Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Skandynawska muzyka organowa

W upalny sierpniowy piątek (04.08.) zagorzali miłośnicy muzyki organowej przyszli na kolejny festiwalowy koncert Świnoujskich Wieczorów Organowych. Gościem festiwalu w Galerii Mistrzów była Ursula GRAHM - wybitna organistka ze Szwecji.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Osiecka na Arce

W Amfiteatrze im. Marka Grechuty trwają przygotowania i próby do sobotniego Wielkiego Koncertu Galowego z udziałem między innymi Kasi Kowalskiej, Stanisława Soyki, Katarzyny Moś, Olgi Szomańskiej, Macieja Miecznikowskiego, Liboskiego oraz Quartetu Wojciecha Majewskiego. Tymczasem w wigilię wielkiego finału na pozostałych festiwalowych scenach dwie arcyciekawe propozycje…

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Zagra Ursula Grahm

W pierwszy piątkowy wieczór sierpnia (04.08) w kościele pw. Chrystusa Króla, przy zabytkowych organach 1927 roku zasiądzie, znana świnoujskiej publiczności i grać będzie organistka ze Szwecji Ursula GRAHM - absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w klasie organów prof. Feliksa Rączkowskiego, którą ukończyła w 1968 r. Umiejętności gry doskonaliła na kursach mistrzowskich u wybitnych organistów i pedagogów w Niemczech, Holandii, Belgii, Włoszech i Francji.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Grechuta, Młynarski, Cohen, Nohavica i wielkie „Nabucco”

Czwarty dzień GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2017 rozpocznie się od wyjątkowego spotkania, poświęconego pamięci kolejnego niezapomnianego wielkiego barda – Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie w Klubie festiwalowym rozpocznie recital Haliny Kunickiej, jednej z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich piosenkarek. Artystce akompaniować będzie Jerzy Derfel, wieloletni pianista Młynarskiego.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Można prosić do tańca?

Pierwszym wydarzeniem festiwalowego dnia będzie spotkanie w Browarze „Miedziowy 44” zatytułowane „Nie tylko Zegarmistrz światła. Piosenka, teatr i ludzie”. Gościem Teresy Drozdy będzie oczywiście Tadeusz Woźniak. Artysta opowie o najważniejszych (ze swojego punktu widzenia) etapach kariery, które wyznaczają piosenki, teatr i ludzie, których spotkał na swojej drodze. A przecież wskutek takiego spotkania powstał jeden z najbardziej znanych przebojów polskiej piosenki – „Zegarmistrz światła”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

Grechuta Festival Świnoujście 2017

Dzień drugi: Zegarmistrz światła i Wielki Jubileusz

Festiwalowa machina ruszyła! Po pełnym niezwykłych wrażeń pierwszym dniu, Festiwal nie zwalnia. Drugi dzień to najprawdziwszy artystyczny maraton. W programie ważne spotkanie poświecone Patronowi Festiwalu – Markowi Grechucie, otwarcie wystawy Jacka Sroki, kolejny wielki musical na perłowym ekranie – „Grek Zorba” oraz koncerty – legendarnego barda Tadeusza Woźniaka oraz pełen gwiazd polskiej estrady Jubileusz Olgi Bończyk.

czytaj więcej

Wydarzenia

Grechuta Festival - Świnoujście 2017 startuje już jutro!

Trzecia edycja GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2017 czyli interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty już od najbliższego poniedziałku! Od 31 lipca do soboty, 5 sierpnia 2017 roku, na mieszkańców i gości Świnoujścia czekać będzie kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych z udziałem blisko dwustu artystów.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Od G. F. Haendla do G. Gershwina

W ostatni lipcowy piątkowy wieczór organowy XIX Międzynarodowego Festiwalu, w Galerii Mistrzów miał wystąpić J. Schlage z Niemiec - niestety zachorował i w zastępstwie wystąpił mistrzowski niemiecki Duet; Frank ZIMPEL- organista i Alexander PFEIFER – trębacz, którzy wspólnie występują od 16-tu lat, a wystąpili już w ponad 400 koncertach nie tylko w Niemczech, ale także w Europie, Egipcie i po raz trzeci w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend w Muszli

Przed nami kolejny pełen emocji weekend w Muszli. Już dzisiaj w ramach cyklu „Klubowe piątki” za konsoletą powita Was DJ Mistrz i klasyczne klubowe dźwięki. Jutro na parkiet zaprosi Was kolektyw Bass is Fundamental.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W ostatni piątek lipca na organach kościoła pw. Chrystusa Króla, koncert w Galerii Mistrzów miał zagrać Johannes SCHLAGE z Niemiec. Niestety – zachorował i nie wystąpi.

czytaj więcej

Muszla zaprasza

Wild Style Funky Nights

Przed nami kolejna energetyczny weekend w Muszli. Na spotkanie z  muzyką funk / soul / disco / breakbeat / hip hop zaprasza EmilOne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Plejada gwiazd na Grechuta Festiwal

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE to interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty. W programie tego wielobarwnego korowodu artystycznych rozmaitości obok spektakli, wystaw, filmów oraz spotkań, króluje muzyka. Całość tworzy oryginalny repertuar nawiązujący do poetyki twórczości Marka Grechuty. Artyści występujący na Festiwalu są zobowiązani do wplecenia w repertuar własnych interpretacji utworów legendarnego barda

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Koncert Muzyki Romantycznej

W kolejny piątkowy wieczór (21 lipca) w kościele pw. Chrystusa Króla przy zabytkowych organach z 1927r. zasiądzie - znana stałym bywalcom Festiwalu - Ewa SAWOSZCZUK - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kabaret Skeczów Męczących na fali!

Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących!

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

W Galerii Mistrzów zagrał angielski wirtuoz

Za nami kolejny koncert festiwalowy. W miniony piątek (14.07.), tym razem po raz drugi słuchaliśmy wirtuoza gry organowej Christophera WEAVER'a z Anglii. Koncert rozpoczął utworamifrancuskiego kompozytora romantyzmu Gabriela Pierne'a. Już w melodyjnym Preludium zabłysnął wirtuozerią gry, w Cantilene delikatnością, a w Scherzando doskonałą techniką.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend w Muszli

Przed nami kolejny pełen emocji weekend w Muszli. Już dzisiaj w ramach cyklu „Klubowe piątki” za konsoletą powita Was DJ Mistrz i solidna dawka house'owym dźwięków. Jutro na parkiet zaprosi Was Marek „Student A” Pędziwiatr, czyli kolejna edycja Boom Bap Nite!

czytaj więcej

Wydarzenia

Można już kupić bilety na Grechuta Festival

Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty i spektakle w ramach zbliżającego się wielkimi krokami Grechuta Festival Świnoujście 2017. Chociaż udział w znakomitej większość wydarzeń podczas tegorocznej edycji festiwalu jest bezpłatny, to jednak na część koncertów będą obowiązywały bilety. Ich cena jest wyjątkowo przystępna - 30 złotych na koncerty w Amfiteatrze i 20 złotych na wydarzenia w Sali Teatralnej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia