Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Drugi (i koncertowy) dzień 48. FAMY

48. Festiwal Fama rozkręca się na dobre. Drugi dzień imprezy będzie stał pod znakiem koncertów. O godz. 13:00 w Barze Letnim Hamaki rozpocznie się KONFERENCJA PRASOWA z udziałem organizatorów i przedstawicieli władz miasta. Zaraz po niej odbędzie się KONCERT NIESPODZIANKA.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dobry początek FAMY

W Świnoujściu rozpoczyna się 48. Festiwal Fama. Przez 10 dni w różnych punktach miasta odbędzie się 70 wydarzeń – m.in. koncertów, spektakli, spotkań autorskich.

czytaj więcej

Wydarzenia

1... 2... 3... 48. FAMA nadchodzi!

Młodzi artyści zjadą do Świnoujścia. Już w najbliższy czwartek ruszy tam 48. Festiwal Fama. Na kilkunastu scenach odbędzie się 70 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama w Admirale I

Uzdrowisko Świnoujście zaprosiło Famę do siebie. W najbliższy czwartek 16.08 o godz. 19.00 na dachu basenu Admirała I w kameralnej atmosferze zagra trio fortepianowe w składzie WÓJCIŃSKI / BAŃDUR / GUCIK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pięć wieków tańców organowych

Na ten sierpniowy koncertowy piątek (17.08.) XX Świnoujskich Wieczorów Organowych wyczekuje wielu miłośników muzyki organowej, bo grać będzie organista wirtuoz i wybitny improwizator Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Od baroku po romantyzm - odsłona dziewiąta

W miniony piątek (10.08), po kilku latach nieobecności, w XX Festiwalu ponownie przy zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł włoski organista i kompozytor, wirtuoz gry Ennio COMINETTI.

W miniony piątek (10.08), po kilku latach nieobecności, w XX Festiwalu ponownie przy zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł włoski organista i kompozytor, wirtuoz gry Ennio COMINETTI.

czytaj więcej

Wydarzenia

Od baroku po współczesność

W pierwszym sierpniowym koncercie XX Międzynarodowego Festiwalu ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato 2018 wystąpiła Kseniya Pogorelaya – organistka z Białorusi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Znamy program 48. Festiwalu FAMA!

48. Fama zbliża się wielkimi krokami. W tym roku odbędzie się w terminie 16-26 sierpnia. Program Festiwalu to 70 wydarzeń artystycznych, towarzyszących i specjalnych, 200 uczestników i kilkanaście scen.

czytaj więcej

Grechuta Festival 2018

Wielki finał!

No to finiszujemy. Szósty dzień Grechuta Festival – Świnoujście 2018 to najprawdziwsza muzyczna uczta! Jako pierwszy zaprezentuje się legendarny zespół z kręgów piosenki poetyckiej – Stare Dobre Małżeństwo. Wieczorem w Amfiteatrze im. Marka Grechuty wieeeeeeeeelki koncert finałowy z udziałem równie wielkich artystów, i takowym repertuarem – piosenkami Leszka Aleksandra Moczulskiego.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2018

Po prostu: Gdyby piosenek słuchał świat…

Niczym „Szalona Lokomotywa” pędzi GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE. Czwarty dzień to kolejna porcja sztuki z najwyższych półek. W programie mądre animacje dla najmłodszych, kolejne spotkanie z mistrzynią interpretacji piosenki literackiej Magdą Umer, koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej w mistrzowskim wykonaniu, a na koniec dnia na jednej scenie trzech bardów: Nohavica, Sikorowski, Andrus.

czytaj więcej

Wydarzenia

W Galerii Mistrzów zagra Kseniya Pogorelaya

3 sierpnia przy organach świnoujskiego kościoła pw. Chrystusa Króla zasiądzie i grać będzie Kseniya POGORELAYA - absolwentka Konserwatorium Moskiewskiego w klasie fortepianu prof. Fyodorovej i organów prof. L.I. Roismana. Grę doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych organistów m.in. W. Zerera , E. Kooimana i I. Trumera.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2018

Dzień trzeci, czyli LITERACKI ŁASUCH WRAZ EXCENTRYKAMI WCIĄŻ NA COŚ CZEKA I SZUKA POLSKICH ŚLADÓW W CZESKIEJ PIOSENCE PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY

Dzień trzeci GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJCIE 2018. Rytm utrzymany, a nawet jeszcze bardziej intensywny. Południe z bajkami i mądrymi warsztatami dla dzieciaków, popołudnie z arcyciekawą gawędą o ponad granicznym charakterze, wieczór muzyczny – najpierw konkursowa rywalizacja o „Bursztynowe Serce Szczerozłote”, a później uśmiechająca się muzycznie i poetycko fantastyczna Magda Umer. Na pożegnanie kolejny film, tym razem wielce ekscentryczny…

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2018

Musicalowe powidoki na ciało sztuki ocalone od zapomnienia w zwierzyńcu z całego świata

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2018 pędzi niczym rozpędzone Pendolino… Drugi dzień festiwalu to aż pięć artystycznych propozycji. W programie mądre i kreatywne zabawy dla najmłodszych, kolejny wernisaż, koncert, muzyczne widowisko oraz projekcja filmowa. Przed koncertem Teatru Muzycznego ROMA festiwal zostanie oficjalnie otwarty. Dokona tego prezydent Świnoujścia, oraz opiekunka artystyczna i dobry duch przedsięwzięcia – Danuta Grechuta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystąpił mistrzowski duet

Lipcowe festiwalowe wieczory organowe zakończył znakomity duet Joanna ZAWARTKO-Kołodziej – sopran i Łukasz ROMANEK – organy, których Festiwal gościł po raz pierwsz.

czytaj więcej

Wydarzenia

4. Grechuta Festival Świnoujście 2018 coraz bliżej

Już w niedzielę, 29 lipca 2018 roku, w Świnoujściu startuje GRECHUTA FESIVAL. To czwarta odsłona jednego z największych artystycznych przedsięwzięć Pomorza Zachodniego. Do miasta na czterdziestu czterech wyspach zjedzie blisko 200 artystów – to prawdziwy top topów polskiej (i nie tylko) muzycznej (i nie tylko) sceny.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zagrali młodzi wirtuozi

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia – organizator Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe – każdego roku przybliża publiczności wybitnie utalentowanych młodych instrumentalistów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia