Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Kronika policyjna

Policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierująca. Wynik: 2,5 promila

Pomimo prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych czy przestrzeganiu o tragicznych skutkach, jakie powodują nietrzeźwi kierujący, wciąż zdarzają się osoby, które wyłączają myślenie i lekceważą problem. W piątkowy wieczór policjanci z Posterunku Policji Świnoujście - Warszów wyeliminowali z drogi 45-letnią kierującą na tzw. „podwójnym gazie” - kobieta miała w organizmie 2,5 promila alkoholu.

czytaj więcej

Sztab WOŚP odlicza godziny do finału

Wielka Podwodna Orkiestra zagrała w niedzielę na pływalni OSiR

Skrót WOŚP w niedzielę, 7 stycznia rozwinęliśmy jako Wielka Orkiestra Świnoujskich Podwodniaków. Pomysł zrodził się na miejskiej pływalni przy ulicy Żeromskiego gdzie do działań poprzedzających 26 finał największej akcji charytatywnej w Polsce włączyły się Centrum Nurkowe „Posejdon” oraz Świnoujski Klub Nurkowy „Wielki Błękit”. Inicjatywę wsparł Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, dzięki któremu możliwa była organizacja wydarzenia, które sztab WOŚP rozreklamował jako „Wielkie granie pod wodą”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Gorący weekend z serduszkiem!

Pierwszą akcją jaka ruszyła w Świnoujściu w ramach tegorocznej edycji WOŚP jest zbiórka krwi prowadzona od 3 stycznia w Świnoujskim Oddziale rejonowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Już dziś jednak odbędą się imprezy o zupełnie innym charakterze, Będzie można podziwiać sprawność sportowców albo wyszaleć się na parkiecie, a przy okazji wesprzeć szlachetne dzieło WOŚP.

czytaj więcej

Miasto

Narodziny w świnoujskim szpitalu. Lyla była pierwsza

Lyla Singh to pierwsza świnoujścianka urodzona w 2018 roku w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły w Świnoujściu. Przyszła na świat 3. stycznia. W dniu narodzin ważyła 2450 g i mierzyła 48 cm. Podobnie, jak w ubiegłym roku, pierwszą świnoujściankę i jej rodziców odwiedzili w szpitalu Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i jego zastępca Paweł Sujka.

czytaj więcej

Aquapark Baltic Park Molo

2,5 tys. bezpłatnych kart zniżkowych do aquaparku

2,5 tysiąca Kart Mieszkańca uprawniających do nabycia z rabatem biletów wstępu na aquaparku przy ul. Uzdrowiskowej będzie można odbierać od 8 stycznia. Preferencyjne warunki korzystania z nowego parku wodnego to efekt porozumienia Miasta z właścicielem kompleksu Zdrojową Invest.  

czytaj więcej

Świnoujski dzielnicowy w patrolu z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei uratowali życie nastolatki

Świnoujski dzielnicowy pełniący służbę w patrolu z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei minionej nocy uratowali życie młodej kobiety. 18-letnia mieszkanka Bytomia wyszła z hotelu w dzielnicy nadmorskiej i oddaliła się w nieznanym kierunku z zamiarem popełnienia samobójstwa. Odnaleziona kobieta trafiła do szpitala, gdzie została otoczona specjalistyczną pomocą lekarską.

czytaj więcej

Nagroda Prezydenta TRYRTON 2017

Jeszcze tylko do piątku

W piątek 5 stycznia 2018 roku mija termin zgłaszania przez mieszkańców propozycji kandydatów do Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2017. Propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem można przesłać drogą elektroniczną na adres [email protected] lub złożyć na piśmie na Stanowisku Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Świnoujście. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbędzie się podczas Gali TRYTON  2017 r., która odbędzie się 2 lutego 2018 roku.

czytaj więcej

Komunikat

Uwaga kierowcy. Dotyczy utrudnień na ulicy Kościuszki

W związku z trwającą przebudową do 28 lutego 2018 r. przedłużona zostaje tymczasowa organizacja ruchu na części ulicy Kościuszki. Do tego czasu wyłączony z ruchu pozostaje odcinek ulicy Kościuszki od ulicy Kołłątaja do Batalionów Chłopskich.

czytaj więcej

Wydarzenia

Akcja „Kropla krwi dla WOŚP”

W terminie 3-26 stycznia 2018 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” organizuje już po raz dziewiąty akcję honorowego oddawania krwi pn. „Kropla Krwi dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich.

czytaj więcej

Inwestycje

Ponad 18 milionów dofinasowania

W dniu dzisiejszym, w Urzędzie Miasta Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Prezydent Świnoujścia  Janusz Żmurkiewicz oraz Dyrektor Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Roman Walaszkowski podpisali umowy o dofinasowaniu, ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, ważnych, z punktu widzenia rozwoju produktu turystycznego zachodniopomorskiego regionu i Miasta Świnoujście inwestycji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bal Charytatywny WOŚP. Są jeszcze wolne miejsca!

Drodzy WOŚPowi przyjaciele. Okres świąteczno-noworoczny to magiczny czas obfitujący prezentami i niespodziankami. Mamy i my niespodziankę dla Was. Jeśli ktoś nie ma planów na pierwszy weekend Nowego Roku, to jest jeszcze trochę wolnych miejsc na naszym Balu Charytatywnym.

czytaj więcej

Plebiscyt na „Świetlną Stolicę Polski”

Oddaj głos na Świnoujście

Jeszcze tylko przez 5 dni można wybrać najładniej oświetlone miasto w swoim województwie. Zwycięzcy zmierzą się w ogólnopolskim finale. Miasta walczą nie tylko o prestiż, ale także o charytatywną pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. 

czytaj więcej

Z myślą o najmłodszych mieszkańcach

Radny Jurkiewicz proponuje pakiet powitalny

Radny Jacek Jurkiewicz chce w szczególny sposób witać nowo narodzonych mieszkańców. Interpelacja z propozycją wprowadzenia pakietu "Świnoujście wita na świecie" trafiła już na biurko prezydenta Żmurkiewicza. 

czytaj więcej

Miasto

Paweł Szynkaruk nowym dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej

Ma 53 lata. Jest absolwentem kierunku Ekonomiki i Organizacji Transportu Morskiego Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez 11 lat był dyrektorem naczelnym Polskiej Żeglugi Morskiej, a w sumie przepracował w PŻM ponad 27 lat. Biegle zna język angielski. Jest żonaty, ma jednego syna.

czytaj więcej

Miasto

„Pod żaglami” mają nowe meble

30 tysięcy złotych udało się pod koniec roku wygospodarować prezydentowi miasta Januszowi Żmurkiewiczowi na nowe, kompletne wyposażenie 4 sal w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Pod żaglami”. – Montaż już się zakończył. Dzieci mają nowe szafki i kąciki do zabawy – mówi dyrektor placówki Wioletta Szłapka.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia