Wtorek, 23 kwietnia 2019r.

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Rozstrzygnięcie przetargu jeszcze w tym tygodniu

Krakowianie zbudują skatepark?

Minął termin składania ofert na kolejny przetarg dotyczący przebudowy istniejącego przy ul. Matejki skateparku.

czytaj więcej

Już dziś debata o Unii Europejskiej.

Zapytaj o Unię Europejską

Zapraszamy na spotkanie przedwyborcze z kandydatami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Debata odbędzie się już dziś, 12 maja o 18.30 w Galerii Art, przy Wojska Polskiego 1/1.

czytaj więcej

ZWiK zaczyna czyścić sieć

Od 11 maja 2014 roku Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu przystępuje do corocznego przed sezonem letnim płukania sieci wodociągowej w lewobrzeżnej części miasta.

czytaj więcej

XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec 2014

Julia była pierwsza, czyli nasi w Jeleniej Górze

Julia Jurczak (na zdjęciu) z rodzicami była pierwszą mieszkanką Jeleniej Góry, która zasiadła w plażowym koszu, przywiezionym wprost ze Świnoujścia. Kosz jest jednym z elementów naszego stoiska na XVI Międzynarodowych Targach Turystycznych Tourtec 2014, które właśnie trwają w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Szpital w trosce o zdrowie pacjentów?

Nowy szyld, stara witryna

Zadzwoniła do nas pani Agata, czytelniczka naszego portalu, która jest zaniepokojona, a nawet zbulwersowana polityką informacyjną Szpitala Miejskiego w Świnoujściu.

czytaj więcej

Eurowybory 2014

Debata z kandydatami do Parlamentu UE

12 maja odbędzie się spotkanie z kandydatami do Europarlamentu, startującymi z regionu wyborczego Zachodniego Pomorza i Lubuskiego. Podczas debaty organizatorzy zapoznają zebranych z rolą i znaczeniem Parlamentu Europejskiego dla krajów Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Koncert w MDK

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbył się niezwykły koncert z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli numer 11 i 5, Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, przedszkola specjalnego „Jeżyk” oraz podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Świnoujściu.

czytaj więcej

Kto obejmie schronisko dla zwierząt?

Nie czekają na decyzję sądu

Czy otwarty konkurs na opiekuna schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu ogłoszony właśnie przez Miasto, oznacza koniec problemów ze schroniskiem? Umowa na prowadzenie tego obiektu obowiązywać ma od 1 czerwca 2014r. do 31 maja 2015 r. Władze Świnoujścia przeznaczyły na ten cel dotację w wysokości 240 tys. zł.

czytaj więcej

Przedszkolaki z wizytą w SP Nr 1

„Mała Akademia Sztuki”

We wrześniu najstarsze dzieci opuszczą przedszkole i rozpoczną naukę w szkole. „Muchomorki” z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy Świat” kochają swoje przedszkole, ale z niecierpliwością i ogromnym zainteresowaniem czekają na ten wrześniowy dzień.

czytaj więcej

Przytór

Rusza budowa ośrodka żeglarskiego

Spółka R.W.G. ze Szczecina będzie wykonawcą I etapu budowy szkolnego ośrodka żeglarskiego w Przytorze. W przetargu startowało 5. oferentów ze Szczecina, Świnoujścia, Goleniowa i Miękowa. Zwycięzca zaoferował najniższą cenę – 2 mln 96 tys. złotych. Najwyższa oferta opiewała na 3 mln 273 tys. złotych.

czytaj więcej

Pod patronatem scie24.pl

Targi Pracy "Sezonowa rekrutacja"

Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu  informuje iż w dniu 09 maja 2014r. od godziny 13.00 przy ul. Matejki 11 w Świnoujściu organizowane są targi pracy pod hasłem „SEZONOWA REKRUTACJA” pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Pana Janusza Żmurkiewicza.  Planowane przedsięwzięcie będzie zorganizowanie na zewnątrz.

czytaj więcej

OHP w rocznicę wstąpienia do UE

Pokazać możliwości

Od dzisiaj (wtorek 6 maja) do najbliższego piątku trwać będzie projekt "Wyginam śmiało ciało - jak Cię widzą tak Cię piszą", realizowany przez Ochotniczy Hufiec Pracy w związku z 10-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Partnerami projektu są młodzież z CJD Insel Usedom z Zinnowitz oraz uczniowie świnoujskiego Gimnazjum Nr 1. Projekt połączono z Dniami Otwartymi OHP i prezentacją "Smakujemy Europę".

czytaj więcej

SkyCash - mobilne parkowanie w Świnoujściu

Za postój zapłacimy telefonem!

W Świnoujściu można regulować należność za parkowanie korzystając z systemu płatności przez komórkę SkyCash. Rozwiązanie działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i pozwala na płacenie wyłącznie za realny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju.

czytaj więcej

"Kubusiowi przyjaciele natury"

Zagłosuj i pomóż wygrać!

Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” bierze udział w konkursie „Kubusiowi przyjaciele natury”. Bardzo zależy im nam na naszych głosach!

czytaj więcej

Wyjątkowa lekcja historii

Świnoujska młodzież w Marszu Żywych

28 kwietnia 2014 roku uczniowie Technikum Zawodowego nr 1 w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu po raz kolejny uczestniczyli w Marszu Żywych w Oświęcimiu. Po przejechaniu ponad 1500 km, oddali wraz z młodzieżą z całego świata, hołd pomordowanym Żydom w czasie II wojny światowej.

czytaj więcej

69. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu

W dniu 8 maja, w Świnoujściu, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający 69. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

czytaj więcej

10-lat w Unii Europejskiej

Wyjątkowa wystawa zdjęć przed Muzeum

„Inwestycje, które zmieniły Świnoujście”, taki tytuł nosi wystawa prezentowana przed Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ekspozycja została przygotowana z okazji 10 - lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

czytaj więcej

XX-lecie Unity Line

Ze Świnoujścia w świat, już od dwudziestu lat!

Właśnie w maju spółka Unity Line, firma od początku swego istnienia ściśle związana ze Świnoujściem, obchodzi 20-lecie działalności. Dziś trudno sobie wyobrazić wakacyjną widokówkę czy panoramę naszego miasta bez promu Unity Line w tle.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 154 | 155 | 156 | 157 | 158 | 159 Następna Ostatnia