Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Kabaret Skeczów Męczących na fali!

Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących!

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

W Galerii Mistrzów zagrał angielski wirtuoz

Za nami kolejny koncert festiwalowy. W miniony piątek (14.07.), tym razem po raz drugi słuchaliśmy wirtuoza gry organowej Christophera WEAVER'a z Anglii. Koncert rozpoczął utworamifrancuskiego kompozytora romantyzmu Gabriela Pierne'a. Już w melodyjnym Preludium zabłysnął wirtuozerią gry, w Cantilene delikatnością, a w Scherzando doskonałą techniką.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend w Muszli

Przed nami kolejny pełen emocji weekend w Muszli. Już dzisiaj w ramach cyklu „Klubowe piątki” za konsoletą powita Was DJ Mistrz i solidna dawka house'owym dźwięków. Jutro na parkiet zaprosi Was Marek „Student A” Pędziwiatr, czyli kolejna edycja Boom Bap Nite!

czytaj więcej

Wydarzenia

Można już kupić bilety na Grechuta Festival

Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty i spektakle w ramach zbliżającego się wielkimi krokami Grechuta Festival Świnoujście 2017. Chociaż udział w znakomitej większość wydarzeń podczas tegorocznej edycji festiwalu jest bezpłatny, to jednak na część koncertów będą obowiązywały bilety. Ich cena jest wyjątkowo przystępna - 30 złotych na koncerty w Amfiteatrze i 20 złotych na wydarzenia w Sali Teatralnej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzyka filmowa zabrzmi w Zoo Ueckermünde

W sobotę 15 lipca o godz. 13 w Zoo Ueckermünde zabrzmi muzyka filmowa w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet. Koncert odbędzie się w ramach trwającego od czerwca Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Muzyka Europy od Renesansu po wiek XX

Za nami kolejny koncert festiwalowy. W Galerii Mistrzów tym razem, w 19-letniej historii Festiwalu, słuchaliśmy kolejnego debiutu, rodzinnego duetu; gry organowej w wykonaniu Elżbiety Kaszyckiej-Kowalczyk i Michała Kowalczyka na skrzypcach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Woźniak, Geppert, Opania, Femme na Grechuta Festival – Świnoujście 2017

Trzecia edycja Grechuta Festival – Świnoujście już od 31 lipca do 5 sierpnia 2017 roku. Na program Festiwalu, zgodnie z jego interdyscyplinarnym charakterem, składają się wydarzenia muzyczne, teatralne, plastyczne, towarzyszą im spotkania z twórcami. Pełny program zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowych zaplanowanych na połowę lipca, ale organizatorzy sukcesywnie zdradzają nazwiska kolejnych gwiazd. Tydzień temu zaprezentowaliśmy pierwsze nazwiska, dziś czas na kolejne.

czytaj więcej

Wydarzenia

EJ!LATO w Muszli

Już w najbliższą sobotę (08.07) Muszla Bar i Restauracja zaprasza na imprezę z muzyką funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro! Zagra dobrze wszystkim znany DJ Mistrz.

czytaj więcej

Art Week Świnoujście 26-30 lipca

Muzyka klasyczna zabrzmi w Świnoujściu

Przez kilka dni Świnoujście i inne nadbałtyckie miejscowości rozbrzmiewać będą nie tylko szumem fal morskich i krzykiem mew, ale będą słyszalne też znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy. Tegoroczny Art Week, będący częścią cyklicznie odbywającego się Baltic Neopolis Festival, zapowiada się wyjątkowo interesująco.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA wszędzie? Zaproś FAMĘ do siebie

47. edycja Famy zbliża się wielkimi krokami. Trwają ostatnie prace nad doborem artystów i szczegółowym programem festiwalu. Jak co roku do Świnoujścia zjedzie kilkuset młodych twórców z całej Polski, którzy na blisko dwa tygodnie zmienią oblicze i rytm miasta – tchną weń artystycznego ducha i atmosferę beztroskiej, lecz mądrej zabawy.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Rodzinny duet - organy i skrzypce

W najbliższy piątek (7 lipca) ciekawie zapowiada się kolejny festiwalowy koncert, w którym wystąpi rodzinny duetu; na organach w kościele Chrystusa Króla zagra Elżbieta Kaszycka – Kowalczyk, na skrzypcach Michał Kowalczyk.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Muzyka od średniowiecza po współczesną

W zapłakany deszczem wieczór, kościół pw. Chrystusa Króla powoli zapełniał się publicznością by wsłuchać się w piękne brzmienie świnoujskich organów. Po raz pierwszy, w 19-letniej historii świnoujskich Wieczorów Organowych, przy 90-letnim instrumencie zasiadła mistrzyni gry prof. Maria TERLECKA, która działalność koncertową z powodzeniem łączy z pracą pedagogiczną prowadząc klasę organów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza. Rusza kampania „Muzeum nad morzem”

Muzeum Narodowe w Szczecinie będzie promować się w kurortach na zachodnim wybrzeżu Bałtyku – po raz czwarty rusza kampania „Muzeum nad morzem”. W ciągu tygodnia, od 5 do 11 lipca, ekipa muzeum na rowerach dotrze do dwudziestu miejscowości, a w sześciu największych kurortach wieczorami działać będą Mobilne Punkty Informacyjne, zwieńczone wybuchowymi „Pokazami Szalonego Profesora”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Local Disco Allnighter Awaydays w Muszli!

Local Disco Allnighter to już klasyk na szczecińskiej scenie imprezowej. Każda kolejna edycja przyciąga nowych fanów. Pod wodzą Calvina selektorzy dbają o odpowiedni nastrój serwując najlepsze numery tanecznego undergroundu. Oczywiście tylko z czarnej płyty.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Chrzest 966” – multimedialna wystawa w bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy pt.: „Chrzest 966. U źródeł Polski”, której twórcami są pracownicy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniowie, wolontariusze I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

W Galerii Mistrzów festiwalowy debiut

W ostatnim czerwcowym koncercie XIX Świnoujskich Wieczorów Organowych (30.06.) w Galerii Mistrzów poraz pierwszy w Świnoujściu wystąpi Maria TERLECKA – absolwentka warszawskiej PWSM klasy organów prof. Feliksa Rączkowskiego oraz klasy fortepianu prof. Juliusza Borzyma. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, koncertując w kraju i za granicą, grając recitale organowe, a także koncertując z towarzyszeniem orkiestry. Uczestniczy również w międzynarodowych Festiwalach organowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia