Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozmaitości

ZHR ma 29 lat!

12 lutego 1989 roku w Warszawie spotkało się 51 przedstawicieli „niepokornych i niezależnych” środowisk harcerskich. Po burzliwej dyskusji, dotyczącej charakteru i nazwy tworzonej organizacji, grono inicjatorów powstania nowej organizacji zadeklarowało utworzenie i przystąpienie do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Kolejne spotkanie miało miejsce 25 lutego, tam w obecności ponad dwustu delegatów środowisk ze wszystkich stron Polski przyjęto uchwałę o powołaniu do życia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, pod którą jeszcze na spotkaniu podpisało się 116 instruktorek i instruktorów harcerskich.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Sprawca przestępstwa zatrzymany w bezpośrednim pościgu

Dzielnicowi dbają o to, aby mieszkańcy rejonu, którym się opiekują czuli się bezpiecznie. Rozwiązują problemy, pomagają, ale przede wszystkim stanowczo reagują na osoby łamiące przepisy prawa. Tym razem dzielnicowy ze Świnoujścia, powiadomiony o włamaniu do sklepu, podjął skuteczne działania i zatrzymał sprawcę przestępstwa w bezpośrednim pościgu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Udany weekend AP Baltica

W sobotę 10.02., w hali na Warszowie, odbyły się 2 turnieje zorganizowane przez Akademię Piłkarską Baltica - BALTICA CUP 2018. Jako pierwsi, w godz. 10.00-14.00 rywalizowały Młodziki (rocznik 2005/06). Po bardzo emocjonującym turnieju, w którym udział wzięło 7 zespołów, zwycięzcą została niemiecka drużyna Greifswalder FC., 2 miejsce zajął Chemik Police, a 3 AP Baltica I Świnoujście. Na 5 miejscu uplasował się nasz drugi zespół AP Baltica II, który wygrał w bezpośrednim meczu naszych drużyn 2:0. Wynik ten odzwierciedla wyrównany poziom całego turnieju.

czytaj więcej

Fala Międzyzdroje - Flota 2-5 (1-2)

Flota wygrywa w Międzyzdrojach

Sobotni mecz kontrolny zakończył się wygraną Floty, która zasłużenie pokonała w Międzyzdrojach tamtejszą Falę, szybko obejmując prowadzenie i mając przez cały mecz przewagę. Zwycięstwo mogło być znacznie wyższe. Fala nastawiona defensywnie, na obronę strefową w środku pola, przeszkadzanie rywalowi i szybki atak.

czytaj więcej

Wydarzenia

Walentynkowy parkrun

Mamy kolejną sobotę i oczywiście kolejną, bo już 83. edycję parkrun Świnoujście. Tym razem, oczywiście po dynamicznej rozgrzewce pod kierunkiem Ani Górskiej, wśród dużej grupy startujących, po raz pierwszy na parkrunie do zmagań z kilometrami przystąpiły 2 osoby. Mimo niezbyt wysokiej temperatury i chwilami dość ostrych podmuchów wiatru, spośród 82 zawodników, którzy dotarli do mety biegu, aż 10 osobom udało się poprawić swoje rekordy życiowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sportowy weekend z AP Baltica

W najbliższą sobotę 10.02. w hali sportowej na Warszowie, odbędą się 2 turnieje, których organizatorem jest Akademia Piłkarska Baltica. Młodziki (2005/06) rywalizować będą w godz. 10.00-14.00, natomiast turniej Trampkarzy(2003/04) odbędzie się w godz. 15.00-18.30.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Walentynkowy z OSiR

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na imprezę biegową Bieg Walentynkowy”, która odbędzie się w dniu 14 lutego 2018 r. (środa) na Stadionie Miejskim OSiR, ul. Matejki 22, w godz. 18:00 - 20:00. Impreza objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystawa Barbary Milewskiej połączy poezję z plastyką

„Obrazy igłą malowane” - to tytuł wystawy Barbary Milewskiej w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 9 lutego, w Galerii Biblioteki przy ul. Piłsudskiego 15. Początek o godz. 17.00. Na otwarciu tej ekspozycji warto być nie tylko ze względu na niezwykłą technikę jaką posługuje się autorka. Niecodzienna będzie również oprawa wernisażu, którą przygotowują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu pod opieką nauczycielki języka Polskiego Iwony Dominiak.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Masz wątpliwości czy jesteś trzeźwy i możesz wsiąść za kierownicę? Przyjdź do komendy i sprawdź swój stan trzeźwości

Przed nami huczne zabawy kończące tegoroczny karnawał. Jeśli mamy wątpliwości czy następnego dnia jesteśmy trzeźwi i możemy wsiąść za kierownicę, warto przyjść do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu i sprawdzić swój stan trzeźwości. Na poczekalni znajduje się samoobsługowy alkomat, z którego korzystanie jest bezpłatne.

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR „Wyspiarz” zaprasza na Turniej Tenisa Stołowego

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora OSiR "Wyspiarz" - dla młodzieży i dorosłych (amatorów), który odbędzie się w dniu 17 lutego 2018 r. (sobota) na Hali Sportowej OSiR, ul. Piłsudskiego 9 (wejście od ul. Hołdu Pruskiego).

czytaj więcej

Kronika policyjna

Piesza przyczyną kolizji - policjanci apelują o rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych przy skrzyżowaniu ulicy Kołłątaja i Kościuszki doszło do kolizji drogowej. Jej sprawczynią była piesza, która weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście jadący wolno pojazd nie spowodował żadnych obrażeń kobiety. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia