Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Rozmaitości

Harcerski start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP

W dniu 29 września 2018 r., w samo południe w Międzyzdrojach, rozpoczął się Harcerski Start Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP. Zuchy, harcerze i instruktorzy spotkali się najpierw na wielkiej scenie w amfiteatrze, gdzie miał miejsce apel hufca, z udziałem drużyn z Dziwnowa, Międzyzdrojów, Świnoujścia i Wolina.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jesienny 116. parkrun

Typowo jesienna aura przywitała dzisiaj uczestników porannego biegu organizowanego przez zespół parkrun Świnoujście. Była to już 116 odsłona pięciokilometrowego biegu alejkami Parku Zdrojowego.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejne rozgrywki z AP Baltica

W nadchodzący weekend, piłkarze AP Baltica, rozegrają kolejne mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN. W niedzielę (30.09), Żaki F1 (2010) AP Baltica, w Kamieniu Pomorskim zmierzą się z Gryfem Kamień Pomorski I/II, Vinetą Wolin oraz Falą Międzyzdroje. W tym samym czasie i miejscu nasze Skrzaty G1 (2012) rozegrają turniej w swojej kategorii wiekowej

czytaj więcej

Miasto

Ponad 13 mln dofinansowania na przygotowanie terenu dla naszych przedsiębiorców

Ponad 5 hektarów terenów inwestycyjnych Miasto przygotuje dla małych i średnich przedsiębiorców w strefie Centrum Usług Mulnik. Choć strefa dopiero powstaje, zainteresowanie przedsiębiorców już jest duże. Dziś prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał z Marszałkiem Województwa Olgierdem Geblewiczem umowę na dofinansowanie tej inwestycji i to niemałą kwotą, bo ponad 13 mln złotych.

czytaj więcej

Rozmaitości

Rynek pracy w Zachodniopomorskiem – kto może liczyć na zatrudnienie, a kto będzie miał problem z jego znalezieniem?

Według najnowszych danych z lipca Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie w Zachodniopomorskiem są obecnie 43 882 osoby bezrobotne. Porównując analogiczny okres zeszłego roku, liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o 10 604. Jak prezentuje się województwo na tle pozostałych regionów Polski i przedstawiciele, jakich zawodów mogą liczyć na pewne zatrudnienie?

czytaj więcej

Rozmaitości

Szkolenia z pierwszej pomocy dla uczestników wycieczek i wypraw rowerowych

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus podczas swoich wypraw i wycieczek rowerowych szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo uczestników tych wydarzeń. Bezpieczeństwo uczestników zależy nie tylko od innych uczestników ruchu, ale przede wszystkim od samych rowerzystów biorących udział w wycieczkach i rajdach. Dlatego też Fundacja postanowiła rozpocząć edukację uczestników swoich wyjazdów jak i innych rowerzystów. Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskał środki i przygotował cykl szkoleń z pierwszej pomocy.

czytaj więcej

Komunikacja

Zmiana rozkładów jazdy na lewobrzeżu

„Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, że od 1 października 2018 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów miejskich na liniach autobusowych nr.: 2, 6, A, B. Ponadto informujemy, że nie funkcjonują już linie nr 6A i 6B.

czytaj więcej

Wydarzenia

II Zawody II edycji „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”

Dnia 26 września 2018 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się II zawody z cyklu „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne".Pomimo, że pogoda nie rozpieszczała, frekwencja dopisała, wystartowało 107 młodych adeptów lekkiej atletyki z sześciu świnoujskich szkół podstawowych.

czytaj więcej

Program "Czyste Powietrze"

Uwaga mieszkańcy. Można dostać pieniądze

W poniedziałek 1 października 2018 r. w sali numer 1 Urzędu Miasta Świnoujście odbędzie się spotkanie w sprawie możliwości dofinansowania wymiany starych pieców i kotłów na ekologiczne oraz termomodernizacji budynków, co wpłynie na ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. Początek o godzinie 17.00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rusza Mini Mundial 2018

Jutro na boisku koło kortów tenisowych przy ulicy Matejki rozegrany zostanie Mini Mundialu. Każdy z zespołów będzie reprezentował barwy innego kraju. Młodzi piłkarze ze świnoujskich szkół podstawowych będą walczyć o Puchar Prezydenta Świnoujścia. Zawody rozpoczynają się o godzinie 10.00. Zapraszamy do kibicowania młodym piłkarzom.

czytaj więcej

Miasto

Ruszają prace na ulicy Wojska Polskiego

Jako pierwszy przebudowywany będzie odcinek od granicy państwa do ulicy Bałtyckiej. Wykonawca zaczyna prace w najbliższy poniedziałek (1 października 2018 r.). Od tego też dnia na wspomnianym odcinku ruch samochodów będzie odbywał się wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od godziny 8.00 w poniedziałek. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na oznakowania pionowe i poziome, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i rozważną jazdę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia