Poniedziałek, 29 maja 2023r.

Imieniny: Magdaleny, Bogumiły, Urszuli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Dominika Ostałowska w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu z przyjemnością zawiadamia, że w piątek, 26 listopada, o godz. 18:00 gościć będziemy na spotkaniu artystycznym  znakomitą aktorkę Dominikę Ostałowską w inscenizacji „Pamiętnika z Powstania Warszawskiego” Mirona Białoszewskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pisząca para w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu z przyjemnością zawiadamia, że w poniedziałek, 8 listopada, o godz. 18:00 gościć będziemy na spotkaniu autorskim popularną  piszącą parę: Violettę Ozminkowski-Daukszewicz i Krzysztofa Daukszewicza. 

czytaj więcej

Kultura

Jarosław Sokół w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza w najbliższy czwartek  21.10.2021 r. o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej  (ul. Piłsudskiego 15) na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – poczytnym pisarzem, cenionym scenarzystą i znakomitym tłumaczem.

czytaj więcej

Kultura

Trzy filmy premierowo oraz „Furioza” przedpremierowo w Cinema3D!

15 października br. w kinach sieci Cinema3D premierowo można będzie zobaczyć między innymi: film „Venom 2: Carnage”, „Ostatni pojedynek” z Benem Affleckiem, Mattem Damonem i Adamem Driverem oraz animację „Ainbo - strażniczka Amazonii”. Ponadto 16 października odbędą się przedpremierowe pokazy polskiego dramatu „Furioza”.

czytaj więcej

Kultura

„Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, „Wyszyński - Zemsta czy przebaczenie” oraz „Mała Wielka Stopa 2: w rodzinie siła” premierowo w Cinema3D!

Od 17 września na wielkim ekranie widzowie będą mogli zobaczyć film „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej, biograficzną produkcję „Wyszyński - Zemsta czy przebaczenie”, a na najmłodszych kinomanów czeka „Mała Wielka Stopa 2: w rodzinie siła”.

czytaj więcej

Kultura

Cinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na najnowszą część przygód agenta 007!

13 września br. Cinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na film „Nie czas umierać”. Już dziś kup bilet i zobacz wyczekiwaną, 25. odsłonę przygód agenta Jej Królewskiej Mości w reżyserii Cary Joji Fukunaga. Film „Nie czas umierać” wejdzie na ekrany 1 października br. Bilety są dostępne w kasach kin sieci Cinema3D oraz przez stronę www.cinema3d.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Maraton horrorów już 10 września w CINEMA3D!

Gotowi na noc pełną ekstremalnych wrażeń? Już 10 września czeka na Was MARATON HORRORÓW. To niezwykła okazja, by zobaczyć premierowo „WCIELENIE” – najnowszy film Jamesa Wana, jednego z najbardziej uznanych twórców horrorów ostatnich lat (odpowiedzialnego m.in. za serię „Obecność”).

czytaj więcej

FAMA 2021

FAMA: dzień szósty, ostatni

Wielkie finałowe widowisko inspirowane głośną publikacją Rafała Księżyka „Dzika rzecz – polska muzyka transformacji”, rozmowa o książce Piotra Oleksego na nowo tworzącej wyspiarski mit, kabareciarze oraz koncerty finałowe warsztatów muzycznych – Solo Act oraz wokalnych. Ostatni dzień Famy to doznania co najmniej intensywne.

czytaj więcej

FAMA 2021

Laboratorium Fama

Dzień piąty to przede wszystkim wydarzenie uświetniające pięćdziesięciolecie działalności zespołu Laboratorium oraz jubileusz pięćdziesięciolecia trwania Famy na kulturalnej mapie Polski. Ale także: kolejne spotkanie literackie, projekt site-specific i znów sporo muzyki. Wśród wykonawców: Bajzel, The White Panda, Ania Sama, Heima, Chłodno, Dobre sobie oraz Part of the Kitchen.

czytaj więcej

Wydarzenia

Legendarne LABORATORIUM na Famie

Wydarzenie specjalne na Festiwalu Fama w Świnoujściu przygotowane z myślą o pięćdziesięcioletniej działalności zespołu Laboratorium oraz jubileuszu pięćdziesięciolecia trwania Famy na kulturalnej mapie Polski.

czytaj więcej

FAMA 2021

Szepty Ludojada

Pokaz filmów krótkometrażowych, przestrzenna instalacja artystyczna, rozmowy o literaturze i oczywiście muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka. Famy dzień czwarty to imponująca dawka sztuki, powodująca silne uzależnienie. Antidotum nie istnieje, gdyż jest to uzależnienie ze wszech miar pozytywne i pożądane. Uwaga! Popołudniowe koncerty zostały przeniesione z Promenady Zdrowia do Sali teatralnej MDK Świnoujście. 

czytaj więcej

FAMA 2021

Temperatura famowego krajobrazu

Fama, dzień trzeci: interakcyjny performance, literacka rozmowa o Górnym Śląsku oraz potężna dawka muzyki w każdym niemal gatunku. Będzie muzyczna wrażliwość, rytuał, bezkompromisowość, pustynny trans i pulsowanie… Jedziemy!

czytaj więcej

FAMA 2021

Dzień drugi: taneczny wtorek

Literatura: Ziemowit Szczerek. Muzyka: szymonmówi, Swiernalis, Brodacze Live Act oraz Jakub Lemiszewski. To artyści drugiego dnia Famy. Jest nieźle, prawda? Szczególnie, że na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia