Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Blisko 90 uczestników na 137. parkrunie

Wysoko i pięknie świecące słonko, rześkie powietrze, lekko zmrożone podłoże i ponad 6 stopni na plusie skusiło niespełna 90 aktywnych uczestników parkrun #137. Dzisiejszy parkrun był nieco nietypowy – z jednej strony żałoba narodowa, a z drugiej walentynkowa edycja biegu. Ale koordynator, wolontariusze i sami uczestnicy samoistnie i dość spontanicznie rozwiązali ten problem – była minuta ciszy ku pamięci - Jana Olszewskiego, nie było muzyki i głośnego wiwatowania, ale za to było „czuć miętą” w powietrzu oraz mnóstwo miłości w sercach.

czytaj więcej

Miasto

O 365 drzew za dużo

W lutym 2018 roku firma przygotowująca teren pod budowę nowej promenady w pasie nadmorskim bez pozwolenia wycięła drzewa z powierzchni około 200 metrów. Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu we wrześniu śledztwo w tej sprawie umorzyła, uzasadniając swoją decyzję brakiem "skutku w postaci zniszczeń w roślinności o znacznych rozmiarach".

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Silna mgła. Alert dla 21 powiatów

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnej mgły. Ograniczenie widzialności od 50 m do 200 m prognozuje się od godz. 19:00 w piątek, 15.02.2019 r. do godz. 09:00 następnego dnia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biegi Walentynkowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu serdecznie zaprasza na „Biegi Walentynkowe”. Zawody odbędą się 17 lutego 2019 r. o godzinie 11:00. To trzecie zawody w ramach I edycji Świnoujskiej Ligi Biegowej z „Wyspiarzem”.

czytaj więcej

Wydarzenia

W sobotę Gala Nagrody Prezydenta TRYTON 2018

W najbliższą sobotę 16 lutego 2019 na uroczystej gali zostaną oficjalnie ogłoszeni laureaci dorocznej nagrody prezydenta miasta TRYTON. Z uwagi na żałobę narodową uroczystość została przeniesiona z piątku właśnie na sobotę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fundusze dla przedsiębiorców – spotkanie informacyjne

Już w najbliższy piątek, 15 lutego 2019 roku o godzinie 10.30 zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące finansowego wsparcia osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje firmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz instrumentów zwrotnych inicjatywy JEREMIE 2.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jacek Fedorowicz w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem –   Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00.

czytaj więcej

Gospodarka

Rok rekordów dla portu w Ystad

Statystyki z ubiegłego roku wyraźnie pokazują, że w Porcie Ystad po raz kolejny pobito szereg rekordów – odnotowano m.in. wyraźny wzrost ogólnej ilości przewiezionych ładunków (cargo), a także liczby ciężarówek, aut osobowych oraz pasażerów. Port of Ystad jest największym szwedzkim portem obsługującym codzienne rejsy promowe do Polski na Bornholm, trzecim największym portem dla promów pasażerskich, piątym pod względem liczby obsługiwanych jednostek i jedenastym pod względem ogólnej liczby transferowanych towarów.

czytaj więcej

Wydarzenia

136. parkrun - Jacek najszybszy

36. parkrun przywitał uczestników deszczową aurą, ale w żadnym przypadku nie przeszkodziło im to w sportowym rozpoczęciu weekendu. Początkowo koordynator i przybyli wolontariusze z lekkim niepokojem wypatrywali uczestników, ale suma summarum skończyło się dobrze i jak zwykle gościliśmy sporą rzeszę biegaczo-truchtaczo-chodziarzy. 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Nieodpłatna pomoc prawna – szczegóły

Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 z późn. zm.) w Świnoujściu działają dwa Punkty - Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej - na lewobrzeżu przy ulicy Dąbrowskiego 4 oraz Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego – przy ul. Sosnowej 18 na Warszowie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ferie na sportowo z OSiR „Wyspiarz” dobiegają końca

W okresie ferii Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci pod nazwa FERIE ZIMOWE NA SPORTOWO. W hali sportowej OSiR „Wyspiarz” przy ul. Piłsudskiego 9 odbywały się zajęcia siatkówki dziewcząt, koszykówki chłopców, piłki nożnej, tenisa stołowego oraz badmintona. Wzięło nich udział 300 uczestników, a w turniejach ponad 60.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia