Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej - ostatni dzień

Hard rock na zakończenie

Od 11 września trwa festiwal „A co jutro?”. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom festiwalu za uczestnictwo w wydarzeniach, które przygotowali. W koncertach i spotkaniach uczestniczyło wielu mieszkańców Świnoujścia i spotkały się one z bardzo pozytywnym przyjęciem.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Musica Baltica - koncert nieprzeciętny!

Muzyka, na którą składają się dźwięki odczuwalne niemal fizycznie, która jest wyższym objawieniem niż cała mądrość i jakakolwiek filozofia, która pozostaje, gdy umilknie… Zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. „Musica Baltica”, w wykonaniu Orkiestry Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

DISCO TERROR

Już w sobotę (13.09) kolejna edycja imprezy tanecznej, którą poprowadzi DJ Ri0t ze Szczecina.

czytaj więcej

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

„A co jutro?”

Od 11 do 14 września odbędzie się pierwsza edycja festiwalu „Co dalej?”. Adresowany jest on przede wszystkim do młodzieży, ale mile widziani są WSZYSCY mieszkańcy Świnoujścia. W ramach festiwalu odbędą się koncerty, spektakl teatralny oraz projekcja filmu.

czytaj więcej

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

Afryka i Lizbona, dwie największe miłości

Wczoraj (06.09), w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie, którego bohaterem był Marcin Kydryński - podróżnik, pisarz, fotografik, radiowiec. Opowiadał o swoich pasjach, muzycznych fascynacjach i wędrówkach. Sala biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Wielcy artyści na finał

W piątkowy wieczór (05.09) wybrzmiał ostatni akord finałowego koncertu. Na prośbę publiczności ponownie wykonawcami tego koncertu byli wybitni artyści Anna Maria Jopek i Piotr Rachoń. Tłum publiczności wypełnił kościół pw. Chrystusa Króla, świątyni, która przez trzynaście wieczorów gościła międzynarodowych artystów tego festiwalu. To wielka zasługa ks. Kazimierza Sasadeusza – proboszcza tej parafii.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 6.09) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

FAMA 2014

Główna nagroda Famy pozostała w świnoujskim miejscu sztuki44

Najważniejsza nagroda tegorocznej Famy „Trójząb Neptuna” fundowana przez marszałka województwa zachodniopomorskiego, dla najlepszego wydarzenia artystycznego festiwalu, przyznana została wystawie „Habitat” w Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 i równorzędnie wystawie organizowanej w hali Posterunku Energetycznego Enei przy ul. Piastowskiej, przez Uniwersytet Artystyczny z Poznania, pod tytułem „nie–miejsce”. Jeszcze do 20 września można będzie w ms44 oglądać nagrodzoną ekspozycję 21 młodych polskich artystów. Naprawdę warto.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert finałowy

Przed nami ostatni akord XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. W koncercie finałowym, (05 września) na prośbę publiczności, po raz drugi wystąpią wybitni artyści - Piotr Rachoń i Anna Maria Jopek.

czytaj więcej

Szymborska jakiej nie znacie

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

W najbliższy piątek 5 września 2014 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 15 odbędzie się spotkanie z dr Michałem Rusinkiem, poetą, tłumaczem, wieloletnim sekretarzem naszej noblistki Wisławy Szymborskiej

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert muzyki i poezji

W piątkowym (29.08), przedostatnim koncercie XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Świnoujskie Wieczory Organowe na zabytkowych organach kościoła Chrystusa Króla grał znakomity organista wirtuoz, autor licznych transkrypcji utworów orkiestrowych na organy i kompozytor, znany świnoujskiej publiczności i nie tylko, maestro Andrzej CHOROSIŃSKI – profesor Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

czytaj więcej

Kultura

F jak FAMA. F jak FINAŁ

W piątkowy wieczór w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wielki koncert finałowy 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2014. Start o 20.00. W przypadku deszczu… Ha! Nad Amfiteatrem jest nowy dach. Spokojnie, nie zmokniecie! I jeszcze jedno: wstęp wolny!

czytaj więcej

FAMA 2014

Przedostatki famowe

Stało się. Przed nami przedostatni dzień 44. FAMY. Ale za to jaaaaaki! Spójrzcie na program i garściami bierzcie.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Ostatni raz w sierpniu

Przed nami ostatni sierpniowy koncert organowy. Zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem wystąpi znakomity organista wirtuoz, mistrz transkrypcji organowych, prof. Andrzej CHOROSIŃSKI i aktorka Dominika FIGURSKA.

czytaj więcej

FAMA 2014

Atrakcyjne atrakcje

Zamiast wstępu: już w najbliższy piątek, 29 sierpnia 2014, wielki finał 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA. Na scenie świnoujskiego amfiteatru zdarzą się rzeczy o jakiś nawet sobie nie śniliście. Po co te słowa? Byście, Drodzy Państwo, zarezerwowali sobie ten wieczór i spędzili go razem z nami. Z FAMĄ, FAMOWICZAMI oraz Ewą Bem. Poniżej – nie mniej atrakcyjne atrakcje przygotowane na festiwalową środę.

czytaj więcej

Konkurs

Zrób zdjęcie do kalendarza!

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Europejskiej Współpracy, Wspólny Sekretariat Techniczny zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Wspólny Region – Wspólne Cele”. Celem konkursu fotograficznego jest wyraziste przedstawienie efektów Programu INTERREG IVA w następujących zakresach tematycznych projektów: gospodarka i nauka, infrastruktura i transport, edukacja, ochrona środowiska, zdrowie, kultura.

czytaj więcej

FAMA 2014

Krzewienie i krzaczenie na osobistej wyspie

Wtorkowy program wydarzeń to znów FAMA w pigułce. Będzie interdyscyplinarnie: teatr, muzyka, literatura, happening i kabaret. Minister Zdrowia nie ostrzega, ani nie zaleca czytania żadnych ulotek i folderów przed zażyciem owej pigułki. Mało tego, Minister Zdrowia poleca jej spożywanie bez żadnych limitów, bez recepty (wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!) obostrzeń czy innych takich.

czytaj więcej

FAMA

Stu procentowa prognoza

Fama na półmetku, ale absolutnie nie zwalnia. Festiwalowy poniedziałek jest szczelnie wypełniony interdyscyplinarnymi atrakcjami - jest coś dla najmłodszych, jest coś dla teatromanów, kinomanów i melomanów, a nawet dla nocnych marków…

czytaj więcej

Wieczory organowe

Koncert z galerii Mistrzów

Rzadko mamy okazję słuchania gry znakomitej organistki. Tym razem, w piątkowym (22.08.) koncercie XVI Międzynarodowego Festiwalu – Świnoujskie Wieczory Organowe na organach kościoła Chrystusa Króla grała Ursula GRAHM, wybitna organistka ze Szwecji, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie klasy organów prof. F. Rączkowskiego. Laureatka konkursu Muzyki Dawnej w Łodzi i konkursu Bachowskiego w Brugii.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 Następna Ostatnia