Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota - Vineta Wolin 1-3 (0-0)

Trochę jeszcze brakuje

W meczu tym mieliśmy okazję przypomnieć sobie dwie twarze, znane nam z czasów I ligi. To były trener bramkarzy Floty, a obecnie szkoleniowiec Vinety Zdzisław Piątkowski oraz bramkarz Alan Wesołowski (bronił do przerwy).

czytaj więcej

Wydarzenia

Lutowe bieganie na parkrunie

Już o godzinie 8.30 spotkali się w parku wolontariusze przygotowujący trasę i zabezpieczający ją podczas trwania biegu. Tomek przyjechał z wielką szuflą i odśnieżył asfaltowy odcinek drogi, Adaś rowerem bezpieczeństwa przejechał  trasę, by ocenić warunki i oznaczyć niebezpieczne miejsca  przez ślizgawicę. Ela i Mirek przywieźli sprzęt, Marek dostarczył gorącą herbatę, a Arek, Andre, Mirek i Marcin ustawili odpowiednie oznaczenia. Przemek przed biegiem przeprowadził rozgrzewkę, by biegacze nie byli narażeni na kontuzję z powodu chłodu i „uśpienia mięśni”.

czytaj więcej

Port kontenerowy

Referendum przed inwestycją

Janusz Żmurkiewicz podtrzymuje decyzję o przeprowadzeniu referendum, które pokaże, czy mieszkańcy Świnoujścia chcą budowy terminala kontenerowego na prawobrzeżu.

czytaj więcej

Joanna Agatowska nowym dyrektorem "Energetyka"

1 lutego Joanna Agatowska objęła funkcję Dyrektora Zarządzającego Sanatorium Uzdrowiskowym Energetyk w Świnoujściu. Na stanowisku zastąpiła panią Teresę Ruciak, która zarządzała sanatorium przez ostatnie 45 lat i z końcem stycznia przeszła na zasłużoną emeryturę. 

czytaj więcej

Musicale Świata

Koncert Tomasza Steciuka i uczestników warsztatów muzycznych już w niedzielę

Scena muzyczna Domu Kultury zaprasza w najbliższe niedzielne popołudnie na koncert Tomasza Steciuka i uczestników warsztatów muzycznych, organizowanych przez Dom Kultury. Koncert na który państwa zapraszamy jest nie tylko występem znakomitego aktora i śpiewaka, ale również prezentacją wyników, ciężkiej pracy wyspiarskiej młodzieży. To trzeba usłyszeć. Niedzielne popołudnie, wstęp na koncert w Sali Teatralnej przy ulicy Matejki, wolny, początek koncertu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej

Reforma edukacji

Bez lekcji w soboty i na drugą zmianę. W Świnoujściu reforma nie powinna zdemolować szkolnictwa

We wrześniu 2019 roku do szkół średnich pójdzie jednocześnie pierwszy rocznik absolwentów ośmioletnich szkół podstawowych i ostatni wygaszanych gimnazjów. Według prezydenta Żmurkiewicza, reforma szkolnictwa nie zmusi młodych ludzi do uczęszczania do szkoły w systemie zmianowym. Wolne od nauki będą też soboty. Mniej powodów do radości mają sami nauczyciele. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujscy przedsiębiorcy dla dzieci

Północna Izba Gospodarcza w Świnoujściu, z nowym zarządem na czele, angażuje się w misję społeczną. Naszym pierwszym działaniem było przekazanie dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Świnoujściu zimowych akcesoriów m.in. czapki, szaliki, gogle, które dzieci zabiorą na najbliższe zimowisko.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sukces młodych siatkarzy z SP Nr 1

We wtorek, 25 stycznia 2019 r. w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” przy ulicy Piłsudskiego 9 odbyły się Mistrzostwa Świnoujścia w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, rocznik 2005-2003. W zawodach wzięły udział trzy świnoujskie szkoły podstawowe.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia