Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Kultura

Kultura

Spotkania

Miejska Biblioteka na jubileusz

Obchodząca w 2017 roku Jubileusz 70-lecia działalności na rzecz społeczności lokalnej Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza na szerg ciekawych wydarzeń artystycznych, które odbędą się w najbliższym czasie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Alosza Awdiejew zagra w Świnoujściu

Alosza Awdiejew, człowiek-orkiestra. Wybitny artysta, który łączy swoją wieloletnią karierę sceniczną z pasją i pracą na polach szerokopojętej kultury i nauki. Człowiek-instytucja, wyjątkowy artysta estradowy i jednocześnie profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktor, felietonista, tłumacz, pisarz, kompozytor.

czytaj więcej

Wydarzenia

Logos śpiewa kolędy

Miejski Młodzieżowy Chór Logos z MDK w Świnoujściu, pod dyrekcją Elżbiety Naklickiej zaprasza na koncert, który odbędzie się w niedzielę 29. stycznia w Kościele pw. św. Stanisława i Bonifacego B.M. przy ulicy Siemiradzkiego 9. Koncert rozpocznie się o godzinie 12:45.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jacek Dehnel odwiedzi Świnoujście

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić we wtorek, 31 styczna 2017 r. o godz. 11:00 na spotkanie z wybitnym młodym twórcą, Panem Jackiem Dehnelem – pisarzem, poetą i tłumaczem, który odwiedzi nasze Miasto w ramach cyklu spotkań autorskich: Stacja Nowa Książka. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna Zachodniopomorska Wiosna Poezji z Klubem Literackim „Na Wyspie”

Szczeciński Inkubator Kultury – siedziba Zachodniopomorskiego Oddziału Związku Literatów Polskich gościła 20 stycznia przedstawicieli najaktywniejszych ośrodków i grup literackich z naszego regionu. Celem spotkania było posumowanie ubiegłorocznych działań, w tym przede wszystkim –pierwszej edycji Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji oraz uzgodnienie planów na rok 2017. Do udziału w spotkaniu zaproszony został Klub Literacki „Na Wyspie” ze Świnoujścia. Świnoujskich literatów reprezentował w szczecinie prezes Maciej Napiórkowski.

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury

Tu nauczysz się tańczyć

Miejski Dom Kultury zaprasza na zupełnie nowe zajęcia taneczne. Do wyboru propozycje zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i dla dorosłych. - W końcu na naukę tańca nigdy nie jest za późno – zachęcają instruktorzy MDK. - Można będzie spróbować swoich sił w podstawach baletu lub w tańcu współczesnym. Albo po pracy przyjść na taniec relaksacyjny.

czytaj więcej

Klub Literacki "Na Wyspie"

Anna Partyka-Judge na spotkaniu z mieszkańcami rodzinnego Warszowa

To kolejna w tym roku niespodzianka jaką przygotował Klub Literacki „Na Wyspie” dla mieszkańców prawobrzeża. W czwartek, 29 grudnia w filii Miejskiego Domu Kultury odbył się wieczór poświęcony wspomnieniom i literaturze. Tym razem okazją do jego zorganizowania była krótka wizyta w naszym mieście Anny Partyki-Judge.

czytaj więcej

Sezon 2017

W nowym roku dwa nowe festiwale

Miasto przygotowuje dwa nowe, duże wydarzenia na sezon letni w 2017 roku. Festiwal Art Port i Wakacyjne Miasto Kobiet odbędą się w lipcu, w sierpniu tradycyjnie Grechuta Festival i Fama

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna edycja SCENA Stand-Up przed nami

Jazz Club Central'a - SCENA kontynuuje cykl spotklań ze sceną stand-up'ową w Świnoujściu! Już w najbliższy piątek o godzinie 21.00 wystąpią Arkadiusz JAKSA Jakszewicz i Krzysztof Sawczuk.

czytaj więcej

MarabuArt w El Papa - Cafe Hemingway

Marabuty i trzewikodzioby Artura Cieślara

Niezwykłe spotkanie z Arturem Cieślarem w El Papa - Cafe Hemingway. W czwartek, 15 grudnia o godzinie 19:00 artysta otworzy wystawę swojego malarstwa. W piątek spotka się z mieszkańcami, aby porozmawiać o sztuce życia. 

czytaj więcej

Miejski Dom Kultury

Świąteczny koncert fortepianowy

Miejski Dom Kultury inauguruje nowy cykl koncertów. Tym razem w gościnnych wnętrzach Galerii Art z koncertem fortepianowym wystąpi Ewa Kowaluk. Świątecznie z nutką musicalu, będzie to podróż po najpiękniejszych utworach operetkowych mistrza Straussa i musicalowych przebojach. Nie zabraknie też tradycyjnych, polskich kolęd. Początek koncertu 17 grudnia 2016 r. o 17:00. Wstęp tylko z zaproszeniami – można je odebrać w kasie MDK lub w Galerii Art.

czytaj więcej

Wydarzenia

I po SC'ENDZIE...

To była najdłuższa tegoroczna impreza w Scenie. Trwała od piątku aż do niedzieli, z niewielkimi przerwami. I pokazała, że to bez wątpienia jedyne tego rodzaju miejsce w mieście. Integrujące ludzi, klimaty, gatunki.

czytaj więcej

Spotkania

Wigilijne życzenia poetów „Na Wyspie”

Nadszedł czas w którym coraz częściej myślimy o nadchodzących świętach. Coraz bardziej też pochłaniają nas przygotowania do tych, wyjątkowych w roku dni. Wielu już wyjeżdża albo planuje wyjazdy na rodzinne spotkania. Dlatego też świnoujscy twórcy z Klubu Literackiego „Na Wyspie” postanowili już w środę 7 grudnia spotkać się na uroczystej wigilii. W małej sali konferencyjnej Urzędu Miasta nie zabrakło choinki, opłatka i kolęd.

czytaj więcej

Wydarzenia

Oficjalne pożegnanie kultowego klubu

Zmiana właściciela budynku przy ul. Armii Krajowej 3 oraz jego plany inwestycyjne spowodowały, że z końcem roku zamknięty zostanie Jazz Club Central'a SCENA. Klub pożegna się ze swoimi gośćmi dwudniowym festiwalem, który odbędzie się w najbliższy weekend.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nowa wystawa w Willi „Irmgard“

Berliński malarz, grafik, ilustrator i karykaturzysta Roland Beier, który urodził się w 1955 roku w Meißen, zaprezentuje swoje pomysły w malarstwie, w porcelanie artystycznej i w grafice na wystawie pod nazwą „Morze Farb 2“.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekend w Scenie

Mimo, że koniec działalności Jazz Clubu Central'a - SCENA coraz bliżej, klub nie zwalnia tempa. Przed nami kolejne wydarzenia. Jeszcze dzisiaj w ramach Scena Stand-Up wystąpi Tomek Kołecki. A jutgro Andrzejki w Scenie i niezwodny DJ Mistrz.

czytaj więcej

Wydarzenia

Vinylovo w Scenie

Wyjątkowy wieczór w Jazz Clubie Central'a - SCENA. W ramach projektu "Przypływ Kultury" za konsoletą staną CLS i DJ Mistrz. Start o godzinie 22:30. Wstęp wolny.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia