Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Wczoraj przedszkolaki dzisiaj pierwszaki

Dzień 6 października 2017r. był wyjątkowo ważny dla wszystkich pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6, bowiem tego dnia zostali oni przyjęci w poczet uczniów tej szkoły. Zanim jednak nastąpił ten ważny moment pierwszoklasiści w obecności Mieszka I, jego żony Dobrawy i wojów (w tej roli wystąpili uczniowie z kl. V d), musieli wykazać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, a także wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny.

czytaj więcej

Wydarzenia

Puchary dla Wicemistrzów Polski!

W dniu wczorajszym o godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie części lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego OSiR. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości między innymi: Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, Olimpijczycy: świnoujścianka Renata Pliś, Henryk Wawrowski, Rajmund Zieliński, Janusz Olszewski, Krzysztof Pierwieniecki oraz Ryszard Czerwiński, Ryszard Stadniuk.

czytaj więcej

Prawobrzeże

Strażacy z Przytoru zapraszają na zawody

Ochotnicza Straż Pożarna z Przytoru serdeczie zaprasza mieszkańców do udziału w zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych, które odbędą się 7 października 2017 roku o godz. 15:00 przy strażnicy. W programie m.in. zmagania w konkurencjach sportowo-pożarniczych dla dorosłych oraz dzieci, prezentacje pojazdów bojowych, konkursy plastyczne, a także poczęstunek z grilla.

czytaj więcej

Konkurs dla dzieci i młodzieży „Dzielnicowy - policjant, któremu ufam”

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Dzielnicowy - policjant, któremu ufam”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie we współpracy ze Stowarzyszeniem „SOS dla Rodziny” w Szczecinie. Celem konkursu jest m.in. propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz budowanie zaufania do Policji oraz promocja służby dzielnicowego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Park Chopina muzyczny i kolorowy – ciąg dalszy

Marszałek Olgierd Geblewicz zaproponował formalnym i nieformalnym grupom lokalnych aktywistów społecznych, że wesprze finansowo ich małe przedsięwzięcia, jeśli ich wkład pracy okaże się porównywalny z jego, a raczej województwa, wkładem finansowym. I warunek kolejny: pomysły muszą zostać zrealizowane do końca listopada tego roku.

czytaj więcej

Miasto

Prezydent o przeładunkach siarki: Świnoujście traktowane jest jak porty trzeciego świata

– Siarka w świnoujskim porcie będzie przeładowywana w prymitywnych warunkach, czerpakami – powiedział dziś podczas konferencji prasowej Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – OT Port Świnoujście idzie na skróty. Nie inwestują w infrastrukturę, bo to kosztuje. Pieniądze, zyski są ważniejsze, niż zdrowie ludzi. Mam wrażenie, że jesteśmy traktowani jak port trzeciego świata.

czytaj więcej

Kultura

Podwójne zaproszenie do biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na   dwa niezwykłe wydarzenia, objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście, dedykowane Państwu w roku Jubileuszu 70-lecia MBP (1947-2017).

czytaj więcej

Transgraniczna ścieżka Świnoujście –Ahlbeck

Ponad pół miliona rowerzystów w 4,5 miesiąca!

To już są konkretne dane, a nie tylko szacunki. Od momentu zamontowania czujnika do zliczania rowerzystów, czyli od 15 maja 2017 r do końca sierpnia przez transgraniczną ścieżkę Świnoujście –Ahlbeck przejechało 431.291 rowerzystów, a do dziś 4 października  531. 016!

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Silnie powieje. Wydano 2 stopień zagrożenia

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h, z południowego zachodu skręcającego na północno - zachodni. 

czytaj więcej

Stanowisko SLD w sprawie przeładunku siarki

Turystyka zamiast przemysłu. Radni przeciwni niebezpiecznym przeładunkom

Radni z klubu SLD sprzeciwiają się przeładunkom siarki granulowanej w świnoujskim OT Port. - Nie chcemy, żeby ta siarka była w Świnoujściu przeładowywana. Była przeładowywana ponad 20 lat i  zostało to skutecznie uniemożliwione. Miasto Świnoujście jest miastem uzdrowiskowym i turystycznym, sprzeciwiamy się, aby wystąpiło zagrożenie tych funkcji, ale także życia i zdrowia naszych mieszkańców - apelowała przewodnicząca klubu Joanna Agatowska.

czytaj więcej

Inwestycje

Zaczyna się przebudowa ulicy Białoruskiej

Prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ulicy Białoruskiej firmą Met-Instal sp. z o.o. z Goleniowa. – Firma ma 60 dni na wykonanie prac. Koszt inwestycji to 283 tysiące 641 złotych – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. Przebudowa obejmie całość ulicy, czyli 171 metrów od skrzyżowania z ulicą Sosnową do Norweskiej. Wcześniej przebudowany został chodnik po obu stronach ulicy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Z dziewięcioma medalami

W minioną sobotę w Szczecinku odbyły się finały Wojewódzkiej Olimpiady Młodzieży w Karate Kyokushin. Doskonale spisała się drużyna Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin, której zawodnicy zdobyli aż 9 medali. W zawodach wzięło udział 255 zawodników z 14 ośrodków

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica w rozgrywkach ZZPN

W ostatni wrześniowy weekend AP Baltica rozegrała wiele emocjonujących spotkań w rozgrywkach ligowych ZZPN. W sobotę (30.09) rozpoczęli Trampkarze WLT (2004), gdzie po bardzo zaciętym meczu przegrali z Błękitnymi Stargard 0:2.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał z prędkością 109 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Stróże prawa apelują o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia