Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Grechuta Festival Świnoujście 2018

Po prostu: Gdyby piosenek słuchał świat…

Niczym „Szalona Lokomotywa” pędzi GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE. Czwarty dzień to kolejna porcja sztuki z najwyższych półek. W programie mądre animacje dla najmłodszych, kolejne spotkanie z mistrzynią interpretacji piosenki literackiej Magdą Umer, koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej w mistrzowskim wykonaniu, a na koniec dnia na jednej scenie trzech bardów: Nohavica, Sikorowski, Andrus.

czytaj więcej

Wydarzenia

Puchar lata na kortach. Każdy może spróbować

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tenisa ziemnego na PUCHAR LATA, czyli II Letni Turniej Tenisa Ziemnego "100 lat Polski Niepodległej!" Turniej odbędzie się w dniach 10 - 15 sierpnia 2018 r. na kortach tenisowych OSiR "Wyspiarz" przy ul. Matejki 17a w następujących kategoriach: gry pojedyncze OPEN kobiet i mężczyzn, gry pojedyncze OLD BOYS kat. 40+ i 55+, gry deblowe MIXT, gry deblowe OPEN.

czytaj więcej

Rozmaitości

Planete+ promuje polskie regiony na wakacje – Świnoujście

Przemierzamy te same drogi od lat. Znamy każdą ulicę, ścieżkę, skrót, każdy kamyk i granice płotu sąsiada. Nie ma tam już niczego zaskakującego. Czyżby? A jak nasze miejsce na ziemi wyglądałoby z góry? Drugi sezon Polski z góry to kolejne 12 lokacji naszego kraju, pokazane z lotu ptaka – w tym także tereny województwa zachodniopomorskiego. Takie spojrzenie zmienia perspektywę! Premiera w poniedziałek 6 sierpnia o godz. 18:30.

czytaj więcej

Wydarzenia

W Galerii Mistrzów zagra Kseniya Pogorelaya

3 sierpnia przy organach świnoujskiego kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie i grać będzie Kseniya POGORELAYA - absolwentka Konserwatorium Moskiewskiego w klasie fortepianu prof. Fyodorovej i organów prof. L.I. Roismana. Grę doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów m.in. W. Zerera , E. Kooimana i I. Trumera.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa wyprawa ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 05.08.2018 r. na wycieczkę rowerową.
Będzie to trasa rowerowa o długości 48,0 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek
ŚWINOUJŚCIE - MIĘDZYZDROJE - WOLIŃSKI PARK NARODOWY - WAPNICA - LUBIN - ZALESIE - MUZEUM POLIGON V-3 (grill) - ŚWINOUJŚCIEE.

w dniu 05.08.2018 r. organizowana jest wycieczka rowerowa.
Będzie to trasa rowerowa o długości 48,0 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek
ŚWINOUJŚCIE-MIĘDZYZDROJE-WOLIŃSKI PARK NARODOWY-WAPNICA-LUBIN-ZALESIE-MUZEUM POLIGON V-3 (grill)-ŚWINOUJŚCIE

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2018

Dzień trzeci, czyli LITERACKI ŁASUCH WRAZ EXCENTRYKAMI WCIĄŻ NA COŚ CZEKA I SZUKA POLSKICH ŚLADÓW W CZESKIEJ PIOSENCE PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY

Dzień trzeci GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJCIE 2018. Rytm utrzymany, a nawet jeszcze bardziej intensywny. Południe z bajkami i mądrymi warsztatami dla dzieciaków, popołudnie z arcyciekawą gawędą o ponad granicznym charakterze, wieczór muzyczny – najpierw konkursowa rywalizacja o „Bursztynowe Serce Szczerozłote”, a później uśmiechająca się muzycznie i poetycko fantastyczna Magda Umer. Na pożegnanie kolejny film, tym razem wielce ekscentryczny…

czytaj więcej

Kronika policyjna

Przekonał się, że upał i alkohol to złe połączenie

Alkohol wypity w czasie upałów to jednak złe połączenie. Przekonał się o tym 33-latek, który będąc w stanie nietrzeźwości wszczął w hotelu awanturę, podczas której groził, znieważał oraz naruszał nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Po wytrzeźwieniu i usłyszeniu zarzutów, mężczyzna był zażenowany swoim postępowaniem i przepraszał policjantów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2018

Musicalowe powidoki na ciało sztuki ocalone od zapomnienia w zwierzyńcu z całego świata

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2018 pędzi niczym rozpędzone Pendolino… Drugi dzień festiwalu to aż pięć artystycznych propozycji. W programie mądre i kreatywne zabawy dla najmłodszych, kolejny wernisaż, koncert, muzyczne widowisko oraz projekcja filmowa. Przed koncertem Teatru Muzycznego ROMA festiwal zostanie oficjalnie otwarty. Dokona tego prezydent Świnoujścia, oraz opiekunka artystyczna i dobry duch przedsięwzięcia – Danuta Grechuta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystąpił mistrzowski duet

Lipcowe festiwalowe wieczory organowe zakończył znakomity duet Joanna ZAWARTKO-Kołodziej – sopran i Łukasz ROMANEK – organy, których Festiwal gościł po raz pierwsz.

czytaj więcej

Wydarzenia

Słoneczny parkrun

Wysoka temperatura, wszędobylskie słońce oraz całkiem sporo ludzi w sportowych strojach zagościło w sobotni poranek w Parku Zdrojowym. A powodem tego poruszenia była kolejna, już 107. odsłona parkrun Świnoujście. Jako że nasze miasto i lokalizacja naszego biegu zawsze było i jest gościnne, to i dzisiaj gościliśmy zawodników z Wałbrzycha, Jaworzna, Zabrza, Poznania, Wrocławia, Rybnika, Międzylesia, Redy, Hanoveru i z niemieckiej części wyspy Uznam.

czytaj więcej

Flota - Gryf Kamień Pomorski 4-1 (2-0)

Pewna wygrana z czwartoligowcem

Do 30 minuty mecz był wyrównany, obie drużyny miały w tym czasie po dwie stuprocentowe sytuacje. W 16 minucie Nowak z rzutu rożnego podał do Kozłowskiego, ten zgrał do Bątkowskiego, który wykończył sytuację i Flota objęła prowadzenie. Krótko przed przerwą także po rogu, ale tym razem Bursy, piłkę głową do bramki skierował Kozłowski.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Trzy filmowe wieczory. Dzisiaj "Ostatnia rodzina"

Trzy filmy w trzy kolejne wieczory. W niedzielę, 29 lipca do Świnoujścia wraca "Kino na leżakach". O godzinie 22:00 na terenie muszli koncertowej zostanie wyświetlona polska produkcja z 2016 roku "Ostatnia rodzina".

czytaj więcej

Apel

Rozpoznajesz tych mężczyzn? Zawiadom Policję

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu prowadzą postępowanie w sprawie przywłaszczenia automatu do gry. Do zdarzenia doszło w środę 25 lipca około godziny 17.40 na promenadzie. Osoby, które rozpoznają mężczyzn na opublikowanych zdjęciach bądź znają miejsce ich pobytu, proszone są o kontakt z policjantami.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia