Czwartek, 24 sierpnia 2017r.

Imieniny: Jerzego, Bartosza, Haliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Szpital miejski

We wrześniu dwie nowe karetki

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 na początku września do Szpitala Miejskiego im Jana Garduły trafią dwa ambulansy transportowe. Natomiast do końca tego roku, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, placówka wzbogaci się o stół operacyjny, elektrokardiogram oraz KTG – urządzenie do monitorowania płodu w łonie matki.

czytaj więcej

Miasto

Sail Świnoujście 2017. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV

Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Wojska Polskiego. Nadal obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu

W związku z trudnościami związanymi z usunięciem awarii urządzeń odwodnienia drogi przedłuża się czas obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Wojska Polskiego, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bałtycką do granicy Państwa. Do odwołania obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 t.

czytaj więcej

Miasto

Bliżej porozumienia z UBB

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz rozmawiał dziś z pełnomocnikiem Deutsche Bahn Peterem Heisse. Pełnomocnik przyznał, że jego celem jest porozumienie, które uwzględniałoby uzasadnione oczekiwania strony polskiej. Dodał również, że strona niemiecka przywiązuje dużą wagę do polsko – niemieckiej współpracy. Docenia dotychczasową postawę prezydenta oraz Miasta Świnoujście, otwartość, dzięki której udało się z sukcesem zrealizować wiele transgranicznych projektów, w tym między innymi kolej UBB.

czytaj więcej

Ranking Skyscannera

Świnoujście wśród 25 najatrakcyjniejszych morskich plaż na świecie!

Cztery polskie nadbałtyckie kurorty trafiły do rankingu Skyscannera jako najwspanialsze nadmorskie zakątki świata. To Dębki, Łeba, Jurata i nasze Świnoujście. - To miejsce czyste, piaszczyste i przyjazne do kąpieli, a co najlepsze ciągle go przybywa – napisano w uzasadnieniu obecności Świnoujścia w rankingu.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na ulicy Wojska Polskiego

W związku z koniecznością usunięcia awarii urządzeń odwodnienia drogi w dniach 4 - 13 sierpnia 2017 r. na ulicy Wojska Polskiego wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bałtycką do granicy Państwa obowiązuje całkowity zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5 tony.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rekordowe Miasteczko Uzdrowiskowe

Aż 9029 zł zebrali wolontariusze podczas Miasteczka Uzdrowiskowego, które odbyło się w ostatnią sobotę, to prawie 2000 zł więcej niż rok wcześniej. Cała kwota została przekazana na cele statutowe świnoujskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Spacerując po parku zaatakował smyczą

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który naruszył nietykalność cielesną dwóch osób. Nietrzeźwy 50-latek, będąc z psem na spacerze w parku, uderzył smyczą oraz pięścią w twarz siedzące na ławce kobiety. Zatrzymanego w miejscu zamieszkania sprawcę doprowadzono do policyjnej celi, a następnie przedstawiono zarzuty. Oprócz konsekwencji karnych, mężczyzna będzie musiał uiścić na rzecz pokrzywdzonych finansową nawiązkę.

czytaj więcej

Miasto

We wtorek o 17.00 zabrzmią syreny

1 sierpnia 2017 r o godzinie 17.00 przez minutę zabrzmią syreny alarmowe istniejące w naszym mieście i województwie. Zgodnie z decyzją wojewody, ich uruchomienie będzie sprawdzeniem i jednocześnie upamiętnieniem 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujscy policjanci na elektrycznych rowerach

Od piątku świnoujscy policjanci mogą korzystać podczas służb z elektrycznych rowerów. Jednoślady oraz materiały profilaktyczne w postaci dziecięcych apteczek do udzielania pierwszej pomocy zostały pozyskane dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach kampanii „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”.

czytaj więcej

Policjanci zapobiegli tragedii

Świnoujski dzielnicowy wspólnie z policjantem ze szczecińskiego Oddziału Prewencji Policji uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone. Profesjonalizm oraz szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy sprawiły, że 60-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską.

czytaj więcej

Policja ostrzega

71-letnia pani Krystyna „wyprowadziła w pole” oszustów

Sprawy dotyczące oszustów działających metodą „na wnuczka” czy „na policjanta” zawsze przykuwają uwagę. Tym bardziej wtedy, gdy oszuści są zatrzymywani. Tak było w opisanym poniżej przypadku. Policjanci działali niemalże jak w filmach, a 71-letnia mieszkanka podbydgoskiego Osielska dokonała niebanalnej rzeczy, umożliwiając policjantom zatrzymanie oszustów.

czytaj więcej

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego o finansowaniu tunelu

- Budowa tunelu pod Świną jest traktowana przez Komisję Europejską jako bardzo ważny projekt, jeden z głównych do współfinansowania przez Unię Europejską – powiedział dziś w Świnoujściu Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki. – Aktualnie komisja wspólnie z Jaspers prowadzi ocenę tego projektu. Decyzja o przeznaczeniu unijnych środków na tę inwestycję zapadnie w trzecim kwartale tego roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uzdrowisko Świnoujście zaprasza do swojego miasteczka

W sobotę 29 lipca już po raz 9 odbędzie się „Miasteczko Uzdrowiskowe” organizowane przez „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. Wydarzenie na stałe wpisało się w świnoujski kalendarz sezonowych imprez, co rocznie przyciągając rzesze turystów, kuracjuszy oraz mieszkańców miasta Świnoujście. Spółka zaprezentuje swoją ofertę uzdrowiskową, sanatoryjną, gastronomiczną oraz rehabilitacyjną.

czytaj więcej

Świadczenia rodzinne

Nowe wnioski 500+ od 1 sierpnia

Od 1 sierpnia 2017 r. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu rozpocznie wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczeń wychowawczych (Rodzina 500+), świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2017/2018.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia