Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Piękna inauguracja jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe

W miniony piątek (15 czerwca) koncertem zainaugurowano XX festiwalowe ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE wiosna, lato 2018. Wszystkoe jednak zaczęło się późną jesienią 1997r. od przypadkowego odkrycia pięknego brzmienia organów w kościele pw. Chrystusa Króla, przychylności ks. Kazimierza Sasadeusza - wtedy proboszcza parafii, a od kilku lat Jego następcy ks. Bogusława Gurgula oraz finansowego wsparcia władz Świnoujścia.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Nuty nie znają granic” – VI. Polsko-Niemieckie Dni Kultury i I. Polsko-Niemiecki Piknik bez granic na Promenadzie Europejskiej

Od  14. do 16. czerwca 2018 odbędą się już szóste Polsko - Niemieckie Dni Kultury pod nazwą „Nuty nie znają granic” organizowane przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskim Domem  Kultury w Świnoujściu. Przez trzy dni w godzinach popołudniowych prezentowane będą w muszlach koncertowych w Ahlbecku i w Bansinie występy młodych muzyków z Polski i z Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Ekostatki – prace konkursowe Przedszkolaków” w Muzeum

W najbliższą sobotę, 9 czerwca o godzinie 12.00, zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego na otwarcie wystawy „Ekostatki – prace konkursowe Przedszkolaków”. Na wystawie prezentowane będą prace dzieci biorących udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym ogłoszonym przez Przedszkole Miejskie nr 7 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

W niedzielę przy Wiatraku. Wodecki, The Beatles, Armstrong, Mozart i Morricone

To będzie wyjątkowe wydarzenie! W najbliższą niedzielę 10 czerwca 2018 r. o godzinie 19.00 na zachodnim falochronie (przy symbolu miasta – Wiatraku) rozpocznie się wyjątkowy koncert. W tej wyjątkowej scenerii, przy zachodzącym słońcu zabrzmią największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego, The Beatles, Craiga Armstronga, muzyka Ennio Morricone, W.A. Mozarta i wiele innych znanych utworów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Twórczy czerwiec w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w pierwszej dekadzie czerwca na trzy wydarzenia twórcze –  a wszystkie ciekawe i poznawcze zarówno dla dzieci,  młodzieży jak i dla dorosłych odbiorców

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystawa malarstwa Adama Werki w Świnoujściu

W najbliższą środę, 23 maja o godzinie 13.00, w świnoujskim Muzeum Rybołówstwa odbędzie się wernisaż wystawy „Wielkie dni małej floty w malarstwie Adama Werki”. Wystawę otworzą Prezes Fundacji im. Adama Werki prof. Joanna WERKA, Dyrektor świnoujskiego Muzeum Rybołówstwa Barbara ADAMCZEWSKA i Dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kontradmirał Krzysztof ZDONEK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza na Noc Muzeów

Muzeum Rybołówstwa Morskiego podczas tegorocznej Nocy Muzeów zaprasza do podróży dalekich i bliskich w czasie i przestrzeni. Poza tradycyjnym zwiedzaniem wystaw, goście odwiedzających tej nocy świnoujskie Muzeum będą mogli obejrzeć pokazy tańca koreańskiego, syberyjskiego i kozackiego a także prezentacje życia sprzed tysiąca lat oraz średniowiecznego survivalu. Na żywo wystąpią: Szamanka Aubrieta i Vislav Wayfarer.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jarosław Molenda w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 25 maja (piątek) o godz.17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15 na spotkanie autorskie z udziałem znakomitego Świnoujścianina – pisarza, dziennikarza, podróżnika – Jarosława Molendy.

czytaj więcej

14. Międzynarodowy Plener Malarski na wyspie Uznam

Otwarcie wystawy „7 malarzy nad morzem”

Przez 7 dni, 7 artystek i artystów malowało w plenerze krajobraz nadmorski na wyspie Uznam. Po raz czternasty malarze pracowali nad obrazami, na których to przedstawili swoje wrażenia artystyczne. Artyści malowali po niemieckiej jak i po polskiej stronie wyspy Uznam.

czytaj więcej

Tydzień Bibliotek 2018

(Do)wolność czytania

Po raz 15-sty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2018 r., Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Kobieta ma Prawo” w Bibilotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 7 maja (poniedziałek) o godz. 17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15 na spotkanie pod hasłem: „Kobieta ma Prawo” (w ramach Roku Kobiet na Pomorzu Zachodnim, z okazji 100. rocznicy uzyskania przez Polki praw wyborczych).

czytaj więcej

Wydarzenia

Za nami Rewia Talentów

27 kwietnia, w Miejskim Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Szkolnej Rewii Talentów. Impreza została zapoczątkowana w Gimnazjum Publicznym nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, a obecnie jest kontynuowana w Szkole Podstawowej nr 6. Ze względu na różnice wiekowe i dużą liczbę uczestników, występy podzielono na dwie kategorie wiekowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Chór mieszany „Kantylena” i Maria Romanowska z sukcesem w Nowogardzie

Chór mieszany „Kantylena” – dyrygent Barbara Okoń który w tym roku obchodzi swoje X-lecie istnienia, już po raz czwarty został Laureatem tego przeglądu (2010, 2012, 2016, 2018 – warto dodać że Przegląd ARS Seniorów odbywa się co 2 lata), a Barbara Okoń otrzymała w tym roku jeszcze indywidualne wyróżnienie dla dyrygenta chóru. Maria Romanowska  została Laureatem w kategorii solistów. Zespół wokalno – instrumentalny „Keja” zdobył wyróżnienie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie autorskie z Janiną Miecznik

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 25 kwietnia (środa) o godz.16:00 na spotkanie autorskie, promujące najnowszy tomik poezji Pani Janiny Miecznik. Wyboru wierszy oraz opracowania tomiku dokonała Pani Anna Kamińska- Szpachta.

czytaj więcej

"Poskromienie złośnicy wg Szekspira i nie tylko..”

Liceum zaprasza na spektakl. Dochód wesprze świnoujskie hospicjum

Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi zaprasza mieszkańców Świnoujścia na spektakl "Poskromienie złośnicy wg Szekspira i nie tylko..”. Dochód z przedstawienia zostanie przekazany na rzecz budowy Hospicjum św. Faustyny w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Żeglarski wtorek w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 24 kwietnia (wtorek) o godz.17:00 na spotkanie z „Leksykonem Żeglarstwa i sportów wodnych Pomorza Zachodniego”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Promujemy książkę na promie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego oraz Żegluga Świnoujska serdecznie zapraszają Mieszkańców i Gości naszego miasta na tradycyjny kiermasz książek używanych pn. „Promujemy książkę na promie”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z z płk. Krzysztofem Przepiórką

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych w dniu 18 kwietnia (środa) o godz.17:00 na spotkanie z płk. Krzysztofem Przepiórką – prawdziwym komandosem, który swoje niezwykłe dokonania i przygody zawarł w bestsellerowej książce pt.: „Szturman” (kilkadziesiąt egzemplarzy tej poszukiwanej pozycji książkowej będzie do nabycia przed i po spotkaniu autorskim).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia