Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Komunikacja

Bezpłatne Linie Autobusowe na Noc Muzeów w Świnoujściu

Noc Muzeów to wydarzenie, które co roku przyciąga setki mieszkańców i turystów do placówek muzealnych. W tym roku, z myślą o wygodzie uczestników, w Świnoujściu zostaną uruchomione bezpłatne linie autobusowe, które zapewnią transport między najważniejszymi miejscami biorącymi udział w wydarzeniu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Królowa sportu wraca na świnoujski stadion

Z radością zapraszamy mieszkańców Świnoujścia na VI Edycję Mityngu Lekkoatletycznego „Wyspiarza”, który odbędzie się w dniu 18 maja 2024 r. o godzinie 13,00 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu przy ulicy Matejki 22.

czytaj więcej

Miasto

Noc Muzeów w Świnoujściu. Otworzą się fortyfikacje, wieża widokowa oraz muzeum, będzie można zajrzeć pod pokład promu

Odkryj wcześniej niedostępny pokład promu Karsibór, wejdź na szczyt wieży dawnego luterańskiego kościoła, zajrzyj w zakamarki Muzeum Rybołówstwa Morskiego, a jeśli się nie boisz, to przemierz ciemne korytarze Fortu Zachodniego i Fortu Anioła. Muzyczną niespodziankę przygotuje Miejsce Sztuki 44 oraz Chór Logos. Specjalne autobusy za darmo zawiozą do atrakcji turystycznych. To będzie noc pełna historii i tajemnic, której nie można przegapić.

czytaj więcej

Miasto

Sprzątanie lasu

Serdecznie zapraszamy do sprzątania. Jako społeczność Świnoujścia pragniemy sprzątnąć okolice tzw. Mulnika. Terenem akcji będą stanowić pobliskie lasy które niestety systematycznie są zaśmiecane. 

czytaj więcej

Wydarzenia

345. parkrun Świnoujście

Jeszcze dzień dobrze się nie rozpoczął, a w Parku Zdrojowym zrobiło się wesoło i kolorowo. To za sprawą 345. edycji parkrun Świnoujście. W naszej nadmorskiej lokalizacji pojawiło się 46 miłośników biegania i chodzenia,  zdecydowanych wejść (a dokładniej wbiec) w ten weekend z pełną energią.

czytaj więcej

Rozmaitości

Zapisz się na "Trenuj z wojskiem" w Świnoujściu

Otwieramy nabór i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji popularnego projektu "Trenuj z wojskiem". Do 13 lipca – co sobotę – w wybranych jednostkach wojskowych na terenie całej Polski – zorganizowane zostaną bezpłatne szkolenia wojskowe, które dadzą wskazówki jak czuć się bezpiecznym i jak być bezpiecznym. W Świnoujściu szkolenie odbędzie się 15 czerwca. Zapamiętaj tę datę i zapisz się już dziś !

czytaj więcej

Miasto

W Świnoujściu rusza koszenie traw

Tereny zielone w Świnoujściu potrzebują pilnej pielęgnacji. Zauważają to sami mieszkańcy. Przetarg na koszenie traw przy pasach drogowych będzie rozstrzygnięty dopiero 29 maja. Prezydent Joanna Agatowska zdecydowała nie czekać dłużej i prace przy zieleni rozpoczną się już teraz.

czytaj więcej

Miasto

Obchody Dnia Europy w SP nr 6 w Świnoujściu

Wczoraj (9.05), obchody Dnia Europy świętowały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu. Przygotowały wystawę, apel z występami oraz świetnie przedstawiły historię i specyfikę różnych krajów Wspólnoty. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście: w sobotę festyn rodzinny. Bigos myśliwski dla dorosłych, dmuchańce dla dzieci i koncerty

Dla najmłodszych - dmuchańce, trampolina, animacje, wata cukrowa, popcorn i pojazdy służb ratunkowych. Dla starszych - wojskowa grochówka, bigos myśliwski oraz szanty i recital Jana Izby Izbińskiego. Z mieszkańcami spotkają się nowi radni oraz prezydent miasta. Będzie okazja do wspólnej zabawy oraz rozmów o przyszłości Świnoujścia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia