Środa, 19 czerwca 2019r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

„Dzień Warszowa”. Będzie się działo!

Miejski Dom Kultury filia Warszów zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości przebywających w naszym pięknym mieście na Piknik „Dzień Warszowa”. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 uroczystym koncertem z udziałem podopiecznych MDK, na scenie zaprezentują się zespoły wokalne Biedronki, Wiolinki taneczne ATU oraz Senioritki, a także soliści.

czytaj więcej

Prawo

Wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności

Prawomocny wyrok karny skazujący na karę bezwzględnego pozbawienia wolności nie zawsze musi wiązać się z koniecznością niezwłocznego odbycia tej kary. Instytucją pozwalającą niejako „przesunąć” odbycie tej kary w czasie – w przypadku spełnienia określonych w kodeksie karnym wykonawczym warunków – jest instytucja odroczenia wykonania kary. Kodeks ten wyróżnia sytuację obligatoryjnego odroczenia wykonania kary (sąd „musi” odroczyć wykonanie kary) oraz fakultatywnego odroczenia wykonania kary (sąd „może” odroczyć wykonanie kary).

czytaj więcej

Wydarzenia

Extreme Cup Świnoujście vol. V za nami

W minioną sobotę na skatepark przy ul. Matejki 17A w Świnoujściu odbyła się już piąta zawodów  Edycja Extreme Cup Świnoujście. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach: hulajnoga, BMX i deskorolka.

czytaj więcej

Dni Morza 2019

Szanty i pop. Przed nami wielkie święto morza

Na kursie, dni Morza. Czerwcowe święto związane z nadmorskim położeniem naszego miasta. Powoli wracamy do morskich tradycji i niech wyznacznikiem tego będzie to, że w tym roku gramy w trzech miejscach w ciągu dwóch dni. Będzie szantowo i popowo. Zapraszamy w dniach od 20 do 22 czerwca na teren Basenu Północnego, Muszli Koncertowej przy Promenadzie i na pl. Wolności. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Zawodnicy ze Świnoujścia na Mistrzostwach Młodzików w taekwondo

W Bornym Sulinowie 7-8 czerwca 2019 rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim. Udział w tych zawodach wzięli młodzicy w wieku 10-11 lat z woj zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Zgłoszonych było ponad 160 adeptów taekwondo z ponad 40 klubów.

czytaj więcej

Miasto

Wyjątkowy Jubileusz. 70-lat wspólnego życia

Państwo Marianna i Mieczysław Dobrzyńscy świętują dziś (11. czerwca)… 70 rocznicę ślubu. Wczoraj z tej okazji w Urzędzie Stanu Cywilnego odbyła się uroczystość. – To dla mnie ogromny zaszczyt móc tu być dziś z tak wspaniałymi Jubilatami – powiedział m.in. Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Piłka nożna

Świnoujska „Czwórka” druga w województwie

Bardzo duży sukces odniosły wczoraj dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 4. W finale wojewódzkim piłki nożnej dziewcząt który odbył się w Goleniowie drużyna z "4" wygrała 2 mecze, 2-0 z Barlinkiem i 2-1 ze Stargardem i została drugą szkołą w województwie. Zwycięzcami zostały dziewczęta z Goleniowa, które wygrały z nami tydzień wcześniej w półfinale. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Seminarium z mistrzem Jackiem Wysockim

W sobotę 08.06.2019 na zaproszenie świnoujskiego Klubu Aikido Cuore mięliśmy przyjemność gościć mistrza Jacka Wysockiego niekwestionowany autorytet w sztukach walki. Od ponad 40 lat jest on związany ze sztukami walki, posiada najwyższy stopien aikido w Polsce - 8 Dan i prowadzi zajęcia w Polsce, w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech oraz w Czechach. 

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 16.06.2019 r. na wycieczkę rowerową połączoną z grillowaniem na trasie o długości 52 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - ÜCKERITZ - STAGNIEβ - PUDAGLA (grill) - BENZ - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

4 gwiazdki dla naszej Informacji Turystycznej!

Nasza Informacja Turystyczna po raz trzeci z rzędu została odznaczona certyfikatem najwyższej kategorii 4 gwiazdek. Certyfikat w czterech kategoriach 1, 2, 3, 4 gwiazdki przyznaje Polska Organizacja Turystyczna (w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej) jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia