Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Mała Książka Wielki Człowiek

Wyprawka dla trzylatka!

Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce, Instytut Książki rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają tym razem trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji. Również Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu przystąpiła do tej ogólnopolskiej kampanii i już rozdaje książkowe prezenty najmłodszym czytelnikom.

czytaj więcej

Wydarzenia

Społeczność romska w Świnoujściu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 12 października (piątek) o godz. 17:00 na otwarcie wystawy fotografii pt.: „SPOŁECZNOŚĆ ROMSKA w Świnoujściu”.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Jesienne porządki” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15)  na spektakl  edukacyjny dla dzieci pt.: „Jesienne porządki”, przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

TPŚ dziękuje za wsparcie

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia – organizator XX Międzynarodowego FestiwaluMuzycznego – ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato 2018 dziękuję tym firmom i osobom, które w różnej formie wsparli ten Festiwal;

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie z Leszkiem Mierzejewskim w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie z mazurskim pisarzem – Panem Leszkiem Mierzejewskim, którego gościć będziemy w Bibliotece Głównej (ul. Piłsudskiego 15) w dniu 14 września 2018r. (piątek) o godz. 16:30.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

Zachwycający Koncert Finałowy

W aurę pięknej muzyki, licznie przybyłą publiczność, wprowadzili; wirtuoz gry organowej, znany nie tylko świnoujskiej publiczności, maestro Andrzej Chorosiński oraz wybitni śpiewacy tenorzy o. Rafał Kobyliński, ks. Paweł Sobierajski oraz Szymon Kobyliński – bas z SERVI DOMINI CANTORES. To grupa wokalistów, absolwentów wydziałów wokalno-aktorskich akademii muzycznych. Założona w roku 2004 grupa wykonuje pieśni sakralne i arie ortoryjno-kantatowe różnych kompozytorów oraz arie operowe i pieśni ze światowego repertuaru.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

Nie tylko organowy Koncert Finałowy

Finałowy koncert (31 sierpnia) XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE wiosna-lato 2018 to wyjątkowe wydarzenie. Na organach grać będzie „duchowy ojciec festiwalu” prof. Andrzej CHOROSIŃSKI.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA 2018. Znamy laureatów

W ramach sobotniego koncertu finałowego w świnoujskim amfiteatrze odbyło się wręczenie nagród i ogłoszenie listy laureatów tegorocznej edycji tego największego interdyscyplinarnego wydarzenia młodej sztuki i kultury.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert od renesansu do współczesności

Dobiega do finałuXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE wiosna, lato 2018. W muzyczną podróż od renesansu do współczesności w piątkowy, przedostatni koncertowy wieczór (24.08) zabrała słuchaczy szwedzka organistka Ursula GRAHM, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piątek na FAMIE pełen wrażeń. Zagra m.in. ubiegłoroczny laureat

48. FAMA zbliża się powoli do końca, ale to nie znaczy, że zwalnia tempo. W piątek czeka na nas cała masa atrakcji. Pierwszym z wydarzeń będzie koncert zespołu OCZYBASZKI w Barze Letnim Hamaki. To o godzinie 16:00 w ramach „ZAPROŚ FAMĘ DO SIEBIE”. Grupa jest rodzinną formacja, która tworzy muzykę z pogranicza folku, alternatywy i piosenki autorskiej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama na dachu Admirała I. Wystawa prac fotograficznych Tomka Sikory

Tegoroczne warsztaty fotograficzne „Nie-pocztówka” doczekały się podtytułu: „Teatr jednego aktora”. Autorzy skupią się na fotografowaniu w miejscach, które są charakterystyczne dla Świnoujścia. Miejsca te będą scenografią do zaaranżowania wymyślonych przez nich, absurdalnych w kontekście codzienności tych miejsc, sytuacji zagranych przez nich samych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siódmy dzień FAMY, czyli premiera i inne cuda

Koncert z premierowym materiałem, performance i pierwsze efekty pracy na Festiwalu. Takich rzeczy można się spodziewać w środę na 48. Famie w Świnoujściu. Między 10:00 a 14:00 kolejny raz zapraszamy na teren Oflagu na FAMĘ FASHION, czyli pracownię artystyczną i butik. Będzie można kupić ekologiczne festiwalowe gadżety. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

W Galerii Mistrzów zagra Ursula Grahm

W przedostatnim koncercie (24.08.) posłuchamy gry Ursuli GRAHM organistki ze Szwecji, absolwentki Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Moc atrakcji czwartego dnia FAMY

Teatr, koncerty, zabawy dla dzieci oraz butik – takie atrakcje czekają w niedzielę na uczestników 48. Famy w Świnoujściu. Przed nami kolejny dzień imprezy. Już od rana będzie co robić. Od godziny 10:00 do 14:00 na terenie Oflagu przy ul. Piastowskiej ruszy FAMA FASHION.

czytaj więcej

XX Świnoujskie Wieczory Organowe

Barwy muzyki w pięciu wiekach tańców organowych

Taki tytuł nosił festiwalowy koncert (17.08) w wykonaniu mistrza gry organowej Tomasza Adama NOWAKA. Absolwent - z wyróżnieniem- warszawskiej Akademii Muzycznej im. F. Chopina w klasie organów J. Grubicha. Dalsze studia organowe kontynuował w Monachium u F. Lehrndorfera, Amsterdamie u E. Kooimana oraz w Paryżu u M. C. Alain.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia