Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Na "bo ja tylko" Straż Miejska się nie nabierze

Wczoraj (środa, 10.03) patrol Straży Miejskiej w Świnoujściu interweniował w sprawie kierowcy, który zaparkował w miejscu dla osoby niepełnosprawnej, oznaczonym znakiem D-18 z tabliczką T-29. Kierowca nie posiadał karty osoby niepełnosprawnej i tłumaczył, że zostawił auto tylko na chwilę. Ta "chwila" kosztowała go 500 zł. Tyle wynosi bowiem kwota mandatu karnego.

czytaj więcej

Wydarzenia

W Świnoujściu ruszyło drążenie tunelu pod Świną

Wielkie odliczanie dobiegło końca – maszyna TBM Wyspiarka wystartowała! A to oznacza, że od teraz centymetr po centymetrze będzie przybywało nowego tunelu, który połączy wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Maszyna będzie drążyła całą dobę. Najdłuższy tunel drogowy w Polsce my być gotowy jeszcze w 2022 roku.

czytaj więcej

Miasto

Straż Miejska ma pełne ręce roboty

Nawet mimo stanu pandemii i związanego z tym braku gości w naszym mieście, strażnikom miejskim nie brakuje zajęcia. Beztroska kierowców często uprzykrza życie innym. Ostatnie zarejestrowane przypadki to parkowanie pojazdu na obowiązującym zakazie postoju (znak B-35) czy zatrzymania (znak B-36). 

czytaj więcej

Wydarzenia

Prawobrzeże na turnieju Fala Winter Cup 2021

Dnia 27 lutego 2021 roku zespół Żaków z rocznika 2012/2013 z klubu sportowego Prawobrzeże Świnoujście wziął udział w Turnieju Fala Winter Cup 2021. Zawody odbywały się w Hali Sportowej im. Andrzeja Grubby w Międzyzdrojach. 

czytaj więcej

Miasto

Już znamy jej imię. Tunel wydrąży Wyspiarka

Dokładnie 1226 internautów wzięło udział w głosowaniu nad wyborem imienia dla potężnej maszyny TBM, która już za kilka dni rozpocznie drążenie tunelu pod dnem Świny.  W piątek 5 marca 2021 r. odbędzie się uroczystość nadania imienia maszynie. Zaraz potem TBM już jako Wyspiarka ruszy drążyć tunel.

czytaj więcej

Wydarzenia

Relacja z Turnieju KS Prawobrzeże Świnoujście

W niedzielę 21 lutego 2021 roku odbył się pierwszy z cyklu Turniejów o Puchar KS Prawobrzeże Świnoujście w roku 2021. Zawody dla młodych piłkarzy z rocznika 2012/2013 odbyły się pod patronatem Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz System S.A. 

czytaj więcej

Zdrowie

Szczepienia to szybszy powrót do normalności

Szczepienia ochronne okazały się najskuteczniejszym dotąd narzędziem zwalczania chorób zakaźnych (chronią̨ nas przed 26 chorobami zakaźnymi). Za pomocą szczepień wykorzeniono najgroźniejszą plagę ludzkości, jaką była ospa prawdziwa. 

czytaj więcej

Miasto

SOWA nad kominami. Antysmogowy dron kontroluje powietrze

Od kilku tygodni świnoujscy Strażnicy Miejscy dysponują antysmogowym dronem wyposażonym w system obserwacji i analizy powietrza „SOWA”. W zaledwie kilka sekund urządzenie może skontrolować skład chemiczny dymu unoszącego się z kominów. Tam, gdzie wykaże szkodliwe pyły, interwencja może skończyć się wystawieniem mandatu.

czytaj więcej

Gospodarka

Dobry początek roku w portach Szczecin i Świnoujście

Rok 2021 w zespole portów Szczecin-Świnoujście rozpoczął się wzrostem przeładunków. Te w relacji styczeń 2021 do stycznia 2020 wzrosły o prawie 8 proc. Wzrosty zauważalne są w prawie wszystkich grupach towarowych. Liderem miesiąca pod względem przeładowanej ilości była ruda, w górę o blisko 154 proc. W styczniu br. w portach obsłużono masowce  z rudą żelaza, rudą manganu i koncentratem cynku. 

czytaj więcej

Miasto

Zmodernizujmy świnoujską wieżę ciśnień

Wystąpiłem z wnioskiem do prezydenta miasta o zabezpieczenie środków w przyszłorocznym budżecie na remont świnoujskiej wieży ciśnień. Chciałbym, żeby położona na terenie basenu północnego, wieża stała się ważną częścią Świnoujścia.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście - najbardziej romantycznym miejscem na Pomorzu Zachodnim!

Świnoujski wiatrak, czyli znak nawigacyjny Stawa Młyny, wygrał w plebiscycie na „Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim 2021”. Głosowali na niego internauci z całej Polski! Otrzyma specjalnie zaprojektowaną na tę okoliczność odznakę, którą miasto będzie posługiwać się podczas działań promocyjnych. W przygotowaniu jest również specjalny, okolicznościowy event.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia