Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

13. Międzynarodowy Plener Malarski na wyspie Uznam 2017

Otwarcie wystawy „7 malarzy nad morzem”

Przez 7 dni, 7 artystów malowało w plenerze krajobraz nadmorski po niemieckiej i polskiej stronie wyspy Uznam. Po raz trzynasty pracowali nad obrazami, na których przedstawili swoje wrażenia artystyczne.

czytaj więcej

Ośrodek Współpracy Międzynarodowej GRODNO

Wiosna Monodramu 2017

Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale. Od 25 do 28 maja w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów odbędzie się kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu. Przedsięwzięcie po raz drugi organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Noc Muzeów z bohaterami morskich opowieści

18 maja jest świętem muzealników. Z tej okazji od wielu lat organizowana jest, jedyna w swoim rodzaju impreza - Noc Muzeów. W tym roku 20 maja, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu zaprasza wszystkich mieszkańców i gości do muzeum, na spotkanie z bohaterami morskich opowieści. Tej niezwykłej nocy świnoujskie muzeum odwiedzą postacie z bajek i filmów o tematyce morskiej.

czytaj więcej

Prezydent z życzeniami u bibliotekarzy

Aktorzy dla najmłodszych, Bralczyk, Ogórek i Dębicki dla młodzieży

Dziś 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji około 30 obecnych i byłych pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im Stefana Flukowskiego spotkało się dziś z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem i jego zastępcą Pawłem Sujką. Były życzenia i wspomnienia. A zaraz potem rozpoczął się spektakl dla dzieci przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Gala Akordeonowa w MDK

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i Miejski Dom Kultury w Świnoujściu organizują Galę Akordeonową. Odbędzie się ona 10 maja 2017 o godz. 17:30 w sali teatralnej MDK. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Akordeonu.

czytaj więcej

14. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka. Oczywiście!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców i gości Świnoujścia do skorzystania z oferty kulturalno-edukacyjnej, przygotowanej w ramach obchodów 14. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8 – 15 maja), któremu w roku 2017 będzie towarzyszyło hasło: „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Usedomer Literatur Tage 2017 z udziałem świnoujścian

Od 26 do 29 kwietnia Wyspa Uznam była jedną ze stolic europejskiej literatury. Spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne, wręczenie Uznamskiej Nagrody Literackiej, a wreszcie muzyka klasyczna w najlepszym wydaniu – tym żyły niemieckie kurorty naszej wspólnej wyspy. W najważniejszych wydarzeniach Uznamskiego Tygodnia Literatury Świnoujście reprezentowali członkowie Klubu Literackiego „Na Wyspie”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Awangarda, która stała się klasyką

Miejska Galeria Sztuki Współczesnej ms44 zaprasza 5 i 6 maja na otwarcie wystawy Andrzeja Ciesielskiego „Moje Archiwum”. Artysta i zarazem kurator pokaże swoją kolekcje sztuki współczesnej, prace 33 twórców. W  prezentowanym w galerii zbiorze będzie można zobaczyć obrazy, grafiki i zdjęcia wybitnych twórców z drugiej połowy XX wieku. Wystawie towarzyszyć będą prezentacje performance w wykonaniu wykładowców, Akademii Sztuk Pięknych i Wyższej Szkoły Filmowej: prof. Ewy Zarzyckiej, prof. Janusza Bałdygi i prof. Józefa Robakowskiego. 

czytaj więcej

Wojewódzki Turniej Teatru Jednego Aktora

Monodram Kasi Dominiak zachwycił jury w Szczecinie

Świnoujścianka Katarzyna Dominiak wygrała Turniej Teatru Jednego Aktora, który odbył się 23 kwietnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Uzdolniona młoda artystka będzie reprezentować miasto i całe województwo zachodniopomorskie w konkursie ogólnopolskim w Słupsku. 

czytaj więcej

Wydarzenia

10 lat plenerów w Kamminke

Zapraszamy na wyjątkową wystawę. Wyjątkową, bo jej autorami są ludzie związani z naszą Wyspą, niezależnie od tego po której stronie granicy mieszkają. Galeria ART Miejskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy z okazji X-lecia plenerów w malowniczej wsi Kamminke, tuż na Zalewem Szczecińskim.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wiosennie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego serdecznie zaprasza w ostatnim tygodniu kwietnia 2017 - na cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych dla wszystkich, pod hasłem: „Wiosennie w Bibliotece”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert Wiosenny w MDK

Każdego roku, w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia organizuje, przy współpracy Miejskiego Domu Kultury, KONCERT WIOSENNY w wykonaniu znakomitej ORKIESTRY WOJSKOWEJ w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Z okazji Światowego Dnia Poezji Janina Miecznik zaprezentowała swój nowy tomik

18 lat temu, podczas odbywającej się w Paryżu 30 sesji UNESCO, jej uczestnicy przyjęli deklarację ustanawiającą 21 marca Światowym Dniem Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W proklamującym święto poezji dokumencie sygnatariusze napisali m.in., że dzień ów ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Poetyckie popołudnie z Janiną Miecznik

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zapraszają serdecznie w dniu 21 marca b.r. o godz. 16:00 na spotkanie autorskie Pani Janiny Miecznik, wieloletniej członkini świnoujskiego Klubu Literackiego "Na Wyspie", która na początku 2017 roku wydała swój najnowszy tomik poezji pt.: "Dialog ze sobą".

czytaj więcej

Wydarzenia

Przebój sezonu w Świnoujściu

Już pierwszego kwietnia kolejny spektakl na scenie Miejskiego Domu Kultury. „Przebój sezonu” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego to komedia w przewrotny sposób opowiadająca, jak jednego dnia możesz być na szczycie, a już następnego będziesz na dnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Kobiety Kobietom” w Galerii Art

W imieniu MDK Świnoujście zapraszamy na wernisaż wystawy „Kobiety Kobietom” do Galerii Art Miejskiego Domu Kultury. Swoje prace wystawi trójka artystek – Alina Polak-Kalwaryjska, Małgorzata Sikorska oraz Elżbieta Sas.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Kobiet w MDK

Już 5 marca (niedziela) Miejski Dom Kultury oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na koncert „Hej Baby, Baby nad Babami” w wykonaniu zespołu męskiego „Chwaty” i solistów studium wokalnego UTW pod dyrekcją Barbary Okoń.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia