Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

III Festiwal Uśmiechu

Kierunek Świnoujście ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny już „Festiwal Uśmiechu”. „Bo uśmiech dziecka jest radością dorosłych” - każda wspólna chwila dziecka z rodzicem niesie radość. Chcemy ofiarować Państwu niezapomniane chwilę z rodziną i obudzić w Państwu uśpione dziecko...

czytaj więcej

Miasto

FAMA 2023. Malują murale na chodnikach

Kilkadziesiąt niewielkich murali street art autorstwa Joanny Marcinkowskiej i Tomasza Kalitko powstanie w naszym mieście podczas tegorocznej FAMY. Pierwsze już są na deptaku Bohaterów Września przy restauracji El Papa – Cafe Hemingway.

czytaj więcej

Miasto

A to ciekawe. Media o tunelu

Od 1 czerwca do 5 lipca 2023r. niemal 5,5 tysiąca publikacji w prasie, radiu, telewizji i internecie ukazało się na temat tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu. Ich wartość wyceniona została na ponad 15,7 mln złotych!

czytaj więcej

Miasto

Program In-Vitro w Świnoujściu

- Niepłodność stanowi wyzwanie dla wielu par na całym świecie, a także w Polsce. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), od 10 do 12% par rocznie boryka się z problemem niepłodności, z czego aż 2% wymaga skomplikowanego i kosztownego leczenia metodą In-Vitro. Warto zauważyć, że te liczby dotyczą również naszej społeczności. W odpowiedzi na tę trudną sytuację, chcę aby Świnoujście rozpoczęło ambitny program mający na celu wsparcie par, które zmagają się z niepłodnością, i przywrócenie im nadziei na rodzicielstwo - mówi radny Miasta Świnoujście Jan Borowski.

czytaj więcej

Miasto

Ostrzeżenie przed burzą z gradem

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś 18 sierpnia 2023r. (piątek) w godzinach 13.00 – 22.00 w Świnoujściu mogą wystąpić burze z opadami deszczu, a nawet gradu. Do tego porywy wiatru do 80 km/h.

czytaj więcej

Miasto

Nawet 300 śmieci na stu metrach bałtyckich plaż

Według raportu „Stan morza Bałtyckiego”, przygotowanego i aktualizowanego regularnie przez Komisję Helsińską, na każdych stu metrach bałtyckiej plaży można znaleźć od 50 do 300 śmieci. Większość z nich to rozkładający się setki lat plastik, który stanowi około 70 proc. wszystkich odpadów na wybrzeżu oraz dnie morskim. Zaplanowana na 19 sierpnia w Świnoujściu trzecia edycja akcji „Czysty Bałtyk” ma na celu zredukowanie tych liczb. 

czytaj więcej

Miasto

Zwierzęta przemówiły

Od 1 czerwca 2023 świnoujska Fundacja „SpeakUP” przyjęła zadanie zlecone przez Gminę Miasta Świnoujście na prowadzenie Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Prezes Fundacji deklaruje, że ich celem jest zapewnienie bezpiecznych warunków do życia naszych małym przyjaciołom oraz znalezienie im nowego domu. 

czytaj więcej

Miasto

Czyste powietrze. Przyjdź na spotkanie

W poniedziałek 21. sierpnia 2023 r. o godzinie 12.00 w sali nr 130 w budynku Urzędu Miasta w Świnoujściu przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 odbędzie się spotkanie na które serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta, którego celem jest przedstawienie aktualnych zasad obowiązujących w ramach programu priorytetowego "Czyste Powietrze”, szczególnie w zakresie możliwości wsparcia wymiany źródeł ciepła w zabudowie jednorodzinnej, oraz szeroko pojętej termomodernizacji budynków.

czytaj więcej

Miasto

Czysty Bałtyk po raz trzeci – wielkie sprzątanie plaż w Świnoujściu

W sobotę 19 sierpnia odbędzie się trzecia edycja projektu ekologicznego Czysty Bałtyk. Poprzednie dwie akcje wielkiego sprzątania wybrzeża naszego morza odbywały się w Trójmieście i na Półwyspie Helskim. Tym razem wydarzenie zaplanowano w Świnoujściu. Stowarzyszenie Czysta Polska i jego wolontariusze nieustannie szukają nowych regionów kraju, by zaszczepiać w nich ideę odpowiedzialności i dbałości o środowisko naturalne. 

czytaj więcej

Miasto

Planowane wyłączenia z ruchu tunelu w Świnoujściu

Jeszcze w lipcu tunel pod Świną zostanie na kilka godzin nocnych wyłączony z eksploatacji. Powodem są przeglądy i konserwacja urządzeń. W tym czasie prosimy kierowców o korzystanie z przeprawy Warszów. Promy Bielik będą przewozić auta według obowiązującego rozkładu.

czytaj więcej

Miasto

Nowa promenada powstanie w Świnoujściu

Pod koniec roku 2024 gotowy ma być 800-metrowy odcinek nowej promenady wzdłuż ul. Uzdrowiskowej w Świnoujściu. Będzie to utwardzona ścieżka o uszlachetnionej nawierzchni. Promenada zostanie zaprojektowana tak, aby w jak najmniejszym stopniu ingerować w przyrodę i zapobiec wycince. Ścieżka będzie wić się wśród drzew, tworząc meandry z miejscami do odpoczynku. Zachowany w ten sposób pas zieleni ma stanowić bufor pomiędzy drogą i nowymi inwestycjami wzdłuż ul. Uzdrowiskowej. 

czytaj więcej

Miasto

Wakacyjne Miasto Kobiet po raz szósty w Świnoujściu!

Jak co roku w Muszli Koncertowej przy świnoujskiej promenadzie, powstanie festiwalowe miasteczko. Przestrzeń stworzona dla kobiet i z myślą o kobietach. Bogata oferta spotkań, wykładów, warsztatów oraz spektakli, spotkań autorskich i rozmów z ciekawymi osobami, daje przedstawicielkom płci pięknej niepowtarzalną okazję, aby wakacyjny wypoczynek i relaks połączyć z poszerzaniem wiedzy, rozwojem osobistym oraz nutką kultury. 

czytaj więcej

Miasto

Otwarcie tunelu w Świnoujściu

Wczoraj w godzinach wieczornych kierowcy przejechali tunelem w Świnoujściu łączącym wyspy Uznam i Wolin. Przejazd samym tunelem zajmuje zaledwie 2 minuty, a licząc czas razem z wjazdami 3-4 minuty, zdecydowanie krócej niż przeprawa promem przez Świnę.

czytaj więcej

Miasto

Tunel imienia Unii Europejskiej. Mieszkańcy Świnoujścia zebrali 1600 podpisów

Dziś, podczas sesji Rady Miasta, Społeczny Komitet zrzeszający mieszkańców Świnoujścia z dumą przedstawił ponad 1600 podpisów, które zebrano w ramach inicjatywy uchwałodawczej dotyczącej nadania imienia „Unii Europejskiej” tunelowi, łączącemu wyspy Uznam i Wolin. Podpisy zostały przekazane przewodniczącej Rady Miasta, Elżbiecie Jabłońskiej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia