Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Konkurs plastyczny z nagrodami

Polska 10 lat w Unii Europejskiej

Miejski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI do udziału w konkursie plastycznych z okazji rocznicy wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. 

czytaj więcej

Polskie LNG realizuje nowy projekt

Świnoujście bezpieczne

Polskie LNG realizuje w Świnoujściu projekt, jakiego nie było dotąd w żadnym innym polskim mieście. Jego efektem będzie trwały wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i gości kurortu. Inwestor terminalu LNG objął programem „Bezpieczne Miasto” wszystkie miejscowe szkoły podstawowe i gimnazjalne, szpital, a także służby mundurowe. Zakupiony zostanie sprzęt do ratowania życia, setki ratowników medycznych i strażaków trafi na specjalistyczne szkolenia, a tysiące uczniów wyszkoli się w udzielaniu pierwszej pomocy.

czytaj więcej

Włamywał się do samochodów

...bo wpadł na głupi pomysł

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do dwóch samochodów stojących na parkingu i ukradł radioodtwarzacz. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Czy nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie?

Niebezpieczne podstawówki

Szkoła podstawowa powinna być spokojnym miejscem, w którym nasze dziecko czuje się bezpiecznie, uczy się, bawi, poznaje inne dzieci i zawiera przyjaźnie. Miejscem, gdzie dziecko odnajduje się w relacjach z innymi, rozwija emocjonalnie i nabiera umiejętności społecznych. Tymczasem wbrew obiegowej opinii to nie gimnazja, ale właśnie szkoły podstawowe są najbardziej niebezpiecznymi placówkami w polskim systemie edukacji.

czytaj więcej

Mieszko ma talent!

Rewelacyjny saksofonista wygrywa!

Można być uczniem klasy o profilu matematyczno-fizycznym i jednocześnie znakomicie grać na instrumencie? Można. Udowodnił to Łukasz Dobosz, porywając szkolną widownię w "Mieszko ma talent" grą na saksofonie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej

Przestępczy duet w areszcie

Przestępczy duet trafił wczoraj do policyjnego aresztu w Świnoujściu. Obaj kompani znaleźli się tam z różnych powodów - jeden z powodu ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, drugi to sprawca uszkodzenia drzwi wejściowych do klatki schodowej. 41-latek następne półtora roku spędzi za kratkami, a jego 40-letni kolega stanie niebawem przed sądem. 

czytaj więcej

Sprawa schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Dwa Towarzystwa pod jednym dachem

Od dzisiaj pieczę nad schroniskiem dla bezdomnych zwierząt obejmuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Niebyłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że miasto ciągle znajduje się w sporze prawnym z poprzednim zarządcą.

czytaj więcej

II Międzyprzedszkolny Turniej „W dwa ognie”

Przedszkolaki na parkiecie

Osiem zespołów ze świnoujskich przedszkoli miejskich oraz oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół Publicznych nr 4 wzięło udział w II Międzyprzedszkolnym Turnieju „W dwa ognie”. Małych zawodników dopingowali rodzice, dziadkowie oraz koleżanki z przedszkola, które specjalnie na turniej wcieliły się w grupy czirliderek.

czytaj więcej

Szkolenie z eksploatacji ładunków wydłużonych

W środę, 9 kwietnia, odbył się kurs instruktorko-metodyczny związany z eksploatacją uzbrojenia. Jego uczestnikami były osoby, które odpowiedzialne są za obsługę wyrzutni ładunków wydłużonych dużych oraz samych ładunków. Obejmował szkolenie teoretyczne oraz część praktyczną.

czytaj więcej

Urząd Miasta odpowiada spółdzielni w sprawie śmieci

A wystarczy zadzwonić!

Mieszkańcy bloku mieszkalnego, kamienicy, domku jednorodzinnego i każdej innej zamieszkanej nieruchomości mają prawo bezpłatnie otrzymać kontener lub worek do wywozu odpadów budowlanych (drzwi, wanna, kafelki itp.). 

czytaj więcej

Ciekawa propozycja na wakacje.

Zostań ratownikiem WOPR

Nie masz pomysłu na wakacje? Lubisz wodę, plażę i wyzwania? Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma dla Ciebie propozycję.

czytaj więcej

Czy wyspa Wolin stanie się drugą Islandią?

Gorące źródła nad Bałtykiem

Czy za 5 lat Międzyzdroje będą miały własne baseny termalne w których turyści wykąpią się przez cały rok? Jest na to szansa. Władze sąsiedniej gminy rozpoczęły przygotowania do wykorzystania wód geotermalnych.

czytaj więcej

Odzyskano samochód skradziony w Niemczech

10 lat za kradzież Opla Corsy

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odzyskali wczoraj skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec samochód osobowy o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali także mężczyznę podejrzewanego o związek z tym przestępstwem.

czytaj więcej

W najbliższą niedzielę w Jazz Clubie Scena odbędzie się wyjątkowa impreza.

Wieczór wegański

Jesteś miłośnikiem zdrowego odżywiania? A może nie wyobrażasz sobie niedzielnego obiadu bez kawałka mięsa? Lub wręcz przeciwnie - warzywa to twoje jedyne menu? Nieważne. Ten wieczór jest dla wszystkich. Przygotuj wegańską potrawę i przyjdź z nią Sceny!

czytaj więcej

Mimo zapowiedzi, na bilety okresowe jeszcze poczekamy

Opłaca się, czy nie?

Kiedy podczas lutowej sesji Rady Miasta zastępca prezydenta miasta, Barbara Michalska zapowiedziała, że od kwietnia pojawią się w naszych autobusach bilety miesięczne, wydawało się, że wszystko jest już załatwione. Niestety, rzeczywistość nie jest taka różowa.

czytaj więcej

Święto Sybiraków w Mieszku

Pamiętać i szanować

W kwietniu (miesiącu pamięci narodowej ) w LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I od wielu lat organizuje się uroczystości poświęcone Sybirakom. Na te tragiczne karty naszej historii próbujemy spojrzeć z perspektywy osobistych doświadczeń ofiar zbrodni sowieckich. Za każdym razem wykorzystujemy inne źródła - wspomnienia, listy, wiersze czy wyznania osób pokrzywdzonych.

czytaj więcej

Gimnazjalisto. Przyjdź zobaczyć jak wygląda liceum od środka.

Drzwi otwarte w Mieszku

Po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I otwiera swoje podwoje dla gimnazjalistów. O godz. 17 w środę 9 kwietnia br. w auli rozpoczną się drzwi otwarte, których celem jest promocja szkoły wśród uczniów gimnazjum.

czytaj więcej

Znana psycholog dziecięca odwiedzi Świnoujście.

Zapytaj Superniani!

Dorota Zawadzka, znana przede wszystkim jako telewizyjna "Superniania", spotka się z mieszkańcami Świnoujścia w najbliższy piątek (11.04) o godzinie 17.30 w auli Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Narutowicza.

czytaj więcej

Przyspiesza budowa terminala gazowego

Budują z zapałem i energią

Dobre wiadomości z budowy terminalu LNG w Świnoujściu. Kilka dni temu Enea Operator włączyła zasilanie stacji energetycznej 110 kV, która dostarczy energię elektryczną na budowie Gazoportu, umożliwiając rozruch urządzeń technologicznych, a w przyszłości zapewni odpowiednią moc potrzebną do działania terminalu.

czytaj więcej

Miasto próbuje rozwiązać problem braku miejsc na pochówki.

Nowy cmentarz za 8 milionów

Jeszcze w tym roku ruszą prace związane z budową nowej część cmentarza komunalnego. W ramach projektu powstanie około 7000 miejsc na pochówki oraz kaplica cmentarna.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 156 | 157 | 158 | 159 | 160 | 161 |  Następna Ostatnia