Wtorek, 10 grudnia 2019r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Mikołajki na placu Wolności i nie tylko. Koniecznie przeczytaj, koniecznie przyjdź

„Szóstego grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie. I każde dziecko prezent dostanie.” W piątek (06. grudnia b.r.) o godzinie 16.00 Święty Mikołaj zaplanował wizytę w Świnoujściu. Oczywiście będzie miał ze sobą słodkie upominki dla dzieci. A w trakcie na placu Wolności rozbłysną choinka i inne świąteczne dekoracje. To jeszcze nie wszystko.

czytaj więcej

Miasto

Niemal 122 mln złotych dofinansowania na drogi na prawobrzeżu

– To druga, największa dotacja unijna w historii Świnoujścia – mówi Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. – Więcej otrzymaliśmy tylko na budowę tunelu. Inwestycja obejmuje przebudowę dróg Ludzi Morza, Barlickiego, Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las i estakady łączącej ulicę Barlickiego z drogą S3.

czytaj więcej

Wydarzenia

Drużynowy tenis stołowy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej

W rywalizacji o miano „Najbardziej Usportowionej Szkoły”, Ośrodek Sportu i Rekreacji  „Wyspiarz” zorganizował rozgrywki w drużynowym tenisie stołowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020. Celem zawodów było wyłonienie najlepszej drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców do reprezentowania naszego miasta w rozgrywkach regionu B oraz zdobycie punktów zaliczanych do współzawodnictwa szkół. 

czytaj więcej

Komunikacja

Będą nowe identyfikatory na prom

Po trzech latach obowiązywania, od stycznia 2020 roku będą nowe identyfikatory dla uprawniające pojazdy z rejestracją spoza Świnoujścia do korzystania z przeprawy promowej „Warszów” (Bieliki). Kierowcy, którzy takie identyfikatory już mają, będą mogli z nich korzystać do końca stycznia 2020. 

czytaj więcej

Edukacja

Uczniowie Mieszka na StetiMUN 2019

W Szczecinie, w dniach 13-16 listopada 2019 roku, odbyły się jubileuszowe X symulowane obrady ONZ – Model United Nations – od nazwy miasta noszące nazwę StetiMUN. Obrady te od 10 lat organizuje II LO im. Mieszka I w Szczecinie i od 10 lat uczestniczą w tej konferencji uczniowie świnoujskiego "Mieszka". Tym razem szkołę reprezentowali Błażej Apanasik i Jakub Wolniak, obaj z klasy 2a, a opiekę sprawowała p. Agnieszka Żychska.

czytaj więcej

Edukacja

Cztery Zakątki w Ystad

W dniach 14 - 15 listopada 2019 r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w Świnoujściu, w składzie: Aleksandra Lubiecka, Natalia Molga, Oktawia Zakrzewska, Zofia Jędrzejczak, Janek Korczyński, Hubert Jakubowski, Dawid Prokop i Michał Ożóg, pod opieką nauczyciela języka angielskiego p. Beaty Szumickiej, wraz z koordynatorem projektu p. Ewą Rucińską oraz wiceprezydentem Pawłem Sujką i radnym Andrzejem Staszyńskim, brali udział w kolejnym spotkaniu „Czterech Zakątków Południowego Bałtyku” tj. unijnym programie współpracy międzynarodowej (Świnoujście, Bornholm, Skania, Rugia).

czytaj więcej

Miasto

Oświadczenie Radnej Agatowskiej w sprawie artykułu "Nikt nie potwierdza skargi radnej na hałas z terminalu LNG".

Z pewnym zażenowaniem przeczytałam na stronach niektórych lokalnych portali informacyjnych artykuł pt. "Nikt nie potwierdza skargi radnej na hałas z terminalu LNG". Dowiedziałam się, że artykuł ten został wytworzony i rozesłany do wszystkich lokalnych mediów przez inspektora Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Hannę Lachowską.

czytaj więcej

Wydarzenia

Prawobrzeże na turnieju

W sobotę 23 listopada, od godziny 10, w hali sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla najmłodszych – udział w nim wzięły drużyny złożone z zawodników urodzonych w latach 2013-2015. W turnieju uczestniczyły drużyny: Gryf Zielony, Gryf Czerwony, Gryf Błękitny z Kamienia Pomorskiego, Baltica I, Baltica II, Prawobrzeże ze Świnoujścia, Wybrzeże Rewalskie z Rewala oraz Fala Międzyzdroje. 

czytaj więcej

Miasto

Nikt nie potwierdza skargi radnej na hałas z terminalu LNG

Nie potwierdziło się doniesienie jednej z radnych o rzekomym hałasie emitowanym w godzinach nocnych przez Terminal LNG, który nie daje spać mieszkańcom tej części miasta. Sami mieszkańcy również nie zgłaszali takich problemów. Ani teraz, ani od chwili uruchomienia terminalu w 2015 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrun to też wolontariat

Rześkie powietrze przywitało uczestników 177. parkrunu, ale już za moment, gorąca atmosfera i rozgrzewka poprowadzona przez Dominikę Duszkiewicz - zrobiły swoje. Na linii startu razem z uczestnikami pojawiła się wiewiórka i jeż w wykonaniu Dominiki. Po sygnale biegacze, chodziarze i kijkarze pomknęli alejkami Parku Zdrojowego, a peleton prowadził jako rower bezpieczeństwa - Piotr Zgraja.

czytaj więcej

Kluczevia Stargard - Flota 1-0 (1-0)

Mecz, który okazał się meczem na szczycie

Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, na wnioski są 4 miesiące. Tragedii nie ma, zakończyliśmy jesień z wystarczającą przewagą, aby zmartwienia oddać rywalom. Tym bardziej, że kłopoty mieliśmy tylko na wyjazdach, a z zespołami z pozycji 2-6 będziemy na wiosnę grać u siebie. Oczywiście wnioski z odbytych lekcji (a pozwolę sobie przypomnieć, że jesteśmy beniaminkiem, czyli w I klasie) wyciągnąć trzeba, ale zostawmy je zarządowi i trenerowi. O jakości rundy świadczy zdobyte 39 punktów i liczbowa skuteczność w ataku oraz obronie, a nie mecze w Szczecinku, Karlinie i Kluczewie. 

czytaj więcej

Połączenie wysp Uznam i Wolin

Ruszyła wycinka drzew pod trasę do tunelu

Tunel pod Świną powstaje zgodnie z harmonogramem prac. Teraz ruszyła wycinka drzew oparta na decyzji środowiskowej. Magistrat zapewnia, że z rejonu ulicy Karsiborskiej zniknie tylko tyle drzew, ile jest niezbędne do realizacji inwestycji. Wycinka nie obejmie brzegu Świny i zakończy się w miejscu, gdzie przyszła trasa będzie skierowana pod ziemię. Prace prowadzi firma pana Zbigniewa Kimela, dobrze rozeznanego w świnoujskich lasach leśnika. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia