Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Muzyka filmowa zabrzmi w Zoo Ueckermünde

W sobotę 15 lipca o godz. 13 w Zoo Ueckermünde zabrzmi muzyka filmowa w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet. Koncert odbędzie się w ramach trwającego od czerwca Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Muzyka Europy od Renesansu po wiek XX

Za nami kolejny koncert festiwalowy. W Galerii Mistrzów tym razem, w 19-letniej historii Festiwalu, słuchaliśmy kolejnego debiutu, rodzinnego duetu; gry organowej w wykonaniu Elżbiety Kaszyckiej-Kowalczyk i Michała Kowalczyka na skrzypcach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Woźniak, Geppert, Opania, Femme na Grechuta Festival – Świnoujście 2017

Trzecia edycja Grechuta Festival – Świnoujście już od 31 lipca do 5 sierpnia 2017 roku. Na program Festiwalu, zgodnie z jego interdyscyplinarnym charakterem, składają się wydarzenia muzyczne, teatralne, plastyczne, towarzyszą im spotkania z twórcami. Pełny program zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowych zaplanowanych na połowę lipca, ale organizatorzy sukcesywnie zdradzają nazwiska kolejnych gwiazd. Tydzień temu zaprezentowaliśmy pierwsze nazwiska, dziś czas na kolejne.

czytaj więcej

Wydarzenia

EJ!LATO w Muszli

Już w najbliższą sobotę (08.07) Muszla Bar i Restauracja zaprasza na imprezę z muzyką funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro! Zagra dobrze wszystkim znany DJ Mistrz.

czytaj więcej

Art Week Świnoujście 26-30 lipca

Muzyka klasyczna zabrzmi w Świnoujściu

Przez kilka dni Świnoujście i inne nadbałtyckie miejscowości rozbrzmiewać będą nie tylko szumem fal morskich i krzykiem mew, ale będą słyszalne też znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy. Tegoroczny Art Week, będący częścią cyklicznie odbywającego się Baltic Neopolis Festival, zapowiada się wyjątkowo interesująco.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA wszędzie? Zaproś FAMĘ do siebie

47. edycja Famy zbliża się wielkimi krokami. Trwają ostatnie prace nad doborem artystów i szczegółowym programem festiwalu. Jak co roku do Świnoujścia zjedzie kilkuset młodych twórców z całej Polski, którzy na blisko dwa tygodnie zmienią oblicze i rytm miasta – tchną weń artystycznego ducha i atmosferę beztroskiej, lecz mądrej zabawy.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Rodzinny duet - organy i skrzypce

W najbliższy piątek (7 lipca) ciekawie zapowiada się kolejny festiwalowy koncert, w którym wystąpi rodzinny duetu; na organach w kościele Chrystusa Króla zagra Elżbieta Kaszycka – Kowalczyk, na skrzypcach Michał Kowalczyk.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Muzyka od średniowiecza po współczesną

W zapłakany deszczem wieczór, kościół pw. Chrystusa Króla powoli zapełniał się publicznością by wsłuchać się w piękne brzmienie świnoujskich organów. Po raz pierwszy, w 19-letniej historii świnoujskich Wieczorów Organowych, przy 90-letnim instrumencie zasiadła mistrzyni gry prof. Maria TERLECKA, która działalność koncertową z powodzeniem łączy z pracą pedagogiczną prowadząc klasę organów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza. Rusza kampania „Muzeum nad morzem”

Muzeum Narodowe w Szczecinie będzie promować się w kurortach na zachodnim wybrzeżu Bałtyku – po raz czwarty rusza kampania „Muzeum nad morzem”. W ciągu tygodnia, od 5 do 11 lipca, ekipa muzeum na rowerach dotrze do dwudziestu miejscowości, a w sześciu największych kurortach wieczorami działać będą Mobilne Punkty Informacyjne, zwieńczone wybuchowymi „Pokazami Szalonego Profesora”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Local Disco Allnighter Awaydays w Muszli!

Local Disco Allnighter to już klasyk na szczecińskiej scenie imprezowej. Każda kolejna edycja przyciąga nowych fanów. Pod wodzą Calvina selektorzy dbają o odpowiedni nastrój serwując najlepsze numery tanecznego undergroundu. Oczywiście tylko z czarnej płyty.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Chrzest 966” – multimedialna wystawa w bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy pt.: „Chrzest 966. U źródeł Polski”, której twórcami są pracownicy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniowie, wolontariusze I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

W Galerii Mistrzów festiwalowy debiut

W ostatnim czerwcowym koncercie XIX Świnoujskich Wieczorów Organowych (30.06.) w Galerii Mistrzów poraz pierwszy w Świnoujściu wystąpi Maria TERLECKA – absolwentka warszawskiej PWSM klasy organów prof. Feliksa Rączkowskiego oraz klasy fortepianu prof. Juliusza Borzyma. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, koncertując w kraju i za granicą, grając recitale organowe, a także koncertując z towarzyszeniem orkiestry. Uczestniczy również w międzynarodowych Festiwalach organowych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Barwy muzyki nie tylko organowej

W kolejnym koncercie XIX Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe, włączonym w obchody Dni Morza, w kościele pw. Chrystusa Króla przy organach z 1927 roku zasiadł, po raz pierwszy biorący udział w Festiwalu Christian DOMKE z Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piotr Rubik zainauguruje sezon w miejskim Amfiteatrze

Zapraszamy na koncert inaugurujący sezon w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. W tym roku, 2 lipca, wystąpi znany kompozytor Piotr Rubik. Koncert „Moja Historia” to największe przeboje w wykonaniu znakomitych solistów, którzy na estradzie wraz z Piotrem Rubikiem oraz zespołem muzycznym przedstawią zupełnie nowe, a czasem nieoczekiwane interpretacje tych jakże lubianych piosenek.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert włączony w obchody Dni Morza

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia – organizator XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego  – Świnoujskie Wieczory Oraganowe – wiosna, lato 2017 tradycyjnie jeden z koncertów włącza w miejskie obchody DNI MORZA.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na początek nie tylko organy – od baroku po współczesność

W piątkowy wieczór 16 czerwca kościół pw. Chrystusa Króla wypełnił się publicznością by posłuchać koncertu rozpoczynającego XIX Świnoujskie Wieczory Organowe i gry dwóch wykonawców; utalentowanego, młodego organisty Jakuba KRASZEWSKIEGO – absolwenta klasy organów Małgorzaty KLOREK w Z. Sz. Muz. im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie i studiów I stopnia Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kompozycji i aranżacji jazzowej Krzesimira DĘBSKIEGO oraz znanego w Świnoujściu akordeonisty Krzysztofa NAKLICKIEGO.

czytaj więcej

Muszla zaprasza

(prawie) LATO

Już w najbliższą sobotę (17.06) Muszla Bar i Restauracja zaprasza na imprezę z muzyką funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro! Zagra dobrze wszystkim znany DJ Mistrz.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia