Sobota, 11 lipca 2020r.

Imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miasto

Pamiętajcie! Na pumptracku tylko w kasku!

Pumptrack przy ulicy Grunwaldzkiej jest po to, aby z niego korzystać. Ale korzystać z głową… Głową w kasku! Apelujemy szczególnie do rodziców. Pilnujcie proszę, aby wasze dzieci jeździły w kasku. To przecież dla ich bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Region

Kolejny transport zabytków techniki morskiej

Działania związane z pogłębianiem toru wodnego Szczecin-Świnoujście to w aspekcie zabezpieczania śladów historii przykład modelowego działania. Dzięki harmonijnej współpracy pomiędzy Urzędem Morskim w Szczecinie, Wojewódzkim Zachodniopomorskim Konserwatorem Zabytków oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i Zachodniopomorskim Stowarzyszeniem Dziedzictwo Morza, we właściwe ręce trafiają ślady przeszłości regionu.

czytaj więcej

Gospodarka

W portach Szczecin-Świnoujście mimo koronawirusa rośnie przeładunek zbóż, paliw, LNG i kontenerów

Blisko 10,5 mln ton towarów obsłużyły spółki przeładunkowe w zespole portów Szczecin-Świnoujście w okresie styczeń-kwiecień br.  I choć w tle ich pracy jest pandemia koronawirusa, to z zachowaniem pełnych reżimów sanitarnych, statki obsługiwane są na bieżąco, ładunki są na bezpiecznym poziomie, w czym pomaga uniwersalny charakter obu portów.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście walczy z suszą

W obliczu panującej suszy podlewamy drzewa zasadzone w 2019 r. nowym sposobem. Zakupiliśmy  400 worków do nawadniania firmy TREEGATOR. Jest możliwość ich systemowego łączenia, np. kilka worków na jedno drzewo (stosownie do obwodu).

czytaj więcej

Rozmaitości

Niewybuch na Terminalu Promowym w Świnoujściu

Saperzy bezpiecznie usunęli dzisiaj z terenu Terminalu Promowego w Świnoujściu niewybuch z II wojny światowej. Znaleźli go wczoraj pracownicy pracujący przy jego rozbudowie. Nikomu nic się nie stało, ludzie zostali ewakuowani, zabezpieczono teren, zmieniono grafik postoju promów przy stanowiskach na terminalu.

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota w III lidze

Na posiedzeniu prezesów wojewódzkich związków piłki nożnej w dniu 7 maja 2020 podjęto wspólne stanowisko o zakończeniu rozgrywek IV ligi i klas niższych oraz rozgrywek młodzieżowych pomimo nierozegrania wszystkich zaplanowanych meczów, jednocześnie ustalając, iż jako kolejność drużyn w końcowych tabelach sezonu 2019/2020 przyjmuje się stan po ostatniej rozegranej kolejce. 

czytaj więcej

Miasto

To ważne. 25 maja przerwa technologiczna PEC

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej informuje, że w tym roku coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji oraz ciepłej wody użytkowej nastąpi w poniedziałek 25 maja 2020 r. w godzinach od 00.00 do 24.00. 

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Tężnie na zdrowie

W tym tygodniu na remontowanej starej promenadzie, na wysokości ul. Małachowskiego, uruchomiono dwie tężnie solankowe. Takie obiekty lecznicze to prosty i przyjemny sposób na podreperowanie zdrowia. Wyjaśniamy, jak działają i przy których schorzeniach mogą mieć zbawienny wpływ na samopoczucie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zachodniopomorska Szkoła Biznesu zaprasza na darmowe warsztaty

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia w ramach Akademii Lidera 2.0, dla osób powyżej 30. roku życia, z terenu Świnoujścia i okolic. Warsztaty są częścią projektu „Pigułki kompetencji Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu”. Program AL. 2.0 posłużyć na rozwojowi kompetencji aby przeciwdziałać stagnacji edukacyjnej i społecznemu wykluczeniu. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujścianie głodni książek. Kolejka do miejskiej biblioteki

Od 5 maja znów można korzystać z Miejskiej Biblioteki Publicznej im Stefana Flukowskiego przy ulicy Piłsudskiego 15. Co prawda trzeba mieć rękawiczki i maseczkę, ale to nie zraziło świnoujścian, którzy już tego pierwszego dnia ustawili się w… kolejce do biblioteki. Przez 5 godzin bibliotekę odwiedziło ponad 140 osób.

czytaj więcej

Wydarzenia

W piątek. Narodowy Dzień Zwycięstwa

W związku z trwającą pandemią i obowiązkiem zachowania środków ostrożności, obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa zostaną upamiętnione poprzez złożenie kwiatów w imieniu wszystkich delegacji przez reprezentantów Urzędu Miasta Świnoujście w dniu 8 maja 2020 r. o godz. 12.00 na Placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” oraz na Cmentarzu Komunalnym przy „Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II Wojny Światowej” o godz. 13.00.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia