Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Centrum Usługowo-Doradcze o krok od otwarcia

W czwartek 30 listopada 2017 roku o godzinie 11.00 nastąpi oficjalne otwarcie Centrum Usługowo-Doradczego w Świnoujściu. CUD utworzony został w ramach projektu „Transgraniczna sieć Centrum Usługowo-Doradczych Euroregionu Pomerania wraz z Powiatem Märkisch Oderland”. W projekcie uczestniczy 9 partnerów z Polski i Niemiec, jednym z nich jest w tym Gmina Miasto Świnoujście.

czytaj więcej

Miasto

Grudzień na wyspach. Zobacz pełen program imprez

Za kilka dni rozpocznie się jeden z najmilszych miesięcy w roku – grudzień. To w końcu miesiąc Mikołajek, Bożego Narodzenia i Sylwestra. Jakie imprezy, wydarzenia czekają nas w tym roku w naszym mieście? Poniżej publikujemy program.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Motołaje” zapraszają!

Policjanci i NSZZ Policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, Zrzeszenie „Czarne wdowy”, klub motocyklowy „Motowyspiarze” oraz inni niezrzeszeni motocykliści zapraszają świnoujskie dzieci do wzięcia udziału w ósmej edycji imprezy mikołajkowej pod nazwą „Motołaje”, która odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 grudnia 2017 r. W imprezie swoje uczestnictwo zapowiedział również Św. Mikołaj.

czytaj więcej

Polityka

Wybory w świnoujskiej Platformie Obywatelskiej

W dniu 24 listopada odbyły się wybory władz w powiecie Świnoujście Platformy Obywatelskiej RP, zgodnie ze statutem partii są to wybory pierwszego szczebla. Podczas piątkowego spotkania wybrano władze statutowe na kolejną 4–letnią kadencję. W wyniku wyboru dokonanego przez zebranych członków Platformy Obywatelskiej RP w powiecie Świnoujście na funkcję przewodniczącego została powołana - Elżbieta Jabłońska.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie z kandydatami do służby w Policji

Wczoraj w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbyło się zorganizowane z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu oraz Powiatowego Urzędu Pracy spotkanie informacyjne dla kandydatów do służby w Policji. W spotkaniu uczestniczyli świnoujscy policjanci, a także przedstawiciele Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Szczecinie, którzy omówili zasady prowadzonego naboru oraz proces postępowania kwalifikacyjnego do służby w Policji.

czytaj więcej

Inwestycje

Został wybrany wykonawca tunelu

Komisja Przetargowa dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. Po dokładnym sprawdzeniu i weryfikacji 4 złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, iż najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. za kwotę 727.098.144 zł.

czytaj więcej

Ranking Rzeczpospolitej

Świnoujście wśród najlepszych

Już po raz trzynasty dziennik Rzeczpospolita przygotował zestawienie najlepszych polskich samorządów, którego podsumowanie nastąpiło wczoraj, podczas uroczystej Gali w Jarocinie. Laureaci Rankingu Samorządów 2017 to najlepsze w Polsce gminy i miasta pod względem zrównoważonego rozwoju.

czytaj więcej

Więcej miejsc dla najmłodszych

Filia żłobka po sąsiedzku

We wrześniu 2018 roku w budynku Liceum Katolickiego przy ulicy Wyspiańskiego powstanie filia Żłobka Miejskiego. Dodatkowy oddział zapewni miejsca opieki dla 30 maluchów ze Świnoujścia. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kradzież prądu wykryta podczas poszukiwań narkotyków

Policjanci w Świnoujściu zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden posiadał narkotyki, a drugi kradł nielegalnie energię elektryczną. Elementem łączącym obie te sprawy był lokal, w którym obaj wspólnie zamieszkiwali. 28- i 45-latkowi już przedstawiono zarzuty, mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

czytaj więcej

Konkurs

Czy wiesz, że...

- Takim pytaniem przez 12 tygodni, co piątek, witać będziemy internautów ze Świnoujścia. – informuje Grażyna Kołowiecka Prezes świnoujskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na stronie internetowej PEC, w aktualnościach, począwszy od 23 listopada br., znajdą państwo proste stwierdzenie, które związane jest z działalnością przedsiębiorstwa. Odpowiedź nie powinna przysporzyć nikomu trudności, a udzielenie czterech poprawnych – gwarantuje zdobycie nagrody.

czytaj więcej

Wydarzenia

Czasami bez słowa dziękuję

W dniu dzisiejszym, w Hotelu Interferie Medical Spa, odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, w związku z obchodzonym dziś w całym kraju Dniem Pracownika Socjalnego. W spotkaniu uczestniczyli także Zastępcy Prezydenta Barbara Michalska oraz Paweł Sujka, radni Rady Miasta Świnoujście, ks.dziekan Piotr Superlak oraz przedstawiciele miejskich instytucji współpracujących z MOPR.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Śmiertelne potrącenie pieszego bez odblasków

Świnoujscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 3. Idący poboczem 26-letni mężczyzna został potrącony przez przejeżdżający samochód ciężarowy. Stróże prawa apelują o noszenie odblasków, które w dużej mierze mogą wpłynąć na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

czytaj więcej

Miasto

Nowy projekt dla Świnoujścia – Bon Seniora i Bon Młodego Mieszkańca

Kluby Radnych Platformy Obywatelskiej RP oraz Grupy Morskiej - Cała Naprzód zgłosiły wspólne przedsięwzięcia do realizacji w budżecie miasta na rok 2018. Wspólnie zauważamy najbardziej istotne potrzeby mieszkańców, którzy po przeprowadzeniu wielu bardzo ważnych inwestycji miejskich, oczekują na realizację potrzeb społecznych.

czytaj więcej

Tesla skradziona w Świnoujściu odnaleziona

Zachodniopomorscy policjanci i funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świnoujścia odzyskali skradzioną Teslę. Pojazd o wartości pół miliona złotych nie zdołał opuścić Świnoujścia. Sprawcy ukryli go w garażu w centrum miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uczniowie ZSM z wizytą u seniorów

We wtorek, 14 listopada Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich ponownie spotkali się z Seniorami Dziennego Domu Pobytu na Warszowie. Celem spotkania było wspólne wykonanie ozdób świątecznych, które następnie przystroją miejsce spotkań seniorów.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijany na kradzionym rowerze

Policjanci zatrzymali w Świnoujściu mężczyznę, który jechał po ulicy rowerem, mając w organizmie ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że jednoślad został skradziony dwie godziny wcześniej. Za popełnione wykroczenie 51-letni świnoujścianin otrzymał 500-złotowy mandat karny, natomiast w związku z przestępstwem stanie przed sądem.

czytaj więcej

26 Finał WOŚP

WOŚP czeka na wolontariuszy

Świnoujski sztab rusza z rejestracją wolontariuszy 26 Finału WOŚP w naszym mieście. Wszystkich, którzy chcą zostać szczęśliwymi posiadaczami identyfikatorów i przyczynić się do ratowania zdrowia i życia maluszków, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 w dniach 22-24 listopada br. (środa, czwartek, piątek).

czytaj więcej

Wydarzenia

O bezpieczeństwie miasta

Bezpieczeństwo związane z funkcjonowaniem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego było tematem przewodnim posiedzenia Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Świnoujściu, w którym uczestniczyli, na zaproszenie Prezydenta Miasta, przedstawiciele spółki Polskie LNG z grupy kapitałowej GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej

Inwestycje

Miasto dostało pieniądze na nowy basen

Miasto szykuje się do budowy przyszkolnego kompleksu sportowego przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki przy ulicy Gdyńskiej. Jednym z jego elementów będzie kryty basen. Ministerstwo Sportu i Turystyki właśnie przyznało dofinansowanie do jego budowy w wysokości ponad 4,5 mln złotych. Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia