Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

NMF: MARATON HORRORÓW już 30 lipca w sieci kin Cinema 3D!

Już 30 lipca ponownie zapraszamy wszystkich miłośników porządnego straszenia na noc pełną grozy pośród ciemności sali kinowej. Na wielkim ekranie zaprezentujemy cztery filmy, które napełnią radością (i przerażeniem!) wszystkie serca wielbicieli horrorów.

czytaj więcej

Wydarzenia

GWIAZDY (!) Markowego Festiwalu - Świnoujście 2021

Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, Kasia Moś, Jacek Cygan, Marek Piekarczyk, Jacek Wójcicki, Grzegorz Skawiński, Piotr Cugowski, Sebastian Riedel, Krzesimir Dębski oraz Warsaw Impressione Orchestra… To tylko niektórzy z wykonawców Markowego Festiwalu, który odbędzie się między 4 a 8 sierpnia 2021 roku w nadbałtyckim Świnoujściu. Kolejne gwiazdy festiwalu zostaną zaprezentowane już wkrótce! 

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzyczny weekend w Porcie Kultury Pomorza Zachodniego

Wakacyjny weekend (17 - 18 lipca 2021 roku) w Świnoujściu upłynie pod znakiem muzyki. W ramach cyklu Port Kultury Pomorza Zachodniego w Muszli Koncertowej przy Promenadzie zagrają dwie nietuzinkowe formacje – soulowa YaniKa oraz etniczny (i nie tylko) Folk Wagon. Na oba koncerty wstęp wolny! Obowiązywać będzie adekwatny reżim sanitarny. 

czytaj więcej

Wydarzenia

JACHTFLM w Tawernie w Marinie w Basenie Północnym

Zapraszamy w najbliższą sobotę, 10 lipca 2021 roku o godzinie 17.00 do Tawerny w Marinie Basenu Północnego na pokaz filmów żeglarskich JachtFilm. Wstęp wolny. Obowiązywać będzie stosowny reżim sanitarny. Liczba miejsc w Tawernie jest ograniczona do ok. 50 osób.

czytaj więcej

Wydarzenia

Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021

Świnoujście jest portem handlowym, gazowym, pasażerskim, rybackim i jachtowym. Latem tego roku będzie także Portem Kultury Pomorza Zachodniego, w ramach którego do miasta „przybiją” uznani artyści niemal wszystkich dziedzin. Świnoujskie sceny symbolicznie przeobrażą się w Nabrzeże Muzyków, Przystań Malarzy, Zatokę Poetów, będzie też Bulwar Filmowy oraz Wybrzeże Animatorów.

czytaj więcej

Wydarzenia

El Papa zaprasza na wystawę litografik Güntera Grassa

Litografia jest techniką zaliczaną do druku płaskiego, gdzie rysunek przeznaczony do powielania wykonuje się na kamieniu litograficznym. Ciekawostką jest fakt, że litografie uprawiali wybitni malarze tacy jak Henri Matisse, Edvard Munch czy Stanisław Wyspiański.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dni Morza w Świnoujściu inne niż zwykle

Shanty, rockowe przeboje, reggae, wystawy i piknik rodzinny. Tak w telegraficznym skrócie zapowiadają się tegoroczne Dni Morza w Świnoujściu. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne, wg których nie można jeszcze organizować imprez masowych, MDK Świnoujście postawił na szereg mniejszych – co nie znaczy, że gorszych – wydarzeń. Sprawdźcie co czeka nas podczas ostatniego, czerwcowego weekendu.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA będzie!

W sierpniu w Świnoujściu znów będzie się działo! Z niemożliwych geograficznie wirtualnych przestrzeni Fama wraca do nadbałtyckiego miasta położonego na 44 wyspach. Niezmienne pozostają obowiązujące od pół wieku - interdyscyplinarny sznyt prezentacji oraz charakter edukacyjny i warsztatowy. Trwają już nabory do poszczególnych festiwalowych sekcji! Festiwal toczyć się będzie w dwóch ostatnich tygodniach sierpnia. 

czytaj więcej

Wydarzenia

NMF: MARATON OBECNOŚCI już 11 czerwca w sieci kin Cinema 3D!

Gotowi na nieco strachu w sam raz przed wakacjami? Chociaż "nieco" to mało powiedziane - seria "Obecność" jest potwornie przerażająca! Tylko widzowie ze stalowymi nerwami przetrwają bez szwanku MARATON "OBECNOŚCI" w Cinema3D. Już 11 czerwca zapraszamy wszystkich maniaków horrorów na noc strachu wraz z najsłynniejszą serią filmów grozy ostatnich lat.

czytaj więcej

Kultura

Biblioteka - ważna informacja!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zawiadamia wszystkich zainteresowanych, że w okresie od 7-go do 30-go czerwca b.r. BĘDZIE NIECZYNNA wypożyczalnia główna dla dorosłych, ul. Piłsudskiego 15 (I piętro).

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Świnoujściu

Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy, promujący saksofon klasyczny, odbywa się każdej wiosny począwszy od 2003 roku przyciągając do sali koncertowych Szczecina i regionu zachodniopomorskiego rzesze melomanów i miłośników saksofonu.

czytaj więcej

Kultura

28 maja Cinema3D przywita widzów bogatym repertuarem filmowym!

W piątek 28 maja działalność wznowią wszystkie kina sieci Cinema3D. Widzowie stęsknieni za magią wielkiego ekranu znajdą w repertuarze kilkanaście tytułów filmowych, w tym premierowo między innymi: „Cruella” i „Krudowie 2: nowa era” oraz przedpremierowo „Godzilla vs. Kong”. Bilety na wszystkie seanse od dziś są dostępne na stronie www.cinema3d.pl.

czytaj więcej

Kultura

100 tys. złotych dla naszego portu kultury

A dokładnie na imprezy w ramach projektu „Port Kultury Pomorza Zachodniego 2021”. 100 tysięcy złotych przyznał Miastu Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Uchwałę w tej sprawie radni sejmiku przyjęli jednogłośnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ferie w sieci z MDK

Niestety, jak wszystko w ostatnim czasie, również ferie nie będą miały tradycyjnego, stacjonarnego przebiegu. Wszystkie zajęcia (z małymi wyjątkami) Miejski Dom Kultury przenosi do sieci.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia