Poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Inwestycje

Świnoujście dostało pieniądze na obwodnicę

Niemal 4,5 mln złotych dofinansowania ze środków unijnych otrzymało Świnoujście na budowę obwodnicy wschodniej. Będzie to bezpośrednie, szybkie połączenie z ogólnodostępnej przeprawy promowej „Karsibór” (a w przyszłości tunelu) do centrum miasta, jako alternatywne w stosunku do już dziś przeciążonej ruchem ulicy Grunwaldzkiej. Cały koszt budowy to 11,6 mln złotych. Obwodnica ma być gotowa do początku 2020 roku.

czytaj więcej

Inwestycje

Dziś podpisano umowę. Rusza przebudowa starej promenady

Promenada Zdrowia i przebudowa historycznej promenady – to dwie największe obecnie inwestycje w dzielnicy nadmorskiej prowadzone przez miasto. Pierwsza ma zakończyć jeszcze w tym roku, a druga w pierwszej połowie przyszłego.  Obie na powrót przybliżą dzielnicę nadmorską i deptaki do morza i plaży. Tak, jak to było przed wojną i krótko po niej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście na rowery!

Wsiądźmy na rowery i pokażmy ilu jest w Świnoujściu rowerzystów. W sobotę 21 kwietnia br. zapraszamy na pierwszą w tym roku (13. kolejną) Masę Krytyczną. Pierwsze 200 osób, które zarejestrują swój udział w imprezie poprzez stronę internetową: www.ksuznam.pl, bądź na starcie (zbiórka od godziny 10.00  – 11.20, w Porcie Jachtowym, ul. Jachtowa/ Rogozińskiego) otrzyma specjalnie na tę okazję przygotowane koszulki, opaski odblaskowe oraz bon rabatowy na potrawę z wybranego food trucka.

czytaj więcej

Komunikat

Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. informuje, że z powodu awarii sieci wodociągowej (pęknięcie rury) na ul. Toruńskiej nastąpi przerwa w dostawie wody od ul. Szkolnej do ul. Gdyńskiej.

czytaj więcej

Piłka nożna

Akademia Baltica Świnoujście w rozgrywkach ZZPN 2017/2018

W najbliższy weekend piłkarze AP Baltica rozegrają pierwsze mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN rundy wiosennej sezonu 2017/2018. W sobotę (07.04) o godz. 10.00 na syntetycznym boisku OSiR przy ul. Matejki w Świnoujściu drużyna Orlików (2007/08) Akademii Baltica rywalizować będzie z drużynami: Jantar Dziwów, Fala Międzyzdroje, Flota Świnoujście, Vineta Wolin.

czytaj więcej

Wydarzenia

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Bezpiecznie na drodze z młodym kierowcą

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zorganizowali wczoraj debatę społeczną skierowaną do młodzieży pod hasłem "Bezpiecznie na drodze z młodym kierowcą". Poświęcona ona była odpowiedzialnemu korzystaniu z uprawnień do kierowania pojazdami oraz rozważnemu realizowaniu ambicji kierowcy. Organizatorom debaty zależało na tym, by uświadomić młodym ludziom, że każdy z uczestników ruchu drogowego może przyczynić się do ograniczenia nieprawidłowych zachowań na drodze.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na dwa niezwykłe spotkania z prawdziwym Przyjacielem Świnoujścia oraz naszej Biblioteki: Michałem Juszczakiewiczem – aktorem, reżyserem, producentem filmowym. Dwudniowe wydarzenie artystyczne, które opatrzyliśmy tytułem: „Michał Juszczakiewicz – twórca i odtwórca”, przybliży nam oblicze  jednego z najciekawszych polskich artystów, który ma odwagę realizować własną, niezależną drogę twórczą kierując się  pasją, wiedzą oraz prawdą i rzetelnością.

czytaj więcej

Komunikacja Szczecin - Świnoujście

Wodolot Jadwiga rozpoczyna sezon

Już od soboty, 7 kwietnia na trasie Szczecin - Świnoujście ruszą kursy wodolotu „Jadwiga”. Przez cały miesiąc rejsy odbywać się będą w promocyjnych cenach. 

czytaj więcej

Szpital Miejski

Nowy sprzęt dla pacjentów

Członkowie Klubu Rotary Świnoujście przekazali pacjentom świnoujskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego wózek transportowo – prysznicowy.

czytaj więcej

Ogólne Zebranie Mieszkańców Warszowa w sprawie drogi S3

W piątek, 6 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury na Warszowie odbędzie się Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla Warszów. Zebranie zwołane przez Zarząd Osiedla Warszów poświęcone będzie przekazaniu mieszkańcom aktualnych informacji dotyczących budowy drogi S3 w granicach osiedla Warszów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Stand-up No Limits: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski

Stand-up No Limitsi Browar Miedziowy 44zapraszają na stand-upowy wieczór pełen śmiechu! 12 kwietnia publiczność w Świnoujściu będzie miała okazję zobaczyć najnowsze programy, aż dwóch komików! Wydarzenie zaczyna się o godz. 20:00. Bilety można nabyć w lokalu i on-line.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA 2018. Pierwsze wieści

Świnoujska Fama to jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali prezentujących młodą sztukę i kulturę w Polsce. Jednocześnie to jedyny festiwal, który obok prezentacji artystycznych, nastawiony jest także na doskonalenie warsztatu młodych twórców każdej dziedziny sztuki. Program Famy to prezentacja autorskiego dorobku uczestników, realizacja projektów premierowych, sekcje warsztatowe w poszczególnych dziedzinach oraz prezentacja renomowanych artystów sceny polskiej i światowej.

czytaj więcej

Kultura

„Pomiędzy pejzażem…” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Pani Anny Nesteruk  pt:. „Pomiędzy pejzażem…”. Wernisaż odbędzie się w dniu 6 kwietnia ‘2018  (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia