Środa, 21 listopada 2018r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wybory samorządowe 2018

Znamy kandydatów do Rady Miasta

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już listy osób ubiegających się o funkcję członka Rady Miasta. W Świnoujściu w trzech okręgach wyborczych wystartuje łącznie 108 kandydatów walczących o 21 mandatów. 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. W poniedziałek zamknięta ulica Armii Krajowej. Zobacz godziny i objazd

W poniedziałek 17 września 2018 od godz. 8.30 do godz. 13.00 oraz od 16.00 do 21.00 będzie wyłączona z ruchu ulica Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrobrego do placu Kościelnego. Zalecany objazd ulicami Chrobrego, Piastowską, Dąbrowskiego. Przystanek autobusowe Plac Wolności dla linii nr B przeniesiony zostaje na Plac Kościelny kierunek Kapitanat Portu i linii nr 2 przeniesiony zostaje na Plac Kościelny kierunek Wydrzany. Najbliższe przystanki dla linii nr A i 6 to przystanek Prom lub Wieża Widokowa.

czytaj więcej

Wybory Samorządowe 2018

Lista Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesna zarejestrowana

W piątek (14.09.2018) listę kandydatów do Rady Miasta zarejestrował Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska .Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Komitet kandydatów na radnych to 27 osób, po 9 w każdym z trzech okręgów. W każdym z okręgów na liście znajdują się 4 kobiety.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski 2019

Posłuchaj i zdecyduj, na co oddasz swój głos

W czwartek (13 września 2018 r.) autorzy projektów startujących w Budżecie Obywatelskim 2019 opowiedzą o szczegółach swoich pomysłów. Spotkanie ma charakter otwarty. Odbędzie się w sali konferencyjnej nr 1 urzędu miasta (parter, główny budynek przy ulicy Wojska Polskiego 1/5). Początek o godzinie 16.30. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Piknik Sportowy z klubem ULKSW Pomorze Świnoujście

Już w najbliższą niedzielę, 9 września w godz. 11:00-15:00 przy Muszli Koncertowej odbędzie się piknik organizowany przez Pomorze Świnoujście. Podczas trwania pikniku odbędą się pokazy taekwondo oraz pokaz talentów zawodników klubu. W programie również gry i zabawy dla dzieci i rodziców.

czytaj więcej

Wydarzenia

Narodowe Czytanie w Świnoujściu

W sobotę, 8 września, w całej Polsce odbędą się spotkania związane z prezydencką akcją Narodowe Czytanie. W tegorocznej edycji projektu czytamy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Świnoujściu, będzie niepowtarzalna okazja aby fragmenty powieści wspólnie przeczytać na pokładzie okrętu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

czytaj więcej

Miasto

Tańsze parkowanie w Świnoujściu

System płatności mobilnych mPay rozszerzył listę usług dostępnych w Świnoujściu. Od teraz darmowej aplikacji na telefony komórkowe można używać także do regulowania należności za parkowanie. Kierowcy mogą ponadto korzystać z promocji, dzięki której parkowanie jest tańsze o 3 zł.

czytaj więcej

Inwestycje

Stadion na Warszowie. Można już korzystać

Miasto otrzymało decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o dopuszczeniu do użytkowania nowego stadionu przy ulicy Białoruskiej. Oprócz boiska do piłki nożnej są tam: drugie wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową, czterotorowa bieżnia, skocznia w dal, zewnętrzna siłownia, trybuny oraz budynek administracyjno – socjalny z całym zapleczem: szatniami, łazienkami z prysznicami, magazynkiem i pomieszczeniem dla pracowników OSiR Wyspiarz, którzy będą opiekować się całym obiektem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

W sobotę 1 września 2018 r. Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz zaprasza na uroczystości w 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godzinie 11.00 przed pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej” na placu Słowiańskim oraz o godzinie 12.00 na Cmentarzu Komunalnym przy pomniku „Kwatera wiecznego spoczynku weteranów II wojny światowej”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festiwal Uśmiechu już w sobotę

Zabawy dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, balonowe wojny - to jedynie część atrakcji przygotowanych w ramach Festiwalu Uśmiechu. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 1 września w godzinach 12:00-18:00 na placu przy Urzędzie Miasta. 

czytaj więcej

Komunikacja miejska

Jesienna zmiana rozkładów jazdy na prawobrzeżu

Komunikacja Autobusowa Sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu informuje, że od 1 września 2018 r. zmianie ulegają rozkłady jazdy autobusów miejskich na liniach autobusowych nr 5,7 i 10 na prawobrzeżnej części Świnoujścia.

czytaj więcej

Miasto

Świadczenia „Dobry Start” dla mieszkańców Świnoujścia

Ruszyła realizacja jednorazowych świadczeń w ramach programu „Dobry start” dla mieszkańców Świnoujścia. W okresie od 1 lipca 2018r. do 22 sierpnia 2018r. włącznie, do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wpłynęły 2044 wnioski. Trwa ich rejestracja i rozpatrywanie. Świadczenia otrzymało już 171 rodzin na 237 dzieci. Łączna kwota wypłaconych świadczeń to 71 100 zł. Wypłaty są realizowane sukcesywnie 1 – 2 razy w tygodniu. Wypłaty obejmują coraz większą grupę dzieci. Jeszcze w tym tygodniu świadczenie otrzyma co najmniej 14 rodzin na 61 dzieci.

czytaj więcej

Miasto

Za chwilę pierwszy dzwonek. W „czwórce” wielkie zmiany

Zmieniło się najbliższe otoczenie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Szkolnej. Jest nowe boisko wielofunkcyjne, plenerowa ścieżka zdrowia, stoły do gry w ping – ponga i szachy, skocznia w dal z 40 – metrowym rozbiegiem i zewnętrzna siłownia.

czytaj więcej

Miasto

Od września. Nie zabraknie miejsc w przedszkolach i żłobkach

W ciągu ostatnich dwóch lat, w Świnoujściu przybyło 212 miejsc w żłobkach i przedszkolach. Na nowy rok szkolny 2018 – 2019 przyjęto wszystkie dzieci, których rodzice złożyli podania. Rośnie także dopłata miasta do każdego dziecka uczęszczającego do niepublicznej placówki. Z myślą o przyszłości budowane jest nowoczesne przedszkole przy ulicy Bydgoskiej na 200 miejsc.

czytaj więcej

Basen Północny

Nowa przestrzeń dla kultury

Na terenie przystani jachtowej w Basenie Północnym została oddana do użytku sala koncertowo-wystawiennicza. Na razie korzystają z niej przede wszystkim uczestnicy festiwalu Fama. Plany na przyszłość są znacznie większe, niestety - nie do końca zostały sprecyzowane. 

czytaj więcej

Wydarzenia

W sobotę świętuje Krasibór

Wyścigi kajakowe, rowerowe, bieg po wyspie, quiz o 44 wyspach – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Stowarzyszenie Karsibór na imprezy sportowe z okazji 100–lecia Niepodległej Polski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Startuje Uznam Surf Contest

W programie imprezy rywalizacja w dyscyplinach KITE, SURF, SUP, SKIM,
 które odbędą się w weekend 17 - 19 sierpnia w bazie Kitejunkies w Świnoujściu oraz w hotelu Radisson w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia