Środa, 21 listopada 2018r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Już w tę sobotę. Wszyscy na rowery!

Zapraszamy na kolejną już Masę Krytyczną pod hasłem 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Startujemy w najbliższą sobotę 6 października o godzinie 11.00 z portu jachtowego. Ale imprezy towarzyszące masie rozpoczynają się w porcie jachtowym już od godziny 8.00. Zobacz szczegółowy program i mapkę Masy Krytycznej.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Alert RBC: "Nie wychodź z domu"

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego otrzymują sms-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Komunikat ostrzega przed wichurą i sztormem.

czytaj więcej

Miasto

Przy ulicy Gdyńskiej. Mirbud zaczyna wielką budowę

Basen z ruchomym dnem, wielofunkcyjna hala sportowa oraz rozbudowa istniejącego budynku szkoły Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki – tak w dużym skrócie można opisać kolejną miejską inwestycję. Dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą, skierniewicką firmą Mirbud. Wartość inwestycji to ponad 43,7 mln złotych.

czytaj więcej

Miasto

Ponad 13 mln dofinansowania na przygotowanie terenu dla naszych przedsiębiorców

Ponad 5 hektarów terenów inwestycyjnych Miasto przygotuje dla małych i średnich przedsiębiorców w strefie Centrum Usług Mulnik. Choć strefa dopiero powstaje, zainteresowanie przedsiębiorców już jest duże. Dziś prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał z Marszałkiem Województwa Olgierdem Geblewiczem umowę na dofinansowanie tej inwestycji i to niemałą kwotą, bo ponad 13 mln złotych.

czytaj więcej

Program "Czyste Powietrze"

Uwaga mieszkańcy. Można dostać pieniądze

W poniedziałek 1 października 2018 r. w sali numer 1 Urzędu Miasta Świnoujście odbędzie się spotkanie w sprawie możliwości dofinansowania wymiany starych pieców i kotłów na ekologiczne oraz termomodernizacji budynków, co wpłynie na ograniczenie emisji szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza. Początek o godzinie 17.00.

czytaj więcej

Miasto

Ruszają prace na ulicy Wojska Polskiego

Jako pierwszy przebudowywany będzie odcinek od granicy państwa do ulicy Bałtyckiej. Wykonawca zaczyna prace w najbliższy poniedziałek (1 października 2018 r.). Od tego też dnia na wspomnianym odcinku ruch samochodów będzie odbywał się wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od godziny 8.00 w poniedziałek. Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na oznakowania pionowe i poziome, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i rozważną jazdę.

czytaj więcej

Wybory samorządowe 2018

10 kandydatów ze Świnoujścia do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Dziesięcioro mieszkańców Świnoujścia ubiega się w zbliżających się wyborach samorządowych o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Z okręgu nr 2, do którego należy nasze miasto oraz powiat goleniowski, gryficki, kamieński i łobeski, z 9 list startuje łącznie 58 kandydatów. Mandatów jest pięć. 

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny dla mieszkańców

Pochwal się swoim pupilem

Zapraszamy mieszkańców do udziału w konkursie „Pochwal się swoim pupilem”. Zdjęcia należy przesłać na adres email: [email protected] do dnia 3 października do godz. 12.00. Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone w opracowanym przez pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w kalendarzu na 2019 rok, a ich autorzy zostaną nagrodzeni.

czytaj więcej

Światowy Dzień Zwierząt

Uwaga dzieci. Jest konkurs, są nagrody

Co by było, gdyby z powierzchni Ziemi zniknęły wszystkie koty? – to jeden z tematów dwóch konkursów plastycznych organizowanych przez Miasto z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który przypada 4 października. Do udziału w obu konkursach zapraszamy uczniów z klas I – VI świnoujskich szkół.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2019. Uwaga - kończy się głosowanie

Jeszcze do najbliższego piątku 28 września 2018 r. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Do wyboru jest 17 propozycji. Jedna osoba (na jednej karcie do głosowania) może oddać dwa głosy: jeden na projekt twardy i jeden na tzw. miękki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 4. Przy nowych drzewach zakopali kapsuły czasu

Trzynaście drzew, dwa rodzaje klonów i wiśnię, posadzili wspólnie uczniowie „czwórki”, przedstawiciele Zdrojowa Invest & Hotels oraz pracownicy Urzędu Miasta Świnoujście. Wszystko pod okiem specjalistów z firmy ogrodniczej. Dla najmłodszych wspólne sadzenie drzew to świetna lekcja ekologii. Wszyscy obiecali, że będą o nie dbać.

czytaj więcej

Miasto

ZHR czyli Start Harcerski

Harcerski start już za nami! Radosna gromada zuchów, harcerzy oraz rodziców naszej organizacji ZHR spotkało się w sobotę w Parku Zdrojowym gdzie zapłonęło drugie ognisko na 100-lecie niepodległości i na 30-lecie ZHR które mamy w przyszłym roku, a najmłodsi spędzali czas na wspólnych grach, zabawach i śpiewankach. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Park Chopina muzyczny i kolorowy

22 września, w sobotę, ostatniego dnia lata, Stowarzyszenie Grupa Morska - Cała Naprzód wraz z Urzędem Miasta Świnoujście zaprezentują fortepian-kwietnik - owoc dwóch lat starań kilkorga grupowiczów oraz kilku bardzo życzliwych ludzi z Grupą Morską nie związanych, panów: Marka Gabrysia, Andrzeja Gawlika, Edwarda Multana, Artura Puchały i Sławomira Putreszy.

czytaj więcej

Miasto

Już jutro. Wszystko o ruchu w mieście po otwarciu tunelu

Jaki wpływ będzie miał tunel na ruch w mieście? Odpowiedzi na to podstawowe oraz wiele innych pytań związanych z organizacją ruchu w Świnoujściu po otwarciu tunelu już jutro na spotkaniu w sali teatralnej Miejskiego domu Kultury przy ulicy Matejki 11. Początek o godzinie 17.00. Zapraszamy.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia