Poniedziałek, 23 kwietnia 2018r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Uwaga. Przerwa w dostawie wody

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej.

czytaj więcej

Miasto

Wspólne patrole Policji polskiej i niemieckiej w Świnoujściu

Polscy i niemieccy policjanci od lat współpracują na rzecz bezpieczeństwa w strefie przygranicznej, dlatego mieszane patrole w Świnoujściu nikogo już nie dziwią. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz współdziałania ze sobą służb dbających o bezpieczeństwo na przygranicznych szlakach komunikacyjnych.

czytaj więcej

Piłka nożna

FLOTA Świnoujście - Gryf Kamień Pomorski 3-5 (2-2)

W niedzielne popołudnie (08.04.) drużyna trampkarzy FLOTY Świnoujście rozegrała kolejny mecz ligowy w rozgrywkach ZZPN-u rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Jako gospodarz gościł drużynę AP Gryf Kamień Pomorski. Mecz został rozegrany na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego OSiR przy ul. Matejki 17.

czytaj więcej

Wydarzenia

10. Uznamskie Dni Literatury z wybitnymi gośćmi z Polski

W dniach od 11 do 14 kwietnia odbędą się 10. Uznamskie Dni Literatury. Przyświecać im będzie motto „Odważ się, aby być szczęśliwym!”. Nie tylko położenie jednego z najbardziej słonecznych i ciepłych miejsc nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Uznam zapewnia idealne warunki do podjęcia tego tematu, lecz także historia wyspy dwóch krajów.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Z promilami i bez uprawnień za kierownicą

Zatrzymany przez świnoujskich policjantów 32-latek kierował samochodem, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Szybka reakcja stróży prawa wyeliminowała z drogi kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii.

czytaj więcej

Piłka nożna

Udany początek rozgrywek AP Baltica

W sobotni poranek (07.04) AP Baltica rozpoczęła mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Pierwszy turniej rozegrano na boisku syntetycznym OSiR przy ul. Matejki 17a w Świnoujściu, gdzie Orliki (2007-2008) jako gospodarz gościły drużyny: Vinetę Wolin, Falę Międzyzdroje, Flotę Świnoujście oraz Jantar Dziwnów. 

czytaj więcej

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie zachodniopomorskim

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 11-13 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

czytaj więcej

Tak ma wyglądać Bohaterów Września 18-20

Deptak z plombą. Inwestor ruszył z budową

Rozpoczęły się prace budowlane na niezagospodarowanym od dawna terenie przy deptaku na Bohaterów Września, tuż obok nowej siedziby SKOK-u. Powstanie tu 7- kondygnacyjny dom wielorodzinny. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijany kierowca wjechał w zaparkowane auta

22-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany przez policjantów w Świnoujściu, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto okazał się poszukiwanym przez funkcjonariuszy ze szczecińskiego komisariatu w związku z innym przestępstwem. Grożą mu poważne konsekwencje prawne i finansowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 8. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. Rozlegną się dźwięki syren

We wtorek, 10 kwietnia 2018 r. w Świnoujściu odbędą się uroczystości z okazji 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 8. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. W związku obchodami rocznic, zgodnie  z prośbą Wojewody Zachodniopomorskiego, w tym dniu, o godzinie 8.41, na terenie miasta, na minutę, uruchomione zostaną syreny alarmowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rowerowy weekend ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 15.04.2018 r. na wycieczkę rowerową o długości 27 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - KORSWANDT – GOTHEN – SACKKANAL - BANSIN - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Niebieski 91. parkrun przywitał biegaczy słońcem

W końcu to już wiosna i pozostaje tylko mieć nadzieję, że śnieg i mróz już nie zagości. W sobotę (07.04.2018) było naprawdę niebiesko, poczynając od błękitu nieba poprzez niebieskie kurtki, koszulki, buty, czapki aż po niebieskie balony (dmuchane przez chętnych biegaczy i wolontariuszy) i piękne niebieskie wstążeczki, które pieczołowicie cięła i zawiązywała Ania Górska. Uczestnicy parkrun solidaryzowali się  się z chorymi na autyzm i było niebiesko, że hej.

czytaj więcej

Stal Szczecin - Flota 0-3 (0-1)

Rozhartowali Stal i przechylili szalę dwumeczu

Piłkarze Floty w pełni zrewanżowali się Stali za jesienną porażkę w Świnoujściu, a nawet z nawiązką, bowiem w odróżnieniu od rywala zachowali dziś czyste konto po stronie strat. Wynik, w tym jego rozmiar, jest w pełni zasłużony.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwsze urodziny Drużyny Aniołów

W dniu 6 kwietnia br. w gościnnych progach hotelu Trzy Wyspy, odbyła się skromna impreza podsumowująca rok działalności Stowarzyszenia Drużyna Aniołów. W gronie członków Drużyny oraz zaproszonych gości odświeżyliśmy sobie nieco pamięć, wspominając jak doszło do zawiązania stowarzyszenia i kogo wspieraliśmy w walce z ciężkimi chorobami. Był to bardzo wzruszający moment, bo tu radość mieszała się ze smutkiem… niestety nie zawsze udawało się naszym podopiecznym wygrać życie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia