Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 17.06.2018 r. na wycieczkę o długości 53,4 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GOTHEN - BANSIN - KATSCHOW - STOLPE - GUMMLIN (griil) - DARGEN - KAMMINKE - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Miasto

Utrudnienia na ulicy Wolińskiej

W dniach od 11 - 16 czerwca 2018 roku, w związku z likwidacją przejazdu kolejowego w pobliżu stacji kolejowej Świnoujście - Przytór, pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym i czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Na odcinku 200 metrów ruch odbywa się połówkowo, a sterowanie nim jest realizowane przez sygnalizację świetlną, a chwilami przez ręczne sterowanie ruchem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet już 9-12 lipca w Świnoujściu!

Od pierwszej przygody z Wakacyjnym Miastem Kobiet minął już niemal okrągły rok. Tym milej jest nam oficjalnie poinformować, że już niebawem spotkamy się ponownie. Druga edycja tego niepowtarzalnego festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 lipca w Świnoujściu.

czytaj więcej

RODO

Budżet Obywatelski. Jak to jest z tymi danymi

Trwa zgłaszanie projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019. Tak, jak w poprzednich latach, aby projekt mógł zostać zgłoszony, musi go poprzeć przynajmniej 40 mieszkańców miasta. W związku z obowiązującymi nowymi przepisami dotyczącymi danych osobowych (RODO),  niektórzy – choć popierają dany projekt – mają obawy przed podpisaniem się na liście poparcia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekendowe zwycięstwa AP Baltica

W sobotę (09.06) Trampkarze AP Baltica rozegrali w Szczecinie mecz ligowy z tamtejszą Stalą w ramach 10 kolejki rundy wiosennej Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN. Nasi młodzi piłkarze nie dali żadnych szans rywalowi dominując od początku do końca meczu. Mecz toczony w 35 stopniowym upale zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 11:0.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jeszcze dzisiaj. Sedov w Świnoujściu!

Dziś (niedziela) około godziny 20. przy Nabrzeżu  Władysława IV w Świnoujściu (koło Kapitanatu Portu) zacumuje największy szkoleniowy żaglowiec świata – rosyjski Sedov. Jutro w godzinach 930 – 17.00 jednostkę zostanie udostępniona do zwiedzania. Zwiedzanie będzie bezpłatne.

czytaj więcej

Błękitni II Stargard - Flota 6-1 (4-0)

Wygrywa ten, co chce grać

I co tu o tym meczu napisać? Wynik jaki jest każdy widzi, więc na pewno nie można zwalać na pecha, czy sędziowanie. Jak wynika z tytułu, wygrała drużyna, której bardziej chciało się grać. A warunki nie były zachęcające, bowiem mecz toczył się w nieznośnym upale.

czytaj więcej

Wydarzenia

100. parkrun

Dzisiaj parkowy bieg był wyjątkowy dla biegaczy i organizatorów. Od 9 lipca 2016 roku nasza biegowa impreza odbyła się po raz setny! Przy pięknej pogodzie, miłej atmosferze, imponującej liczbie biegaczy - 157 i smacznym poczęstunku po biegu rozpoczął się bieg, marsz i marszobieg dla wszystkich chętnych. Zwycięzcami są wszyscy, ale Ci, którzy „przycisnęli gaz do dechy” najmocniej, byli wśród panów: Wojciech Dylik (19.39), Jacek Giba (20.03), Krzysztof Walkowiak (20.18), a wśród pań: Agnieszka Załoga Sikorska (22.26), Aleksandra Keplin (23.06) i Monika Murawska (24.28).

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście - Miastem Przyszłości

Wczoraj w  Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się kolejna edycja  Akademii Liderów Miast Przyszłości. Jest  to realizowana od kilku lat przez Ośrodek THINKTANK unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i prywatnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biegasz? Możesz pomóc

Bieg Charytatywny na rzecz dzieci ze Stowarzyszeń Opieki Hospicyjnej po raz pierwszy odbędzie się ze organizacjami „Uznamskie biegnące czapki“ i „Parkrun Świnoujście“. Zbiórka uczestników na promenadzie  transgranicznej  (w miejscu polsko – niemieckiej granicy), w niedzielę 10 czerwca 2018 r. godzinie 14.30;  potem wspólny bieg brzegiem morza biegaczy z Niemiec i Polski.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Ekostatki – prace konkursowe Przedszkolaków” w Muzeum

W najbliższą sobotę, 9 czerwca o godzinie 12.00, zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego na otwarcie wystawy „Ekostatki – prace konkursowe Przedszkolaków”. Na wystawie prezentowane będą prace dzieci biorących udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym ogłoszonym przez Przedszkole Miejskie nr 7 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Ekologicznie i skutecznie. Można bezpłatnie odbierać płyn do walki z komarami

Od dziś w wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów. Płyn Aquatain to dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych podobnych miejscach na terenach prywatnych, do których firma odkomarzająca nie ma możliwości dotarcia.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne

Mieszkańcy dyskutowali o rowerach miejskich

Blisko 1,5 godziny trwały konsultacje społeczne na temat świnoujskiego roweru miejskiego. Debatę przeprowadził radny Jan Borowski.W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta,  właściciele wypożyczalni rowerów, członkowie  miejskich ugrupowań i stowarzyszeń oraz mieszkańcy - sympatycy jak i przeciwnicy powstania w Świnoujściu roweru miejskiego.


czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia