Czwartek, 28 maja 2020r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Grechuta Festival 2019

Cerekwicka, Niemen, Ziółko, Zagrobelny, Franczak. Gwiazdorska „Markowa Gala” już dziś!

Dokładnie pięć lat temu, 8 sierpnia 2014 roku świnoujski Amfiteatr otrzymał imię Marka Grechuty. Dziś wieczorem (początek koncertu o godzinie 20.30) na jego scenie odbędzie się wielkie muzyczne widowisko „Markowa Gala”. Przypadek? Nie sądzimy! Przypadkiem nie jest także fakt, że do sprzedaży trafiła ostatnia pula biletów. Kosztują jedyne 40 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert na organy i saksofon

Przed nami bardzo interesujący muzyczny wieczór. W piątek (09.08.) posłuchamy dźwięków organów i saksofonu. W Galerii mistrzów wystąpią Małgorzata KLOREK – szczecińska organistka , kierownik artystyczny Świnoujskich Wieczorów Organowych, która oprócz solowej gry organowej, akompaniowała będzie znakomitemu szwedzkiemu saksofoniście Peterowi WILGOTSSONOWI.

 

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka zaprasza na wystawę

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Pana Wojciecha Bońkowskiego  pt:. „Brudne morze”.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2019

Konkurs na interpretację utworów z repertuaru Marka Grechuty rozstrzygnięty!

Szczecinian Jan Zakrzewski zwycięzcą Konkursu na interpretację utworów z repertuaru Marka Grechuty. Finał odbył się we wtorek, 6 sierpnia 2019 roku w Sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. O laury walczyło dziesięciu młodych muzyków, wybranych w pierwszym etapie Konkursu z blisko czterdziestu zgłoszeń. 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyczna dojrzałość Mistrza gry organowej

W pierwszy sierpniowy piątek (02.08.) na zabytkowych organach w kościele pw. Chrystusa Króla grał, po raz pierwszy w Festiwalu, Marcel RODE z Niemiec – absolwent Uniwersytetu w Monachium. Rozgłos zdobył po pełnych wykonaniach dzieł J.S. Bacha, F. Liszta, M. Regera i O. Messiaena.

czytaj więcej

Wakacje w teatrze

Już jutro spektakl "Między łóżkami". Są jeszcze bilety

Lipcowy kalendarz kulturalny, Dom Kultury kończy lekkim, przyjemnym i pełnym gwiazd spektaklem „Między łóżkami”. Na scenie m.in Artur Barciś, Radosław Pazura czy Katarzyna Skrzynecka. Zapraszamy 30 lipca o godzinie 20.30 do Amfiteatru im. Marka Grechuty. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasach MDK.

czytaj więcej

Wydarzenia

Baltic Neopolis Festival nad morzem

V Baltic Neopolis Festival podróżuje po całym województwie zachodniopomorskim od końca czerwca.Przyszedł czas na miejscowości nadmorskie! Muzyczne pocztówki zostaną skierowane do wszystkich, którzy w dniach 26 i 27 lipca znajdą się w Świnoujściu lub Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Wydarzenia

49. FAMA odsłania pierwsze karty

Do rozpoczęcia 49. FAMY pozostał niecały miesiąc. Zanim spotkamy się w Świnoujściu warto zapoznać się z tym co będzie się działo. Szczegóły są jeszcze dopinane, ale możemy już ujawnić harmonogram WYDARZEŃ SPECJALNYCH, czyli tych pozakonkursowych. 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Od Johanna Sebastiana Bacha do Astora Piazzolli

W najbliższy piątek (26 lipca), w kościele pw. Chrystusa Króla, kolejny festiwalowy koncert „W Galerii Mistrzów”, w którym wystąpią Ewa Sawoszczuk – organistka, Beata Bobińska- sopran oraz trębacz - Janusz Bobiński.

 

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Od baroku po romantyzm

Za nami kolejny muzyczny wieczór (19.07) i półmetek Festiwalu i tym razem wystąpili znakomici artyści; Katarzyna OLSZEWSKA – koncertująca organistka Bazyliki Archidiecezjalnej w Gdańsku-Oliwie i tenor Jacek SZYMAŃSKI – wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku’.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i Tenor

W kolejny piątkowy (19.07) festiwalowy koncert na zabytkowych organach grać będzie Katarzyna OLSZEWSKA - absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie organów prof. Romana Peruckiego. Uczestniczyła w licznych mistrzowskich kursach muzyki organowej Od 1992 roku jest organistką Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku–Oliwie, gdzie grając prezentuje słynne organy oliwskie.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

W Galerii Mistrzów organy i skrzypce

Świnoujski kościół pw. Chrystusa Króla, w miniony piątek (12 lipca) powoli zapełniał się publicznością by posłuchać gry mistrzów. Po czterech latach ponownie przy organach zasiadł Adam KLARECKI – koncertujący organista Bazyliki katedralnej we Włocławku. Oprócz gry solo akompaniował, goszczącemu po raz pierwszy w Festiwalu, Karolowi LIPIŃSKIEMU-BRAŃSKA – laureatowi konkursów m.in. ‘’Ośmiu wspaniałych” I nagrody International Master Competition (2016), koncertującego w wielu krajach Europy i Chinach.

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert z Galerii Mistrzów - Organy i skrzypce

Interesująco zapowiada się kolejny piątkowy (12.07) festiwalowy koncert. Po czterech latach nieobecności, na zabytkowych organach kościoła pw. Chrystusa Króla grać będzie mistrz AdamKLARECKI - absolwent Wydz. instrumentalnego w klasie prof. Andrzeja Chorosińskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich interpretacji. Od 1993 roku prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i w Europie.

czytaj więcej

Wydarzenia

5. Grechuta Festival – Świnoujście 2019

Już po raz piąty Świnoujście – nadbałtyckie miasto archipelag, rozpostarte na 44 wyspach, rozbrzmiewać będzie wyjątkową muzyką. Wyjątkową, ponieważ słowo to najpełniej określa twórczość patrona festiwalu – Marka Grechuty, jednego z najwybitniejszych polskich bardów, który już na zawsze wyznaczył miejsce poezji w muzyce i muzyki w poezji… Piąty Grechuta Festival – Świnoujście odbędzie się między 6 a 10 sierpnia 2019 roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień drugi

Upały (podobno chwilowo) się skończyły, może na zewnątrz nie jest najcieplej, ale w Wakacyjnym Mieście Kobiet przy świnoujskiej Promenadzie już od wczoraj wrze! Ten unikatowy, dedykowany niemal wyłącznie kobietom festiwal, to codzienna porcja arcyciekawych zdarzeń – warsztaty, spotkania z gwiazdami, praktyczne poradniki, koncerty, wystawy, spektakle. Co dziś w programie?

czytaj więcej

XXI Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe

Sacrum i profanum

W pierwszy, lipcowy piątek (05.07) Festiwal po raz pierwszy gościł znakomitych artystów. Na organach z 1027 roku grał mistrz Mariusz RYŚ, który oprócz organowej gry solowej akompaniował Małgorzacie LASOCIE – sopran.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia