Poniedziałek, 18 czerwca 2018r.

Imieniny: Marka, Elżbiety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Świnoujście z Karpaczem - Karpacz ze Świnoujściem

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz i Zastępca Burmistrza Gminy Karpacz Kamila Cyganek podpisali porozumienie o współpracy w organizowaniu wypoczynku dzieci i młodzieży z Karpacza w Świnoujściu i odwrotnie – naszych w Karpaczu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Seminarium „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”- są jeszcze wolne miejsca

Centrum  Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza do udziału w  bezpłatnym seminarium  „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”. Seminarium adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, osób które zamierzają świadczyć usługi po stronie niemieckiej lub też otworzyć działalność gospodarczą w Niemczech.

czytaj więcej

Już wkrótce rusza Program „Dobry Start”

„Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2019. W czwartek na placu Wolności

Spływają już pierwsze projekty do Budżetu Obywatelskiego. W najbliższy czwartek na placu Wolności czynny będzie punkt konsultacyjny. W godzinach 14.30 – 16.30 pracownicy Biura Informacji i Konsultacji Społecznych będą odpowiadali na wszelkie pytania związane z BO 2019. Na miejscu będzie też można pobrać regulamin oraz formularze do zgłoszenia projektu oraz list poparcia.

czytaj więcej

Wybory samorządowe 2018

Dariusz Śliwiński kandydatem na prezydenta Świnoujścia

Platforma Obywatelska oraz .Nowoczesna przedstawiły dzisiaj wspólnego kandydata na prezydenta Świnoujścia. O funkcję będzie się ubiegać się Dariusz Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta i wieloletni prezes Uzdrowiska Świnoujście S.A. 

czytaj więcej

Policja apeluje

Dopalacze to śmiertelne zagrożenie!

W ostatnich dniach na terenie Zachodniopomorskiego odnotowano kilkanaście przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie groźnych dla zdrowia i życia substancji, tzw. dopalaczy. Policjanci ostrzegają: ich producenci i sprzedawcy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedaż najczęściej jest dokonywana poprzez sieć internetową. Apelujemy – nie kupuj i nie próbuj zażywać jakichkolwiek substancji nieznanego pochodzenia. To po prostu grozi śmiercią.

czytaj więcej

Wydarzenia

Akcja HDK – „Oddajemy Krew dla Niepodległej”

Harcerski Klub HDK „Kropla Życia” zaprasza do udziału w akcji poboru krwi pod hasłem „Oddajemy Krew dla Niepodległej”. Akcja organizowana jest wspólnie z 8 Flotyllą Obrony Wybrzeża w Świnoujściu i Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie z okazji 100-lecia Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Świnoujski Szlak Kulinarny

Podróż po indyjskich smakach

Na świnoujskiej mapie kulinarnej mamy już w zasadzie wszystko. Brakowało co prawda kuchni indyjskiej, ale i ta nisza została smakowicie wypełniona przez restaurację Indian Palace.

czytaj więcej

Miasto

Nieprzerwanie od 13 lat nad świnoujskim kąpieliskiem

Już po raz 13. świnoujskie kąpielisko otrzymało Międzynarodowe Wyróżnienie - Błękitną Flagę. Po raz 10. Błękitna Flaga powiewać będzie również w świnoujskim porcie jachtowym. Świnoujście jest jedynym polskim kąpieliskiem, które otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie - nieprzerwanie - od 13 lat.

czytaj więcej

Miasto

Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody

W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r., w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze.

czytaj więcej

Wydarzenia

100 lecie Marynarki Wojennej i Święto 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Już w najbliższy weekend świnoujscy marynarze zapraszają do wspólnego świętowania. Wraz ze społeczeństwem obchodzić oni będą 100 lecie utworzenia Marynarki Wojennej, swoje święto będzie także miała 8. Flotylla Obrony Wybrzeża. Uroczystości, piknik marynarski oraz pokazy okrętów i sprzętu będzie można oglądać w kilku miejscach.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 17.06.2018 r. na wycieczkę o długości 53,4 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GOTHEN - BANSIN - KATSCHOW - STOLPE - GUMMLIN (griil) - DARGEN - KAMMINKE - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Miasto

Utrudnienia na ulicy Wolińskiej

W dniach od 11 - 16 czerwca 2018 roku, w związku z likwidacją przejazdu kolejowego w pobliżu stacji kolejowej Świnoujście - Przytór, pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym i czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Na odcinku 200 metrów ruch odbywa się połówkowo, a sterowanie nim jest realizowane przez sygnalizację świetlną, a chwilami przez ręczne sterowanie ruchem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet już 9-12 lipca w Świnoujściu!

Od pierwszej przygody z Wakacyjnym Miastem Kobiet minął już niemal okrągły rok. Tym milej jest nam oficjalnie poinformować, że już niebawem spotkamy się ponownie. Druga edycja tego niepowtarzalnego festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 lipca w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia