Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wydarzenia

Fama wrze!

Fama to jeden z najstarszych i największych festiwali artystycznych w Polsce. W tym roku odbędzie się po raz 47. Nie ma chyba dziś w kraju uznanego twórcy, który nie miałby w swojej biografii famowskiego epizodu. Podobnie rzecz ma się z tymi, którzy kariery właśnie zaczynają. Do Świnoujścia na dwa sierpniowe tygodnie zjedzie 300 młodych – zdolnych, którzy zaprezentują się w blisko 100 wydarzeniach każdej dziedziny sztuki. Fama to muzyka, film, teatr, impro, performance, happening, stand-up, taniec, sztuki wizualne oraz literatura. Co ważne – na Famie nie ma biletów, na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 27 sierpnia.

czytaj więcej

Miasto

Bliżej porozumienia z UBB

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz rozmawiał dziś z pełnomocnikiem Deutsche Bahn Peterem Heisse. Pełnomocnik przyznał, że jego celem jest porozumienie, które uwzględniałoby uzasadnione oczekiwania strony polskiej. Dodał również, że strona niemiecka przywiązuje dużą wagę do polsko – niemieckiej współpracy. Docenia dotychczasową postawę prezydenta oraz Miasta Świnoujście, otwartość, dzięki której udało się z sukcesem zrealizować wiele transgranicznych projektów, w tym między innymi kolej UBB.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

Na ten koncert (11 sierpnia) miłośnicy muzyki organowej i fani organisty czekają z utęsknieniem. To koncert sześciu wieków wariacji organowych, a grać będzie dobrze znany bywalcom festiwalu, wirtuoz gry organowej, mistrz improwizacji Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica rozpoczyna treningi

Już dzisiaj, w poniedziałek 7 sierpnia, rozpoczynają się treningi AP Baltica Świnoujście. Z myślą o młodych piłkarzach Akademia dokonała reorganizacji grup treningowych. Wszystko to z uwagi na realizację programu rozwoju sportowego Akademii i jej Zawodników, którego celem jest zapewnienie optymalnych warunków uczestnictwa w organizowanych treningach.

czytaj więcej

Ranking Skyscannera

Świnoujście wśród 25 najatrakcyjniejszych morskich plaż na świecie!

Cztery polskie nadbałtyckie kurorty trafiły do rankingu Skyscannera jako najwspanialsze nadmorskie zakątki świata. To Dębki, Łeba, Jurata i nasze Świnoujście. - To miejsce czyste, piaszczyste i przyjazne do kąpieli, a co najlepsze ciągle go przybywa – napisano w uzasadnieniu obecności Świnoujścia w rankingu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Krystyna Janda w Świnoujściu!

Już w przyszły poniedziałek, 14 sierpnia, na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty wystąpi Krystyna Janda. Spektakl Maria Callas. Master Class rozpocznie się o 22.00, cena biletów to jedynie 30 PLN.

czytaj więcej

Flota - Old Boys Świnoujście 9-2 (4-0)

Gra kontrolna i integracyjna

To był mecz integracyjny. Obecna drużyna Floty spotkała się dziś ze swoimi poprzednikami (choć raczej trudno zaliczyć do nich np. Patryka Harkota). Wiadomo, że u old-bojów sił już nie te, więc siłą rzeczy zmiany musiały być dokonywane inaczej (zawodnik zmęczony wracał na boisko po krótkim odpoczynku), ale na pewno mieli coś do przekazania młodszym kolegom z doświadczeń nabytych w przeszłości. Stąd też proszę wybaczyć, że poza opisem bramek skoncentruje się bardziej na wyczynach weteranów niż nie wykorzystanych okazjach piątoligowców.

czytaj więcej

Praca

Rusza rekrutacja do Hufca Pracy

Jak co roku Hufiec Pracy w Świnoujście rozpoczyna nabór kolejnych słuchaczy. Część młodzieży ze szkół z różnych przyczyn ma trudności w nauce w systemie dziennym. Przyczyny bywają różne... Mimo to Hufiec daje szansę młodzieży na ukończenie szkoły i zdobycie konkretnych podstaw do wybranego zawodu. Jest to kluczowe zadanie statutowe HP.

czytaj więcej

Wydarzenia

56. parkrun pierwsza kobieta

Nadeszło w końcu wytęsknione, upragnione i tak długo wyczekiwane lato. Spragnieni słońca, ciepła i normalności , po lipcowych chłodach i deszczu, biegacze radośnie przybyli w sobotę (05.08.2017) do Parku. Wszyscy bawili się świetnie - 102 biegaczy i kijkarzy, 17 wolontariuszy oraz wielu, wielu kibiców mogło się przekonać, że „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego systematycznie.” 

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Skandynawska muzyka organowa

W upalny sierpniowy piątek (04.08.) zagorzali miłośnicy muzyki organowej przyszli na kolejny festiwalowy koncert Świnoujskich Wieczorów Organowych. Gościem festiwalu w Galerii Mistrzów była Ursula GRAHM - wybitna organistka ze Szwecji.

czytaj więcej

Policja apeluje

Ku przestrodze! Seniorze, nie daj się oszukać!

Przestępcy podając się za fałszywych funkcjonariuszy CBŚP oszukali 65-letnią mieszkankę Koszalina. Seniorka straciła pieniądze w kwocie ponad 70 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają przed oszustami i apelują o wzmożoną ostrożność.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na ulicy Wojska Polskiego

W związku z koniecznością usunięcia awarii urządzeń odwodnienia drogi w dniach 4 - 13 sierpnia 2017 r. na ulicy Wojska Polskiego wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bałtycką do granicy Państwa obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 tony.

czytaj więcej

Vineta Wolin - Flota 4-2 (3-1)

Za dużo błędów

Ten mecz nie musiał, a nawet nie powinien, być przegrany. Zdecydowała koszmarna beztroska i gapiostwo w grze defensywnej. Już w 2 minucie Adam Nagórski wykorzystał zagapienie obrońców i z ostrego kąta strzelił pierwszego gola. Wprawdzie w 5 minucie Skwara w dość trudnej pozycji posłał piłkę na górną siatkę, ale w 12 sam na sam ze Zdebem znalazł się Bakun i podwyższył na 2-0.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Osiecka na Arce

W Amfiteatrze im. Marka Grechuty trwają przygotowania i próby do sobotniego Wielkiego Koncertu Galowego z udziałem między innymi Kasi Kowalskiej, Stanisława Soyki, Katarzyny Moś, Olgi Szomańskiej, Macieja Miecznikowskiego, Liboskiego oraz Quartetu Wojciecha Majewskiego. Tymczasem w wigilię wielkiego finału na pozostałych festiwalowych scenach dwie arcyciekawe propozycje…

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia