Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W kolejny piątek (18.08) w koncercie z Galerii Mistrzów przy organach z 1927 roku zasiądzie „ojciec” Świnoujskich Wieczorów Organowych Andrzej CHOROSIŃSKI.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do Peenemünde

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska dniu 20.08.2017 r. organizuje wycieczkę rowerową by poznać urokliwe tereny wyspy Uznam, a w szczególności okolic PEENEMÜNDE i cieśniny Peene (Pianau).

czytaj więcej

Pionier Żarnowo - Flota 0-6 (0-5)

Ostatni sparing na spokojnie

Tak jak w meczu z Janatrem Dziwnów, tak i w niedzielę Flota wygrała strzelając rywalowi sześć bramek, imponując skutecznością do przerwy. Zabrakło najbardziej rutynowanych zawodników jak Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski, Przemysław Rygielski, czy Michał Nowak.

Tak jak we wczorajszym meczu z Janatrem Dziwnów, tak i dziś Flota wygrała strzelając rywalowi sześć bramek, imponując skutecznością do przerwy. W dzisiejszym meczu zabrakło najbardziej rutynowanych zawodników jak Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski, Przemysław Rygielski, czy Michał Nowak.

czytaj więcej

Flota - Jantar Dziwnów 6-1 (6-0)

Pierwsza połowa po maśle, druga po grudzie

Pierwsza połowa to marzenie. Nasi zawodnicy wystąpili w roli profesorów i skutecznie wybijai gościom sny o potędze. Właściwie, to mało kto rozumiał co się dzieje. Przecież z Jantarem spotykaliśmy się w A klasie i wtedy, aczkolwiek oba mecze przegrał, to jednak stawiał zacięty opór. Teraz nasi zawodnicy rozkładali dziwnowian na czynniki pierwsze, praktycznie jak chcieli.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagrał Tomasz Adam Nowak

W miniony piątek (11.08) przy 90-letnich organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł wirtuoz gry i wybitny improwizator Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

FAMA - dzień drugi

Muzyczne ciasteczka improwizują na stojąco

Startujemy popołudniu, o godzinie 16.00 w El Papa – Cafe Hemingway [ul. Bohaterów Września 69]. Tutaj muzyczna petarda – koncerty dwóch wyjątkowych artystów - SWIERNALISA z zespołem oraz ekscentrycznego ŁUKASZA Z BAŁUT.

czytaj więcej

Szpital miejski

We wrześniu dwie nowe karetki

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 na początku września do Szpitala Miejskiego im Jana Garduły trafią dwa ambulansy transportowe. Natomiast do końca tego roku, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, placówka wzbogaci się o stół operacyjny, elektrokardiogram oraz KTG – urządzenie do monitorowania płodu w łonie matki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bańkowo - mydlany parkrun

W sobotę (11.08.2107) 57. parkrun okazał wyjątkowy… „bańkowo-mydlany”, pełen radości, kolorów i dobrej zabawy. Pogodę, biegacze specjalnie zamówili na ten dzień, było, bezdeszczowo i w miarę ciepło. Radosna atmosfera emanowała od wszystkich, uczestnikom przyświecało hasło: jest parkrun jest super zabawa.

czytaj więcej

Policja apeluje

Trwa długi weekend – pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Trwa kolejny długi weekend. Na drogach będzie panował wzmożony ruch, dlatego też o nasze bezpieczeństwo będzie dbało więcej funkcjonariuszy. Policjanci będą sprawdzać stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy, a także czy prowadzący auta są trzeźwi. Jednak bezpieczeństwo na drogach w głównej mierze zależy od samych kierowców, dlatego policjanci apelują o zachowanie ostrożności, dostosowanie prędkości do panujących warunków i przestrzeganie przepisów drogowych. Wiele osób korzystając ze słonecznej pogody będzie wypoczywało nad wodą. Zadbajmy również o bezpieczeństwo podczas kąpieli.

czytaj więcej

Miasto

Sail Świnoujście 2017. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV

Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Wojska Polskiego. Nadal obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu

W związku z trudnościami związanymi z usunięciem awarii urządzeń odwodnienia drogi przedłuża się czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bałtycką do granicy Państwa. Do odwołania obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t.

czytaj więcej

Materiał partnera

Występujesz o odszkodowanie z OC sprawcy? Uważaj na takie praktyki!

W przypadku kolizji, w której ktoś inny jest sprawcą sposób postępowania jest bardzo prosty. Najpierw zgłaszamy szkodę ubezpieczycielowi winowajcy, który sporządza kosztorys napraw i na tej podstawie wypłaca odszkodowanie. Niestety, firmy ubezpieczeniowe często stosują praktyki uderzające w dobro poszkodowanych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwszy bieg przy blasku księżyca – Nocna 9

Tym razem biegacze będą zmagać się z kilometrami wieczorną porą. Biegacze Świnoujście zapraszają na bieg przy blasku księżyca - alejkami Parku Zdrojowego na dystansie 9 km w najbliższy poniedziałek (14.08.2017) o godz. 21.00.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia