Środa, 19 grudnia 2018r.

Imieniny: Gabrieli, Dariusza, Eleonory

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Port Wojenny

100. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej

W środę, 28 listopada, mija 100 lat od dnia, w którym marszałek Józef Piłsudski swoim dekretem powołał do życia Marynarkę Polską. W dniu poprzedzającym te historyczne wydarzenie marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża spotkali się na uroczystym apelu.

czytaj więcej

Pomagamy

Pomóżmy Pani Sylwii w walce z ciężką chorobą

Pani Sylwia o swojej chorobie dowiedziała się osiem miesięcy temu. Badania wskazały, że cierpi na nowotwór złośliwy przewodów żółciowych wewnątrzwątrobowych. Choroba jest zaawansowana i nieoperacyjna. Pani Sylwia jest w trakcie chemioterapii, jednak chce spróbować innych metod leczenia. Miesięczny koszt leczenia wspomagającego to 10 tys. zł. Pomóc można m.in. przez platformę siepomaga.pl.

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica w Lidze Mistrzów

W sobotę (24.11), AP BALTICA ŚWINOUJŚCIE wzięła udział w pierwszej kolejce Szczecińskiej Lidze Mistrzów dla rocznika 2010. Nasza drużyna w tegorocznej edycji reprezentuje barwy PSG i zaprezentowała się z bardzo dobrej strony na tle czołowych akademii z zachodniopomorskiego województwa.

czytaj więcej

Wydarzenia

91 amatorów zdrowego trybu życia na parkrunie

124. parkrun w sobotę (24.11.201) mimo chłodnej aury gościł aż 91 amatorów zdrowego trybu życia i porannego biegania po parku. Aby nikt nie doznał kontuzji podczas wysiłku o profesjonalne rozgrzanie mięśni zawodników zadbała jak zwykle niezawodna Ania Górska.

czytaj więcej

Flota - Światowid 63 Łobez 4-0 (2-0)

Do zobaczenia, do wiosny

W ostatnią sobotę i niedzielę zespoły klasy okręgowej szczecińskiej rozegrały ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Drużyna Floty zakończyła ją w Świnoujściu spotkaniem ze Światowidem 63 Łobez, które zostało rozegrane w sobotę o godzinie 13:00 na głównej płycie świnoujskiego stadionu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wigilijna zbiórka dla seniorów na Osiedlu Warszów

Już po raz trzeci mieszkańcy Warszowa jednoczą się w niesieniu pomocy najuboższym seniorom ze swojego osiedla. W roku 2016 odbarowaliśmy 8 osób, w 2017 było ich 12, w tym roku liczymy również na Państwa wielkie serducha i podzielenie się z potrzebującymi

czytaj więcej

Wydarzenia

II Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków

Zapraszamy 9 grudnia 2018 roku na godz. 12:00 do Trzcińska-Zdroju, gdzie odbędzie się II Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Łobuziaków. To będzie wyjątkowe wydarzenie oraz Mikołajki połączone ze zbiórką darów dla naszej drużyny biegowej - „Łobuziaków”. Nasza akcja ma już zasięg wojewódzki, adresy zbiórek darów są: w Szczecinie, Trzcińsku-Zdroju, Świnoujściu i Gorzowie Wielkopolskim.

czytaj więcej

Gospodarka

Polskie LNG przygotowuje proces przetargowy dotyczący rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu

Spółka Polskie LNG opublikowała okresowe ogłoszenie informacyjne, które jest oficjalną formą poinformowania rynku o planowanym w najbliższym czasie postępowaniu zmierzającym do wyłonienia wykonawcy rozbudowy Terminalu LNG w Świnoujściu. Przewidziano formułę „zaprojektuj i wybuduj”, w ramach której zostanie wyłoniony wykonawca trzeciego zbiornika, dodatkowych układów procesowych zwiększających moc regazyfikacyjną oraz bocznicy kolejowej.

czytaj więcej

Miasto

Szykujemy miasto na święta

Rozpoczął się montaż świątecznych ozdób na ulicach miasta. Wszystkie dekoracje świetlne mają być gotowe do 6 grudnia. Właśnie w mikołajki zabłyśnie największa w mieście bożonarodzeniowa choinka na placu Wolności.

czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna

Wypożyczalnia dla Dorosłych nieczynna do 1 grudnia

Informujemy naszych Szanownych Czytelników, że Wypożyczalnia dla Dorosłych pozostanie nieczynna do dnia 1 grudnia b.r. Przepraszamy Państwa za powstałe utrudnienia, które są wynikiem obowiązkowej inwentaryzacji księgozbioru (co pięć lat).

czytaj więcej

Profilaktyka uzależnień

Informacje o zatruciach regularnie pojawiają się w mediach - dopalacze

Dopalacze pojawiły się Polsce kilka lat temu. Informacje o zatruciach regularnie pojawiają się w mediach. W sierpniu br. w życie weszła nowela ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zgodnie z którą osoby sprzedające dopalaczebędą traktowane jak handlarze narkotykami, a osoby uzależnione od nowych substancji psychoaktywnych jak uzależnieni od narkotyków.

czytaj więcej

Edukacja

Cztery Zakątki w Mieszku

W dniach 12 - 13 listopada 2018r. w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu odbyło się spotkanie w ramach projektu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”.

czytaj więcej

Gospodarka nieruchomościami

Miasto sprzedaje dwie kawalerki przy Chopina. Tanio

Dwa jednopokojowe mieszkania z gminnych zasobów mają wkrótce znaleźć nowych właścicieli. Oba lokale znajdują się w starym budownictwie przy ul. Chopina 3. Cena wstępna do przetargu każdej z nieruchomości to 150 tys. zł.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia