Czwartek, 18 sierpnia 2022r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Kultura

DADA w El Papie

El Papa Hemingway oraz zespół niezależnych uznamskich artystów zapraszają na wernisaż inspirowany twórczością dadaistki Elsy von Freytag-Loringhoven. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 30 lipca 2022, o godzinie 18:00 w kawiarni przy Bohaterów Września 69.

czytaj więcej

Wydarzenia

W „Muszli” zagra TPS ZDR

W czwartek (4 sierpnia) w Restauracji „Muszla” w Świnoujściu zagra TPS ZDR. Polski raper ma na koncie wiele albumów i trzy złote płyty. Wydarzenie rozpocznie się o g. 19:00. Koncert zagrają TPS ZDR i TIW Team oraz goście. Na letnie koncerty TPS opracował specjalny set koncertowy.

czytaj więcej

Wydarzenia

II Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej za nami

W niedzielę 24 lipca, odbył się II Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej. Do zawodów zgłosiła się rekordowa w te wakacje liczba 15 par, które świnoujska plaża przywitała idealnymi warunkami pogodowymi. Pierwsze mecze w fazie grupowej zwiastowały, że turniej będzie długi i zacięty. Mocne pary ze Szczecina już w pierwszej fazie gier, pokazały że nie przyjechały do Świnoujścia na „wycieczkę”.

czytaj więcej

Miasto

Ahoj przygodo! Weź udział w Paradzie Żaglowców

W dniach 22 – 24 lipca 2022 r. odbędzie się 12. edycja Sail Świnoujście. Do naszego miasta przypłyną znane i lubiane żaglowce, na wybrzeżu rozgości jarmark morski, a całości wydarzenia towarzyszyć będą dźwięki szantowych koncertów dzięki XXXVII Festiwalowi Piosenki Morskiej „Wiatrak” im. Jerzego Porębskiego.

czytaj więcej

Edukacja

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

Zgodnie z harmonogramem, 19 lipca komisje rekrutacyjne szkół ponadpodstawowych podały do wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkół. To tylko pierwsza część procesu rekrutacyjnego. W poniedziałek uczniowie dowiedzą się, kto został przyjęty do wybranej placówki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zuzanna Ziomko szóstą zawodniczką w Polsce

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Zuzanna Ziomko zajęła bardzo wysokie szóste miejsce w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Polski U18, które odbyły się w dniach 15-17 lipca w Bielsko Białej.  Zuzia pewnie awansowała do finału uzyskując w eliminacjach wynik 58,12.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Uwaga. Nadchodzą upały

Meteorolodzy zapowiadają, że już od jutra (19 lipca 2022) aż do piątku (22 lipca 2022) włącznie temperatura powietrza znacznie wzrośnie nawet do 34 stopni Celsjusza. W nocy nie spadnie poniżej 18 stopni.

czytaj więcej

Wydarzenia

Naukobus i człowiek-układanka na Sail Świnoujście

Wszyscy, którzy odwiedzą w dniach 22-24 lipca Strefę Animacji podczas tegorocznego żeglarskiego święta Sail Świnoujście będą mieli szansę zmienić się w odkrywców. Sprawdzić, czy tworzenie szyfrów jest trudne, rozwiązywać łamigłówki i dowiedzieć się, jak zrobić film z kartki papieru.  Właśnie w tych dniach w Świnoujściu będzie gościł Naukobus prosto z Centrum Nauki Kopernik. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.  

czytaj więcej

Wydarzenia

Sportowy początek weekendu

Sezon wakacyjny w pełni, plażing odbywa się na całego, a słodkiemu leniuchowaniu nie ma granic. Jagodzianki, lody, kukurydza czy inne ziemniaki na patyku kuszą mieszkańców i gości naszego najpiękniejszego świnoujskiego kurortu, ale nie wszyscy wpadli w rutynę wakacyjnego nicnierobienia. Znalazło się bowiem kilkudziesięciu śmiałków, którzy postanowili rozpocząć weekend na sportowo.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia