Wtorek, 10 grudnia 2019r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozmaitości

5 powodów, dlaczego warto robić zakupy przez Internet

Ponieważ obecnie mamy niemal nieograniczony dostęp do Internetu, coraz częściej robimy zakupy online. Świadomie rezygnujemy z wyjścia do sklepu, bo możemy kupić wymarzony sprzęt czy niezbędne kosmetyki bez potrzeby wstawania z kanapy. Czy zawsze jest to dobre rozwiązanie? Poznaj najważniejsze zalety robienia zakupów przez Internet.

czytaj więcej

Region

Prezydent podpisał porozumienie. W ferie lodowisko za darmo

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i podczas najbliższych ferii zimowych, uczniowie świnoujskich szkół będą mogli za darmo korzystać z lodowiska w sąsiednim Heringsdorfie. Dziś porozumienie w tej sprawie podpisali Burmistrz Gminy Heringsdorf Laura Isabelle Marisken oraz Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ruszył nowy sezon Ligi Biegowej, a wraz z nim – nowa rywalizacja

Liga Biegowa na stałe wpisała się w sportowy kalendarz naszego miasta. Inauguracja II edycji odbyła się w dniu 17 listopada 2019 r.  na Stadionie Miejskim w Świnoujściu. Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jest propagowanie lekkoatletyki wśród najmłodszych i wyławianie talentów, a także chęć zmotywowania mieszkańców do aktywności fizycznej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na parkrunie oderwiesz się od szarości dnia codzienego

To miał być fajny dzień i pewnie taki był dla każdego z uczestników #176 parkrun Świnoujście. Dla sympatyków porannego biegania, mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, była to okazja do naładowania się pozytywnymi emocjami i oderwania się od szarości dnia codziennego a pięciokilometrowa trasa alejkami Parku Zdrojowego pięknie uściełana liśćmi kolorowej polskiej jesieni zdaje się być ku temu najlepszym miejscem.

czytaj więcej

Flota - Błękitni II Stargard 4-1 (1-0)

Mecz trzech bohaterów

Na wstępie wyjaśnijmy nieobecność dwóch podstawowych zawodników. Damian Staniszewski pauzował za kartki, natomiast Mariusz Helt z powodu kontuzji. Konieczne były oczywiście ruchy w kadrze; Helta zastąpił Oliinyk, do wykonywania stałych fragmentów wyznaczony został Bątkowski, po dość długiej przerwie spowodowanej kontuzją w podstawowej jedenastce pojawił się Harkot. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota zaprasza na pożegnalny mecz w roku 2019

Morski Klub Sportowy Flota zaprasza sympatyków piłki nożnej na spotkanie o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Flotą a Błękitnymi II Stargard. Będzie to ostatni występ pierwszego zespołu Floty przed własną publicznością w tym roku. Nasz zespół ma już zapewnione pierwsze miejsce na zakończenie rundy jesiennej ale do końca sezonu zostało jeszcze 19 spotkań, więc jest o co walczyć. 

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR „Wyspiarz” zaprosza na Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu zaprasza sympatyków tenisa stołowego do udziału w Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości. Zawody odbędą się dnia 16 listopada 2019 r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu przy ul. Piłsudskiego 9 (wejście boczne od ul. Hołdu Pruskiego).

czytaj więcej

Miasto

Uwaga! Awaria sieci wodociągowej

W związku z awarią dziś 13 listopada 2019 r., w godzinach 16.00 – 22.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych przy ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od ulicy Wilków Morskich do Lechickiej).

czytaj więcej

Wydarzenia

„Teatr przy stoliku” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w poniedziałek, 18 listopada o godz. 17:00 na spotkanie z „Teatrem przy stoliku”. Jest to unikalna forma teatralna prezentowana przez grupę aktorów w bibliotekach całego kraju. 

czytaj więcej

Region

Piknik edukacyjno-promocyjny na „Leśnym Wzgórzu” już za nami

Woliński Park Narodowy zakończył projekt „Leśne wzgórze” plenerowa ścieżka edukacyjna. Podsumowaniem projektu był piknik edukacyjny połączony z uroczystym otwarciem ścieżki plenerowej. Partnerem projektu, w ramach którego powstała ścieżka „Leśne Wzgórze” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Podczas pikniku uczestnicy i zaproszeni goście w aktywny sposób włączyli się w odkrywanie leśnych zagadek przygotowanych przez pracowników Wolińskiego Parku Narodowego oraz na stanowiskach współorganizatorów wydarzenia.

czytaj więcej

Zdrowie

Jak skutecznie leczyć próchnicę?

Problem próchnicy dotyczy nawet 2,4 miliarda ludzi na całym globie i nie jest to wyłącznie problem dzieci. Mimo tego, że dorośli znają zasady higieny jamy ustnej i wiedzą, że powinni odwiedzać gabinety stomatologiczne, to jednak często to bagatelizują. Przyczyną próchnicy jest zaniedbanie higieny, ale także nieodpowiednia dieta, której podstawą jest cukier. Sprawdź czym jest próchnica i jak z nią skutecznie walczyć.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia