Sobota, 22 września 2018r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Ranking Travelist 2018

Nasza plaża z najwyższą notą

Świnoujska plaża wzbudza zachwyt nie tylko mieszkańców i gości na wyspie, ale i specjalistów do spraw turystyki. Dziennikarze magazynu podróżniczego Travelist uznali ją za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu. 

czytaj więcej

Miasto

Nadmorskie molekularne warsztaty kulinarne z Bartkiem Kwietniem w Świnoujściu!

Bartek Kwiecień to tegoroczny zwycięzca popularnego kulinarnego show Masterchief Junior. Ten zaledwie 11 letni mistrz gotowania specjalizuje się w kuchni molekularnej, która jest połączeniem sztuki gotowania z elementami chemii i fizyki. Nic dziwnego, że Bartka zainteresowała ta właśnie dziedzina gotowania, gdyż jest on nie tylko pasjonatem kuchni, ale także uzdolnionym matematykiem. Młoda gwiazda sztuki kulinarnej odwiedziła Świnoujście, aby przeprowadzić na plaży iście widowiskowe warsztaty z urlopującymi plażowiczami.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Świadkowie zareagowali natychmiast, gdy zauważyli mężczyznę, który wypił wódkę, wsiadł na skuter i odjechał. Nietrzeźwy kierujący został przez nich ujęty i przekazany patrolowi Policji. 44-latek miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe.

czytaj więcej

Inwestycje

Dzielnica nadmorska pnie się w górę. W planie kolejny wieżowiec

Zdrojowa Invest chce wybudować przy ul. Zdrojowej kolejny hotel. Najwyższy obiekt z trzyskrzydłowego budynku ma mieć 14 kondygnacji. Zanim prezydent Świnoujścia wyda pozwolenie na budowę, inwestor musi przedłożyć raport określający wpływ nowego hotelu na środowisko przyrodnicze i klimat akustyczny. 

czytaj więcej

Miasto

Klucze czekają na właściciela w urzędzie miasta.

Pęk kluczy (na zdjęciu) można odebrać w Biurze Rzeczy Znalezionych, które znajduje się w głównym budynku Urzędu Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5, pokój 204 A (II piętro). Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście znów na szczycie rankingu Onet.pl

Już od 10 lat jeden z najpopularniejszych portali internetowych Onet.pl  przeprowadza na początku sezonu letniego długo oczekiwany przez turystów  ranking polskich plaż. – Sposób jego tworzenia jest niezmienny od jego pierwszej edycji – informuje Onet.pl. 

czytaj więcej

Samorząd

Prezydent jednak z niższą pensją

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta nie przyjęła uchwały obniżającej wynagrodzenia prezydenta Świnoujścia. Mimo to Janusz Żmurkiewicz zdecydował o uszczupleniu swojego uposażenia o 20 procent. Cięcia pensji objęły także jego zastępców. 

czytaj więcej

Miasto

Oto Oni. Nasi Jubilaci

– Jesteście Państwo wzorem. Wzorem, jak dwoje ludzi dotrzymuje raz danego sobie słowa. Wzorem, że prawdziwa miłość pokona wszystko, także te trudne chwile, których przecież nie brakuje w życiu każdego z nas – powiedział dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do Jubilatów, którzy w tym roku obchodzą 50, a nawet 60 – lecie pożycia małżeńskiego. W imieniu Prezydenta RP wręczył Szanownym Jubilatom Medale za Długoletnie Pożyci Małżeńskie.

czytaj więcej

Miasto

Są środki na remont kościoła w Karsiborze

W dniu dzisiejszym Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz przekazał na ręce Prezesa Stowarzyszenia Karsibór dotację na przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia prac konserwatorskich i remontowych Kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Karsiborze.

czytaj więcej

Miasto

Podpisanie umowy na budowę tunelu przełożone

Na prośbę Prezesa firmy Astaldi Pana Paolo Astaldi, planowane  5 lipca bieżącego roku podpisanie umowy na realizację inwestycji budowy tunelu pomiędzy wyspami Uznam   i Wolin, wraz z Festynem, który z tej okazji  miał się odbyć w centrum miasta zostały przełożone.

czytaj więcej

Trwa głosowanie

Wybieramy nazwy świnoujskich placów zabaw

W mieście mamy 10 miejskich placów zabaw. Do tej pory identyfikowane były według położenia: przy policji, przy muszli koncertowej, przy Malczewskiego itd. Najwyższy czas, aby nadać im nazwy. O propozycje takich nazw poprosiliśmy przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Seminarium „Dlaczego tunel a nie most?"

To pytanie towarzyszyło od początku starań władz Świnoujścia o budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Pojawiały się także inne pomysły – jak chociażby grobla przez Zalew Szczeciński. Czemu więc tunel metodą wierconą, skąd ta a nie inna jego lokalizacja?

czytaj więcej

Na korcie i w amfiteatrze. Prezydent Świnoujścia pokonał gwiazdy

Prawdziwe show dali Robert Janowski i jego przyjaciele na otwarcie sezonu w świnoujskim amfiteatrze. Przed koncertem wręczono nagrody najlepszym zawodnikom XV Morskiego Turnieju Tenisowe Gwiazd. Turniej zwyciężyła para Andrzej Supron i Wojciech Skibiński. Drugie miejsce zajęli Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i Tomasz Gęsikowski.

czytaj więcej

Wakacje

Kino letnie. Dziś pierwszy seans

"Kino na leżakach" wraca do Świnoujścia. Na lipiec zaplanowano cztery seanse filmowe, pierwsza projekcja odbędzie się w poniedziałek, 2 lipca o godzinie 22:15. 

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski. Już tylko do końca tygodnia

Jutro 29 czerwca 2018 mija termin składania projektów do Budżetu Obywatelskiego 2019. W przypadku tych wysyłanych pocztą liczy się data stempla. – Projekty wpływają już od ubiegłego tygodnia, ale przypuszczamy, że podobnie, jak to było w poprzednich edycjach, w tych ostatnich dniach przybędzie jeszcze kilka – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Jeden kierunek na ulicy Dąbrowskiego

W związku z awarią kanalizacji deszczowej w dniach 28-29. czerwca 2018 wyłączony z ruchu zostaje jeden pas jezdni na ul. Dąbrowskiego na odcinku od ul. Bema do ul. Piastowskiej. Obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy od strony ul. Bema. Objazd przedmiotowego odcinka w odwrotnym kierunku ulicami Piastowską i Konstytucji 3 Maja.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia