Wtorek, 23 kwietnia 2019r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Kolejna rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 7.04.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 27,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE – KORSWANDT – GOTHEN – SACKKANAL - BANSIN – ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście na niebiesko

2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Na znak naszej solidarności z chorymi dziś o zmierzchu plac Wolności rozbłyśnie niebieskimi światełkami. Dlaczego akurat na niebiesko? Bo właśnie ten kolor jest na całym świecie symbolem solidarności z dotkniętymi autyzmem.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejne zwycięstwo Prawobrzeża. Baraże coraz bliżej

Ciężki mecz juz za Nami. W 3 kolejce rundy wiosennej UKS Prawobrzeże Świnoujście wygrało wynikiem 5:3 (4:0) z Sarmatą Dobra. W pierwszej połowie mieliśmy dużą przewagę, lecz zawodnicy z Sarmaty walczyli do samego końca. Po 3 kolejce pozostajemy na fotelu lidera z 9 punktami przewagi!

czytaj więcej

Wydarzenia

SEDOV – wielki żaglowiec przypłynie do Świnoujścia

18 maja do naszego portu wpłynie piękny, czteromasztowy żaglowiec SEDOV. Majestat żaglowca, jego 33 żagle, o łącznej powierzchni 4192 m², 58 metrowe maszty będzie można zobaczyć z bliska. Jednostka będzie cumowała do 19 maja przy Nabrzeżu Władysława IV. Żaglowiec zostanie udostępniona do zwiedzania. Godziny wejścia na pokład są jeszcze ustalane. Podamy je, jak tylko będą znane.

czytaj więcej

Flota - Stal Szczecin 1-2 (1-1)

Zwyciężyła ruchliwość

Na pewno nie tak sobie to wyobrażaliśmy, a już na pewno debiutujący w bramce Floty Wojciech Zimecki nie spodziewał się, że już w pierwszej minucie wyjmie piłkę z bramki zanim zdąży ją dotknąć. Jednak golkiper jest tu bez winy, zdecydowanie zaspała obrona, która pozwoliła na - prawdopodobnie ćwiczone na treningach - zagranie piętką na lewe skrzydło do Wiśniewskiego, który miał tak dużo swobody, że nie mógł tego nie wykorzystać. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Ponad setka uczestników na 143. parkrunie

Chyba już wszyscy mieli dosyć niekończących się szaroburych dni, wiatru, ziąbu i wszelkiego rodzaju opadów. Teraz uroczyście ogłaszamy: Przyszła wiosna i to nie tylko ta kalendarzowa, ale pogodowa, świnoujska! A wraz z wiosną, aż 108 osób zwabionych długo wyczekiwanym słońcem i ciepłem pojawiło się w parku aby z nami rozpocząć weekendowy poranek. Teraz zdecydowanie więcej czasu będziemy spędzać na parkrunowych pogaduchach a kostniejące z zimna ręce i nogi, drętwiejące i siniejące z zimna usta przechodzą do historii, wszak wiosna ciepłem stoi.

czytaj więcej

Miasto

Stawa Młyny do remontu

Gdańska firma „Projektowanie i nadzory – Jan Kłosowski” wygrała postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie ekspertyzy technicznej i projektu budowlano-wykonawczego remontu stawy „Młyny”, czyli popularnego świnoujskiego „Wiatraka”. Koszt wykonania dokumentacji to ok. 22 tys. złotych. 

czytaj więcej

Fundacja WWF zaprasza

Dołącz do Godziny dla Ziemi WWF

Tego dnia, każdy, zarówno osoby prywatne jak i firmy, ma szansę wysłać sygnał, że zależy mu na przyszłości naszej planety poprzez wyłączenie światła między 20:30 a 21:30 czasu lokalnego. Jest to również okazja do zastanowienia się nad zachodzącymi zmianami klimatu i nad tym jak można osobiście zaangażować się w ochronę środowiska.

czytaj więcej

Miasto

Prawo reklamacyjne w sprzedaży krajowej i zagranicznej. CUD zaprasza na seminarium

Jesteś producentem, sprzedawcą, dystrybutorem lub kupującym w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą ? Masz problemy z orientacją w gąszczu przepisów regulujących procedurę reklamacyjną, zwłaszcza po ostatnich zmianach? Nie masz pewności, jak rozpatrywać reklamacje ? Chcesz wiedzieć jak obronić swoją pozycję na gruncie nowych przepisów? Teraz każde nieuznanie reklamacji klienta rodzi konsekwencje prawne, na które trzeba się przygotować. 

czytaj więcej

Wydarzenia

I runda Sobót Pływackich za nami

W minione weekendy, w Szczecinie na obiekcie Floating Arena, odbyła się I runda zawodów pod nazwą Soboty Pływackie. 16 marca rywalizowały dzieci z roczników 2010-2008, natomiast 23 marca dzieci i młodzież z roczników 2007-2004. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Tydzień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność
zaprosić w dniu 4 kwietnia (czwartek) o godz. 11:00 na spotkanie autorskie z udziałem Pana Mariana Łysakowskiego (z Zielonej Góry), autora książek podróżniczych oraz kolekcjonera dzwonków z całego świata. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia