Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wielkanocna zabawa na promenadzie.

Jajcarska impreza

Nawet kilkaset osób przewinęło się przez imprezę zorganizowaną przez Świnoujską Organizację Turystyczną. Imprezę która kręciła się wokół jajka.

czytaj więcej

Wesołych Świąt!

Z okazji Wielkanocy, świąt nadziei i radości, naszym czytelnikom, serdeczne życzenia zdrowia, miłości, przyjaźni i życzliwości na każdy dzień składa redakcja.

czytaj więcej

Skradziono sprzęt do ratowania życia

W nocy z 17 na 18 kwietnia 2014 roku, najprawdopodobniej około godziny drugiej, z zaplecza Pływalni Miejskiej przy ulicy Żeromskiego 62 skradziono silnik motorowodny od łodzi ratowniczej Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Silnik marki Evinrude E  50DSLIIA 50KM  o numerze seryjnym: 05296735 08/2010. Kolor silnika biały, z napisani Evinrude (widoczny na zdjęciach).

czytaj więcej

Udana impreza Radia Szczecin i ŚOT

Szukali jaj na plaży

Tłumy mieszkańców miasta i turystów przyszły na miejską plażę w poszukiwaniu... jajek. Każde z nich zawierało wyjątkową nagrodę.

czytaj więcej

Pomimo wczesnej pory, już są kolejki na prom

No i się zaczęło

Już po 14 zaczęła się tworzyć długa kolejka do przeprawy promowej. Czas oczekiwania na prom w centrum to w tej chwili około 60 minut.

czytaj więcej

Plac Wolności gotowy na Święta

Fontanna i ogródek już działają

Dziś przed południem odbył się próbny rozruch fontanny na pl. Wolności. Pełne uruchomienie nastąpi przed Wielkanocą. Na placu działają też przykawiarniane ogródki.

czytaj więcej

Oddłużanie Gryfii kosztem MSR?

Wyprzedaż MSR: drugie podejście

Nie pomogły wielogodzinne dyskusje z prezesem Lesławem Hnatem podczas sesji Rady Miasta. Na nic się zdały protesty i apele związkowców. Nie odniósł skutku list do premiera Tuska wysłany przez europosła PiS Marka Gróbarczyka. Zgodnie z zapowiedzią Morska Stocznia Remontowa Gryfia ogłosiła kolejny przetarg i czeka na oferty zakupu 25 hektarów terenów dawnej MSR w Świnoujściu.

czytaj więcej

Więcej promów na święta

- W związku ze Świętami Wielkanocnymi Prezydent Miasta zdecydował o włączeniu do eksploatacji dodatkowych promów na obu przeprawach - informuje Robert Karelus rzecznik świnoujskiego prezydenta.

czytaj więcej

Okradł fryzjera, a w domu miał narkotyki i granaty

Nietypowa specjalizacja włamywacza

Amatora fryzjerskich akcesoriów zatrzymali wczoraj kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który włamał się do zakładu fryzjerskiego i ukradł kosmetyki, monitor oraz rejestrator monitoringu, powodując straty o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, ujawnili również kokainę oraz granaty. 29-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

czytaj więcej

Fundacja Mam Marzenie spełniła życzenie chłopca ze Świnoujścia.

Adrian zobaczył Madryt

Adrian Nowak jest po przeszczepie nerki. Jego marzeniem było spotkać się ze swoim idolem - Cristiano Ronaldo. Dzięki fundacji Mam Marzenie chłopak pojechał do Madrytu na mecz Realu.

czytaj więcej

Uczniowie poleniuchują dłużej

Przerwa świąteczna w szkołach potrwa od 17 do 22 kwietnia jednak gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich wrócą do szkoły dopiero w poniedziałek - 28 kwietnia. A wszystko to przez trzydniowy egzamin gimnazjalny. 

czytaj więcej

Przedświąteczne dylematy

Jak mądrze kupić jaja

Pod mój budynek podjechał transporter pełen palet z jajami - wszystkie bez oznakowań na skorupkach, bo - jak zapewniała sprzedawczyni - są to jajka prosto od gospodarza. Cena za sztukę - 1 zł. Chwila zastanowienia - kupić czy nie kupić? Postanowiłam zatem sprawdzić jak nie dać się zrobić sprzedawcom w jajo.  

czytaj więcej

Szkolne sklepiki po kontroli

Mimo starań prowadzących szkolnej sklepiki oraz dyrekcji szkół, duża część uczniów częściej kupuje słodycze i napoje gazowane, niż zdrowe kanapki czy wodę mineralną – taki jest efekt kontroli przeprowadzonej w świnoujskich placówkach. 

czytaj więcej

Na plaży do białego rana

"Malibu" zaprasza już 1 maja

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Widać to doskonale na świnoujskiej plaży, gdzie powstają pierwsze punkty rozrywkowe i gastronomiczne. Już 1 maja czeka nas wielka impreza z okazji otwarcia "Malibu Beach Club" - aktualnie trwają intensywne przygotowania i prace budowlane.

czytaj więcej

Czy miasto nareszcie ujednolici wygląd dorożek?

Dorożkarze w nowej odsłonie

Udało się rozstrzygnąć konkurs na nowy wizerunek dorożek. Czy tak będą wyglądać nowe stroje fiakrów? Wszystko wskazuje, że już od najbliższego sezonu będziemy mogli jeździć schludnie wyglądającymi dorożkami.

czytaj więcej

Nietypowy występ w Państwowej Szkole Muzycznej

Koncert bardzo niepoważny

W miniony piątek na scenie Miejskiego Domu Kultury odbył się nietypowy koncert. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej mniej poważnie niż zwykle, podeszli do muzyki poważnej.

czytaj więcej

Ważne inwestycje na prawobrzeżu miasta

Dla żeglarzy i turystów

W poniedziałek (14.04) Prezydent Janusz Żmurkiewicz i Jarosław Rzepa, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, podpisali umowę o dofinansowanie dwóch ważnych dla rozwoju miasta inwestycji.

czytaj więcej

Centrum Aktywizacji Zawodowej zaprasza

Targi pracy „Sezonowa rekrutacja”

Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu informuje iż w dniu 09 maja 2014r. od godziny 13.00 przy ul. Matejki 11 w Świnoujściu organizowane są targi pracy pod hasłem „SEZONOWA REKRUTACJA” pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Pana Janusza Żmurkiewicza. Planowane przedsięwzięcie będzie zorganizowanie na zewnątrz. 

czytaj więcej

Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne.

Policja ostrzega!

Okres zbliżających się świąt to pora wzmożonych zakupów oraz podróży. Pośpiech, roztargnienie, zatłoczone środki komunikacji miejskiej i międzymiastowej to sytuacje, w których nietrudno stać się ofiarą przestępstwa. Jak co roku, w tym okresie zachodniopomorscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców województwa wspólnie z innymi służbami mundurowymi.  

czytaj więcej

Konkurs plastyczny z nagrodami

Polska 10 lat w Unii Europejskiej

Miejski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI do udziału w konkursie plastycznych z okazji rocznicy wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 Następna Ostatnia