Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Rejs na pokładzie ORP Gniezno

Anna Kozieł zapłaciła za ten rejs 5000 złotych. Zapłaciła to złe słowo. Wygrała licytację podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cel licytacji – możliwość rejsu jednym z okrętów Marynarki Wojennej RP.

czytaj więcej

Niemieccy dziennikarze z wizytą w świnoujskiej marinie

Świnoujski port jachtowy był jednym z punktów wizyty grupy niemieckich dziennikarzy w naszym województwie. W ciągu kilku dni odwiedzili w sumie sześć portów jachtowych leżących na Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim. Wizyta odbyła się w ramach projektu "Marriage - lepsze zarządzanie mariną, konsolidacja sieci portów oraz marketing turystyki wodnej w obrębie Południowego Bałtyku".

czytaj więcej

Wejście na plażę później

Zmiana planów

Jedno z popularniejszych wejść na plażę jeszcze poczeka na gruntowną przebudowę. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom przed najbliższym sezonem zostanie jedynie utwardzona nawierzchnia.

czytaj więcej

Stała przeprawa - kolejny głos

Tunnel of Love

Dzisiejsza informacja na temat finansowania budowy tunelu pod Świną wzbudziła sporo emocji. Część z czytelników uważa, że to tylko przedwyborczy chwyt. Tymczasem głos w tej sprawie zabrała Poseł Ewa Żmuda-Trzebiatowska. Zapraszamy do lektury listu otwartego.

czytaj więcej

Kradzież na Basenie Północnym

Ukradł silnik z motorówki

Świnoujscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego, który minionej nocy ukradł silnik z motorówki na Basenie Północnym. Policjanci odzyskali także skradziony silnik zaburtowy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy zostały przedstawione zarzuty, za popełniony czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Nasz patronat

Uznam 2014 już jutro

Już jutro rozpoczyna się największa wystawa samochodowa na wyspach. Uznam 2014 to siódma już edycja tej imprezy. W nowym miejscu, na placu Wolności pokażą się wiodące firmy z branży motoryzacyjnej. W ostatniej chwili dołączy jeszcze jedna marka. Odwiedzający będą mogli obejrzeć najnowszy model Hondy CRV. Dziś zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi wystawcami.

czytaj więcej

Wandale znowu dali o sobie znać

Idioci w parku

Zniszczone ławki, powyrywane słupki, barierki i drzewa, pogięte i pourywane śmietniki. To efekt przejścia przez Park Zdrojowy nieznanych – mamy nadzieję tylko chwilowo – wandali.

czytaj więcej

Trwają prace modernizacyjne na przejazdach kolejowych

Utrudnienia w ruchu na prawobrzeżu

W dniach 23 maja - 18 czerwca 2014 w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Barlickiego w rejonie skrzyżowania z ul. Ku Morzu mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu. Prace będą prowadzone przy połówkowym zamknięciu pasa jezdni.

czytaj więcej

II. Polsko-Niemiecki Weekend Muzyczny

„Nuty nie znają granic”

W dniach 23. – 25. maja 2014 odbędzie się drugi polsko - niemiecki weekend muzyczny pod nazwą ,,Nuty nie znają granic” organizowany przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy udziale Miejskiego Domu Kultury ze Świnoujścia. Przez trzy dni w godzinach popołudniowych prezentowane będą w muszlach koncertowych w Ahlbecku, Heringsdorfie i Bansinie występy różnorodnych polskich i niemieckich grup muzycznych.

czytaj więcej

Premier Bieńkowska ma pomysł na stałą przeprawę

Tunel za 6 lat?

Czy Polskie Inwestycje Rozwojowe będą współfinansować budowę tunelu pod Świną. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Pisze o tym dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

czytaj więcej

Nasz patronat

Wystawa Uznam 2014 już za chwilę

Już za dwa dni Wystawa Uznam 2014. Siódma edycja największej tego typu imprezy na polskich wyspach to najlepsze firmy z naszego regionu zajmujące się branżą samochodową. Zapraszamy 24 i 25 maja na plac Wolności. Prezentujemy kolejnych wystawców.

czytaj więcej

Nietrzeźwy kierowca nie chciał się poddać badaniu

Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni mieszkaniec Międzyzdrojów, który przewoził autem 5 osób. Zatrzymany do kontroli mężczyzna próbował uniemożliwić policjantom wykonanie czynności odmawiając badania alkomatem, dlatego doprowadzono go do szpitala, gdzie pobrano krew. Kierowca alfy romeo odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

czytaj więcej

Wyjątkowy wyścig wzdłuż polskiego wybrzeża

Gutkowski vs. Adamczyk czyli jacht ENERGA vs. VOLVO V60 Plug-in Hybrid

W czwartek, 22 maja w wyjątkowej rywalizacji wodno-lądowej ze Świnoujścia na Hel, zmierzy się najlepszy polski żeglarz oceaniczny – Zbigniew Gutek Gutkowski oraz aktor Piotr Adamczyk. Gutek wystartuje na jachcie Energa, jednej z najnowocześniejszych jednostek regatowych na Bałtyku. Adamczyk poprowadzi VOLVO V60 Plug-in Hybrid. Obu Panów łączy zamiłowanie do samochodów oraz podejmowanie nowych wyzwań. Start zaplanowano na godzinę 10.00.

czytaj więcej

Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Cicha wojna

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu w dalszym ciągu trwa patowa sytuacja. Miasto walczy w sądzie, a placówką zajmują się równocześnie dwa towarzystwa.

czytaj więcej

Kradzież na promenadzie

Zdradziły go brudne spodnie

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego świnoujskiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mężczyzn, którzy włamali się do lokalu gastronomicznego i ukradli z niego nagłaśniający sprzęt. Grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.  

czytaj więcej

Zagrożony wyginięciem ptaszek zniknął z Karsiborskiej Kępy

Gdzie jest wodniczka?

Minął kwiecień, kończy się maj. To właśnie w kwietniu i maju nasze wyspy odwiedzał jeszcze kilka lat temu nieczęsto spotykany gość. Zakładał gniazda, samica składała 5-6 oliwkowych, brązowo nakrapianych jaj, z których po dwóch tygodniach wykluwały się młode. Jednak samice skrzętnie ukrywały się przed obserwatorami - to śpiew samca pozwalał wytropić rzadkiego ptaszka.

czytaj więcej

Spotkania konsultacyjne z mieszkańcami

Wszyscy decydujmy o przyszłości Świnoujścia

Trwają konsultacje społeczne na temat Wieloletnich Strategicznych Programów Operacyjnych na lata 2014 – 2020. Co to takiego? Najkrócej mówiąc, jest to spis najważniejszych zadań z różnych dziedzin, społecznych, gospodarzczych, promocyjnych, które miasto zamierza zrealizować we wspomnianym okresie. Będą one miały wpływ na rozwój naszego miasta przez najbliższe sześć lat, a więc i na to, jak nam wszystkim będzie się żyło w Świnoujściu.

czytaj więcej

Zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie

Czy dzieci kochają Świnoujście?

O tym, że Świnoujście jest lubiane przez rodziny z dziećmi wiadomo nie od dziś. Najwyższy czas to pokazać i zaznaczyć na wirtualnej mapie wakacyjnych wspomnień, a przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody.

czytaj więcej

Z zarządcami nieruchomości o gospodarce odpadami komunalnymi

W lipcu minie rok od chwili wprowadzenia w całym kraju nowych zasad gospodarki odpadami komunalnymi. W grudniu tego roku kończy się też umowa z dotychczasowym odbiorcą smieci, czyli firmą „Remondis”. To dobry czas na podsumowanie dotychczas obowiązujących zapisów i przygotowanie do wprowadzenia ewentualnych zmian w odbiorze odpadów od mieszkańców miasta.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 Następna Ostatnia