Czwartek, 28 maja 2020r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Historia Świnoujścia

Nowa książka Józefa Plucińskiego już w księgarniach. Tym razem rzecz o "Kurorcie nad Świną 1824-1945"

Józef Pluciński, popularny i ceniony znawca historii regionu, wydał właśnie siódmą publikację z serii "Gawędy o moim mieście". Tym razem świnoujski historyk spisał dzieje starego Świnoujścia jako  kurortu - jego dawną obyczajowość, modę, sposoby leczenia i wypoczynku, po fascynującą podróż w czasie po miejscach i budowlach, które na dobre zdefiniowały obraz modnego uzdrowiska na wyspie Uznam.

czytaj więcej

Wydarzenia

Filmowe Świnoujście – animacje dla każdego

W tym roku po raz pierwszy będziemy gościć w Świnoujściu Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA. Festiwalowe projekcje rozpoczną się już w najbliższy piątek w Sali Teatralnej MDK i potrwają do niedzieli. Pokazy podzielone są na 8 grup, w tym dwie w ramach „Teraz dzieci mają głos”, gdzie filmy kierowane są do zdecydowanie młodszej publiczności. Poniżej znajdziecie program wszystkich projekcji. Wstęp na wszystkie jest wolny!

czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna

Joanna Bartel w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić Państwa w dniu 1 marca b.r. (piątek) o godz. 17:00 na spotkanie artystyczne z lubianą gwiazdą estrady  - Panią Joanną Bartel,  która zaprezentuje swój najnowszy program autorski. 

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury

Świnoujska „Wyspa Splotu” staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków”

„Wyspa Splotu”, naszego Domu Kultury, nawiązała współprace z Fundacją Małych Serc. „Wyspa Splotu” staje się częścią projektu „Ośmiorniczki dla wcześniaków”. Fundacja pomaga noworodkom w całej Polsce a my pragniemy dołożyć swoją cegiełkę. Celem projektu jest pomoc dzieciaczkom poprzez wydzierganie dla nich, na szydełku ośmiorniczek. Ramiona ośmiorniczki przypominają pępowinę, którą maluszki lubią się bawić w okresie płodowym. Dzięki takiej wydzierganej maskotce w tych pierwszych chwilach na świecie czują się bezpieczniej. Ośmiorniczki trafiają do wcześniaków które leżą w inkubatorach, uspokajają, mają zapach mamy i pomagają przetrwać w tych niepewnych momentach. 

czytaj więcej

"Dzieci z dworca ZOO" na scenie Opery na Zamku w Szczecinie

W sobotę, 23 lutego i niedzielę, 24 lutego na scenę Opery na Zamku wraca spektakl baletowy „Dzieci z dworca ZOO”- przejmujące losy narkomanki Christiane F. i jej rówieśników, z których wielu kończy swe życie tragicznie, od lat wywierają niezwykle mocne wrażenie na wielu pokoleniach. Spektakl zdobył Bursztynowy Pierścień 2018 dla Najlepszego Spektaklu Sezonu. przyznawany przez jury!

czytaj więcej

Wydarzenia

Stanisław Soyka – Czułość, koncert dla Świnoujścia

Stanisław Soyka - wokalista i  kompozytor, mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu. Artysta wystąpi w Świnoujściu już 7 marca na scenie Sali Teatralnej. Termin koncertu zatytułowanego „Czułość”, jest zupełnie nieprzypadkowy. Warto wybrać się na koncert Soyki bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Początek wydarzenia o godz. 19.00, cena biletów – tylko 30 zł.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jacek Fedorowicz w Bibliotece!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z wybitnym twórcą – aktorem, satyrykiem, autorem –   Panem Jackiem Fedorowiczem, który odwiedzi nas w dniu 18 lutego b.r. (poniedziałek) o godz. 17:00.

czytaj więcej

Musicale Świata

Koncert Tomasza Steciuka i uczestników warsztatów muzycznych już w niedzielę

Scena muzyczna Domu Kultury zaprasza w najbliższe niedzielne popołudnie na koncert Tomasza Steciuka i uczestników warsztatów muzycznych, organizowanych przez Dom Kultury. Koncert na który państwa zapraszamy jest nie tylko występem znakomitego aktora i śpiewaka, ale również prezentacją wyników, ciężkiej pracy wyspiarskiej młodzieży. To trzeba usłyszeć. Niedzielne popołudnie, wstęp na koncert w Sali Teatralnej przy ulicy Matejki, wolny, początek koncertu o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Warsztaty dziennikarskie w MDK

Od pierwszego dnia ferii zimowych, rozpoczną się warsztaty dla młodzieży, która nie tylko chce poprawić swoją umiejętność posługiwania się językiem polskim, ale też - być może - związać swoją przyszłość z dziennikarstwem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sztukaferia w naszym Domu Kultury

Pracownie Miejskiego Domu Kultury mają się czym pochwalić. Niesamowite grafiki, fantastyczne obrazki i wielkoformatowe prace robią wrażenie. 26 stycznia w sobotę o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wyjątkowej wystawy: Sztukaferia

czytaj więcej

Wydarzenia

Marcin Pałasz w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na spotkanie z ulubionym autorem lektur szkolnych dla dzieci młodszych – Panem Marcinem Pałaszem, którego gościć będziemy w dniu 24 stycznia b.r. (czwartek) o godz. 11:00.

czytaj więcej

WOŚP

Mieszko zaprasza na "Diabolinę"

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie w Świnoujściu przedstawienie charytatywne przygotowane przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I. Na spektakl zapraszamy już w środę (09.01.) o godz. 18:00 do sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury.

czytaj więcej

XXVI Finał WOŚP

Biblioteka Dzieciom

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci w piątek, 11 stycznia o godz. 11:00, na spotkanie artystyczne z niespodziankami: „Biblioteka Dzieciom” (w ramach XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy).

czytaj więcej

Wydarzenia

Maja Koman i jej ukulele

Jeszcze na nie wybrzmiał do końca piątkowy rasowy blues Jana „Izby” Izbińskiego, a już zapowiadamy kolejny wyjątkowy koncert w El Papie.

czytaj więcej

Miasto

Biblioteka ponownie dla wszystkich

Miejska Biblioteka Publiczna informuje, że od poniedziałku, 3 grudnia b.r. wypożyczalnia dla dorosłych przy ul. Piłsudskiego 15, rozpoczyna ponowne udostępnianie Czytelnikom swoich zbiorów, po kilkutygodniowej przerwie spowodowanej obowiązkową inwentaryzacją księgozbioru.

czytaj więcej

Miejska Biblioteka Publiczna

Wypożyczalnia dla Dorosłych nieczynna do 1 grudnia

Informujemy naszych Szanownych Czytelników, że Wypożyczalnia dla Dorosłych pozostanie nieczynna do dnia 1 grudnia b.r. Przepraszamy Państwa za powstałe utrudnienia, które są wynikiem obowiązkowej inwentaryzacji księgozbioru (co pięć lat).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia