Środa, 21 listopada 2018r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na dwa wyjątkowe wydarzenia literackie, dedykowane Państwu z okazji obchodów Roku Jubileuszowego 70-lecia MBP.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świątecznie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza dzieci na dwa dni konkursów, warsztatów i zabaw z czytaniem  – pod wspólnym hasłem: „Świątecznie w Bibliotece”.

czytaj więcej

Kultura

50 lat klubu „Na Wyspie”: gratulacje, spektakl i tomik w prezencie

Klub Literacki „Na Wyspie”, założony w 1967 roku przez świnoujską poetkę Annę Beatę Chodorowską, świętował w minioną sobotę pięćdziesięciolecie działalności. Obchody jubileuszu zyskały niezwykłą oprawę. Główna uroczystość odbyła się w sobotę 25 listopada. Sala teatralna Miejskiego Domu Kultury wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Złoty Kamerton dla Chóru Logos

W dniach 18-19 listopada odbył się XXXVII Ogólnopolski Konkurs A Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Jest to najbardziej prestiżowy tego tupu konkurs w Polsce, ze świetną oprawą, wspaniałym koncertem galowym, na który przychodzi tłumnie publiczność. Nasi reprezentanci - Miejski Chór Dziewczęcy LOGOS pod dyrekcją Elżbiety Naklickiej wywalczył na deskach Filharmonii Pomorskiej Złoty Kamerton. Otrzymał również nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Magia Moraw” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie zbiorowej wystawy fotograficznej pt:. „Magia Moraw”. Wernisaż odbędzie się w dniu 17 listopada 2017r. (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15.

czytaj więcej

Wydarzenia

Szanty w hotelu Interferie Medical SPA

Świnoujski zespół KEJA oraz chór szantowy De Prohner Hafengang ze Stralsundu wystąpią w najbliższy piątek w sali konferencyjnej ośrodka Interfierie Medical SPA przy ulicy Uzdrowiskowej 15. To nie jedyne atrakcje tej szantowej imprezy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień z Vincenzem w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w środę, 25 października, o godz.11:00 na „Dzień z Vincenzem”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na spotkanie z Kubą Molędą – utalentowanym młodym artystą, aktorem musicalowym i dubbingowym. Spotkanie poprowadzi Pani Mariola Żółtowska - redaktor naczelna TV „Słowianin”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Park Chopina muzyczny i kolorowy – ciąg dalszy

Marszałek Olgierd Geblewicz zaproponował formalnym i nieformalnym grupom lokalnych aktywistów społecznych, że wesprze finansowo ich małe przedsięwzięcia, jeśli ich wkład pracy okaże się porównywalny z jego, a raczej województwa, wkładem finansowym. I warunek kolejny: pomysły muszą zostać zrealizowane do końca listopada tego roku.

czytaj więcej

Kultura

Podwójne zaproszenie do biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na   dwa niezwykłe wydarzenia, objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście, dedykowane Państwu w roku Jubileuszu 70-lecia MBP (1947-2017).

czytaj więcej

Wydarzenia

Dziś na Warszowie. KEJA z nowym repertuarem

Zapraszamy w piątek 22 września o godz. 17.30 do sali MDK Warszów na koncert zespołu Keja, na którym zaprezentują nowy program i nowe osiągnięcie. Serdecznie zapraszamy przyjaciół zespołu, seniorów i wszystkich chętnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Partyka-Judge

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 28 września (czwartek) o  godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panią Anną Partyka-Judge oraz prezentację jej najnowszej książki pt.: „Monopol – gra o wszystko”. Pani Anna pochodzi ze Świnoujścia, od kilku lat mieszka na stałe w Hiszpanii.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rejs z Chopinem

Dwa lata temu Agnieszka Natorska i jej córka Paulinka, a właściwie Paulinka Natorska i jej mama Agnieszka, postanowiły umuzycznić i pokolorować Park Chopina. Nie udało się tego osiągnąć poprzez projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego, ale cierpliwie, krok po kroku się udaje: rabatka z nutami na pięciolinii, sadzenie kwiatów przy akompaniamencie muzyki, plenery malarskie, chopinowski wiersz Anny Beaty Chodorowskiej-Gorzelniaskiej umieszczony na jednej z tablic. Za kilka miesięcy postawimy w parku kwiecisty fortepian, ale na rejs z Chopinem nie trzeba czekać tak długo.

czytaj więcej

Wydarzenia

Hamlet - Opera Rockowa w Heringsdorfie

Znowu „Hamlet”?! Historia pełnego wątpliwości i rozterek duńskiego księcia wciąż jest jedną z najczęściej wystawianych sztuk teatralnych na świecie. Mimo to z pewnością warto obejrzeć nową inscenizację „HAMLET – OPERA ROCKOWA” i podyskutować o niej, ponieważ dostarcza wrażeń zarówno wytrawnej publiczności, jak i fanom rocka, a także osobom uczącym się języka angielskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jubileuszowy wrzesień w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na cykl wydarzeń wrześniowych, dedykowanych Państwu z okazji Jubileuszu 70-lecia Biblioteki (1947-2017). Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydenta Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Wyjątkowy koncert na zakończenie festiwalu

Wszystko co dobre i piękne jakoś szybko się kończy. W miniony piątek koncertem finałowym zakończyły się XIX Świnoujskie Wieczory Organowe, który trwał od 16 czerwca do 1 września 2017 roku. W finałowym koncercie wystąpili Renata LESIEUR - organistka z Litwy oraz młody, a już z sukcesami, duet Dawid RYDZ – akordeonista i Jarosław JAROCKI – altowiolista z Polski.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

To już niestety koniec

Przed nami finałowy koncert XIX Świnoujskich Wieczorów Organowych – wiosna, lato 2017. W piątkowy wieczór - 01 września – w kościele pw. Chrystusa Króla, na organach z 1927 roku grać będzie, po raz pierwszy w festiwalu, Renata LESIEUR z Wilna oraz debiutujący na festiwalu uzdolniony duet Dawid RYDZ – akordeon i Radosław JARECKI – altówka.

 

czytaj więcej

Koncert Finałowy 47. Festiwalu Fama - Świnoujście 2017

2050. Świat według Davida

Fama, od blisko półwiecza, jest jedynym w Polsce festiwalem artystycznym, który obok możliwości prezentacji twórczości, jest jednocześnie nastawiony na doskonalenie warsztatu młodych twórców. To przedsięwzięcie interdyscyplinarne łączące muzykę poważną, jazzową, tradycyjną, zespoły muzyczne wszystkich gatunków, wokalistów, tancerzy, teatry, kabarety, interdyscyplinarne grupy twórcze, film, fotografię, happenerów i performerów, artystów sztuk wizualnych, pisarzy i poetów, dziennikarzy, krytyków sztuki, animatorów kultury i inspicjentów.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Organy i śpiew od wczesnego baroku po współczesność

Za nami przedostatni, piątkowy festiwalowy koncert z Galerii Mistrzów, w którym wystąpił znany świnoujskiej publiczności Michal NOVENKO, organista z czeskiej Pragi oraz po raz pierwszy Magdalena WITCZAK, sopranistka z Gdańska.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia