Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

14. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Biblioteka. Oczywiście!

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego serdecznie zaprasza mieszkańców i gości Świnoujścia do skorzystania z oferty kulturalno-edukacyjnej, przygotowanej w ramach obchodów 14. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8 – 15 maja), któremu w roku 2017 będzie towarzyszyło hasło: „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Usedomer Literatur Tage 2017 z udziałem świnoujścian

Od 26 do 29 kwietnia Wyspa Uznam była jedną ze stolic europejskiej literatury. Spotkania z pisarzami, panele dyskusyjne, wręczenie Uznamskiej Nagrody Literackiej, a wreszcie muzyka klasyczna w najlepszym wydaniu – tym żyły niemieckie kurorty naszej wspólnej wyspy. W najważniejszych wydarzeniach Uznamskiego Tygodnia Literatury Świnoujście reprezentowali członkowie Klubu Literackiego „Na Wyspie”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Awangarda, która stała się klasyką

Miejska Galeria Sztuki Współczesnej ms44 zaprasza 5 i 6 maja na otwarcie wystawy Andrzeja Ciesielskiego „Moje Archiwum”. Artysta i zarazem kurator pokaże swoją kolekcje sztuki współczesnej, prace 33 twórców. W  prezentowanym w galerii zbiorze będzie można zobaczyć obrazy, grafiki i zdjęcia wybitnych twórców z drugiej połowy XX wieku. Wystawie towarzyszyć będą prezentacje performance w wykonaniu wykładowców, Akademii Sztuk Pięknych i Wyższej Szkoły Filmowej: prof. Ewy Zarzyckiej, prof. Janusza Bałdygi i prof. Józefa Robakowskiego. 

czytaj więcej

Wojewódzki Turniej Teatru Jednego Aktora

Monodram Kasi Dominiak zachwycił jury w Szczecinie

Świnoujścianka Katarzyna Dominiak wygrała Turniej Teatru Jednego Aktora, który odbył się 23 kwietnia w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Uzdolniona młoda artystka będzie reprezentować miasto i całe województwo zachodniopomorskie w konkursie ogólnopolskim w Słupsku. 

czytaj więcej

Wydarzenia

10 lat plenerów w Kamminke

Zapraszamy na wyjątkową wystawę. Wyjątkową, bo jej autorami są ludzie związani z naszą Wyspą, niezależnie od tego po której stronie granicy mieszkają. Galeria ART Miejskiego Domu Kultury zaprasza na wernisaż wystawy z okazji X-lecia plenerów w malowniczej wsi Kamminke, tuż na Zalewem Szczecińskim.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wiosennie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego serdecznie zaprasza w ostatnim tygodniu kwietnia 2017 - na cykl wydarzeń kulturalno-edukacyjnych dla wszystkich, pod hasłem: „Wiosennie w Bibliotece”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Koncert Wiosenny w MDK

Każdego roku, w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia organizuje, przy współpracy Miejskiego Domu Kultury, KONCERT WIOSENNY w wykonaniu znakomitej ORKIESTRY WOJSKOWEJ w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Z okazji Światowego Dnia Poezji Janina Miecznik zaprezentowała swój nowy tomik

18 lat temu, podczas odbywającej się w Paryżu 30 sesji UNESCO, jej uczestnicy przyjęli deklarację ustanawiającą 21 marca Światowym Dniem Poezji. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W proklamującym święto poezji dokumencie sygnatariusze napisali m.in., że dzień ów ma „dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Poetyckie popołudnie z Janiną Miecznik

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zapraszają serdecznie w dniu 21 marca b.r. o godz. 16:00 na spotkanie autorskie Pani Janiny Miecznik, wieloletniej członkini świnoujskiego Klubu Literackiego "Na Wyspie", która na początku 2017 roku wydała swój najnowszy tomik poezji pt.: "Dialog ze sobą".

czytaj więcej

Wydarzenia

Przebój sezonu w Świnoujściu

Już pierwszego kwietnia kolejny spektakl na scenie Miejskiego Domu Kultury. „Przebój sezonu” w reżyserii Krzysztofa Jaroszyńskiego to komedia w przewrotny sposób opowiadająca, jak jednego dnia możesz być na szczycie, a już następnego będziesz na dnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Kobiety Kobietom” w Galerii Art

W imieniu MDK Świnoujście zapraszamy na wernisaż wystawy „Kobiety Kobietom” do Galerii Art Miejskiego Domu Kultury. Swoje prace wystawi trójka artystek – Alina Polak-Kalwaryjska, Małgorzata Sikorska oraz Elżbieta Sas.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Kobiet w MDK

Już 5 marca (niedziela) Miejski Dom Kultury oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku zapraszają na koncert „Hej Baby, Baby nad Babami” w wykonaniu zespołu męskiego „Chwaty” i solistów studium wokalnego UTW pod dyrekcją Barbary Okoń.

czytaj więcej

Spotkania

Miejska Biblioteka na jubileusz

Obchodząca w 2017 roku Jubileusz 70-lecia działalności na rzecz społeczności lokalnej Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza na szerg ciekawych wydarzeń artystycznych, które odbędą się w najbliższym czasie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Alosza Awdiejew zagra w Świnoujściu

Alosza Awdiejew, człowiek-orkiestra. Wybitny artysta, który łączy swoją wieloletnią karierę sceniczną z pasją i pracą na polach szerokopojętej kultury i nauki. Człowiek-instytucja, wyjątkowy artysta estradowy i jednocześnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktor, felietonista, tłumacz, pisarz, kompozytor.

czytaj więcej

Wydarzenia

Logos śpiewa kolędy

Miejski Młodzieżowy Chór Logos z MDK w Świnoujściu, pod dyrekcją Elżbiety Naklickiej zaprasza na koncert, który odbędzie się w niedzielę 29. stycznia w Kościele pw. św. Stanisława i Bonifacego B.M. przy ulicy Siemiradzkiego 9. Koncert rozpocznie się o godzinie 12:45.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jacek Dehnel odwiedzi Świnoujście

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić we wtorek, 31 styczna 2017 r. o godz. 11:00 na spotkanie z wybitnym młodym twórcą, Panem Jackiem Dehnelem – pisarzem, poetą i tłumaczem, który odwiedzi nasze Miasto w ramach cyklu spotkań autorskich: Stacja Nowa Książka. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna Zachodniopomorska Wiosna Poezji z Klubem Literackim „Na Wyspie”

Szczeciński Inkubator Kultury – siedziba Zachodniopomorskiego Oddziału Związku Literatów Polskich gościła 20 stycznia przedstawicieli najaktywniejszych ośrodków i grup literackich z naszego regionu. Celem spotkania było posumowanie ubiegłorocznych działań, w tym przede wszystkim –pierwszej edycji Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji oraz uzgodnienie planów na rok 2017. Do udziału w spotkaniu zaproszony został Klub Literacki „Na Wyspie” ze Świnoujścia. Świnoujskich literatów reprezentował w szczecinie prezes Maciej Napiórkowski.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury

Tu nauczysz się tańczyć

Miejski Dom Kultury zaprasza na zupełnie nowe zajęcia taneczne. Do wyboru propozycje zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dla dorosłych. - W końcu na naukę tańca nigdy nie jest za późno – zachęcają instruktorzy MDK. - Można będzie spróbować swoich sił w podstawach baletu lub w tańcu współczesnym. Albo po pracy przyjść na taniec relaksacyjny.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia