Wtorek, 19 czerwca 2018r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

FLOTA Świnoujście – Sparta Gryfice 3-2 (2-0)

Juniorzy Floty wygrywają ze Spartą Gryfice

W niedzielne popołudnie (03.06.) drużyna JUNIORÓW MŁODSZYCH FLOTY Świnoujście rozegrała u siebie mecz ligowy w rozgrywkach ZZPN-u rundy wiosennej sezonu 2018 ze Spartą Gryfice. Nasza drużyna grała bardzo ładny i widowiskowy futbol, czego rezultatem było zwycięstwo zespołu FLOTY Świnoujście 3-2.

czytaj więcej

Wydarzenia

W niedzielę przy Wiatraku. Wodecki, The Beatles, Armstrong, Mozart i Morricone

To będzie wyjątkowe wydarzenie! W najbliższą niedzielę 10 czerwca 2018 r. o godzinie 19.00 na zachodnim falochronie (przy symbolu miasta – Wiatraku) rozpocznie się wyjątkowy koncert. W tej wyjątkowej scenerii, przy zachodzącym słońcu zabrzmią największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego, The Beatles, Craiga Armstronga, muzyka Ennio Morricone, W.A. Mozarta i wiele innych znanych utworów.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga! Zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z pracami drogowymi na ulicy Gdańskiej od dnia 12.06.2018r. (wtorek) do czasu zakończenia prac, dla linii nr A i B wyłączone będą przystanki: Śląska, Toruńska - Kościół, Toruńska - Szkolna.

czytaj więcej

Kronika policyjna

22-latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonała się podróżująca w Świnoujściu bmw mieszkanka Wolina. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 22-letnia amatorka szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

czytaj więcej

Miasto

Uchwała krajobrazowa. Fakty i plotki

W ostatnim czasie, w mieście, pojawiło się wiele informacji czy wręcz plotek na temat projektu tzw. uchwały krajobrazowej. – Niektórzy próbują nawet wmawiać zainteresowanym, że sprawa jest już „przyklepana” i w związku z tym czekają ich duże wydatki, aby dostosowali swoje reklamy oraz elementy małej architektury do nowej uchwały. To nieprawda – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

13 lat z międzynarodowym certyfikatem

Świnoujska plaża i marina ponownie wyróżnione Błękitną Flagą

Duńska Fundacja na Rzecz Edukacji Ekologicznej wyróżniła już najlepsze kąpieliska i mariny, które które będą mogły używać w letnim sezonie symbolu błękitnej flagi. Po raz trzynasty kryteria programu spełniła świnoujska plaża. Port Jachtowy w Basenie Północnym zyskał uznanie po raz dziesiąty. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Pływaj, Ratuj, Pomagaj

Przez trzy miesiące uczyli się pływać, ratować i pomagać w ramach programu „PŁYWAJ, RATUJ, POMAGAJ” organizowanego przez Polskie Ratownictwo Wodne w Świnoujściu (PRW), a finansowanego przez Urząd Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Centrum Usługowo - Doradcze zaprasza

Centrum Usługowo – Doradcze w Świnoujściu zaprasza przedsiębiorców z szeroko rozumianej branży senioralnej - m.in. developerów, producentów i dystrybutorów sprzętu ortopedycznego na wyjazd studyjny w dniu 3 lipca 2018 do Greifswaldu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pasaż Rondo zaprasza

W sobotę 9 czerwca, od godziny 10.00 do godziny 14.00, w Pasażu Rondo przy Placu Wolności 6 odbędzie się Giełda Kolekcjonerska. - Zapraszamy pasjonatów i kolekcjonerów do zaprezentowania swoich zbiorów - mówi w imieniu organizatorów Ewa Mechło.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejna wygrana trampkarzy AP Baltica

We wtorek (05.06) Trampkarze AP Baltica rozegrali zaległe spotkanie w ramach rozgrywek ligowych ZZPN ze Stalą Szczecin. Mecz rozgrywany na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR od początku toczył się pod dyktando AP Baltica.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nasi Super Matematycy!

Uczniowie klasy 3a do niedawna Gimnazjum Publicznego nr 2, a obecnie włączonego do Szkoły Podstawowej nr 6 zajęli 2. miejsce w regionie i 11. lokatę w Polsce w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka bez granic”. To naprawdę bardzo duży sukces, bo w konkursie uczestniczyło aż 236 klas.

czytaj więcej

Miasto

Festyn charytatywny dla Kamili - podsumowanie

W niedzielę 3 czerwca br. o godz. 11.00 w muszli koncertowej w Świnoujściu rozpoczął się festyn charytatywny dla Kamili Jałoszyńskiej. Głównym organizatorem festynu było Stowarzyszenie Drużyna Aniołów a wsparli je: Miejski Dom Kultury, Fundacja Hospicyjna "Przystań", Szpital Miejski, Fundacja Motywacja i Działanie, OSiR "Wyspiarz", Fundacja Animals "Przystań", AKS, 8 FOW, KS "Uznam" , 19 DHSG "Zlotki" oraz liczna rzesza wolontariuszy - wszystko zaś pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza

czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie

Odszedł Henryk Matczak

W niedzielę, 3 czerwca br., w wieku 89 lat odszedł od nas Pan Henryk Matczak. Żegnamy  wspaniałego pedagoga oraz pioniera oświaty na Ziemiach Odzyskanych. Ze Świnoujściem był związany od 1953 r. W latach 1962 - 1973 był kierownikiem Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu, a następnie dyrektorem Technikum i Zasadniczej Szkoły Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami po Uznamie

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 10.06.2018 r. na wycieczkę o długości 41 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek BANSIN - SCHMOLLENSEE - PUDAGLA (GULIWER) - NEPPERMIN - BENZ (WIATRAK) - ULRICHSHORST - KORSWANDT - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia