Sobota, 21 lipca 2018r.

Imieniny: Daniela, Diany, Wawrzynca

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Grechuta Festival - Świnoujście 2017 startuje już jutro!

Trzecia edycja GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2017 czyli interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty już od najbliższego poniedziałku! Od 31 lipca do soboty, 5 sierpnia 2017 roku, na mieszkańców i gości Świnoujścia czekać będzie kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych z udziałem blisko dwustu artystów.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Od G. F. Haendla do G. Gershwina

W ostatni lipcowy piątkowy wieczór organowy XIX Międzynarodowego Festiwalu, w Galerii Mistrzów miał wystąpić J. Schlage z Niemiec - niestety zachorował i w zastępstwie wystąpił mistrzowski niemiecki Duet; Frank ZIMPEL- organista i Alexander PFEIFER – trębacz, którzy wspólnie występują od 16-tu lat, a wystąpili już w ponad 400 koncertach nie tylko w Niemczech, ale także w Europie, Egipcie i po raz trzeci w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend w Muszli

Przed nami kolejny pełen emocji weekend w Muszli. Już dzisiaj w ramach cyklu „Klubowe piątki” za konsoletą powita Was DJ Mistrz i klasyczne klubowe dźwięki. Jutro na parkiet zaprosi Was kolektyw Bass is Fundamental.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Kolejny koncert z Galerii Mistrzów

W ostatni piątek lipca na organach kościoła pw. Chrystusa Króla, koncert w Galerii Mistrzów miał zagrać Johannes SCHLAGE z Niemiec. Niestety – zachorował i nie wystąpi.

czytaj więcej

Muszla zaprasza

Wild Style Funky Nights

Przed nami kolejna energetyczny weekend w Muszli. Na spotkanie z  muzyką funk / soul / disco / breakbeat / hip hop zaprasza EmilOne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Plejada gwiazd na Grechuta Festiwal

GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE to interdyscyplinarny festiwal sztuk, i jednocześnie znak pamięci wybitnego artysty – Marka Grechuty. W programie tego wielobarwnego korowodu artystycznych rozmaitości obok spektakli, wystaw, filmów oraz spotkań, króluje muzyka. Całość tworzy oryginalny repertuar nawiązujący do poetyki twórczości Marka Grechuty. Artyści występujący na Festiwalu są zobowiązani do wplecenia w repertuar własnych interpretacji utworów legendarnego barda

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Koncert Muzyki Romantycznej

W kolejny piątkowy wieczór (21 lipca) w kościele pw. Chrystusa Króla przy zabytkowych organach z 1927r. zasiądzie - znana stałym bywalcom Festiwalu - Ewa SAWOSZCZUK - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie organów prof. Piotra Grajtera i prof. Radosława Marca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kabaret Skeczów Męczących na fali!

Nie wiemy, ile stopni będzie miał w tym roku Bałtyk, czy zmieścicie się na plaży ze swoim parawanem i czy rybka w smażalni na rogu nadal jest taka dobra. Wiemy natomiast, że wakacje nad morzem będą w tym roku niepowtarzalne dzięki Kabaretowi Skeczów Męczących!

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

W Galerii Mistrzów zagrał angielski wirtuoz

Za nami kolejny koncert festiwalowy. W miniony piątek (14.07.), tym razem po raz drugi słuchaliśmy wirtuoza gry organowej Christophera WEAVER'a z Anglii. Koncert rozpoczął utworamifrancuskiego kompozytora romantyzmu Gabriela Pierne'a. Już w melodyjnym Preludium zabłysnął wirtuozerią gry, w Cantilene delikatnością, a w Scherzando doskonałą techniką.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend w Muszli

Przed nami kolejny pełen emocji weekend w Muszli. Już dzisiaj w ramach cyklu „Klubowe piątki” za konsoletą powita Was DJ Mistrz i solidna dawka house'owym dźwięków. Jutro na parkiet zaprosi Was Marek „Student A” Pędziwiatr, czyli kolejna edycja Boom Bap Nite!

czytaj więcej

Wydarzenia

Można już kupić bilety na Grechuta Festival

Ruszyła sprzedaż biletów na koncerty i spektakle w ramach zbliżającego się wielkimi krokami Grechuta Festival Świnoujście 2017. Chociaż udział w znakomitej większość wydarzeń podczas tegorocznej edycji festiwalu jest bezpłatny, to jednak na część koncertów będą obowiązywały bilety. Ich cena jest wyjątkowo przystępna - 30 złotych na koncerty w Amfiteatrze i 20 złotych na wydarzenia w Sali Teatralnej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Muzyka filmowa zabrzmi w Zoo Ueckermünde

W sobotę 15 lipca o godz. 13 w Zoo Ueckermünde zabrzmi muzyka filmowa w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet. Koncert odbędzie się w ramach trwającego od czerwca Baltic Neopolis Festival, III Międzynarodowego Festiwalu Muzyki.

czytaj więcej

XIX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe 2017

Muzyka Europy od Renesansu po wiek XX

Za nami kolejny koncert festiwalowy. W Galerii Mistrzów tym razem, w 19-letniej historii Festiwalu, słuchaliśmy kolejnego debiutu, rodzinnego duetu; gry organowej w wykonaniu Elżbiety Kaszyckiej-Kowalczyk i Michała Kowalczyka na skrzypcach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Woźniak, Geppert, Opania, Femme na Grechuta Festival – Świnoujście 2017

Trzecia edycja Grechuta Festival – Świnoujście już od 31 lipca do 5 sierpnia 2017 roku. Na program Festiwalu, zgodnie z jego interdyscyplinarnym charakterem, składają się wydarzenia muzyczne, teatralne, plastyczne, towarzyszą im spotkania z twórcami. Pełny program zostanie zaprezentowany podczas konferencji prasowych zaplanowanych na połowę lipca, ale organizatorzy sukcesywnie zdradzają nazwiska kolejnych gwiazd. Tydzień temu zaprezentowaliśmy pierwsze nazwiska, dziś czas na kolejne.

czytaj więcej

Wydarzenia

EJ!LATO w Muszli

Już w najbliższą sobotę (08.07) Muszla Bar i Restauracja zaprasza na imprezę z muzyką funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro! Zagra dobrze wszystkim znany DJ Mistrz.

czytaj więcej

Art Week Świnoujście 26-30 lipca

Muzyka klasyczna zabrzmi w Świnoujściu

Przez kilka dni Świnoujście i inne nadbałtyckie miejscowości rozbrzmiewać będą nie tylko szumem fal morskich i krzykiem mew, ale będą słyszalne też znane i lubiane przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu artystów z Polski i zagranicy. Tegoroczny Art Week, będący częścią cyklicznie odbywającego się Baltic Neopolis Festival, zapowiada się wyjątkowo interesująco.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia