Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

V. Polsko-Niemieckie Dni Kultury

Nuty nie znają granic

Od 16. do 17. czerwca 2017 odbędą się już piąte polsko - niemieckie dni kultury pod nazwą „Nuty nie znają granic” organizowane przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskiem Domem Kultury w Świnoujściu. Przez dwa dni w godzinach popołudniowych w muszlach koncertowych w Ahlbecku, Heringsdorfie i w Bansinie występować będą młodzi muzycy i tancerze z Polski i Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

Klubowicze podziękowali prezydentowi Świnoujścia

Zaproszenie dyrekcji Książnicy Pomorskiej w Szczecinie by właśnie tam, w centralnej bibliotece województwa zachodniopomorskiego, zainaugurować obchody 50-lecia działalności było miłą niespodzianką dla świnoujskich literatów skupionych w Klubie Literackim „Na Wyspie”.

czytaj więcej

Kultura

Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Logos zaprasza na koncerty

Mało kto wie, że w Świnoujściu aktywnie działa chór miejski. Śpiewa na ślubach, wigiliach firmowych, uroczystościach miejskich. Jeździ na konkursy w całej Polsce. Śpiewacy właśnie wrócili ze Strzpecza, gdzie 2. czerwca odbywał się III Ogólnopolski Konkurs Pieśni Religijnej, na którym chór ze Świnoujścia otrzymał wyróżnienie.

czytaj więcej

Muszla zaprasza

90's are back!

Już w najbliższą sobotę (10.06) Muszla Bar i Restauracja zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

Wydarzenia

Rusza trzeci Baltic Neopolis Festival

Warsztatami i koncertem tanga Baltic Neopolis Orchestra rozpoczyna w sobotę, 10 czerwca w Galerii Kaskada w Szczecinie Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowy Festiwal Muzyki, który obejmie całe zachodniopomorskie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Czerwiec w Bibilotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na cykl wydarzeń czerwcowych – pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście – dedykowanych Państwu z okazji Jubileuszu 70-lecia Biblioteki (1947-2017).

czytaj więcej

Wydarzenia

50-lecie Klubu Literackiego „Na Wyspie” w Książnicy Pomorskiej

Okolicznościowa wystawa jaką zaprezentowano w Sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie towarzyszyła uroczystości zorganizowanej z inicjatywy dyrektora Lucjana Bąbolewskiego w matce Zachodniopomorskich Bibliotek. W dniu 6 czerwca, w Szczecinie, zaprezentowano wydawnictwa, pamiątki, zdjęcia oraz klubowe archiwalia ze zbiorów Książnicy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bass is Fundamental po raz pierwszy w Muszli!

Muszla Bar i Restauracja zaprasza w najbliższą sobotę (03.06) na energetyczną imprezę z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Wystąpi dobrze wszystkim znany szczeciński kolektyw DJ - OlaH, Nullptr i TEOEM.

czytaj więcej

13. Międzynarodowy Plener Malarski na wyspie Uznam 2017

Otwarcie wystawy „7 malarzy nad morzem”

Przez 7 dni, 7 artystów malowało w plenerze krajobraz nadmorski po niemieckiej i polskiej stronie wyspy Uznam. Po raz trzynasty pracowali nad obrazami, na których przedstawili swoje wrażenia artystyczne.

czytaj więcej

Ośrodek Współpracy Międzynarodowej GRODNO

Wiosna Monodramu 2017

Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale. Od 25 do 28 maja w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów odbędzie się kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu. Przedsięwzięcie po raz drugi organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Noc Muzeów z bohaterami morskich opowieści

18 maja jest świętem muzealników. Z tej okazji od wielu lat organizowana jest, jedyna w swoim rodzaju impreza - Noc Muzeów. W tym roku 20 maja, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu zaprasza wszystkich mieszkańców i gości do muzeum, na spotkanie z bohaterami morskich opowieści. Tej niezwykłej nocy świnoujskie muzeum odwiedzą postacie z bajek i filmów o tematyce morskiej.

czytaj więcej

Prezydent z życzeniami u bibliotekarzy

Aktorzy dla najmłodszych, Bralczyk, Ogórek i Dębicki dla młodzieży

Dziś 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji około 30 obecnych i byłych pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im Stefana Flukowskiego spotkało się dziś z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem i jego zastępcą Pawłem Sujką. Były życzenia i wspomnienia. A zaraz potem rozpoczął się spektakl dla dzieci przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Gala Akordeonowa w MDK

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i Miejski Dom Kultury w Świnoujściu organizują Galę Akordeonową. Odbędzie się ona 10 maja 2017 o godz. 17:30 w sali teatralnej MDK. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Akordeonu.

czytaj więcej

14. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka. Oczywiście!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców i gości Świnoujścia do skorzystania z oferty kulturalno-edukacyjnej, przygotowanej w ramach obchodów 14. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8 – 15 maja), któremu w roku 2017 będzie towarzyszyło hasło: „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Usedomer Literatur Tage 2017 z udziałem świnoujścian

Od 26 do 29 kwietnia Wyspa Uznam była jedną ze stolic europejskiej literatury. Spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne, wręczenie Uznamskiej Nagrody Literackiej, a wreszcie muzyka klasyczna w najlepszym wydaniu – tym żyły niemieckie kurorty naszej wspólnej wyspy. W najważniejszych wydarzeniach Uznamskiego Tygodnia Literatury Świnoujście reprezentowali członkowie Klubu Literackiego „Na Wyspie”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Awangarda, która stała się klasyką

Miejska Galeria Sztuki Współczesnej ms44 zaprasza 5 i 6 maja na otwarcie wystawy Andrzeja Ciesielskiego „Moje Archiwum”. Artysta i zarazem kurator pokaże swoją kolekcje sztuki współczesnej, prace 33 twórców. W  prezentowanym w galerii zbiorze będzie można zobaczyć obrazy, grafiki i zdjęcia wybitnych twórców z drugiej połowy XX wieku. Wystawie towarzyszyć będą prezentacje performance w wykonaniu wykładowców, Akademii Sztuk Pięknych i Wyższej Szkoły Filmowej: prof. Ewy Zarzyckiej, prof. Janusza Bałdygi i prof. Józefa Robakowskiego. 

czytaj więcej

Wojewódzki Turniej Teatru Jednego Aktora

Monodram Kasi Dominiak zachwycił jury w Szczecinie

Świnoujścianka Katarzyna Dominiak wygrała Turniej Teatru Jednego Aktora, który odbył się 23 kwietnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Uzdolniona młoda artystka będzie reprezentować miasto i całe województwo zachodniopomorskie w konkursie ogólnopolskim w Słupsku. 

czytaj więcej

Wydarzenia

10 lat plenerów w Kamminke

Zapraszamy na wyjątkową wystawę. Wyjątkową, bo jej autorami są ludzie związani z naszą Wyspą, niezależnie od tego po której stronie granicy mieszkają. Galeria ART Miejskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy z okazji X-lecia plenerów w malowniczej wsi Kamminke, tuż na Zalewem Szczecińskim.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia