Wtorek, 23 kwietnia 2019r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Karls Erlebnisdorf w Koserow

Nowy sezon z nowymi atrakcjami

Truskawkowe Miasteczko, popularny park rozrywki na wyspie Uznam wzbogacił się o kolejne atrakcje. Karl's Erlebnisdorf zlokalizowany jest w Koserow, oddalonym zaledwie o 20 km od Świnoujścia.

czytaj więcej

Flota - Zorza Dobrzany 3-0 (1-0)

Spokojne 3-0

Sztab szkoleniowy Zorzy czytał chyba relacje z ostatnich meczów Floty, bowiem goście bardzo chcieli na początku meczu strzelić bramkę. Tym razem jednak się nie udało; obrona Floty była czujna, goście nie byli skuteczni w ataku, ale o wiele bardziej to ostatnie dotyczy gospodarzy.

czytaj więcej

Piłka nożna

Wielka przemiana w Policach

W sobotę, w Policach odbył się mecz ligowy w ramach 5 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, w którym Akademia Baltica Świnoujście zmierzyła się z miejscowym Chemikiem. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne pięćdziesiątki tym razem na 145. parkrunie

Druga sobota kwietnia gościła w świnoujskim Parku Zdrojowym uczestników - 145. edycji parkrun. Był to bieg szczególny dla organizatorów, ponieważ gościliśmy dzisiaj Jakuba FEDOROWICZA – inicjatora i koordynatora parkrun Polska, dla którego był to pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni bieg w naszym mieście (i ponoć mu się podobało}. Dodatkowo dzisiejszy bieg był wyjątkowy dla naszego kolegi z niemieckiej części naszej wyspy - Andre LUBITZ, który ma już za sobą 50 biegów w świnoujskiej lokalizacji parkrun – gratulujemy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Załoga „Kastora” uratowała bielika

W ubiegłym tygodniu, podczas prowadzenia prac związanych z badaniem dna toru wodnego Świnoujście - Szczecin, przy drugiej bramie torowej, na Zalewie Szczecińskim, załoga jednostki sondażowej "Kastor" zobaczyła wpadającego do wody bielika. 

czytaj więcej

MIejsce sztuki44

M jak morderstwo

W kryminałach lubimy cyniczne poczucie humoru i skłonność do nadużywania alkoholu. A sobotnie spotkanie z Sörenem Bollmanem, autorem kryminałów z pogranicza, w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44 już o godzinie 18.00. Organizatorem Dom Kultury a moderatorem, nieoceniony Bartek Wutke. Philip Marlowe polecałby. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Ławeczka i książeczka w Parku Chopina

Już jutro, 13 kwietnia w Parku Chopna wyjątkowe wydarzenie. Punktem wyjścia tego spotkania był niedawno obchodzony Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Zależy nam, aby dzieci czytały książki, żeby je lubiły i ceniły ich wartość, dlatego tym razem chcemy zaprosić do wspólnej zabawy w tworzenie historii. 

czytaj więcej

Edukacja

Sukcesy młodych fizyków

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku odbył się finał XIV edycji konkursu Fizycznych Ścieżek. Wśród finalistów byli również uczniowie ze Świnoujścia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Skiba w Świnoujściu!

iejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 17 kwietnia (środa) o  godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z udziałem Krzysztofa Skiby: muzyka, satyryka, publicysty, aktora, a także – autora bestsellerowej książki pt.: „Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”. 

czytaj więcej

Region

Kradną rowery w Niemczech. Policja zapowiada wzmożone kontrole

W poniedziałek, 8 kwietnia dwóch młodych świnoujścian zostało zatrzymanych w Ahlbecku podczas próby kradzieży rowerów. W ostatnim czasie na wyspie ginie coraz więcej jednośladów, dlatego niemiecka policja zapowiedziała wzmocnione kontrole, także przez funkcjonariuszy w cywilu.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 14.04.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 26,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GARZ - J. KREBSEE - J. CZARNE SERCE - J. WOLGAST - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ruszają Czwartki Lekkoatletyczne

Już za tydzień, w środę 17 kwietnia 2019, rozpocznie się wiosenna Edycja Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody przeznaczone są dla dzieci ze Szkół Podstawowych, odbywać się będą na Stadionie Lekkoatletycznym w Świnoujściu ul. Matejki 22  od godz. 16:00.

czytaj więcej

Strajk nauczycieli

Egzaminy gimnazjalne będą przeprowadzone

Prezydent Janusz Żmurkiewicz poinformował, że egzaminy gimnazjalne w świnoujskich szkołach publicznych odbędą się zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Uczniowie przystępujący do egzaminów powinni stawić się w strojach apelowych w swoich szkołach w środę 10 kwietnia 2019 r. o godzinie 8.00.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia