Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Przeprawa promowa

Promy przed i w same święta

W sobotę 22 grudnia, niedzielę 23 grudnia i poniedziałek 24 grudnia na przeprawie promowej „Warszów” będą kursowały trzy promy. Z kolei na ogólnodostępnej przeprawie „Centrum” trzy jednostki będą pływały w piątek 21 grudnia. W same święta promy na obu przeprawach będą kursowały według rozkładu.

czytaj więcej

Miasto

Zbiórka dla warszowskich seniorów

W niedzielę zakończyła się zbiórka dla warszowskich seniorów. W tym roku dzięki hojności mieszkańców osiedla oraz wspomagających akcję firm, załodze Szpitala Miejskiego im.Jana Garduły, Szkole Podstawowej nr 2 obdarowaliśmy aż 17 potrzebujących osób.

czytaj więcej

Miasto

W hołdzie Bohaterom grudnia

Dzisiaj (13.12) o godzinie 20:00 Koalicja Obywatelska uczci pamięć Bohaterów poległych podczas stanu wojennego. Przy pomniku Bohaterów Walki o Niepodległość na Placu Słowiańskim zapalimy znicze upamiętniające to tragiczne wydarzenie.

czytaj więcej

Inwestycje

Na budowie promenady. Pogoda sprzyja wykonawcy

Kolejny odcinek wydłuży istniejącą tzw. nową promenadę o 300 metrów na wschód. Wykonawca kołobrzeskie konsorcjum firm WP – Werema Paweł oraz Skitech – Jakub Skibiński wytyczyło już jej przebieg. Wiosną ma być gotowa.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Markiewicza. Na wyjeździe będzie bezpieczniej

Specjalne lustro drogowe, próg zwalniający oraz oznaczenie nawierzchni ścieżki rowerowej intensywnym czerwonym kolorem ma poprawić bezpieczeństwo przy wyjeździe z drogi osiedlowej na ulicę Markiewicza. Zarówno kierowcy, jak i rowerzyści muszą jednak pamiętać, że to nie zwalania ich z zachowania ostrożności.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Ulica Toruńska wyłączona z ruchu

Od 11 grudnia 2018 do 31 maja 2019 roku ulica Toruńska będzie wyłączona z ruchu na całym odcinku; od skrzyżowania z ulicą Gdańską do skrzyżowania z ulicą Grudziądzką. Powodem wyłączenia jest jej przebudowa. Prace prowadzone będą w godzinach 7.00 – 17.00.

czytaj więcej

Miasto

X Jubileuszowy Charytatywny Bal WOŚP

Świnoujski Sztab 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pragnie serdecznie zaprosić wszystkich, którzy lubią świetną zabawę, a przy tym mają wielkie serce i chcą pomóc - na X Jubileuszowy Charytatywny Bal WOŚP, który odbędzie się 11 stycznia 2019 r. w hotelu Interferie Medical SPA.

czytaj więcej

Miasto

Jutro na placu Wolności. Odpalamy choinkę!

Nasze miasto jest już gotowe na święta. Brakuje tylko jeszcze jednego, ale bardzo ważnego elementu świątecznego wystroju. To oczywiście choinka na placu Wolności. Co prawda już stoi, ale jutro (czwartek) w Mikołajki o godzinie 18.00 zabłyśnie kolorowymi światełkami. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie najmłodszych, na plac Wolności już od 17.00. Będzie się działo!

czytaj więcej

Inwestycje

Budowa kompleksu przy CEZiT. Wykonawca rozpoczął już prace ziemne

Pracownicy firmy MIRBUD S.A. ze Skierniewic zakończyli już rozbiórkę starego boiska i rozpoczęli prace ziemne. Za 18 miesięcy ma być gotowa pierwsza część inwestycji, czyli hala sportowa wraz z łącznikiem. W kolejnych etapach powstanie basen oraz rozbudowana zostanie część dydaktyczna Centrum Edukacji Zawodowej i Sportu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Szykujcie się na ten dzień! V Inwazja Morsujących Mikołajów nadchodzi!

Ponad pół tysiąca zgłoszeń mają już organizatorzy kolejnej Inwazji Morsujących Mikołajów. W tym roku odbędzie się 8 grudnia, jak zawsze na świnoujskiej plaży. Każdy chętny może dołączyć. Zapisy w dniu imprezy od 8.30 do 10.45 w Hotelu Radisson Blu. Patronat nad tym niecodziennym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. Głównym organizatorem jest świnoujski Klub Morsów Morświny, a współorganizatorem OSiR „Wyspiarz”.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Utrudnienia na ulicy Szmaragdowej w Przytorze

Od 28 listopada 2018 do 30 kwietnia 2019 roku w związku z przebudową wyłączona z ruchu na całej długości będzie ulica Szmaragdowa w Świnoujściu Przytorze. Wykonawca przez cały okres przebudowy zapewni mieszkańcom dojazd do posesji znajdujących się przy przebudowywanej drodze. Objazd ulicy Szmaragdowej prowadzi przez ulicę Zalewową.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia