Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Ćwiczenia w szpitalu

W dniach 15 – 17 maja 2019r., w godzinach 13.00-14.00. w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. zostaną przeprowadzone ćwiczenia ratowniczo-pożarnicze na Oddziale Chirurgicznym z udziałem pracowników szpitala oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

czytaj więcej

Miasto

Dogadali się z miastem i… ich garaże wypięknieją na wiosnę

Właściciele ciągu garaży u zbiegu ulicy 11 Listopada i Poznańskiej porozumieli się z Miastem i wspólnie poprawią estetykę tego miejsca. Oni pomalują bramy i ściany na jednakowy kolor, a miasto posadzi zieleń. Obie strony zadeklarowały się, że wszystko będzie gotowe do 20 czerwca. Jedni i drudzy mają nadzieję, że za ich przykładem pójdą inni.

czytaj więcej

Promenada Historyczna

Lato bez handlu i artystów

Już w najbliższe wakacje mieli spacerować po niej mieszkańcy i goście odwiedzający Świnoujście, jednak z końcem czerwca  do użytku zostanie oddana tylko niewielka część Promenady Historycznej - od ulicy Powstańców Śląskich do wysokości ulicy Emilii Gierczak. Prace remontowe zakończą się dopiero wraz z sezonem letnim. Rozczarowania nie kryją przedsiębiorcy, którzy w tym roku nie poprowadzą tu swoich biznesów.

czytaj więcej

Miasto

To jest dopiero jubileusz. Niech słońce świeci im każdego dnia

– Prawdziwa miłość to słowo klucz. Właśnie takie uczucie prowadziło Was przez życie. Było z Wami w te słoneczne, radosne dni, ale pomagało również, a może przede wszystkim, przetrwać trudne chwile, których przecież nie brak w życiu każdego człowieka – mówił dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do Par, które wspólnie przeżyły 50 i więcej lat. A w imieniu Prezydenta RP wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

czytaj więcej

Wydarzenia

8 maja Narodowy Dzień Zwycięstwa

Dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i Prezydent Miasta Świnoujście serdecznie zapraszają na uroczystości obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa, które rozpoczną się w dniu 8 maja 2019 r. o godzinie 12.30 na Placu Słowiańskim, natomiast na Cmentarzu Komunalnym o godz. 13.10. Plan uroczystości poniżej.

czytaj więcej

Dzień flagi

Największa Biało-Czerwona porwana przez wiatr

Największa na świecie flaga Niepodległej zatrzepotała dzisiaj przy najwyższej nad Bałtykiem latarni morskiej. Mimo wysiłków alpinistów silny wiatr nie pozwolił długo cieszyć się tym widokiem. Po kilku minutach wiatr porwał flagę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto Narodowe Trzeciego Maja. Zobacz program

Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz zaprasza na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, które odbędą się na placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” w dniu 3 maja 2019 r. o godz. 11.00. 

czytaj więcej

Miasto

W Terminalu LNG szykują BAT na komary

Spółka Polskie LNG, która jest właścicielem i operatorem terminalu skroplonego gazu ziemnego,wypowiada wojnę uciążliwym krwiopijcom. Broń jest ekologiczna. To nietoperze, których powinno się pojawić w Świnoujściu więcej. Polskie LNG zakupiło kilkadziesiąt budek dla tych pożytecznych ssaków.W porozumieniu z najwybitniejszymi chiropterologami (naukowcami zajmującymi się badaniem nietoperzy) zawieszono je wzdłuż tras wytyczonych w okolicy terenów sprzyjających namnażaniu się owadów w prawobrzeżnej części miasta. To pierwszy etap akcji „BAT na komary”, jaką zainicjowała spółka w tym roku.

czytaj więcej

Miasto

Weź udział w tworzeniu gry o Świnoujściu!

Gra planszowa „Tunel pod Świną” już tego lata pojawi się w oficjalnej dystrybucji. Aktualnie prace nad grą znajdują się w zaawansowanej fazie. Dlatego jest to ostatnia szansa na dołożenie własnej cegiełki do rozwoju tego wyjątkowego projektu.

czytaj więcej

Miasto

Buki zastąpiły spróchniałą wierzbę

Na wniosek mieszkańców wczoraj usunięto wierzbę rosnącą przy skrzyżowaniu ulic Matejki i 11 Listopada. Drzewo było nie do uratowania. Miało poważne ubytki przy podstawie pnia. Jeszcze tego samego dnia tuż obok posadzono trzy buki kolumnowe. A wcześniej dziewięć brzóz. 

czytaj więcej

Miasto

Powstaje rodzinna gra planszowa o Świnoujściu!

Choć samo wiercenie przy tunelu pod Świną rozpocznie się w marcu 2021 roku, to już tego lata, mieszkańcy Świnoujścia oraz turyści, będą mogli sami wcielić się w rolę inwestorów i budowniczych! Wszystko za sprawą powstającej gry planszowej – „Tunel pod Świną”. 

czytaj więcej

MIasto

Świnoujście w turystycznej elicie

Świnoujście znalazło się na 7 miejscu w rankingu powiatów i miast w Polsce, które w ubiegłym roku udzieliły turystom najwięcej noclegów, a Pomorze Zachodnie umocniło się na pierwszym miejscu najpopularniejszych turystyczne regionów w Polsce – podaje Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. W 2018 roku w Świnoujściu udzielono niemal 2,1 mln noclegów. To o ponad 122 tysiące noclegów więcej, niż w 2017 roku.

czytaj więcej

Miasto

Praca sezonowa w Informacji Turystycznej w Świnoujściu

Jeśli interesuje Cię praca w kontakcie z klientem oraz żywym językiem obcym oraz lubisz być w centrum wydarzeń - ta praca jest dla Ciebie. Poszukujemy osób zainteresowanych pracą sezonową w okresie lipiec – sierpień - wrzesień w punkcie Informacji Turystycznej w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Koalicja Europejska dziękuje mieszkańcom Świnoujścia

Kolicja Europejska dziękuje Mieszkańcom Świnoujścia za włączenie się w akcję zbierania podpisów pod listą poparcia dla kandydatów. W regionie zachodniopomorskim i lubuskim zebraliśmy rekordowe 50 000. Aby skutecznie zarejestrować listę kandydatów potrzebne było pozyskanie 10 tys. podpisów poparcia. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia