Piątek, 21 września 2018r.

Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Nasz patronat

Motywacje - Demotywacje

Oliwia Borys z III klasy Gimnazjum, wygrała tegoroczną edycję konkursu fotograficznego Motywacje – Demotywacje. Jej praca wybrana została niemal jednogłośnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Strefka bezpieczeństwa – nie tylko dla najmłodszych

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem dzieci? Jazda w pasach czy bez? I dlaczego? Po co foteliki? Jakie foteliki? Z przodu czy z tyłu? Na te i na wiele innych pytań związanych z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego odpowiedzą organizatorzy Strefki Bezpieczeństwa, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 na terenie portu jachtowego.

czytaj więcej

55 Sesja Rady Miasta

Nowy klub w Radzie Miasta

Radni Grupy Morskiej, Andrzej Szczodry oraz Sławomir Nowicki dogadali się z niezrzeszonym dotychczas radnym Rafałem Puszem. Dzięki temu powstał w Radzie nowy klub.

czytaj więcej

Edukacja

Ciekawa lekcja

Aż 800 najmłodszych odbiorców ciepła odwiedziło świnoujskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podczas dni otwartych w dniach od 2 do 13 czerwca.

czytaj więcej

Motywacja i Działanie

Przeciw dyskryminacji

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Świnoujścia przyglądali się zjawisku dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi i uzależnionych. Wszystko w ramach programu edukacji zdrowotnej.

czytaj więcej

55 Sesja Rady Miasta

Prezydent z absolutorium

Zgodnie z oczekiwaniem, Rada Miasta udzieliła Prezydentowi Miasta absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2013. Za głosowali radni SLD, PiS oraz Grupy Morskiej. Przeciw klub PO. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

czytaj więcej

LV Sesja Rady Miasta

Absolutorium niemal pewne

Dziś o godzinie 9 rozpocznie się 55 Sesja Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad będzie udzielenie absolutorium dla Prezydenta Miasta za wykonanie budżetu za miniony rok. Głosowanie powinno być formalnością.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pożar na działkach

Na terenie ogródków działkowych przy ul. Krzywej, przed godziną 6 rano, doszło do pożaru altanki. W akcji gaszenia brały udział 4 jednostki straży pożarnej. Nie wiadomo czy ktoś ucierpiał.

czytaj więcej

Edukacja

Prymus 2014

W dniu 25 czerwca, w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Świnoujście PRYMUS 2014 uczniom osiągającym w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych.

czytaj więcej

Przegląd prasy

Fakt nas docenił

Popularny dziennik FAKT opublikował w weekendowym numerze Wielki Ranking Nadbałtyckich Plaż odpowiadając swoim Czytelnikom na pytanie : dokąd warto w tym roku pojechać nad morze.

czytaj więcej

Nasza interwencja

Monte Cassino już się nie zapada

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych naprawiło – już po raz kolejny – zapadający się fragment ul. Monte Cassino. Tym razem jest szansa, że sytuacja nie będzie się powtarzać i był to ostatni remont w tym miejscu.

czytaj więcej

Pchli targ przeniesiony

Już w najbliższą sobotę, 28 czerwca, odbędzie się kolejny w tym roku pchli targ. Ale uwaga, po raz pierwszy w nowej lokalizacji, przy targowisku miejskim na ulicy Kołłątaja.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dziesięć w skali Beauforta

Najciekawiej zapowiadająca się impreza biegowa sezonu już za niewiele ponad 3 miesiące. Trwają zapisy do pierwszej edycji biegu uliczno - crossowego „Dziesięć w skali Beauforta”. Za 6 dni przestanie obowiązywać najniższa opłata wpisowego. Od 1 lipca za udział w biegu zamiast 20, zapłacimy 30 złotych.

czytaj więcej

Projektu edukacyjny „Miasta-Okręty”

Jubileusz Morskiego Turnieju

W sobotę, 21 czerwca, reprezentacje pięciu miast, których nazwy noszą okręty Marynarki Wojennej rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej RP". Turniej ten odbywa się co roku w ramach projektu edukacyjnego „Miasta-Okręty”. Tegorocznym zwycięzcą turnieju została reprezentacja Krakowa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bohaterowie nagrodzeni

Mieszkaniec Lubania uhonorowany za bohaterską postawę. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wysłał do rodzinnego miasta Damiana Komsy Świnoujskiego Srebrnego Dukata i list gratulacyjny.

czytaj więcej

Rankingu Miejscowości Nadmorskich

Głosujmy na Świnoujście

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami, startuje kolejna edycja Rankingu Miejscowości Nadmorskich organizowana przez portal www.czasnadmorze.pl . Dziesiątki tysięcy głosów w poprzednich edycjach, setki komentarzy i opinie turystów są niejednokrotnie wskazówką dla przy wyborze nadmorskiej miejscowości na zbliżające się wakacje.

czytaj więcej

Festyn na Prawobrzeżu

Zaproszenie na Dzień Rybaka

Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński oraz Miejski Dom Kultury zapraszają w niedzielę (29.06) o godzinie 15.00 na Dzień Rybaka w Bazie Rybackiej im. Lechosława Goździka w Świnoujściu przy ul. Dworcowej.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Szalone lato bez tańca

Szykowaliście się na Festiwal Szalone Lato Tańca? Nic z tego. Zaledwie tydzień przed rozpoczęciem kolejnej edycji imprezy, organizatorzy go odwołali. Powód – brak porozumienia z miastem w sprawach organizacyjnych właśnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Flaga bez świadków ale po raz szósty

Od wczoraj nad świnoujską mariną żeglarską znów powiewa błękitna flaga. Bawiąc się podczas hucznych dni morza mogliście tego nie zauważyć. Zamiast wspólnego z publicznością wciągania flagi, odbyła się skromna uroczystość, tylko w obecności mediów.

czytaj więcej

O!środek Działań Teatralnych

Świnoujście zagra na słowiańską nutę

Wczoraj o godz. 12:51 Słońce wstąpiło w znak Raka i rozpoczęło się kalendarzowe lato, a wczorajsza noc była najkrótszą w tym roku. Słowianie świętowali wówczas Noc Kupały, w późniejszym okresie zwaną Nocą Świętojańską. O!środek Działań Teatralnych ma pomysł, jak twórczo i zabawnie powrócić do prasłowiańskich korzeni i zaprasza dzisiaj do zabawy w słowiańskim klimacie wszystkich chętnych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 135 | 136 | 137 | 138 | 139 | 140 Następna Ostatnia