Czwartek, 24 maja 2018r.

Imieniny: Joanny, Zuzanny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Komunikacja

Karsibór III wraca do domu

Dzisiaj około godziny 10.00 prom Karsibór III opuścił MSR Gryfia w Szczecinie i wyruszył w drogę powrotną do Świnoujścia. Na ogólnodostępną przeprawę promową „Centrum” ma powrócić za kilka dni.

czytaj więcej

Komunikaty

Uwaga! Będą przerwy w dostawie wody

Uwaga! Będą przerwy w dostawie wody. W dniu 14 maja 2018 r. od godziny 9:00 do godziny 11:00 odbędzie się przerwa w dostawie wody dla wyspy Karsibór, z wyłączeniem ul.1 Maja (na odcinku od ul. Mostowej do ul. Wąskiej) i ul. Wąskiej. 

czytaj więcej

Inwestycje

„Pod żaglami” mają swój piracki statek

Statek piracki, sprężynowe bujaki, huśtawki, urządzenia sprawnościowe, zadaszona piaskownica, rekreacyjna wiata, druga specjalnie na zabawki do tego ogródek dydaktyczny, górka saneczkowa i mini boisko wielofunkcyjne. To wszystko od dziś mają do swojej dyspozycji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod żaglami przy ulicy Batalionów Chłopskich. Nowy plac zabaw kosztował 650 tys. złotych. Jego wykonawcą była szczecińska firma P.P.H.U. Agrosad.

czytaj więcej

Inwestycje

Rusza przebudowa ulicy Gdańskiej

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał wczoraj umowę na przebudowę ulicy Gdańskiej, od skrzyżowania z ulicą Śląską do ulic Rycerskiej i Warszawskiej. Wykonawca – firma Eurovia Polska S.A. – zobowiązał się, że zakończy inwestycję w ciągu 120 dni od przejęcia placu budowy.

czytaj więcej

Urząd Stanu Cywilnego

50 lat i wciąż mało…

– Kocham moją żonę tak samo, jak pół wieku temu. Cieszę się z każdego kolejnego wspólnie przeżytego dnia – tak powiedział jeden z Jubilatów, którzy dziś w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego świętowali 50- lecie pożycia małżeńskiego. – Jesteście wielkimi ludźmi. Ludźmi, którzy dotrzymują słow. Ludźmi, którzy po wielu latach wciąż kochają tak mocno, jak wtedy, gdy się pobierali – powiedział z kolei do Jubilatów Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Miasto

Przed urzędem już stoi

Przed świnoujskim Urzędem Miasta ustawione zostały  poidła dla psów. – Wielu interesantów przychodzi do urzędu ze swoimi pupilami – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. – Przy takich temperaturach, jakie zaczynają obecnie panować, psy są po prostu spragnione.

czytaj więcej

Wydarzenia

Narodowy Dzień Zwycięstwa

W dniu 8 maja, w Świnoujściu, obchodzony był  Narodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji pod pomnikiem Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej, z udziałem Kompani Honorowej oraz Orkiestry MW, odbył się Apel Pamięci oraz ceremonia składania wiązanek kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji kombatanckich, instytucji miejskich, partii politycznych, organizacji pozarządowych i młodzieży.

czytaj więcej

Miasto

Ważna inwestycja. Rusza budowa Zakładu Opieki Długoterminowej

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał dziś umowę na budowę nowego Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej. Wykonawcą jest firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic. Ta sama, która buduje już nowe przedszkole, również przy ulicy Bydgoskiej. Wraz z przedszkolem i ZOD wybuduje również drogę dojazdową do obu obiektów, czyli dokona modernizacji ulicy Bydgoskiej.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Ważny komunikat PEC

Przedsiębiorstwo Energetyki Cielnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej na cele centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody, nastąpi 21 maja 2018 r. od godziny 00.00 do 24.00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Narodowy Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu

W dniu 8 maja 2018 roku , w  Świnoujściu, obchodzone będą uroczystości  Narodowego Dnia Zwycięstwa, które  rozpoczną się o godzinie 12.30 pod pomnikiem „Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej”, z udziałem kompanii honorowej, Orkiestry MW, pocztów sztandarowych, władz administracyjnych i samorządowych, delegacji służb mundurowych, instytucji, szkół, organizacji, związków, stowarzyszeń oraz mieszkańców.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Konstytucji 3 Maja. Będą utrudnienia w ruchu

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako główny organizator Biegu Konstytucji 3 Maja uprzejmie informuje o utrudnieniach komunikacyjnych, które wystąpią w niedzielę 6 maja 2018 r. w godz. 15:50 - 17:30 w związku z przebiegiem trasy Biegu głównymi ulicami miasta.

czytaj więcej

Miasto

2 maja rusza Strefa Płatnego Parkowania. Zobacz na jakich ulicach

Od 2 maja do 30 września 2018 r. w dni powszednie ,w części miasta, będzie obowiązywała Strefa Płatnego Parkowania. Za postój pojazdu w strefie będzie można zapłacić gotówką lub kartą płatniczą. – Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Świnoujście, SPP obowiązuje od 1 maja. W związku jednak z tym, że jest to dzień świąteczny, a w święta parkowanie w strefie jest bezpłatne, to faktycznie SPP ruszy od 2 maja – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Miasto

Żeglarze dziękują Miastu Świnoujście i Prezydentowi

Polski Związek Żeglarski uhonorował Miasto Świnoujście za wkład i zaangażowanie w rozwój żeglarstwa. Okolicznościowy medal Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz odebrał dziś z rąk doskonałego polskiego żeglarza, kapitana jachtowego i motorowodnego, reaktywatora i organizatora Baltic Polonez Cup Krzysztofa Krygiera.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia