Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Rozmaitości

Stacja Statoil 1-2-3 w Świnoujściu zmienia nazwę na Circle K Express

4 listopada rozpoczyna się rebranding stacji Statoil 1-2-3 na Circle K Express w Świnoujściu. Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiego procesu zmiany marki, który docelowo obejmie sieć stacji na terenie całego kraju. W ten sposób świnoujska stacja stanie się częścią międzynarodowej sieci Circle K obecnej w ponad 20 krajach na całym świecie. Wielkiemu otwarciu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kierował samochodem bez dokumentów i wbrew sądowemu zakazowi

Jazda samochodem, mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, jest przestępstwem i niesie za sobą poważne konsekwencje. Niestety zdarzają się osoby, które lekceważą przepisy. Jedną z nich jest 36-letni szczecinianin zatrzymamy przez świnoujskich policjantów, który złamał sądowy zakaz i wsiadł za kierownicę auta, dodatkowo nie posiadając przy sobie żadnych dokumentów.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Trzy miesiące aresztu za napaść na policjantów

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. 32-latek zaatakował świnoujskich funkcjonariuszy podczas interwencji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ucznowie SP1 na otwarciu aquaparku

30 października 2017r. klasy sportowe 1a i 7s z SP1 zostały zaproszone na otwarcie Baltic Park Molo Aquapark w Hotelu Radisson Blu Resort. Uczniowie chętnie korzystali z atrakcji  znajdujących się na terenie obiektu, między innymi z 25-metrowego basenu pływackiego, rwącej rzeki, Surf Wave – pierwszej w Polsce sztucznej fali do surfingu, czterech zewnętrznych zjeżdżalni, jacuzzi, wyspy piratów i brodziku dla dzieci z minizjeżdżalniami i armatkami wodnymi.

czytaj więcej

Cmentarze komunalne w Świnoujściu

E-mapa pomaga odnaleźć groby bliskich

Ponad stuletni cmentarz przy ulicy Karsiborskiej obejmuje już dzisiaj teren o wielkości przekraczającej 20 ha. Internetowa baza danych miejsc pochówków ułatwia odwiedzenie grobów rodziny i przyjaciół.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świnoujski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego

Spostrzegawczość oraz właściwa reakcja policjanta będącego w czasie wolnym od służby pozwoliły na zatrzymanie ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Jadący pociągiem na urlop sierżant Marcin Bryl z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu rozpoznał i zatrzymał 26-latka poszukiwanego za szereg przestępstw i wykroczeń, który teraz spędzi za kratkami więzienia ponad 3 lata.

czytaj więcej

Komunikacja

Sześć nowych autobusów miejskich

Trzy autobusy z napędem Diesla, spełniające wymagania emisji spalin EURO 6 , pojawią się w mieście do końca marca przyszłego roku. A kolejne trzy z napędem hybrydowym w układzie silnik wysokoprężny Diesel/silnik elektryczny znajdą się na naszych ulicach do końca czerwca 2018. Na zakup ekologicznych autobusów spółka Komunikacja Autobusowa dostanie dofinansowanie w kwocie ponad 3,5 mln złotych. Prezes KA Elżbieta Bogdanowicz właśnie podpisała w tej sprawie umowę z Ministerstwem Rozwoju. Razem ze Świnoujściem podobne umowy podpisały Warszawa i Zielona Góra.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2018. Zobacz, jakie projekty wygrały

12 projektów na 20 biorących udział w głosowaniu będzie realizowanych w przyszły roku w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Nadesłano w sumie 7493 kart do głosowania, w tym 6725 było ważnych. Jedna osoba mogła głosować na dwa projekty i większość mieszkańców z tego skorzystała.

czytaj więcej

Ulica Wojska Polskiego

Mieszkańcy chcą dużego sklepu budowlanego

9 listopada okaże się, która z sieci sklepów budowlanych powstanie między ulicą Wojska Polskiego a Bałtycką. Według wiceprezydent Barbary Michalskiej mieszkańcy chcą, aby tego rodzaju supermarket został wybudowany w Świnoujściu. Terenem zainteresowanych jest kilku przedsiębiorców, między innymi Bricomarche. 

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Zapowiadają silne wiatry. Omijajmy tereny zadrzewione

W związku z zapowiadanym silnym wiatrem, szczególnie z soboty na niedzielę, administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców i gości, aby w tymczasie nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

czytaj więcej

Miasto

Zespół Szkół Morskich – Szkoła Za Życiem

23 października 2017 r. w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów „Szkoły za życiem”. W ZSM akcja została przeprowadzona w kwietniu. Łącznie w bazie DKMS udało nam się zarejestrować 40 potencjalnych dawców

czytaj więcej

Inwestycje

Przebudowa ulicy Markiewicza. Miasto podpisało umowę

Inwestycja ma potrwać do połowy przyszłego roku. Będzie nowa nawierzchnia, chodniki i ścieżka rowerowa. Nowe będzie również oświetlenie. Przy okazji PEC wykona przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej dla dziesięciu domów typu bliźniak. Tym samym ich właściciele nie będą już musieli palić w piecach.

czytaj więcej

Przeładunek siarki w porcie

Sesja przerwana bezprawnie, a radnych dzieli wizja rozwoju Świnoujścia

Przewodniczący Rady Miasta naruszył przepisy proceduralne regulujące zasady prowadzenia obrad - wynika z analizy prawnej zleconej przez klub radnych SLD. Wymuszona przerwa przez niewypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie przeładunku siarki w świnoujskim porcie wskazała na silne tarcia w głównych siłach politycznych radnych Świnoujścia.  

czytaj więcej

Miasto

W czwartek w próbne uruchomienie nowych syren

W związku z rozbudową i modernizacją Miejskiego Systemu Wczesnego Ostrzegania i Alarmowania, w najbliższy czwartek (26 października 2017 r.),  godzinach popołudniowych, zostaną przeprowadzone próby testowe polegające na krótkotrwałym uruchomieniu syren alarmowych.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Zmiana ruchu w pobliżu cmentarza. „Mrówka” udostępnia swój parking

W związku z dniem Wszystkich Świętych od godziny 8.00 dnia 30 października do godziny 8.00 dnia 2 listopada na ul. Karsiborskiej  - odcinek od ul. Grunwaldzkiej do ul. Nowokarsiborskiej – będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu.

W związku z dniem Wszystkich Świętych od godziny 8.00 dnia 30 października do godziny 8.00 dnia 2 listopada na ul. Karsiborskiej  - odcinek od ul. Grunwaldzkiej do ul. Nowokarsiborskiej – będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ul. Grunwaldzkiej do głównej bramy cmentarza. Dojazd i parkowanie pojazdów od strony ulicy Nowokarsiborskiej. Objazd linii autobusowej nr A i B nastąpi ulicą Grunwaldzką.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia