Poniedziałek, 24 lutego 2020r.

Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Ranking "Wspólnoty"

Jak gruby mamy portfel

Pismo samorządu terytorialnego "Wspólnota" od trzynastu lat przygotowuje ranking najbogatszych samorządów. Sprawdziliśmy, jak zamożni byli mieszkańcy Świnoujścia w ubiegłym roku.

czytaj więcej

Bezpieczna Plaża

Będzie się działo na plażach Świnoujścia!

Przeszkolenie 1000 osób w ramach Szkoły Pierwszej Pomocy. Przygotowanie 12 pokazów ratownictwa wodnego Grupy Interwencyjnej WOPR dla ponad 70 tysięcy widzów. Do rozdania 8 tysięcy opasek bezpieczeństwa. Do tego organizacja Mistrzostw Polski Ratowników Wodnych WOPR i „Terminaliady”, czyli specjalnych mistrzostw dla mieszkańców i turystów. W najbliższy weekend startuje „Bezpieczna Plaża” – kolejny etap kompleksowego projektu „Bezpieczne Miasto” realizowanego przez spółkę Polskie LNG, Fundację Zawsze Bezpieczni i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Zakończenie praktyk podchorążych

Jak co roku w okresie wakacyjnym podchorążowie gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej zdobywają doświadczenie w marynarskich jednostkach wojskowych. W tegorocznych praktykach w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczyło 42 wojskowych studentów różnych specjalności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wpław ze Świnoujścia do Krynicy

Czternastu policjantów z całego kraju bierze udział w pływackiej sztafecie wzdłuż polskiego wybrzeża. Cel – zebranie jak największej kwoty pieniędzy dla Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

czytaj więcej

Tragedia na plaży

Czy tak trudno uwierzyć w wypadek?

Wczorajsza tragedia na plaży poruszyła mieszkańców miasta. Pierwsze doniesienia mówiły o długich poszukiwaniach i akcji ratowniczej. W rzeczywistości, akcja przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Jak więc było?

czytaj więcej

Projekty za kilkaset milionów złotych

Świnoujście 2015 - miasto wielkich inwestycji

Multiplex z czterema salami kinowymi, luksusowe apartamentowce i centra rekreacyjne, hotele 4 i 5-gwiazdkowe, galerie handlowe, aquapark i dwupoziomowe molo. To wszystko już w najbliższych latach powstanie w Świnoujściu, a najciekawiej zapowiada się II kwartał przyszłego roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tragedia na plaży [aktualizacja]

Ośmiolatek utopił się na plaży w Świnoujściu. Ratownicy zauważyli chłopca wypadającego z dmuchanego koła do wody. Po 10 minutach poszukiwań wyłowiono nieprzytomnego. Reanimacja nie przyniosła skutku.

czytaj więcej

Miasto

Pchli targ nadal raz w miesiącu

Janusz Żmurkiewicz w całości odrzucił sugestie handlowców z pchlego targu. Petycję w sprawie kosmetycznych zmian w kwestii organizacji tego wydarzenia podpisało kilkudziesięciu zainteresowanych.

czytaj więcej

Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG

Dofinansowanie za dobry pomysł

W ślad za powołaniem w ostatnim tygodniu czerwca br. Funduszu Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG, ruszył pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie projektów na rzecz rozwoju Świnoujścia. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca września, a już w październiku Rada Funduszu wybierze najciekawsze inicjatywy, które otrzymają wsparcie.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Nowy dowódca 13. Dywizjonu Trałowców

Dzisiaj, 11 lipca, na terenie Portu Wojennego w Gdyni miała miejsce uroczystość przekazania obowiązków dowódcy 13. Dywizjonu Trałowców. Dowodzenie jednostką objął komandor porucznik Piotr Sikora. Służbę na tym stanowisku zakończył natomiast komandor porucznik Krzysztof Rybak, który pełnił obowiązki dowódcy jednostki od października 2011 r.

czytaj więcej

Miasto

Sala ślubów w nowej odsłonie

Na przełomie września i października planowane jest zakończenie prac pomieszczeń adaptowanych na potrzeby sali ślubów w budynku przy ulicy Wyspiańskiego 35 c. W chwili obecnej wykonawca prac remontowo-budowlanych przygotowuje posadzki i ściany. 

czytaj więcej

Kultura i Sport

Imprezy towarzyszące Match Racing

Widowiskowym wyścigom żeglarzy podczas Mistrzostw Europy w Match Racingu będą towarzyszyły imprezy kulturalno – sportowe m.in. konkurs plastyczny dla najmłodszych
pt. „Terminal LNG w Świnoujściu”, program edukacyjny i symulator statku w namiocie Polskiego LNG, rejsy statkiem i regatowymi jachtami Skippi650, zajęcia z nordic walking i treningi biegowe.

czytaj więcej

Nadleśnictwo może zamknąć lasy

Płacimy za brudasów

Tak wyglądały okolice dawnego przejścia granicznego na końcu ul. Grunwaldzkiej. Sterta gruzu i innych śmieci rosła. Najpierw lekko na uboczu, a później przy samej ulicy. To tylko jedno z wielu dzikich wysypisk w mieście.

czytaj więcej

Turystyka

Zwiększ legalnie swoje dochody! Warto

Sezon letni to dla jednych czas wypoczynku, dla innych czas wytężonej pracy, dającej możliwość dodatkowego, zgodnego z prawem zarobku. Mieszkańcy regionu wypoczynkowego, nieprowadzący działalności gospodarczej, posiadający lokale mieszkalne lub nadwyżki powierzchni mieszkalnej, mogą wykorzystać fakt zamieszkiwania na terenie atrakcyjnym turystycznie i uzyskać dodatkowe przychody – legalnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Stocznia stanie na dwie godziny

Punktualnie o godzinie 11, połączone stocznie w Świnoujściu i Szczecinie rozpoczną dwugodzinny strajk ostrzegawczy. To kolejny krok związków zawodowych w walce o prawa pracowników.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Święto 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych

Wczoraj, we wtorek 8 lipca, 63. rocznicę powstania obchodził 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych. Z okazji święta, na okrętach dywizjonu zacumowanych w świnoujskim Porcie Wojennym podniesiono wielką galę banderową.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Uważajcie pod nogi i koła

Ścieżka rowerowa w reprezentacyjnej części miasta powoli się sypie. Niestety, mogą przez to ucierpieć ludzie. Nasz czytelnik przysłał nam zdjęcie zniszczonego fragmentu przy ul. Uzdrowiskowej.

czytaj więcej

Edukacja

Miła wizyta na Basztowej

Podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Świnoujściu niespodziewanie odwiedził doktor Paweł Lubicz z serialu Klan, czyli prywatnie Tomasz Stockinger. Popularny aktor przebywał w naszym mieście na jedenastym już Morskim Turnieju Gwiazd w Tenisie Ziemnym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 Następna Ostatnia