Czwartek, 28 maja 2020r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Po wystawie. Psy i koty świnoujścian w specjalny kalendarzu

Kalendarz powstał po świnoujskiej wystawie pupili z okazji Światowego Dnia Zwierząt, której organizatorem byli Urząd Miasta Świnoujście oraz Stowarzyszenie Grupa Morska Cała Naprzód. Zamieszczone w nim zdjęcia zostały nagrodzone w konkursie fotograficznym ”Pochwal się swoim pupilem”, który odbył się w ramach wystawy.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujska Platforma Obywatelska wybierała szefa partii

W całym kraju trwają wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP. O to stanowisko ubiega się czterech kandydatów: Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Bartłomiej Sienkiewicz, Bogdan Zdrojewski. Członkowie PO głosują w 190 komisjach wyborczych w całym kraju. Jeżeli w pierwszej turze nikt nie uzyska 50 procent głosów - 8 lutego odbędzie się druga tura. 

czytaj więcej

Miasto

Ważne. Co z deklaracjami o wysokości opłat za śmieci?

W związku z koniecznością złożenia deklaracji na 2020 rok o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właściciel nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy urząd miasta informuje, że druk deklaracji można pobrać na stronie www.swinoujscie.pl, Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 oraz w filiach domu kultury na Warszowie, w Karsiborze i Przytorze. Podobnie, jak w poprzednich latach we wszystkich tych filiach czynne będą mobilne punkty przyjmowania deklaracji.

czytaj więcej

Miasto

Jesteśmy w pierwszej trójce najbardziej rozwijających się miast na prawach powiatu

Świnoujście zajęło 3. miejsce wśród miast na prawach powiatu w Polsce o najwyższym poziomie rozwoju w XVII edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Na 66 takich miast jest jedynym z województwa zachodniopomorskiego, które znalazło się nie tylko w pierwszej dziesiątce, ale i dwudziestce. Kolejnym jest dopiero Szczecin z 21. pozycją w rankingu. Oceniano wszystkie 66 miasta na prawach powiatu w Polsce.

czytaj więcej

Inwestycje

Miasto buduje kolejne mieszkania. Zainteresowani powinni wypełnić ankietę

Drodzy Mieszkańcy! W związku z dużym zainteresowaniem mieszkaniami czynszowymi na wynajem przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera 11 i 13 w Świnoujściu, tj. w pierwszym budynku, realizowanym przez spółkę Lokum sp. z o.o. z siedzibą w Świnoujściu, Spółka wraz z Gminą Miasto Świnoujście planuje realizować kolejne przedsięwzięcia.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Wojska Polskiego. Posadzą nowe drzewa

13 nowych lip szerokolistnych zastąpi tyle samo drzew, które uschły. Nowe drzewa będą miały minimum 2 metry wysokości oraz 16-18 cm obwodu na wysokości jednego metra. Zostaną posadzone wiosną i jesienią tego roku.

czytaj więcej

Miasto

Nagroda Prezydenta TRYTON 2019. Jest dwunastu nominowanych

Takiej sytuacji jeszcze nie było w historii tej nagrody. W każdej z trzech kategorii po dwóch kandydatów otrzymało taką samą ilość głosów. A to oznacza, że nominowanych jest tym razem aż dwunastu. Laureaci zostaną oficjalnie ogłoszeni podczas tradycyjnej Gali TRYTONA, która odbędzie się 31 stycznia 2020. Ale już dziś wiemy, kto został nominowany do tej prestiżowej nagrody.

czytaj więcej

Miasto

Rocznica zatonięcia promu „Jan Heweliusz”

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz zaprasza na uroczystości 27. rocznicy zatonięcia promu mf „Jan Heweliusz”, która odbędzie się 14 stycznia 2020 r. o godzinie 12.00 na Placu Rybaka przy pomniku „Tym, którzy nie powrócili z morza”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Finał WOŚP w Świnoujściu. Znamy program

Wielkimi krokami zbliża się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przypada na niedzielę, 12 stycznia 2020 roku. Zarejestrowaliśmy aż 200 wolontariuszy, którzy kwestować będą w dniu Finału, ale także w dniach poprzedzających, na zakup sprzętu zapewniającego najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. 

czytaj więcej

Kropla Życia dla WOŚP

W terminie 2-31 stycznia 2020 r. Harcerski Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” tradycyjnie już organizuje akcję honorowego oddawania krwi pod nazwą „Kropla Życia dla WOŚP”. Serdecznie zapraszamy tych, którzy honorowymi krwiodawcami już są, ale także tych, którzy nigdy dotąd krwi nie oddawali – zwłaszcza młodzież szkół średnich. Dla wszystkich, którzy w czasie trwania akcji oddadzą krew przewidziano imienne podziękowania. W poniedziałek zaś, tuż po zakończeniu 27 Finału WOŚP, w stacji krwiodawstwa odbędzie się losowanie podarunków ufundowanych dla sześciu osób. Pamiętajmy – oddana przez nas krew uratuje czyjeś życie lub zdrowie!

czytaj więcej

Inwestycje

Olbrzymie dofinansowanie i... olbrzymia drogowa inwestycja na prawobrzeżu Świnoujścia

I stało się faktem. W miniony piątek Prezydent Świnoujścia podpisał w Warszawie umowę na drugie co do wielkości unijne dofinansowanie w historii naszego miasta. To niemal 122 mln złotych inwestycję, która obejmuje przebudowę dróg Ludzi Morza, Barlickiego, Ku Morzu oraz budowę obwodnicy Bazy Las i estakady łączącej ulicę Barlickiego z drogą S3. Będzie realizowana w latach 2020-2022. 

czytaj więcej

Miasto

Promy. Od stycznia będą nowe identyfikatory na „Bieliki”

Przypominamy, że od stycznia 2020 roku będą obowiązywały nowe identyfikatory uprawniające pojazdy z rejestracją spoza Świnoujścia do korzystania z przeprawy promowej „Warszów” (Bieliki). Kierowcy, którzy takie identyfikatory już mają (wydane do końca 2019), będą mogli z nich korzystać do końca stycznia 2020. Opłata za wydanie nowego identyfikatora nie ulegnie zmianie i nadal będzie to 120 złotych. Podobnie, jak warunki, które należy spełnić, aby móc otrzymać identyfikator.

czytaj więcej

Miasto

Wigilijne spotkanie i smutny akcent

W miłej i ciepłej atmosferze odbyło się piątkowe spotkanie wigilijne Zarządu Osiedla Warszów z mieszkańcami. Na placu doktora Borowskiego Zarząd Osiedla przygotował świąteczne stoisko z potrawami które można było zabrać ze sobądo domu. 

czytaj więcej

Miasto

Jarmark Bożonarodzeniowy z WOŚP

Harcerski Sztab 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy serdecznie zaprasza mieszkańców miasta i odpoczywających u nas gości na Jarmark Bożonarodzeniowy. W nadchodzącą sobotę zapraszamy na plac Wolności w godzinach 14.00-18.00 do naszego kramu.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia