Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Są środki na remont kościoła w Karsiborze

W dniu dzisiejszym Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przekazał na ręce Prezesa Stowarzyszenia Karsibór dotację na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia prac konserwatorskich i remontowych Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karsiborze.

czytaj więcej

Miasto

Podpisanie umowy na budowę tunelu przełożone

Na prośbę Prezesa firmy Astaldi Pana Paolo Astaldi, planowane  5 lipca bieżącego roku podpisanie umowy na realizację inwestycji budowy tunelu pomiędzy wyspami Uznam   i Wolin, wraz z Festynem, który z tej okazji  miał się odbyć w centrum miasta zostały przełożone.

czytaj więcej

Trwa głosowanie

Wybieramy nazwy świnoujskich placów zabaw

W mieście mamy 10 miejskich placów zabaw. Do tej pory identyfikowane były według położenia: przy policji, przy muszli koncertowej, przy Malczewskiego itd. Najwyższy czas, aby nadać im nazwy. O propozycje takich nazw poprosiliśmy przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Seminarium „Dlaczego tunel a nie most?"

To pytanie towarzyszyło od początku starań władz Świnoujścia o budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Pojawiały się także inne pomysły – jak chociażby grobla przez Zalew Szczeciński. Czemu więc tunel metodą wierconą, skąd ta a nie inna jego lokalizacja?

czytaj więcej

Na korcie i w amfiteatrze. Prezydent Świnoujścia pokonał gwiazdy

Prawdziwe show dali Robert Janowski i jego przyjaciele na otwarcie sezonu w świnoujskim amfiteatrze. Przed koncertem wręczono nagrody najlepszym zawodnikom XV Morskiego Turnieju Tenisowe Gwiazd. Turniej zwyciężyła para Andrzej Supron i Wojciech Skibiński. Drugie miejsce zajęli Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i Tomasz Gęsikowski.

czytaj więcej

Wakacje

Kino letnie. Dziś pierwszy seans

"Kino na leżakach" wraca do Świnoujścia. Na lipiec zaplanowano cztery seanse filmowe, pierwsza projekcja odbędzie się w poniedziałek, 2 lipca o godzinie 22:15. 

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski. Już tylko do końca tygodnia

Jutro 29 czerwca 2018 mija termin składania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019. W przypadku tych wysyłanych pocztą liczy się data stempla. – Projekty wpływają już od ubiegłego tygodnia, ale przypuszczamy, że podobnie, jak to było w poprzednich edycjach, w tych ostatnich dniach przybędzie jeszcze kilka – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Jeden kierunek na ulicy Dąbrowskiego

W związku z awarią kanalizacji deszczowej w dniach 28-29. czerwca 2018 wyłączony z ruchu zostaje jeden pas jezdni na ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Bema do ul. Piastowskiej. Obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. Bema. Objazd przedmiotowego odcinka w odwrotnym kierunku ulicami Piastowską i Konstytucji 3 Maja.

czytaj więcej

Inwestycje

Unia Europejska da pieniądze na tunel pod Świną

Wczoraj minął termin, w którym Komisja Europejska mogła zgłosić zastrzeżenia do zasadności unijnego dofinansowania dla tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Oznacza to, że pieniądze z UE dla tej inwestycji są w 100 procentach pewne – podało dziś Ministerstwo Rozwoju i Inwestycji w oficjalnym komunikacie.  

czytaj więcej

Wydarzenia

Plaża, korty tenisowe, amfiteatr. Będzie się działo!

W piątek o godzinie 9.00 na plaży rusza Projekt Plaża z Oliwierem Janiakiem i Janem Pirowskim z popularnego programu Google Box. W sobotę o godzinie 11.00 na kortach tenisowych rusza 15. Morski Turniej Tenisowy Gwiazd. A w niedzielę o godzinie 20.00 Robert Janowski i jego przyjaciele, w świnoujskim amfiteatrze wykonają najpiękniejsze melodie świata. To największe imprezy nadchodzącego weekendu, ale nie jedyne.

czytaj więcej

Miasto

Pozostały jeszcze dwa dni naboru

Jeszcze tylko 2 dni można składać wnioski w ramach drugiego naboru na najem mieszkania w budynku czynszowym w Świnoujściu przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera. – Nabór ten  został uruchomiony 14 maja 2018 roku i będzie trwał do 28 czerwca 2018 roku – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Park Chopina. Apel do właścicieli psów

Po informacjach, które dotarły do Urzędu Miasta o tym, że w Parku Chopina prawdopodobnie ktoś podrzucił zatrute parówki, pracownicy firmy opiekującej się parkiem sprawdzili dziś cały jego teren. Ani parówek, ani nic innego podejrzanego nie znaleźli.

czytaj więcej

Miasto

Można zwiedzić 80-letni lodołamacz

Historyczny parowy lodołamacz WAL będzie cumował przy nabrzeżu Władysława IV (na wysokości kapitanatu portu) w dniach 30. czerwca (od 15.00) do 1 lipca 2018 r. (do 10.00). Pierwszego dnia (sobota) w godzinach 15.00 – 19.00 jednostkę będzie można zwiedzić. Wstęp na pokład bezpłatny.

czytaj więcej

Miasto

Po pożarze pustostanu

21 czerwca 2018 o godzinie 22.15 wybuchł pożar w pustostanie przy ulicy Armii Krajowej. Miasto zabezpieczyło 42 miejsca noclegowe dla ewentualnych poszkodowanych oraz autobus komunikacji miejskiej do ich przewozu. Z przygotowanych miejsc skorzystało 4 obywateli Ukrainy, którzy w chwili pożaru przebywali w sąsiedniej kamienicy.

czytaj więcej

Miasto

Wielki pożar w centrum

Tragedia w centrum Świnoujścia. Płonie zabytkowa kamienica przy ulicy Armii Krajowej. Żywioł przejmuje sąsiednie zabudowania. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świadek ujął mężczyznę, który rowerem potrącił staruszkę

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który kierując rowerem potrącił staruszkę. 46-latek został ujęty przez świadka, który przytrzymał go własnym ciałem, nie dopuszczając do oddalenia się z miejsca zdarzenia. Za kierowanie jednośladem pod wpływem alkoholu oraz spowodowania zagrożenia poza drogą publiczną mężczyzna odpowie przed świnoujskim sądem, gdzie policjanci skierują wniosek o ukaranie.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga na silne wiatry

W związku z zapowiadanym, w najbliższych dniach,  silnym wiatrem administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców i gości, aby w tym czasie nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

czytaj więcej

Miasto

Jesteśmy aktywni społecznie

W dniu 15 czerwca na konferencji EUROPOLIS w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, po raz pierwszy został opublikowany raport i „Ranking Miast obywatelskich!”.

czytaj więcej

Plac zabaw przy ulicy Malczewskiego

Są stojaki, będzie nowa huśtawka i trampoliny

Przy placu zabaw przy ulicy Malczewskiego zakończył się montaż dwóch zestawów do parkowania rowerów. Na początku sierpnia pojawi się tam również huśtawka dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową oraz trzy trampoliny.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia