Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Maleńczuk wraca do Świnoujścia

W klimatach dancingowych

We wtorek (12 sierpnia) na scenie świnoujskiego Amfiteatru zobaczymy Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing.

czytaj więcej

Pomoc dla Misji w Kenii

Charytatywnie i rodzinnie

Już w sobotę 9.08 w Kościele M.B. „Gwiazdy Morza” odbędzie się Musica Sacra - rodzinny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Misji w Kenii.

czytaj więcej

Promenada

Chwaty zaśpiewają Grechutę

W tym tygodniu świnoujskie sceny zdominuje muzyka Marka Grechuty. Już dzisiaj, 7 sierpnia 2014 o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej odbędzie się koncert „Nie dokazuj miła”. Piosenki z repertuaru Grechuty wykona chór „Chwaty”.

czytaj więcej

Kultura

Można jeszcze wygrać wejściówki na koncert Marka Grechuty

Bardzo szybko rozeszły się bezpłatne wejściówki na  Koncert „Ocalić od zapomnienia…” ,który uświetni uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imienia Marka Grechuty. Wystąpią: zespół Anawa z Karoliną Leszko i Grzegorzem Turnauem, Plateau z Małgorzatą Ostrowską i Krzysztofem Kiljańskim oraz laureaci Grechuta Festiwal Justyna Panfilewicz i zespół „Kefiry”.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Piękna muzyka baroku

W pierwszy sierpniowy, upalny piątkowy wieczór melomani licznie przybyli do kościoła pw. Chrystusa Króla i wysłuchali kolejnego koncertu XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. Tym razem wykonawczyniami były panie – Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka, kierownik artystyczny świnoujskiego Festiwalu i po raz pierwszy grająca w Świnoujściu, skrzypaczka Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec, od 2010 roku pierwsza solistka Orkiestry „Salon Ensemble” w Petersburgu.

czytaj więcej

Koncert i darmowe wejściówki!

Świnoujski amfiteatr imienia Marka Grechuty

Koncert „Ocalić od zapomnienia…” uświetni uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imienia Marka Grechuty. Wystąpią: zespół Anawa z Karoliną Leszko i Grzegorzem Turnauem, Plateau z Małgorzatą Ostrowską i Krzysztofem Kiljańskim oraz laureaci Grechuta Festiwal Justyna Panfilewicz i zespół „Kefiry”.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Kobiecy wieczór

Już dzisiaj, w pierwszym sierpniowym koncercie XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych w kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie szczecińska organistka Małgorzata KLOREK, kierownik artystyczny festiwalu, a na skrzypcach grać będzie Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Powrót do Bacha

W miniony piątek (25.07.) bardzo ciekawy był ostatni lipcowy koncert organowy w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla. Na organach z 1927 roku grał Tore Bjorn LARSEN – duński kompozytor i pierwszy organista kościoła św. Mikołaja w Svendborgu, absolwent Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Don Jon

Dzisiaj, 28 lipca “Kino na leżakach” proponuje amerykański komediodramat z 2013 roku “Don Jon”. Projekcja filmu o godz. 22:15 w Muszli Koncertowej. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Underground Garage House Party

Jazz Club Scena zaprasza na imprezę na której usłyszycie całą gamę i odmiany muzyki House - Deep House - Tech House - Soulfuhouse. Za deckami Boomer.

czytaj więcej

Letnie koncerty

Trzej Tenorzy

Niewiadomski, Kuczyk i Kacperski. Te nazwiska z pewnością zapamiętacie po wieczornym koncercie. Już jutro, 26 lipca o godz. 19:00 Panowie wystąpią na scenie Muszli Koncertowej.

czytaj więcej

44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA

Wesprzyj Famę - Kultura ma być!

Możesz sprawić, że Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej będzie taki jak za dawnych lat. O co chodzi? Oczywiście o pieniądze, tych nigdy za dużo, zwłaszcza na taki legendarny festiwal. Organizatorzy Famy mają ciekawy pomysł na poprawienie budżetu imprezy.

czytaj więcej

Kultura

Kabaret Skeczów Męczących na fali!

Są na fali! Z rozwianym włosem, szerokim uśmiechem i opalonymi ciałami czekają na Was w nadmorskich amfiteatrach! Dla oślepionych wakacyjną miłością przeprowadzą przyspieszone Nauki Przedmałżeńskie, tych, którzy nie chcą wracać do pracy przeszkolą ze skutecznej organizacji Strajku, a jeśli komuś z was rozrywki i nadmiar wolnego czasu za bardzo zawrócą w głowie – zaproszą do zamiejscowej placówki Psychiatryka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sztuka Uzdrawia w uzdrowisku Świnoujście

Sztuka uzdrawia, pokazuje świat od ciekawszej strony, inspiruje i zachęca do aktywnej twórczej postawy. Jeśli jeszcze jej prezentacja jest wspólną inicjatywą świnoujskich środowisk, tym bardziej warta jest uwagi. O tym wszystkim można będzie się przekonać w sobotę 26 lipca w trakcie artystycznego projektu: „Sztuka Uzdrawia”.

czytaj więcej

Kultura

Dżem w muszli

Znacie „Whisky” „Dzień, w którym pękło niebo”, „Czerwony jak cegła”, „Wehikuł czasu”? To posłuchajcie.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z galerii mistrzów

W kolejnym (25.07.2014) piątkowym, festiwalowym koncercie Świnoujskich Wieczorów Organowych przy organach świnoujskiego kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie Tore Bjorn LARSEN z Danii.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 Następna Ostatnia