Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Organy i śpiew od wczesnego baroku po współczesność

Za nami przedostatni, piątkowy festiwalowy koncert z Galerii Mistrzów, w którym wystąpił znany świnoujskiej publiczności Michal NOVENKO, organista z czeskiej Pragi oraz po raz pierwszy Magdalena WITCZAK, sopranistka z Gdańska.

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Prawie koniec. Prawie

Ostatni dzień Famy, przed Koncertem Finałowym. Na festiwalowych scenach zaprezentują się Runforrest, Francis Tuan, Swiernalis oraz Confetti. W repertuarze także spektakle – Kryzysowego Sztabu Do Spraw Choreografii oraz Psychoteatru, czytanie performatywne dramatu Dawida Panica oraz wernisaż fotografii „Dachowce” w ramach akcji „Psa ma Fama”.

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Artystyczne uczty czwartkowe

Będzie się działo – literacki finał w Hamakach, piknik artystyczny na Warszowie, popis teatralnych improwizatorów. Dopełnieniem tego będzie muzyczny maraton z koncertami zespołów Radioslam, Francis Tuan, Hot Tamales i Szymonmówi. Wydarzeniem dnia będzie koncert sekcji wokalnej „2017. STOP. AGNIESZKA OSIECKA. STOP”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Happysad w Świnoujściu!

„Zanim pójdę”, „Nostress” czy „Łydka”, to tylko niektóre przeboje zespołu „Happysad”. W dniu 1 września będzie okazja posłuchać i zobaczyć ekipę ze Skarżyska-Kamiennej w Świnoujściu. Koncert rozpocznie się o 20.00 w Amfiteatrze im. Marka Grechuty.

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Intensywna środa

Środa na Famie – finał literackiej akcji „Listy do Ani”, prezentacja Klubu Literackiego „Na Wyspie”, kolejny program telewizji festiwalowej, spektakl Living Space Theatre oraz impro połączonych sił formacji Hulaj i Impokracja. Muzyczne prezentacje Odett Dąbrowskiej, Andre & The Giants, Szymonmówi, Przybyła, Smutnych Piosenek, Jabłonki oraz Smoking Barrelz.

X

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Interdyscyplinarny wtorek

Interdyscyplinarny wtorek na Famie. Kino: pokaz filmów Stanisława Zacharyty i Michała Jankowskiego. Teatr: spektakl Moniki Nowogrodzkiej, impro Teatru Hulaj oraz plenerowy happening Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej. Muzyka: koncerty Odette Dąbrowskiej, zespołów Hot Tamales, Smutne Piosenki, Radioslam oraz Sekcji Muzycznej Kołłątajowskie Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Ponadto – cykl warsztatów dla najmłodszych oraz drugi dzień emisji Telewizji Festiwalowej.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów. Organy i sopran

W najbliższy piątek (25 sierpnia) przedostatni festiwalowy koncert, w którym wystąpi dwoje znakomitych artystów. Znany już świnoujskiej publiczności organista Michal NOVENKO z Czech i debiutująca w festiwalu sopranistka Magdalena WITCZAK z Gdańska.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama na poniedziałek

Poniedziałek na Famie: debiut Telewizji Festiwalowej i Mobilnego Instytutu Kultury na placu Wolności, Inga Iwasiów w ostatnim spotkaniu z cyklu Miejsca literatury, piosenki Wojciecha Młynarskiego w interpretacji famowiczów, w koncercie przygotowanym przez Jerzego Jana Połońskiego i Szymona Wójcińskiego. Dopełnieniem programu będzie teatralny „Sztorm” aktorów Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA na niedzielę

Dziś w programie: „Miejsca literatury” z Grzegorzem Uzdańskim, „Diva” Wiolety Komar, „Wrzenie barw” sekcji fotograficznej Tomka Sikory i spora dawka muzyki – The Plantators, Przybył, Katarzyna Łopata, Odette Dąbrowska, Runforrest oraz Jabłonka.

czytaj więcej

XIX Świnoujskie Wieczory Organowe

Mistrzowski koncert muzyki romantycznej i nie tylko

Mimo wielu atrakcyjnych imprez w mieście, w miniony piątkowy wieczór (18.08) miłośnicy muzyki organowej nie zawiedli i przyszli posłuchać gry mistrza Andrzeja CHOROSIŃSKIEGO, autora licznych transkrypcji organowych, a także inicjatora i duchowego ojca festiwalowych Świnoujskich Wieczorów Organowych.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Listy do Ani

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Listy do Ani”. Szukajcie festiwalowych skrzynek pocztowych! Anna Beata Chodorowska-Gorzelniaska to jedna z wielkich nieobecnych Famy, co do których możemy mieć pewność, że na nasze festiwalowe życie spogląda z wysoka z wielką przychylnością. Jak może być inaczej, skoro Fama to w dużej mierze jej zasługa.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Muzycznie tłusty czwartek

Ani się człowiek nie obejrzy, a tu już czwarty dzień Famy. Spokojnie, zostało jeszcze dziesięć! Festiwalowy czwartek toczyć się będzie w rytm znakomitej muzyki – zmysłowe wokalistki Odette Dąbrowska i Monika Kowalczyk, piekielnie zdolne muzyczne rodzeństwo czyli Siostry Łotry, oraz znane już publiczności formacje Lilac, Hash Cookie, Swiernalis i  Shapeles. Dopełnieniem festiwalowego dnia będzie spotkanie z pisarką Magdaleną Kicińską. Pamiętajcie – na wszystkie wydarzenia Famy WSTĘP WOLNY!

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Warsztaty taneczno-aktorskie. Zgłoś się!

Zapraszamy na warsztaty Living Space Theatre, które odbędą się w terminie 21-22 sierpnia. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu 23 sierpnia podczas Festiwalu Fama. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 15 do 99 roku życia!

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień trzeci

Ciepło, gorąco, goręcej... WAR

Uwaga! Zmiana w programie Festiwalu Fama. Zaplanowane na środę (16 sierpnia, godz. 19:00) spotkanie inaugurujące cykl "Miejsca literatury" z udziałem Łukasza Orbitowskiego, z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się. Na kolejne spotkanie tego cyklu, którego gościem będzie Magdalena Kicińska, zapraszamy w czwartek, 17 sierpnia, o godz. 17:30 do Galerii Miejsce sztuki44 przy ul. Armii Krajowej 13 w Świnoujściu. 

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W kolejny piątek (18.08) w koncercie z Galerii Mistrzów przy organach z 1927 roku zasiądzie „ojciec” Świnoujskich Wieczorów Organowych Andrzej CHOROSIŃSKI.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagrał Tomasz Adam Nowak

W miniony piątek (11.08) przy 90-letnich organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł wirtuoz gry i wybitny improwizator Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

FAMA - dzień drugi

Muzyczne ciasteczka improwizują na stojąco

Startujemy popołudniu, o godzinie 16.00 w El Papa – Cafe Hemingway [ul. Bohaterów Września 69]. Tutaj muzyczna petarda – koncerty dwóch wyjątkowych artystów - SWIERNALISA z zespołem oraz ekscentrycznego ŁUKASZA Z BAŁUT.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama wrze!

Fama to jeden z najstarszych i największych festiwali artystycznych w Polsce. W tym roku odbędzie się po raz 47. Nie ma chyba dziś w kraju uznanego twórcy, który nie miałby w swojej biografii famowskiego epizodu. Podobnie rzecz ma się z tymi, którzy kariery właśnie zaczynają. Do Świnoujścia na dwa sierpniowe tygodnie zjedzie 300 młodych – zdolnych, którzy zaprezentują się w blisko 100 wydarzeniach każdej dziedziny sztuki. Fama to muzyka, film, teatr, impro, performance, happening, stand-up, taniec, sztuki wizualne oraz literatura. Co ważne – na Famie nie ma biletów, na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 27 sierpnia.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

Na ten koncert (11 sierpnia) miłośnicy muzyki organowej i fani organisty czekają z utęsknieniem. To koncert sześciu wieków wariacji organowych, a grać będzie dobrze znany bywalcom festiwalu, wirtuoz gry organowej, mistrz improwizacji Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Krystyna Janda w Świnoujściu!

Już w przyszły poniedziałek, 14 sierpnia, na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty wystąpi Krystyna Janda. Spektakl Maria Callas. Master Class rozpocznie się o 22.00, cena biletów to jedynie 30 PLN.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia