Wtorek, 20 kwietnia 2021r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozmaitości

Romantycznie i bez dymu

Wielkimi krokami zbliża się 14 luty. To dzień wyjątkowy dla wielu par, które w niedzielę w szczególny sposób będą świętować kolejny rok swojego związku. Inni uważają, że święto zakochanych zostało zbyt skomercjalizowane i że miłość trzeba sobie okazywać codziennie, a nie tylko raz w roku. To oczywiście prawda, jednak wielu ekspertów zaznacza, iż związki, w których wspomina się ważne daty: rocznicę ślubu, pierwszej randki, czy pocałunku, trwają dłużej i są dużo silniejsze. Warto więc może potraktować Walentynki jako kolejny pretekst do spędzenia wyjątkowego czasu sam na sam z ukochaną osobą.

czytaj więcej

Sport

OSiR udostępnia basen i korty

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 lutego 2021 r. zmienia rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zezwala nam na otwarcie basenu oraz kortów.

czytaj więcej

Miasto

Radna Agnieszka Rachtan: Stwórzmy miejski program rehabilitacji dla osób po przebytym COVID-19

Od kilku miesięcy niemal codziennie w Świnoujściu choruje na covid -19 od kilku do kilkunastu a nawet kilkudziesięciu naszych mieszkańców.  Niektórzy z nich przechodzą te chorobę niemal bezobjawowo, inni wręcz przeciwnie, walczą o życie, ale u niemal wszystkich wirus pozostawia zmiany w układzie oddechowym,  układzie narządu ruchu czy też w narządach wewnętrznych. Nie u wszystkich oczywiście w takim samym stopniu. 

czytaj więcej

Miasto

Likwidacja TVP Info. W Świnoujściu ruszyła zbiórka podpisów

Koalicja Obywatelska apeluje o poparcie dla obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego likwidacji  TVP Info i abonamentu radiowo-telewizyjnego. Dość prymitywnej propagandy, miliardy, które trafiają do TVP powinny być przekazane na służbę zdrowia – mówi Elżbieta Jabłońska przewodnicząca lokalnych struktur Platformy.

czytaj więcej

Miasto

Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę

Niskie temperatury zagościły w Świnoujściu na dłużej. Największe spadki odczuwalne są w godzinach wieczornych i nocnych. To trudny czas szczególnie dla osób bezdomnych. Są narażeni na wychłodzenie organizmu, a nawet śmierć.

czytaj więcej

Myślisz o wyborze szkoły średniej? Rozważ klasy o profilu cyberbezpieczeństwo!

To jest właśnie ten moment, kiedy uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzice zastanawiają się, jaką szkołę średnią wybrać. A może klasa o profilu cyberbepieczeństwa? Od przyszłego roku szkolnego pod patronatem MON 16 szkół z całej Polski rozpocznie program pilotażowy. W pakiecie kandydat ma zapewnione doskonałe warunki nauczania, unikalny program oraz gwarancje rozwoju zawodowego po ukończeniu szkoły.

czytaj więcej

Miasto

Klub Radnych "Koalicja Obywatelska": Obniżmy opłaty za żłobki!

Mieszkańcy Świnoujścia muszą odczuć pomoc miasta w czasie pandemii, dlatego proponujemy obniżenie opłaty żłobkowej do kwoty 351,00 zł za miesiąc. Samorząd musi być blisko ludzi, to czas na empatię i zrozumienie. Mieszkańcy nas potrzebują. Apelujemy: uchwalmy tę obniżkę, podejmijmy dobrą decyzję dla rodzin z dziećmi. To nie czas na politykę.

czytaj więcej

Konkurs

Świnoujście buduje tunel. Wybieramy nazwę dla wielkiego „kreta”.

W marcu potężna maszyna TBM (ang. tunnel boring machine) rozpocznie drążenie tunelu pod Świną. A już dziś Prezydent Świnoujścia i wykonawca tunelu konsorcjum PORR – Gülermak ogłaszają konkurs na jej nazwę. Jesteś mieszkańcem Świnoujścia? Ten konkurs jest właśnie dla ciebie. Główną, ale nie jedyną, nagrodą jest 2 tysiące złotych.

czytaj więcej

Miasto

Dron zadba o bezpieczeństwo i czyste powietrze w Świnoujściu

W najbliższym czasie nad dachami świnoujskich domów pojawi się specjalistyczny dron, wyposażony w system obserwacji i analizy powietrza „SOWA”. Sonda zmierzy poziom szkodliwych substancji i precyzyjnie wskaże źródło zanieczyszczeń. Dodatkowo, dron wyposażony zostanie w kamerę termowizyjną, zakupioną przez Komendę Miejską Policji w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Wraki znikają z naszych ulic

W ostatnich tygodniach świnoujska Straż Miejska zgłosiła do usunięcia z ulic i parkingów kolejne szpecące wraki samochodów. Na swoją kolej czeka kilkadziesiąt aut, niszczejących na parkingach. W najbliższym czasie i one zostaną odholowane. To tylko jedna z odsłon walki służb miejskich z kłopotliwymi zawalidrogami. Urzędnicy przekonują również właścicieli wraków, że utylizacja aut we własnym zakresie może przynieść korzyści.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia