Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Edukacja

Sukcesy gimnazjalistów i uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować Państwa o sukcesach uczniów naszej szkoły. Młodzież gimnazjalna już od wielu lat bierze udział w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”, nad którym patronat sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Zadania konkursowe rozwiązywane były między innymi w języku obcym. Uczniowie szkoły uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uczniowie ZSM ponownie z wizytą u seniorów

Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Morskich pod opieką ks. Grzegorza odwiedzili podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Caritas na Warszowie. Uczestniczyli oni w spotkaniu z przebywającymi tam seniorami oraz quizie z wiedzy ogólnej, który przygotowała dla nich Pani Opiekunka placówki.

czytaj więcej

Przeprawa promowa

Awaria Bielika I

Na jednej z trzech jednostek obsługujących przeprawę promową Warszów doszło do awarii pędników. Jeszcze dziś uszkodzoną jednostkę zastąpi prom typu Karsibór. Po awarii przeprawę Warszów obsługują tylko dwa promy. Do czasu włączenia do ruchu promu typu Karsibór będą pływały w systemie non – stop, czyli odbijały zaraz po załadunku samochodów.

czytaj więcej

Miasto

Komunikacja miejska w stronę ekologii. Nagroda za unowocześnianie taboru

Świnoujska „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o. o.  została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicji Adamczak w kategorii: "Spółka miejska przyjazna mieszkańcowi" za proekologiczną działalność w trosce o mieszkańców w zakresie transportu lądowego pasażerskiego, miejskiego i podmiejskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 22.04.2018 r. na wycieczkę rowerową o długości 26 km, podczas której rowerami przejedziemy trasę wokół trzech jezior, a mianowicie J. Krebsee, J. Czarne Serce i J. Wolgastsee.

czytaj więcej

Wydarzenia

Niemieccy przedsiębiorcy turystyczni z wizytą studyjną w Świnoujściu

W minioną środę (11 kwietnia) przebywała z wizytą w Świnoujściu ponad 30-osobowa grupa przedsiębiorców turystycznych z Powiatu Vorpommern Greifswald. W tym gronie byli pracownicy informacji turystycznych, przedstawiciele hoteli, osoby które na co dzień mają kontakt z turystą. Wyjazd studyjny zorganizowany został przez Centra Usługowo-Doradcze w Świnoujściu i Greifswaldzie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już w środę IX Półmaraton w Worku

W środę 18 kwietnia przeprowadzona zostanie IX edycja Półmaratonu w Worku. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na Górze Słowiańskiej, w przedłużeniu ul. Rycerskiej za strzelnicą. Trasa bardzo trudna, crossowa, wiedzie silnie urozmaiconymi wzgórzami w Masywie Góry Słowiańskiej i liczy 21,1 km (4 okrążenia po 5.275 m).

czytaj więcej

Miasto

W poniedziałek policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w poniedziałek 16 kwietnia br. policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z z płk. Krzysztofem Przepiórką

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 18 kwietnia (środa) o godz.17:00 na spotkanie z płk. Krzysztofem Przepiórką – prawdziwym komandosem, który swoje niezwykłe dokonania i przygody zawarł w bestsellerowej książce pt.: „Szturman” (kilkadziesiąt egzemplarzy tej poszukiwanej pozycji książkowej będzie do nabycia przed i po spotkaniu autorskim).

czytaj więcej

Ogniwo Babinek - Flota 1-2 (0-2)

Prujemy do przodu

Na początku ruszyli gospodarze, gra toczyła się na naszej połowie, wysocy zawodnicy Ogniwa zbierali górne piłki. Gdy jednak nasz zespół otrząsnął się z naporu, okazało się, że gospodarze są o wiele mocniejsi w ataku niż w defensywie. Na szczęście byli nieskuteczni. W pierwszym kwadransie bez efektu strzelali Kreft i Sikorski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrunowe zmagania z kilometrami

Wiosna coraz bardziej daje o sobie znać. Sobotni poranek w świnoujskim Parku Zdrojowym, mimo umiarkowanej temperatury i lekkich podmuchów wiatru, rozpoczął się od gorących przygotowań do przeprowadzenia 92. edycji parkrunu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sukces dziewcząt z „Czwórki”

11 i 12 kwietnia odbyły się finały wojewódzkie ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”, popularnie zwanym Pucharem TYMBARKA. Po raz kolejny wspaniały sukces odniosły dziewczęta ze szkoły podstawowej nr. 4 zdobywając puchar i brązowe medale za 3 miejsce w województwie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia