Sobota, 22 września 2018r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Wystawa malarstwa Adama Werki w Świnoujściu

W najbliższą środę, 23 maja o godzinie 13.00, w świnoujskim Muzeum Rybołówstwa odbędzie się wernisaż wystawy „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”. Wystawę otworzą Prezes Fundacji im. Adama Werki prof. Joanna WERKA, Dyrektor świnoujskiego Muzeum Rybołówstwa Barbara ADAMCZEWSKA i Dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Krzysztof ZDONEK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza na Noc Muzeów

Muzeum Rybołówstwa Morskiego podczas tegorocznej Nocy Muzeów zaprasza do podróży dalekich i bliskich w czasie i przestrzeni. Poza tradycyjnym zwiedzaniem wystaw, goście odwiedzających tej nocy świnoujskie Muzeum będą mogli obejrzeć pokazy tańca koreańskiego, syberyjskiego i kozackiego a także prezentacje życia sprzed tysiąca lat oraz średniowiecznego survivalu. Na żywo wystąpią: Szamanka Aubrieta i Vislav Wayfarer.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jarosław Molenda w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 25 maja (piątek) o godz.17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15 na spotkanie autorskie z udziałem znakomitego Świnoujścianina – pisarza, dziennikarza, podróżnika – Jarosława Molendy.

czytaj więcej

14. Międzynarodowy Plener Malarski na wyspie Uznam

Otwarcie wystawy „7 malarzy nad morzem”

Przez 7 dni, 7 artystek i artystów malowało w plenerze krajobraz nadmorski na wyspie Uznam. Po raz czternasty malarze pracowali nad obrazami, na których to przedstawili swoje wrażenia artystyczne. Artyści malowali po niemieckiej jak i po polskiej stronie wyspy Uznam.

czytaj więcej

Tydzień Bibliotek 2018

(Do)wolność czytania

Po raz 15-sty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2018 r., Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Kobieta ma Prawo” w Bibilotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 7 maja (poniedziałek) o godz. 17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15 na spotkanie pod hasłem: „Kobieta ma Prawo” (w ramach Roku Kobiet na Pomorzu Zachodnim, z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych).

czytaj więcej

Wydarzenia

Za nami Rewia Talentów

27 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Szkolnej Rewii Talentów. Impreza została zapoczątkowana w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, a obecnie jest kontynuowana w Szkole Podstawowej nr 6. Ze względu na różnice wiekowe i dużą liczbę uczestników, występy podzielono na dwie kategorie wiekowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Chór mieszany „Kantylena” i Maria Romanowska z sukcesem w Nowogardzie

Chór mieszany „Kantylena” – dyrygent Barbara Okoń który w tym roku obchodzi swoje X-lecie istnienia, już po raz czwarty został Laureatem tego przeglądu (2010, 2012, 2016, 2018 – warto dodać że Przegląd ARS Seniorów odbywa się co 2 lata), a Barbara Okoń otrzymała w tym roku jeszcze indywidualne wyróżnienie dla dyrygenta chóru. Maria Romanowska  została Laureatem w kategorii solistów. Zespół wokalno – instrumentalny „Keja” zdobył wyróżnienie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie autorskie z Janiną Miecznik

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 25 kwietnia (środa) o godz.16:00 na spotkanie autorskie, promujące najnowszy tomik poezji Pani Janiny Miecznik. Wyboru wierszy oraz opracowania tomiku dokonała Pani Anna Kamińska- Szpachta.

czytaj więcej

"Poskromienie złośnicy wg Szekspira i nie tylko..”

Liceum zaprasza na spektakl. Dochód wesprze świnoujskie hospicjum

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spektakl "Poskromienie złośnicy wg Szekspira i nie tylko..”. Dochód z przedstawienia zostanie przekazany na rzecz budowy Hospicjum św. Faustyny w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Żeglarski wtorek w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 24 kwietnia (wtorek) o godz.17:00 na spotkanie z „Leksykonem Żeglarstwa i sportów wodnych Pomorza Zachodniego”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Promujemy książkę na promie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „Promujemy książkę na promie”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z z płk. Krzysztofem Przepiórką

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 18 kwietnia (środa) o godz.17:00 na spotkanie z płk. Krzysztofem Przepiórką – prawdziwym komandosem, który swoje niezwykłe dokonania i przygody zawarł w bestsellerowej książce pt.: „Szturman” (kilkadziesiąt egzemplarzy tej poszukiwanej pozycji książkowej będzie do nabycia przed i po spotkaniu autorskim).

czytaj więcej

Wydarzenia

Konkurs piosenki patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. To przewodnie hasło zainspirowało naszą społeczność szkolną do zorganizowania i uczestnictwa w „Konkursie piosenki patriotycznej”. Nad jego oprawą artystyczną czuwała Pani Mariola Krasowska, Bernadeta Wenta, Dagmara Ceroń i Sylwia Szostak.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Arturem Bursztą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 17 kwietnia (wtorek) o godz. 11:00 na wyjątkowe spotkanie autorskie, którego Gościem będzie Artur Burszta – założyciel i właściciel Biura Literackiego oraz niestrudzony, żarliwy promotor poezji.

czytaj więcej

Wydarzenia

10. Uznamskie Dni Literatury z wybitnymi gośćmi z Polski

W dniach od 11 do 14 kwietnia odbędą się 10. Uznamskie Dni Literatury. Przyświecać im będzie motto „Odważ się, aby być szczęśliwym!”. Nie tylko położenie jednego z najbardziej słonecznych i ciepłych miejsc nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Uznam zapewnia idealne warunki do podjęcia tego tematu, lecz także historia wyspy dwóch krajów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na dwa niezwykłe spotkania z prawdziwym Przyjacielem Świnoujścia oraz naszej Biblioteki: Michałem Juszczakiewiczem – aktorem, reżyserem, producentem filmowym. Dwudniowe wydarzenie artystyczne, które opatrzyliśmy tytułem: „Michał Juszczakiewicz – twórca i odtwórca”, przybliży nam oblicze  jednego z najciekawszych polskich artystów, który ma odwagę realizować własną, niezależną drogę twórczą kierując się  pasją, wiedzą oraz prawdą i rzetelnością.

czytaj więcej

Wydarzenia

Stand-up No Limits: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski

Stand-up No Limitsi Browar Miedziowy 44zapraszają na stand-upowy wieczór pełen śmiechu! 12 kwietnia publiczność w Świnoujściu będzie miała okazję zobaczyć najnowsze programy, aż dwóch komików! Wydarzenie zaczyna się o godz. 20:00. Bilety można nabyć w lokalu i on-line.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA 2018. Pierwsze wieści

Świnoujska Fama to jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali prezentujących młodą sztukę i kulturę w Polsce. Jednocześnie to jedyny festiwal, który obok prezentacji artystycznych, nastawiony jest także na doskonalenie warsztatu młodych twórców każdej dziedziny sztuki. Program Famy to prezentacja autorskiego dorobku uczestników, realizacja projektów premierowych, sekcje warsztatowe w poszczególnych dziedzinach oraz prezentacja renomowanych artystów sceny polskiej i światowej.

czytaj więcej

Kultura

„Pomiędzy pejzażem…” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Pani Anny Nesteruk  pt:. „Pomiędzy pejzażem…”. Wernisaż odbędzie się w dniu 6 kwietnia ‘2018  (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia