Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Inwestycje

Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku 4 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r wyłączony z ruchu komunikacyjnego będzie odcinek ulicy Markiewicza od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do garażowca zlokalizowanego przy ul. Markiewicza 8. Przystanki autobusowe linii 2 i B – Osiedle Zachodnie, Markiewicza Poczta przeniesione zostają na ul. Wielkopolską i Wielkopolska/Kaszubska. Natomiast przystanek Markiewicza/Szkolna zostaje przeniesiony na ulice Szkolną. Mieszkańcy ulicy Markiewicza będą mieli zapewniony parking przy skrzyżowaniu ulic Markiewicza/Kaszubska

czytaj więcej

Miasto

Joanna Agatowska odpowiada radnemu Borowskiemu

W związku z nieprawdziwymi insynuacjami wyrażonymi przez radnego Jana Borowskiego na sesji rady miasta w dniu 30.10.2017 r. w sprawie wywieszenia moich banerów wyborczych w 2011 r. przedstawiam swoją opinię na ten temat oraz dowody wystawienia przez OSiR "Wyspiarz" stosownych obciążeń, (dowód wpłaty na konto kwot z obu faktur) na rzecz Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której byłam kandydatką w wyborach do Sejmu RP - przede wszystkim dla Państwa informacji, w celu obrony mojej wiarygodności, ale również do ewentualnego wykorzystania. Poniższa informacja pochodzi z mojego profilu FB.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świątecznie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza dzieci na dwa dni konkursów, warsztatów i zabaw z czytaniem  – pod wspólnym hasłem: „Świątecznie w Bibliotece”.

czytaj więcej

Komunikacja

Uwaga. Zmiana w kursowaniu promów na przeprawie Centrum

Od 1. grudnia 2017 r. nie każdej nocy kursować będą promy typu „Karsibór”, które obsługują ogólnie dostępną przeprawę Centrum. W godzinach 0.00 – 4.30 przeprawa czynna będzie z poniedziałku na wtorek, ze środy na czwartek oraz z piątku na sobotę.  W pozostałe noce, w tych godzinach, samochody do 30 ton DMC będą przeprawiane promami typu „Bielik” na miejskiej przeprawie „Warszów”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mikołajkowy Turniej Tenisowy dla dzieci

Już w najbliższy weekend Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" zaprasza na Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży o Puchar Dyrektora OSiR "Wyspiarz" w Świnoujściu oraz TALENTIADĘ! - czyli zabawy sportowe z piłeczką tenisową.

czytaj więcej

Przeprawa Centrum

Zmiana w kursach Karsiborów

Od 1 grudnia 2017 r. nie każdej nocy kursować będą promy typu „Karsibór”, które obsługują ogólnie dostępną przeprawę Centrum.

czytaj więcej

Ustawa dekomunizacyjna

Mieszkańcy Markiewicza nie chcą zmiany nazwy ulicy

Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście spytało 103 mieszkańców Markiewicza o opinię w sprawie zmiany nazwy ulicy, którą wymusza ustawa dekomunizacyjna. Ankietowani nie widzą potrzeby zmian, część osób badanych wskazała jednak na dwie nowe, alternatywne nazwy.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście na 6 pozycji w rankingu warunków mieszkaniowych portalu RynekPierwotny.pl

Główny Urząd Statystyczny dopiero niedawno opublikował dane o liczbie i powierzchni mieszkań w miastach liczących sobie ponad 20 000 mieszkańców. Na podstawie tych informacji z końca 2016 roku, portal RynekPierwotny.pl przygotował kolejną edycję swojego rankingu warunków mieszkaniowych. Trzecia odsłona wspomnianego rankingu przyniosła kilka ciekawych zmian.

czytaj więcej

Gospodarka morska

Świnoujski port się rozwija

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA powiększył o blisko 10 ha swoje tereny w świnoujskim porcie. Działkę kupiono od PKN Orlen. Nowo nabytą powierzchnię ZMPSiŚ SA planuje przeznaczyć na rozbudowę zaplecza terminalu promowego, w tym pod budowę parkingów. Ma to poprawić dojazd do terminalu oraz odciążyć okoliczne ulice, zwłaszcza w sytuacji spiętrzania się ruchu ciężarówek zmierzających na promy.

czytaj więcej

Rozmaitości

Podniesienie bandery na ORP Kormoran

Wczoraj, 28 listopada, w dniu 99. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej, po raz pierwszy podniesiona została bandera MW na ORP „Kormoran”. Ceremonia uroczystego pierwszego podniesienia bandery odbyła się przy Skwerze Kościuszki w Gdyni. Pierwszym dowódcą okrętu został kmdr ppor. Michał Dziugan.

czytaj więcej

Miasto

Centrum Usługowo-Doradcze o krok od otwarcia

W czwartek 30 listopada 2017 roku o godzinie 11.00 nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Usługowo-Doradczego w Świnoujściu. CUD utworzony został w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrum Usługowo-Doradczych Euroregionu Pomerania wraz z Powiatem Märkisch Oderland”. W projekcie uczestniczy 9 partnerów z Polski i Niemiec, jednym z nich jest w tym Gmina Miasto Świnoujście.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia