Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Dziś na placu zabaw. Odebrali nagrody, ich propozycje wygrały

Cztery czeki - każdy na 3 tysiące złotych - odebrali uczniowie klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im kpt.ż.w. Mamerta Stankiewicza. To nagrody za zgłoszone przez nich propozycje, które wygrały w konkursie na nazwy miejskich placów zabaw. Dzieci już zapowiedziały, że przeznaczą pieniądze na wycieczkę. Wychowawcą klasy jest Marzena Kula.

czytaj więcej

Wydarzenia

Flota zmierzy się z Iskierką Szczecin

Zarząd Klubu Piłkarskiego FLOTA Świnoujście, serdecznie zaprasza i informuje czytelników, kibiców oraz sympatyków, że w najbliższą sobotę odbędzie się mecz piłkarski drużyny seniorów FLOTY Świnoujście w ramach rozgrywek ligowych Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. 13 października 2018, pierwsza drużyna rozegra swoje spotkanie o godzinie 15.00 z Iskierką Szczecin.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piłkarski weekend UKS Prawobrzeże

Zarząd klubu piłkarskiego UKS Prawobrzeże Świnoujście zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę na mecze piłkarskie seniorskich drużyn klubu w ramach rozgrywek ligowych Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

czytaj więcej

Wybieg dla psów powstanie dopiero w 2019 roku. Dwa lata po projekcie

Wybieg dla psów w zachodniej części Parku Zdrojowego powstanie nie wcześniej niż w przyszłym roku. Projekt zagospodarowania terenu powstał już w 2017 roku, a inwestycja miała być realizowana w trybie priorytetowym. Teraz zostanie włączona w kompleksową modernizację parku zaplanowaną na przyszły rok. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Społeczność romska w Świnoujściu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 12 października (piątek) o godz. 17:00 na otwarcie wystawy fotografii pt.: „SPOŁECZNOŚĆ ROMSKA w Świnoujściu”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekendowy turniej młodych zawodników Floty

W niedzielę 7 października 2018r. odbył się turniej w ramach rozgrywek ZZPN-u w kategorii Orlik Młodszy, którego gospodarzem był Morski Klub Sportowy FLOTA Świnoujście. Przy licznie zgromadzonej publiczności i pomimo wietrznej pogody swoje umiejętności zaprezentowały następujące drużyny: Iskra Golczewo, Fala Międzyzdroje, UKS Prawobrzeże Świnoujście, AP Baltica Świnoujście oraz gospodarz turnieju FLOTA Świnoujście.

czytaj więcej

Marynarka Wojenna RP

Wodowanie i chrzest holownika H-11 "Bolko"

Dzisiaj, poniedziałek 8 października, w Gdańsku miała miejsce uroczystość wodowania oraz chrztu holownika H-11 "Bolko". Jest to pierwszy z zaplanowanych sześciu nowoczesnych holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Odblaski mogą uratować życie

Okres jesienno-zimowy to szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne i ograniczona widoczność. Wszystko to powoduje, że tzw. niechronieni uczestnicy ruchu są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. W minionym tygodniu świnoujscy policjanci rozdawali pieszym i rowerzystom elementy odblaskowe i zachęcali do ich częstego używania.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na ulicy Batalionów Chłopskich

W dniach 8 października - 30 listopada 2018r. wyłączona z ruchu zostaje ulica Batalionów Chłopskich, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Staszica. Dojazd do okolicznych posesji możliwy poprzez wewnętrzną drogę z wjazdem od ulicy Staszica. Najbliższy dojazd od wyłączonej czasowo z ruchu ulicy Batalionów Chłopskich do ulicy Staszica z ulicy Kościuszki może odbywać się poprzez ulicę Kołłątaja.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uśmiechnięci i szczęśliwi pobiegli na 117. parkrunie

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były na porządku dziennym, a ile było przy tym radości. Aktywny tryb życia powinien prowadzić każdy z nas, niezależnie od wieku. Ruch wywiera bowiem zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, dzięki czemu czujemy się lepiej, uśmiechamy się częściej i jesteśmy szczęśliwsi.

czytaj więcej

Piłka nożna

Młodzicy AP Baltica nie do zatrzymania!

W sobotę (06.10), o godz. 11.00 ,na syntetycznym boisku OSiR przy ul. Matejki 17A w Świnoujściu, Młodzicy D1 (2006) Akademii Piłkarskiej Baltica rozegrali mecz ligowy w ramach Terenowej Ligii Młodzików ZZPN z Falą Międzyzdroje. Piłkarze AP Baltica, zaprezentowali świetną dyspozycję, będąc tego dnia nie do zatrzymania.

czytaj więcej

Opłata uzdrowiskowa w Niemczech

Z biletem uzdrowiskowym bezpłatne przejazdy autobusami UBB do końca lutego. W konsekwencji wzrośnie jego cena

Od sierpnia opłata uzdrowiskowa w sąsiednich niemieckich kurortach uprawnia również do bezpłatnego przejazdu wszystkimi połączeniami autobusowymi UBB. Dotychczas z oferty skorzystało ponad 100 tys. osób, dlatego akcja zostanie wstępnie przedłużona do końca lutego 2019 r. Władze przymierzają się do wprowadzenia pomysłu na stałe, rozważają przy tym podniesienie ceny za tzw. kurtaxe. 

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica Świnoujście w kolejnych rozgrywkach rundy jesiennej

W najbliższy weekend piłkarze AP Baltica rozegrają mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN. W sobotę (06.10), o godz. 11.00 ,na syntetycznym boisku OSiR przy ul. Matejki 17A w Świnoujściu Młodzicy D1 (2006) Akademii Piłkarskiej Baltica rywalizować będą w ramach TLM z Falą Międzyzdroje.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia