Sobota, 21 lipca 2018r.

Imieniny: Daniela, Diany, Wawrzynca

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów. Organy i sopran

W najbliższy piątek (25 sierpnia) przedostatni festiwalowy koncert, w którym wystąpi dwoje znakomitych artystów. Znany już świnoujskiej publiczności organista Michal NOVENKO z Czech i debiutująca w festiwalu sopranistka Magdalena WITCZAK z Gdańska.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama na poniedziałek

Poniedziałek na Famie: debiut Telewizji Festiwalowej i Mobilnego Instytutu Kultury na placu Wolności, Inga Iwasiów w ostatnim spotkaniu z cyklu Miejsca literatury, piosenki Wojciecha Młynarskiego w interpretacji famowiczów, w koncercie przygotowanym przez Jerzego Jana Połońskiego i Szymona Wójcińskiego. Dopełnieniem programu będzie teatralny „Sztorm” aktorów Zachodniopomorskiej Ofensywy Teatralnej.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA na niedzielę

Dziś w programie: „Miejsca literatury” z Grzegorzem Uzdańskim, „Diva” Wiolety Komar, „Wrzenie barw” sekcji fotograficznej Tomka Sikory i spora dawka muzyki – The Plantators, Przybył, Katarzyna Łopata, Odette Dąbrowska, Runforrest oraz Jabłonka.

czytaj więcej

XIX Świnoujskie Wieczory Organowe

Mistrzowski koncert muzyki romantycznej i nie tylko

Mimo wielu atrakcyjnych imprez w mieście, w miniony piątkowy wieczór (18.08) miłośnicy muzyki organowej nie zawiedli i przyszli posłuchać gry mistrza Andrzeja CHOROSIŃSKIEGO, autora licznych transkrypcji organowych, a także inicjatora i duchowego ojca festiwalowych Świnoujskich Wieczorów Organowych.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Listy do Ani

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Listy do Ani”. Szukajcie festiwalowych skrzynek pocztowych! Anna Beata Chodorowska-Gorzelniaska to jedna z wielkich nieobecnych Famy, co do których możemy mieć pewność, że na nasze festiwalowe życie spogląda z wysoka z wielką przychylnością. Jak może być inaczej, skoro Fama to w dużej mierze jej zasługa.

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień czwarty

Muzycznie tłusty czwartek

Ani się człowiek nie obejrzy, a tu już czwarty dzień Famy. Spokojnie, zostało jeszcze dziesięć! Festiwalowy czwartek toczyć się będzie w rytm znakomitej muzyki – zmysłowe wokalistki Odette Dąbrowska i Monika Kowalczyk, piekielnie zdolne muzyczne rodzeństwo czyli Siostry Łotry, oraz znane już publiczności formacje Lilac, Hash Cookie, Swiernalis i  Shapeles. Dopełnieniem festiwalowego dnia będzie spotkanie z pisarką Magdaleną Kicińską. Pamiętajcie – na wszystkie wydarzenia Famy WSTĘP WOLNY!

czytaj więcej

Festiwal FAMA

Warsztaty taneczno-aktorskie. Zgłoś się!

Zapraszamy na warsztaty Living Space Theatre, które odbędą się w terminie 21-22 sierpnia. Zwieńczeniem, a zarazem motywem przewodnim warsztatów jest opracowanie fragmentu spektaklu „Kaj Dzias” i zaprezentowanie go wraz z twórcami spektaklu 23 sierpnia podczas Festiwalu Fama. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania i doświadczenia. Zapraszamy wszystkich od 15 do 99 roku życia!

czytaj więcej

Festiwal FAMA: dzień trzeci

Ciepło, gorąco, goręcej... WAR

Uwaga! Zmiana w programie Festiwalu Fama. Zaplanowane na środę (16 sierpnia, godz. 19:00) spotkanie inaugurujące cykl "Miejsca literatury" z udziałem Łukasza Orbitowskiego, z przyczyn niezależnych od organizatorów nie odbędzie się. Na kolejne spotkanie tego cyklu, którego gościem będzie Magdalena Kicińska, zapraszamy w czwartek, 17 sierpnia, o godz. 17:30 do Galerii Miejsce sztuki44 przy ul. Armii Krajowej 13 w Świnoujściu. 

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W kolejny piątek (18.08) w koncercie z Galerii Mistrzów przy organach z 1927 roku zasiądzie „ojciec” Świnoujskich Wieczorów Organowych Andrzej CHOROSIŃSKI.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagrał Tomasz Adam Nowak

W miniony piątek (11.08) przy 90-letnich organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł wirtuoz gry i wybitny improwizator Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

FAMA - dzień drugi

Muzyczne ciasteczka improwizują na stojąco

Startujemy popołudniu, o godzinie 16.00 w El Papa – Cafe Hemingway [ul. Bohaterów Września 69]. Tutaj muzyczna petarda – koncerty dwóch wyjątkowych artystów - SWIERNALISA z zespołem oraz ekscentrycznego ŁUKASZA Z BAŁUT.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama wrze!

Fama to jeden z najstarszych i największych festiwali artystycznych w Polsce. W tym roku odbędzie się po raz 47. Nie ma chyba dziś w kraju uznanego twórcy, który nie miałby w swojej biografii famowskiego epizodu. Podobnie rzecz ma się z tymi, którzy kariery właśnie zaczynają. Do Świnoujścia na dwa sierpniowe tygodnie zjedzie 300 młodych – zdolnych, którzy zaprezentują się w blisko 100 wydarzeniach każdej dziedziny sztuki. Fama to muzyka, film, teatr, impro, performance, happening, stand-up, taniec, sztuki wizualne oraz literatura. Co ważne – na Famie nie ma biletów, na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 27 sierpnia.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

Na ten koncert (11 sierpnia) miłośnicy muzyki organowej i fani organisty czekają z utęsknieniem. To koncert sześciu wieków wariacji organowych, a grać będzie dobrze znany bywalcom festiwalu, wirtuoz gry organowej, mistrz improwizacji Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Krystyna Janda w Świnoujściu!

Już w przyszły poniedziałek, 14 sierpnia, na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty wystąpi Krystyna Janda. Spektakl Maria Callas. Master Class rozpocznie się o 22.00, cena biletów to jedynie 30 PLN.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Skandynawska muzyka organowa

W upalny sierpniowy piątek (04.08.) zagorzali miłośnicy muzyki organowej przyszli na kolejny festiwalowy koncert Świnoujskich Wieczorów Organowych. Gościem festiwalu w Galerii Mistrzów była Ursula GRAHM - wybitna organistka ze Szwecji.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Osiecka na Arce

W Amfiteatrze im. Marka Grechuty trwają przygotowania i próby do sobotniego Wielkiego Koncertu Galowego z udziałem między innymi Kasi Kowalskiej, Stanisława Soyki, Katarzyny Moś, Olgi Szomańskiej, Macieja Miecznikowskiego, Liboskiego oraz Quartetu Wojciecha Majewskiego. Tymczasem w wigilię wielkiego finału na pozostałych festiwalowych scenach dwie arcyciekawe propozycje…

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagra Ursula Grahm

W pierwszy piątkowy wieczór sierpnia (04.08) w kościele pw. Chrystusa Króla, przy zabytkowych organach 1927 roku zasiądzie, znana świnoujskiej publiczności i grać będzie organistka ze Szwecji Ursula GRAHM - absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego, którą ukończyła w 1968 r. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Grechuta, Młynarski, Cohen, Nohavica i wielkie „Nabucco”

Czwarty dzień GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2017 rozpocznie się od wyjątkowego spotkania, poświęconego pamięci kolejnego niezapomnianego wielkiego barda – Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie w Klubie festiwalowym rozpocznie recital Haliny Kunickiej, jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Artystce akompaniować będzie Jerzy Derfel, wieloletni pianista Młynarskiego.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Można prosić do tańca?

Pierwszym wydarzeniem festiwalowego dnia będzie spotkanie w Browarze „Miedziowy 44” zatytułowane „Nie tylko Zegarmistrz światła. Piosenka, teatr i ludzie”. Gościem Teresy Drozdy będzie oczywiście Tadeusz Woźniak. Artysta opowie o najważniejszych (ze swojego punktu widzenia) etapach kariery, które wyznaczają piosenki, teatr i ludzie, których spotkał na swojej drodze. A przecież wskutek takiego spotkania powstał jeden z najbardziej znanych przebojów polskiej piosenki – „Zegarmistrz światła”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Dzień drugi: Zegarmistrz światła i Wielki Jubileusz

Festiwalowa machina ruszyła! Po pełnym niezwykłych wrażeń pierwszym dniu, Festiwal nie zwalnia. Drugi dzień to najprawdziwszy artystyczny maraton. W programie ważne spotkanie poświecone Patronowi Festiwalu – Markowi Grechucie, otwarcie wystawy Jacka Sroki, kolejny wielki musical na perłowym ekranie – „Grek Zorba” oraz koncerty – legendarnego barda Tadeusza Woźniaka oraz pełen gwiazd polskiej estrady Jubileusz Olgi Bończyk.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia