Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Udany debiut najmłodszych lekkoatletów

30 września 2017r w Międzyzdrojach odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe pod nazwą „Doładuj się bieganiem”. Świnoujście reprezentowała dwójka lekkoatletów ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Prawobrzeżu, gdzie od września działa lekkoatletyczna sekcja sportowa OSiR.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Za kierownicą siedział poszukiwany z sądowym zakazem

Policjanci z Posterunku Świnoujście-Warszów zatrzymali poszukiwanego do odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności 32-latka, który kierował samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu, za co dodatkowo może spędzić za kratkami pięć lat i otrzymać obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

czytaj więcej

Kronika policyjna

W czasie wolnym od służby uratował życie 69-latki

Funkcjonariusz świnoujskiej komendy potwierdził, że policjantem jest się przez całą dobę. W czasie wolnym po służbie zareagował i bez wahania ratował życie starszej kobiecie, która straciła przytomność na skutek ulatniającego się w jej mieszkaniu gazu oraz ratował życie innych lokatorów wieżowca.

czytaj więcej

Inwestycje

Rusza budowa przystani jachtowej w Łunowie

Przystań ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstanie także  obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Będzie też slip do wodowania łodzi, wiaty rowerowa oraz grillowej.

czytaj więcej

Wybrzeże Rewalskie Rewal - Flota 4-6 (3-4)

Trzy minuty snu i nadszedł sztorm

Czy można mieć kłopoty z wygraniem meczu, w którym po 27 minutach prowadzi się 4-0? Oczywiście, że można i to już 6 minut później! Tę prawdę udowodnili w niedzielę nasi zawodnicy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Słoneczny 64. parkrun

A nami kolejna słoneczna sobota i oczywiście kolejny, bo już 64. edycja parkrun Świnoujście. Tym razem, oczywiście po dynamicznej rozgrzewce pod kierunkiem Ani Sikorskiej, wśród dużej grupy startujących, po raz pierwszy na naszym parkrunie do zmagań z kilometrami przystąpiło 11 osób. Mimo niezbyt wysokiej temperatury i dość ostrych podmuchów wiatru, spośród 80 zawodników, którzy dotarli do mety biegu, aż 13 osobom udało się poprawić swoje rekordy życiowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

I edycja „Czwartków Lekkoatletycznych” OSiR. Znamy zwycięzców

Dnia 28 września 2017 r. po raz pierwszy, na nowo wybudowanym stadionie lekkoatletycznym, odbyły się zawody z cyklu „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne”. Organizatorem zawodów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. Dzieci rywalizowały w konkurencjach biegowych na dystansie 60 m i 300 m oraz w konkurencjach technicznych, tj. skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. W zawodach wystartowało 84 zawodników ze Szkoły Podstawowej nr 1; Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 6, oraz STSG.

czytaj więcej

Rekreacja

Pierwszy w Europie las uzdrowiskowy rośnie po sąsiedzku

Niby nic wielkiego. Kilka kilometrów leśnych ścieżek między starymi bukami prowadzących do punktów widokowych oraz sporej, dość nietypowej siłowni pod chmurką. Teren może jednak zainteresować wszystkich aktywnych świnoujścian, którzy stale poszukują nowych przestrzeni dla swoich pasji. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Prezes Boniek zaprasza do udziału w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze mecze XVIII edycji Turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do sportowej rywalizacji przystąpią setki tysięcy zawodników i zawodniczek w wieku 6-12 lat, którzy powalczą o występ na stadionie PGE Narodowym, wyjazd na mecz kadry Adama Nawałki i możliwość spotkania z reprezentacją Polski. To już ostatni moment na zgłoszenie swojej drużyny – zapisy do tegorocznej edycji trwają tylko do 30 września.

czytaj więcej

Zdrowie

Trwają bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Szpital Miejski informuje, iż szczepienia przeciwko grypie w miesiącu październiku odbywać się będą w każdy czwartek i piątek od godz. 11.00 do godz. 14.00 w Izbie Przyjęć Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia