Czwartek, 24 maja 2018r.

Imieniny: Joanny, Zuzanny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Turystyka

Jesteśmy w pierwszej trójce

Stralsund, Świnoujście i Gdańsk - to zdaniem naukowców ze wschodniego wybrzeża Polski najbardziej atrakcyjne turystycznie miasta południowego Bałtyku. Wyniki swoich badań zaprezentowali na konferencji „Porty Morskie 2018”, która odbyła się w Szczecinie.

„Wyspiarz”

czytaj więcej

Wydarzenia

Uczniowie ZSM ponownie z wizytą u seniorów

Dnia 17 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół Morskich pod opieką ks. Grzegorza odwiedzili podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Caritas na Warszowie. Uczestniczyli oni w spotkaniu z przebywającymi tam seniorami oraz quizie z wiedzy ogólnej, który przygotowała dla nich Pani Opiekunka placówki.

czytaj więcej

Przeprawa promowa

Awaria Bielika I

Na jednej z trzech jednostek obsługujących przeprawę promową Warszów doszło do awarii pędników. Jeszcze dziś uszkodzoną jednostkę zastąpi prom typu Karsibór. Po awarii przeprawę Warszów obsługują tylko dwa promy. Do czasu włączenia do ruchu promu typu Karsibór będą pływały w systemie non – stop, czyli odbijały zaraz po załadunku samochodów.

czytaj więcej

Miasto

Komunikacja miejska w stronę ekologii. Nagroda za unowocześnianie taboru

Świnoujska „Komunikacja Autobusowa” Sp. z o. o.  została laureatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018 pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP dr Alicji Adamczak w kategorii: "Spółka miejska przyjazna mieszkańcowi" za proekologiczną działalność w trosce o mieszkańców w zakresie transportu lądowego pasażerskiego, miejskiego i podmiejskiego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Niemieccy przedsiębiorcy turystyczni z wizytą studyjną w Świnoujściu

W minioną środę (11 kwietnia) przebywała z wizytą w Świnoujściu ponad 30-osobowa grupa przedsiębiorców turystycznych z Powiatu Vorpommern Greifswald. W tym gronie byli pracownicy informacji turystycznych, przedstawiciele hoteli, osoby które na co dzień mają kontakt z turystą. Wyjazd studyjny zorganizowany został przez Centra Usługowo-Doradcze w Świnoujściu i Greifswaldzie.

czytaj więcej

Miasto

W poniedziałek policyjne działania „Kaskadowy pomiar prędkości”

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w poniedziałek 16 kwietnia br. policjanci będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Będzie ruch wahadłowy

W związku z prowadzonymi pracami przy przebudowie ulicy Markiewicza w dniach 16 -20 kwietnia 2018 r. wprowadzona zostaje tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Wielkopolskiej z ul. Małopolską. Zmiana organizacji polegać będzie na wprowadzeniu ruchu wahadłowego na w/w skrzyżowaniu poprzez zastosowanie sygnalizacji świetlnej.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Przerwa w dostawie wody

W związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi, w dniu 12 kwietnia br., w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody na ulicy Markiewicza, na odcinku pomiędzy ulicami Kaszubską i Wielkopolską oraz w budynku nr 23 b,c przy ulicy Gdyńskiej.

czytaj więcej

Miasto

Wspólne patrole Policji polskiej i niemieckiej w Świnoujściu

Polscy i niemieccy policjanci od lat współpracują na rzecz bezpieczeństwa w strefie przygranicznej, dlatego mieszane patrole w Świnoujściu nikogo już nie dziwią. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz współdziałania ze sobą służb dbających o bezpieczeństwo na przygranicznych szlakach komunikacyjnych.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Z promilami i bez uprawnień za kierownicą

Zatrzymany przez świnoujskich policjantów 32-latek kierował samochodem, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Szybka reakcja stróży prawa wyeliminowała z drogi kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii.

czytaj więcej

Tak ma wyglądać Bohaterów Września 18-20

Deptak z plombą. Inwestor ruszył z budową

Rozpoczęły się prace budowlane na niezagospodarowanym od dawna terenie przy deptaku na Bohaterów Września, tuż obok nowej siedziby SKOK-u. Powstanie tu 7- kondygnacyjny dom wielorodzinny. 

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijany kierowca wjechał w zaparkowane auta

22-letni mieszkaniec Szczecina został zatrzymany przez policjantów w Świnoujściu, po tym jak spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna ponadto okazał się poszukiwanym przez funkcjonariuszy ze szczecińskiego komisariatu w związku z innym przestępstwem. Grożą mu poważne konsekwencje prawne i finansowe.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia