Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Naprawią uszkodzenia.

Znowu remont falochronu

Prawie pół miliona złotych będzie kosztowała naprawa falochronu centralnego. Rok temu uszkodził go islandzki kontenerowiec.

czytaj więcej

Czy w Świnoujściu będą powstawać nowoczesne okręty wojenne?

Quo Vadis stocznio?

Wyprzedaż większości terenu zakładu a następnie włączenie go do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Czy tak będzie wyglądać najbliższa przyszłość dawnej Morskiej Stoczni Remontowej?

czytaj więcej

Dzień Dziecka w Forcie Anioła

W niedzielne popołudnie setki dzieci wraz z rodzicami bawiły się na festynie rodzinnym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez świnoujską Platformę Obywatelską.

czytaj więcej

Przedszkole Miejskie Nr 10 „Kolorowy Świat”

Słoneczny Piknik

Wydawało się, że zaplanowany coroczny Piknik Rodzinny w Przedszkolu Miejskim nr 10 „Kolorowy Świat”, się nie uda. Pogoda nas ostatnimi dniami nie rozpieszczała. Wczoraj 30.05.2014r. już od rana słońce rozjaśniło nastroje i poprawiło humor.

czytaj więcej

Biskup polowy Wojska Polskiego w Świnoujściu

W czwartek, 29 maja, z duszpasterską wizytą w Świnoujściu przebywał Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef GUZDEK. Podczas pobytu w Świnoujściu spotkał on się z kadrą dowódczą 8. Flotylli Obrony Wybrzeża oraz parafianami świnoujskiej Parafii Wojskowej.

czytaj więcej

Święto 12 Dywizjonu Trałowców

Dziesiątki bojowych operacji na Bałtyku oraz setki krajowych i międzynarodowych ćwiczeń w ramach NATO jak i Partnerstwa dla Pokoju, liderowanie okrętów polskich i zagranicznych oraz interwencje nurków - minerów to bilans działalności 12. Dywizjonu Trałowców w ostatnich latach. W niedzielę, 1 czerwca, jednostka obchodzi swoje święto – 49-lecie powstania.

czytaj więcej

Kultura

Karuzela (się) kręci

Od wczoraj trwa kolejna edycja Karuzeli Cooltury. Są debaty, spotkania autorskie oraz inne imprezy towarzyszące. Nic nie zauważyliście na mieście? I słusznie. Impreza odbywa się bowiem w Warszawie.

czytaj więcej

List od czytelnika

Warszowianie - cierpliwości!

Od kilku tygodni trwają prace przy przebudowie torowiska kolejowego na terenie Warszowa. Według niektórych „trwają” to zbyt duże słowo. Mało tego, ilość niedogodności z tym związanych narasta. Napisał do nas w tej sprawie pan Artur, mieszkaniec Świnoujścia.

czytaj więcej

Nowa atrakcja w dzielnicy nadmorskiej

Niezwykła figura z piasku powstaje na promenadzie

Od kilku dni tuż przy nowej promenadzie powstaje wielka rzeźba z piasku. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się w najbliższą niedzielę 1 czerwca 2014 o godzinie 11.00. Na razie możemy tylko zdradzić, że rzeźba będzie przedstawiała jedną z postaci z baśni Braci Grimm.

czytaj więcej

Jeszcze o sesji i tunelu

Decyzja dopiero we wrześniu

Ten tydzień stoi pod znakiem nowych informacji dotyczących budowy tunelu. Kiedy we wtorek jeden z dzienników napisał, że jest gotowy sposób finansowania inwestycji, wydawało się, że to milowy krok ku stałej przeprawie między naszymi wyspami. Rzeczywistość nie jest jednak taka różowa.

czytaj więcej

Zakończyły się manewry OPEN SPIRIT

ORP „Flaming” pozostał na morzu

We wtorek, 27 maja, zakończyły się międzynarodowe manewry OPEN SPIRIT. Uczestniczyli w nich marynarze z Grupy Nurków – Minerów oraz niszczyciel min ORP „Flaming” z 13. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Marynarze Grupy Nurków-Minerów wrócili już do macierzystej jednostki, natomiast „Flaming” dołączył do okrętów Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO operujących na Bałtyku.

czytaj więcej

Międzynarodowa wymiana młodzieży

Uczniowie GP2 z wizytą na Bornholmie

W dniach 18 – 22 maja jedenastu uczniów Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza pod opieką nauczycielek języka angielskiego: Pani Kariny Dydo oraz Pani Ewy Rucińskiej brało udział w wymianie międzynarodowej w Rønne na wyspie Bornholm.

czytaj więcej

Centrum Usług „Mulnik”

Miasto pyta przedsiębiorców

Miasto przygotowuje się do realizacji przedsięwzięcia pn. Centrum Usług „Mulnik”. Zadanie obejmować będzie rewitalizację powojskowych terenów w obszarze Nabrzeża Nr 87 i 91 oraz Basenu Mulnik. W ramach tego projektu utworzona zostanie strefa inwestycyjna przeznaczona pod działalność usługową, produkcyjno-składową oraz portową.

czytaj więcej

Atrakcji nie zabraknie

Dzień Dziecka

Główna miejska impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę 31. maja na placu Wolności, w godzinach 15.00 – 19.00. W programie między innymi: występy na scenie, konkursy, dmuchane miasteczko, czyli wodne kule, zjeżdżalnia, zamek, nauka robienia baniek mydlanych, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne – nauka graffiti i murale. Wszystko bezpłatne.

czytaj więcej

LIV Sesja Rady Miasta

Rowerzyści precz z placu?

Radny Rafał Pusz chce zamknąć dla rowerzystów Plac Wolności. Powód – przypadki potrącenia przez użytkowników jednośladów, korzystających z placu pieszych.

czytaj więcej

LIV Sesja Rady Miasta

Będą bilety miesięczne!

O planach Komunikacji Autobusowej pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem jednak, wydaje się że już nic nie stanie na przeszkodzie. Projekt uchwały wprowadzającej bilety miesięczne będą głosować dziś na posiedzeniu Rady Miasta nasi radni.

czytaj więcej

Strategia Rozwoju Miasta.

Nie tylko budżet obywatelski

Czy wiecie co to jest Wieloletni Strategiczny Program Operacyjny? Spróbujemy Wam wyjaśnić na podstawie informacji, które otrzymaliśmy z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 Następna Ostatnia