Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Zapraszamy serdecznie na comiesięczne spotkanie przy zupie w Świnoujściu, które odbywa się każdego ostatniego sobotniego dnia miesiąca. Spotykamy się 25.11.2023 r. na placu przed Świnoujskim Urzędem Miasta, rozpoczynając o godzinie 13:00.

czytaj więcej

Miasto

Wszystko zabłyśnie 6 grudnia

Jak co roku o tej porze rozpoczęło się przystrajanie miasta na okres świąteczno-noworoczny. Na początek montowane są dekory na ulicznych latarniach.

czytaj więcej

Miasto

Gmina dobra do życia. Duży awans Świnoujścia

Jeszcze w ubiegłym roku w rankingu „Gmina dobra do życia” Świnoujście było poza pierwszą 50-tką wszystkich miast na prawach powiatu. W tym roku wskoczyło na wysokie 12. miejsce.  A na wszystkie 2477 gmin w Polsce Świnoujście zajmuje 50. miejsce.

czytaj więcej

Miasto

Nowa naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Świnoujście

Od dziś, 15 listopada funkcję naczelnika Wydziału Inwestycji Miejskich UM pełni Grażyna Ingielewicz. Wcześniej pracowała jako kierownik Nadzoru Wodnego w Świnoujściu w Wodach Polskich, była również dyrektorem Zarządu Zlewni w Państwowym Gospodarstwie Wodnym Wody Polskie w Szczecinie, a w latach 2010-19 prezesem zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Międzyzdrojach. 

czytaj więcej

Miasto

Kochani przyjaciele zwierząt!

Zawsze marzyliśmy o tym, aby stworzyć dla naszych futerkowych przyjaciół jeszcze lepsze warunki, a teraz mamy okazję to zrealizować razem z Wami! Chcielibyśmy Was serdecznie zachęcić do dołączenia do naszej nowej inicjatywy: Stałe Zlecenie na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Ktoś wykończył drzewa chemią

Wszystko wskazuje na to, że trzy zdrowe kasztanowce rosnące jeszcze do niedawna przy ulicy Rycerskiej uschły, bo były podlewane chemiczną substancją. Ostatecznie trzeba było je wyciąć.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujskie spotkania przy zupie

Serdecznie zapraszamy na świnoujskie spotkanie przy zupie, które odbędzie się jak co miesiąc w ostatnią sobotę. Spotykamy się 28.10.2023 na placu pod Świnoujskim Urzędem Miasta. Zaczynamy punktualnie o godzinie 13.00

czytaj więcej

Miasto

Warszów. Totalna przebudowa lokali przy ulicy Modrzejewskiej

W klatce B bloku socjalnego przy ulicy Modrzejewskiej 20 trwa przebudowa znajdujących tam lokali socjalnych. Zamiast pokoi ze wspólną łazienką i kuchnią na piętrze, powstaną mieszkania socjalne jedno i dwupokojowe z aneksem kuchennym i łazienką. Mają być gotowe jesienią przyszłego roku.

czytaj więcej

Miasto

Karsibór. Mamy nagrodę za przebudowę ulicy 1 Maja

Gmina Miasto Świnoujście otrzymała nagrodę Kryształ Przetargów Publicznych 2023 za najlepszego zamawiającego (inwestora) w kategorii infrastruktura drogowo-komunikacyjna za przebudowę ulicy 1 Maja w Karsiborze wraz z budową ciągu pieszo – rowerowego.

czytaj więcej

Miasto

Straż Miejska nietrzeźwym kierowcom nie odpuszcza

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świnoujściu w związku z bardzo dużym ruchem turystycznym na terenie naszego miasta mają „pełne ręce roboty”. Zdecydowana większość ujawnianych wykroczeń związana jest z nieprawidłowym parkowaniem i niestosowaniem się do znaku B-1 (zakaz ruchu w obu kierunkach). 

czytaj więcej

Miasto

Koniec prac budowlanych na terminalu promowym w Świnoujściu

Na terminalu promowym w Świnoujściu zakończyły się prace budowlane w ramach zadania pn. „Przystosowanie infrastruktury Terminala Promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego”.  Poinformowano o tym na specjalnej konferencji prasowej z udziałem wiceministra infrastruktury Marka Gróbarczyka, jak również zaproszonych gości, w tym przedstawicieli armatorów promowych oraz partnerskich portów Ystad i Trelleborg. 

czytaj więcej

Miasto

Są pieniądze na budowę ulicy Nowojachtowej

Miasto dostało dofinansowanie do budowy ulicy Nowojachtowej, która połączy ulicę Jachtową z Uzdrowiskową, a co najważniejsze - odciąży z ruchu samochodowego biegnącą przez Park Zdrojowy ulicę Chrobrego, która aktualnie jest główną drogą dojazdową do wschodniej części dzielnicy nadmorskiej. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sobotnie spotkanie przy zupie

Mija rok od pierwszego Świnoujskiego Spotkania Przy Zupie, a my nadal jesteśmy pełni entuzjazmu i gotowi kontynuować naszą misję wsparcia osób samotnych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia