Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Piastowska

Inwestycja dla instytucji i organizacji

Dobiegł końca pierwszy etap prac remontowo–adaptacyjnych budynku przy ul. Piastowskiej 62. Symboliczną wstęgę sprawiedliwie przecięto wspólnymi siłami. W oddaniu inwestycji wzięli udział m.in. Zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujścia — Paweł Sujka i Barbara Michalska, Sekretarz Miasta — Iwona Szkopińska, Prezes Północnej Izby Gospodarczej — Andrzej Lebdowicz oraz Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej — Artur Ćwik.

czytaj więcej

Świnoujście

Trzeci protest przed sądem

W kilkudziesięciu polskich miastach trwają demonstracje przeciwko refomie sądownictwa. Akcja protestacyjna odbyła się również dzisiaj przed świnoujskim Sądem Rejonowym. 

czytaj więcej

Miasto

Zobacz Świnoujście w TVN

W najbliższą niedzielę na kanale TVN, w programie Co za Tydzień, będziemy mogli obejrzeć relacje ze Świnoujścia. Olivier Janiak, znany dziennikarz i prowadzący w Świnoujściu Projekt Plaża  będzie opowiadał o świnoujskiej plaży i atrakcjach, jakie czekają na mieszkańców i gości, odwiedzających nasze wyspy.

czytaj więcej

Prawobrzeże

Pracownicy Terminalu LNG sprzątali plażę

Ponad sześćdziesiąt 120-litrowych worków pełnych śmieci zebrali pracownicy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas akcji sprzątania świata. Ochotnicy zbierali odpady na terenie plaży i sąsiedniego lasu, na odcinku pomiędzy falochronami: centralnym i zachodnim.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obchody Święta Policji w Świnoujściu

Wczoraj w budynku Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wzięli udział w uroczystej zbiórce z okazji 98 rocznicy powstania Policji Państwowej podczas, której wręczone zostały odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, instytucji współdziałających z Policją, a także rodzin i przyjaciół.

czytaj więcej

Miasto

Protest przed sądem w Świnoujściu

Również mieszkańcy Świnoujścia przyłączyli się do ogólnopolskich protestów przeciw zmianom w systemie sądownictwa. Kilkadziesiąt osób demonstrowało dzisiaj wieczorem przed Sądem Rejonowym przy ul. Paderewskiego. 

czytaj więcej

Inwestycje

Kolejny krok w stronę tunelu

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie robocze z przedstawicielami firm, które zakwalifikowały się do drugiego etapu przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania pn: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin”.

czytaj więcej

Wydarzenia

W Świnoujściu przeszkolonych zostało blisko pół tysiąca dzieci

W miniony weekend, na plaży Świnoujściu, w ramach Programu „Mali Ratownicy” przeszkolonych zostało blisko pół tysiąca dzieci. Najmłodsi dowiedzieli się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy, kogo zawiadomić w sytuacji alarmowej, na jaki numer zadzwonić czy jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w trudnej sytuacji. 

czytaj więcej

Miasto

Pięć przystanków z nowymi wiatami

Dzisiaj nowe wiaty zamontowano na przystankach miejskiej komunikacji autobusowej przy ulicach Grottgera i Roosevelta. W najbliższy czwartek takie same pojawią się przy ulicach Matejki/Witosa, Kołłątaja (przy Stop Shopie) oraz Grunwaldzkiej/Nowokarsiborskiej. Za pięć wiat wraz z transportem i montażem miasto zapłaciło niespełna 24 tys. złotych netto.

czytaj więcej

Ranking najbogatszych samorządów

Arystokratyczne Świnoujście

Świnoujście należy do arystokracji wśród polskich samorządów – wynika z dorocznego raportu o kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego pisma „Wspólnota”. Według zestawienia, w roku 2016 na każdego mieszkańca miasta przypadło w budżecie dokładnie 5169,52 zł.

czytaj więcej

Miasto

Skojarzeni z ciepłem

W dniu dzisiejszym w siedzibie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, przedstawiciel Gaz –System Łukasz Trzeszczkowski oraz Prezes Zarządu PEC Grażyna Kołowiecka podpisali list intencyjny, który poszerza oraz daje możliwośći do podjęcia wspólnych działań  w sprawie produkcji i przesyłu ciepła systemowego w Świnoujściu.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Ścigany listem gończym miał już dość ukrywania się

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosił się mężczyzna ścigany listem gończym. Poszukiwany od roku 38-latek wyjaśnił policjantom, że ma już dość ukrywania się przed organami ścigania. Zatrzymany trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe osiem miesięcy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Radisson Blu Resort zostanie otwarty w Świnoujściu

Radisson Blu, uznana na świecie marka z branży hotelarskiej, ma przyjemność ogłosić otwarcie nowego hotelu Radisson Blu Resort w Świnoujściu. Wyjątkowy obiekt, umiejscowiony zaledwie kilkadziesiąt metrów od jednej z najpiękniejszych plaż nad Morzem Bałtyckim, będzie pierwszym i jedynym tak ekskluzywnym hotelem w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

PROJEKT PLAŻA Świnoujście 2017 tuż, tuż…..

Po raz dziesiąty ekipa telewizji TVN wyruszyła  w wakacyjną podróż, by bawić urlopowiczów podczas lata na polskim wybrzeżu. W tym roku „Projekt Plaża” zawita do 6 polskich miast, w tym takich nadmorskich kurortów jak: Kołobrzeg, Darłowo, Łeba,  Władysławowoi po raz kolejny Świnoujście.

czytaj więcej

Inwestycje

Dialog nie tylko techniczny

Miasto Świnoujście przystępuje do dialogu technicznego poprzedzającego postępowanie zmierzające do wyłonienia inwestora, zainteresowanego wspólną realizacją przedsięwzięcia publiczno–prywatnego, polegającego na budowie, eksploatacji i prowadzeniu wielofunkcyjnego obiektu spędzania czasu wolnego na terenie miasta.

czytaj więcej

Rada Działalności Pożytku Publicznego

Prezydent powołał 13 członków rady

Prezydent Miasta Świnoujście powołał w skład III kadencji Rady Działalności Pożytku Publicznego 7 przedstawicieli organizacji pozarządowych, 3 przedstawicieli Rady Miasta Świnoujście oraz 3 przedstawicieli Urzędu Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już jutro rusza „Wakacyjne Miasto Kobiet”

Pomiędzy 10 a 13 lipca praktycznie od rana do wieczora w specjalnie postawionych na tę okazję namiotach mieszkanki Świnoujścia i panie wypoczywające w tym pięknym kurorcie, będą mogły nauczyć się tańca z Iwoną Pavlovic, posłuchać Katarzyny Skrzyneckiej i dowiedzieć się jak Marysia Sadowska tworzyła film „Sztuka Kochania”, a Kasia Cichopek wygrywała Taniec z Gwiazdami.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia