Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

4 gwiazdki dla naszej Informacji Turystycznej!

Nasza Informacja Turystyczna po raz trzeci z rzędu została odznaczona certyfikatem najwyższej kategorii 4 gwiazdek. Certyfikat w czterech kategoriach 1, 2, 3, 4 gwiazdki przyznaje Polska Organizacja Turystyczna (w ramach Polskiego Systemu Informacji Turystycznej) jednostkom świadczącym usługi informacji turystycznej. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Kierunek Świnoujście liczy na Waszą pomoc!

Pamiętacie Festiwal Uśmiechu? A Uznam Surf Contest? Piknik Sportowy z klubem ULKSW Pomorze Świnoujście? Jeżeli Wam się podobało, bardzo prosimy o głosy w nowej edycji programu Społecznik, dzięki któremu udało nam się zrealizować te wydarzenia. Bez Was to się nie uda! 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejny udany występ zawodników z sekcji LA „OSIR” Wyspiarz

W dniu 09 czerwca 2019 r. w Międzyzdrojach odbył się I Memoriał im. Ireny Szewińskiej, w ramach którego przeprowadzono Mistrzostwa Województwa w kategorii dzieci U12 i U14. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji LA „OSIR” Wyspiarz zdobywając aż 8 medali (cztery złote, cztery brązowe).

czytaj więcej

Wydarzenia

Oliwia Wolanin i Matylda Piotrowska z brązowymi medalami z Ogólnopolskiego Finału „Nestle Cup”

Zawodniczki z sekcji LA „OSIR Wyspiarz” Matylda Piotrowska i Oliwia Wolanin wzięły udział w Ogólnopolskim Finale Nestle Cup, który odbył się w dniu 07 czerwca 2019 r. na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Są to najważniejsze zawody programu Lekkoatletyka dla każdego (LDK). Dziewczęta wyłonione zostały w eliminacjach wojewódzkich i jako zwyciężczynie w swoich konkurencjach powołane zostały do reprezentacji.

czytaj więcej

Piłka nożna

Udane zakończenie sezonu Żaków i Skrzatów AP Baltica

W niedzielne przedpołudnie (09.06), byliśmy organizatorem ligowych turniejów Żaka oraz Skrzata, które równocześnie odbywały się na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR, przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Były to ostatnie rozgrywki rundy wiosennej sezonu 2018/2019, w tych kategoriach wiekowych w ramach rozgrywek ZZPN. 

czytaj więcej

Flota - Odra Chojna 2-1 (2-0)

Skromne zwycięstwo na pożegnanie z publicznością

Mecz do złudzenia przypominał wczorajszy pojedynek reprezentacji z Macedonią Północną. Z tą różnicą, że padły trzy bramki a nie jedna i zostały one wbite a nie wturlane. Wymęczone zwycięstwo po słabej grze, w dużej mierze dzięki braku skuteczności przeciwnika i dobrej dyspozycji bramkarza. Można by powiedzieć, że wygrało doświadczenie, gdyby nie fakt, że zwycięskiego gola strzelił dwudziestolatek, a i dla przeciwnika ledwie o rok starszy. Flota wygrała, bo była nieco skuteczniejsza, ale i jej skuteczność zostawia bardzo wiele do życzenia. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzynarodowe podium parkrunowe

Po raz 153 lokalni biegacze i goście spotkali się w miejscu startu w Parku Zdrojowym i wyruszyli biegiem i marszem na cotygodniowy pięciokilometrowy dystans. Na mecie zameldowało się 73 biegaczy, 44 panów i 29 pań. Po raz pierwszy trasę przemierzyło kilka osób, z czego większa część to goście odwiedzający Świnoujście.

czytaj więcej

20. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Ulicznych

Kuglarze z różnych krajów wystąpią na świnoujskiej promenadzie

Trwa 20. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Ulicznych Wyspy Uznam. Przez cały weekend w niemieckiej części wyspy odbędą się liczne bezpłatne pokazy iluzjonistów, żonglerów, mimów, teatrów ulicznych czy połykaczy ognia. W sobotę, 8 czerwca, artyści gościnnie wystąpią także w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujski Dzień Bańki Mydlanej

Przed nami największe święto baniek mydlanych w Świnoujściu! Już 08.06.2019 na placu Mickiewicza w Świnoujściu czekamy na Was podczas „I Świnoujskiego Dnia Bańki Mydlanej”. Zaczynamy o 14:30 i przez kolejne 2 godziny miliony kolorowych baniek poszybuje do „świnoujskiego nieba”.

czytaj więcej

Piłka nożna

Zwycięskie derby AP Baltica

We wtorek (04.06,) o godz.19.15 na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR przy ul. Matejki 22, odbyły się derby Świnoujścia, w ramach Terenowej Ligii Młodzika. Flota Świnoujście podejmowała Akademię Piłkarską Baltica. W początkowej fazie spotkanie było stosunkowo wyrównane, jednak kolejne minuty pokazywały dominację piłkarzy AP Baltica, którzy kontrolowali wydarzenia na boisku. 

czytaj więcej

Rozmaitości

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju

8. Flotylla Obrony Wybrzeża czynnie włączyła się do udziału w kolejnej edycji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, który trwał od 30 maja do 5 czerwca 2019 r. W tych dniach jednostki 8.FOW wzięły udział w projekcie "Morze to życie".

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia