Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Konkurs piosenki patriotycznej w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. To przewodnie hasło zainspirowało naszą społeczność szkolną do zorganizowania i uczestnictwa w „Konkursie piosenki patriotycznej”. Nad jego oprawą artystyczną czuwała Pani Mariola Krasowska, Bernadeta Wenta, Dagmara Ceroń i Sylwia Szostak.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Arturem Bursztą

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza w dniu 17 kwietnia (wtorek) o godz. 11:00 na wyjątkowe spotkanie autorskie, którego Gościem będzie Artur Burszta – założyciel i właściciel Biura Literackiego oraz niestrudzony, żarliwy promotor poezji.

czytaj więcej

Wydarzenia

10. Uznamskie Dni Literatury z wybitnymi gośćmi z Polski

W dniach od 11 do 14 kwietnia odbędą się 10. Uznamskie Dni Literatury. Przyświecać im będzie motto „Odważ się, aby być szczęśliwym!”. Nie tylko położenie jednego z najbardziej słonecznych i ciepłych miejsc nad Morzem Bałtyckim, na wyspie Uznam zapewnia idealne warunki do podjęcia tego tematu, lecz także historia wyspy dwóch krajów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na dwa niezwykłe spotkania z prawdziwym Przyjacielem Świnoujścia oraz naszej Biblioteki: Michałem Juszczakiewiczem – aktorem, reżyserem, producentem filmowym. Dwudniowe wydarzenie artystyczne, które opatrzyliśmy tytułem: „Michał Juszczakiewicz – twórca i odtwórca”, przybliży nam oblicze  jednego z najciekawszych polskich artystów, który ma odwagę realizować własną, niezależną drogę twórczą kierując się  pasją, wiedzą oraz prawdą i rzetelnością.

czytaj więcej

Wydarzenia

Stand-up No Limits: Paweł Reszela, Maciej Brudzewski

Stand-up No Limitsi Browar Miedziowy 44zapraszają na stand-upowy wieczór pełen śmiechu! 12 kwietnia publiczność w Świnoujściu będzie miała okazję zobaczyć najnowsze programy, aż dwóch komików! Wydarzenie zaczyna się o godz. 20:00. Bilety można nabyć w lokalu i on-line.

czytaj więcej

Wydarzenia

FAMA 2018. Pierwsze wieści

Świnoujska Fama to jeden z największych i najbardziej prestiżowych festiwali prezentujących młodą sztukę i kulturę w Polsce. Jednocześnie to jedyny festiwal, który obok prezentacji artystycznych, nastawiony jest także na doskonalenie warsztatu młodych twórców każdej dziedziny sztuki. Program Famy to prezentacja autorskiego dorobku uczestników, realizacja projektów premierowych, sekcje warsztatowe w poszczególnych dziedzinach oraz prezentacja renomowanych artystów sceny polskiej i światowej.

czytaj więcej

Kultura

„Pomiędzy pejzażem…” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa Pani Anny Nesteruk  pt:. „Pomiędzy pejzażem…”. Wernisaż odbędzie się w dniu 6 kwietnia ‘2018  (piątek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny!

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie teatralne z Ewą Dałkowską

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 21 marca (środa) o godz.17:00  na spotkanie teatralne z aktorką Ewą Dałkowską, która przeczyta fragmenty wspomnień Kazimiery Iłłakowiczówny ze zbioru „Ścieżka obok drogi”.

czytaj więcej

Kultura

Koncert Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia – wydarzenie wiosny

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia, obchodzące w tym roku 20-lecie działalności, serdecznie zaprasza na tradycyjny KONCERT WIOSENNY. W pierwszych dniach kalendarzowej wiosny, 26 marca (poniedziałek) o godz. 19-tej gościnne progi Sali Teatralnej MDK wypełni publiczność by muzycznie powitać wiosnę i posłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu pod batutą kapt. Grzegorza RUDNIKA, która kolejny raz przedstawi nowy program.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Koncert dla Pań” w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić: w dniu 8 marca (czwartek) o godz.17:00 – na okolicznościowy „Koncert dla Pań”; w dniu 9 marca (piątek) o godz.17:00 – na otwarcie wystawy grafiki i plakatu, której autorem jest Pan Marian Dębski (ze Szczecina).

czytaj więcej

Muzeum Rybołówstwa Morskiego zaprasza

70 lat żeglugi promowej ze Świnoujścia przez Bałtyk

W najbliższy piątek, 23 lutego, o godzinie 18.00, w Muzeum Rybołówstwa Morskiego nastąpi otwarcie wystawy: „70 lat żeglugi promowej ze Świnoujścia przez Bałtyk”. Pierwsze po II wojnie światowej, połączenie promowe ze Świnoujścia do Trelleborga w Szwecji uruchomiono 20 lutego 1948 r. Początkowo linię tę obsługiwały trzy szwedzkie statki, przystosowane do przewozu wagonów kolejowych. Rejs inauguracyjny wykonał prom SS Starke. Polska jednostka do obsługi tej linii weszła w 1950 r.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystawa Barbary Milewskiej połączy poezję z plastyką

„Obrazy igłą malowane” - to tytuł wystawy Barbary Milewskiej w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek, 9 lutego, w Galerii Biblioteki przy ul. Piłsudskiego 15. Początek o godz. 17.00. Na otwarciu tej ekspozycji warto być nie tylko ze względu na niezwykłą technikę jaką posługuje się autorka. Niecodzienna będzie również oprawa wernisażu, którą przygotowują uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Świnoujściu pod opieką nauczycielki języka Polskiego Iwony Dominiak.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obrazy igłą malowane

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy Pani Barbary Milewskiej pt:. „Obrazy igłą malowane”. 

X

czytaj więcej

Otwarcie wystawy w Willi „Irmgard”

Długi czas – fotografie znad Morza Bałtyckiego

Ponad rok po publikacji albumu fotografii „Długi czas - fotografie znad Morza Bałtyckiego” projekt powraca nad Bałtyk - więc tam, gdzie wszystko zaczęło się 12 lat temu. To hołd dla korzeni fotografii, cierpliwości i koncentracji na rzeczach najważniejszych. Fotografie z camerą obscurą.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Czego się obawiamy?

To pytanie, nurtujące zwłaszcza teraz , kiedy świat przedstawiany w telewizji, internecie i gazetach staje się coraz groźniejszy. A lęk przed nieznanym, staje się językiem współczesności, sztuka stara się pomóc znaleźć odpowiedź na to i podobne pytania. Czego się obawiamy? W Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej będziemy mogli skonfrontować się z tym pytaniem.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Dobre miejsce” w galerii sztuki

Niemal każda Galeria Sztuki to dobre miejsce. Miejsce w którym sztuka odsłania miękkie podbrzusze współczesnego świata, miejsce w którym nie wstydzimy się emocji które wzbudza dobra sztuka. I właśnie taka twórczość będzie prezentowana w Miejskiej Galerii Sztuki Współczesnej miejsce sztuki 44 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Biblioteka zaprasza

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na dwa wyjątkowe wydarzenia literackie, dedykowane Państwu z okazji obchodów Roku Jubileuszowego 70-lecia MBP.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świątecznie w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza dzieci na dwa dni konkursów, warsztatów i zabaw z czytaniem  – pod wspólnym hasłem: „Świątecznie w Bibliotece”.

czytaj więcej

Kultura

50 lat klubu „Na Wyspie”: gratulacje, spektakl i tomik w prezencie

Klub Literacki „Na Wyspie”, założony w 1967 roku przez świnoujską poetkę Annę Beatę Chodorowską, świętował w minioną sobotę pięćdziesięciolecie działalności. Obchody jubileuszu zyskały niezwykłą oprawę. Główna uroczystość odbyła się w sobotę 25 listopada. Sala teatralna Miejskiego Domu Kultury wypełniła się niemal do ostatniego miejsca.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia