Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Problemy zwierząt nie będą czekać

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wydał zarządzenie o powołaniu nowego składu działającej od 2015 r. Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności. Swoje działania zespół skieruje w pierwszej kolejności na problem traktowania kotów na ogródkach działkowych, będzie monitorował działalność osób prowadzących wynajem dorożek i zapozna się z sytuacją schroniska dla bezdomnych zwierząt.

czytaj więcej

Kultura

Sezon koncertowy startuje w najbliższy weekend

Mimo ciągle aktualnych ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, Miejski Dom Kultury rozpoczyna letnie granie. Będzie skromniej niż w ubiegłych latach ale nie znaczy to, że nie będzie się działo. Zaczynamy już w najbliższy weekend!

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na ulicy Steyera

W związku z budową wschodniej obwodnicy, od poniedziałku 22 czerwca 2020 r. zamknięty dla ruchu pojazdów będzie odcinek drogi od ulicy Steyera 2 do ulicy Daszyńskiego 38 (do wjazdy na parking). Ruch pieszo-rowerowy na tym odcinku będzie odbywać się po ścieżce rowerowej. Dojazd do ulicy Wybrzeże Władysława IV ulicami Grunwaldzką i Marynarzy.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zmiana organizacji ruchu na odcinku ulicy Steyera

W związku z budową obwodnicy wschodniej, w środę 17 czerwca oraz czwartek 18 czerwca 2020r. zamknięty dla ruchu pojazdów będzie odcinek ulicy Steyera, a konkretnie łuk drogi za starym zielonym rynkiem, wjazd w ulicę Daszyńskiego. Ruch pieszo-rowerowy na zamkniętym odcinku odbywać się będzie po ścieżce rowerowej. Dojazd do ulicy Wybrzeże Władysława IV odbywać się będzie ulicami Grunwaldzka i Marynarzy.

czytaj więcej

Miasto

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w Świnoujściu

Wg rejestru imion w aktach urodzenia Urzędu Stanu Cywilnego w Świnoujściu tutejsi rodzice mają nieco odmienny gust, niż reszta Polaków. Pierwsze imię najchętniej nadawane potomkowi płci męskiej w ogóle nie znalazło się w dziesiątce najczęściej nadawanych imion w kraju, a najchętniej wybierane imiona żeńskie są kolejno na 5., ostatnim 10. miejscu lub w ogóle nie znalazły się w ogólnopolskiej pierwszej dziesiątce opublikowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji. 

czytaj więcej

Miasto

Akcja 8. FOW. W środę rano utrudnienia na przeprawie promowej „Centrum”

W związku z akcją podjęcia, transportu i unieszkodliwienia dwóch niewybuchów, w środę 17 czerwca 2020r. przez kilka godzin zamknięta będzie ogólnodostępna przeprawa promowa „Centrum”, popularne „Karsibory”. Ostatni prom z Uznamu odbije o godzinie 4.50, a z Ognicy o 4.30. Do około godziny 10.00 samochody osobowe do 3,5 tony będą kierowane na przeprawę „Warszów” (promy „Bielik”), którą będą obsługiwały trzy jednostki – dwa „Bieliki” i jeden „Karsibór”.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga mieszkańcy ulicy Gdyńskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że w poniedziałek 15 czerwca od godziny 20.00 do godziny 5.00 rano we wtorek 16 czerwca 2020 nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości przy ulicy Gdyńskiej, odcinek od ulicy Gdańskiej do Szkolnej. 

czytaj więcej

Miasto

Mamy potwierdzenie. Najlepsze plaże są w Świnoujściu!

Obie świnoujskiej plaże otrzymały międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Jako jedyne w Polsce po raz 15. z rzędu Kąpielisko Świnoujście Centrum-Uznam, a po raz pierwszy Kąpielisko Warszów. Po raz 12. to prestiżowe wyróżnienie przyznano również świnoujskiej marinie Basen Północny. To potrójny sukces Świnoujścia. Nie ma drugiego takiego kurortu, gdzie Błękitna Flaga będzie w tym sezonie powiewała aż w trzech miejscach.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście drugą Holandią? Polska stolica roweru leży na 44 wyspach

Burzliwa dyskusja na temat „produktu flagowego” miasta Świnoujście – Stawy Młyny w pewnym momencie przybrała nieoczekiwany obrót. Charakterystyczny znak kurortu budził skojarzenia z holenderskim wiatrakiem. Co pozwala nam myśleć o Świnoujściu jako o drugiej Holandii? Nie jest to ani młyn, ani różnorodne tulipany kwitnące na rabatach wzdłuż promenady. Żadne inne miasto w Polsce nie postawiło na ekologiczne dwuślady tak bardzo, jak Świnoujście. A mówienie o nas jako o polskiej stolicy roweru jest raczej uczciwością, niż zuchwalstwem. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia