Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Port Kultury Pomorza Zachodniego: 14 sierpnia 2021

W najbliższą sobotę, 14 sierpnia 2021 roku, ruch w Porcie Kultury Pomorza Zachodniego będzie spory. Zapraszamy do udziału w dwóch wydarzeniach - grze terenowej „Archipelag pamięci” oraz wernisażu „Kary Bór” w ramach drugiej odsłony projektu fotograficznego „Jestem Okiem”. Zapowiadany na wieczór koncert zespołu Stary Szmugler odbędzie się w innym terminie. Za zmianę w programie przepraszamy, a nowy termin wydarzenia podamy niezwłocznie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

czytaj więcej

Wydarzenia

Markowy Festiwal 2021 startuje już jutro!

MARKOWY FESTIWAL – ŚWINOUJŚCIE 2021 to czar i siła sztuki o możliwie najwyższej próbie wrażliwości, piękna i mądrości. Świnoujski archipelag będzie rozbrzmiewać muzyką inspirowaną lub  wykonywaną przez twórców debiutujących tu przed laty na legendarnej akademickiej Famie (czytaj: praktycznie wszyscy nadający rytm współczesnemu artystycznemu światu). 

czytaj więcej

Wydarzenia

Port Kultury Pomorza Zachodniego: Krzysztof Chomicz (fotografie & film)

W najbliższą sobotę, ostatni dzień lipca 2021 roku, kolejne wydarzenie w ramach Portu Kultury Pomorza Zachodniego, tym razem o charakterze przyrodniczo – artystycznym. Zapraszamy na Spotkanie z twórczością wyjątkowego fotografa, filmowca, historyka i przyrodnika – Krzysztofa Chomicza. Na ścianach Galerii Art. Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu będzie można podziwiać Jego fotografie, a na ekranie w Sali teatralnej zostanie wyświetlony film „Dzikie wyspy Świnoujścia”. Wernisaż odbędzie się o godzinie 18.00, a pokaz filmu o 19.00. Wstęp wolny. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Port Kultury Pomorza Zachodniego: 24-25 lipca 2021

Poetycki rock oraz szanty - to muzyczne propozycje Portu Kultury Pomorza Zachodniego – Świnoujście 2021 na nadchodzący weekend. W sobotę (24 lipca) o godzinie 19.00 w Muszli Koncertowej przy Promenadzie pojawi się Hubert Biczkowski i Jego Projekt HUBAS. Niedziela (25 lipca) zaś będzie należeć do Majtków Bosmana czyli sześciu mężczyzn, którzy wiedząc, że gdzie śpiew tam są dobrzy ludzie – poczęli śpiewać. Na oba koncerty – wstęp wolny.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejni artyści MARKOWEGO FESTIWALU - ŚWNOUJŚCIE 2021

Michał Szpak, KROKE, Plateau, twórcy projektu „Chcemy być sobą” z muzyką rockową lat ’80 i ‘90 oraz Orkiestra na Duży Rowerze to kolei artyści Markowego Festiwalu, który odbędzie się w Świnoujściu między 4 a 8 sierpnia 2021 roku. Prezentujemy nie tylko kolejne gwiazdy, ale także szczegółowy program Markowego Festiwalu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Port Kultury w środę 21 lipca 2021: animacje dla dzieci + koncert

Kolejna odsłona cyklu Port Kultury Pomorza Zachodniego – Świnoujście 2021 już w środę, 21 lipca 2021 roku. Popołudniu, między 16.30 a 18.30 Muszla Koncertowa przy Promenadzie przeobrazi się w atrakcyjne podwórko pełne niezwykłych atrakcji… Animatorzy Kompanii Marzeń prowadzić będą kreatywne zabawy dla najmłodszych (i nie tylko). O 19.00 zabrzmią głośne dęciaki Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej. Na oba wydarzenia – wstęp wolny!

czytaj więcej

Wydarzenia

NMF: MARATON HORRORÓW już 30 lipca w sieci kin Cinema 3D!

Już 30 lipca ponownie zapraszamy wszystkich miłośników porządnego straszenia na noc pełną grozy pośród ciemności sali kinowej. Na wielkim ekranie zaprezentujemy cztery filmy, które napełnią radością (i przerażeniem!) wszystkie serca wielbicieli horrorów.

czytaj więcej

Wydarzenia

GWIAZDY (!) Markowego Festiwalu - Świnoujście 2021

Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Jacek Cygan, Marek Piekarczyk, Jacek Wójcicki, Grzegorz Skawiński, Piotr Cugowski, Sebastian Riedel, Krzesimir Dębski oraz Warsaw Impressione Orchestra… To tylko niektórzy z wykonawców Markowego Festiwalu, który odbędzie się między 4 a 8 sierpnia 2021 roku w nadbałtyckim Świnoujściu. Kolejne gwiazdy festiwalu zostaną zaprezentowane już wkrótce! 

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzyczny weekend w Porcie Kultury Pomorza Zachodniego

Wakacyjny weekend (17 - 18 lipca 2021 roku) w Świnoujściu upłynie pod znakiem muzyki. W ramach cyklu Port Kultury Pomorza Zachodniego w Muszli Koncertowej przy Promenadzie zagrają dwie nietuzinkowe formacje – soulowa YaniKa oraz etniczny (i nie tylko) Folk Wagon. Na oba koncerty wstęp wolny! Obowiązywać będzie adekwatny reżim sanitarny. 

czytaj więcej

Wydarzenia

JACHTFLM w Tawernie w Marinie w Basenie Północnym

Zapraszamy w najbliższą sobotę, 10 lipca 2021 roku o godzinie 17.00 do Tawerny w Marinie Basenu Północnego na pokaz filmów żeglarskich JachtFilm. Wstęp wolny. Obowiązywać będzie stosowny reżim sanitarny. Liczba miejsc w Tawernie jest ograniczona do ok. 50 osób.

czytaj więcej

Wydarzenia

Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021

Świnoujście jest portem handlowym, gazowym, pasażerskim, rybackim i jachtowym. Latem tego roku będzie także Portem Kultury Pomorza Zachodniego, w ramach którego do miasta „przybiją” uznani artyści niemal wszystkich dziedzin. Świnoujskie sceny symbolicznie przeobrażą się w Nabrzeże Muzyków, Przystań Malarzy, Zatokę Poetów, będzie też Bulwar Filmowy oraz Wybrzeże Animatorów.

czytaj więcej

Wydarzenia

El Papa zaprasza na wystawę litografik Güntera Grassa

Litografia jest techniką zaliczaną do druku płaskiego, gdzie rysunek przeznaczony do powielania wykonuje się na kamieniu litograficznym. Ciekawostką jest fakt, że litografie uprawiali wybitni malarze tacy jak Henri Matisse, Edvard Munch czy Stanisław Wyspiański.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dni Morza w Świnoujściu inne niż zwykle

Shanty, rockowe przeboje, reggae, wystawy i piknik rodzinny. Tak w telegraficznym skrócie zapowiadają się tegoroczne Dni Morza w Świnoujściu. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, wg których nie można jeszcze organizować imprez masowych, MDK Świnoujście postawił na szereg mniejszych – co nie znaczy, że gorszych – wydarzeń. Sprawdźcie co czeka nas podczas ostatniego, czerwcowego weekendu.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA będzie!

W sierpniu w Świnoujściu znów będzie się działo! Z niemożliwych geograficznie wirtualnych przestrzeni Fama wraca do nadbałtyckiego miasta położonego na 44 wyspach. Niezmienne pozostają obowiązujące od pół wieku - interdyscyplinarny sznyt prezentacji oraz charakter edukacyjny i warsztatowy. Trwają już nabory do poszczególnych festiwalowych sekcji! Festiwal toczyć się będzie w dwóch ostatnich tygodniach sierpnia. 

czytaj więcej

Wydarzenia

NMF: MARATON OBECNOŚCI już 11 czerwca w sieci kin Cinema 3D!

Gotowi na nieco strachu w sam raz przed wakacjami? Chociaż "nieco" to mało powiedziane - seria "Obecność" jest potwornie przerażająca! Tylko widzowie ze stalowymi nerwami przetrwają bez szwanku MARATON "OBECNOŚCI" w Cinema3D. Już 11 czerwca zapraszamy wszystkich maniaków horrorów na noc strachu wraz z najsłynniejszą serią filmów grozy ostatnich lat.

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka - ważna informacja!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zawiadamia wszystkich zainteresowanych, że w okresie od 7-go do 30-go czerwca b.r. BĘDZIE NIECZYNNA wypożyczalnia główna dla dorosłych, ul. Piłsudskiego 15 (I piętro).

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Świnoujściu

Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy, promujący saksofon klasyczny, odbywa się każdej wiosny począwszy od 2003 roku przyciągając do sali koncertowych Szczecina i regionu zachodniopomorskiego rzesze melomanów i miłośników saksofonu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 Następna Ostatnia