Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Świnoujskie spotkania przy zupie

Serdecznie zapraszamy na świnoujskie spotkanie przy zupie, które odbędzie się jak co miesiąc w ostatnią sobotę. Spotykamy się 28.10.2023 na placu pod Świnoujskim Urzędem Miasta. Zaczynamy punktualnie o godzinie 13.00

czytaj więcej

Piłka nożna

Jakub Szymanowski na konsultacjach Kadry ZZPN rocznika 2010!

Pragniemy czym szybciej podzielić się z naszymi Sympatykami świetną wiadomością. 23 października na stadionie w Policach odbyła się konsultacja szkoleniowa kadry ZZPN dla zawodników z rocznika 2010. W gronie blisko 50 zawodników z całego województwa znalazło się miejsce dla zawodnika naszego klubu Jakuba Szymanowskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sylwester pierwszy na 316. parkrunie

W sobotę powiało, polało, postraszyło i poszło dalej, a poranek choć pochmurny, to okazał się całkiem przyjemny. Co prawda, sprawdzający trasę musieli oczyścić linię startu i mety z połamanych gałęzi i liści ale do 9:00 wszystko było gotowe i grupa tych, którzy nie wystraszyli się zimna i ewentualnego deszczu i wiatru ruszyła w trasę.

czytaj więcej

Miasto

Warszów. Totalna przebudowa lokali przy ulicy Modrzejewskiej

W klatce B bloku socjalnego przy ulicy Modrzejewskiej 20 trwa przebudowa znajdujących tam lokali socjalnych. Zamiast pokoi ze wspólną łazienką i kuchnią na piętrze, powstaną mieszkania socjalne jedno i dwupokojowe z aneksem kuchennym i łazienką. Mają być gotowe jesienią przyszłego roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Radek pierwszy na 315. parkrunie

Kiedy o godzinie 8.30 w Parku Zdrojowym wolontariusze rozkładali sprzęt na 315. parkrun z nieba kapały krople deszczu i wydawało się, że nie będzie chętnych na poranną aktywność.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wybieramy imię dla Żubra

Bardzo miło nam poinformować, że latem tego roku w naszej Zagrodzie Pokazowej Żubrów na świat przyszło małe żubrzątko – syn Polanina II i Pozowy. Maluch jest stale doglądany przez swoją Mamę
i zaprzyjaźnia się z resztą stada.

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Mamy nagrodę za przebudowę ulicy 1 Maja

Gmina Miasto Świnoujście otrzymała nagrodę Kryształ Przetargów Publicznych 2023 za najlepszego zamawiającego (inwestora) w kategorii infrastruktura drogowo-komunikacyjna za przebudowę ulicy 1 Maja w Karsiborze wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego.

czytaj więcej

Miasto

Straż Miejska nietrzeźwym kierowcom nie odpuszcza

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świnoujściu w związku z bardzo dużym ruchem turystycznym na terenie naszego miasta mają „pełne ręce roboty”. Zdecydowana większość ujawnianych wykroczeń związana jest z nieprawidłowym parkowaniem i niestosowaniem się do znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). 

czytaj więcej

Pomagamy

Mariusz Wach spełnił marzenie 26-letniego Kamila

W Krakowskim Szpitalu Przeszedł już osiem operacji rekonstrukcji ucha i wszystkie były nieudane. Mimo problemów zdrowotnych towarzyszących mu od urodzenia, Kamil Stawiarz z optymizmem stara się podchodzić do życia, z którego stara się czerpać pełnymi garściami. Niedawno spełnił swoje wielkie marzenie – poznał osobiście byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej - Mariusza Wacha.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie z Kopernikiem w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza dzieci na poetycko-teatralne spotkanie z Kopernikiem pt.: „Podróż dookoła Słońca”, w wykonaniu aktorów Teatru "La Lola" - Jolanty Mrotek–Grudzińskiej i Jarosława Gmitrzuka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Łukasz najszybszy na 314. parkrunie

314. parkrun przeszedł do chlubnej historii biegania w naszym pięknym Parku Zdrojowym. 40 uczestników wyruszyło w pięciokilometrową trasę pomiędzy szumiącymi od wiatru liśćmi. Oprócz jak zawsze zwartych i gotowych biegaczy świnoujskich gościliśmy biegaczy z Poznania i Niemiec.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia