Wtorek, 23 kwietnia 2019r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydydarzenia

Mistrzowie Aikido odwiedzili Świnoujście

W sobotę w świnoujskim Klubie Aikido Cuore odbył się inauguracyjny straż aikido w ramach Zrzeszenia Klubów Aikido Polska. Zajęcia prowadzili mistrzowie aikido stylu Kobayashi Ryu - Arkadiusz Jadczak 5 dan, główny instruktor Klubu Aikido Taiso prowadzący zajęcia w Szczecinie, Goleniowie i Gorzowie oraz Bartosz Ciechanowicz, 4 dan, autor najnowszych publikacji o tematyce aikido "Elementarz Aikido", "Bokken" oraz "Kij w aikido", główny instruktor Pomorskiej Akademii Aikido prowadzący zajęcia w Kołobrzegu i Koszalinie.

czytaj więcej

Osadnik Myślibórz - Flota 1-2 (1-2)

Klątwa pierwszej minuty

Drużyna Floty ma ewidentnie jakiś problem z koncentracją po wyjściu z szatni. W ostatnich dwóch meczach ligowych już pierwsza akcja meczu kończyła się bramką dla przeciwnika i co gorsza nie jest to wynik jakiejś koronkowej kombinacji. W międzyczasie był mecz pucharowy z Kluczevią i tam również w 2 i 3 minucie rywale stworzyli dwie stuprocentowe okazje, których na szczęście nie wykorzystali. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Błękitno-niebieski 144. parkrun

144. parkrun przebiegał dzisiaj pod znakiem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, dlatego spora grupa biorąca udział w dzisiejszym evencie była odziana w niebieskie części garderoby na znak solidaryzowania się z osobami autystycznymi. Pogoda rozpieszczała i przyciągnęła ponad 90 osób (dokładnie 92) chętnych pokonać pięciokilometrową trasę po alejkach jakże urokliwego o tej porze Parku Zdrojowego.

czytaj więcej

Piłka nożna

Wysoka wygrana Prawobrzeża

Piłkarze Prawobrzeża pewnym krokiem idą w kierunku awansu. W sobotę nasza drużyna wygrała 1:5 w Stepnicy z tamtejszym Zalewem. Już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Kożyb. Jednak chwila nie uwagi i zawodnik Zalewu wyrówał pięknym strzałem w samo okienko. W 30 minucie padłabramka której strzelcem był Rafał Szmaja.

czytaj więcej

Zdrowie

Szpital. Tańsze badania w laboratorium

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, że w związku z przypadającym na dzień 7 kwietnia 2019r. Światowym Dniem Zdrowia, przygotował pakiet badań laboratoryjnych dla mieszkańców i gości Świnoujścia. Badania będzie można wykonać w okresie 8 kwietnia - 06.maja 2019r. w budynku laboratorium przy ulicy Mieszka I 4 (obok szpitala) w godz. 7.15-10.00 i w punkcie pobrań przy ulicy Dąbrowskiego 4, I piętro pok. 127 w godz. 7.15-9.00.

 

czytaj więcej

Miasto

Wielkanoc z gestem!

Przyłącz się do nas i w duchu pomagania weź udział w świątecznej zbiórce żywności w sklepach Lidl oraz Netto. Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu przy Fundacji Motywacja i Działanie oraz wolontariusze z Maranatha Kościół Chrześcijan Baptystów kolejny raz będą aktywnie działali w wielkanocnej zbiórce żywności.

czytaj więcej

Przyłącz się do nas i w duchu pomagania weź udział w świątecznej zbiórce żywności w sklepach Lidl oraz Netto

Wielkanoc z gestem!

Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu przy Fundacji Motywacja i Działanie oraz wolontariusze z Maranatha Kościół Chrześcijan Baptystów kolejny raz będą aktywnie działali w wielkanocnej zbiórce żywności.

czytaj więcej

Komunikacja

Uwaga. Autobus nr 2 kilka minut później

Komunikacja autobusowa informuje, że od jutra (piątek 5. kwietnia 2019) tymczasowej zmianie ulegnie rozkład jazdy autobusu linii nr 2. Autobus wyjeżdżający dotąd z przystanku przy Kapitanacie Portu o godzinie 7.40, teraz będzie wyjeżdżał o godzinie 7.45. Pozostałe godziny odjazdów pozostają bez zmian.

czytaj więcej

Flota - Kluczevia Stargard 2-2 (0-1) k. 4-3

Skok przez zamykające się wrota

O ile puentą do sobotniego meczu przeciwko Stali może być "gra się od pierwszej minuty", tak dzisiejszy mecz z Kluczevią można podsumować "gra się do ostatniej minuty". Po 91 minutach Kluczevia prowadziła 2-1 i widać było zamykające się drzwi z napisem "ćwierćfinał" i wtedy to susem niczym z filmu "Ścigany" nasz zespół przeskoczył je. 

czytaj więcej

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Wystawa fotografii Krzysztofa Chomicza

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza na wystawę prac Krzysztofa Chomicza, uznanego fotografika specjalizującego się w uwiecznianiu nadmorskiego świata fauny i flory. Jego "Tango orłów" został wyróżniony w prestiżowym Wielkim Konkursie National Geographic.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia