Niedziela, 29 stycznia 2023r.

Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Kultura

100 tys. złotych dla naszego portu kultury

A dokładnie na imprezy w ramach projektu „Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021”. 100 tysięcy złotych przyznał Miastu Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Uchwałę w tej sprawie radni sejmiku przyjęli jednogłośnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ferie w sieci z MDK

Niestety, jak wszystko w ostatnim czasie, również ferie nie będą miały tradycyjnego, stacjonarnego przebiegu. Wszystkie zajęcia (z małymi wyjątkami) Miejski Dom Kultury przenosi do sieci.

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka - ważny komunikat w sprawie otwarcia placówek MBP w najbliższy poniedziałek

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu informuję, iż dzień 9 listopada 2020 roku (poniedziałek) będzie - prawdopodobnie - ostatnim dniem otwarcia miejskich placówek bibliotecznych dla naszych Czytelników. Zamknięcie fizycznego dostępu do bibliotek publicznych w całym kraju planuje się do końca listopada b.r. Czas zamknięcia może, niestety, ulec wydłużeniu.

czytaj więcej

Wydarzenia

4 pory roku w El Papa - Cafe Hemingway Art

Julia, Jakub, Fabian, Grażyna, Mirosława, Kasia, Basia, Damian Kuba, Aleks, Magda, Sandra, Izabela, Krzysiu, Hubert, Kamil, Eryk, Amelka, Maciek, Patryk i Maks zapraszają czytelników portalu scie24.pl do Galerii El Papa - Cafe Hemingway ART na wystawę „Cztery pory roku”.

czytaj więcej

Miasto

Biblioteka - ważne! Od poniedziałku nowe zasady funkcjonowania

W związku ze zmieniająca się sytuacją epidemiczną, w trosce o naszych Użytkowników i maksymalnie bezpieczne korzystanie ze zbiorów bibliotecznych (także, aby uniknąć całkowitego zamknięcia dostępu do placówek bibliotecznych), od dnia 26 października b.r. wprowadzamy nowe zasady funkcjonowania Biblioteki dla Czytelników.

czytaj więcej

Cinema 3D

Jesienne premiery z biletami od 16,90 zł

Cinema3D zaprasza na wyjątkowe jesienne seanse filmowe w atrakcyjnej cenie! Już teraz na wielkim ekranie można zobaczyć „25 lat niewinności. Sprawę Tomka Komendy”, komedię „Jak zostać gwiazdą” oraz animację „Trolle 2”. Za bilet na filmy 2D od poniedziałku do czwartku widzowie zapłacą od 16,90 zł!

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka - ważne projekty!

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych nowych, ciekawych ofert czytelniczych.

czytaj więcej

Wydarzenia

To trzeba zobaczyć. Uznamski Festiwal Muzyki w Świnoujściu!

Już 4 października (niedziela) o godz. 19.30 odbędzie się w Świnoujściu wyjątkowy koncert w ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki 2020. Tym razem gospodarzem Festiwalu jest Norwegia i chociaż kraj w północno-zachodniej części Półwyspu Skandynawskiego jest geograficznie zwrócony w stronę Morza Północnego, od czasów starożytnych był kulturowo częścią regionu Morza Bałtyckiego. Norwegia ze swoim krajobrazem fiordów, ale także kulturą do dziś fascynuje potęgą i radością kolorów norweskiej muzyki.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA stacjonarnie i realnie w Świnoujściu!

Tegoroczna Fama z przyczyn obiektywnych odbywa się wirtualnie, lecz ze stacjonarnymi akcentami. Zgodnie z zapowiedziami zabrzmi także w… domu, czyli Świnoujściu – mieście na 44 wyspach. Fantastyczni ludzie związani z wyspiarskim środowiskiem artystycznym postanowili dać wyraz swojego poparcia dla idei przyświecających Famie od dokładnie pół wieku. Czterodniowy projekt „So_Fama” czyli Spontanicznie Ogarnięty Festiwal Absurdalnej Muzyki Autorskiej, ma być właśnie odpowiedzią świnoujścian na fizyczny brak Famy w ich mieście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wirtualna FAMA 2020

Festiwal Fama 2020 – w jubileuszowym roku 50. edycji – z powodu zagrożenia epidemicznego przenosi się do sieci. Będzie się zatem toczyć nie tylko w Świnoujściu, mieście na 44 wyspach, ale na całym świecie. Powstaje cykl filmowych rejestracji koncertów, spotkań i multimedialnych prezentacji z udziałem wybitnych twórców oraz tych, którzy swoją karierę dopiero rozpoczynają. Fama, nawet ta w ulotnej przestrzeni wirtualnej, wciąż ma być dla nich trampoliną do kolejnych artystycznych etapów, szczebli i sukcesów. 

czytaj więcej

Kultura

Malarstwo i grafika w Galerii Art

Miejski Dom Kultury zaprasza na pierwszy od czasu ogłoszenia pandemii wernisaż w Galerii Art przy ul. Wojska Polskiego 1/1. W najbliższą sobotę, 18 lipca, o godz. 18.00, swoje prace zaprezentują Emilia Waszak oraz Piotr Banaszkiewicz. Wstęp wolny. Prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

czytaj więcej

Kultura

Sezon koncertowy startuje w najbliższy weekend

Mimo ciągle aktualnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Miejski Dom Kultury rozpoczyna letnie granie. Będzie skromniej niż w ubiegłych latach ale nie znaczy to, że nie będzie się działo. Zaczynamy już w najbliższy weekend!

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka - zmiana godzin otwarcia placwek dla Czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu pracuje w pełnym zakresie, jaki na dzień dzisiejszy jest dopuszczalny, z zachowaniem wymaganych środków ostrożności i bieżącym stosowaniem środków ochrony. Wchodząc do placówki bibliotecznej należy posiadać własną maseczkę, natomiast Biblioteka zapewnia na miejscu środek do dezynfekcji rąk, który należy zastosować obowiązkowo.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnia