Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Uwaga! Zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z pracami drogowymi na ulicy Gdańskiej od dnia 12.06.2018r. (wtorek) do czasu zakończenia prac, dla linii nr A i B wyłączone będą przystanki: Śląska, Toruńska - Kościół, Toruńska - Szkolna.

czytaj więcej

Kronika policyjna

22-latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonała się podróżująca w Świnoujściu bmw mieszkanka Wolina. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 22-letnia amatorka szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

czytaj więcej

Miasto

Uchwała krajobrazowa. Fakty i plotki

W ostatnim czasie, w mieście, pojawiło się wiele informacji czy wręcz plotek na temat projektu tzw. uchwały krajobrazowej. – Niektórzy próbują nawet wmawiać zainteresowanym, że sprawa jest już „przyklepana” i w związku z tym czekają ich duże wydatki, aby dostosowali swoje reklamy oraz elementy małej architektury do nowej uchwały. To nieprawda – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

13 lat z międzynarodowym certyfikatem

Świnoujska plaża i marina ponownie wyróżnione Błękitną Flagą

Duńska Fundacja na Rzecz Edukacji Ekologicznej wyróżniła już najlepsze kąpieliska i mariny, które które będą mogły używać w letnim sezonie symbolu błękitnej flagi. Po raz trzynasty kryteria programu spełniła świnoujska plaża. Port Jachtowy w Basenie Północnym zyskał uznanie po raz dziesiąty. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Centrum Usługowo - Doradcze zaprasza

Centrum Usługowo – Doradcze w Świnoujściu zaprasza przedsiębiorców z szeroko rozumianej branży senioralnej - m.in. developerów, producentów i dystrybutorów sprzętu ortopedycznego na wyjazd studyjny w dniu 3 lipca 2018 do Greifswaldu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pasaż Rondo zaprasza

W sobotę 9 czerwca, od godziny 10.00 do godziny 14.00, w Pasażu Rondo przy Placu Wolności 6 odbędzie się Giełda Kolekcjonerska. - Zapraszamy pasjonatów i kolekcjonerów do zaprezentowania swoich zbiorów - mówi w imieniu organizatorów Ewa Mechło.

czytaj więcej

Miasto

Festyn charytatywny dla Kamili - podsumowanie

W niedzielę 3 czerwca br. o godz. 11.00 w muszli koncertowej w Świnoujściu rozpoczął się festyn charytatywny dla Kamili Jałoszyńskiej. Głównym organizatorem festynu było Stowarzyszenie Drużyna Aniołów a wsparli je: Miejski Dom Kultury, Fundacja Hospicyjna "Przystań", Szpital Miejski, Fundacja Motywacja i Działanie, OSiR "Wyspiarz", Fundacja Animals "Przystań", AKS, 8 FOW, KS "Uznam" , 19 DHSG "Zlotki" oraz liczna rzesza wolontariuszy - wszystko zaś pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza

czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie

Odszedł Henryk Matczak

W niedzielę, 3 czerwca br., w wieku 89 lat odszedł od nas Pan Henryk Matczak. Żegnamy  wspaniałego pedagoga oraz pioniera oświaty na Ziemiach Odzyskanych. Ze Świnoujściem był związany od 1953 r. W latach 1962 - 1973 był kierownikiem Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu, a następnie dyrektorem Technikum i Zasadniczej Szkoły Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Rower miejski w Świnoujściu? Zapraszamy do debaty

System rowerów publicznych istnieje już w ponad 30 miastach Polski. Czy ma szanse zaistnieć w Świnoujściu? Czy rower miejski jest na, mieszkańcom 44 wysp, potrzebny? Odpowiedzi postarają się znaleźć uczestnicy debaty, która odbędzie się w najbliższą środę 6 czerwca o godz. 18.00 w kawiarni Sonata przy ul. Marynarzy 7.

czytaj więcej

Miasto

Są pieniądze na nowe miejsca w żłobku

W Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość podpisania umów o  przekazaniu środków pochodzących z rządowego programu Maluch +2018. Jednym z beneficjentów jest Świnoujście, które otrzymało z programu 666  tys. złotych.  Umowę z Wojewodą Zachodniopomorskim podpisał, w imieniu Prezydenta Świnoujścia, jego zastępca Paweł Sujka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna inicjatywa Centrum Usługowo-Doradczego

Centrum Usługowo-Doradcze Euroregionu Pomerania w Świnoujściu, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu lokalnych środowisk gospodarczych, serdecznie zaprasza mikro, małych i średnich przedsiębiorców na bezpłatne seminarium „Zakładanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech”.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Przed policjantami schował się w wersalce

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali poszukiwanego 45-latka. Mężczyzna, próbował ukryć się przed policjantami i na schowek wybrał tapczan. Zatrzymany poniesie teraz odpowiedzialność za popełnione przestępstwa i spędzi w więzieniu blisko dwa lata.

czytaj więcej

Dziki zagrażają mieszkańcom Warszowa. Rozwiązania problemu nie widać

Na Warszowie dziki poturbowały dużego psa, dlatego mieszkańcy boją się o swoje dzieci bawiące się przy domach. Stada zwierząt z warchlakami plądrując przydomowe śmietniki nie tylko brudzą, ale przede wszystkim bywają agresywne w stosunku do ludzi i zwierząt domowych. Pan Andrzej Tomkowiak, mieszkaniec Warszowa, interweniował już w tej sprawie w urzędzie i Zarządzie Osiedla. Bez skutku. Miasto nie ogłosiło dotychczas przetargu na odłów dzikich zwierząt. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Festyn dla Michała

W sobotę 26 maja br. na stadionie miejskim OSiR w Świnoujściu odbył się festyn charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Drużyna Aniołów i Szpital Miejski, celem wsparcia Michała Michalskiego. Imprezę, która objął honorowym patronatem Prezydent Miasta pan Janusz Żmurkiewicz współorganizowali: Fundacja Hospicyjna "Przystań" Agrofirma z Witkowa, Uzdrowisko Świnoujście, OSiR „Wyspiarz”, 8 FOW, Caritas Świnoujście, wolontariusze z Fundacji Motywacja i Działanie, Akademia Baltica, ULKWS „Pomorze”, Akademia Karate Kyokushin oraz masa ludzi dobrej woli.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Włamywacze za kratkami

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali dwóch włamywaczy 21- i 24-latek mają na swoim koncie włamanie do pomieszczeń magazynowych na budowie, skąd ukradli elektronarzędzia. Grozi im do 10 lat więzienia.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2019. Startujemy!

– Tym razem na wnioski z propozycjami czekamy od 1 do 29 czerwca 2018 r. – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Na zgłoszone i zakwalifikowane projekty mieszkańcy będą mogli głosować w dniach 10-28 września 2018. Podobnie, jak w poprzednich latach uruchomione będą także mobilne punkty informacyjne, odbędzie się również publiczna prezentacja zgłoszonych projektów z udziałem mediów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Specjalnie dla najmłodszych. Bajka, konkursy i zabawy

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. zapraszamy wszystkie dzieci do Muszli Koncertowej przy promenadzie. O godzinie 16.00 rozpocznie się tam wielka zabawa z okazji Dnia Dziecka. Imprezę rozpocznie widowisko plenerowe, inscenizacja bajki „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Będzie też cały blok różnych konkursów i zabaw.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia