Wtorek, 10 grudnia 2019r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Koncepcja zarządzania ruchem. Co po tunelu?

W środę 13 listopada 2019 r. w sali teatralnej MDK przy ulicy Matejki zaprezentowana zostanie „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Początek o godzinie 16.00. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Biegacze na start!

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu  wychodząc naprzeciw potrzebie aktywności ruchowej dzieci, młodzieży i dorosłych oraz w poszukiwaniu młodych talentów biegowych serdecznie zaprasza na II edycję Świnoujskiej Ligi Biegowej z „Wyspiarzem” .

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Niepodległości z udziałem zawodników z sekcji LA OSIR „Wyspiarz”

Święto Niepodległości, to wyjątkowe święto obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r., po 123 latach zaborów (1795–1918). Jest to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków oraz doskonała okazja, aby poprzez sport uczcić pamięć o tych, którym zawdzięczamy nasze Państwo.

czytaj więcej

Rozmaitości

ZHR - Ogień Niepodległości

101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to nasze wspólne święto. Program ZHR - Ogień Niepodległości to zaproszeniem do wielopokoleniowego świętowania odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zdobytej wiele lat temu i ciągle utrzymywanej pracą Narodu w czasach dzisiejszych. W całej Polsce, 10 listopada o godzinie 19:18, zapłonęły ogniska jednoczące tych, którzy wspólnie chcą uczcić pamiętne wydarzenia z historii Polski, prowadzące do odzyskania niepodległości.

czytaj więcej

Sokół Karlino - Flota 0-0

Piłka jest okropna

Co można o tym meczu napisać złego, nie będzie miał wątpliwości żaden hejter. Tym bardziej, że żaden z nich na tym meczu nie był. Mecz był nerwowy. I na boisku, i na trybunach, i na ławkach. Jeszcze przed meczem liczne radiowozy policyjne zwiastowały szczególne wydarzenie.

czytaj więcej

Wydarzenia

175. parkrun - pobiegli dla Niepodległej

Zanim poranek przywitałał nas zimnym, deszczowym, ponurym dzień dobry, to wieczór w przededniu był naprawdę gorący… , a wszystko za sprawą tradycyjnego już wypieku rogalików. Robota paliła nam się w rękach (dobrze, że robota, a nie co innego), temperaturę podgrzewał rozpalony do czerwoności piekarnik, a my wyrabialiśmy ciasto, wałkowaliśmy, nadziewaliśmy i wypiekaliśmy dla Was nasze „parkrunowe rogaliki”. Bardzo mocno zastanawialiśmy się też nad pogodą, która niestety sprawdziła się tym razem co do joty. No cóż, nie zawsze musi być słońce, a deszczu w naszym klimacie przecież nigdy nie za dużo.

czytaj więcej

Miasto

„Kwietne dywany” w Świnoujściu

101 krokusów na 101 rocznicę odzyskania niepodległości posadzą uczniowie prawobrzeżnych szkół. Na skwerach przed filiami Miejskiego Domu Kultury w Warszowie i Przytorze, w najbliższy piątek (8.11) odbędzie się akcja „Kwietne dywany”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bądźcie z nami w sobotę na parkrunie - biegniemy dla Niepodległej

Serdecznie zapraszamy na absolutnie wyjątkowe spotkanie w sobotę (9 listopada 2019) o godz. 9.00 w Parku Zdrojowym przy boisku.  Pobiegniemy i pomaszerujemy z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Chcemy uczcić ten dzień nie tylko z powagą, ale także radośnie i na sportowo. Prosimy, aby w miarę możliwości ubrać się „patriotycznie”, mile widziane będą stroje w barwach narodowych bądź kotyliony.

czytaj więcej

Miasto

Obchody Święta Niepodległości. Zobacz szczegółowy program

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się dzień wcześniej, czyli w niedzielę 10 listopada. W programie oprócz oficjalnych uroczystości jest także pokaz sprzętu i uzbrojenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, występy muzyczne, w tym koncert Orkiestry Wojskowej. Nie zabraknie również wojskowej grochówki. Poniżej publikujemy szczegółowy program.

czytaj więcej

Sport

Joshua udanie zadebiutował

W 74 minucie niedzielnego meczu z Raselem na boisku pojawił się urodzony w 2003 roku Joshua Maćkowski. To był jego pierwszy występ w drużynie seniorów. Debiut wypadł udanie, szesnastolatek wszedł na boisku bez kompleksu ani respektu dla bardziej rutynowanych przeciwników.

czytaj więcej

Miasto

Zostań wolontariuszem WOŚP! Rusza rejestracja

Harcerski Sztab 28 Finału WOŚP w Ćwinoujúciu zaprasza do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach: 14-15.11.2019 r. (czwartek, piątek), w godz. 17.00-18.45 i 16.11.2019 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2020. Zobacz, jakie projekty mieszkańców wygrały

Trzy pomysły inwestycyjne oraz pięć o charakterze kulturalnym, oświatowym, zdrowotnym i sportowym będzie realizowanych w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu. – Po raz pierwszy w historii świnoujskiego Budżetu Obywatelskiego realizowane będą wszystkie zgłoszone tzw. miękkie projekty, czyli te o charakterze kulturalnym, oświatowym, zdrowotnym i sportowym – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który na wczorajszej konferencji prasowej ogłosił wyniki głosowania BO 2020.

czytaj więcej

Flota - Rasel Dygowo 4-1 (2-0)

Zadra wyciągnięta

Istotnym wydarzeniem tego meczu, choć być może nie wszyscy to zauważyli, było spotkanie dwóch bramkarzy, którzy w I-ligowym sezonie 2011/12, gdy drużynę Floty prowadził Krzysztof Pawlak, walczyli o pierwszeństwo w bramce. W niedzielę stanęli naprzeciwko siebie: Alan Wesołowski we Flocie i Paweł Waśków w Raselu. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Wysoka temperatura na 174. parkrunie

Nastał listopad i nikt nie obiecywał, że będzie piękna pogoda, a skoro nie obiecywał no to mamy co mamy. Gdyby jednak zmierzyć temperaturę sobotniego # 174 parkrun Świnoujście liczbą uśmiechów i ciepłych powitań, to temperatura skoczyłaby w górę i to znacznie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia