Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Święto Marynarki Wojennej w Świnoujściu

W ostatnią niedzielę czerwca tradycyjnie obchodzone jest Święto Marynarki Wojennej, które wieńczy obchody Święta Morza – dni nadzwyczajnych dla wszystkich związanych z morzem. Z tej okazji w sobotę, 24 czerwca, w przeddzień Święta MW marynarze z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zorganizowali festyn jakiego dawno w Świnoujściu nie było!

czytaj więcej

Miasto

Świnoujskie Spotkanie przy Zupie

Świnoujście - Serdecznie zapraszamy mieszkańców Świnoujścia na spotkanie przy zupie, które odbędzie się w sobotę 24.06.2023 przed Świnoujskim Urzędem Miasta w godzinach od 13.00-13:45. Spotkanie,  ma na celu wsparcie osób cierpiących z powodu samotności oraz tych, którzy potrzebują wsparcia oraz poczucia więzi społecznych.

czytaj więcej

Miasto

Utrudnienia w ruchu

W związku z obchodami Święta Marynarki Wojennej oraz planowanym pokazem techniki wojskowej organizowanym w sobotę 24.06.2023 r., w terminie od godz. 20:00 dnia 23.06.2023 r. do maksymalnie godz. 8:00 dnia 25.06.2023 r. jezdnia na odcinku ulicy Wybrzeże Władysława IV pomiędzy wyjazdem ze stacji paliw Orlen a skrzyżowaniem ulic Wybrzeże Władysława IV – Bohaterów Września będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Plaża w Świnoujściu areną zmagań zawodów konnych

W przeddzień otwarcia letniej wersji zawodów konnych pod nazwą Cavaliada SUMMER w Świnoujściu, z udziałem zaproszonych gości, na tutejszej plaży  odbyła się konferencja prasowa. Wzięli w niej udział prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, Tomasz Cemel, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Szczecinie, a z ramienia organizatorów Elżbieta Roeske - Wiceprezes Grupy MTP, Jakub Patelka - Dyrektor CAVALIADY Summer Świnoujście oraz Szymon Tarant - Dyrektor Sportowy CAVALIADY Summer Świnoujście.  

czytaj więcej

Miasto

Animator Profilaktyczny

Przypominamy! W miesiącu czerwcu dalej trwa projekt Animatora Profilaktycznego. Spotkania z animatorami odbywać się będą rotacyjnie, wg przygotowanego odrębnie na każdy miesiąc harmonogramu. Zajęcia prowadzone przez psychologów, nauczycieli wychowania fizycznego  i wczesnoszkolnego.

czytaj więcej

Miasto

Komunikacja w Świnoujściu po otwarciu tunelu

Dzięki tunelowi pod Świną, przejazd pomiędzy wyspami Wolin i Uznam będzie trwał zaledwie kilka minut. Miejskim autobusem dotrzemy z wyspy Uznam, przez tunel, do dworca PKP na Warszowie. Komunikacją miejską do centrum bez przesiadek dojadą mieszkańcy Karsiboru, Ognicy i Przytoru. Piesi i rowerzyści mogą przeprawiać się bez zmian promami Bielik, które będą kursować co pół godziny przez cały dzień.

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto jakiego dawno nie było – Święto Marynarki Wojennej w Świnoujściu!

W ostatnią niedzielę czerwca tradycyjnie przypada Święto Marynarki Wojennej, które wieńczy obchody Święta Morza – dni nadzwyczajnych dla wszystkich związanych z morzem. Z tej okazji już w najbliższą sobotę (24 czerwca) w przeddzień święta MW marynarze z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zapraszają do wspólnego świętowania w Świnoujściu!

czytaj więcej

Wydarzenia

Szkolenie „Trenuj z Wojskiem” za nami

To już trzecia edycja szkoleń dla osób cywilnych pod hasłem „Trenuj z Wojskiem”. W trakcie tej edycji, już drugi raz do jego organizacji została przewidziana 8 Flotylla Obrony Wybrzeża. Po udanym szkoleniu w kwietniu, nie było problemów z frekwencją w trakcie dzisiejszego szkolenia. Nastawienie było odpowiednie, instruktorzy dobrze przygotowani, tak więc wszystkie założenia zostały zrealizowane!

czytaj więcej

Miasto

Klub 8 FOW zaprasza na koncert

W najbliższy wtorek 20 czerwca o godzinie 16.30 w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbędzie się koncert podsumowujący działalność Klubu 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w trakcie kończącego się właśnie roku szkolnego. 

czytaj więcej

Miasto

Dziś koncert w muszli. Gra Orkiestra Policji Federalnej z Berlina.

Środa 14 czerwca, godz. 17.00. Muszla koncertowa przy promenadzie. Orkiestra przygotowała wyjątkowy program z prawdziwą muzyczną mieszanką, w której każdy znajdzie coś dla siebie.  Od muzyki pop, muzyki marszowej po muzykę filmową, a Nadine Oswald, policjantka Policji Federalnej, z pewnością oczaruje publiczność swoim wspaniałym głosem.

czytaj więcej

Miasto

Trenuj z Wojskiem w Świnoujściu po raz drugi!

Już w kolejną sobotę, 17 czerwca, po raz drugi w Świnoujściu, zostanie zorganizowane szkolenie pod hasłem „Trenuj z Wojskiem wiosna-lato”. Jest to propozycja skierowana do wszystkich chętnych ze środowiska cywilnego, którzy chcieliby nabyć nowe umiejętności pod okiem wojskowych instruktorów. Szkolenie trwa kilka godzin, jest bezpłatne i ma bardzo przystępną formułę. Zapewnione jest wojskowe wyżywienie, ubezpieczenie oraz dobra atmosfera!

czytaj więcej

Wydarzenia

4 Świnoujski Dzień Bańki Mydlanej

Czas leci, ale my nie zwalniamy tempa i już w sobotę 10 czerwca 2023 r. w godzinach od 14 do 17 zapraszamy wszystkich do dobrej zabawy, ponieważ odbędzie się 4 Świnoujski Dzień Bańki Mydlanej w Świnoujściu. 

czytaj więcej

Miasto

Mikrogranty w Świnoujściu

Dobrych wiadomości ciąg dalszy. Tym razem informujemy, iż od czerwca przeprowadzimy procedurę przekazania mikrograntów dla grup nieformalnych oraz organizacji pozarządowych. W ramach projektu planowane jest dofinansowanie minimum 13 mikrograntów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia