Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Zmiany w Bonie Seniora: Zamiast punktów konkretne pieniądze

Zgodnie z propozycją Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, w tym roku osoby zamieszkałe w Świnoujściu co najmniej od roku i kończące w 2019 roku co najmniej 65 lat, będą otrzymywały świadczenie pieniężne w kwocie 300 złotych rocznie na cele kulturalne i zdrowotne, w tym zakup leków.

czytaj więcej

Miasto

Błękitna Flaga. Świnoujska plaża najdłużej w Polsce

Międzynarodowe Jury, które co roku przyznaje wyróżnienie Błękitną Flagę najlepszym na świecie kąpieliskom, właśnie ogłosiło tegorocznych wyróżnionych. Wśród 22 polskich kąpielisk jest oczywiście także świnoujskie na wyspie Uznam. Świnoujście jako jedyne w Polsce otrzymuje to wyróżnienie po raz 14 z rzędu. Po raz 11. otrzymał je również nasz port jachtowy.

czytaj więcej

Wydarzenia

XII Festyn Rodzinny na Forcie Anioła

Zapraszamy najmłodszych Mieszkańców naszego Miasta na XII Festyn Rodzinny na Forcie Anioła 2 czerwca (niedziela) godz. 12.00 - 15.00 - Fort Anioła. W trakcie festynu na dzieci czeka moc atrakcji – konkurs, pokazy taneczne dla najmłodszych. 

czytaj więcej

Komunikaty

Trzy ulice bez wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje, że z uwagi na prowadzoną modernizację sieci wodociągowej przy ul. Wojska Polskiego na odcinku od ul. Moniuszki do ul. Leśmiana, na trzech ulicach nastąpi przerwa w dostawie wody.

czytaj więcej

Miasto

Dorożkarze szykują się do zmian

Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska spotkała się z właścicielami pojazdów zwanych popularnie dorożkami, aby omówić zmiany, jakie czekają powożących, po zakończeniu modernizacji ulicy Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Miasto

Nic o nas - bez nas! Spotkanie w sprawie budowy Portu Kontenerowego

W imieniu i z upoważnienia Komitetu Organizacyjnego Przeciwników Budowy Terminala Kontenerowego na terenach nadmorskich Wyspy Wolin - zapraszam na Spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji i planów, jakie zostaną przedstawione przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w temacie budowy Portu Kontenerowego (część informacyjna spotkania) oraz następnie I Debatę Społeczną: „Jaki rozwój Świnoujścia?”. 

czytaj więcej

Miasto

Prace nad uchwałą krajobrazową. Pokażmy nasze miasto

W czerwcu planowane jest kolejne wyłożenie projektu uchwały krajobrazowej, zwanej też kodeksem reklamowym. Tym razem z uwagami zgłoszonymi podczas konsultacji społecznych z przedsiębiorcami, przedstawicielami branży reklamowej, architektami oraz zarządcami nieruchomości i spółdzielni mieszkaniowych. Takie uchwały ma już wiele miast w Polsce, m.in. Sopot, Nysa, Bochnia, Ciechanów. Inne są w trakcie jej przygotowania.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zmiany w ruchu na ulicy Wojska Polskiego

Od dnia 17 maja 2019 roku wyłączona z ruchu zostaje ulica Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Aleksandra Fredry do skrzyżowania ulic Wojska Polskiego/Moniuszki/11 Listopada. Objazd przedmiotowego odcinka ulicami Grottgera, Kossaków, Fredry. Zmiany związane są z trwającą przebudową ulicy Wojska Polskiego.

czytaj więcej

Miasto

Kwiaty i najlepsze życzenia dla Jubilatów

– Prawdziwa miłość naprawdę istnieje. A Wy Szanowni Jubilaci jesteście tego najlepszym przykładem – powiedział Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podczas uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale naszym Jubilatom przyznał Prezydent RP.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia