Środa, 21 listopada 2018r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Fama na dachu Admirała I. Wystawa prac fotograficznych Tomka Sikory

Tegoroczne warsztaty fotograficzne „Nie-pocztówka” doczekały się podtytułu: „Teatr jednego aktora”. Autorzy skupią się na fotografowaniu w miejscach, które są charakterystyczne dla Świnoujścia. Miejsca te będą scenografią do zaaranżowania wymyślonych przez nich, absurdalnych w kontekście codzienności tych miejsc, sytuacji zagranych przez nich samych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siódmy dzień FAMY, czyli premiera i inne cuda

Koncert z premierowym materiałem, performance i pierwsze efekty pracy na Festiwalu. Takich rzeczy można się spodziewać w środę na 48. Famie w Świnoujściu. Między 10:00 a 14:00 kolejny raz zapraszamy na teren Oflagu na FAMĘ FASHION, czyli pracownię artystyczną i butik. Będzie można kupić ekologiczne festiwalowe gadżety. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

W Galerii Mistrzów zagra Ursula Grahm

W przedostatnim koncercie (24.08.) posłuchamy gry Ursuli GRAHM organistki ze Szwecji, absolwentki Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Moc atrakcji czwartego dnia FAMY

Teatr, koncerty, zabawy dla dzieci oraz butik – takie atrakcje czekają w niedzielę na uczestników 48. Famy w Świnoujściu. Przed nami kolejny dzień imprezy. Już od rana będzie co robić. Od godziny 10:00 do 14:00 na terenie Oflagu przy ul. Piastowskiej ruszy FAMA FASHION.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

Barwy muzyki w pięciu wiekach tańców organowych

Taki tytuł nosił festiwalowy koncert (17.08) w wykonaniu mistrza gry organowej Tomasza Adama NOWAKA. Absolwent - z wyróżnieniem- warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie organów J. Grubicha. Dalsze studia organowe kontynuował w Monachium u F. Lehrndorfera, Amsterdamie u E. Kooimana oraz w Paryżu u M. C. Alain.

czytaj więcej

Wydarzenia

Drugi (i koncertowy) dzień 48. FAMY

48. Festiwal Fama rozkręca się na dobre. Drugi dzień imprezy będzie stał pod znakiem koncertów. O godz. 13:00 w Barze Letnim Hamaki rozpocznie się KONFERENCJA PRASOWA z udziałem organizatorów i przedstawicieli władz miasta. Zaraz po niej odbędzie się KONCERT NIESPODZIANKA.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dobry początek FAMY

W Świnoujściu rozpoczyna się 48. Festiwal Fama. Przez 10 dni w różnych punktach miasta odbędzie się 70 wydarzeń – m.in. koncertów, spektakli, spotkań autorskich.

czytaj więcej

Wydarzenia

1... 2... 3... 48. FAMA nadchodzi!

Młodzi artyści zjadą do Świnoujścia. Już w najbliższy czwartek ruszy tam 48. Festiwal Fama. Na kilkunastu scenach odbędzie się 70 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama w Admirale I

Uzdrowisko Świnoujście zaprosiło Famę do siebie. W najbliższy czwartek 16.08 o godz. 19.00 na dachu basenu Admirała I w kameralnej atmosferze zagra trio fortepianowe w składzie WÓJCIŃSKI / BAŃDUR / GUCIK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pięć wieków tańców organowych

Na ten sierpniowy koncertowy piątek (17.08.) XX Świnoujskich Wieczorów Organowych wyczekuje wielu miłośników muzyki organowej, bo grać będzie organista wirtuoz i wybitny improwizator Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Od baroku po romantyzm - odsłona dziewiąta

W miniony piątek (10.08), po kilku latach nieobecności, w XX Festiwalu ponownie przy zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł włoski organista i kompozytor, wirtuoz gry Ennio COMINETTI.

W miniony piątek (10.08), po kilku latach nieobecności, w XX Festiwalu ponownie przy zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł włoski organista i kompozytor, wirtuoz gry Ennio COMINETTI.

czytaj więcej

Wydarzenia

Od baroku po współczesność

W pierwszym sierpniowym koncercie XX Międzynarodowego Festiwalu ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato 2018 wystąpiła Kseniya Pogorelaya – organistka z Białorusi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Znamy program 48. Festiwalu FAMA!

48. Fama zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędzie się w terminie 16-26 sierpnia. Program Festiwalu to 70 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych, 200 uczestników i kilkanaście scen.

czytaj więcej

Grechuta Festival 2018

Wielki finał!

No to finiszujemy. Szósty dzień Grechuta Festival – Świnoujście 2018 to najprawdziwsza muzyczna uczta! Jako pierwszy zaprezentuje się legendarny zespół z kręgów piosenki poetyckiej – Stare Dobre Małżeństwo. Wieczorem w Amfiteatrze im. Marka Grechuty wieeeeeeeeelki koncert finałowy z udziałem równie wielkich artystów, i takowym repertuarem – piosenkami Leszka Aleksandra Moczulskiego.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2018

Po prostu: Gdyby piosenek słuchał świat…

Niczym „Szalona Lokomotywa” pędzi GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE. Czwarty dzień to kolejna porcja sztuki z najwyższych półek. W programie mądre animacje dla najmłodszych, kolejne spotkanie z mistrzynią interpretacji piosenki literackiej Magdą Umer, koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej w mistrzowskim wykonaniu, a na koniec dnia na jednej scenie trzech bardów: Nohavica, Sikorowski, Andrus.

czytaj więcej

Wydarzenia

W Galerii Mistrzów zagra Kseniya Pogorelaya

3 sierpnia przy organach świnoujskiego kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie i grać będzie Kseniya POGORELAYA - absolwentka Konserwatorium Moskiewskiego w klasie fortepianu prof. Fyodorovej i organów prof. L.I. Roismana. Grę doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów m.in. W. Zerera , E. Kooimana i I. Trumera.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia