Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Komunikacja

Od października. Na przeprawie „Centrum” trzeci prom w piątki i poniedziałki

Od 1 października 2017 roku ulega zmianie rozkład kursowania promów Karsibór na ogólnodostępnej przeprawie promowej „Centrum”. Codziennie kursować będą dwa promy w godzinach od 7.30 do 18.30. A w godzinach od 18.30 do 7.30  - jeden prom. Dodatkowo w każdy poniedziałek i piątek, na przeprawę, wprowadzany będzie trzeci prom kursujący od godz. 8.00 do godz. 18.00.

czytaj więcej

Miasto

Wandale w parku. Czy kiedyś zrozumieją swoją głupotę?

Zniszczone dwie ławki i dwa nowe kosze na śmieci – to efekt działań wandali w Parku Zdrojowym.  Niestety, w naszym mieście nadal dochodzi do takich sytuacji! Kiedy wreszcie przyjdzie czas, że wszyscy zrozumieją, iż takimi działaniami uderzamy sami w siebie i nasze pieniądze? Za kilka tysięcy złotych, które teraz trzeba będzie wydać , można byłoby kupić kilka nowych śmietniczek czy ławek, czy wydać na cokolwiek innego, co służyłoby wszystkim, a nie – mówić wprost – wyrzucić w błoto. Bo jak inaczej nazwać usuwanie skutków zwykłej głupoty?

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2018. Świnoujścianie – głosujcie!

Jeszcze tylko jutra 29 września 2017 r. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Do wyboru jest 20 propozycji. Jedna osoba może oddać dwa głosy: po jednym na projekt twardy i miękki.  Można też oddać tylko jeden głos. Nie można natomiast oddać dwóch głosów w jednej kategorii, czyli na projekty twarde lub miękkie.

czytaj więcej

Edukacja

O historii trzeba rozmawiać... czyli o integracji inaczej

Wrzesień jest jednym z tych miesięcy, który pod wieloma względami jest wyjątkowy. Przejście lata w jesień, koniec wakacji, kluczowe dla historii Polski wydarzenia i pewnie jeszcze wiele innych większych i mniejszych epizodów z życia każdego z nas, które czynią tę część roku inną od pozostałych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Flota zaprasza na turniej „szóstek piłkarskich”

W sobotę 30 września, Morski Klub Sportowy „Flota” zaprasza sympatyków piłki nożnej do udziału w II edycji turnieju „szóstek piłkarskich” o Puchar Prezesa MKS „Flota” Pana Leszka Zakrzewskiego. Losowanie i początek gier godz. 15:00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pokazy balonowe. Organizatorzy nie zamierzają się poddawać

Prognozy na najbliższy weekend są takie, że wiatr będzie ponad 6 metrów na sekundę. Balony nie lubią wiatru, a ten jest zbyt silny, by odbył się pokaz – mówią organizatory pokazów balonowych na plaży, które miały odbyć się w ten weekend. Zapewniają jednak, że nie poddają się i wierzą, że w październiku trafią w końcu na tzw. „okienko pogodowe”, które pozwoli przeprowadzić to wspaniałe wydarzenie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już po raz trzeci. Morskie czytanie z Grupą Morską w szpitalu

Już po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia Grupa Morska - Cała Naprzód w świetlicy naszego szpitala odbyło się spotkanie przeznaczone dla pacjentów. Tym razem gościem był artysta malarzpan Marek Mamica, który przeczytał naszym pacjentom fragment książki Czesława Centkiewicza „Czy foka jest biała?”.

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR zaprasza na „Bieg Małego Wyspiarza”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza na BIEG MAŁEGO WYSPIARZA dla dzieci i młodzieży szkolnej, który odbędzie się w dniu 08 października 2017 r. (niedziela) na bieżni Stadionu Miejskiego OSiR, ul. Matejki 22. Rozgrzewka dla zawodników na płycie Stadionu - godz. 9.45 prowadzona przez trenera personalnego Fundacji „Misja Medyczna”. Oprócz tego odbędą się konsultacje fizjoterapeutyczne, dietetyczne oraz konkursy zdrowotne.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Policjanci zabezpieczyli 20 kg tytoniu bez akcyzy

Policjanci ze Świnoujścia zabezpieczyli 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku to kilkanaście tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe odpowie 29-letni świnoujścianin.

czytaj więcej

Plaża

Zapraszamy na XII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta

Po raz dwunasty już zawody odbędą się w najbliższą niedzielę 1. października 2017 r., na plaży koło Wiatraka. Początek o godz. 12.00. Rejestracja uczestników rozpocznie się od godziny 11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. – Nasza impreza to już tradycja. Odbywa się co roku na przełomie września i października – mówią organizatorzy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyoukushin. – Mistrzostwa to doskonała okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

czytaj więcej

Wydarzenia

To był fajny Piknik

24 września 2017r. w świnoujskiej Muszli Koncertowej odbył się Piknik Rodzinny, organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście w ramach Kampanii Promującej Rodzicielstwo Zastępcze. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja oraz dobre humory. Była świetna zabawa i okazja do porozmawiania o rodzicielstwie zastępczym.

czytaj więcej

Kronika policyjna

25-letni kierujący z kumulacją przestępstw i wykroczeń

Świnoujscy policjanci zatrzymali 25-latka, który kierując samochodem osobowym marki Renault, popełnił kilka przestępstw i wykroczeń. Świnoujścianin był nietrzeźwy, jechał bez wymaganych uprawnień, nie zastosował się do dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi, w tym jednego dożywotniego, nie zatrzymał się do kontroli, pomimo nadawanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych, podejmując ucieczkę oraz nie posiadał żadnych wymaganych przepisami dokumentów, a prowadzonego przez niego auto jechało w nocy bez włączonych świateł i nie posiadało aktualnych badań technicznych. Mężczyznę czekają bardzo surowe konsekwencje prawne i finansowe.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia