Czwartek, 22 lutego 2024r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Festiwal Chrześcijański "A co jutro?"

1 października br. w Sali Teatralnej MDK odbędzie się wyjątkowy, muzyczny wieczór w ramach Festiwalu Chrześcijańskiego "A co jutro?". Początek imprezy o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

Wydarzenia

Otwarcie wystawy malarstwa pt: „KONTRASTY”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa pt: „KONTRASTY”, przygotowanej przez pracownię plastyczną działającą przy MDK Warszów.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Bezpieczne miasto”. Biblioteka zaprasza na spektakl

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić do Biblioteki Głównej (ul. Piłsudskiego 15) na spektakl edukacyjny dla dzieci pt.: „Bezpieczne miasto”, przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend na Markowym Festiwalu: Wymyśliłam pejzaż ten śniąc o Warszawie. Jolka, Jolka pamiętasz?

Weekend na Markowym Festiwalu w Świnoujściu to feeria artystycznych wydarzeń w gwiazdorskiej obsadzie. Sobotnie popołudnie to spotkanie z damą polskiego teatru – Stanisławą Celińską. Później piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej i Anny Jantar w interpretacji znakomitej Barbary Brody-Malon. Wieczór to muzyczna podróż do Warszawy w towarzystwie znakomitych artystów – Natalii Kukulskiej, Natalii Niemen, Mileny Lange, Sławka Uniatowskiego, Piotra Cugowskiego oraz Jacka Borkowskiego. Ostatni dzień festiwalu to wielki jubileusz Felicjana Andrzejczaka i Jego „Jolki”... W koncercie pojawią się także Małgorzata Ostrowska, Urszula, Kasia Kowalska oraz Andrzej Krzywy. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Już w tę sobotę - kino na leżakach

Już w najbliższa sobotę 6 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. W Parku Zdrojowym przy Altanie Koncertowej będzie można zobaczyć film pt. Wiki i jej sekret (tytuł oryginalny: Mystère, 2022 r., Francja) - pełna czułości opowieść dla całej rodziny o dziewczynce, która wychowuje wilcze szczenię i o wrażliwości na naturę, która – choć dzika – jest zarazem krucha.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień trzeci: W duecie przytulić sen nocy letniej

Markowy Festiwal nabiera rozpędu! To już trzeci dzień artystycznego maratonu. Tego dnia dominować będzie muzyka – festiwalowa publiczność tym razem będzie musiała wybierać między artystycznym  pojedynkiem na dwa fortepiany a nastrojowym recitalem damy polskiego teatru – Stanisławy Celińskiej. Wieczór należeć będzie do aktorów i akrobatów Teatru Ocelot, zaprezentują szekspirowski „Sen Nocy letniej” (na scenie oraz w powietrzu, pod monumentalną kopułą).

czytaj więcej

Kultura

DADA w El Papie

El Papa Hemingway oraz zespół niezależnych uznamskich artystów zapraszają na wernisaż inspirowany twórczością dadaistki Elsy von Freytag-Loringhoven. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 30 lipca 2022, o godzinie 18:00 w kawiarni przy Bohaterów Września 69.

czytaj więcej

Wydarzenia

W „Muszli” zagra TPS ZDR

W czwartek (4 sierpnia) w Restauracji „Muszla” w Świnoujściu zagra TPS ZDR. Polski raper ma na koncie wiele albumów i trzy złote płyty. Wydarzenie rozpocznie się o g. 19:00. Koncert zagrają TPS ZDR i TIW Team oraz goście. Na letnie koncerty TPS opracował specjalny set koncertowy.

czytaj więcej

Wydarzenia

2. Markowy Festiwal Świnoujście, 3 - 7 sierpnia 2022

Stanisława Celińska, Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Barbara Broda-Malon, Małgorzata Ostrowska, Urszula, Magdalena Wójcik, Felicjan Andrzejczak, Piotr Cugowski, Andrzej Krzywy, Limboski, Robert Rozmus, Sławek Uniatowski, Zalewski oraz wielu innych artystów pojawi się w Świnoujściu na 2. Markowym Festiwalu. To festiwal sztuk na możliwie najwyższym artystycznym poziomie, w którego repertuarze znajdują się koncerty, spektakle teatralne, spotkania oraz wystawa. W tle – ŚWINOUJŚCIE – bałtycki kurort o niepowtarzalnej urodzie i atmosferze.

czytaj więcej

W kinie

Wakacyjne premiery familijne w Cinema3D

Początek wakacji przyniesie dzieciom i ich rodzicom wiele filmowych emocji! W lipcu na wielkim ekranie pojawią się między innymi animacja „Minionki: wejście Gru oraz „DC Liga Super-Pets”, a w sierpniu „Kurozając i zagadka chomika ciemności” i „Jak zostałem Samurajem”. 

czytaj więcej

W kinie

Co warto zobaczyć w lipcu w Cinema3D?

Początek wakacji przyniesie widzom wiele filmowych emocji! W lipcu na wielkim ekranie pojawią się między innymi: animacja „Minionki: wejście Gru”, najnowszy film Marvela „Thor: miłość i grom” oraz polski romans „Na chwilę, na zawsze”.

czytaj więcej

W kinie

Gotowi na spotkanie z Thorem?

24 czerwca Cinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na film „Thor: Miłość i grom”. Już dziś kup bilet na najnowszą produkcję Marvela, która wejdzie na ekrany 8 lipca br. Bilety są dostępne w kasach kin sieci i na www.cinema3d.pl.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia