Piątek, 17 sierpnia 2018r.

Imieniny: Zanny, Mirona, Jacka

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na Wybrzeżu Władysława IV

W związku z organizacją Sail Świnoujście 2018 oraz XXXIV Pływającego Festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak” 2018 od wtorku 14 sierpnia od godz. 9.00 do wtorku 21 sierpnia do godz. 12.00 wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu drogowego na ulicy Wybrzeże Władysława IV.

czytaj więcej

Sail Świnoujście 2018

Ruszyła sprzedaż biletów na rejsy żaglowcami

Do czwartku (16 sierpnia) w kasie Miejskiego Domu Kultury obok muszli koncertowej na promenadzie można kupić bilety na rejsy żaglowcami, które wezmą udział w Sail Świnoujście 2018. Natomiast od piątku do niedzieli (17-19 sierpnia) bilety będą do nabycia na terenie imprezy. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Na rowery ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 12.08.2018 r. na wycieczkę rowerową połączona z transportem kolejowym UBB. Będzie to trasa rowerowa (raczej dla zaawansowanych) o długości 72,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek
WOLGAST - LASSAN - USEDOM - STOLPE - DARGEN - GARZ - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Komunikacja Autobusowa

Z aplikacją mPay bilety za złotówkę

Ruszyła promocja, dzięki której pasażerowie komunikacji miejskiej w Świnoujściu mogą kupować bilety za symboliczną złotówkę. Wystarczy korzystać z aplikacji mobilnej mPay i dokonywać zakupu przy użyciu karty płatniczej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjno – młodzieżowy parkrun

Półmetek wakacji za nami, do naszego miasta zjeżdża wielu gości, którzy nie tylko lubią się smażyć i zażywać kąpieli, ale i aktywnie witają poranek. Na 108. edycji parkrunu stawiło się 82 zawodników i 16 wolontariuszy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Od baroku po współczesność

W pierwszym sierpniowym koncercie XX Międzynarodowego Festiwalu ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato 2018 wystąpiła Kseniya Pogorelaya – organistka z Białorusi.

czytaj więcej

Plebiscyt Terra Flower Power 2018

Najpiękniej udekorowane miasto. Oddaj głos na Świnoujście!

Świnoujście bierze udział w siódmej edycji plebiscytu Terra Flower Power. Konkurs ma na celu wyłonienie i nagrodzenie miast, które w tym roku stworzyły najpiękniejsze dekoracje w lokalnej przestrzeni publicznej. Głosować można codziennie do 22 sierpnia. 

czytaj więcej

Stałe połączenie wysp

Pieniądze na tunel są. Nie wiadomo, czy znajdzie się wykonawca

W piątek szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował, że dokonał ponownego wyboru wykonawcy zadania pn. „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną”. Jest nim konsorcjum firm Porr S.A., Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.S oraz Energopol - Szczecin S.A.

czytaj więcej

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Włosi wycofali się z budowy tunelu. Miasto zaprosi kolejne konsorcjum

- Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu - powiadomił prezydent Janusz Żmurkiewicz. Miasto zwróci się z propozycją wybudowania połączenia do kolejnego konsorcjum, które przystąpiło do przetargu i przedłożyło drugą najkorzystniejszą ofertę

czytaj więcej

Flota - Vineta Wolin 2-2 (1-1)

Wypracowany remis

Drużyna Floty czyni postępy. Dowodem na to są wyniki sparingów z Vinetą, z którą towarzysko spotykamy się regularnie i wyniki z każdym meczem są coraz lepsze. Przypomnijmy, że kontakty nowej Floty z wolinianami zaczęły się od zimowego 0-8, potem też były porażki ale coraz niższe, rok temu w Wolinie już tylko 2-4, a teraz mamy wreszcie remis. I choć techniczne umiejętności Vinety na pewno były wyższe, to jednak Flota na ten remis w pełni zasłużyła, a dogodnych sytuacji do zdobycia gola wcale nie miała mniej od przeciwnika.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia