Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Budżet Obywatelski 2018

Głosowanie trwa do 29 września

20 projektów startuje w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Wczoraj po południu w urzędzie miasta ich autorzy przedstawili szczegóły swoich propozycji. Spotkanie miało charakter otwarty. Przypominamy, że każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy: po jednym na projekty twarde i miękkie. Jeżeli, ktoś będzie chciał poprzez tylko jeden projekt (obojętnie miękki i czy twardy), to taki głos oczywiście też będzie ważny. Za nieważne uznane będą natomiast wszystkie karty do głosowania z więcej niż dwoma głosami lub dwoma ale oddanymi na projekty z tej samej grupy.

czytaj więcej

Gaz-Sytem podjął decyzję

Terminal LNG zostanie rozbudowany o drugie nabrzeże

Zarząd GAZ-SYSTEM wydał rekomendacje spółce Polskie LNG dotyczące rozpoczęcia prac projektowych i przygotowawczych rozbudowy Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. W ramach projektu zbudowane zostanie dodatkowe stanowisko załadunkowo-rozładunkowe dla statków oraz stanowisko załadunku bunkierek LNG.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Podziękowania dla świnoujskich policjantów za udowodnienie fikcyjnego zgłoszenia kradzieży samochodu

Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania.

czytaj więcej

Miasto

Radisson Blu dla szpitala

W dniu 15.09.2017 r. świnoujski szpital odwiedzili Pani Renata Sobczyńska dyrektor ds. komunikacji hotelu Radisson Blu i Pan Michał Jelonek dyrektor projektu Zdrojowa Invest. Goście przekazali na rzecz pacjentów Oddziału Pediatrycznego prezenty w postaci praktycznych worków, w których dzieci znajdą kolorowanki z morskimi motywami, kredki i odblaski.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Mając 3 promile kierował TIR-em

Świnoujski policjant wspólnie z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę samochodu ciężarowego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 34-letni obywatel Białorusi miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna miał duże problemy z opuszczeniem kabiny pojazdu, którym kierował. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

czytaj więcej

Miasto

W 78. rocznicę agresji

Prawdziwym spotkaniem pokoleń można nazwać obchody 78. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę oraz Światowego Dnia Sybiraka, które odbyły się w Świnoujściu. Uroczystość pod Pomnikiem Zesłańców Sybiru przygotowana została przez Panią Marię Zycer-Zając oraz świnoujski oddział Związku Sybiraków RP.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kolejny 3-miesięczny areszt za narkotyki

W ostatnich tygodniach kolejna osoba zatrzymana przez świnoujskich policjantów posiadająca znaczne ilości środków odurzających trafiła za kratki. Wobec 32-letniego mieszkańca Świnoujścia sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. W piątek zamknięta część ulicy Chrobrego

W związku ze zdjęciami do filmu „Usedom Krimi”, w dniu 15 września 2017 r. wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na ulicy Chrobrego. Zmiana polegać będzie na zamknięciu ulicy Chrobrego na odcinku od ulicy Wybrzeże Władysława IV do ronda Róży Wiatrów. Objazd do Basenu Północnego ulicami Jana z Kolna, Mieszka I-go i Rogozińskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejny Jarmark w Pasażu RONDO w najbliższą sobotę

Handlowcy z Pasażu RONDO zapraszają 16 września 2017 r.  w godzinach 10.00 – 14.00 na Jarmark Rękodzieła Artystycznego. - Zapraszamy na spotkanie z "artystyczne zakręconymi"  mieszkańcami naszego miasta, którzy  zaprezentują swoje wspaniałe prace – zaprasza w imieniu organizatorów Ewa Mechło.

czytaj więcej

Miasto

Działkowcy dumni ze sztandaru, dziękują za pomoc w przygotowaniu dożynek

Działkowcom świnoujskich ogrodów, w sobotę 9 września, w czasie okręgowych dożynek nadano sztandar. Mimo złej pogody uroczystość zachowała podniosły charakter. Działkowcy nie zawiedli. Do Świnoujścia zjechali reprezentanci całego szczecińskiego okręgu. Uroczystość tę poprzedziły całe tygodnie zabiegania o ten symbol szczególny symbol związku-sztandar. Na pewno nie doszłoby do tego, gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy na nasze konto przekazali środki na zakup sztandaru.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Policjanci zabezpieczyli nielegalny spirytus i tytoń

Zwalczający przestępczość gospodarczą świnoujscy policjanci zatrzymali 67-letniego mężczyznę oraz zabezpieczyli należące do niego duże ilości tytoniu i spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Straty, na jakie naraził Skarb Państwa, to kilkanaście tysięcy złotych. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to przestępstwo karę grzywny i do trzech lat więzienia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Światowy Dzień Sybiraka w Świnoujściu

W dniu 17 września 2017 roku w 78 rocznicę napaści ZSRR na Polskę, obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. W dniu 15 września 2017 roku o godzinie 11.00 delegacje: władz województwa, samorządowych, służb mundurowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, instytucji i szkół złożą kwiaty przed Pomnikiem Zesłańców Sybiru w Świnoujściu (Skwer Zesłańców Sybiru u zbiegu ul. Sikorskiego i Monte Cassino).

czytaj więcej

Agresywna 34-latka aresztowana na trzy miesiące

Agresywna 34-latka, która zaatakowała na ulicy w Świnoujściu przypadkowe osoby, decyzją sądu została aresztowana na trzy miesiące. Policjanci zatrzymali kobietę w miejscu zamieszkania krótko po tym, jak otrzymali zgłoszenia o napaści na przechodniów. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwszy Event Organizacji Pozarządowych przeszedł do historii

Wczoraj na placu Wolności w Świnoujściu już od godziny 15.00 członkowie Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji przygotowywali na placu Wolności stanowiska programowe. O 16.00 wszystko ruszyło a organizacje, które przyjęły zaproszenie naszej Rady najpierw się przedstawiały a potem pod namiotami przybliżały mieszkańcom miasta zakres swojej działalności.

czytaj więcej

Spotkania

Rozmowy o Polsce z Andrzejem Rozenkiem

Zarząd Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Świnoujściu oraz Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej serdecznie zapraszają wszystkich Mieszkańców i Gości Świnoujścia na spotkanie z cyklu 'POROZMAWIAJMY O POLSCE" z ANDRZEJEM ROZENKIEM - politykiem, dziennikarzem oraz publicystą lewicowym.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Hazard pod kontrolą

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu wraz z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili wspólne działania, których celem jest zwalczanie przestępczości związanej z urządzaniem nielegalnych gier na automatach. W skontrolowanym salonie gier zabezpieczono trzy automaty do gier losowych o niskich wygranych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia