Poniedziałek, 18 marca 2019r.

Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Alarm bombowy w Urzędzie Miasta. Ewakuowano pracowników

Dziś 23 stycznia 2019 roku pod kilka adresów poczty internetowej Urzędu Miasta Świnoujście przyszedł anonimowy e-mail z informacją, że w budynku został podłożony ładunek wybuchowy. Prezydent Miasta natychmiast powiadomił policję. W porozumieniu z funkcjonariuszami zdecydował o ewakuacji pracowników i innych osób przebywających we wszystkich budynkach urzędu.

czytaj więcej

Miasto

Nagroda Prezydenta TRYTON 2018. Zobacz nominowanych

Dzisiaj członkowie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście w tajnym głosowaniu wybrali nominowanych do nagrody TRYTON 2018. Laureaci zostaną oficjalnie ogłoszeni podczas Gali Trytona, która odbędzie się 15 lutego w hotelu Radisson Blu i tradycyjnie już będzie połączona z balem. – Chcemy, aby wręczenie statuetki było dla nagrodzonych miłą niespodzianką. Dlatego członkowie Kapituły zobowiązali się do zachowania w tajemnicy wyborów do czasu gali – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Od dzisiaj zmiany w ruchu

Od poniedziałku 21 stycznia do 30 czerwca 2019 roku w związku z modernizacją sieci deszczowej wyłączona z ruchu zostaje ulica Wybrzeże Władysława IV na odcinku od Placu Rybaka do skrzyżowania z ulicą Chrobrego.

czytaj więcej

Miasto

FLOTA zbiera - zbieraj z nami!

Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Zawodnicy z Morskiego Klubu Sportowego FLOTA Świnoujście wyszli z inicjatywą zrobienia zbiórki karmy pod hasłem „NAPEŁNIJ MISKĘ”. Zbiórka potrwa do końca lutego.

czytaj więcej

Miasto

Zniszczyli nową ławkę. Wandali nagrała kamera

W miniony weekend wandale zniszczyli oryginalną, wyrzeźbioną w drewnie ławkę, która służyła nie tylko do siedzenia, ale była też ozdobą nowego placu piknikowego w Przytorze-Łunowie. Mieszkańcy osiedla są oburzeni. Wiedzą już kim są wandale. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz złożył na policję zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

czytaj więcej

Miasto

Grupa Morska: czas na cmentarz dla zwierząt

Drodzy mieszkańcy, cmentarz dla zwierząt oraz hotel dla naszych najmniejszych przyjaciół, były jednym z głównych punktów naszego programu wyborczego, dlatego przeprowadzamy rozmowy z kręgiem weterynaryjnym w naszym mieście, których efektem jest wprowadzenie przez Sławomira Nowickiego propozycji wspólnych obrad Komisji Gospodarki i Budżetu, Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, oraz Komisji Edukacji, Kultury i Sportu z udziałem wszystkich lekarzy weterynarii praktykujących w naszym mieście, jak i dyrektorów szkół.

czytaj więcej

Miasto

Wspólnie oddajmy hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi Gdańska

Z inicjatywy Przewodniczącej Rady Miasta zapraszamy wszystkich na spontaniczne spotkanie dzisiaj o godzinie 18.00 pod pomnik na placu Słowiańskim. Celem tego spotkania jest oddanie hołdu Prezydentowi Gdańska panu Pawłowi Adamowiczowi, który zmarł dzisiaj z ran zadanych przez nożownika w trakcie koncertu finałowego.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Kapitanat Portu ogłosił alarm sztormowy

O godzinie stan 10.00 wody w porcie przekroczył 580 cm, czyli tyle, ile wynosi stan alarmowy. W porcie Świnoujście oraz na obszarach przyległych służby dyżurne Kapitanatu Portu Świnoujście ogłosiły alarm sztormowy.

czytaj więcej

Przyroda

Znalazłeś ranne zwierzę? Zobacz, jak można mu pomóc

Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Piotr Barański w Warnowie podjął się całodobowej interwencji oraz leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt występujących na terenie naszego miasta. Okresowej opiece nie będą podlegały jedynie dziki i jelenie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia