Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Oficjalne podsumowanie akcji „Kropla Krwi dla WOŚP”

W poniedziałkowe przedpołudnie, w Oddziale Terenowym RCKiK w Świnoujściu, miała miejsce miła uroczystość oficjalnego podsumowania akcji „Kropla Krwi dla WOŚP”. W uroczystości udział wzięli oczywiście wylosowani krwiodawcy, personel medyczny a także zastępca prezydenta miasta pan Paweł Sujka oraz szef sztabu 26 Finału WOŚP Mirosław Nieśpelski. Padło wiele ciepłych słów, tak pod adresem krwiodawców, jak personelu i organizatorów akcji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zbiórka książek dla polskiej biblioteki w Mińsku

W sobotę 3 lutego, Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu, prowadził zbiórkę książek dla polskiej biblioteki w Mińsku. Pomysłodawcą i bezpośrednim realizatorem akcji jest Poseł Leszek Dobrzyński, Prezes Zarządu Okręgowego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi sportowcy z SP1 na zimowisku

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku organizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obrazy igłą malowane

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy Pani Barbary Milewskiej pt:. „Obrazy igłą malowane”. 

X

czytaj więcej

Rozmaitości

Jak wypromować stronę firmową w internecie? Poznaj dwa skuteczne sposoby!

Internet stał się skutecznym kanałem dystrybucji towarów i usług. Możliwość szybkiego dotarcia do potencjalnych nabywców z całej Polski sprawia, że przedsiębiorcy coraz chętniej tworzą strony firmowe. Niestety posiadanie witryny nie gwarantuje nam odniesienia biznesowego sukcesu w sieci. Skuteczne zwiększenie sprzedaży uzależnione jest od efektywnego marketingu sieciowego. W poniższym artykule przedstawimy dwa skuteczne sposoby, które pozwolą wam zarabiać na stronie firmowej.

czytaj więcej

Miasto

Od marca ruszają Pchle Targi

Publikujemy daty wszystkich Pchlich Targów, jakie odbędą się w tym roku przy targowisku miejskim „Pod Zegarem” na ulicy Kołłątaja. - Opłata za stoisko do 7 metrów kwadratowych wynosi 1,50 złotych w miesiącach marzec, październik, listopad i grudzień oraz 3 złote w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu - przypomina Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sportowy weekend z AP Baltica

W czwartek 01.02, nasza drużyna Trampkarzy 2004 rozegrała w Międzyzdrojach mecz sparingowy z czołowym zespołem w tej kategorii wiekowej w woj. zachodniopomorskim - FASE Szczecin. Spotkanie stojące na bardzo wysokim poziomie sportowym, zakończyło się zwycięstwem drużyny ze Szczecina 2:0. Trzeba jednak podkreślić bardzo dobrą postawę naszego zespołu, w którym wystąpiło pięcioro chłopców urodzonych w 2005 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

My się zimy nie boimy i na 82. parkrun przychodzimy

I słusznie, bo choć pogoda z rana nie była dla biegaczy łaskawa – deszcz, śniegi i wiatr to o godz. 08.40 jak na zamówienie iście wiosenna. Intensywna rozgrzewka poprowadzona przez parkrunową trenerkę lekkiej atletyki Annę Górską rozgrzała zawodników, którzy w gotowości biegowej stanęli na linii startu. I tak o godz. 9:00 - 53 uczestników ruszyło na parkowe ścieżki.

czytaj więcej

Wydarzenia

TRYTONY 2017 rozdane! Zobacz, kto otrzymał statuetkę

Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Świnoujście Tryton 2017 otrzymali: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Ryszard Kowalski. Nagrody wręczono w podczas Gali TRYTON 2017 w Hotelu Radisson Blu Resort Świnoujście, połączonej z balem, na którym bawiło się blisko 400 osób. Statuetki TRYTONA przyznawane są nieprzerwanie od 2004 roku.

czytaj więcej

Miasto

Podsumowanie akcji „Kropla Krwi dla WOŚP”

W dniu wczorajszym  w Oddziale Terenowym RCKiK w Świnoujściu odbyło się wstępne podsumowanie akcji „Kropla Krwi dla WOŚP”, której organizatorem był Harcerski Klub HDK „Kropla Życia”. Ku nieukrywanej radości okazało się, że w ramach naszej akcji krew oddało 206 krwiodawców (jedna donacja niepełna), co daje rewelacyjny wynik 92,484 litra krwi pełnej!

czytaj więcej

Sportowcy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 na zimowisku

Podczas ferii zimowych uczniowie klasy 7 s byli na obozie sportowym w Jarnołtówku zorganizowanym przez nasza szkołę. Obóz odbywał się w ramach projektu stworzenia w naszej szkole klas sportowych ogólnorozwojowych, który ma na celu rozwijanie pasji i poszerzanie wiedzy wśród młodych sportowców. Opiekę nad grupą sprawowali nasi nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Charusta, Jakub Bobrowski i Bogusław Mazur.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Błyskawiczne zatrzymanie sprawców włamania

Świnoujscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do magazynu na budowie, skąd ukradli mienie o wartości ponad 1500 zł. Pokrzywdzony nie wiedział, że padł ofiarą przestępstwa. Funkcjonariusze poinformowali go o tym fakcie jednocześnie zwracając odzyskane przedmioty.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia