Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Edukacja

W Szczecinie i Świnoujściu powstanie Centrum Kompetencji Polskiego Offshore

W Szczecinie i Świnoujściu powstanie Centrum Kompetencji Polskiego Offshore. Jego celem będzie przygotowanie kadr do obsługi inwestycji ORLEN Neptun związanych morską energetyką wiatrową. Projekt zostanie zrealizowany we współpracy z dwoma jednostkami nadzorowanymi przez Ministra Infrastruktury: Zespołem Szkół Morskich w Świnoujściu i Politechniką Morską w Szczecinie oraz jedną ze szczecińskich szkół branżowych. 

czytaj więcej

Miasto

Koniec prac budowlanych na terminalu promowym w Świnoujściu

Na terminalu promowym w Świnoujściu zakończyły się prace budowlane w ramach zadania pn. „Przystosowanie infrastruktury Terminala Promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego”.  Poinformowano o tym na specjalnej konferencji prasowej z udziałem wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, jak również zaproszonych gości, w tym przedstawicieli armatorów promowych oraz partnerskich portów Ystad i Trelleborg. 

czytaj więcej

Miasto

Są pieniądze na budowę ulicy Nowojachtowej

Miasto dostało dofinansowanie do budowy ulicy Nowojachtowej, która połączy ulicę Jachtową z Uzdrowiskową, a co najważniejsze - odciąży z ruchu samochodowego biegnącą przez Park Zdrojowy ulicę Chrobrego, która aktualnie jest główną drogą dojazdową do wschodniej części dzielnicy nadmorskiej. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Sportu z Klubem Sportowym Prawobrzeże

17.09.2023 na obiekcie sportowym przy ul. Białoruskiej 4 w Świnoujściu, odbył się Dzień Sportu z Klubem Sportowym Prawobrzeże Świnoujście. Udział w tym wydarzeniu był bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Miasta. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kasztanowy 313. parkrun

W 313. parkrunie Świnoujście po pięknych alejach naszego parku wzięło udział 41 uczestników z 4 krajów. Uważając na leżące i spadające z opóźnieniem kasztany Gościliśmy zawodników z Drezna, Anklam, Sussex, Ukrainy i z kilku miast Polski (Poznań, Pruszków). Jako pierwsi przekroczyli metę panowie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie autorskie z Anną Partyką-Judge

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 4 października (środa) o  godz. 17:00 – na  spotkanie autorskie z Panią Anną Partyka-Judge oraz prezentację jej  dotychczasowych dokonań twórczych. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Sobotnie spotkanie przy zupie

Mija rok od pierwszego Świnoujskiego Spotkania Przy Zupie, a my nadal jesteśmy pełni entuzjazmu i gotowi kontynuować naszą misję wsparcia osób samotnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Maja Czajkowska Wicemistrzynią Polski

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Maja Czajkowska wspaniale wystartowała w dniach 23-24 września w Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce w kategorii U16 w Słubicach, zdobywając srebrny medal w biegu na 300m. 

czytaj więcej

Wydarzenia

KharkivMusicFest w Świnoujściu

W ramach Uznamskiego Festiwalu Muzyki, będącego symbolem międzynarodowej solidarności i dbałości o dziedzictwo kulturowe, zapraszamy w środę 27 września o godzinie 19.30 do Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu na wyjątkowe występy w ramach festiwalu KharkivMusicFest. Muzykami są: Sonia Protasova (skrzypce), Viktor Hlybochan (skrzypce) i Kateryna Suprun (altówka) oraz belgijski wiolonczelista Guy Danel.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia