Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Ławeczka i książeczka w Parku Chopina

Już jutro, 13 kwietnia w Parku Chopna wyjątkowe wydarzenie. Punktem wyjścia tego spotkania był niedawno obchodzony Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Zależy nam, aby dzieci czytały książki, żeby je lubiły i ceniły ich wartość, dlatego tym razem chcemy zaprosić do wspólnej zabawy w tworzenie historii. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Skiba w Świnoujściu!

iejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 17 kwietnia (środa) o  godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z udziałem Krzysztofa Skiby: muzyka, satyryka, publicysty, aktora, a także – autora bestsellerowej książki pt.: „Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”. 

czytaj więcej

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Wystawa fotografii Krzysztofa Chomicza

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza na wystawę prac Krzysztofa Chomicza, uznanego fotografika specjalizującego się w uwiecznianiu nadmorskiego świata fauny i flory. Jego "Tango orłów" został wyróżniony w prestiżowym Wielkim Konkursie National Geographic.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tydzień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność
zaprosić w dniu 4 kwietnia (czwartek) o godz. 11:00 na spotkanie autorskie z udziałem Pana Mariana Łysakowskiego (z Zielonej Góry), autora książek podróżniczych oraz kolekcjonera dzwonków z całego świata. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Sposób na życie wg Tadeusza Zielińskiego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 28 marca (czwartek) o godz. 11:00 na kolejne spotkanie edukacyjne, którego bohaterem będzie znakomity świnoujski twórca – Tadeusz Zieliński.  Program nosi tytuł: „Sposób na życie wg Tadeusza Zielińskiego”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dom Kultury zaprasza na Wyspę Kontrapunkt

Pomimo sztormowych bałwanów, dopływamy do WYSPY KONTRAPUNKT. Nowej idei, zgodnie z którą w przestrzeni uznamskiej wyspy prezentować będziemy, najciekawsze spektakle teatralne, z programu jednego z najstarszych Festiwali Teatralnych w Polsce. Świnoujska wyspa, szeroko otwarta dla magii teatru, ma w sobie moc Prospera, ładzącego niepokój duszy współczesnego Kalibana. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Na początek wiosny piękny koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia

W miniony piątek (22.03) w Sali Teatralnej MDK w Koncercie Wiosennym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia z Miejskim Domem Kultury, wystąpiła Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia, która od lat włącza się w życie kulturalne naszego miasta. W Świnoujściu działa od 1964 roku, a od 7 lat prowadzi kapitan Grzegorz RUDNIK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert Wiosenny

Tradycyjnie w pierwszych dniachkalendarzowejwiosny 22 marca (piątek) Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zaprasza na KONCERT WIOSENNY.

czytaj więcej

Zachodniopomorska Wiosna Poezji 2019

Spektakl poetycki w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu oraz Klub Literacki „Na Wyspie” zapraszają serdecznie w dniu 20 marca b.r. o godz. 11:00 na spektakl poetycki, przygotowany i prezentowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwszy koncert

Każdy koncert jest tak naprawdę pierwszym koncertem. Dla większości z muzyków, którzy wystąpią podczas najbliższego koncertu w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury, będzie to pierwszy publiczny występ. 13 marca nie może być szczęśliwszą datą na debiut. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia ze Świnoujścia zapraszają na swój „Pierwszy koncert”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wspólne święto

Tradycja świętowania Dnia Kobiet sięga starożytnego Rzymu i Matronalii, podczas których kobiety składały w świątynnych gajach ofiarę i były obdarowywane przez swoich mężów prezentami. Nowożytne obchody zapoczątkowano w 1909, w Stanach Zjednoczonych ale wtedy poprzedzone były strajkami i zamieszkami, zainicjowanymi przez związki zawodowe. Na szczęście zupełnie już współcześnie, ten dzień stał się okazją do pokazywania specjalnych względów wszystkim paniom. Dążąc do tego, że to święto powinno trwać cały rok, Dom Kultury rozszerzył obchody do trzech dni.

czytaj więcej

Historia Świnoujścia

Nowa książka Józefa Plucińskiego już w księgarniach. Tym razem rzecz o "Kurorcie nad Świną 1824-1945"

Józef Pluciński, popularny i ceniony znawca historii regionu, wydał właśnie siódmą publikację z serii "Gawędy o moim mieście". Tym razem świnoujski historyk spisał dzieje starego Świnoujścia jako  kurortu - jego dawną obyczajowość, modę, sposoby leczenia i wypoczynku, po fascynującą podróż w czasie po miejscach i budowlach, które na dobre zdefiniowały obraz modnego uzdrowiska na wyspie Uznam.

czytaj więcej

Wydarzenia

Filmowe Świnoujście – animacje dla każdego

W tym roku po raz pierwszy będziemy gościć w Świnoujściu Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. Festiwalowe projekcje rozpoczną się już w najbliższy piątek w Sali Teatralnej MDK i potrwają do niedzieli. Pokazy podzielone są na 8 grup, w tym dwie w ramach „Teraz dzieci mają głos”, gdzie filmy kierowane są do zdecydowanie młodszej publiczności. Poniżej znajdziecie program wszystkich projekcji. Wstęp na wszystkie jest wolny!

czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna

Joanna Bartel w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić Państwa w dniu 1 marca b.r. (piątek) o godz. 17:00 na spotkanie artystyczne z lubianą gwiazdą estrady  - Panią Joanną Bartel,  która zaprezentuje swój najnowszy program autorski. 

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury

Świnoujska „Wyspa Splotu” staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków”

„Wyspa Splotu”, naszego Domu Kultury, nawiązała współprace z Fundacją Małych Serc. „Wyspa Splotu” staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Fundacja pomaga noworodkom w całej Polsce a my pragniemy dołożyć swoją cegiełkę. Celem projektu jest pomoc dzieciaczkom poprzez wydzierganie dla nich, na szydełku ośmiorniczek. Ramiona ośmiorniczki przypominają pępowinę, którą maluszki lubią się bawić w okresie płodowym. Dzięki takiej wydzierganej maskotce w tych pierwszych chwilach na świecie czują się bezpieczniej. Ośmiorniczki trafiają do wcześniaków które leżą w inkubatorach, uspokajają, mają zapach mamy i pomagają przetrwać w tych niepewnych momentach. 

czytaj więcej

"Dzieci z dworca ZOO" na scenie Opery na Zamku w Szczecinie

W sobotę, 23 lutego i niedzielę, 24 lutego na scenę Opery na Zamku wraca spektakl baletowy „Dzieci z dworca ZOO”- przejmujące losy narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl zdobył Bursztynowy Pierścień 2018 dla Najlepszego Spektaklu Sezonu. przyznawany przez jury!

czytaj więcej

Wydarzenia

Stanisław Soyka – Czułość, koncert dla Świnoujścia

Stanisław Soyka - wokalista i  kompozytor, mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu. Artysta wystąpi w Świnoujściu już 7 marca na scenie Sali Teatralnej. Termin koncertu zatytułowanego „Czułość”, jest zupełnie nieprzypadkowy. Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Początek wydarzenia o godz. 19.00, cena biletów – tylko 30 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jacek Fedorowicz w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem –   Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia