Środa, 19 czerwca 2019r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Jazz Club Scena zaprasza

MUSK XL

Już jutro (sobota 6.09) w Jazz Clubie Scena MUSK XL - dj/turntablista/kolekcjoner płyt, rezydent szczecińskiego klubu CityHall. Usłyszycie muzykę taneczną od funku lat 70-tych aż po najświeższe brzmienia muzyki elektronicznej!

czytaj więcej

FAMA 2014

Główna nagroda Famy pozostała w świnoujskim miejscu sztuki44

Najważniejsza nagroda tegorocznej Famy „Trójząb Neptuna” fundowana przez marszałka województwa zachodniopomorskiego, dla najlepszego wydarzenia artystycznego festiwalu, przyznana została wystawie „Habitat” w Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki44 i równorzędnie wystawie organizowanej w hali Posterunku Energetycznego Enei przy ul. Piastowskiej, przez Uniwersytet Artystyczny z Poznania, pod tytułem „nie–miejsce”. Jeszcze do 20 września można będzie w ms44 oglądać nagrodzoną ekspozycję 21 młodych polskich artystów. Naprawdę warto.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert finałowy

Przed nami ostatni akord XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. W koncercie finałowym, (05 września) na prośbę publiczności, po raz drugi wystąpią wybitni artyści - Piotr Rachoń i Anna Maria Jopek.

czytaj więcej

Szymborska jakiej nie znacie

Spotkanie z Michałem Rusinkiem

W najbliższy piątek 5 września 2014 r. o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 15 odbędzie się spotkanie z dr Michałem Rusinkiem, poetą, tłumaczem, wieloletnim sekretarzem naszej noblistki Wisławy Szymborskiej

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert muzyki i poezji

W piątkowym (29.08), przedostatnim koncercie XVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Świnoujskie Wieczory Organowe na zabytkowych organach kościoła Chrystusa Króla grał znakomity organista wirtuoz, autor licznych transkrypcji utworów orkiestrowych na organy i kompozytor, znany świnoujskiej publiczności i nie tylko, maestro Andrzej CHOROSIŃSKI – profesor Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.

czytaj więcej

Kultura

F jak FAMA. F jak FINAŁ

W piątkowy wieczór w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty odbędzie się wielki koncert finałowy 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA 2014. Start o 20.00. W przypadku deszczu… Ha! Nad Amfiteatrem jest nowy dach. Spokojnie, nie zmokniecie! I jeszcze jedno: wstęp wolny!

czytaj więcej

FAMA 2014

Przedostatki famowe

Stało się. Przed nami przedostatni dzień 44. FAMY. Ale za to jaaaaaki! Spójrzcie na program i garściami bierzcie.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Ostatni raz w sierpniu

Przed nami ostatni sierpniowy koncert organowy. Zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem wystąpi znakomity organista wirtuoz, mistrz transkrypcji organowych, prof. Andrzej CHOROSIŃSKI i aktorka Dominika FIGURSKA.

czytaj więcej

FAMA 2014

Atrakcyjne atrakcje

Zamiast wstępu: już w najbliższy piątek, 29 sierpnia 2014, wielki finał 44. Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA. Na scenie świnoujskiego amfiteatru zdarzą się rzeczy o jakiś nawet sobie nie śniliście. Po co te słowa? Byście, Drodzy Państwo, zarezerwowali sobie ten wieczór i spędzili go razem z nami. Z FAMĄ, FAMOWICZAMI oraz Ewą Bem. Poniżej – nie mniej atrakcyjne atrakcje przygotowane na festiwalową środę.

czytaj więcej

Konkurs

Zrób zdjęcie do kalendarza!

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Europejskiej Współpracy, Wspólny Sekretariat Techniczny zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Wspólny Region – Wspólne Cele”. Celem konkursu fotograficznego jest wyraziste przedstawienie efektów Programu INTERREG IVA w następujących zakresach tematycznych projektów: gospodarka i nauka, infrastruktura i transport, edukacja, ochrona środowiska, zdrowie, kultura.

czytaj więcej

FAMA 2014

Krzewienie i krzaczenie na osobistej wyspie

Wtorkowy program wydarzeń to znów FAMA w pigułce. Będzie interdyscyplinarnie: teatr, muzyka, literatura, happening i kabaret. Minister Zdrowia nie ostrzega, ani nie zaleca czytania żadnych ulotek i folderów przed zażyciem owej pigułki. Mało tego, Minister Zdrowia poleca jej spożywanie bez żadnych limitów, bez recepty (wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!) obostrzeń czy innych takich.

czytaj więcej

FAMA

Stu procentowa prognoza

Fama na półmetku, ale absolutnie nie zwalnia. Festiwalowy poniedziałek jest szczelnie wypełniony interdyscyplinarnymi atrakcjami - jest coś dla najmłodszych, jest coś dla teatromanów, kinomanów i melomanów, a nawet dla nocnych marków…

czytaj więcej

Wieczory organowe

Koncert z galerii Mistrzów

Rzadko mamy okazję słuchania gry znakomitej organistki. Tym razem, w piątkowym (22.08.) koncercie XVI Międzynarodowego Festiwalu – Świnoujskie Wieczory Organowe na organach kościoła Chrystusa Króla grała Ursula GRAHM, wybitna organistka ze Szwecji, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie klasy organów prof. F. Rączkowskiego. Laureatka konkursu Muzyki Dawnej w Łodzi i konkursu Bachowskiego w Brugii.

czytaj więcej

Piknik Country 2014

Kowboje w Karsiborzu

Miejski Dom Kultury zaprasza dzisiaj, 23 sierpnia od godz. 17:00 na Piknik Country w Karsiborzu. Wydarzenie obfituje w liczne atrakcje.

czytaj więcej

Koncert

Mantra Park wieczorową porą

Już dzisiaj, 23 sierpnia 2014 na plaży zagra świnoujski band Mantra Park. Koncert odbędzie się o godz. 22:00 w bazie szkoły kitesurfingu KiteJunkies, wejście na plażę od ul. Uzdrowiskowej.

czytaj więcej

FAMA 2014

Obywatel na wakacjach, pokusa w parku i poprawiny na podwórku

Weekend na FAMIE to nie tylko arcyciekawe wydarzenia artystyczne, ale także dwudniowy, szczelnie wypełnionym atrakcjami, miejski piknik „Weekend na Warszowie z polskim LNG”. W programie pokazy cyrkowe, gry i zabawy dla dzieci, naukowe eksperymenty prosto z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik oraz musical. Zagrają także uczestnicy i gwiazdy FAMY, odbędą się też prezentacje warsztatowe projektu RE:Warszów.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z galerii mistrzów

W kolejnym sierpniowym festiwalowym koncercie (22.08) na organach z 1927 roku w kościele Chrystusa Króla grać będzie Ursula GRAHM – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego, którą ukończyła w 1968 r. Jest też absolwentką Politechniki Warszawskiej. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

czytaj więcej

FAMA 2014

Latające Pięści w Hoszpitalu

To właśnie FAMA, FAMA, FAMA. Kiermasz różności i wydarzeń panorama. Pamiętacie tę piosenkę? Jej tekst to nie fikcja literacka. To stu procentowa prawda. Dowód? Czwartek na FAMIE. I każdy wie, że coś nad morzem dzieje się.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 Następna Ostatnia