Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Policja apeluje

Uwaga na rowerzystów i pieszych! Nie chroni ich karoseria

Sezon wakacyjny w pełni, na drogach panuje zdecydowanie wzmożony ruch pojazdów oraz pieszych. Policjanci przypominają, że piesi, rowerzyści oraz motorowerzyści to także użytkownicy dróg, którzy mają prawo oczekiwać, że ich uprawnienia będą respektowane, jednak sami także mają obowiązek pamiętać o przepisach. Apelują również do zmotoryzowanych, by stosowali się do przepisów ruchu drogowego i zwracali szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagra Ursula Grahm

W pierwszy piątkowy wieczór sierpnia (04.08) w kościele pw. Chrystusa Króla, przy zabytkowych organach 1927 roku zasiądzie, znana świnoujskiej publiczności i grać będzie organistka ze Szwecji Ursula GRAHM - absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego, którą ukończyła w 1968 r. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Grechuta, Młynarski, Cohen, Nohavica i wielkie „Nabucco”

Czwarty dzień GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2017 rozpocznie się od wyjątkowego spotkania, poświęconego pamięci kolejnego niezapomnianego wielkiego barda – Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie w Klubie festiwalowym rozpocznie recital Haliny Kunickiej, jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Artystce akompaniować będzie Jerzy Derfel, wieloletni pianista Młynarskiego.

czytaj więcej

Kolarstwo

Jana Gryta w Tour De PoMorze

711,5 km na rowerze, tyle przejechała Jana Gryta reprezentująca "Uzdrowisko Świnoujście" S.A podczas II edycji Ultramaratonu Kolarskiego Tour De PoMorze, który odbył się w ostatni weekend.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Można prosić do tańca?

Pierwszym wydarzeniem festiwalowego dnia będzie spotkanie w Browarze „Miedziowy 44” zatytułowane „Nie tylko Zegarmistrz światła. Piosenka, teatr i ludzie”. Gościem Teresy Drozdy będzie oczywiście Tadeusz Woźniak. Artysta opowie o najważniejszych (ze swojego punktu widzenia) etapach kariery, które wyznaczają piosenki, teatr i ludzie, których spotkał na swojej drodze. A przecież wskutek takiego spotkania powstał jeden z najbardziej znanych przebojów polskiej piosenki – „Zegarmistrz światła”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

The Tall Ships Races

POLREGIO uruchomi 28 dodatkowych pociągów

Przewozy Regionalne, właściciel nowej marki POLREGIO, podczas Finału Regat The Tall Ships Races w sobotę i niedzielę (5, 6 sierpnia) uruchomią dodatkowe pociągi dla turystów i mieszkańców Świnoujścia, Międzyzdrojów, Goleniowa, Gryfina i Stargardu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rekordowe Miasteczko Uzdrowiskowe

Aż 9029 zł zebrali wolontariusze podczas Miasteczka Uzdrowiskowego, które odbyło się w ostatnią sobotę, to prawie 2000 zł więcej niż rok wcześniej. Cała kwota została przekazana na cele statutowe świnoujskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. 

czytaj więcej

Lato

Wypoczywajmy bezpiecznie nad wodą

Przed nami kolejne upalne dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od początku wakacji, czyli od 24 czerwca br., w całej Polsce utonęły aż 94 osoby. Tylko w minioną sobotę i niedzielę funkcjonariusze odnotowali aż 16 przypadków utonięć. Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad wodą.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Spacerując po parku zaatakował smyczą

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną dwóch osób. Nietrzeźwy 50-latek, będąc z psem na spacerze w parku, uderzył smyczą oraz pięścią w twarz siedzące na ławce kobiety. Zatrzymanego w miejscu zamieszkania sprawcę doprowadzono do policyjnej celi, a następnie przedstawiono zarzuty. Oprócz konsekwencji karnych, mężczyzna będzie musiał uiścić na rzecz pokrzywdzonych finansową nawiązkę.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Dzień drugi: Zegarmistrz światła i Wielki Jubileusz

Festiwalowa machina ruszyła! Po pełnym niezwykłych wrażeń pierwszym dniu, Festiwal nie zwalnia. Drugi dzień to najprawdziwszy artystyczny maraton. W programie ważne spotkanie poświecone Patronowi Festiwalu – Markowi Grechucie, otwarcie wystawy Jacka Sroki, kolejny wielki musical na perłowym ekranie – „Grek Zorba” oraz koncerty – legendarnego barda Tadeusza Woźniaka oraz pełen gwiazd polskiej estrady Jubileusz Olgi Bończyk.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia