Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Piękna muzyka baroku

W pierwszy sierpniowy, upalny piątkowy wieczór melomani licznie przybyli do kościoła pw. Chrystusa Króla i wysłuchali kolejnego koncertu XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. Tym razem wykonawczyniami były panie – Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka, kierownik artystyczny świnoujskiego Festiwalu i po raz pierwszy grająca w Świnoujściu, skrzypaczka Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec, od 2010 roku pierwsza solistka Orkiestry „Salon Ensemble” w Petersburgu.

czytaj więcej

Koncert i darmowe wejściówki!

Świnoujski amfiteatr imienia Marka Grechuty

Koncert „Ocalić od zapomnienia…” uświetni uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imienia Marka Grechuty. Wystąpią: zespół Anawa z Karoliną Leszko i Grzegorzem Turnauem, Plateau z Małgorzatą Ostrowską i Krzysztofem Kiljańskim oraz laureaci Grechuta Festiwal Justyna Panfilewicz i zespół „Kefiry”.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Kobiecy wieczór

Już dzisiaj, w pierwszym sierpniowym koncercie XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych w kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie szczecińska organistka Małgorzata KLOREK, kierownik artystyczny festiwalu, a na skrzypcach grać będzie Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Powrót do Bacha

W miniony piątek (25.07.) bardzo ciekawy był ostatni lipcowy koncert organowy w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla. Na organach z 1927 roku grał Tore Bjorn LARSEN – duński kompozytor i pierwszy organista kościoła św. Mikołaja w Svendborgu, absolwent Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Don Jon

Dzisiaj, 28 lipca “Kino na leżakach” proponuje amerykański komediodramat z 2013 roku “Don Jon”. Projekcja filmu o godz. 22:15 w Muszli Koncertowej. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Underground Garage House Party

Jazz Club Scena zaprasza na imprezę na której usłyszycie całą gamę i odmiany muzyki House - Deep House - Tech House - Soulfuhouse. Za deckami Boomer.

czytaj więcej

Letnie koncerty

Trzej Tenorzy

Niewiadomski, Kuczyk i Kacperski. Te nazwiska z pewnością zapamiętacie po wieczornym koncercie. Już jutro, 26 lipca o godz. 19:00 Panowie wystąpią na scenie Muszli Koncertowej.

czytaj więcej

44 Międzynarodowy Kampus Artystyczny FAMA

Wesprzyj Famę - Kultura ma być!

Możesz sprawić, że Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej będzie taki jak za dawnych lat. O co chodzi? Oczywiście o pieniądze, tych nigdy za dużo, zwłaszcza na taki legendarny festiwal. Organizatorzy Famy mają ciekawy pomysł na poprawienie budżetu imprezy.

czytaj więcej

Kultura

Kabaret Skeczów Męczących na fali!

Są na fali! Z rozwianym włosem, szerokim uśmiechem i opalonymi ciałami czekają na Was w nadmorskich amfiteatrach! Dla oślepionych wakacyjną miłością przeprowadzą przyspieszone Nauki Przedmałżeńskie, tych, którzy nie chcą wracać do pracy przeszkolą ze skutecznej organizacji Strajku, a jeśli komuś z was rozrywki i nadmiar wolnego czasu za bardzo zawrócą w głowie – zaproszą do zamiejscowej placówki Psychiatryka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sztuka Uzdrawia w uzdrowisku Świnoujście

Sztuka uzdrawia, pokazuje świat od ciekawszej strony, inspiruje i zachęca do aktywnej twórczej postawy. Jeśli jeszcze jej prezentacja jest wspólną inicjatywą świnoujskich środowisk, tym bardziej warta jest uwagi. O tym wszystkim można będzie się przekonać w sobotę 26 lipca w trakcie artystycznego projektu: „Sztuka Uzdrawia”.

czytaj więcej

Kultura

Dżem w muszli

Znacie „Whisky” „Dzień, w którym pękło niebo”, „Czerwony jak cegła”, „Wehikuł czasu”? To posłuchajcie.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z galerii mistrzów

W kolejnym (25.07.2014) piątkowym, festiwalowym koncercie Świnoujskich Wieczorów Organowych przy organach świnoujskiego kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie Tore Bjorn LARSEN z Danii.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Smak życia

Jutro, 21 lipca o godz. 22.15 w Muszli Koncertowej czeka na Was kolejna projekcja filmowa w ramach akcji “Kino na leżakach”. Tym razem orgranizatorzy proponują francuską produkcję z 2013 roku “Smak życia 3”.

czytaj więcej

Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Muzyczny piknik w Sułominie

Trwa 17 Western Piknik w malowniczym Sułominie nad Zalewem Szczecińskim. Festiwal jest nie lada gratką dla miłośników muzyki country, bluesa i folku.

czytaj więcej

Polska Noc Kabaretowa 2014

O rety! Same kabarety!

Już w najbliższą niedzielę (20 lipca) o godzinie 19.30 w Muszli Koncertowej przy promenadzie odbędzie się Polska Noc Kabaretowa 2014. Bawić nas będzie czołówka polskich kabaretów w całkiem nowym składzie, z nowymi skeczami i z nowymi prowadzącymi - Basią Tomkowiak i Adamem Małczykiem.

czytaj więcej

Kultura i... wakacje

Zabronić czytania książek

Co zrobić, żeby Polacy, zwłaszcza młodzi, chętniej sięgali po książki? Poeta Zbigniew Machej proponuje zakazać czytania książek. Wszak nie od dziś wiadomo, że to co zakazane smakuje najlepiej. Ba, wręcz kusi. Może w tym szaleństwie jest metoda?

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę (19.07) zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert specjalny z galerii mistrzów

Bardzo interesująco zapowiada się kolejny koncert. W piątek 18 lipca wystąpią artyści z Niemiec. Przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie Michael VOIGT, sopranem zaśpiewa Anna Elisabet MURO, a na harfie grać będzie Helene NASSIF.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 Następna Ostatnia