Sobota, 26 maja 2018r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Muzyka od średniowiecza po współczesną

W zapłakany deszczem wieczór, kościół pw. Chrystusa Króla powoli zapełniał się publicznością by wsłuchać się w piękne brzmienie świnoujskich organów. Po raz pierwszy, w 19-letniej historii świnoujskich Wieczorów Organowych, przy 90-letnim instrumencie zasiadła mistrzyni gry prof. Maria TERLECKA, która działalność koncertową z powodzeniem łączy z pracą pedagogiczną prowadząc klasę organów Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza. Rusza kampania „Muzeum nad morzem”

Muzeum Narodowe w Szczecinie będzie promować się w kurortach na zachodnim wybrzeżu Bałtyku – po raz czwarty rusza kampania „Muzeum nad morzem”. W ciągu tygodnia, od 5 do 11 lipca, ekipa muzeum na rowerach dotrze do dwudziestu miejscowości, a w sześciu największych kurortach wieczorami działać będą Mobilne Punkty Informacyjne, zwieńczone wybuchowymi „Pokazami Szalonego Profesora”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Local Disco Allnighter Awaydays w Muszli!

Local Disco Allnighter to już klasyk na szczecińskiej scenie imprezowej. Każda kolejna edycja przyciąga nowych fanów. Pod wodzą Calvina selektorzy dbają o odpowiedni nastrój serwując najlepsze numery tanecznego undergroundu. Oczywiście tylko z czarnej płyty.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Chrzest 966” – multimedialna wystawa w bibliotece

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy pt.: „Chrzest 966. U źródeł Polski”, której twórcami są pracownicy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniowie, wolontariusze I LO im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

W Galerii Mistrzów festiwalowy debiut

W ostatnim czerwcowym koncercie XIX Świnoujskich Wieczorów Organowych (30.06.) w Galerii Mistrzów poraz pierwszy w Świnoujściu wystąpi Maria TERLECKA – absolwentka warszawskiej PWSM klasy organów prof. Feliksa Rączkowskiego oraz klasy fortepianu prof. Juliusza Borzyma. Prowadzi aktywną działalność artystyczną, koncertując w kraju i za granicą, grając recitale organowe, a także koncertując z towarzyszeniem orkiestry. Uczestniczy również w międzynarodowych Festiwalach organowych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Barwy muzyki nie tylko organowej

W kolejnym koncercie XIX Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe, włączonym w obchody Dni Morza, w kościele pw. Chrystusa Króla przy organach z 1927 roku zasiadł, po raz pierwszy biorący udział w Festiwalu Christian DOMKE z Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piotr Rubik zainauguruje sezon w miejskim Amfiteatrze

Zapraszamy na koncert inaugurujący sezon w Amfiteatrze im. Marka Grechuty. W tym roku, 2 lipca, wystąpi znany kompozytor Piotr Rubik. Koncert „Moja Historia” to największe przeboje w wykonaniu znakomitych solistów, którzy na estradzie wraz z Piotrem Rubikiem oraz zespołem muzycznym przedstawią zupełnie nowe, a czasem nieoczekiwane interpretacje tych jakże lubianych piosenek.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert włączony w obchody Dni Morza

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia – organizator XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego  – Świnoujskie Wieczory Oraganowe – wiosna, lato 2017 tradycyjnie jeden z koncertów włącza w miejskie obchody DNI MORZA.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na początek nie tylko organy – od baroku po współczesność

W piątkowy wieczór 16 czerwca kościół pw. Chrystusa Króla wypełnił się publicznością by posłuchać koncertu rozpoczynającego XIX Świnoujskie Wieczory Organowe i gry dwóch wykonawców; utalentowanego, młodego organisty Jakuba KRASZEWSKIEGO – absolwenta klasy organów Małgorzaty KLOREK w Z. Sz. Muz. im. F. Nowowiejskiego w Szczecinie i studiów I stopnia Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kompozycji i aranżacji jazzowej Krzesimira DĘBSKIEGO oraz znanego w Świnoujściu akordeonisty Krzysztofa NAKLICKIEGO.

czytaj więcej

Muszla zaprasza

(prawie) LATO

Już w najbliższą sobotę (17.06) Muszla Bar i Restauracja zaprasza na imprezę z muzyką funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro! Zagra dobrze wszystkim znany DJ Mistrz.

czytaj więcej

V. Polsko-Niemieckie Dni Kultury

Nuty nie znają granic

Od 16. do 17. czerwca 2017 odbędą się już piąte polsko - niemieckie dni kultury pod nazwą „Nuty nie znają granic” organizowane przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskiem Domem Kultury w Świnoujściu. Przez dwa dni w godzinach popołudniowych w muszlach koncertowych w Ahlbecku, Heringsdorfie i w Bansinie występować będą młodzi muzycy i tancerze z Polski i Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

Klubowicze podziękowali prezydentowi Świnoujścia

Zaproszenie dyrekcji Książnicy Pomorskiej w Szczecinie by właśnie tam, w centralnej bibliotece województwa zachodniopomorskiego, zainaugurować obchody 50-lecia działalności było miłą niespodzianką dla świnoujskich literatów skupionych w Klubie Literackim „Na Wyspie”.

czytaj więcej

Kultura

Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Logos zaprasza na koncerty

Mało kto wie, że w Świnoujściu aktywnie działa chór miejski. Śpiewa na ślubach, wigiliach firmowych, uroczystościach miejskich. Jeździ na konkursy w całej Polsce. Śpiewacy właśnie wrócili ze Strzpecza, gdzie 2. czerwca odbywał się III Ogólnopolski Konkurs Pieśni Religijnej, na którym chór ze Świnoujścia otrzymał wyróżnienie.

czytaj więcej

Muszla zaprasza

90's are back!

Już w najbliższą sobotę (10.06) Muszla Bar i Restauracja zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

Wydarzenia

Rusza trzeci Baltic Neopolis Festival

Warsztatami i koncertem tanga Baltic Neopolis Orchestra rozpoczyna w sobotę, 10 czerwca w Galerii Kaskada w Szczecinie Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowy Festiwal Muzyki, który obejmie całe zachodniopomorskie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Czerwiec w Bibilotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na cykl wydarzeń czerwcowych – pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście – dedykowanych Państwu z okazji Jubileuszu 70-lecia Biblioteki (1947-2017).

czytaj więcej

Wydarzenia

50-lecie Klubu Literackiego „Na Wyspie” w Książnicy Pomorskiej

Okolicznościowa wystawa jaką zaprezentowano w Sali im. Zbigniewa Herberta Książnicy Pomorskiej w Szczecinie towarzyszyła uroczystości zorganizowanej z inicjatywy dyrektora Lucjana Bąbolewskiego w matce Zachodniopomorskich Bibliotek. W dniu 6 czerwca, w Szczecinie, zaprezentowano wydawnictwa, pamiątki, zdjęcia oraz klubowe archiwalia ze zbiorów Książnicy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bass is Fundamental po raz pierwszy w Muszli!

Muszla Bar i Restauracja zaprasza w najbliższą sobotę (03.06) na energetyczną imprezę z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Wystąpi dobrze wszystkim znany szczeciński kolektyw DJ - OlaH, Nullptr i TEOEM.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia