Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Atmosfera piłkarskiego święta w Radisson Blu

W świnoujskim hotelu przez cały czas trwania mundialu funkcjonować będzie strefa kibica, w której na bieżąco można śledzić przebieg mistrzostw. Hotel nawiązał przy tej okazji sportową współpracę z młodymi adeptami tego sportu z Akademii Baltica.

czytaj więcej

Miasto

Rusza kąpielisko. Ratownicy są już na plaży

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” uruchomił strzeżone Kąpielisko Morskie - Uznam. - Plaża jest strzeżona codziennie w godz. 9:00 - 17:00 na odcinku 400m pomiędzy przejściami Powstańców Śląskich, a Nowowiejskiego - informuje Dyrektor świnoujskiego OSiR Anna Kryszan.

czytaj więcej

Miasto

Ruszył konkurs na nazwy dla naszych placów zabaw

W Świnoujściu jest 10 miejskich placów zabaw. Do tej pory identyfikowane były według położenia; przy policji, przy muszli koncertowej, przy Malczewskiego itd. Wkrótce to się  zmieni. W pierwszym etapie konkursu na nazwy placów zabaw swoje propozycje zgłoszą przedszkolaki i najmłodsi uczniowie świnoujskich szkół.  Spośród nich, w głosowaniu, te ostateczne nazwy wybiorą mieszkańcy.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Trzy miesiące aresztu dla sprawców kradzieży rowerów

Na trzy miesiące do aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy okradli w Świnoujściu turystę, naruszyli jego nietykalność cielesną oraz grozili. Skradzione mienie wróciło do rąk właściciela, sprawcom przestępstw grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Seminarium „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”- są jeszcze wolne miejsca

Centrum  Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu zaprasza do udziału w  bezpłatnym seminarium  „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”. Seminarium adresowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców, osób które zamierzają świadczyć usługi po stronie niemieckiej lub też otworzyć działalność gospodarczą w Niemczech.

czytaj więcej

Już wkrótce rusza Program „Dobry Start”

„Dobry start” to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Rodziny otrzymają wsparcie bez względu na dochód.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2019. W czwartek na placu Wolności

Spływają już pierwsze projekty do Budżetu Obywatelskiego. W najbliższy czwartek na placu Wolności czynny będzie punkt konsultacyjny. W godzinach 14.30 – 16.30 pracownicy Biura Informacji i Konsultacji Społecznych będą odpowiadali na wszelkie pytania związane z BO 2019. Na miejscu będzie też można pobrać regulamin oraz formularze do zgłoszenia projektu oraz list poparcia.

czytaj więcej

Wybory samorządowe 2018

Dariusz Śliwiński kandydatem na prezydenta Świnoujścia

Platforma Obywatelska oraz .Nowoczesna przedstawiły dzisiaj wspólnego kandydata na prezydenta Świnoujścia. O funkcję będzie się ubiegać się Dariusz Śliwiński, przewodniczący Rady Miasta i wieloletni prezes Uzdrowiska Świnoujście S.A. 

czytaj więcej

Miasto

Nieprzerwanie od 13 lat nad świnoujskim kąpieliskiem

Już po raz 13. świnoujskie kąpielisko otrzymało Międzynarodowe Wyróżnienie - Błękitną Flagę. Po raz 10. Błękitna Flaga powiewać będzie również w świnoujskim porcie jachtowym. Świnoujście jest jedynym polskim kąpieliskiem, które otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie - nieprzerwanie - od 13 lat.

czytaj więcej

Miasto

Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody

W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r., w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze.

czytaj więcej

Wydarzenia

100 lecie Marynarki Wojennej i Święto 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Już w najbliższy weekend świnoujscy marynarze zapraszają do wspólnego świętowania. Wraz ze społeczeństwem obchodzić oni będą 100 lecie utworzenia Marynarki Wojennej, swoje święto będzie także miała 8. Flotylla Obrony Wybrzeża. Uroczystości, piknik marynarski oraz pokazy okrętów i sprzętu będzie można oglądać w kilku miejscach.

czytaj więcej

Miasto

Utrudnienia na ulicy Wolińskiej

W dniach od 11 - 16 czerwca 2018 roku, w związku z likwidacją przejazdu kolejowego w pobliżu stacji kolejowej Świnoujście - Przytór, pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym i czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Na odcinku 200 metrów ruch odbywa się połówkowo, a sterowanie nim jest realizowane przez sygnalizację świetlną, a chwilami przez ręczne sterowanie ruchem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet już 9-12 lipca w Świnoujściu!

Od pierwszej przygody z Wakacyjnym Miastem Kobiet minął już niemal okrągły rok. Tym milej jest nam oficjalnie poinformować, że już niebawem spotkamy się ponownie. Druga edycja tego niepowtarzalnego festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 lipca w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jeszcze dzisiaj. Sedov w Świnoujściu!

Dziś (niedziela) około godziny 20. przy Nabrzeżu  Władysława IV w Świnoujściu (koło Kapitanatu Portu) zacumuje największy szkoleniowy żaglowiec świata – rosyjski Sedov. Jutro w godzinach 930 – 17.00 jednostkę zostanie udostępniona do zwiedzania. Zwiedzanie będzie bezpłatne.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście - Miastem Przyszłości

Wczoraj w  Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się kolejna edycja  Akademii Liderów Miast Przyszłości. Jest  to realizowana od kilku lat przez Ośrodek THINKTANK unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i prywatnych.

czytaj więcej

Ekologicznie i skutecznie. Można bezpłatnie odbierać płyn do walki z komarami

Od dziś w wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów. Płyn Aquatain to dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych podobnych miejscach na terenach prywatnych, do których firma odkomarzająca nie ma możliwości dotarcia.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne

Mieszkańcy dyskutowali o rowerach miejskich

Blisko 1,5 godziny trwały konsultacje społeczne na temat świnoujskiego roweru miejskiego. Debatę przeprowadził radny Jan Borowski.W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta,  właściciele wypożyczalni rowerów, członkowie  miejskich ugrupowań i stowarzyszeń oraz mieszkańcy - sympatycy jak i przeciwnicy powstania w Świnoujściu roweru miejskiego.


czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia