Wtorek, 22 września 2020r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Mistrzostwa Województwa z udziałem zawodników z sekcji LA OSiR „Wyspiarz”

W sobotę 12 września 2020 r. w Międzyzdrojach na Stadionie Lekkoatletycznym odbył się II Mały Memoriał im. „Ireny Szewińskiej” oraz otwarte Mistrzostwa Województwa w LA w kategorii U10, U12 i U14. Do zawodów zgłoszono 400 zawodniczek i zawodników z 40 klubów województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

czytaj więcej

Miasto

Budowa tunelu w Świnoujściu. Wielki „kret” przypłynie w październiku

Maszyna TBM płynie do Świnoujścia z Chin na statku Da Chang. Jednostka minęła już Japonię, rosyjską wyspę Sachalin i płynie w stronę Kamczatki. Statek po drodze zawija z innymi ładunkami do portów, ale ten najważniejszy dotrze do Polski. Przy nabrzeżu 87 w Świnoujściu Da Chang powinien zacumować na początku października.

czytaj więcej

Żeglarstwo

Kto zostanie Mistrzem Polski?

12 i 13 września 2020 w Świnoujściu odbędzie się ostatnia runda Ekstraklasy Polskiej Ligi Żeglarskiej. W najbliższy weekend dowiemy się który z 12 startujących klubów zostanie Mistrzem Polski PZŻ na sezon 2020. Na czele tabeli Yacht Klub Polski Gdynia przed Yacht Club Gdańsk (YCG) i Giżycką Grupą Regatową (GGR).

czytaj więcej

Inwestycje

Trwają prace przy Centrum Usług „Mulnik”

W rejonie ulic Karsiborskiej i Portowej toczą się prace związane z doprowadzeniem dróg i mediów oraz rewitalizacją terenów powojskowych pod przyszłe Centrum Usług „Mulnik”, które będzie służyć lokalnym przedsiębiorcom. 5,5 hektara powierzchni terenu powojskowego zostało oczyszczone z przedmiotów niebezpiecznych, a zdegradowane budynki rozebrane. 

czytaj więcej

Miasto

Razem posprzątajmy świat!

Zapraszam do udziału w akcji Sprzątanie Świata 2020, która w dniach 18-20 września 2020 r. odbywa się na terenie naszego Miasta. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest: „PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.”

czytaj więcej

Region

Znamy imiona dwóch małych żubrów z WPN

W poniedziałek (7.09) zakończyono głosowanie na imiona dla dwóch młodych żubrów urodzonych w Wolińskim Parku Narodowym. W ankiecie internetowej, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem oddano blisko 7 tys. głosów.

czytaj więcej

Miasto

Budowa kompleksu Uznam Arena. Zobacz zdjęcia z wnętrza

Budowa jednej z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Świnoujścia inwestycji, kompleksu sportowo-rekreacyjnego Uznam Arena przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ul. Gdyńskiej, zmierza ku końcowi. Powstaną tu dwa kryte baseny, nowe boisko sportowe, hala sportowa, rozbudowana zostanie część dydaktyczna szkoły. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

czytaj więcej

Miasto

Obwodnica wschodnia. Kolejny etap budowy

W obrębie skrzyżowania ulic Daszyńskiego i Steyera trwają prace przy budowie nowej drogi – 1,3 kilometrowej obwodnicy wschodniej. Gotowe są już sieci energetyczne i nowe podłączenia ulicznego oświetlenia. W znacznej części wykonano także sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej.

czytaj więcej

Miasto

Wracają Białe Soboty

12 września w Domu Kultury „Słowianin” przy ulicy Matejki i 19 września w filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie odbędą się kolejne Białe Soboty. Na konsultacje z lekarzem diabetologiem, dietetykiem i pielęgniarką zaprasza Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Oficjalne otwarcie Centrum EKG

Już 5 września odbędzie się oficjalne otwarcie Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG. Niestety w związku z panującą w kraju sytuacją i obostrzeniami musimy ograniczyć naszą imprezę i podzielić ją na etapy... Etap I już w najbliższą sobotę!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia