Czwartek, 28 maja 2020r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Robert Moskwa w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 27 maja (poniedziałek) o  godz. 17:00 na  spotkanie artystyczne  z udziałem Roberta Moskwy -  popularnego  aktora o niebanalnym głosie, gwiazdy serialu „M jak miłość”. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Noc Muzeów w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu

W najbliższą sobotę (18 maja), Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza na Noc Muzeów. Dla gości odwiedzający tej nocy świnoujskie Muzeum przygotowaliśmy pokaz filmów przyrodniczych, pogadankę i pokaz średniowiecznego sprzętu rybackiego, a także tradycyjny już konkurs zorganizowany w postaci quizu. Ponadto dodatkową atrakcją będzie degustacja zupy rybnej. Zaczynamy o godzinie 19.00. 

czytaj więcej

Kultura

Spotkania i wystawy w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu informuje, że w dniach 8 – 15 maja obchodzony będzie XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegorocznym hasłem przewodnim OTB jest #biblioteka. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które z tej okazji świnoujska biblioteka przygotowała dla Państwa.

czytaj więcej

Miasto

Wyspa Splotu – wysyłamy ośmiorniczki do wcześniaków

Wyspa Splotu wzięła udział w szlachetnym projekcie wspierającym wcześniaki z całej Polski. Pracowite uczestniczki zajęć w MDK wydziergały malutkie ośmiorniczki, które towarzyszą maluszkom w inkubatorach i pomagają przetrwać pierwsze dni na świecie. Ramiona ośmiorniczek przypominają wcześniakom pępowinę, dzięki temu czują się bezpieczniej i są spokojniejsze. Przede wszystkim ciągną za mackę a nie za kabelki, których czasami bywa bardzo dużo w inkubatorze i nie robią sobie krzywdy.

czytaj więcej

Wydarzenia

KONTRAPUNKT (także) w Świnoujściu!

Tego jeszcze nie było! Jeden z najstarszych, największych i (subiektywnie) najlepszych festiwali teatralnych w Polsce zagości w Świnoujściu. W ramach projektu „Wyspa Kontrapunkt” w mieście na 44 wyspach zaprezentowana zostanie część przedstawień z repertuaru szczecińskiego 54. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2019, oraz propozycje specjalnie wybrane na wyspiarski epizod festiwalu. 

czytaj więcej

MIejsce sztuki44

M jak morderstwo

W kryminałach lubimy cyniczne poczucie humoru i skłonność do nadużywania alkoholu. A sobotnie spotkanie z Sörenem Bollmanem, autorem kryminałów z pogranicza, w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej ms44 już o godzinie 18.00. Organizatorem Dom Kultury a moderatorem, nieoceniony Bartek Wutke. Philip Marlowe polecałby. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Ławeczka i książeczka w Parku Chopina

Już jutro, 13 kwietnia w Parku Chopna wyjątkowe wydarzenie. Punktem wyjścia tego spotkania był niedawno obchodzony Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Zależy nam, aby dzieci czytały książki, żeby je lubiły i ceniły ich wartość, dlatego tym razem chcemy zaprosić do wspólnej zabawy w tworzenie historii. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Skiba w Świnoujściu!

iejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 17 kwietnia (środa) o  godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z udziałem Krzysztofa Skiby: muzyka, satyryka, publicysty, aktora, a także – autora bestsellerowej książki pt.: „Skiba. Ciągle na wolności. Autobiografia łobuza”. 

czytaj więcej

Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Wystawa fotografii Krzysztofa Chomicza

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza na wystawę prac Krzysztofa Chomicza, uznanego fotografika specjalizującego się w uwiecznianiu nadmorskiego świata fauny i flory. Jego "Tango orłów" został wyróżniony w prestiżowym Wielkim Konkursie National Geographic.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tydzień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność
zaprosić w dniu 4 kwietnia (czwartek) o godz. 11:00 na spotkanie autorskie z udziałem Pana Mariana Łysakowskiego (z Zielonej Góry), autora książek podróżniczych oraz kolekcjonera dzwonków z całego świata. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Sposób na życie wg Tadeusza Zielińskiego

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 28 marca (czwartek) o godz. 11:00 na kolejne spotkanie edukacyjne, którego bohaterem będzie znakomity świnoujski twórca – Tadeusz Zieliński.  Program nosi tytuł: „Sposób na życie wg Tadeusza Zielińskiego”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dom Kultury zaprasza na Wyspę Kontrapunkt

Pomimo sztormowych bałwanów, dopływamy do WYSPY KONTRAPUNKT. Nowej idei, zgodnie z którą w przestrzeni uznamskiej wyspy prezentować będziemy, najciekawsze spektakle teatralne, z programu jednego z najstarszych Festiwali Teatralnych w Polsce. Świnoujska wyspa, szeroko otwarta dla magii teatru, ma w sobie moc Prospera, ładzącego niepokój duszy współczesnego Kalibana. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Na początek wiosny piękny koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia

W miniony piątek (22.03) w Sali Teatralnej MDK w Koncercie Wiosennym, organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia z Miejskim Domem Kultury, wystąpiła Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia, która od lat włącza się w życie kulturalne naszego miasta. W Świnoujściu działa od 1964 roku, a od 7 lat prowadzi kapitan Grzegorz RUDNIK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert Wiosenny

Tradycyjnie w pierwszych dniachkalendarzowejwiosny 22 marca (piątek) Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zaprasza na KONCERT WIOSENNY.

czytaj więcej

Zachodniopomorska Wiosna Poezji 2019

Spektakl poetycki w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu oraz Klub Literacki „Na Wyspie” zapraszają serdecznie w dniu 20 marca b.r. o godz. 11:00 na spektakl poetycki, przygotowany i prezentowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwszy koncert

Każdy koncert jest tak naprawdę pierwszym koncertem. Dla większości z muzyków, którzy wystąpią podczas najbliższego koncertu w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury, będzie to pierwszy publiczny występ. 13 marca nie może być szczęśliwszą datą na debiut. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia ze Świnoujścia zapraszają na swój „Pierwszy koncert”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wspólne święto

Tradycja świętowania Dnia Kobiet sięga starożytnego Rzymu i Matronalii, podczas których kobiety składały w świątynnych gajach ofiarę i były obdarowywane przez swoich mężów prezentami. Nowożytne obchody zapoczątkowano w 1909, w Stanach Zjednoczonych ale wtedy poprzedzone były strajkami i zamieszkami, zainicjowanymi przez związki zawodowe. Na szczęście zupełnie już współcześnie, ten dzień stał się okazją do pokazywania specjalnych względów wszystkim paniom. Dążąc do tego, że to święto powinno trwać cały rok, Dom Kultury rozszerzył obchody do trzech dni.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia