Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Budżet Obywatelski 2017 – weryfikacja projektów

W tym roku z propozycjami do Budżetu Obywatelskiego 2018 wpłynęło 19 wniosków. – Sześć z nich to projekty prospołeczne, edukacyjne, związane chociażby z szerokimi programami edukacji czy wypoczynku młodzieży – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Dominują jednak, podobnie jak w ubiegłych latach, propozycje stricte inwestycyjne, dotyczące chociażby zagospodarowania terenów rekreacyjnych, budowy placów piknikowych, miejsc upamiętniających morski charakter miasta, wyposażania obiektów służby zdrowia, placówek oświatowych.

czytaj więcej

Miasto

Aktywnie na plaży

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” przygotował dla mieszkańców i turystów odpoczywających na świnoujskiej plaży ofertę aktywnego spędzenia czasu.

czytaj więcej

Plaża

Więcej zachodniopomorskiego, więcej Świnoujścia

O ponad 200 hektarów powiększyła się powierzchnia naszego Miasta i to bynajmniej nie z powodu powiększania się naszej plaży. Niemożliwe? A jednak! Po wielu latach, rozporządzeniem Rady Ministrów z tego roku, została ustalona północna granica Polski. Dokładnie chodzi o północną granicę morza terytorialnego.

czytaj więcej

Ranking plaż Onet.pl

I znów na podium

Świnoujście znów na podium w prestiżowym rankingu na najlepsze plaże na polskim wybrzeżu, który przeprowadził portal Onet.pl. Od początku istnienia tego rankingu, czyli od 9 lat, nasze miasto jest w ścisłej czołówce. Sześć razy wygrywaliśmy. Dwa lata temu było to trzecie miejsce, a w ubiegłym i w tym roku drugie.

czytaj więcej

Miasto

Kolejne środki zewnętrzne dla Świnoujścia

W dniu wczorajszym Prezydent Świnoujścia  Janusz Żmurkiewicz uczestniczył w obradach Walnego Zebrania Stowarzyszenia Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego. W trakcie obrad podjęta została uchwała zmieniająca wykaz zadań zapisanych  w Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych SOM, dzięki czemu Świnoujście otrzyma dodatkowo 3,61 mln złotych na realizację drugiego etapu budowy infrastruktury związanej z modernizacją węzła przesiadkowego - kolejowo-promowo-autobusowego.

czytaj więcej

Miasto

To było ważne spotkanie

W urzędzie miasta odbyło się spotkanie prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza z przedstawicielami zarządu oraz przedsiębiorców osiedla Przytór - Łunowo. W spotkaniu udział wzięli również radny rady miasta Sławomir Nowicki oraz zastępca prezydenta Barbara Michalska.

czytaj więcej

Miasto

Ważne dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

Rada Miasta Świnoujście w dniu 30 czerwca 2017 r. ustaliła sieć prowadzonych przez Gminę Miasto Świnoujście publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Mocą tej uchwały, z dniem 1 września 2017 r., zostaną utworzone tzw. oddziały zamiejscowe, m.in. Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy Świat” w Świnoujściu - w wydzielonym skrzydle Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu, przy ul. Narutowicza 10.

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR zaprasza na Piacholepy 2017

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza Mieszkańców oraz Gości do uczestnictwa w II Plażowych Mistrzostwach Budowniczych, które odbędą się na świnoujskiej plaży - Al. Interferie - w niedzielę 9.07.2017 r., od godz. 10.00.

czytaj więcej

Inwestycje

3,5 miliona na Promenadę Zdrowia

Świnoujście otrzymało dofinansowanie, w kwocie około 3,5 miliona złotych, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na inwestycję budowy Promenady Zdrowia.

czytaj więcej

Budżet Obywatelski

Ponad 800 metrów rowów melioracyjnych już przebudowanych

Miasto zakończyło pierwszy etap modernizacji rowów melioracyjnych na terenie Rodzinnych Ogrodów działkowych „Granica”. Inwestycja została wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wniosek do BO złożyli sami działkowcy, a konkretnie ich zarząd. W głosowaniu ich projekt poparło 841 mieszkańców (głosy ważne).

czytaj więcej

Infrastruktura

Spotkanie konsultacyjne w sprawie przebiegu planowanej drogi S-3

W dniu 4 lipca 2017 roku w Miejskim Domu Kultury na Warszowie o godzinie 16.00 rozpocznie się spotkanie konsultacyjne w sprawie poprowadzenia drogi S-3 przez prawobrzeżne dzielnice miasta. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie oraz projektanci przedmiotowej inwestycji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mamy lato więc czas na „Projekt Plaża 2017”

Po raz dziesiąty ekipa telewizji TVN wyrusza w wakacyjną podróż, by bawić urlopowiczów podczas gorącego lata na polskim wybrzeżu. W tym roku „Projekt Plaża” zawita do takich kurortów jak: Kołobrzeg, Świnoujście, Darłowo, Łeba, Władysławowo oraz Olsztyn.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne imprezy w Pasażu Rondo

– Z przyjemnością informuję o kolejnych wydarzeniach, które odbędą się w Pasażu RONDO przy Placu Wolności 6, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców i gości miasta – zaprasza w imieniu organizatorów Ewa Mechło.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Trzy miesiące aresztu dla nożownika

Najbliższe trzy miesiące za kratkami aresztu spędzi zatrzymany przez świnoujskich policjantów 54-latek. Mężczyzna ranił nożem w brzuch pracownika ochrony sklepu oraz groził mu pozbawieniem życia. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Kronika policyjna

W czasie wolnym od służby policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży torebki w kościele

Dwaj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, będąc po służbie, zatrzymali dwóch sprawców przestępstwa. 34- i 35-latek ukradli w kościele starszej kobiecie torebkę z pieniędzmi i dokumentami. Jeden z mężczyzn okazał się seryjnym złodziejem-recydywistą, działającym na terenie całego kraju. Stróże prawa odzyskali także skradzione mienie, które przekazali pokrzywdzonej.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski. To już ostatni tydzień...

Do tej pory w Świnoujściu odbyły się trzy edycje Budżetu Obywatelskiego. Za każdym razem zainteresowanie mieszkańców było bardzo duże. Zarówno, jeśli chodzi o zgłaszanie projektów, jak i samo głosowanie. Nie ma chyba osoby w naszym mieście, która nie słyszałaby o Budżecie Obywatelskim. Średnia głosów oddanych w dotychczas przeprowadzonych tego typu konsultacjach  wynosi ponad 9 tysięcy głosów.

czytaj więcej

Komunikat

Awaria wodociągu

W związku z awarią… wodociągu żeliwnego na ulicy Wielkopolskiej 1B ZWiK zmuszony jest do zamknięcia sieci magistralnej na ulicy Grunwaldzkiej.

czytaj więcej

Błękitna Flaga

Już powiewa nad naszą plażą

Nasze kąpielisko jest jedynym z Polsce, które w sezonie letnim 2017 po raz 12. z rzędu otrzymało międzynarodowe wyróżnienie Błękitna Flaga. Po raz 9. takie wyróżnienie otrzymała również nasza nowoczesna marina. W dniu dzisiejszym, w obecności przedstawiciela Międzynarodowego Jury Jarosława Szczygła, na świnoujskiej plaży, odbyła się uroczystość wciągnięcia Błękitnej Flagi na masz.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tym, którzy nie powrócili z morza

Punktualnie o godzinie 12.00 przedstawiciele władz miasta, z Prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem, delegacje Dowództwa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, duszpasterstwa, przedsiębiorstw gospodarki morskiej, służb mundurowych, instytucji i organizacji pozarządowych, młodzież świnoujskich szkół złożyli kwiaty i wieńce pod świnoujskim pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia