Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Hamlet - Opera Rockowa w Heringsdorfie

Znowu „Hamlet”?! Historia pełnego wątpliwości i rozterek duńskiego księcia wciąż jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk teatralnych na świecie. Mimo to z pewnością warto obejrzeć nową inscenizację „HAMLET – OPERA ROCKOWA” i podyskutować o niej, ponieważ dostarcza wrażeń zarówno wytrawnej publiczności, jak i fanom rocka, a także osobom uczącym się języka angielskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jubileuszowy wrzesień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na cykl wydarzeń wrześniowych, dedykowanych Państwu z okazji Jubileuszu 70-lecia Biblioteki (1947-2017). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Wyjątkowy koncert na zakończenie festiwalu

Wszystko co dobre i piękne jakoś szybko się kończy. W miniony piątek koncertem finałowym zakończyły się XIX Świnoujskie Wieczory Organowe, który trwał od 16 czerwca do 1 września 2017 roku. W finałowym koncercie wystąpili Renata LESIEUR - organistka z Litwy oraz młody, a już z sukcesami, duet Dawid RYDZ – akordeonista i Jarosław JAROCKI – altowiolista z Polski.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

To już niestety koniec

Przed nami finałowy koncert XIX Świnoujskich Wieczorów Organowych – wiosna, lato 2017. W piątkowy wieczór - 01 września – w kościele pw. Chrystusa Króla, na organach z 1927 roku grać będzie, po raz pierwszy w festiwalu, Renata LESIEUR z Wilna oraz debiutujący na festiwalu uzdolniony duet Dawid RYDZ – akordeon i Radosław JARECKI – altówka.

 

czytaj więcej

Koncert Finałowy 47. Festiwalu Fama - Świnoujście 2017

2050. Świat według Davida

Fama, od blisko półwiecza, jest jedynym w Polsce festiwalem artystycznym, który obok możliwości prezentacji twórczości, jest jednocześnie nastawiony na doskonalenie warsztatu młodych twórców. To przedsięwzięcie interdyscyplinarne łączące muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, happenerów i performerów, artystów sztuk wizualnych, pisarzy i poetów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Organy i śpiew od wczesnego baroku po współczesność

Za nami przedostatni, piątkowy festiwalowy koncert z Galerii Mistrzów, w którym wystąpił znany świnoujskiej publiczności Michal NOVENKO, organista z czeskiej Pragi oraz po raz pierwszy Magdalena WITCZAK, sopranistka z Gdańska.

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Prawie koniec. Prawie

Ostatni dzień Famy, przed Koncertem Finałowym. Na festiwalowych scenach zaprezentują się Runforrest, Francis Tuan, Swiernalis oraz Confetti. W repertuarze także spektakle – Kryzysowego Sztabu Do Spraw Choreografii oraz Psychoteatru, czytanie performatywne dramatu Dawida Panica oraz wernisaż fotografii „Dachowce” w ramach akcji „Psa ma Fama”.

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Artystyczne uczty czwartkowe

Będzie się działo – literacki finał w Hamakach, piknik artystyczny na Warszowie, popis teatralnych improwizatorów. Dopełnieniem tego będzie muzyczny maraton z koncertami zespołów Radioslam, Francis Tuan, Hot Tamales i Szymonmówi. Wydarzeniem dnia będzie koncert sekcji wokalnej „2017. STOP. AGNIESZKA OSIECKA. STOP”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Happysad w Świnoujściu!

„Zanim pójdę”, „Nostress” czy „Łydka”, to tylko niektóre przeboje zespołu „Happysad”. W dniu 1 września będzie okazja posłuchać i zobaczyć ekipę ze Skarżyska-Kamiennej w Świnoujściu. Koncert rozpocznie się o 20.00 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty.

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Intensywna środa

Środa na Famie – finał literackiej akcji „Listy do Ani”, prezentacja Klubu Literackiego „Na Wyspie”, kolejny program telewizji festiwalowej, spektakl Living Space Theatre oraz impro połączonych sił formacji Hulaj i Impokracja. Muzyczne prezentacje Odett Dąbrowskiej, Andre & The Giants, Szymonmówi, Przybyła, Smutnych Piosenek, Jabłonki oraz Smoking Barrelz.

X

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Interdyscyplinarny wtorek

Interdyscyplinarny wtorek na Famie. Kino: pokaz filmów Stanisława Zacharyty i Michała Jankowskiego. Teatr: spektakl Moniki Nowogrodzkiej, impro Teatru Hulaj oraz plenerowy happening Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. Muzyka: koncerty Odette Dąbrowskiej, zespołów Hot Tamales, Smutne Piosenki, Radioslam oraz Sekcji Muzycznej Kołłątajowskie Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Ponadto – cykl warsztatów dla najmłodszych oraz drugi dzień emisji Telewizji Festiwalowej.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów. Organy i sopran

W najbliższy piątek (25 sierpnia) przedostatni festiwalowy koncert, w którym wystąpi dwoje znakomitych artystów. Znany już świnoujskiej publiczności organista Michal NOVENKO z Czech i debiutująca w festiwalu sopranistka Magdalena WITCZAK z Gdańska.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama na poniedziałek

Poniedziałek na Famie: debiut Telewizji Festiwalowej i Mobilnego Instytutu Kultury na placu Wolności, Inga Iwasiów w ostatnim spotkaniu z cyklu Miejsca literatury, piosenki Wojciecha Młynarskiego w interpretacji famowiczów, w koncercie przygotowanym przez Jerzego Jana Połońskiego i Szymona Wójcińskiego. Dopełnieniem programu będzie teatralny „Sztorm” aktorów Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA na niedzielę

Dziś w programie: „Miejsca literatury” z Grzegorzem Uzdańskim, „Diva” Wiolety Komar, „Wrzenie barw” sekcji fotograficznej Tomka Sikory i spora dawka muzyki – The Plantators, Przybył, Katarzyna Łopata, Odette Dąbrowska, Runforrest oraz Jabłonka.

czytaj więcej

XIX Świnoujskie Wieczory Organowe

Mistrzowski koncert muzyki romantycznej i nie tylko

Mimo wielu atrakcyjnych imprez w mieście, w miniony piątkowy wieczór (18.08) miłośnicy muzyki organowej nie zawiedli i przyszli posłuchać gry mistrza Andrzeja CHOROSIŃSKIEGO, autora licznych transkrypcji organowych, a także inicjatora i duchowego ojca festiwalowych Świnoujskich Wieczorów Organowych.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Listy do Ani

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Listy do Ani”. Szukajcie festiwalowych skrzynek pocztowych! Anna Beata Chodorowska-Gorzelniaska to jedna z wielkich nieobecnych Famy, co do których możemy mieć pewność, że na nasze festiwalowe życie spogląda z wysoka z wielką przychylnością. Jak może być inaczej, skoro Fama to w dużej mierze jej zasługa.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Muzycznie tłusty czwartek

Ani się człowiek nie obejrzy, a tu już czwarty dzień Famy. Spokojnie, zostało jeszcze dziesięć! Festiwalowy czwartek toczyć się będzie w rytm znakomitej muzyki – zmysłowe wokalistki Odette Dąbrowska i Monika Kowalczyk, piekielnie zdolne muzyczne rodzeństwo czyli Siostry Łotry, oraz znane już publiczności formacje Lilac, Hash Cookie, Swiernalis i  Shapeles. Dopełnieniem festiwalowego dnia będzie spotkanie z pisarką Magdaleną Kicińską. Pamiętajcie – na wszystkie wydarzenia Famy WSTĘP WOLNY!

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Warsztaty taneczno-aktorskie. Zgłoś się!

Zapraszamy na warsztaty Living Space Theatre, które odbędą się w terminie 21-22 sierpnia. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu 23 sierpnia podczas Festiwalu Fama. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 15 do 99 roku życia!

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień trzeci

Ciepło, gorąco, goręcej... WAR

Uwaga! Zmiana w programie Festiwalu Fama. Zaplanowane na środę (16 sierpnia, godz. 19:00) spotkanie inaugurujące cykl "Miejsca literatury" z udziałem Łukasza Orbitowskiego, z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się. Na kolejne spotkanie tego cyklu, którego gościem będzie Magdalena Kicińska, zapraszamy w czwartek, 17 sierpnia, o godz. 17:30 do Galerii Miejsce sztuki44 przy ul. Armii Krajowej 13 w Świnoujściu. 

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W kolejny piątek (18.08) w koncercie z Galerii Mistrzów przy organach z 1927 roku zasiądzie „ojciec” Świnoujskich Wieczorów Organowych Andrzej CHOROSIŃSKI.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia