Czwartek, 19 października 2017r.

Imieniny: Ziemowita, Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Transgraniczna ścieżka Świnoujście –Ahlbeck

Ponad pół miliona rowerzystów w 4,5 miesiąca!

To już są konkretne dane, a nie tylko szacunki. Od momentu zamontowania czujnika do zliczania rowerzystów, czyli od 15 maja 2017 r do końca sierpnia przez transgraniczną ścieżkę Świnoujście –Ahlbeck przejechało 431.291 rowerzystów, a do dziś 4 października  531. 016!

czytaj więcej

Stanowisko SLD w sprawie przeładunku siarki

Turystyka zamiast przemysłu. Radni przeciwni niebezpiecznym przeładunkom

Radni z klubu SLD sprzeciwiają się przeładunkom siarki granulowanej w świnoujskim OT Port. - Nie chcemy, żeby ta siarka była w Świnoujściu przeładowywana. Była przeładowywana ponad 20 lat i  zostało to skutecznie uniemożliwione. Miasto Świnoujście jest miastem uzdrowiskowym i turystycznym, sprzeciwiamy się, aby wystąpiło zagrożenie tych funkcji, ale także życia i zdrowia naszych mieszkańców - apelowała przewodnicząca klubu Joanna Agatowska.

czytaj więcej

Inwestycje

Zaczyna się przebudowa ulicy Białoruskiej

Prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ulicy Białoruskiej firmą Met-Instal sp. z o.o. z Goleniowa. – Firma ma 60 dni na wykonanie prac. Koszt inwestycji to 283 tysiące 641 złotych – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. Przebudowa obejmie całość ulicy, czyli 171 metrów od skrzyżowania z ulicą Sosnową do Norweskiej. Wcześniej przebudowany został chodnik po obu stronach ulicy.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał z prędkością 109 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Stróże prawa apelują o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Za kierownicą siedział poszukiwany z sądowym zakazem

Policjanci z Posterunku Świnoujście-Warszów zatrzymali poszukiwanego do odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności 32-latka, który kierował samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu, za co dodatkowo może spędzić za kratkami pięć lat i otrzymać obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

czytaj więcej

Kronika policyjna

W czasie wolnym od służby uratował życie 69-latki

Funkcjonariusz świnoujskiej komendy potwierdził, że policjantem jest się przez całą dobę. W czasie wolnym po służbie zareagował i bez wahania ratował życie starszej kobiecie, która straciła przytomność na skutek ulatniającego się w jej mieszkaniu gazu oraz ratował życie innych lokatorów wieżowca.

czytaj więcej

Inwestycje

Rusza budowa przystani jachtowej w Łunowie

Przystań ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstanie także  obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Będzie też slip do wodowania łodzi, wiaty rowerowa oraz grillowej.

czytaj więcej

Miasto

Wandale w parku. Czy kiedyś zrozumieją swoją głupotę?

Zniszczone dwie ławki i dwa nowe kosze na śmieci – to efekt działań wandali w Parku Zdrojowym.  Niestety, w naszym mieście nadal dochodzi do takich sytuacji! Kiedy wreszcie przyjdzie czas, że wszyscy zrozumieją, iż takimi działaniami uderzamy sami w siebie i nasze pieniądze? Za kilka tysięcy złotych, które teraz trzeba będzie wydać , można byłoby kupić kilka nowych śmietniczek czy ławek, czy wydać na cokolwiek innego, co służyłoby wszystkim, a nie – mówić wprost – wyrzucić w błoto. Bo jak inaczej nazwać usuwanie skutków zwykłej głupoty?

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2018. Świnoujścianie – głosujcie!

Jeszcze tylko jutra 29 września 2017 r. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Do wyboru jest 20 propozycji. Jedna osoba może oddać dwa głosy: po jednym na projekt twardy i miękki.  Można też oddać tylko jeden głos. Nie można natomiast oddać dwóch głosów w jednej kategorii, czyli na projekty twarde lub miękkie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pokazy balonowe. Organizatorzy nie zamierzają się poddawać

Prognozy na najbliższy weekend są takie, że wiatr będzie ponad 6 metrów na sekundę. Balony nie lubią wiatru, a ten jest zbyt silny, by odbył się pokaz – mówią organizatory pokazów balonowych na plaży, które miały odbyć się w ten weekend. Zapewniają jednak, że nie poddają się i wierzą, że w październiku trafią w końcu na tzw. „okienko pogodowe”, które pozwoli przeprowadzić to wspaniałe wydarzenie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już po raz trzeci. Morskie czytanie z Grupą Morską w szpitalu

Już po raz trzeci z inicjatywy Stowarzyszenia Grupa Morska - Cała Naprzód w świetlicy naszego szpitala odbyło się spotkanie przeznaczone dla pacjentów. Tym razem gościem był artysta malarzpan Marek Mamica, który przeczytał naszym pacjentom fragment książki Czesława Centkiewicza „Czy foka jest biała?”.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Policjanci zabezpieczyli 20 kg tytoniu bez akcyzy

Policjanci ze Świnoujścia zabezpieczyli 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Uszczuplenie Skarbu Państwa w tym przypadku to kilkanaście tysięcy złotych. Za przestępstwo skarbowe odpowie 29-letni świnoujścianin.

czytaj więcej

Plaża

Zapraszamy na XII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców o Puchar Prezydenta Miasta

Po raz dwunasty już zawody odbędą się w najbliższą niedzielę 1. października 2017 r., na plaży koło Wiatraka. Początek o godz. 12.00. Rejestracja uczestników rozpocznie się od godziny 11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i całe rodziny. – Nasza impreza to już tradycja. Odbywa się co roku na przełomie września i października – mówią organizatorzy ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyoukushin. – Mistrzostwa to doskonała okazja do aktywnego, wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

czytaj więcej

Wydarzenia

To był fajny Piknik

24 września 2017r. w świnoujskiej Muszli Koncertowej odbył się Piknik Rodzinny, organizowany pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście w ramach Kampanii Promującej Rodzicielstwo Zastępcze. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja oraz dobre humory. Była świetna zabawa i okazja do porozmawiania o rodzicielstwie zastępczym.

czytaj więcej

Kronika policyjna

25-letni kierujący z kumulacją przestępstw i wykroczeń

Świnoujscy policjanci zatrzymali 25-latka, który kierując samochodem osobowym marki Renault, popełnił kilka przestępstw i wykroczeń. Świnoujścianin był nietrzeźwy, jechał bez wymaganych uprawnień, nie zastosował się do dwóch sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi, w tym jednego dożywotniego, nie zatrzymał się do kontroli, pomimo nadawanych sygnałów błyskowych i dźwiękowych, podejmując ucieczkę oraz nie posiadał żadnych wymaganych przepisami dokumentów, a prowadzonego przez niego auto jechało w nocy bez włączonych świateł i nie posiadało aktualnych badań technicznych. Mężczyznę czekają bardzo surowe konsekwencje prawne i finansowe.

czytaj więcej

Miasto

Gospodarny Samorząd. Świnoujście w pierwszej dziesiątce

Świnoujście, jako jedyne z zachodniopomorskiego, znalazło się w pierwszej 10 Rankingu Gospodarny Samorząd, uzyskując tytuł Laureata w kategorii miast na prawach powiatu. Takiej oceny dokonano podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy. To pierwsza edycja rankingu, który przygotowali eksperci Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, Instytutu Studiów Wschodnich oraz organizatorzy Forum Ekonomicznego w Krynicy.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Promujący „wizję zero” Edward na drogach w Świnoujściu

Świnoujscy policjanci przyłączyli się 21 września do prowadzonej w krajach europejskich akcji pod nazwą "Edward", czyli „Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach” (European Day Without A Road Death). Akcja ta powstała z inicjatywy Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego – TISPOL, do której należy polska Policja i promuje ,,wizję zero”, czyli ZERO śmiertelnych osób wypadków drogowych w tym konkretnym dniu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia