Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Grudzień na wyspach. Zobacz pełen program imprez

Za kilka dni rozpocznie się jeden z najmilszych miesięcy w roku – grudzień. To w końcu miesiąc Mikołajek, Bożego Narodzenia i Sylwestra. Jakie imprezy, wydarzenia czekają nas w tym roku w naszym mieście? Poniżej publikujemy program.

czytaj więcej

Rozmaitości

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego

Okres od października do marca to najtrudniejszy czas dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Szybko zapadający zmrok w połączeniu z trudnymi warunkami atmosferycznymi sprawiają, że piesi są bardzo słabo widoczni dla zmotoryzowanych. Bądźmy ostrożni i widoczni podczas poruszania się po drodze. Korzystanie z elementów odblaskowych poprawia widoczność pieszego.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Motołaje” zapraszają!

Policjanci i NSZZ Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, Zrzeszenie „Czarne wdowy”, klub motocyklowy „Motowyspiarze” oraz inni niezrzeszeni motocykliści zapraszają świnoujskie dzieci do wzięcia udziału w ósmej edycji imprezy mikołajkowej pod nazwą „Motołaje”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 grudnia 2017 r. W imprezie swoje uczestnictwo zapowiedział również Św. Mikołaj.

czytaj więcej

Kultura

50 lat klubu „Na Wyspie”: gratulacje, spektakl i tomik w prezencie

Klub Literacki „Na Wyspie”, założony w 1967 roku przez świnoujską poetkę Annę Beatę Chodorowską, świętował w minioną sobotę pięćdziesięciolecie działalności. Obchody jubileuszu zyskały niezwykłą oprawę. Główna uroczystość odbyła się w sobotę 25 listopada. Sala teatralna Miejskiego Domu Kultury wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na parkrunie każdy może biegać

72. edycja cosobotnich spotkań w Parku Zdrojowym za nami. Jak poprzednio tak i tym razem wszyscy bawili się naprawdę świetnie! Parafrazując tekst pewnej bardzo znanej piosenki: „Biegać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi…” nam chodzi o dobrą atmosferę, o zabawę i oczywiście o zdrowie a, że parkrun jest skuteczny niech świadczy o tym ilość zaangażowanych osób organizujących i wspierających bieg i ilość osób biegających i chodzących w każdy sobotni poranek.

czytaj więcej

Polityka

Wybory w świnoujskiej Platformie Obywatelskiej

W dniu 24 listopada odbyły się wybory władz w powiecie Świnoujście Platformy Obywatelskiej RP, zgodnie ze statutem partii są to wybory pierwszego szczebla. Podczas piątkowego spotkania wybrano władze statutowe na kolejną 4–letnią kadencję. W wyniku wyboru dokonanego przez zebranych członków Platformy Obywatelskiej RP w powiecie Świnoujście na funkcję przewodniczącego została powołana - Elżbieta Jabłońska.

czytaj więcej

Odra Chojna - Flota 5-2 (2-1)

Nieprawdopodobna skuteczność rywali

Gdybym nie widział na własne oczy, nie uwierzyłbym. Przegrać 2-5, grając całą drugą połowę z przewagą zawodnika, to sugeruje katastrofalną grę. Było jednak inaczej. To Flota prowadziła grę i tworzyła sytuacje podbramkowe, a Odra strzelała bramki.

czytaj więcej

Materiał partnera

Jak uzyskać zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej?

Śmierć jest ogromną traumą dla bliskich zmarłego, zwłaszcza jego rodziny i przyjaciół. Świadomość, że już nigdy nie będziemy mogli cieszyć się obecnością bliskiej nam osoby niejednokrotnie jest powodem odczuwania ogromnego bólu przez wiele lat. Uczucia te potęgują się zwłaszcza w sytuacji, gdy śmierć bliskiej nam osoby nie nastąpiła z przyczyn naturalnych, ale w wyniku działania innej osoby i związku z tym można jej było uniknąć. Wypadek drogowy, czy wypadek przy pracy mogą pozbawić życia bliską nam osobę. Jakie prawa przysługują bliskim zmarłego w takiej sytuacji?

czytaj więcej

Nowe zasady segregacji śmieci

W wiatach śmieciowych pojawi się kolejny kontener

Od nowego roku mieszkańcy Świnoujścia będą segregować odpady do czterech zamiast do trzech kontenerów. Nowe zasady realizują rozporządzenie Ministerstwa Środowiska, które ujednolica przepisy dotyczące selekcji śmieci na terenie całego kraju

czytaj więcej

Region

Mieszkanie Plus przyspiesza

Ponad 1100 mieszkań z programu Mieszkanie Plus może powstać w województwie zachodniopomorskim. W dniu dzisiejszym, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, podpisano w tej sprawie porozumienia między gminami i Krajowym Zasobem Nieruchomości. Uroczystość przygotował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski, a listy podpisali pełnomocnik rządu ds. budowy mieszkań w zakresie Krajowego Zasobu Nieruchomości, wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski , pełnomocnik ds. KZN Tomasz Tomala.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie z kandydatami do służby w Policji

Wczoraj w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyło się zorganizowane z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz Powiatowego Urzędu Pracy spotkanie informacyjne dla kandydatów do służby w Policji. W spotkaniu uczestniczyli świnoujscy policjanci, a także przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie, którzy omówili zasady prowadzonego naboru oraz proces postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

czytaj więcej

Inwestycje

Został wybrany wykonawca tunelu

Komisja Przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Po dokładnym sprawdzeniu i weryfikacji 4 złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, iż najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. za kwotę 727.098.144 zł.

czytaj więcej

Edukacja

Nowe stanowiska laboratoryjne dla uczniów ZSM

W 2017 roku, dzięki wsparciu finansowemu Zarządu Portów Szczecin - Świnoujście, Zespół Szkół Morskich im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Świnoujściu zakupił bardzo nowoczesne urządzenie – SONOTEC Defektoskop Ultradźwiękowy do zastosowania w badaniach nieniszczących SONOSCREEN ST 10.

czytaj więcej

Ranking Rzeczpospolitej

Świnoujście wśród najlepszych

Już po raz trzynasty dziennik Rzeczpospolita przygotował zestawienie najlepszych polskich samorządów, którego podsumowanie nastąpiło wczoraj, podczas uroczystej Gali w Jarocinie. Laureaci Rankingu Samorządów 2017 to najlepsze w Polsce gminy i miasta pod względem zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia