Czwartek, 28 maja 2020r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Przen nami IV Bałtycka Noc Kabaretowa

Już po raz czwarty zapraszamy do Świnoujścia na niezwykły kabareton. IV Bałtycka Noc Kabaretowa to spotkanie na żywo z czołówką polskich kabaretów i niepowtarzalna wakacyjna rozrywka. 

czytaj więcej

Wydarzenia

W sobotę w amfiteatrze. Szlagiery scen operetkowych, operowych i musicalowych!

To już II edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie powraca do amfiteatru w Świnoujściu. Podczas tegorocznego koncertu „Opera na plaży – szlagiery scen operowych, operetkowych i musicalowych” publiczność usłyszy najpiękniejsze melodie włoskiego bel canta oraz pełne dowcipu fragmenty lubianych operetek. Kiedy? W sobotę 6 lipca 2019 r. o godzinie 20.30. Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - organy i sopran

Przed nami pierwszy lipcowy koncert. W najbliższy piątek (05.07.) przy organach Steimeyera z 1927 roku, w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie i grać będzie Mariusz RYŚ -organista, muzykolog, menedżer kultury, absolwent muzykologii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Jana Chwałka – muzykologia i Roberta Brodackiego – organy, tam też ukończył studia doktoranckie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet

Największy, letni festiwal dla kobiet już po raz trzeci gości w Świnoujściu! Można bez cienia wątpliwości stwierdzić, że Wakacyjne Miasto Kobiet to impreza absolutnie niepowtarzalna. W ostatnich latach zdążyliśmy przyzwyczaić się do tego, że w połowie lipca urokliwe i malowniczo położone Świnoujście niemal w całości zostaje przejęte przez panie. 

czytaj więcej

Nabór uczestników

Konkurs na interpretację piosenek Marka Grechuty

Jeszcze przez blisko miesiąc, do 19 lipca 2019, potrwa nabór uczestników do prestiżowego Konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Finał odbędzie się podczas 5. edycji Grechuta Festival w Świnoujściu, który odbędzie się między 6 a 10 sierpnia 2019 roku. Patronat nad Konkursem oraz Festiwalem sprawuje Pani Danuta Grechuta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Początek sezonu letniego z wysokiego C!

W letni, sobotni wieczór, 6 lipca 2019 roku, szum morskich fal konkurować będzie z muzyką w wirtuozerskim wykonaniu solistów oraz orkiestry szczecińskiej Opery na Zamku. To już 2. edycja Letniego Festiwalu Operowego, który po ubiegłorocznym sukcesie* powraca do Amfiteatru im. Marka Grechuty w Świnoujściu. 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Nie tylko organy

W kolejny koncertowy piątek (28.06.) przy organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzieJarosław CIECIERSKI – znany już świnoujskiej publiczności organista, klawesynista, kompozytor i aranżer, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie organów prof. A. Chorosińskiego. Występuje na wielu festiwalach organowych jako solista i kameralista w Polsce i Europie. 

czytaj więcej

Kultura

Świnoujska poetka nagrodzona w Szczecinie

Zestaw wierszy autorstwa świnoujskiej poetki Edyty Rozenfeld, wywarł największe wrażenie na jurorach tegorocznego, IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Złotą Metaforę” im. Józefa Bursewicza. Wyniki konkursu poznaliśmy w niedzielę, 23 czerwca, podczas koncertu galowego w ogrodzie ‘Różanka’ W Szczecinie. Kilkugodzinnemu festynowi literackiemu towarzyszyła muzyka oraz wystawa nagrodzonych wierszy. Do Parku Kasprowicza, w którym znajduje się Ogród Różany przybyły setki szczecinian. Nie zabrakło także reprezentantów Klubu Literackiego „Na Wyspie” w Świnoujściu, którego pracę koordynuje obecnie laureatka.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyczne Perły Baroku

Mimo wielu ciekawych imprez związanych z obchodami Dni morza, odbywających się w miniony piątek (21.06.) w Świnoujściu, kościół pw. Chrystusa Króla wypełnił się miłośnikami muzyki klasycznej. Dźwięki organów znamy wszyscy, głównie jako akompaniament w śpiewie wiernych, a jednak zupełnie inaczej organy brzmią podczas koncertu w grze utworów majestatycznych, potężnych lub spokojnych, melodyjnych i wyciszonych.

czytaj więcej

Wydarzenia

O Theodorze Fontane w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność poinformować, że w dniu 22 czerwca (sobota) o godz. 14:00 w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) odbędzie się spotkanie, poświęcone Theodorowi Fontane. Spotkanie organizuje Koło Przyjaciół Zamków i Ogrodów z Marchii, z siedzibą w Berlinie, które w ten sposób zamierza uczcić 200-lecie urodzin autora książki „Meine Kinderjahre”.  

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert „Z Galerii Mistrzów” włączony w miejskie obchody „Dni Morza”

W najbliższy piątek (21.06) w kościele pw. Chrystusa Króla kolejny festiwalowy koncert. Rzadko mamy okazję posłuchania muzyki wykonywanej na instrumentach, na których grywano w czasach baroku i wcześniej. W piątek w kościele pw. Chrystusa Króla kolejny festiwalowy koncert. I będzie to okazja posłuchania nie tylko organów ale i lutni.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert Inauguracyjny Świnoujskich Wieczorów Organowych

W miniony piątek (14.06) w kościele pw. Chrystusa Króla rozpoczęły się Świnoujskie Wieczory Organowe’2019. Jak zawsze, ciepłym słowem powitał wykonawców oraz publiczność i oficjalnie otworzył festiwal proboszcz parafii ks. Bogusław Gurgul – współorganizator festiwalu, którego organizatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia pod honorowym patronatem Janusza Żmurkiewicza – Prezydenta Świnoujścia. 

czytaj więcej

22. Festiwal Jazzu na dworcu w Heringsdorfie

Jazz na polsko-niemieckiej wyspie Uznam

Spotkania z jazzem na stacji kolejowej UBB w Heringsdorf mają już 22-letnią tradycję. Co roku na peronie stacji gromadzą się setki melomanów z niemieckiej i polskiej części wyspy Uznam. Nie tylko profesjonalni muzycy wezmą udział w festiwalu, ale także młode talenty z Goleniowa. Już w piątek, 14.06.2019 r. o godzinie 20.00 w muszli koncertowej w Świnoujściu będzie można usłyszeć Silesian Jazz Orchester, która poraz pierwszy wystąpi na wyspie Uznam

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Dziecka w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Z okazji Dnia Dziecka Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujście przygotowało wystawę prac dzieci z różnych krajów i kontynentów: „Morze widziane oczami dziecka”. Na wystawie zaprezentowane zostanie ponad 50 prac dzieci w wieku od 6 do 16 lat, miedzy innymi z Polski, Czech, Słowenii, Rosji, Turcji, Iranu, Sri Lanki, Indii czy Chin.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Nuty nie znają granic” – VII. Polsko-Niemieckie Dni Kultury

Od 23. do 25. maja 2019 r.odbędą się już VII Polsko - Niemieckie Dni Kultury pod nazwą „Nuty nie znają granic” organizowane przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Świnoujściu. W ubiegłym roku dni kultury spotkały się z dużym uznaniem gości i mieszkańców wyspy Uznam. Szczególnie Polsko-Niemiecki Piknik na granicy Polski z Niemcami, na Promendzie Europejskiej spodobał się nie tylko mieszkańcom, ale także turystom. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia