Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Świnoujście-Ystad

Cracovia już w Świnoujściu

Cracovia, najnowsza jednostka Polskiej Żeglugi Bałtyckiej cumuje już w Świnoujściu, jednak ze względu na przedłużające się prace remontowe prom wypłynie w swój pierwszy rejs z kilkudniowym opóźnieniem.

czytaj więcej

Plac Wolności

Historyczny kamień odszyfrowany. Ale co dalej?

W niewielkim murku przy placu Wolności tkwi granitowy kamień z opisem w języku niemieckim.  Znaleziskiem zainteresował się radny Sławomir Nowicki, który z prośbą o ocenę kamienia zwrócił się do świnoujskiego historyka dr Józefa Plucińskiego.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski 2018

Zobacz listę projektów, wybierz i zagłosuj

Od 11 do 29 września 2017 roku można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Do wyboru jest 20 projektów. – Pewnym novum jest to, że w tym roku jedna osoba może oddać dwa głosy: po jednym na tzw. projekt twardy - inwestycyjny i tzw. miękki - społeczny – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Miasto

To pierwsze takie wyjazdowe posiedzenie

W dniu dzisiejszym, w świnoujskim urzędzie miasta, odbyło się posiedzenie powołanej przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa Rady Ekspertów. Jest to pierwsze wyjazdowe posiedzenie Rady, które zwołane zostało właśnie w Świnoujściu, mieście, które według jej członków, w ostatnich latach, jest modelowym przykładem rozwoju gospodarczego samorządu.

czytaj więcej

Miasto

Urząd Miasta. W poniedziałek kasa krócej

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia przez pracownika banku niezbędnych badań lekarskich w dniu 11 września 2017 (poniedziałek) kasa znajdująca się w budynku Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 będzie czynna do godziny 13.00.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski 2017

Dziś przyjechały nowe karetki dla szpitala

Krótko przed godziną 9.00 wjechały na prom Karsibór dwie nowe karetki transportowe. Obie zostały kupione w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Kosztowały 398 tys. złotych. Są to typowe ambulanse medyczne do transportu chorych między szpitalami.

czytaj więcej

Komunikat organizatora

Pogoda pomieszała w pokazach balonowych

Z uwagi na prognozy pogody na najbliższe trzy dni, organizator Balonowego Lata nad Bałtykiem, decydował o przełożeniu imprezy na 29 i 30 września 2017 r. – Jesteśmy odpowiedzialni, za to co robimy.  Dlatego w trosce o bezpieczeństwo podjęliśmy decyzję o zmianie terminu – napisano w komunikacie. – Podkreślamy, że nie odwołujemy imprezy a tylko zmieniamy jej termin.

czytaj więcej

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Przetarg na budowę tunelu. Dziś otwarto oferty

W dniu dzisiejszym, w siedzibie szczecińskiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, nastąpiło komisyjne otwarcie ofert, które wpłynęły do przetargu na inwestycję pn. „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam  i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną”  . Swoje oferty złożyły konsorcja   z Włoch, Polski i Chin: Toto S.p.A Costruzioni Generali - 618.581.031 zł; Astaldi S.p.A. - 725.098.144 zł; Porr Polska Infrastructure S.A. - 793.186.390 zł; China Harbour Engineering Company Ltd – 825.868.888 zł.

czytaj więcej

Doceniamy Waszą gościnność

W Świnoujściu gościli przedstawiciele jednego z największych w Europie biur turystycznych Eurotours, wraz z ekipami austriackich mediów, w tym stacji telewizyjnej BTV, która kręci film promujący nową linię lotniczą Linz - Heringsdorf.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dni Twierdzy na Wyspach. Ave Cezar!

Gladiatorzy w pocie i krwi będą walczyć o złoty laur najpiękniejszej kobiety. Rzymski Legion XXI zmierzy się z barbarzyńcami, którzy na świnoujskiej plaży, niemal jak słynni Galowie, założą obóz,aby trwać w oporze przeciw Cezarowi. W dniach 7-10 września, Świnoujście, za sprawą VII Dni Twierdzy na Wyspach przeniesie się w czasy starożytnego Rzymu! Gladiatorzy! Gladiusy w dłoń! Tarcze w dłoń!

czytaj więcej

Kronika policyjna

Podróżował samochodem po mieście, choć nie posiadał uprawnień i był pijany

Policjanci patrolujący minionej nocy ulice Świnoujścia zatrzymali 41-latka, który kierował golfem, mając w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Drugim powodem, dla którego mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę był brak uprawnień do kierowania, których nigdy nie uzyskał. Świnoujścianinowi grożą surowe konsekwencje karne i finansowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Działkowcy zapraszają. Wielka feta na placu Mickiewicza

W najbliższą sobotę 9 września 2017 r. na placu Mickiewicza odbędą się obchody Okręgowych Dni Działkowca oraz Jubileuszu 120 lat ogrodnictwa działkowego w Polsce. Początek o godzinie 12.00. Po części oficjalnej działkowcy zapraszają na swoje stoiska. Będzie można zobaczyć ich tegoroczne plony, będzie też poczęstunek i zabawy dla najmłodszych, a także …. konkurs kulinarny.

czytaj więcej

Wydarzenia

Popłynęli dla Hospicjum

W dniu 02.09.2017 r. przy moście Piastowskim na Wyspie Karsibór odbyła się akcja charytatywna dla Hospicjum Domowego Przystań Caritas w Świnoujściu zorganizowana przez stowarzyszenie Polskie Ratownictwo Wodne. Akcja kierowana była do wszystkich, którzy chcieli poprzez zabawę i pływanie w wodach otwartych wspomóc działalność świnoujskiego Hospicjum. Inicjatorem akcji był Michał Stefaniak prezes PRW, który w ten sposób zakończył sezon pływacki na wodach otwartych.

czytaj więcej

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Rusza nabór wniosków na świadczenia wychowawcze

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu od 1 sierpnia br. rozpoczął wydawanie i przyjmowanie wniosków o przyznanie świadczeń wychowawczych, na nowy okres zasiłkowy 2017/2018. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od dnia 1 października do dnia 30 września roku następnego.

czytaj więcej

Balonowe Lato nad Bałtykiem

Wielkie balony nad świnoujską plażą

Najbliższy weekend w Świnoujściu zapowiada się naprawdę ciekawie. Już od czwartku pierwsze imprezy Dni Twierdzy na Wyspach, a w piątek i sobotę pokazy lotów balonowych. Zapraszamy na plażę od Alei Interferie.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Areszt dla dwóch mężczyzn za narkotyki

Zatrzymani przez świnoujskich policjantów dwaj mężczyźni podejrzani o narkotykową działalność trafili na trzy miesiące do aresztu. Stróże prawa zabezpieczyli u nich znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych, które nie trafią już do odbiorców. 31- i 32-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

czytaj więcej

Miasto

OSiR zaprasza na Aquafitness

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” informuje, że już 7 września, po wakacyjnej przerwie wznowione zostają zajęcia Aquafitness na Pływalni Miejskiej. Zajęcia odbywać się będą w każdy czwartek o godz. 20.00.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia