Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Program Operacyjny - Pomoc Żywnościowa

Serdecznie zapraszamy w dniu 26 marca br o godz. 14:30 na Targowisko Miejskie przy ul. Kołłątaja (BOX nr 51) na briefing prasowy podsumowujący wspólny program rozdysponowana żywności w ramach Programu Operacyjnego - Pomoc Żywnościowa przez Stowarzyszenia Kierunek Świnoujście i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Oburzające parkowanie na ul. Jana z Kolna

Straż Miejska codziennie interweniuje przy ul. Jana z Kolna. Powodem są liczne skargi okolicznych mieszkańców na oburzające parkowanie interesantów szpitala miejskiego, którzy zamiast parkować przy ul. Mieszka 1, w wyznaczonych miejscach parkingowych, zastawiają chodnik oraz nie stosują się do znaku B-35 (zakaz postoju).

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Będą nowe budki dla ptaków

W najbliższych dniach 40 budek dla małych ptaków miasto powiesi w Alei Dębowej wzdłuż gruntownie przebudowywanej właśnie ulicy 1 Maja. Tylko w ciągu niespełna 3 ostatnich lat podobnych budek na miejskich terenach zielonych pojawiło się około 200. Kolejnych 60 przeznaczonych dla jerzyków rozdano spółdzielniom mieszkaniowym do powieszenia na budynkach mieszkalnych.

czytaj więcej

Miasto

Terminal promowy w Świnoujściu – marcowy raport z budowy

Na terminalu promowym w Świnoujściu, gdzie inwestorem jest Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA postępują roboty budowlane wykonywane przez firmę Budimex. Docelowo terminal zostanie przystosowany do obsługi transportu intermodalnego, czyli przewozu ładunków wykorzystującego różne środki transportu. 

czytaj więcej

Miasto

Cztery oferty na modernizację ulicy Grunwaldzkiej

Eurovia Polska, PRD Nowogard, PORR i STRABAG – to cztery firmy,  które złożyły oferty w przetargu na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od granicy do skrzyżowania z ulicą 11 Listopada. Wczoraj 15 marca nastąpiło otwarcie ofert. W tej chwili trwa jeszcze weryfikacja złożonych przez firmy dokumentów. Od daty przekazania placu budowy wybrany wykonawca będzie miał 14 miesięcy na wykonanie zadania.

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica i ciekawe mecze kontrolne

W sobotę 13.03.2021 AP Baltica Świnoujście podejmowała AP Gavia Choszczno. Rozegrano serię meczów kontrolnych w rocznikach 2009, 2010, 2011, 2012, 2013. W ciągu 90 minut można było zaobserwować pasję i radość z gry młodych sportowców, wiele ciekawych sytuacji zakończonych pięknymi bramkami lub wspaniałymi interwencjami bramkarzy. Oby więcej takich spotkań, w których liczy się przede wszystkim dobra zabawa!

czytaj więcej

Miasto

Dwustu lat w zdrowiu pani Jadwidze życzył dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz

Prezydent złożył urodzinową wizytę 100-letniej mieszkance naszego miasta, Jadwidze Czaplińskiej. Jubilatka wspominała Świnoujście sprzed lat, które doskonale pamięta, bo mieszka na wyspie Uznam od 1978 roku. Obecnie, z powodów zdrowotnych nie wychodzi z domu, ale otoczona jest wspaniałą opieką, którą zapewniają jej członkowie rodziny. Korzysta również ze wsparcia MOPR. 

czytaj więcej

Zdrowie

Nowe zasady szczepień dla grupy 1b

Ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie planowanych na drugą połowę marca szczepień dla grupy 1b. Możliwość zaszczepienia otrzymują także osoby, które mają rozpoznaną chorobę nowotworową, ale nie rozpoczęły jeszcze leczenia. Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu dzisiaj (11 marca) rozpoczął rejestrację grupy 1b i wspomniane osoby również mogą się zgłaszać. 

czytaj więcej

Miasto

Tunel pod Świną. Pierwszy metr „Wyspiarka” ma już za sobą

Trwa faza startu maszyny TBM Wyspiarka. Wszystko przebiega zgodnie planem. Dzisiejszej nocy (z wtorku na środę 9-10 marca) pokonała pierwszy metr i zaczyna chować się w uszczelce przytwierdzonej do ściany szczelinowej. A to oznacza, że zbliża się chwila, gdy po fazie startu, maszyna rozpocznie właściwe drążenie w gruncie. Zgodnie z harmonogramem ma to nastąpić w końcu przyszłego tygodnia. 

czytaj więcej

Zdrowie

Nowości w programie szczepień przeciwko COVID-19

W czwartek (11 marca) w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu rozpocznie się rejestracja do szczepień przeciw COVID-19 dla „grupy 1b” oraz grupy wiekowej 65-69 lat. W tekście podajemy także informacje dotyczące szczepień „grupy 0” i zmian terminu podania drugiej dawki osobom zaszczepionym po 8 marca. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia