Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Giżycko wygrywa 3 rundę Ekstraklasy!

W sobotę i niedzielę w Świnoujściu odbyła się trzecia runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. Wygrała załoga Giżyckiej Grupy Regatowej przed Pogonią Szczecin i Jeziorak Yacht Clubem. Przed finałowa rundą Klubowych Mistrzostw Polski w rankingu Ekstraklasy prowadzą Giżycko i Jeziorak.

czytaj więcej

Wydarzenia

162 biegowe zmagania na parkrunie

Kolejny sobotni poranek w parku spotkało się 80 biegaczy, chodziarzy, truchtaczy i 21 wolontariuszy, by spędzić aktywnie czas na dystansie 5 kilometrów. Dzisiaj trasę pokonało 29 pań, 51 panów a wśród nich 7 juniorów i 1 pies. Jako pierwsi na linię mety wbiegły Panie: Klaudyna Małocha – 25.11, Agata Narejko z Żar – 26.14 i Katarzyna Lesisz – 26.24 i Panowie: Piotr Moździerz – 18.00, Robert Derda – 19.07 i Kamil Stępień – 20.44.

czytaj więcej

Flota - Vineta Wolin 3-1 (2-0)

Wymarzony start

Znakomicie rozpoczęli sezon na wyższym szczeblu rozgrywkowym piłkarze Floty. Po bardzo dobrej grze pokonali w sobotę jednego z pretendentów do awansu - Vinetę Wolin 3-1. Zwycięstwo jest w pełni zasłużone, wynik oddaje sytuację z boiska, choć obie drużyny mogły coś jeszcze ustrzelić. Ale 3-1 jest zgodne z tym, co widzieliśmy. 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Romantyzm i jazz

Piątkowy festiwalowy koncert (09.08.) był bardzo ciekawy i nietypowy. Oprócz klasycznej muzyki organowej był wspaniały jazz. Wykonawcami byli Małgorzata Klorek – szczecińska organistka, kierownik artystyczny świnoujskiego festiwalu, która oprócz solowej gry organowej akompaniowała Peterowi Wilgotssonowi – szwedzkiemu wirtuozowi saksofonu.

czytaj więcej

Miasto

We wrześniu pojawią się kolejne stojaki na rowery

Tuż przed wakacjami w kilkunastu miejscach miasta ustawionych zostało prawie 100 nowych, solidnych stojaków rowerowych. Okazało się, że zapotrzebowanie na tego typu infrastrukturę jest dużo większe. Dlatego we wrześniu miłośnicy "dwóch kółek" będą mieli do dyspozycji kolejnych 100 stojaków umożliwiający bezpieczne pozostawienie pojazdu.

czytaj więcej

Wydarzenia

5. Grechuta Festival - Świnoujście 2019: dzień czwarty (4/5)

Czwarty, przedostatni dzień Festiwalu rozpocznie już tradycyjnie zasygnalizuje Hejnał Mariacki, odegrany z wieży dawnego Kościoła Marcina Lutra. Hejnał na cztery strony świata odegra Przemysław Lewandowski. Wraz z dźwięki Hejnału rozbrzmiewającymi nad czterdziesto czterema wyspami zapanuje krakowski klimat…

czytaj więcej

Grechuta Festival 2019

Cerekwicka, Niemen, Ziółko, Zagrobelny, Franczak. Gwiazdorska „Markowa Gala” już dziś!

Dokładnie pięć lat temu, 8 sierpnia 2014 roku świnoujski Amfiteatr otrzymał imię Marka Grechuty. Dziś wieczorem (początek koncertu o godzinie 20.30) na jego scenie odbędzie się wielkie muzyczne widowisko „Markowa Gala”. Przypadek? Nie sądzimy! Przypadkiem nie jest także fakt, że do sprzedaży trafiła ostatnia pula biletów. Kosztują jedyne 40 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert na organy i saksofon

Przed nami bardzo interesujący muzyczny wieczór. W piątek (09.08.) posłuchamy dźwięków organów i saksofonu. W Galerii mistrzów wystąpią Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka , kierownik artystyczny Świnoujskich Wieczorów Organowych, która oprócz solowej gry organowej, akompaniowała będzie znakomitemu szwedzkiemu saksofoniście Peterowi WILGOTSSONOWI.

 

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka zaprasza na wystawę

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Pana Wojciecha Bońkowskiego  pt:. „Brudne morze”.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2019

Konkurs na interpretację utworów z repertuaru Marka Grechuty rozstrzygnięty!

Szczecinian Jan Zakrzewski zwycięzcą Konkursu na interpretację utworów z repertuaru Marka Grechuty. Finał odbył się we wtorek, 6 sierpnia 2019 roku w Sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. O laury walczyło dziesięciu młodych muzyków, wybranych w pierwszym etapie Konkursu z blisko czterdziestu zgłoszeń. 

czytaj więcej

Miasto

Uchwała krajobrazowa – drugie wyłożenie

Od środy 14 sierpnia 2019 r. w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Świnoujście będzie można zapoznać się z projektem uchwały w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonywane dla Gminy Miasto Świnoujście.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia