Czwartek, 24 maja 2018r.

Imieniny: Joanny, Zuzanny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Święto Konstytucji w Forcie Anioła

W imeniu organizatorów serdecznie zapraszamy na piknik organizowany z okazji Święta Konstytucji. Impreza odbędzie się 3 maja w Forcie Anioła w godzinach 12.00-15.00 i będzie miała bogaty program rozrywkowy. Będą gry, zabawy i konkursy, ognisko z kiełbaskami, napoje oraz słodkie przekąski - cukrowa, ciasta czy popcorn.

czytaj więcej

Miasto

Promy na Majówkę

Od dnia 27 kwietnia do 7 maja 2018 roku, przeprawy promowe WARSZÓW i CENTRUM obsługiwały będą po trzy jednostki promowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście w Warszawie

Zdjęcia ze Świnoujścia zagościły po raz kolejny w Warszawie. W ramach projektu „Polska Naj – Najciekawsze Wydarzenia w Polskich Miastach 2018” Świnoujście ma okazję zaprosić osoby odwiedzające plenerową wystawę w centrum Warszawy, na Krakowskim Przedmieściu, na dwa wydarzenia: Sail Świnoujście i Grechuta Festival. Prezentowane zdjęcia są autorstwa świnoujskich fotografów.

czytaj więcej

Miasto

Z dziećmi na wesoło, z dorosłymi poważnie

Nietypowym mini koncertem muzyki wygranej  na plastikowych kubkach w wykonaniu dziewcząt z naszego Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego rozpoczęła się II edycja Eko – Spartakiady „Moja wyspa” dla dzieci z przedszkoli specjalnych i integracyjnych.  Świnoujście reprezentowały maluchy z przedszkoli „Bajka”, „Tęcza”, „Jeżyk” oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - eliminacje miejskie w Świnoujściu

Wczorajszy dzień dla wielu uczniów ze świnoujskich szkół podstawowych minął pod znakiem zmagań w eliminacjach miejskich dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorem Turnieju była Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, Wydział Edukacji Urzędu Miasta oraz Szkołą Podstawowa nr 6. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Wprost z imprezy trafiła do policyjnego aresztu

Ukrywającą się przed organami ścigania 29-latkę świnoujscy policjanci zatrzymali podczas nocnej interwencji, której powodem było zakłócenie spoczynku w jednym z bloków mieszkalnych. Wprost z imprezy towarzyskiej zatrzymana kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo spędzi teraz w więzieniu ponad 100 dni.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwsze, ważne spotkanie

Około 50 osób uczestniczyło w polsko- niemieckim spotkaniu przedsiębiorców, które odbyło się  wczoraj w hotelu Trzy Wyspy. Spotkanie zorganizowane i koordynowane było przez Centrum Usługowo-Doradcze w Świnoujściu, przy współpracy z Północną Izbą Gospodarczą.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obchody Narodowego Święta 3 Maja i Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej w Świnoujściu

Obchody Narodowego Święta 3 Maja w Świnoujściu rozpoczną się o godzinie 10.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny  w kościele pw. Chrystusa Króla. O godzinie 11.00  odbędą  sięuroczystości pod pomnikiem „Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej” z udziałem kompanii honorowej, Orkiestry MW, pocztów sztandarowych, władz administracyjnych i samorządowych, delegacji służb mundurowych, delegacji instytucji, szkół, organizacji, związków, stowarzyszeń oraz mieszkańców i gości Miasta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Miłość prowadziła ich przez życie

– Jesteście Państwo wzorem dla młodych pokoleń. Połączyła Was prawdziwa miłość. I to on prowadziła Was przez różne koleje życia. To ona sprawiła, że dziś razem z Waszymi najbliższymi świętujemy Wasze piękne jubileusze pożycia małżeńskiego – tak mówił dziś prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz do Par Małżeńskich, obchodzących jubileusze 50 - i więcej lat wspólnego pożycia. Parę z największym, bo 65- letnim stażem – z uwagi na stan  zdrowia Jubilatki -  Prezydent odwiedził w domu.

czytaj więcej

Wydarzenia

To już kolejny Jarmark

Handlowcy z Pasażu RONDO zapraszają w sobotę 28 kwietnia  w godzinach 10.00 – 14.00 na Jarmark Rękodzieła Artystycznego. – Zapraszamy na spotkanie z ”artystyczne zakręconymi” mieszkańcami naszego miasta, którzy zaprezentują swoje wspaniałe prace – mówi Ewa Mechło, jedna z organizatorów imprezy

czytaj więcej

Warszów

Jest nowy przebieg S3. GDDKiA rezygnuje z nasypu

Ważna informacja dotycząca przebiegu drogi S3 przez Warszów. Dzisiaj na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaprezentowali nowy wariant przebiegu drogi S3 przez Warszów. Nasyp ma kończyć się przed ulicą Ludzi Morza, na wysokości ogrodów działkowych, czyli przed budynkami mieszkalnymi. Dalej – zamiast pierwotnego nasypu – będzie biegła droga na powierzchni.

czytaj więcej

Kronika policyjna

67-letni amator szybkiej jazdy poniesie konsekwencje

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonał się podróżujący w Świnoujściu skodą mieszkaniec Szczecina. Mężczyzna jechał z prędkością 140 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 70 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 67-letni amator szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

czytaj więcej

Inwestycje

Nowa Wojska Polskiego

Konsorcjum MCC S.A. Chodecz i Molewski Włocławek wygrało przetarg na przebudowę ulicy Wojska Polskiego w Świnoujściu. Zakończenie inwestycji planowane jest do 2020 roku. Wraz z nową ulicą powstaną parkingi przy ulicach Bałtyckiej, Legionów i  Karsiborskiej.

czytaj więcej

Miasto

Kryminalni ze świnoujskiej komendy najlepsi w województwie zachodniopomorskim

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu okazali się najlepsi w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2018". Świnoujska drużyna zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, ale jej członkowie zajęli też czołowe miejsca w konkurencjach indywidualnych. Kryminalni ze Świnoujścia będą reprezentować Województwo Zachodniopomorskie w finale krajowym.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Policjant „na wolnym” zatrzymał seryjnego złodzieja

Policjantem jest się zawsze, nawet wtedy, kiedy mundur został w szatni i spędza się akurat dzień wolny. Udowodnił to policjant ze świnoujskiej „patrolówki”, który podczas spaceru podjął interwencję wobec mężczyzny typowanego do licznych kradzieży. Jego zdecydowane działanie doprowadziło do zatrzymania po pościgu sprawcy przestępstw i wykroczeń.

czytaj więcej

Nowe budki dla kotów staną jutro przy ulicy Jachtowej

Miasto kupiło cztery kolejne budki dla wolno żyjących kotów. Tym samym na terenie miasta będzie już 43 takich domków. Opiekują się nimi przede wszystkim społeczni opiekunowie. Dostają też od miasta za darmo karmę dla kotów. Rocznie przekazywanych jest około 1,5 tony karmy.

czytaj więcej

Inwestycje

Jest wykonawca Zakładu Opieki Długoterminowej

Firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic wygrała przetarg na budowę Zakładu Opieki Długoterminowej przy ulicy Bydgoskiej w systemie zaprojektuj i zbuduj. Na początku maja miasto podpisze z nią umowę. Od tego dnia wykonawca będzie miał 26 miesięcy na zakończenie budowy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia