Środa, 23 stycznia 2019r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Jazz Club Scena zaprasza

Sean Noonan - A Gambler's Hand & Kwartet Smyczkowy

W najbliższą niedzielę (19.10) w Jazz Clubie Scena będziemy mogli zobaczyć polsko-nowojorski projekt „A Gambler's Hand”. To niezwykły muzyczny kolaż, łączący brzmienia w wersji nagłośnionej i elektrycznie zmodyfikowanej z brzmieniami akustycznymi.

czytaj więcej

Szczecin European Film Festival

Więcej niż dokument

Przed nami wyjatkowe wydarzenie dla miłośników filmów dokumentalnych. Już w najbliższy piątek (17.10) Jazz Club Scena zaprasza na pofestiwalowy pokaz filmów laureatów „Szczecin European Film Festival 2014”.

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny pod patronatem portalu scie24.pl

Świnoujście: Motywacje - Demotywacje

Świnoujście to dla wielu jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w kraju, ale czym jest dla Ciebie? „Miastem pod żaglami” czy „Miastem bez tunelu?” Co w naszym mieście lubisz, a czego nie? Ze względu na bardzo szeroką tematykę w tym konkursie może odnaleźć się każdy. 

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 11.10) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj / turntablista / kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Kryminalne Świnoujście

Świnoujście jako miejsce akcji kryminału? Czemu nie. I to od lat! Wybraliśmy dla Was kilka propozycji. Jeżeli tylko macie kolejne – piszcie do nas, z przyjemnością podamy dalej i przeczytamy sami.

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny

Pomerania – kraina pod znakiem Gryfa

Muzeum Narodowe w Szczecinie ogłasza konkurs fotograficzny „Pomerania - kraina pod znakiem Gryfa”. Odnajdźcie w swojej okolicy wizerunek pomorskiego gryfa – w detalu architektonicznym, rzeźbie, pomniku, malunku, znaku, tablicy czy w jakiejkolwiek innej formie. 

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

Disco Terror

Przed nami kolejna edycja imprezy tanecznej, którą poprowadzi DJ Ri0t ze Szczecina. Selekcja najlepszych hitów lat 90, disco, dance i tego wszystkiego co najlepsze nie pozwolą Ci ustać w miejscu!

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Ona czyli Polska

Ona, czyli Polska. To projekt artystyczny towarzyszący tegorocznemu niemieckiemu festiwalowi Usedomer Music Festival, poświęconemu w tym roku Polsce. Mówiący o tożsamości miejsca i pokazujący jak artyści rozumieją pojęcie ojczyzny.

czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna

Jesienne spotkania z Agnieszką Steur

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na spotkanie z pisarką Agnieszką Steur mieszkającą na stałe w Holandii, między innymi autorką bestsellerowej powieści: „Wojna w Jangblizji. W tamtym Świecie”, wydanej w Polsce w 2013 roku przez wydawnictwo „Poligraf”.

czytaj więcej

21 Uznamski Festiwal Muzyki

Darmowe wejściówki na koncert

Na mieszkańców Świnoujścia czeka 100 darmowych biletów na koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki. Koncert odbędzie się 25. września 2014r. o godz. 19:00  w Muzeum Historyczno - Technicznym Peenemunde. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna NDR Hamburg pod batutą Michała Nesterowicza. W programie utwory Chopina, Weinberga, Lutosławskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Plenerowa wystawa zdjęć z filmu „Miasto 44”

Od 19 września zapraszamy na niezwykłą plenerową wystawę zdjęć z filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. W centralnym punkcie miasta, na odnowionym Placu Wolności, zaprezentowane zostaną wyjątkowe kadry z filmu i fotosy z planu, wraz z komentarzami jego twórców o kulisach powstawania najbardziej oczekiwanego filmu tego roku.

czytaj więcej

Kino Orange

Premiery kinowe w MDK

„Miasto 44”, „Wakacje Mikołajka”, „Wojownicze Żółwie Ninja” oraz „Pszczółka Maja. Film” - to wrześniowe propozycje kinowe przygotowane przez Miejski Dom Kultury i Kino Orange. Zapraszamy na filmową niedzielę i poniedziałek (28 i 29 września 2014). Szczególnie polecamy pokazy filmu "Miasto 44" i spotkanie z twórcami jednej z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Mixer by DJ Mistrz

Już w sobotę 20.09 Jazz Club Scena zaprasza na imprezę w stylu funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro. Start o godzinie 22.00.

czytaj więcej

21 Uznamski Festiwal Muzyki

Zadedykowany Polsce

75 lat po wybuchu II Wojny Światowej oraz w 25 rocznicę upadku żelaznej kurtyny polskie dziedzictwo kulturowe staje się motywem przewodnim 21 Uznamskiego Festiwalu Muzyki. Już od 20 września, przez trzy tygodnie, po polskiej i niemieckiej stronie granicy gościć będziemy muzyków i dyrygentów światowej sławy. 

czytaj więcej

Inwestycje

„Nowe otwarcie” Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza na cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, związanych z symbolicznym „NOWYM OTWARCIEM” Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15) - po zakończeniu wielomiesięcznych prac remontowo - modernizacyjnych.

czytaj więcej

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej - ostatni dzień

Hard rock na zakończenie

Od 11 września trwa festiwal „A co jutro?”. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom festiwalu za uczestnictwo w wydarzeniach, które przygotowali. W koncertach i spotkaniach uczestniczyło wielu mieszkańców Świnoujścia i spotkały się one z bardzo pozytywnym przyjęciem.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Musica Baltica - koncert nieprzeciętny!

Muzyka, na którą składają się dźwięki odczuwalne niemal fizycznie, która jest wyższym objawieniem niż cała mądrość i jakakolwiek filozofia, która pozostaje, gdy umilknie… Zapraszamy na wyjątkowy koncert pt. „Musica Baltica”, w wykonaniu Orkiestry Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

DISCO TERROR

Już w sobotę (13.09) kolejna edycja imprezy tanecznej, którą poprowadzi DJ Ri0t ze Szczecina.

czytaj więcej

Festiwal Kultury Chrześcijańskiej

„A co jutro?”

Od 11 do 14 września odbędzie się pierwsza edycja festiwalu „Co dalej?”. Adresowany jest on przede wszystkim do młodzieży, ale mile widziani są WSZYSCY mieszkańcy Świnoujścia. W ramach festiwalu odbędą się koncerty, spektakl teatralny oraz projekcja filmu.

czytaj więcej

Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

Afryka i Lizbona, dwie największe miłości

Wczoraj (06.09), w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie, którego bohaterem był Marcin Kydryński - podróżnik, pisarz, fotografik, radiowiec. Opowiadał o swoich pasjach, muzycznych fascynacjach i wędrówkach. Sala biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 Następna Ostatnia