Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Zbiórka książek dla polskiej biblioteki w Mińsku

W sobotę 3 lutego, Komitet Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu, prowadził zbiórkę książek dla polskiej biblioteki w Mińsku. Pomysłodawcą i bezpośrednim realizatorem akcji jest Poseł Leszek Dobrzyński, Prezes Zarządu Okręgowego.

czytaj więcej

Miasto

Od marca ruszają Pchle Targi

Publikujemy daty wszystkich Pchlich Targów, jakie odbędą się w tym roku przy targowisku miejskim „Pod Zegarem” na ulicy Kołłątaja. - Opłata za stoisko do 7 metrów kwadratowych wynosi 1,50 złotych w miesiącach marzec, październik, listopad i grudzień oraz 3 złote w kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu - przypomina Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

TRYTONY 2017 rozdane! Zobacz, kto otrzymał statuetkę

Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Świnoujście Tryton 2017 otrzymali: 8 Flotylla Obrony Wybrzeża im. Wiceadmirała Kazimierza Porębskiego oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Ryszard Kowalski. Nagrody wręczono w podczas Gali TRYTON 2017 w Hotelu Radisson Blu Resort Świnoujście, połączonej z balem, na którym bawiło się blisko 400 osób. Statuetki TRYTONA przyznawane są nieprzerwanie od 2004 roku.

czytaj więcej

Miasto

Podsumowanie akcji „Kropla Krwi dla WOŚP”

W dniu wczorajszym  w Oddziale Terenowym RCKiK w Świnoujściu odbyło się wstępne podsumowanie akcji „Kropla Krwi dla WOŚP”, której organizatorem był Harcerski Klub HDK „Kropla Życia”. Ku nieukrywanej radości okazało się, że w ramach naszej akcji krew oddało 206 krwiodawców (jedna donacja niepełna), co daje rewelacyjny wynik 92,484 litra krwi pełnej!

czytaj więcej

Kronika policyjna

Błyskawiczne zatrzymanie sprawców włamania

Świnoujscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do magazynu na budowie, skąd ukradli mienie o wartości ponad 1500 zł. Pokrzywdzony nie wiedział, że padł ofiarą przestępstwa. Funkcjonariusze poinformowali go o tym fakcie jednocześnie zwracając odzyskane przedmioty.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pięć nowych radiowozów dla świnoujskiej komendy

Dziś odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Na co dzień pięć radiowozów będzie wykorzystywanych w służbie przez policjantów pionu prewencyjnego, a także kryminalnego.

czytaj więcej

Miasto

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

Zakończyły się pierwsze eliminacje wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Z ogromną radością pragniemy poinformować społeczność lokalną o ogromnym sukcesie uczniów Szkoły Podstawowej nr 6.

czytaj więcej

Miasto

Możesz wymienić ogrzewanie na ekologiczne

Miasto rozpoczyna   nabór wniosków o udzielenie dotacji na wymianę ogrzewania opartego na paliwie węglowym. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na zadanie w roku 2018 to 200 000 zł. Nabór trwa od 1 lutego do 31 lipca tego roku.

czytaj więcej

Inwestycje

Grunwaldzka jeszcze rok

W 2019 roku planowane jest rozpoczęcie gruntownej przebudowy ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od granicy do ulicy 11 Listopada. – Wszyscy doskonale wiemy, że ten odcinek jest w bardzo złym stanie – przyznaje zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska. – Ale proszę mi wierzyć nie wystarczy tylko położyć nową nawierzchni i problem będzie rozwiązany. Gdyby tak było, dawno byśmy już to zrobili.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świadek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy, zabierając mu kluczyki

Mieszkaniec Świnoujścia zareagował natychmiast, gdy zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy. Kiedy kierowca bmw skręcając, zahaczył o krawężnik i chciał wysiąść, świadek wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił Policję. 26-latek miał w organizmie ponad 2,1 promila.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kiedy przekroczyli prędkość, wyszły na jaw ich kolejne przewinienia

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali dwóch kierujących pojazdami z powodu popełnienia przez nich przestępstw. 34-letni mieszkaniec Warszawy kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast 37-letni szczecinianin nie zastosował się do orzeczonego wobec niego wyroku sądowego. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

czytaj więcej

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Prezydent zaakceptował wybór wykonawcy tunelu

W dniu wczorajszym Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zaakceptował – wskazane przez Komisję Przetargową szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, konsorcjum firm: Porr S.A., Gulermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut A.S., Energopol – Szczecin S.A. – jako wykonawcę zadania „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i wolin w Świnoujście – budowa tunelu pod Świną”.

czytaj więcej

Inwestycje

Nowy Zakład Opieki Długoterminowej powstanie w systemie zaprojektuj i zbuduj

Miasto ogłosiło przetarg na budowę Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej w systemie zaprojektuj i zbuduj. – Planujemy placówkę na 50 łóżek – dodaje prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz. – W obecnej jest ich 30. Nie będziemy budowali ogromnego zakładu, bo w tej chwili nie ma takiej potrzeby. Ale zakład powstanie w takiej formule, że w razie potrzeby, w przyszłości, będzie mógł być rozbudowany.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie

Popełnienia przestępstwa i wykroczenia dopuścił się 28-latek zatrzymany przez policjantów ze świnoujskiej drogówki. Kierując renault gorzowianin złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Oprócz mandatu czekają go surowe konsekwencje karne.

czytaj więcej

Miasto

Hufiec Pracy w Świnoujściu pod nowym adresem

Od dnia 01.02.2018 roku Hufiec Pracy zmienia lokalizację swoich biur. Nowa placówka mieścić się będzie przy ul. Norweskiej 12 w budynku dawnego Gimnazjum nr 3. Biura mieszczą się na 3 piętrze. Adres e-mail i numer telefonu pozostają bez zmian.

czytaj więcej

Miasto

W środę rusza wydawanie kart na zniżki do Aquaparku

Dotarło kolejnych 1000 kart uprawniających do zniżek w Aquaparku hotelu Radisson Blu. Mieszkańcy Świnoujścia mogą je odebrać w recepcji Aquaparku: w środę (24. stycznia), czwartek (25. stycznia) i piątek (26. stycznia), w godzinach 11.00 – 12.00 oraz 17.00 – 18.00.

czytaj więcej

Miasto

Nowy plac zabaw w Przedszkolu Miejskim Nr 3

Do końca kwietnia ma być gotowy nowy plac zabaw w Przedszkolu Miejskim Nr 3 przy ulicy Batalionów Chłopskich. Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą P.P.H.U. Agrosad ze Szczecina. Na placu będzie statek piracki, kilka bujaków sprężynowych (czterolistna koniczyna, rybka, statek i delfin), urządzenie sprawnościowe, 5 podwójnych huśtawek.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia