Sobota, 22 września 2018r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Spotkanie teatralne z Ewą Dałkowską

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 21 marca (środa) o godz.17:00  na spotkanie teatralne z aktorką Ewą Dałkowską, która przeczyta fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny ze zbioru „Ścieżka obok drogi”.

czytaj więcej

Kultura

Koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia – wydarzenie wiosny

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia, obchodzące w tym roku 20-lecie działalności, serdecznie zaprasza na tradycyjny KONCERT WIOSENNY. W pierwszych dniach kalendarzowej wiosny, 26 marca (poniedziałek) o godz. 19-tej gościnne progi Sali Teatralnej MDK wypełni publiczność by muzycznie powitać wiosnę i posłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu pod batutą kapt. Grzegorza RUDNIKA, która kolejny raz przedstawi nowy program.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Koncert dla Pań” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić: w dniu 8 marca (czwartek) o godz.17:00 – na okolicznościowy „Koncert dla Pań”; w dniu 9 marca (piątek) o godz.17:00 – na otwarcie wystawy grafiki i plakatu, której autorem jest Pan Marian Dębski (ze Szczecina).

czytaj więcej

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza

70 lat żeglugi promowej ze Świnoujścia przez Bałtyk

W najbliższy piątek, 23 lutego, o godzinie 18.00, w Muzeum Rybołówstwa Morskiego nastąpi otwarcie wystawy: „70 lat żeglugi promowej ze Świnoujścia przez Bałtyk”. Pierwsze po II wojnie światowej, połączenie promowe ze Świnoujścia do Trelleborga w Szwecji uruchomiono 20 lutego 1948 r. Początkowo linię tę obsługiwały trzy szwedzkie statki, przystosowane do przewozu wagonów kolejowych. Rejs inauguracyjny wykonał prom SS Starke. Polska jednostka do obsługi tej linii weszła w 1950 r.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystawa Barbary Milewskiej połączy poezję z plastyką

„Obrazy igłą malowane” - to tytuł wystawy Barbary Milewskiej w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 9 lutego, w Galerii Biblioteki przy ul. Piłsudskiego 15. Początek o godz. 17.00. Na otwarciu tej ekspozycji warto być nie tylko ze względu na niezwykłą technikę jaką posługuje się autorka. Niecodzienna będzie również oprawa wernisażu, którą przygotowują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu pod opieką nauczycielki języka Polskiego Iwony Dominiak.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obrazy igłą malowane

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy Pani Barbary Milewskiej pt:. „Obrazy igłą malowane”. 

X

czytaj więcej

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard”

Długi czas – fotografie znad Morza Bałtyckiego

Ponad rok po publikacji albumu fotografii „Długi czas - fotografie znad Morza Bałtyckiego” projekt powraca nad Bałtyk - więc tam, gdzie wszystko zaczęło się 12 lat temu. To hołd dla korzeni fotografii, cierpliwości i koncentracji na rzeczach najważniejszych. Fotografie z camerą obscurą.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Czego się obawiamy?

To pytanie, nurtujące zwłaszcza teraz , kiedy świat przedstawiany w telewizji, internecie i gazetach staje się coraz groźniejszy. A lęk przed nieznanym, staje się językiem współczesności, sztuka stara się pomóc znaleźć odpowiedź na to i podobne pytania. Czego się obawiamy? W Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej będziemy mogli skonfrontować się z tym pytaniem.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Dobre miejsce” w galerii sztuki

Niemal każda Galeria Sztuki to dobre miejsce. Miejsce w którym sztuka odsłania miękkie podbrzusze współczesnego świata, miejsce w którym nie wstydzimy się emocji które wzbudza dobra sztuka. I właśnie taka twórczość będzie prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki 44 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na dwa wyjątkowe wydarzenia literackie, dedykowane Państwu z okazji obchodów Roku Jubileuszowego 70-lecia MBP.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świątecznie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza dzieci na dwa dni konkursów, warsztatów i zabaw z czytaniem  – pod wspólnym hasłem: „Świątecznie w Bibliotece”.

czytaj więcej

Kultura

50 lat klubu „Na Wyspie”: gratulacje, spektakl i tomik w prezencie

Klub Literacki „Na Wyspie”, założony w 1967 roku przez świnoujską poetkę Annę Beatę Chodorowską, świętował w minioną sobotę pięćdziesięciolecie działalności. Obchody jubileuszu zyskały niezwykłą oprawę. Główna uroczystość odbyła się w sobotę 25 listopada. Sala teatralna Miejskiego Domu Kultury wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Złoty Kamerton dla Chóru Logos

W dniach 18-19 listopada odbył się XXXVII Ogólnopolski Konkurs A Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Jest to najbardziej prestiżowy tego tupu konkurs w Polsce, ze świetną oprawą, wspaniałym koncertem galowym, na który przychodzi tłumnie publiczność. Nasi reprezentanci - Miejski Chór Dziewczęcy LOGOS pod dyrekcją Elżbiety Naklickiej wywalczył na deskach Filharmonii Pomorskiej Złoty Kamerton. Otrzymał również nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Magia Moraw” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie zbiorowej wystawy fotograficznej pt:. „Magia Moraw”. Wernisaż odbędzie się w dniu 17 listopada 2017r. (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15.

czytaj więcej

Wydarzenia

Szanty w hotelu Interferie Medical SPA

Świnoujski zespół KEJA oraz chór szantowy De Prohner Hafengang ze Stralsundu wystąpią w najbliższy piątek w sali konferencyjnej ośrodka Interfierie Medical SPA przy ulicy Uzdrowiskowej 15. To nie jedyne atrakcje tej szantowej imprezy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień z Vincenzem w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w środę, 25 października, o godz.11:00 na „Dzień z Vincenzem”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą – utalentowanym młodym artystą, aktorem musicalowym i dubbingowym. Spotkanie poprowadzi Pani Mariola Żółtowska - redaktor naczelna TV „Słowianin”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Park Chopina muzyczny i kolorowy – ciąg dalszy

Marszałek Olgierd Geblewicz zaproponował formalnym i nieformalnym grupom lokalnych aktywistów społecznych, że wesprze finansowo ich małe przedsięwzięcia, jeśli ich wkład pracy okaże się porównywalny z jego, a raczej województwa, wkładem finansowym. I warunek kolejny: pomysły muszą zostać zrealizowane do końca listopada tego roku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia