Czwartek, 24 sierpnia 2017r.

Imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

FAMA na niedzielę

Dziś w programie: „Miejsca literatury” z Grzegorzem Uzdańskim, „Diva” Wiolety Komar, „Wrzenie barw” sekcji fotograficznej Tomka Sikory i spora dawka muzyki – The Plantators, Przybył, Katarzyna Łopata, Odette Dąbrowska, Runforrest oraz Jabłonka.

czytaj więcej

Bieg wspinaczkowy i inne atrakcje

Święto naszej latarni

W trzecią niedzielę sierpnia (20.08) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich. Tego dnia 15 czynnych polskich latarni przyciąga tłumy swoich wielbicieli. Nie inaczej będzie w Świnoujściu. 

czytaj więcej

FAMA na sobotę

Tętent końskich kopyt

Na Famie nie ma weekendu. Sobota, środa czy poniedziałek? Każdy dzień jest dobry, by wypełnić go sztuką i atrakcjami. W programie na dziś koncerty formacji Hash Cookie, Runforrest, Smoking Barelz, Przybył oraz The Plantators. Obowiązkowa pozycja teatralna – monodram macierzyński Magdaleny Bochan-Jachimek. Ponadto, będzie mogli zrobić sobie „Niebko”.

czytaj więcej

XIX Świnoujskie Wieczory Organowe

Mistrzowski koncert muzyki romantycznej i nie tylko

Mimo wielu atrakcyjnych imprez w mieście, w miniony piątkowy wieczór (18.08) miłośnicy muzyki organowej nie zawiedli i przyszli posłuchać gry mistrza Andrzeja CHOROSIŃSKIEGO, autora licznych transkrypcji organowych, a także inicjatora i duchowego ojca festiwalowych Świnoujskich Wieczorów Organowych.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Możliwe burze i ulewy

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed zjawiskami burzowymi, połączonymi z silnymi opadami deszczu, które mogą wystąpić na terenie województwa zachodniopomorskiego od godziny 17.00 dnia 18 sierpnia do godziny 3.00 dnia 19 sierpnia 2017 roku.

czytaj więcej

FAMA na piątek

Hipsterski punk rock i eksploracja wiolonczeli

Piaty dzień Famy to ponownie artystyczny maraton. W projekcie Miejsca Literatury gościć będziemy PIOTRA NESTEROWICZA. Na festiwalowych scenach zagrają formacje LILAC, SHAPELES oraz STRAŻACY, a JAKUB GUCIK pokaże co potrafi wiolonczela. W piątek zaprezentują się także goście z Węgier z zespołu GUSTAVE TIGER. Uwaga, z powodu niekorzystnych prognoz pogody, zapowiadających intensywne opady deszczu oraz burze, wieczorne wydarzenia zostały przeniesione do Jazz Clubu Central’a – SCENA. Na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

czytaj więcej

Inwestycje

Jest plan na tunel i S3

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz spotkał się wczoraj z Dyrektorem Oddziału GDDKiA w Szczecinie Łukaszem Lendnerem oraz Zastępcą Dyrektora ds. Inwestycji Mariuszem Mierzwą. W spotkaniu uczestniczyła również Zastępca Prezydenta Barbara Michalska. Przedstawiciele GDDKiA poinformowali o ostatnich decyzjach oraz przyjęciu ustaleń związanych z wyłonieniem wykonawcy budowy tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin.

czytaj więcej

Możesz uratować życie

Pilnie potrzebna krew!

Świnoujski Bank Krwi prosi o oddawanie krwi. Potrzebne są wszystkie grupy. Aktualnie w banku jest tylko krew tzw. „na ratunek”, czyli wykorzystywana w sytuacji zagrożenia życia.

czytaj więcej

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2017

Pierwsze żaglowce już przy nabrzeżu

Oba piękne. Przypłynęły dziś rano. To MERCEDES i KAPITAN BORCHARDT. Można je już oglądać, stoją przy Nabrzeżu Władysława IV (za stacją Orlen). Czekamy na kolejne.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Listy do Ani

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Listy do Ani”. Szukajcie festiwalowych skrzynek pocztowych! Anna Beata Chodorowska-Gorzelniaska to jedna z wielkich nieobecnych Famy, co do których możemy mieć pewność, że na nasze festiwalowe życie spogląda z wysoka z wielką przychylnością. Jak może być inaczej, skoro Fama to w dużej mierze jej zasługa.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Muzycznie tłusty czwartek

Ani się człowiek nie obejrzy, a tu już czwarty dzień Famy. Spokojnie, zostało jeszcze dziesięć! Festiwalowy czwartek toczyć się będzie w rytm znakomitej muzyki – zmysłowe wokalistki Odette Dąbrowska i Monika Kowalczyk, piekielnie zdolne muzyczne rodzeństwo czyli Siostry Łotry, oraz znane już publiczności formacje Lilac, Hash Cookie, Swiernalis i  Shapeles. Dopełnieniem festiwalowego dnia będzie spotkanie z pisarką Magdaleną Kicińską. Pamiętajcie – na wszystkie wydarzenia Famy WSTĘP WOLNY!

czytaj więcej

Apel o pomoc

ZHR z pomocą ofiarom nawałnic. Pomóż i ty!

Wszyscy w Polsce przeżywamy tragedie obozu harcerskiego w Suszku, organizacje harcerskie w tym ZHR są pogrążone w żałobie. Nadal trwają prace nad usuwaniem skutków nawałnicy. ZHR działa na terenie Lotynia, Sternowa i Krojantów. Mamy już wystarczające siły instruktorów ZHR z Mazowsza, Pomorza i Kujaw, którzy usuwają skutki nawałnicy na terenie pól i domostw mieszkańców wsi. Służba polega w pierwszej kolejności na usuwaniu drzew i gałęzi z pól uprawnych, by umożliwić ich pilne skoszenie (zboże przyduszone burzą zgnije).

czytaj więcej

Policja prosi o pomoc

Czyja to torebka?

Policjanci poszukują właścicielki torebki znalezionej podczas minionego weekendu. Wewnątrz znajduje się dziecięca zabawka oraz portfel z pieniędzmi. Osoba, która utraciła niebiesko-zieloną torebkę proszona jest o kontakt z miejscową komendą.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia