Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu ma przyjemność poinformować i zaprosić do kibicowania najmłodszym piłkarzom, którzy wezmą udział w MIKOŁAJKOWYM turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Dyrektora OSiR „Wyspiarz”, który odbędzie się w terminach: 10 i 16.12.2017 r. w hali sportowej SP nr 2 przy ul. Norweskiej 12 (Warszów). Do Turnieju zgłoszone zostały 24 drużyny m.in. ze świnoujskich szkółek piłkarskich.

czytaj więcej

Region

Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

Muzeum Techniczno - Historyczne w Peenemünde przygotowało wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego spotkanie dla młodzieży ze świadkiem historii, panem Bogdanem Bartnikowskim, uczestnikiem powstania warszawskiego, więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, prozaikiem i reportażystą, autorem prac tłumaczonych między innymi na język niemiecki.

czytaj więcej

Miasto

TRYTON 2017. Czekamy na zgłoszenia mieszkańców

Ruszyła kolejna edycja Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2017.Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 2004 roku. – Do 5 stycznia 2018 r. czekamy na zgłoszenia mieszkańców propozycji kandydatur do nagrody – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. – Propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem można przesłać drogą elektroniczną na adres [email protected] lub złożyć na piśmie na Stanowisku Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Dobre miejsce” w galerii sztuki

Niemal każda Galeria Sztuki to dobre miejsce. Miejsce w którym sztuka odsłania miękkie podbrzusze współczesnego świata, miejsce w którym nie wstydzimy się emocji które wzbudza dobra sztuka. I właśnie taka twórczość będzie prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki 44 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Policja apeluje

6 grudnia „Dniem Odblasków” - do akcji włączą się także świnoujscy policjanci

Już w najbliższą środę, tj. 6 grudnia 2017 roku na terenie całego kraju, po raz kolejny przeprowadzony zostanie „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskiej akcji włączą się także świnoujscy policjanci, którzy propagując bezpieczeństwo a drogach, będą rozdawać mieszkańcom miasta odblaskowe opaski i kamizelki oraz światełka odblaskowe na rower.

czytaj więcej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Świadczenie pielęgnacyjne dla opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych

Osoby rezygnujące z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z uwagi na konieczność sprawowania opieki nad dorosłymi osobami niepełnosprawnymi, zainteresowane ubieganiem się o świadczenie pielęgnacyjne, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu pod nr tel. 91 32-25-480, 91 32-25-466 lub osobiście w siedzibie MOPR przy ul. Dąbrowskiego 4 pokój nr 216 i 215 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 28-letniego szczecinianina, który kierując samochodem marki VW popełnił na drodze wykroczenie i przestępstwo. Mężczyzna jechał z niedozwoloną prędkością w obszarze zabudowanym, za co został ukarany mandatem karnym, ponadto nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na dwa wyjątkowe wydarzenia literackie, dedykowane Państwu z okazji obchodów Roku Jubileuszowego 70-lecia MBP.

czytaj więcej

Edukacja

Pierwsza absolwentka ZSM oficerem

Jak poinformowała nas dyrekcja Zespółu Szkół Morskich im. E. Kwiatkowskiego w Świnoujściu, w dniu 29 listopda 2017 roku, pierwsza dziewczyna - absolwentka szkoły, Weronika Nowak, po zaliczeniu nadzorowanej przez szkołę praktyki morskiej, zdała egzamin na stopień oficera wachtowego dla statków powyżej 500 BRT w żegludze międzynarodowej.

czytaj więcej

Zdrowie

Są pieniądze na doposażenie szkolnych gabinetów

Prawie 62  tys. złotych przekaże nam wojewoda zachodniopomorski na doposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w dwunastu świnoujskich szkołach publicznych. – Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał w miniony piątek w tej sprawie umowę z Panem Wojewodą – informuje Robert Karelus rzecznik świnoujskiego prezydenta.

czytaj więcej

Już po raz czwarty

Złoto dla naszego schroniska

Schronisko młodzieżowe działające przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki otrzymało złote wyróżnienie w 57 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych w kategorii schroniska całoroczne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne pięćdziesiątki na parkrunie

Prawie cała Polska zasypana śniegiem, a w Świnoujściu tak jakoś przedwiosennie. Dobry nastrój wspomagany słońcem i radością jaka niesie się od rozentuzjazmowanych parkrunowych miłośników udzielał się wszystkim. Pomimo coraz krótszych dni, a co za tym idzie ciemnych poranków na starcie 73. parkrunu pojawiło się 70 osób wśród których było czterech debiutantów i pięć psów płci różnej, ponadto dziewiętnastu wolontariuszy, aktywna grupa kibiców, Ania Górska zadbała o rozgrzewkę parkrunomaniaków, którzy fikali nóżkami i rączkami w rytm muzyki, a potem ostro ruszyli ze startu, aby przypadkiem nie ostygnąć i nie stracić pary w nogach

czytaj więcej

Piłka nożna

Mocne zakończenie rundy jesiennej

W sobotnie przedpołudnie drużyna Trampkarzy AP Baltica Świnoujście, rozegrała swój ostatni mecz ligowy rundy jesiennej w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN.

czytaj więcej

Gospodarka

Sprawa stoczni Gryfia. Prezydent i radni jadą na spotkanie z parlamentarzystami

W tym tygodniu wspólna reprezentacja związków zawodowych działających w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” złożyła do przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Świnoujście pismo z prośbą o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście w sprawie MSR „Gryfia” i decyzji, które zamierza podjąć jej właściciel (likwidacja zakładu w Świnoujściu).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia