Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Weekend w mieście

Pasaż Rondo zaprasza

Handlowcy z Pasażu RONDO zapraszają w dniu 18 listopada br. w godzinach 10.00 – 14.00 na kolejny Jarmark Rękodzieła Artystycznego. – Zapraszamy na spotkanie z „artystyczne zakręconymi” mieszkańcami naszego miasta, którzy zaprezentują swoje wspaniałe prace – mówi Ewa Mechło, organizator.

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto Niepodległości w Świnoujściu - patriotycznie i rodzinnie

11 listopada po raz 99. Polacy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W Świnoujściu organizatorem uroczystości były Urząd Miasta i Miejski Dom Kultury. Po mszy świętej i apelu przy pomniku Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej, mieszkańcy i goście spotkali się piknikowo na placu Wolności.

czytaj więcej

Miasto

Zdrojowa Hotels w Świnoujskiej Organizacji Turystycznej

Rodzima sieć hotelarska Zdrojowa Hotels przystąpiła do Świnoujskiej Organizacji Turystycznej (ŚOT). Podmioty zamierzają razem promować Świnoujście jako miejsce atrakcyjne i konkurencyjne pod względem turystycznym zarówno w kraju, jak i za granicą.

czytaj więcej

Wydarzenia

Artystyczna praca wre!

W czwartek 9 listopada br. odbyła się inauguracja Konkursu dla uczniów szkół podstawowych klas 1-3, zatytułowanego „Dlaczego mamy w domach ciepło i dlaczego jest ono dla nas takie ważne”. W tej nietypowej lekcji wzięły udział pani Prezydent Barbara Michalska oraz Prezes PEC Świnoujście pani Grażyna Kołowiecka. Atmosfera klasy udzieliła się wszystkim, również pani Prezydent i pani Prezes, które odpowiadały na pytania dociekliwych uczniów.

czytaj więcej

Miasto

Warszów zaprasza mieszkańców na zebranie

W dniu 15 listopada o godzinie 17.30 w filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie odbędzie się Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla zorganizowane przez Zarząd Osiedla Warszów. Podczas zebrania Zarząd Osiedla przedstawi mieszkańcom informacje o działaniach podejmowanych w ostatnich miesiącach.

czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości

Złoty Krzyż Zasługi dla dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

W sobotę, 11 listopada, w Warszawie, w związku z Narodowym Świętem Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie odznaczonych znalazł się dowódca świnoujskiej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Komandor Krzysztof Zdonek za zasługi dla obronności kraju został odznaczony „ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI”.

czytaj więcej

70. parkrun

Bieg Niepodległości z rekordową liczbą uczestników

Kto powiedział, że narodowe święto należy czcić tylko i wyłącznie z powagą na twarzy? Społeczność parkrun Świnoujście cieszyła się z odzyskania niepodległości radośnie i sportowo, a nawet, dzień wcześniej, kulinarnie - wypiekając niezliczone ilości rogalików specjalnie dla uczestników 70. parkrunu.

czytaj więcej

Fundacja Motywacja i Działanie

Świnoujski Vegebar wyróżniony

EVKA Vegebar przy ulicy Bohaterów Września to jeden z najlepiej prowadzonych podmiotów realizujących ideę ekonomii społecznej. W czwartek, 9 listopada wyróżnienie Marszałka Województwa Zachodnioporskiego odebrała Fundacja Motywacja i Działanie.

czytaj więcej

Inwestycje

Budujemy nowe przedszkole i ulicę

Nowe przedszkole miejskie z 8 oddziałami i możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejne dwa powstanie przy ulicy Bydgoskiej. Dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą - firmą MIRBUD Spółka Akcyjna ze Skierniewic. Oprócz przedszkola  zmodernizowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Bydgoska. Koszt inwestycji to 19,9 mln złotych. Ale nie wszystkie pieniądze pochodzić będą z budżetu miasta.

czytaj więcej

Warto przyjść

Fundusze europejskie bez tajemnic

W dniu 14.11.2017 r. (wtorek), w godzinach 11:00 – 14:00 zainteresowani mieszkańcy Miasta Świnoujście mogą skorzystać z usług Mobilnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

czytaj więcej

Miasto

Miś Staś Wyspiarski dotarł do Szpitala

Hotel „Trzy Wyspy” jest kolejnym i największym fundatorem przytulanek dla dzieci przebywających w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu. W dniu 7 listopada przedstawiciele hotelu dostarczyli do szpitalnego Oddziału Pediatrycznego 500 sztuk tych uroczych misiów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obchody Święta Niepodległości w Świnoujściu

W dniu 11 listopada 2017 roku, z udziałem Kompanii Honorowej, pocztu sztandarowego, flagowego i asysty honorowej  8 FOW oraz Orkiestry Wojskowej MW, odbędą się w Świnoujściu uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz 99. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świąteczny jarmark na placu Wolności

Choć do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, to jednak przygotowania do  świątecznego jarmarku są już właściwie zakończone. Wiadomo, że jarmark odbędzie się w dniach 8-23 grudnia br. Oprócz 10 stoisk ze świątecznymi ozdobami, upominkami itp. będą również atrakcje dla najmłodszych: karuzela, pociąg i kolejka CYRUS. A to nie koniec atrakcji.

czytaj więcej

Miasto

Radni SLD zaniepokojeni awarią w gazporcie

W związku z awarią, jaka wystąpiła w Terminalu Gazowym im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dn. 29.10.2017 r. - kierując się wolą i oczekiwaniami Mieszkańców Świnoujścia, radni klubu SLD - Lewica Razem podjęli inicjatywę wystąpienia do Prezydenta Miasta o przygotowanie niezbędnych informacji z zakresu zarządzania kryzysowego miasta oraz do Przewodniczącego Rady Miasta o wprowadzenia na najbliższą sesję zwyczajną punktu dotyczącego uzyskania informacji jak w przyszłości firma Polskie LNG zamierza skutecznie zbezpieczyć Gazoport przed ryzykiem możliwości ponownego wystąpienie podobnych awarii, które stwarzają sygnalizowany przez Mieszkańców brak poczucia bezpieczeństwa.

czytaj więcej

Miasto

Dwie kolejne ulice muszą zmienić patrona

Wojewoda Zachodniopomorski poinformował Radę Miasta, że rozpoczął procedury zmieniające nazwę dwóch kolejnych ulic w Świnoujściu. Według wskazań IPN-u, z prawobrzeżnej części miasta  zniknąć powinna ulica I Armii Wojska Polskiego, natomiast z lewobrzeża ulica Juliana Markiewicza.

czytaj więcej

Wydarzenia

W Bibliotece patriotycznie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu serdecznie zaprasza na dwa wydarzenia z cyklu „W Bibliotece patriotycznie”.

czytaj więcej

Policja apeluje

Próby oszustwa metodą „na policjanta” w Świnoujściu!

Trzy próby dokonania oszustwa metodą „na policjanta” odnotowano dziś w Świnoujściu. Żadna z nich nie okazała się - na szczęście - udana. W dwóch przypadkach emeryt, do którego dzwonili fałszywi funkcjonariusze Centralnego Biura Antyterrorystycznego, sami nabrali podejrzeń, w trzecim przypadku zaś oszczędności starszego pana uratował pracownik banku. Świnoujscy policjanci przestrzegają przed oszustami  i zalecają ostrożność przy odebraniu podejrzanego telefonu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia