Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

4. Grechuta Festival Świnoujście 2018 coraz bliżej

Już w niedzielę, 29 lipca 2018 roku, w Świnoujściu startuje GRECHUTA FESIVAL. To czwarta odsłona jednego z największych artystycznych przedsięwzięć Pomorza Zachodniego. Do miasta na czterdziestu czterech wyspach zjedzie blisko 200 artystów – to prawdziwy top topów polskiej (i nie tylko) muzycznej (i nie tylko) sceny.

czytaj więcej

Wydarzenia

W środę. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz zaprasza Mieszkańców i Gości do udziału w uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego, która odbędzie się 1 sierpnia 2018 o godz. 17.00 przy Pomniku Orła Białego u zbiegu ulicy Krzywoustego, Paderewskiego oraz Wyszyńskiego.

czytaj więcej

Kronika policyjna

91-latka uratowana dzięki uporowi policjantów świnoujskiej komendy

Dyżurni odbierając telefon alarmowy, przyjmują różnego rodzaju zgłoszenia. Wielokrotnie profesjonalne podejście, doświadczenie i wiedza oraz upór stróży prawa przyczyniają się do ratowania istnień ludzkich. Tym razem upór policjantów świnoujskiej komendy doprowadził do uratowania życia i zdrowia 91-letniej kobiety.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski. 20 projektów powalczy o głosy świnoujścian

7 projektów prospołecznych oraz 13 inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Obywatelskiego na 2019, czyli weryfikacji przez poszczególne wydziały urzędu miasta. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-28 września i będzie poprzedzone publiczną prezentacją poszczególnych projektów przez tych, którzy je złożyli. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się o szczegółach proponowanych inwestycji i przedsięwzięć o charakterze społecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym. Ta wiedza z pewnością pomoże każdemu w wyborze projektu, na który odda swój głos.

czytaj więcej

Wydarzenia

Regaty turystyczne. Dziś etap ze startem w Świnoujściu

Trwają 54. Etapowe Regaty Turystyczne. Dziś w świnoujskim porcie jachtowym zwycięzcy 4 etapu z Dziwnowa do Świnoujścia otrzymali puchary, po czym wszystkie załogi (niemal 50 jednostek) wyruszyły w trasę kolejnego etapu. Tym razem ze Świnoujścia do Wolina.

czytaj więcej

Miasto

1 sierpnia rozlegną się syreny

W rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2018r, o godzinie 17.00 w mieście rozlegną się syreny alarmowe. Podobnie będzie w innych polskich miastach. To wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia oraz walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

czytaj więcej

Miasto

Pomogli okradzionemu bezdomnemu

Mieszkańcy ulicy Matejki powiadomili Straż Miejską, że przy jednym z bloków na przeznaczonej do wyrzucenia kanapie siedzi niepełnosprawny mężczyzna. Gdy strażnicy miejscy pojechali na miejsce okazało się, że mężczyzna nie może samodzielnie się poruszać, a jego wózek inwalidzki – jak powiedział – ktoś mu ukradł.

czytaj więcej

Zdrowie

Wyprzedź czerniaka – wpadnij do RakTRACKA w Świnoujściu na bezpłatne badanie znamion!

Od 29 czerwca Polskę przemierza RakTRACK – mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa akcja profilaktyczna „UVaga – wyprzedź czerniaka!” organizowana przez zespół kampanii Rakoobrona. Specjalny bus odwiedzi każde województwo, od morza aż po góry, a już 28 lipca zajedzie do Świnoujścia. Z konsultacji z dermatologami przez dwa dni może skorzystać każdy – za darmo, bez skierowania i wcześniejszej rejestracji.

czytaj więcej

Komunikacja

Świnoujście z biletami komunikacji miejskiej w aplikacji mPay

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Świnoujściu mogą już kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Rozwiązanie jest darmowe i dostępne także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 22.07.2018 r. na wycieczkę rowerową połączoną z grillowaniem. Będzie to trasa rowerowa o długości 60,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - BANSIN DORF - SCHMOLLENSEE - PUDAGLA - STOBEN - BALM - DEWICHOW (grill) - MELLENTHIN - DARGEN - BENZ - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Zabytkowa szkoła przy Narutowicza

Historyczne poidełko odzyska dawny wygląd

W zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Narutowicza zostanie przywrócone do pierwotnego wyglądu stare poidełko w holu obiektu. Po remoncie będą mogli z niego korzystać uczniowie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę. Piacholepy 2018, czyli budowanie czegoś z piasku

Mistrzostwa Świnoujścia Piacholepy 2018 odbędą się na plaży po lewej stronie od bazy ratowników, wejście od ulicy Powstańców Śląskich. Udział może wziąć każdy – indywidualnie lub w zespołach do 4 osób. Organizatorzy proszę o zabranie ze sobą łopatek, wiaderek, grabek itp. sprzętu, który posłuży do budowania. Start o godzinie 12.00.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia