Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Nowa lokalizacja biura SPP w Świnoujściu

Od 1 maja 2024 r. obsługę Strefy Płatnego Parkowania na terenie miasta Świnoujście przejmuje spółka „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o.o. Od 1 maja biuro SPP zlokalizowane będzie przy ul. Grunwaldzkiej 72 (przy przejściu granicznym Świnoujście-Garz).

czytaj więcej

Miasto

Już rozjeżdżają naszą górkę

Widoczne na zdjęciach głębokie koleiny w dopiero co posadzonej trawie to efekt karygodnych popisów kierowców, którzy od strony lasu wjeżdżają na powstającą górkę rekreacyjno – wypoczynkową. Jej wykonawca mówi, że postawione znaki zakazu wjazdu zniknęły po zaledwie dobie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Less waste market – Bambletowy Market

Nasz pomysł jest prosty. Jeśli masz czegoś za dużo lub nie korzystasz - przekaż dalej. Less waste to dążenie do polepszenia stanu środowiska, a także sposób na oszczędność pieniędzy i wydajne korzystanie z dostępnych zasobów.

czytaj więcej

Miasto

Budują kolejne kolumbarium

Na nowej części cmentarza trwa budowa kolumbarium. Stanie tuż przy bramie wejściowej. To będzie trzecie i największe na całym naszym cmentarzu. Będzie miało w sumie 380 nisz na 2 i 4 urny. 

czytaj więcej

Miasto

Wielkimi krokami zbliża się Piknik Rodzinny - Miasto dla Mieszkańców!

W piątek, 5 kwietnia o godzinie 16:00, na Placu Wolności rozpocznie się Piknik Rodzinny "Miasto dla Mieszkańców"! Zagrają tacy artyści jak Paweł Stasiak (Papa D), Wanda Kwietniewska (Wanda i Banda), a na wspólne gotowanie zaprasza Jan Kuroń. Będzie to idealna okazja do zakończenia kampanii wyborczej wspólnie i rodzinnie. Wydarzenie jest bezpłatne!

czytaj więcej

Miasto

Warszów. Nowe mieszkania będą wygłuszone

Oba budynki komunalne, które powstają przy ulicy Ludzi Morza będą wygłuszone akustycznie. To zdecydowanie wpłynie na komfort życia mieszkańców. Dzięki takiemu wygłuszeniu nie będzie bowiem dochodzić hałas z zewnątrz (z ulicy czy przejeżdżających w pobliżu pociągów).

czytaj więcej

Miasto

Walka o Marka - koncert i kiermasz charytatywny

Kochane Anioły... tak, to do Was drodzy mieszkańcy Świnoujścia – wspaniali darczyńcy; do Was nauczyciele, uczniowie i Rado Rodziców z SP nr 6; do Was Drużyno Aniołów; do Was harcerze z 19 DHSG „Zlotki”; do Was wolontariusze z WinKids; do Was strażacy-ochotnicy i wszyscy pozostali, którzyście dołożyli swoją cegiełkę do organizacji imprezy charytatywnej dla Marka Horukhi.

czytaj więcej

Miasto

Mamy dofinansowanie do przebudowy ulicy Sienkiewicza

Na początku kwietnia miasto ogłosi przetarg na przebudowę niemal 2 kilometrowej ulicy Sienkiewicza. Prezydent Janusz Żmurkiewicz i wojewoda Adam Rudawski właśnie podpisali umowę na dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg kwotą niemal 12,3 mln złotych.

czytaj więcej

Miasto

„Zmiana pokoleniowa” Jana Borowskiego zaprezentowała program i kandydatów

8 marca 2024 roku miało miejsce przedstawienie programu KWW Jana Borowskiego „Zmiana pokoleniowa”. Hasło wyborcze trzeba potraktować dosłownie, gdyż jest to najmłodszy wiekiem komitet wyborczy w Świnoujściu. Średnia wieku to jedynie 39 lat! Najmłodszy kandydat ma 23 lata, a najmłodsza kandydatka 22 lata. To zdecydowanie mniej od pozostałych komitetów startujących w naszym mieście, które średnią wieku mają w widełkach od 46 do 63 lat.

czytaj więcej

Miasto

Wspólne Wyspy prezentują program!

Bon Juniora dla każdego dziecka w Świnoujściu. 2 000 000 zł na fundusz rehabilitacyjny dla mieszkańców. Ochrona działek ogrodowych przed zakusami deweloperów. Przyspieszenie uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego między innymi dla Karsiborza i zwiększenie działań na rzecz ochrony zieleni w mieście. Ten i kilkaset innych postulatów oraz zadań to program wyborczy komitetu Joanny Agatowskiej, który został przygotowany przez społeczników i z którym można zapoznać się już dziś w internecie, a za niespełna tydzień 16 marca  na specjalnym wydarzeniu – w świnoujskim amfiteatrze!

czytaj więcej

Wydarzenia

Bambetlowy Market czyli less waste

Nasz pomysł jest prosty. Jeśli masz czegoś za dużo lub nie korzystasz - przekaż dalej . Less waste to dążenie do polepszenia stanu środowiska, a także sposób na oszczędność pieniędzy i wydajne korzystanie z dostępnych zasobów.

czytaj więcej

Miasto

Jeśli nic się nie zmieni, to miasto czeka finansowa katastrofa

Za tą kwotę można by było co roku w Świnoujściu wybudować np. 70 mieszkań komunalnych. Wyremontować - co roku - kilka  kilometrów ulic i chodników. Sfinansować stypendia dla najzdolniejszych uczniów, czy zorganizować dziesiątki wydarzeń kulturalnych. Świnoujście na utrzymanie przeprawy promowych i tunelu w tym roku wyda blisko 47 mln złotych! Dodajmy - z własnego budżetu, bo ustępujące władze miasta ponad 3 lata temu zrezygnowały z dopłat do przepraw ze środków skarbu państwa po otwarciu tunelu!

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia