Pawła

Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

W niedzielne, słotne południe 19. listopada przeprowadzona została IX edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi. Zawodnicy mieli do pokonania 12 km (z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską).

czytaj więcej

Konkurs

Czy wiesz, że...

- Takim pytaniem przez 12 tygodni, co piątek, witać będziemy internautów ze Świnoujścia. – informuje Grażyna Kołowiecka Prezes świnoujskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na stronie internetowej PEC, w aktualnościach, począwszy od 23 listopada br., znajdą państwo proste stwierdzenie, które związane jest z działalnością przedsiębiorstwa. Odpowiedź nie powinna przysporzyć nikomu trudności, a udzielenie czterech poprawnych – gwarantuje zdobycie nagrody.

czytaj więcej

Wydarzenia

Czasami bez słowa dziękuję

W dniu dzisiejszym, w Hotelu Interferie Medical Spa, odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, w związku z obchodzonym dziś w całym kraju Dniem Pracownika Socjalnego. W spotkaniu uczestniczyli także Zastępcy Prezydenta Barbara Michalska oraz Paweł Sujka, radni Rady Miasta Świnoujście, ks.dziekan Piotr Superlak oraz przedstawiciele miejskich instytucji współpracujących z MOPR.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Śmiertelne potrącenie pieszego bez odblasków

Świnoujscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 3. Idący poboczem 26-letni mężczyzna został potrącony przez przejeżdżający samochód ciężarowy. Stróże prawa apelują o noszenie odblasków, które w dużej mierze mogą wpłynąć na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Złoty Kamerton dla Chóru Logos

W dniach 18-19 listopada odbył się XXXVII Ogólnopolski Konkurs A Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Jest to najbardziej prestiżowy tego tupu konkurs w Polsce, ze świetną oprawą, wspaniałym koncertem galowym, na który przychodzi tłumnie publiczność. Nasi reprezentanci - Miejski Chór Dziewczęcy LOGOS pod dyrekcją Elżbiety Naklickiej wywalczył na deskach Filharmonii Pomorskiej Złoty Kamerton. Otrzymał również nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

czytaj więcej

Miasto

Nowy projekt dla Świnoujścia – Bon Seniora i Bon Młodego Mieszkańca

Kluby Radnych Platformy Obywatelskiej RP oraz Grupy Morskiej - Cała Naprzód zgłosiły wspólne przedsięwzięcia do realizacji w budżecie miasta na rok 2018. Wspólnie zauważamy najbardziej istotne potrzeby mieszkańców, którzy po przeprowadzeniu wielu bardzo ważnych inwestycji miejskich, oczekują na realizację potrzeb społecznych.

czytaj więcej

Zdrowie

Panowie, warto się przebadać

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w związku z tym, iż w kalendarzu medycznym miesiąc listopad jest ogłoszony miesiącem walki z rakiem prostaty laboratorium przyszpitalne w okresie od 20.11.2017 r. do 30.11.2017 r. będzie wykonywało badania PSA w cenie 22 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tydzień sportu w Przedszkolu Miejskim nr 11

W tym roku szkolnym w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” zwraca się szczególną uwagę na sprawność ruchową dzieci oraz zdrowy styl odżywiania. Każdego dnia przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach fizycznych prowadzonych przez nauczycielki grup przedszkolnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

50 parkrunowa Jany

71. parkrunowe spotkanie już za nami. Jesienne chłody nie odstraszają stałych, prawie „etatowych” uczestników, a do tego, jak zawsze przychodzą nowi, którzy ze społecznością parkrunową  przeżywają „swój pierwszy raz”. W sobotę (18.11.2017) na 87 startujących było aż 11 debiutantów. Gościliśmy biegaczy z Polkowic i Głogowa, Do grona 50-ek trafiła hardcorowa Jana Gryta – kobieta z żelaza, której można pogratulować wytrwałości, siły i samozaparcia, nadmienić warto, że dla Jany parkrunowe soboty wiążą się z przyjazdem z Międzyzdrojów - rowerem!!!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia