Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozmaitości

Zguby czekają na właścicieli

Te dwa portfele wraz z zawartością czekają na właścicieli w Biurze Rzeczy Znalezionych w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 (pokój 204 A, II piętro, telefon 91 327 86 00).

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota - Orzeł Łożnica 2-0 (2-0)

W sobotę (21.07) rozegrany został oficjalny sparing Floty z Orłem Łożnica, drużyną występującą o klasę niżej. Zasłużone zwycięstwo odnieśli gospodarze, mieli przez cały mecz przewagę, nie wykorzystali wielu okazji, jednej bramki sędzia nie uznał. Goście grali ambitnie, ale nastawieni zdecydowanie defensywnie, co pozwoliło im uniknąć wysokiej porażki, lecz zagrożenie pod bramką Bochena było nieduże.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne 50 na parkrunie

Jest sobota jest i parkrun. Ponownie Park Zdrojowy gościł na swych alejkach porannych biegaczy, którzy brali udział w 106 edycji parkrun Świnoujście. Przed samym startem kolejne osoby odebrały z rąk koordynatora pamiątkowe dyplomy oraz gratulacje za ukończenie 50 biegów. Do ekskluzywnego klubu osób, które przebiegły 50 parkrun-ów dołączyli: Joanna BZDAWKA, Marcin CHWIEJ oraz Adam BRUDNIK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zagrali młodzi wirtuozi

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia – organizator Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe – każdego roku przybliża publiczności wybitnie utalentowanych młodych instrumentalistów.

czytaj więcej

Ranking Wspólnoty

Świnoujście - trzeci najbogatszy samorząd

Od siedemnastu lat pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” bada kondycję finansową polskich samorządów. W zestawieniu za rok 2017 Świnoujście nie tylko zachowało swoją wysoką, trzecią pozycję wśród 48 miast na prawach powiatu, ale i o prawie 1 tys. zł. zwiększyło swój dochód w przeliczeniu na mieszkańca.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Kościuszki od wtorku będzie dopuszczona do ruchu

Firma Eurovia Polska S.A. zakończyła przebudowę ulicy Kościuszki. Zwłoka spowodowana była koniecznością wykonania dodatkowych prac, których wcześniej nie można było przewidzieć. Ujawniły się one dopiero po rozkopaniu jezdni i tego, co znajdowało się pod nią. Najważniejsza jednak informacja to, że od najbliższego wtorku ulica będzie dopuszczona do ruchu. W tej chwili, w ramach tymczasowej organizacji, dopuszczony jest tylko dojazd do posesji.

czytaj więcej

Sport i rekreacja

Już jest. Nowe boisko do piłki plażowej

Od dzisiaj przy ul. Matejki 17 (za kortami tenisowymi) na wszystkich chętnych czeka nowe boisko do piłki plażowej. Jest ogólnodostępne i nieodpłatne, a czynne od rana do zmierzchu. W jego przygotowaniu pomagali świnoujścianie, którzy sami grają w piłkę siatkową.

czytaj więcej

Wydarzenia

Opera w amfiteatrze. Przyszły tłumy

Aż około 8,5 tysiąca widzów przyszło na Letni Festiwal Operowy Opery na Zamku zorganizowany w pierwszej połowie lipca w Świnoujściu, Kołobrzegu i Siemczynie! Najwięcej w Świnoujściu. Mieszkańcy oraz turyści, także z zagranicy, mogli wysłuchać koncertu (i obejrzeć!) „Opera na plaży – gala operowa. Benefis Wielkiego Turnieju Tenorów” oraz zobaczyć premierowy spektakl muzyczny – komedię „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego”.

czytaj więcej

Sport i rekreacja

Zapisy do indywidualnej ligi tenisowej

OSiR „Wyspiarz” zamierza uruchomić rozgrywki tenisowe w ramach INDYWIDUALNEJ LIGI TENISOWEJ. Zapraszamy zainteresowanych rozgrywkami na spotkanie organizacyjne w dniu 24.07.2018 o godz. 19:00 w hali tenisowej OSiR ul. Matejki 17 A.

czytaj więcej

Materiał partnera

W jaki sposób zarządzać swoimi domowymi finansami?

To pytanie zadaje sobie wiele osób i to niezależnie od swojej sytuacji rodzinnej czy zawodowej. Pieniądze znacznie łatwiej wydać aniżeli zarobić, dlatego też warto nauczyć się nimi dobrze zarządzać. Jeżeli nawyku oszczędzania nie wynieśliśmy z domu, możemy to nadrobić i dobre przyzwyczajenia wdrożyć w dorosłym życiu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uzdrowiskowe miasteczko czeka w sobotę na gości

Co roku od 10 lat ulica Emilii Gierczak, w samym sercu nadmorskiej części miasta, zamienia się w uliczny festyn - kolorowe, wesołe, smaczne, zdrowe i głośne miasteczko złożone z tego, co najlepsze w wyspiarskim uzdrowisku. Nie inaczej będzie i w tym roku, gdyż już w najbliższą sobotę 21 lipca odbędzie się kolejna edycja popularnej imprezy. Miasteczko Uzdrowiskowe wystartuje o godz. 15.00. i będzie dostępne wraz ze wszystkimi atrakcjami dla mieszkańców i gości naszego miasta za jeden uśmiech.

czytaj więcej

Od sierpnia MOPR przyjmuje wnioski o różne świadczenia rodzinne

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu od 1 sierpnia br. rozpocznie przyjmowanie tradycyjnych („papierowych”) wniosków o przyznanie świadczeń dobry start, świadczeń wychowawczych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, zasiłków rodzinnych i specjalnych zasiłków opiekuńczych na nowy okres zasiłkowy 2018/2019.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia