Niedziela, 29 stycznia 2023r.

Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Miasto

Świnoujścianie głodni książek. Kolejka do miejskiej biblioteki

Od 5 maja znów można korzystać z Miejskiej Biblioteki Publicznej im Stefana Flukowskiego przy ulicy Piłsudskiego 15. Co prawda trzeba mieć rękawiczki i maseczkę, ale to nie zraziło świnoujścian, którzy już tego pierwszego dnia ustawili się w… kolejce do biblioteki. Przez 5 godzin bibliotekę odwiedziło ponad 140 osób.

czytaj więcej

Kultura

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu

Rząd RP podjął decyzję o "odmrożeniu" branży bibliotekarskiej po 4 maja b.r. W ślad za tą decyzją, Ministerstwo Rozwoju (w konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym) przedstawiło wytyczne dla funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii koronawirusa w Polsce. Celem wdrażanych procedur jest zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz UŻYTKOWNIKÓW bibliotek, a w związku z tym m.in. ograniczenie liczby kontaktów na terenie każdej z bibliotek w danym przedziale czasowym.

czytaj więcej

Miasto

Biblioteki zamknięte

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu informuje, że z powodu sytuacji epidemiologicznej, wszystkie miejskie placówki biblioteczne będą ZAMKNIĘTE dla Czytelników od dnia 12 marca do dnia 25 marca włącznie. 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Zamknięte główne wejście do biblioteki

Do końca marca tego roku potrwa remont schodów prowadzących do głównego wejścia do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Piłsudskiego 15. Sama biblioteka jest jednak czynna, a na czas remontu uruchomione zostało boczne wejście do budynku. Jest odpowiednio oznaczone.

czytaj więcej

Kultura

Już w kwietniu. Olga Tokarczuk na naszej wyspie

Spotkanie z polską noblistką odbędzie się 2 kwietnia 2020 r. o godzinie 18.00 w Hotelu Radisson Blu Resort przy Alei Baltic Park Molo 2. Bilety w cenie 30 złotych można już kupić w kasie MDK przy ulicy Wojska Polskiego 1/1 (II piętro, pokój 317, poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 15.00) oraz w Galerii ART MDK przy ul. Wojska Polskiego 1/1, wtorek – sobota, godz. 12.00 – 18.00. Bilety są dostępne również w sprzedaży internetowej: mdkswinoujscie.kupbilecik.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend z Krzysztofem Chomiczem

W najbliższy weekend zapraszamy na podwójne spotkanie z Krzysztofem Chomiczem w Miejskim Domu Kultury w Świnoujściu. Fotograf, który zasłynął na świecie akcją ratunkową orła bielika, jest też doskonałym filmowcem. Będzie można się o tym przekonać podczas wspólnego oglądania najnowszego dokumentu – „Ptaki – szczury”. Nie zabraknie też oczywiście zdjęć!

czytaj więcej

Willa Irmgard

Uznam – przerwa na odpoczynek. W sobotę wernisaż wystawy fotograficznej

- Poświęć trochę czasu i wybierz się w podróż fotograficzną o wyspie Uznam. Zanurz się w świecie fotografii krajobrazowej. Możesz spodziewać się obrazów kolorowych i czarno-białych, które pokażą ci piękno tej wyspy - zaprasza Hans-Jürgen Heiland, artysta fotografik, którego prace zobaczymy od soboty w Willi Irmgard.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zimowe ferie w Cinema3D!

Cinema3D zaprasza na filmowe ferie zimowe! Od 10 do 23 lutego 2020 r. na najmłodszych kinomanów czekają na wielkim ekranie wspaniali bohaterowie i ich pełne przygód historie!

czytaj więcej

Wydarzenia

Walentynki w Cinema3D – spędź je na swój sposób!

Cinema3D już dziś zaprasza do spędzenia najbardziej romantycznego wieczoru w roku przed wielkim ekranem. Na widzów czeka jedyna w swoim rodzaju atmosfera, wciągająca akcja i mnóstwo wrażeń, którymi po projekcji można podzielić się z ukochaną osobą! Już dziś zaplanuj ten wyjątkowy dzień! 

czytaj więcej

Wydarzenia

Walentynkowe Spotkanie z Arturem Chamskim

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 11 lutego (wtorek) godz. 18:00 – na Walentynkowe Spotkanie z Arturem Chamskim (aktorem teatru Studio Buffo). Spotkanie poprowadzi dziennikarz TVP – Marcin Michrowski („Pytanie na śniadanie”, „Alchemia zdrowia i urody”).

czytaj więcej

Wydarzenia

„Dzień Kota” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wyjątkowej wystawy zdjęć pt.: „DZIEŃ KOTA”. Pomysł wystawy zaproponowali miłośnicy kotów, natomiast jej inspiracją stały się amatorskie fotografie, wykonane przez posiadaczy domowych pupili.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Siłaczka” w Bibliotece. Spotkanie z reżyserem Michałem Juszczakiewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w środę, 22 stycznia o godz. 11:00  na kolejne spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem oraz jego najnowszym filmem pt. „Siłaczka”. To 27-minutowy dokument poświęcony wyjątkowej osobie - Justynie Kozdryk, Mistrzyni Świata i Europy osób pełnosprawnych oraz Srebrnej Medalistce Paraolimpijskiej - w konkurencji podnoszenia ciężarów na ławce. 

czytaj więcej

Wydarzenia

„Biblioteka Dzieciom” w ramach WOŚP

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić wszystkie osoby zainteresowane - w piątek, 10 stycznia o godz. 11:00 - na spotkanie artystyczne pt.: "Biblioteka Dzieciom" ( w ramach XXVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

czytaj więcej

Kultura

Już 15 grudnia Święto Kina w Cinema3D!

W tym roku Święta przychodzą szybciej… bo już 15 grudnia! Tego dnia bowiem swoje coroczne obchody zaplanowały kina w całej Polsce! W sieci Cinema3D bilety na wszystkie niedzielne seanse będzie można kupić za zaledwie 12 zł! To doskonała okazja, aby schronić się w kinowej sali przed świąteczną gorączką! Ponadto sieć Cinema3D przygotowała dla fanów „Gwiezdnych wojen” wyjątkową niespodziankę – w niedzielę przed każdym seansem filmowym dla dorosłych będzie emitowany ekskluzywny materiał pokazujący kulisy pracy nad poszczególnymi częściami sagi.

czytaj więcej

Kultura

Grudzień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na trzy grudniowe wydarzenia.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Teatr przy stoliku” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w poniedziałek, 18 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z „Teatrem przy stoliku”. Jest to unikalna forma teatralna prezentowana przez grupę aktorów w bibliotekach całego kraju. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci na teatralny program artystyczny, przygotowany przez aktorów scen szczecińskich.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia