Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagrał Tomasz Adam Nowak

W miniony piątek (11.08) przy 90-letnich organach kościoła pw. Chrystusa Króla zasiadł wirtuoz gry i wybitny improwizator Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

FAMA - dzień drugi

Muzyczne ciasteczka improwizują na stojąco

Startujemy popołudniu, o godzinie 16.00 w El Papa – Cafe Hemingway [ul. Bohaterów Września 69]. Tutaj muzyczna petarda – koncerty dwóch wyjątkowych artystów - SWIERNALISA z zespołem oraz ekscentrycznego ŁUKASZA Z BAŁUT.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fama wrze!

Fama to jeden z najstarszych i największych festiwali artystycznych w Polsce. W tym roku odbędzie się po raz 47. Nie ma chyba dziś w kraju uznanego twórcy, który nie miałby w swojej biografii famowskiego epizodu. Podobnie rzecz ma się z tymi, którzy kariery właśnie zaczynają. Do Świnoujścia na dwa sierpniowe tygodnie zjedzie 300 młodych – zdolnych, którzy zaprezentują się w blisko 100 wydarzeniach każdej dziedziny sztuki. Fama to muzyka, film, teatr, impro, performance, happening, stand-up, taniec, sztuki wizualne oraz literatura. Co ważne – na Famie nie ma biletów, na wszystkie wydarzenia obowiązuje wstęp wolny. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 27 sierpnia.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

Na ten koncert (11 sierpnia) miłośnicy muzyki organowej i fani organisty czekają z utęsknieniem. To koncert sześciu wieków wariacji organowych, a grać będzie dobrze znany bywalcom festiwalu, wirtuoz gry organowej, mistrz improwizacji Tomasz Adam NOWAK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Krystyna Janda w Świnoujściu!

Już w przyszły poniedziałek, 14 sierpnia, na scenie Amfiteatru im. Marka Grechuty wystąpi Krystyna Janda. Spektakl Maria Callas. Master Class rozpocznie się o 22.00, cena biletów to jedynie 30 PLN.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Skandynawska muzyka organowa

W upalny sierpniowy piątek (04.08.) zagorzali miłośnicy muzyki organowej przyszli na kolejny festiwalowy koncert Świnoujskich Wieczorów Organowych. Gościem festiwalu w Galerii Mistrzów była Ursula GRAHM - wybitna organistka ze Szwecji.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Osiecka na Arce

W Amfiteatrze im. Marka Grechuty trwają przygotowania i próby do sobotniego Wielkiego Koncertu Galowego z udziałem między innymi Kasi Kowalskiej, Stanisława Soyki, Katarzyny Moś, Olgi Szomańskiej, Macieja Miecznikowskiego, Liboskiego oraz Quartetu Wojciecha Majewskiego. Tymczasem w wigilię wielkiego finału na pozostałych festiwalowych scenach dwie arcyciekawe propozycje…

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagra Ursula Grahm

W pierwszy piątkowy wieczór sierpnia (04.08) w kościele pw. Chrystusa Króla, przy zabytkowych organach 1927 roku zasiądzie, znana świnoujskiej publiczności i grać będzie organistka ze Szwecji Ursula GRAHM - absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego, którą ukończyła w 1968 r. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Grechuta, Młynarski, Cohen, Nohavica i wielkie „Nabucco”

Czwarty dzień GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2017 rozpocznie się od wyjątkowego spotkania, poświęconego pamięci kolejnego niezapomnianego wielkiego barda – Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie w Klubie festiwalowym rozpocznie recital Haliny Kunickiej, jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Artystce akompaniować będzie Jerzy Derfel, wieloletni pianista Młynarskiego.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Można prosić do tańca?

Pierwszym wydarzeniem festiwalowego dnia będzie spotkanie w Browarze „Miedziowy 44” zatytułowane „Nie tylko Zegarmistrz światła. Piosenka, teatr i ludzie”. Gościem Teresy Drozdy będzie oczywiście Tadeusz Woźniak. Artysta opowie o najważniejszych (ze swojego punktu widzenia) etapach kariery, które wyznaczają piosenki, teatr i ludzie, których spotkał na swojej drodze. A przecież wskutek takiego spotkania powstał jeden z najbardziej znanych przebojów polskiej piosenki – „Zegarmistrz światła”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Dzień drugi: Zegarmistrz światła i Wielki Jubileusz

Festiwalowa machina ruszyła! Po pełnym niezwykłych wrażeń pierwszym dniu, Festiwal nie zwalnia. Drugi dzień to najprawdziwszy artystyczny maraton. W programie ważne spotkanie poświecone Patronowi Festiwalu – Markowi Grechucie, otwarcie wystawy Jacka Sroki, kolejny wielki musical na perłowym ekranie – „Grek Zorba” oraz koncerty – legendarnego barda Tadeusza Woźniaka oraz pełen gwiazd polskiej estrady Jubileusz Olgi Bończyk.

czytaj więcej

Wydarzenia

Grechuta Festival - Świnoujście 2017 startuje już jutro!

Trzecia edycja GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2017 czyli interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty już od najbliższego poniedziałku! Od 31 lipca do soboty, 5 sierpnia 2017 roku, na mieszkańców i gości Świnoujścia czekać będzie kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych z udziałem blisko dwustu artystów.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Od G. F. Haendla do G. Gershwina

W ostatni lipcowy piątkowy wieczór organowy XIX Międzynarodowego Festiwalu, w Galerii Mistrzów miał wystąpić J. Schlage z Niemiec - niestety zachorował i w zastępstwie wystąpił mistrzowski niemiecki Duet; Frank ZIMPEL- organista i Alexander PFEIFER – trębacz, którzy wspólnie występują od 16-tu lat, a wystąpili już w ponad 400 koncertach nie tylko w Niemczech, ale także w Europie, Egipcie i po raz trzeci w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend w Muszli

Przed nami kolejny pełen emocji weekend w Muszli. Już dzisiaj w ramach cyklu „Klubowe piątki” za konsoletą powita Was DJ Mistrz i klasyczne klubowe dźwięki. Jutro na parkiet zaprosi Was kolektyw Bass is Fundamental.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W ostatni piątek lipca na organach kościoła pw. Chrystusa Króla, koncert w Galerii Mistrzów miał zagrać Johannes SCHLAGE z Niemiec. Niestety – zachorował i nie wystąpi.

czytaj więcej

Muszla zaprasza

Wild Style Funky Nights

Przed nami kolejna energetyczny weekend w Muszli. Na spotkanie z  muzyką funk / soul / disco / breakbeat / hip hop zaprasza EmilOne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Plejada gwiazd na Grechuta Festiwal

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE to interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty. W programie tego wielobarwnego korowodu artystycznych rozmaitości obok spektakli, wystaw, filmów oraz spotkań, króluje muzyka. Całość tworzy oryginalny repertuar nawiązujący do poetyki twórczości Marka Grechuty. Artyści występujący na Festiwalu są zobowiązani do wplecenia w repertuar własnych interpretacji utworów legendarnego barda

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Koncert Muzyki Romantycznej

W kolejny piątkowy wieczór (21 lipca) w kościele pw. Chrystusa Króla przy zabytkowych organach z 1927r. zasiądzie - znana stałym bywalcom Festiwalu - Ewa SAWOSZCZUK - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia