Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Pięć nowych radiowozów dla świnoujskiej komendy

Dziś odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Na co dzień pięć radiowozów będzie wykorzystywanych w służbie przez policjantów pionu prewencyjnego, a także kryminalnego.

czytaj więcej

Rozmaitości

Mandat będziemy mogli zapłacić kartą

Świnoujscy policjanci ruchu drogowego, na wyposażeniu podczas służb, mają już terminale płatnicze. Dzięki nim kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie zostaną ukarani mandatem karnym, będą mogli go opłacić podczas kontroli drogowej.

czytaj więcej

Miasto

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

Zakończyły się pierwsze eliminacje wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Z ogromną radością pragniemy poinformować społeczność lokalną o ogromnym sukcesie uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

czytaj więcej

Miasto

Możesz wymienić ogrzewanie na ekologiczne

Miasto rozpoczyna   nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę ogrzewania opartego na paliwie węglowym. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na zadanie w roku 2018 to 200 000 zł. Nabór trwa od 1 lutego do 31 lipca tego roku.

czytaj więcej

Finanse

Ruszyła akcja PIT – stawiamy na zeznania elektroniczne

Do 30 kwietnia br. w każdy poniedziałek, środę i piątek w godzinach 11.00 - 13.00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Świnoujściu, na sali obsługi podatnika, pracownik urzędu pomoże rozliczyć zeznanie podatkowe (nie dotyczy działalności i najmu), udzieli wsparcia technicznego przy wprowadzaniu i wysyłce zeznania za pomocą systemu e-Deklaracje lub wyda urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania.

czytaj więcej

Inwestycje

Grunwaldzka jeszcze rok

W 2019 roku planowane jest rozpoczęcie gruntownej przebudowy ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od granicy do ulicy 11 Listopada. – Wszyscy doskonale wiemy, że ten odcinek jest w bardzo złym stanie – przyznaje zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. – Ale proszę mi wierzyć nie wystarczy tylko położyć nową nawierzchni i problem będzie rozwiązany. Gdyby tak było, dawno byśmy już to zrobili.

czytaj więcej

Wydarzenia

AP Baltica zwycięża w Niemczech

W miniony weekend drużyny Młodzików AP Baltica uczestniczyły w turniejach halowych. W sobotę 27.01 zespół Akademii złożony w większości z chłopców urodzonych w 2006 roku zajął 4 miejsce na turnieju w Płotach. Do zajęcia wyższego miejsca zabrakło trochę szczęścia, jednak styl gry naszej drużyny rywalizującej w kategorii wiekowej 2005 mógł się podobać.

czytaj więcej

Rozmaitości

Budowa wiaty garażowej: przepisy i procedury administracyjne

Wiata garażowa to idealne rozwiązanie w przypadku gdy na posesji nie mamy garażu. Przydaje się ona również w sytuacji gdy przybywa nam dodatkowe auto, a przy konstrukcji już istniejącego garażu nie przewidziano konieczności pomieszczenia w nim większej liczby samochodów. O tym, że warto taką wiatę posiadać wie każdy, kto choć raz musiał wstawać wcześnie rano by odśnieżać samochód, lub też latem wsiadał do rozgrzanej blaszanej puszki, w jaką zmiana się samochód po kilku godzinach w upalnym słońcu.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świadek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy, zabierając mu kluczyki

Mieszkaniec Świnoujścia zareagował natychmiast, gdy zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy. Kiedy kierowca bmw skręcając, zahaczył o krawężnik i chciał wysiąść, świadek wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił Policję. 26-latek miał w organizmie ponad 2,1 promila.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kiedy przekroczyli prędkość, wyszły na jaw ich kolejne przewinienia

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących pojazdami z powodu popełnienia przez nich przestępstw. 34-letni mieszkaniec Warszawy kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast 37-letni szczecinianin nie zastosował się do orzeczonego wobec niego wyroku sądowego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

czytaj więcej

Wydarzenia

Podsumowanie ferii zimowych ZHR

W dobra pogodę każdy może być harcerzem mawiał twórca ruchu skautowego i harcerskiego na świecie gen. Robert Baden-Powell. Tym samym zimowa aura nie przeszkadza by harcerki i harcerze ZHR Świnoujście pojechali na obóz zimowy zwany zimowiskiem.

czytaj więcej

Flota - Insel Usedom 1-0 (1-0)

Skromne zwycięstwo

Wynikiem 1-0 zakończyło się sobotnie spotkanie piłkarzy Floty z zawodnikami Insel Usedom. W pierwszej połowie nasza drużyna Floty dominowała czego dowodem była bramka Staniszewskiego z podania Ziętego. Wcześniej jednak nasi zawodnicy nie wykorzystali trzech bardzo dobrych sytuacji.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia