Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Agnieszka Hekiert na scenie MDK

Agnieszka Hekiert oraz E-Jazz Quartet. Idealny na zimowy wieczór skład, w idealnym na tę porę roku repertuarze. Zapraszamy na wyjątkowy koncert, czwartek 25 stycznia, godz. 19.00. Wstęp wolny.

czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie

Odszedł Waldemar Buczyński

Dzisiaj rano zmarł Waldemar Buczyński, wieloletni radny Rady Miasta Świnoujście, Kapitan Żeglugi Wielkiej, nauczyciel, działacz społeczny. Miał 73 lata. 

czytaj więcej

Nie zapłacił za drinki, na pomoc wezwał policję

51-letni obywatel Niemiec najpierw wypił alkohol za prawie 500 zł w jednej ze świnoujskich agencji towarzyskich, a następnie odmówił zapłacenia rachunku. Po naciskach ze strony pracownika klubu poczuł się zaatakowany, dlatego na pomoc wezwał policję. 

czytaj więcej

Miasto na Walentynki

Plac Wolności dla zakochanych

Do Świnoujścia udekorowanego w zależności od święta zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W lutym, po raz pierwszy, ozdoby na Placu Wolności przypomną o dniu zakochanych. 

czytaj więcej

Inwestycje

Przy Piastowskiej powstanie nowy plac zabaw

Jeszcze w tym roku na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Piastowskiej planowana jest budowa placu zabaw z urządzeniami do ćwiczeń dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat oraz starszych w wieku od 7 do 10 lat.

czytaj więcej

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Mieszkańcy szczodrze wsparli WOŚP

178 tysięcy 479 złotych - taką kwotę wyliczył w późnych godzinach nocnych świnoujski sztab WOŚP. Pieniędzy będzie jeszcze więcej. Za kilka dni poznamy ostateczny wynik zbiórki funduszy, m.in. z aukcji na Allegro.

czytaj więcej

Miasto

Rusza budowa mieszkań komunalnych przy Steyera

52 mieszkania znajdą się  w budynku komunalnym przy ulicy Steyera. Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie terenu wokół bloku: drogę dojazdową, dojścia, miejsca parkingowe, zieleń i małą architekturę, a także pełną infrastrukturę deszczową, kanalizację sanitarną, wodociągową, oświetlenie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujskie SLD razem dla WOŚP

Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu również wsparli finansowo 26 Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Była to inicjatywa seniorów naszej organizacji, którzy nawet ze względu na mroźną pogodę nie zawsze mają możliwość wyjścia z domu czy też szukania wolontariuszy na mieście w dniu finału - a bardzo chcieli wesprzeć tegoroczną akcję.

czytaj więcej

Katastrofa mf Jan Heweliusz

W ćwierćwiecze po tragedii

W 25. rocznicę zatonięcia promu Jan Heweliusz świnoujścianie powrócą pamięcią do największej  katastrofy morskiej w powojennej historii polskiej marynarki handlowej. Miejskie uroczystości odbędą się w niedzielę, 14 stycznia o godzinie 11:15 na placu Rybaka. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście wśród liderów pozyskiwania funduszy unijnych

Świnoujście znalazło się w pięćdziesiątce największych beneficjentów pomocy unijnej czyli podmiotów, które do końca 2017 roku zawarły umowy na projekty z dofinansowaniem pochodzącym z Unii Europejskiej, z perspektywy unijnej na lata 2014-2020. Największymi beneficjentami są GDDKiA oraz Polskie Linie Kolejowe S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego.

czytaj więcej

Wydarzenia

2 lutego poznamy nominowanych i laureatów TRYTON 2017

2 lutego 2018 r. podczas gali nastąpi ogłoszenie nominowanych i laureatów corocznej Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON. Dziś zebrali się członkowie Kapituły i w głosowaniu dokonali wyboru. – Chcemy, aby wręczenie statuetki było dla nagrodzonych miłą niespodzianką. Dlatego członkowie Kapituły zobowiązali się do zachowania w tajemnicy wyborów do czasu oficjalnej Gali TRYTONA – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już dziś zabłyśnie wielkie serce orkiestry!

Już dziś Członkowie Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej wraz oddziałem Piechoty Najemnej ubarwią ceremonię rozświetlenia wielkiego serca WOŚP. Serce rozbłyśnie o godzinie 17.00 na Placu Wolności i będzie to sygnał dla wolontariuszy, mieszkańców i gości miasta, że w Świnoujściu gramy wspólnie w ramach 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świadkowie zabrali kluczyki pijanemu kierowcy

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynili świadkowie, którzy zabrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę, a na miejsce wezwali patrol Policji.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Wypadek z udziałem pieszego. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię

Świnoujscy policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj kilka minut po godzinie 12.00 przy ulicy Moniuszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 83-letnia kobieta nagle wtargnęła na ulicę, próbując przebiec na drugą stronę i wtedy została potrącona przez przejeżdżający samochód. Funkcjonariusze apelują do pieszych o rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia