Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Kino na leżakach

Smak życia

Jutro, 21 lipca o godz. 22.15 w Muszli Koncertowej czeka na Was kolejna projekcja filmowa w ramach akcji “Kino na leżakach”. Tym razem orgranizatorzy proponują francuską produkcję z 2013 roku “Smak życia 3”.

czytaj więcej

Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Muzyczny piknik w Sułominie

Trwa 17 Western Piknik w malowniczym Sułominie nad Zalewem Szczecińskim. Festiwal jest nie lada gratką dla miłośników muzyki country, bluesa i folku.

czytaj więcej

Polska Noc Kabaretowa 2014

O rety! Same kabarety!

Już w najbliższą niedzielę (20 lipca) o godzinie 19.30 w Muszli Koncertowej przy promenadzie odbędzie się Polska Noc Kabaretowa 2014. Bawić nas będzie czołówka polskich kabaretów w całkiem nowym składzie, z nowymi skeczami i z nowymi prowadzącymi - Basią Tomkowiak i Adamem Małczykiem.

czytaj więcej

Kultura i... wakacje

Zabronić czytania książek

Co zrobić, żeby Polacy, zwłaszcza młodzi, chętniej sięgali po książki? Poeta Zbigniew Machej proponuje zakazać czytania książek. Wszak nie od dziś wiadomo, że to co zakazane smakuje najlepiej. Ba, wręcz kusi. Może w tym szaleństwie jest metoda?

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę (19.07) zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert specjalny z galerii mistrzów

Bardzo interesująco zapowiada się kolejny koncert. W piątek 18 lipca wystąpią artyści z Niemiec. Przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie Michael VOIGT, sopranem zaśpiewa Anna Elisabet MURO, a na harfie grać będzie Helene NASSIF.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert owacyjnych, niemilknących oklasków

Trwa XVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny - ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE - wiosna, lato 2014 w kościele pw. Chrystusa Króla. Jak w każdy letni piątkowy wieczór, miłośnicy muzyki i tym razem nie zawiedli, i tłumnie przybyli do świątyni by posłuchać gry ulubieńców publiczności.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Najlepsze najgorsze wakacje

Dzisiaj o godz 22.15 na Muszli Koncertowej obędzie się kolejna bezpłatna projekcja filmowa w ramach akcji “Kino na leżakach”. Tym razem ogranizatorzy zapraszają na amerykański komediodramat z 2013 roku “Najlepsze najgorsze wakacje”.

czytaj więcej

Kultura

Wakacje z książkami

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 14 lipca (poniedziałek) od godz.14:44 - na niezapomniane "Wakacje z książkami". Na kilka godzin świnoujska Muszla Koncertowa zostanie zamieniona w "Wyspę Literacką Świnoujście"!

czytaj więcej

Wakacje

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Mamy dla Was konkurs. No może bardziej dla tych młodszych czytelników. Jury konkursowe oceni prace aż w sześciu kategoriach wiekowych, od 6-u do 18-u lat. Temat - krajobraz Świnoujścia po wybudowaniu terminal do odbioru gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. Trzeba się spieszyć!

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 12.07) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Przed nami kolejny festiwalowy koncert

W piątek 11 lipca wystąpią - długo wyczekiwani ulubieńcy świnoujskiej – i nie tylko – publiczności. Przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie Robert GRUDZIEŃ z Radomia, a na fletni Pana, sopiłce i talince grać będzie wirtuoz tych instrumentów prof. Georgij AGRATINA z Kijowa.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Krajobraz zdarzeń, nowy tomik poezji Heleny Walkowiak

Poezja jest sumieniem dzisiejszego świata, często niewygodna, coraz rzadziej obecna w krwiobiegu współczesnego człowieka. Potrafi przypomnieć jednak że życie ma swój ontologiczny wymiar. Będziemy mogli to potwierdzić podczas środowego spotkania z poetką Heleną Walkowiak na którym przedstawi nam swój nowy tomik poezji zatytułowany: „krajobraz zdarzeń”.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Wkręceni

Jutro, 7 lipca po raz drugi zagości w Śwnoujściu "Kino na leżakach". Tym razem organizatorzy proponują nową polską komedię “Wkręceni”. Film będzie można zobaczyć o godzinie 22:00 na terenie muszli koncertowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Multimedialna sztuka w ms44

Wystawę twórczości studentów Akademii Sztuki ze Szczecina można oglądać od wczoraj w galerii miejsce sztuki 44. „Patrzeć do bólu” to prezentacja prac młodych artystów z Katedry Malarstwa i Nowych Mediów.

czytaj więcej

Złote Przeboje na wakacjach

Chajzer, Sowa i Stachurski

Ominie nas tegoroczne Lato z Radiem, nie zawitają do nas letnie koncerty Radia ZET i Dwójki ale radiowcy wciąż nas lubią! Po Letniej Scenie Radia ESKA na Dniach Morza, w sierpniu odwiedzą nas "Złote Przeboje na wakacjach".

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Dzisiejszy wernisaż w miejscu sztuki

Przypominamy o dzisiejszym wernisażu pokazującym sztukę aktualną i budzącą głębokie emocje. Warto zajrzeć o godzinie 18.00 do miejsca sztuki, oprócz klasycznych prac wiszących na ścianach zobaczyć będzie można fotografie, filmy, instalacje i obiekty malarskie. Można sprawdzić jakim językiem współczesna sztuka opisuje dzisiejszy świat, i na ile zmusza on widzów do namysłu nad współczesnością. Zapraszamy dzisiaj do ms44 przy ulicy A. Krajowej 13 w Świnoujściu.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Młody wirtuoz i muzyka romantyków

Od wielu lat w festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe jeden z koncertów promuje młodego, wybitnie utalentowanego organistę. Tak też było w miniony piątek (04.07), gdy w kościele pw. Chrystusa Króla przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiadł Tomasz ZEBURA – 24-letni student Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, laureat wielu konkursów organowych.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

„Patrzeć do bólu”, sztuka aktualna

Kolejna lipcowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44”, „Patrzeć do bólu” jest prezentacją prac powstałych w Katedrze Malarstwa, Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Najnowsze dzieła wykonane są nie tylko tradycyjnymi, manualnymi technikami, ale to także nowoczesne interpretacje obrazu malarskiego czy rysunkowego oparte na działaniach intermedialnych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 Następna Ostatnia