Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Kino na leżakach

Śniadanie do łóżka

Podczas dzisiejszego sensu filmowego w ramach “Kina na leżakach” zobaczymy polską komedię romantyczną z 2010 roku “Śniadanie do łóżka”. Jak zawsze film będzie wyświetlony w Muszli Koncertowej. Początek projekcji o godzinie 22:15. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej

Kultura

Sacrum Non Profanum znów zagości w Świnoujściu

Już po raz kolejny miłośników muzyki czeka w Świnoujściu nie lada wydarzenie artystyczne, jakim jest kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum. Podczas tegorocznej festiwalowej odsłony rozbrzmiewać będą przede wszystkim dzieła Wojciecha Kilara.

czytaj więcej

Wydarzenia

Duch Grechuty

Takiego koncertu nie było tu chyba od poprzedniego stulecia. Nie dość, że dobór artystów sprawiał, że widownia sama składała ręce do oklasków, to otoczenie tego wydarzenia było wyjątkowe. Świnoujski amfiteatr od wczoraj nosi imię Marka Grechuty, a duch artysty unosił się nad zebranymi.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Niezapomniana, barwna muzyczna uczta

Nietypowo rozpoczął się kolejny piątkowy (08.08.) festiwalowy koncert. Lindsay DAVIDSON wchodząc do kościoła głównym wejściem i grając na dużych dudach powitał licznie przybyłą publiczność, która burzą braw przywitała wirtuoza ze Szkocji.

czytaj więcej

Kolejna mocna dawka muzyki w Scenie

Bass is Fundamental

Już dzisiaj (09.08) w Jazz Clubie Scena impreza z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Zagrają OlaH - PhD Sound (Szczecin) oraz Nullptr - Phd Sound (Szczecin).

czytaj więcej

Maleńczuk wraca do Świnoujścia

W klimatach dancingowych

We wtorek (12 sierpnia) na scenie świnoujskiego Amfiteatru zobaczymy Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing.

czytaj więcej

Pomoc dla Misji w Kenii

Charytatywnie i rodzinnie

Już w sobotę 9.08 w Kościele M.B. „Gwiazdy Morza” odbędzie się Musica Sacra - rodzinny koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Misji w Kenii.

czytaj więcej

Promenada

Chwaty zaśpiewają Grechutę

W tym tygodniu świnoujskie sceny zdominuje muzyka Marka Grechuty. Już dzisiaj, 7 sierpnia 2014 o godz. 20:00 w Muszli Koncertowej odbędzie się koncert „Nie dokazuj miła”. Piosenki z repertuaru Grechuty wykona chór „Chwaty”.

czytaj więcej

Kultura

Można jeszcze wygrać wejściówki na koncert Marka Grechuty

Bardzo szybko rozeszły się bezpłatne wejściówki na  Koncert „Ocalić od zapomnienia…” ,który uświetni uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imienia Marka Grechuty. Wystąpią: zespół Anawa z Karoliną Leszko i Grzegorzem Turnauem, Plateau z Małgorzatą Ostrowską i Krzysztofem Kiljańskim oraz laureaci Grechuta Festiwal Justyna Panfilewicz i zespół „Kefiry”.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Piękna muzyka baroku

W pierwszy sierpniowy, upalny piątkowy wieczór melomani licznie przybyli do kościoła pw. Chrystusa Króla i wysłuchali kolejnego koncertu XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych. Tym razem wykonawczyniami były panie – Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka, kierownik artystyczny świnoujskiego Festiwalu i po raz pierwszy grająca w Świnoujściu, skrzypaczka Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec, od 2010 roku pierwsza solistka Orkiestry „Salon Ensemble” w Petersburgu.

czytaj więcej

Koncert i darmowe wejściówki!

Świnoujski amfiteatr imienia Marka Grechuty

Koncert „Ocalić od zapomnienia…” uświetni uroczystość nadania świnoujskiemu amfiteatrowi imienia Marka Grechuty. Wystąpią: zespół Anawa z Karoliną Leszko i Grzegorzem Turnauem, Plateau z Małgorzatą Ostrowską i Krzysztofem Kiljańskim oraz laureaci Grechuta Festiwal Justyna Panfilewicz i zespół „Kefiry”.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Kobiecy wieczór

Już dzisiaj, w pierwszym sierpniowym koncercie XVI Świnoujskich Wieczorów Organowych w kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiądzie szczecińska organistka Małgorzata KLOREK, kierownik artystyczny festiwalu, a na skrzypcach grać będzie Maria KAPUŚCIŃSKA z Niemiec.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Powrót do Bacha

W miniony piątek (25.07.) bardzo ciekawy był ostatni lipcowy koncert organowy w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla. Na organach z 1927 roku grał Tore Bjorn LARSEN – duński kompozytor i pierwszy organista kościoła św. Mikołaja w Svendborgu, absolwent Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Don Jon

Dzisiaj, 28 lipca “Kino na leżakach” proponuje amerykański komediodramat z 2013 roku “Don Jon”. Projekcja filmu o godz. 22:15 w Muszli Koncertowej. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Underground Garage House Party

Jazz Club Scena zaprasza na imprezę na której usłyszycie całą gamę i odmiany muzyki House - Deep House - Tech House - Soulfuhouse. Za deckami Boomer.

czytaj więcej

Letnie koncerty

Trzej Tenorzy

Niewiadomski, Kuczyk i Kacperski. Te nazwiska z pewnością zapamiętacie po wieczornym koncercie. Już jutro, 26 lipca o godz. 19:00 Panowie wystąpią na scenie Muszli Koncertowej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 Następna Ostatnia