Piątek, 23 lutego 2018r.

Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Spotkanie na temat możliwości pozyskania pracowników z Ukrainy

19 lutego 2018 r. o godzinie 11.00 w siedzibie Centrum Usługowo–Dorodczego w Euroregionie Pomerania przy ulicy Piastowskiej 62 odbędzie się  spotkanie z Prezesem Polsko- Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jackiem Piechotą. Tematem będzie „Zapotrzebowanie lokalnego rynku pracy na pracowników z Ukrainy”.

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota szuka młodych talentów

Morski Klub Sportowy Flota ogłasza nabór dzieci urodzonych w latach 2008, 2009 i młodszych. Składka członkowska wynosi 50 zł miesięcznie, bez wpisowego. Jeżeli są państwo w ciężkiej sytuacji finansowej – dla nas to nie jest problem, ponieważ w takiej sytuacji składka miesięczna zostaje zawieszona. Koszt ubezpieczenia, transportu na turnieje, mecze, czy obozy pokrywa klub. Dla nas ważniejszy od pieniędzy jest uśmiech dziecka mogącego spełniać swoje sportowe marzenia.

czytaj więcej

Miasto

Komisja pyta Prezesa ZMPSiŚ o terminal konterowy

Komisja Budżetu i Gospodarki Rady Miasta Świnoujście zwróciła się do Prezesa Zarządu  Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., na piśmie, z pytaniem o aktualne prace nad  koncepcją budowy głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Za nami Bieg Walentynkowy z OSiR „Wyspiarz”. Znamy wyniki

W środę 14 lutego na Stadionie Miejskim OSiR odbyła się impreza dla biegaczy: BIEG WALENTYNKOWY z OSiR „Wyspiarz”, udział w niej wzięły 54 osoby. Poniżej wyniki przygotowane przez Zespół Sędziowski Adama Wielechowskiego w poszczególnych kategoriach Biegu Walentynkowego z OSiR "Wyspiarz".

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kierował samochodem, lekceważąc trzy sądowe zakazy

O skrajnym lekceważeniu wymiaru sprawiedliwości można mówić w przypadku 26-letniego świnoujścianina, który kierował samochodem, mimo skazania go trzema wyrokami, w tym dwoma dożywotnimi, zakazującymi wsiadania za kółko. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Miasto

Będzie więcej miejsc w miejskim żłobku

612 tys. złotych dostało Miasto z rządowego programu Maluch + 2018. – To maksymalna kwota, jaką mogliśmy uzyskać. Pieniądze przeznaczymy na przygotowanie dodatkowych 30 miejsc w miejskim żłobku – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Inwestycje

Przebudowa ulicy Kościuszki wkracza w kolejny etap

Od 15 lutego do 30 kwietnia 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Kościuszki od skrzyżowania ulicy Batalionów Chłopskich do ul. Konstytucji 3 Maja. Otwarty dla ruchu zostaje natomiast odcinek od ulicy Batalionów Chłopskich do Kołłątaja. – Na odcinku tym wykonawca musi jeszcze położyć ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu, ale droga została już dopuszczona do ruchu. Ostatnia warstwa zostanie ułożona po zakończeniu przebudowy całej ulicy, jednym ciągiem na całej jej długości – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.

czytaj więcej

Policja apeluje

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych

Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, stanowią grupę najbardziej narażoną na udział w wypadkach drogowych, jednak w dużej mierze sami się do tego przyczyniają. Często bagatelizują przepisy, nie korzystając z wyznaczonych przejść czy wybiegając zza innych pojazdów. Wymuszają pierwszeństwo na przejeżdżających samochodach, zapominając, że auta nie da się zatrzymać w miejscu. Ubrani na ciemno, bez odblasków nie zdają sobie sprawy, że stają się niemal niewidoczni dla kierowców nadjeżdżających pojazdów. Niestety, tego typu zachowania na drodze pozostawiają trwały ślad w policyjnych statystykach.

czytaj więcej

Turystyka

TT-Line ponownie zaprasza na rejsy na wyspę Bornholm w sezonie letnim 2018

Na duńską wyspę Bornholm będzie można popłynąć z TT-Line promem pasażerskim Nils Dacke w każdą sobotę od 16 czerwca do 1 września 2018. Rejsy ze Świnoujścia umożliwia pasażerom bezpośrednie dotarcie do jednej z najpopularniejszych destynacji na Bałtyku w ciagu niespełna 6 godzin, podczas których rodziny z dziećmi mogą spędzić czas na wspólnej zabawie z piratami.

czytaj więcej

Miasto

Przyjdź i zobacz. Walentynkowy plac Wolności

W centrum miasta na placu Wolności trwa montaż walentynkowych ozdób. – Mieszkańcy zdążyli się już przyzwyczaić, że ten centralny plac w naszym mieście, systematycznie zmienia swój wygląd, w zależności od pory roku i różnych świąt. Nie inaczej będzie w Walentynki – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.

czytaj więcej

Miasto

Jeżeli potrzebujesz nieodpłatnej pomocy prawnej

W Świnoujściu działają dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej; jeden na lewobrzeżu przy ulicy Dąbrowskiego 4 (budynek przychodni, pok.116), a drugi przy Sosnowej 18 na Warszowie (filia Miejskiego Domu Kultury). Jak informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia: - W 2017 roku, łącznie, udzielono w nich 605 świadczeń, przy udziale trzech radców prawnych i jednego adwokata.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia