Wtorek, 14 sierpnia 2018r.

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert owacyjnych, niemilknących oklasków

Trwa XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE - wiosna, lato 2014 w kościele pw. Chrystusa Króla. Jak w każdy letni piątkowy wieczór, miłośnicy muzyki i tym razem nie zawiedli, i tłumnie przybyli do świątyni by posłuchać gry ulubieńców publiczności.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Najlepsze najgorsze wakacje

Dzisiaj o godz 22.15 na Muszli Koncertowej obędzie się kolejna bezpłatna projekcja filmowa w ramach akcji “Kino na leżakach”. Tym razem ogranizatorzy zapraszają na amerykański komediodramat z 2013 roku “Najlepsze najgorsze wakacje”.

czytaj więcej

Kultura

Wakacje z książkami

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 14 lipca (poniedziałek) od godz.14:44 - na niezapomniane "Wakacje z książkami". Na kilka godzin świnoujska Muszla Koncertowa zostanie zamieniona w "Wyspę Literacką Świnoujście"!

czytaj więcej

Wakacje

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Mamy dla Was konkurs. No może bardziej dla tych młodszych czytelników. Jury konkursowe oceni prace aż w sześciu kategoriach wiekowych, od 6-u do 18-u lat. Temat - krajobraz Świnoujścia po wybudowaniu terminal do odbioru gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. Trzeba się spieszyć!

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 12.07) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Przed nami kolejny festiwalowy koncert

W piątek 11 lipca wystąpią - długo wyczekiwani ulubieńcy świnoujskiej – i nie tylko – publiczności. Przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie Robert GRUDZIEŃ z Radomia, a na fletni Pana, sopiłce i talince grać będzie wirtuoz tych instrumentów prof. Georgij AGRATINA z Kijowa.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Krajobraz zdarzeń, nowy tomik poezji Heleny Walkowiak

Poezja jest sumieniem dzisiejszego świata, często niewygodna, coraz rzadziej obecna w krwiobiegu współczesnego człowieka. Potrafi przypomnieć jednak że życie ma swój ontologiczny wymiar. Będziemy mogli to potwierdzić podczas środowego spotkania z poetką Heleną Walkowiak na którym przedstawi nam swój nowy tomik poezji zatytułowany: „krajobraz zdarzeń”.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Wkręceni

Jutro, 7 lipca po raz drugi zagości w Śwnoujściu "Kino na leżakach". Tym razem organizatorzy proponują nową polską komedię “Wkręceni”. Film będzie można zobaczyć o godzinie 22:00 na terenie muszli koncertowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Multimedialna sztuka w ms44

Wystawę twórczości studentów Akademii Sztuki ze Szczecina można oglądać od wczoraj w galerii miejsce sztuki 44. „Patrzeć do bólu” to prezentacja prac młodych artystów z Katedry Malarstwa i Nowych Mediów.

czytaj więcej

Złote Przeboje na wakacjach

Chajzer, Sowa i Stachurski

Ominie nas tegoroczne Lato z Radiem, nie zawitają do nas letnie koncerty Radia ZET i Dwójki ale radiowcy wciąż nas lubią! Po Letniej Scenie Radia ESKA na Dniach Morza, w sierpniu odwiedzą nas "Złote Przeboje na wakacjach".

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Dzisiejszy wernisaż w miejscu sztuki

Przypominamy o dzisiejszym wernisażu pokazującym sztukę aktualną i budzącą głębokie emocje. Warto zajrzeć o godzinie 18.00 do miejsca sztuki, oprócz klasycznych prac wiszących na ścianach zobaczyć będzie można fotografie, filmy, instalacje i obiekty malarskie. Można sprawdzić jakim językiem współczesna sztuka opisuje dzisiejszy świat, i na ile zmusza on widzów do namysłu nad współczesnością. Zapraszamy dzisiaj do ms44 przy ulicy A. Krajowej 13 w Świnoujściu.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Młody wirtuoz i muzyka romantyków

Od wielu lat w festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe jeden z koncertów promuje młodego, wybitnie utalentowanego organistę. Tak też było w miniony piątek (04.07), gdy w kościele pw. Chrystusa Króla przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiadł Tomasz ZEBURA – 24-letni student Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, laureat wielu konkursów organowych.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

„Patrzeć do bólu”, sztuka aktualna

Kolejna lipcowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44”, „Patrzeć do bólu” jest prezentacją prac powstałych w Katedrze Malarstwa, Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Najnowsze dzieła wykonane są nie tylko tradycyjnymi, manualnymi technikami, ale to także nowoczesne interpretacje obrazu malarskiego czy rysunkowego oparte na działaniach intermedialnych.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

Bass is Fundamental

W sobotę (05.07) w Jazz Clubie Scena impreza z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Zagrają OlaH - PhD Sound (Szczecin), Nullptr - Phd Sound (Szczecin), TEOEM - Funk Fighters (Szczecin/Koszalin) oraz KGS / Mystic Dubs (Warszawa).

czytaj więcej

Aktywny weekend

Projekt Plaża TVN

W najbliższy piątek, 4 lipca startuje kolejna edycja "Projektu plaża". W tym roku ekipa telewizji TVN rozpocznie swoją wakacyjną podróż po polskim kurortach od Świnoujścia i zabawi tutaj cały nadchodzący weekend. Na plaży, przy wejściu Alei Interferie już widać fundamenty miasteczka.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Poczytaj z Dehnelem i Bonowiczem

Brakuje Ci Karuzeli Cooltury a nie możesz się doczekać FAMY? Zamiast taniej rozrywki szukasz doznań kulturalnych. Chyba mamy coś dla Ciebie. Zapraszamy na Wakacje z książkami.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert Tomasza Zebury

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny piątkowy (04.07.), pierwszy lipcowy koncert. W cyklu MUZYCZNE LATO przy organach z 1927 roku w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie utalentowany młody organista Tomasz ZEBURA - urodzony w Warszawie w 1990 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siostry Przybysz dały radę

To był wyjątkowy pierwszy weekend wakacji. Nie dość, że było chłodno, to jeszcze całą niedzielę padał deszcz. Na całe szczęście niedzielny koncert poprawił wszystkim obecnym humor.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyka amerykańskich kompozytorów

W kolejnym festiwalowym koncercie (27.06) wystąpił (po raz pierwszy goszczący w Polsce) Derrick Ian MEADOR z USA, dwukrotny laureat I nagrody (1999 i 2003) konkursu organowego w Mississippi. Dyrektor muzyczny i organista kościoła First-Trinity w Laurel w stanie Mississippi. Rozpoczął koncert Introdukcją i passacagliąd-moll, najsłynniejszym utworem Maxa REGERA.

czytaj więcej

Koncert w Jazz Clubie Scena

Archeo & Night Marks Electric Trio

Po osiągnięciu wszystkiego, co było do osiągnięcia, oraz po wygraniu większości muzycznych nagród Paulina oraz Natalia Przybysz wracają na scenę, tym razem łącząc swoje talenty z supertriem Night Marks Electric Trio (Marek Pędziwiatr, Adam Kabaciński, Spisek Jednego).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 Następna Ostatnia