Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Wydarzenia

Opera w amfiteatrze. Przyszły tłumy

Aż około 8,5 tysiąca widzów przyszło na Letni Festiwal Operowy Opery na Zamku zorganizowany w pierwszej połowie lipca w Świnoujściu, Kołobrzegu i Siemczynie! Najwięcej w Świnoujściu. Mieszkańcy oraz turyści, także z zagranicy, mogli wysłuchać koncertu (i obejrzeć!) „Opera na plaży – gala operowa. Benefis Wielkiego Turnieju Tenorów” oraz zobaczyć premierowy spektakl muzyczny – komedię „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego”.

czytaj więcej

Wydarzenia

4. Grechuta Festival Świnoujście 2018 tuż tuż

Za niespełna dwa tygodnie startuje czwarta edycja Grechuta Festival – Świnoujście 2018. Jeden z największych Festiwali artystycznych Pomorza Zachodniego odbędzie się między 29 lipca a 3 sierpnia. Trwa przedsprzedaż biletów, także na elektronicznych platformach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Gioachino Rossini nie tylko operowy

W kolejnym koncercie (13.07) po trzech latach, XX Festiwal Świnoujskie Wieczory Organowe ponownie gościł włoskich wirtuozów; organistę Michele CROESE i grającą na flugenhornie sopranowym Izabelę CROESE.

czytaj więcej

Wydarzenia

W Galerii Mistrzów włoską muzykę zagra włoski duet

W kolejny piątek 13 lipca usłyszymy małżeństwo znakomitych muzyków z Włoch. Na organach grać będzie Michele CROESE,który ukończył Konserwatorium im. Paganiniego w Genui fortepian, organy i klawesyn oraz dyrygenturę chóru w konserwatorium im. “Ghediniego” w Cuneo . Ukończył też kurs podyplomowy na wydziale fortepianu, klawesynu i organów w Akademii Muzycznej im. Chopina w Warszawie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Magiczny koncert wirtuozów

W pierwszym lipcowym (6.07) koncercie XX Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe wystąpiło czworo instrumentalistów. Po raz pierwszy przy organach Steinmeyera w kościele pw. Chrystusa Króla zasiadła Katarzyna OLSZEWSKA, organistka Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie, od 2007 r. kierownik artystyczny Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Barwy muzyki nie tylko organowej

Pierwsze, czerwcowe festiwalowe koncerty za nami. Przed nami kolejne. Bardzo ciekawie zapowiada się koncert 6 lipca , w którym festiwal gościć będzie czterech znakomitych muzyków.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przez muzyczne epoki

W kolejnym festiwalowym koncercie (29.06) wystąpiło troje muzyków; Małgorzata KLOREK – znana szczecińska organistka, kierownik artystyczny Festiwalu oraz Ewa RUŁKA – flecistka i Piotr PIECHOCKI – klarnecista. Rozpoczęli koncert utworem A. Vivaldiego Domine Deus – Gloria z perfekcyjnym współbrzmieniem trzech, jakże różnych instrumentów. Wykonanie tego utworu wprowadziło publiczność w ciepły, pogodny nastrój. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Festiwalowe zakończenie czerwca

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia wraz z parafią pw. Chrystusa Króla serdecznie zapraszają na koncerty XX Świnoujskich Wieczorów Organowych. Czerwcowe koncerty (29.06.) zakończy występ trzech muzyków.

czytaj więcej

Wydarzenia

XX Międzynarodowe Świnoujskie Wieczory Oraganowe. Rewelacyjna odsłona druga

W piątkowy wieczór (22 czerwca), świnoujska publiczność licznie przybyła na festiwalowy koncert by posłuchać gry Krzysztofa Czerwińskiego – świetnego organisty z dalekiej Australii. Absolwent poznańskiej „Szkoły Talentów”, stypendysta Eastman of Music w NY, a od kilku lat Dyrektor Muzycznego kościoła uniwersyteckiego Macquarie Chapel w Sydney. Rozpoczął koncert Toccatą F-dur D. Buxtehudego i Toccatą d-moll J.S. Bacha. Zagrał znakomicie, co publiczność nie tylko usłyszała, ale także zobaczyła na telebimie i nagrodziła burzliwymi brawami.

czytaj więcej

Wydarzenia

Konkurs Interpretacje Grechuta Festival Świnoujście 2018

Świnoujski epizod w twórczości Marka Grechuty, czyli sukcesy na Festiwalu FAMA,  zobowiązuje organizatorów do powrotu konkursowego charakteru festiwalu. Imprezie ponownie towarzyszyć będzie konkurs na interpretację piosenek Marka Grechuty. Organizatorem Konkursu jest Miasto Świnoujście. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacje w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na trzy wakacyjne wydarzenia literacko-artystyczne.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już wkrótce ruszy Letni Festiwal Operowy

Na deskach sceny świnoujskiego Amfiteatru odbyła się wspólna konferencja prasowa  Dyrektora szczecińskiej Opery na Zamku Jacka Jekiela i Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli również Zastępca Prezydenta Paweł Sujka oraz Dyrektor MDK Ryszard Kowalski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piękna inauguracja jubileuszowego XX Międzynarodowego Festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe

W miniony piątek (15 czerwca) koncertem zainaugurowano XX festiwalowe ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE wiosna, lato 2018. Wszystkoe jednak zaczęło się późną jesienią 1997r. od przypadkowego odkrycia pięknego brzmienia organów w kościele pw. Chrystusa Króla, przychylności ks. Kazimierza Sasadeusza - wtedy proboszcza parafii, a od kilku lat Jego następcy ks. Bogusława Gurgula oraz finansowego wsparcia władz Świnoujścia.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Nuty nie znają granic” – VI. Polsko-Niemieckie Dni Kultury i I. Polsko-Niemiecki Piknik bez granic na Promenadzie Europejskiej

Od  14. do 16. czerwca 2018 odbędą się już szóste Polsko - Niemieckie Dni Kultury pod nazwą „Nuty nie znają granic” organizowane przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy współpracy z Miejskim Domem  Kultury w Świnoujściu. Przez trzy dni w godzinach popołudniowych prezentowane będą w muszlach koncertowych w Ahlbecku i w Bansinie występy młodych muzyków z Polski i z Niemiec.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Ekostatki – prace konkursowe Przedszkolaków” w Muzeum

W najbliższą sobotę, 9 czerwca o godzinie 12.00, zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego na otwarcie wystawy „Ekostatki – prace konkursowe Przedszkolaków”. Na wystawie prezentowane będą prace dzieci biorących udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Ekologicznym ogłoszonym przez Przedszkole Miejskie nr 7 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia