Poniedziałek, 18 marca 2019r.

Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

W poniedziałek rocznica zatonięcia mf „Jan Heweliusz”

14 stycznia 2019 roku minie 26. rocznica zatonięcia promu „Jan Heweliusz”. Statek płynął ze Świnoujścia do Ystad. Była to najtragiczniejsza katastrofa w historii polskiej żeglugi morskiej. Zginęło 55 osób, obywateli Polski, Austrii, Czech, Węgier, Szwecji i Norwegii. Uroczystości przed tablicą pamięci ofiar katastrofy oraz pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” na placu Rybaka rozpoczną się o godzinie 12.00.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Kapitanat Portu: alarm sztormowy dla Świnoujścia

Dziś (środa 9 stycznia 2019) o godzinie 8.00 poziom wody w porcie wynosił 580 cm, czyli tyle, ile wynosi stan alarmowy. Wiatr wieje z północy z prędkością 23 km/h w porywach 41 km/h. O godzinie 1.30 w nocy Kapitanat Portu ogłosił alarm sztormowy. Obie przeprawy promowe funkcjonują.

czytaj więcej

Wydarzenia

XXVII Finał WOŚP. Znamy program

Przed nami kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wraz z fundacją zbieramy pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sprawdźcie co będzie się działo w naszym mieście.

czytaj więcej

Radni Koalicji Obywatelskiej wnioskują w sprawie bonifikaty od opłaty za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności

W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2019 r. - Ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej zwraca się z wnioskiem o przeanalizowanie możliwości udzielania bonifikaty od opłaty. Zgodnie z art. 7 przedstawionej ustawy samorząd może udzielić osobom fizycznym będącym właścicielami budynków lub lokali mieszkalnych oraz spółdzielniom mieszkaniowym bonifikaty od opłaty.

czytaj więcej

Gospodarka nieruchomościami

Gminne kawalerki sprzedane na pniu. Tanio

W połowie grudnia Miasto sprzedało dwie kawalerki z gminnych zasobów przy ulicy Chopina. Oba lokale od ręki znalazły nowych właścicieli, mimo że ich stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Nic dziwnego - w  Świnoujściu zakup małego mieszkania na rynku wtórnym nie jest łatwy, a ceny sięgają nawet 20 tys zł za m2. 

czytaj więcej

Miasto

Pierwsi w tym roku! Alicja Drela i Przemysław Wiliński

Ala i Przemek – to pierwsi świnoujścianie, którzy urodzili się w świnoujskim szpitalu w tym roku. Oboje przyszli na świat 3 stycznia 2019 roku. Pierwsza była dziewczynka, a po trochę ponad dwóch godzinach – chłopczyk. Tradycją stało się już, że pierwsze dzieci narodzone w nowym roku w świnoujskim szpitalu odwiedza Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej

Miasto

Wiatr słabnie, opada woda. Przeprawa promowa funkcjonuje normalnie

Dziś 3 stycznia 2019 roku o godzinie 8.00 stan wody w porcie wynosił 555 cm a wiatr wiał z prędkością 30 km na godzinę, w porywach do 60 km na godzinę. Na przeprawie promowej „Warszów” aktualnie kursują trzy jednostki, a na ogólnodostępnej „Centrum” – dwie. Jak informuje Żegluga Świnoujska, przeprawa odbywa się bez zakłóceń.

czytaj więcej

Miasto

Jest nas ponad 41 tysięcy. Julia i Leon – to najczęściej nadawane imiona w 2018 roku

362 noworodków zostało zgłoszonych w ubiegłym roku w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Niemal wszyscy przyszli na świat w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły. Rodzice najczęściej wybierali dla swoich dzieci imiona Julia i Leon. W pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych imion znalazły się również: Hanna, Zuzanna, Zofia, Nikodem, Antoni, Jan, Amelia i Mikołaj. Według danych GUS, na koniec 2017 roku Świnoujście liczyło ponad 41 tysięcy mieszkańców.

czytaj więcej

Miasto

Kropla Życia dla WOŚP

W terminie 2-31 stycznia 2019 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” tradycyjnie już organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Kropla Życia dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich.

czytaj więcej

Informator

Imprezy sylwestrowe na wyspach

Świnoujście przywita Nowy Rok na plaży przy Centrum Koordynacji Ratownictwa. Miejska impreza będzie trwała dwie godziny. Podpowiadamy, gdzie jeszcze w okolicy będzie można pobawić się w ten wyjątkowy wieczór.

czytaj więcej

Świąteczna akcja Zdrojowej na rzecz Świnoujścia

Grupa Zdrojowa Invest & Hotels, do której należy świnoujski hotel Radisson Blu Resort oraz start-up VacationClub™ z apartamentami na wynajem, przeznaczy 30 tys. zł na rzecz Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piątek - sobota. Prawdziwe renifery i Święty Mikołaj

Jutro (piątek 21 grudnia) od godziny 11.00 na placu Wolności na tych młodszych i tych starszych czeka Święty Mikołaj z reniferami. W swojej świątecznej zagrodzie uruchomi też specjalny punkt pocztowy, w którym będzie można napisać i wysłać list do Mikołaja.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Ulica Wojska Polskiego bez ruchu wahadłowego

Wykonawca przebudowy ulicy wylał dziś kolejną warstwę asfaltu na remontowanym odcinku w pobliżu ulicy Bałtyckiej. Jutro (piątek 21 grudnia 2018) zdemontowana zostanie tam sygnalizacja świetlna, która kierowała ruchem wahadłowym i w godzinach popołudniowych na odcinku ulica Bałtycka – granica przywrócony będzie normalny ruch pojazdów po obu pasach jezdni.

czytaj więcej

Wigilia dla potrzebujących

Będzie barszcz, pierogi i kapusta

W piątek 21 grudnia 2018 roku o godzinie 13.00, już po raz dziewiąty, na deptaku Bohaterów Września organizowana jest wigilia dla osób potrzebujących, samotnych. Każda z nich będzie mogła wziąć do domu tradycyjne wigilijne potrawy.

czytaj więcej

Inwestycje

Rozebrali starą ulicę Bydgoską

Do czerwca przyszłego roku firma Mirbud ze Skierniewic zobowiązała się wybudować nową ulicę Bydgoską, która będzie nie tylko drogą dojazdową do domów mieszkalnych, ale również powstającego na jej końcu nowego przedszkola miejskiego i dalej Zakładu Opieki Długoterminowej. Ustawione nowe krawężniki dają już wyobrażenie, jak będzie przebiegała ulica.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia