Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota - Sparta Gryfice 5-1 (1-1)

Wygrało doświadczenie

Przez cały mecz przewagę miała Flota, ale to goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Nie mieli jednak zawodników rezerwowych i w drugiej połowie opadli z sił. W 48 minucie Nowak wyprowadził Flotę na prowadzenie, a później punktował gości Staniszewski strzelając klasycznego hat tricka przy asystach Kierkiewicza, Nowaka i z wolnego.

czytaj więcej

Gospodarka

50. dostawa skroplonego gazu ziemnego LNG do Polski

Dzisiaj, 27 stycznia 2019 roku, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo sprowadziło kolejny ładunek skroplonego gazu ziemnego LNG do Polski. Jest to już pięćdziesiąta dostawa do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zakupiona przez PGNiG. Łączny wolumen sprowadzonego gazu skroplonego wyniesie wraz z nią ok. 5,7 mld m³ po regazyfikacji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Śnieżnie na 134. parkrunie

„Jest zima to musi być zimno – takie są odwieczne prawa natury’. Takim cytatem polskiego klasyka filmu można by określić wczorajsze warunki biegowe panujące w Parku Zdrojowym. Ale bynajmniej nie zniechęciło to zagorzałych sympatyków porannego biegania od wzięcia udziału w 134. parkrun Świnoujście. Przed startem uhonorowano Radosława Poteralskiego stosownym certyfikatem wstąpienia do ekskluzywnego klubu zawodników, którzy ukończyli 50 biegów w ramach parkrun.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

500 złotych za wytapianie kabli

Mężczyznę wytapiającego kable tuż przy wydmach zauważył strażnik miejski, który po pracy spacerował z psem. Uwagę funkcjonariusza zwrócił dym i niewielkie ognisko.

czytaj więcej

Wydarzenia

Warsztaty dziennikarskie w MDK

Od pierwszego dnia ferii zimowych, rozpoczną się warsztaty dla młodzieży, która nie tylko chce poprawić swoją umiejętność posługiwania się językiem polskim, ale też - być może - związać swoją przyszłość z dziennikarstwem.

czytaj więcej

Miasto

Nowe samochody dla osób z niepełnosprawnością

Dwa nowe samochody przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową ma Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Będą służyły podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Basztowej.

czytaj więcej

Miasto

Alarm bombowy w Urzędzie Miasta. Ewakuowano pracowników

Dziś 23 stycznia 2019 roku pod kilka adresów poczty internetowej Urzędu Miasta Świnoujście przyszedł anonimowy e-mail z informacją, że w budynku został podłożony ładunek wybuchowy. Prezydent Miasta natychmiast powiadomił policję. W porozumieniu z funkcjonariuszami zdecydował o ewakuacji pracowników i innych osób przebywających we wszystkich budynkach urzędu.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zimowy Festyn Koszy Plażowych

Czwarty weekend stycznia na wyspie Uznam tradycyjnie poświęcony jest zabawie na plaży z ciekawą i sportową atrakcją - Mistrzostwami Świata w Biegu z Koszem Plażowym.

czytaj więcej

Edukacja

„Jedynka” na szóstkę

Numer zobowiązuje! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP osiągnęli sukces w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Zajęli czołowe miejsca w rejonie, co gwarantuje im rywalizację z najlepszymi w wojewódzkich finałach konkursów, które odbywają się w Szczecinie. Trzymamy kciuki i życzymy im zaszczytnego tytułu laureata.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sztukaferia w naszym Domu Kultury

Pracownie Miejskiego Domu Kultury mają się czym pochwalić. Niesamowite grafiki, fantastyczne obrazki i wielkoformatowe prace robią wrażenie. 26 stycznia w sobotę o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy: Sztukaferia

czytaj więcej

Miasto

Nagroda Prezydenta TRYTON 2018. Zobacz nominowanych

Dzisiaj członkowie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście w tajnym głosowaniu wybrali nominowanych do nagrody TRYTON 2018. Laureaci zostaną oficjalnie ogłoszeni podczas Gali Trytona, która odbędzie się 15 lutego w hotelu Radisson Blu i tradycyjnie już będzie połączona z balem. – Chcemy, aby wręczenie statuetki było dla nagrodzonych miłą niespodzianką. Dlatego członkowie Kapituły zobowiązali się do zachowania w tajemnicy wyborów do czasu gali – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

Marcin Pałasz w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie z ulubionym autorem lektur szkolnych dla dzieci młodszych – Panem Marcinem Pałaszem, którego gościć będziemy w dniu 24 stycznia b.r. (czwartek) o godz. 11:00.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia