Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Wielkanoc z gestem!

Przyłącz się do nas i w duchu pomagania weź udział w świątecznej zbiórce żywności w sklepach Lidl oraz Netto. Wolontariusze z Młodzieżowego Centrum Wolontariatu przy Fundacji Motywacja i Działanie oraz wolontariusze z Maranatha Kościół Chrześcijan Baptystów kolejny raz będą aktywnie działali w wielkanocnej zbiórce żywności.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście na niebiesko

2 kwietnia jest Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Na znak naszej solidarności z chorymi dziś o zmierzchu plac Wolności rozbłyśnie niebieskimi światełkami. Dlaczego akurat na niebiesko? Bo właśnie ten kolor jest na całym świecie symbolem solidarności z dotkniętymi autyzmem.

czytaj więcej

Wydarzenia

SEDOV – wielki żaglowiec przypłynie do Świnoujścia

18 maja do naszego portu wpłynie piękny, czteromasztowy żaglowiec SEDOV. Majestat żaglowca, jego 33 żagle, o łącznej powierzchni 4192 m², 58 metrowe maszty będzie można zobaczyć z bliska. Jednostka będzie cumowała do 19 maja przy Nabrzeżu Władysława IV. Żaglowiec zostanie udostępniona do zwiedzania. Godziny wejścia na pokład są jeszcze ustalane. Podamy je, jak tylko będą znane.

czytaj więcej

Miasto

Stawa Młyny do remontu

Gdańska firma „Projektowanie i nadzory – Jan Kłosowski” wygrała postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na opracowanie ekspertyzy technicznej i projektu budowlano-wykonawczego remontu stawy „Młyny”, czyli popularnego świnoujskiego „Wiatraka”. Koszt wykonania dokumentacji to ok. 22 tys. złotych. 

czytaj więcej

Miasto

Prawo reklamacyjne w sprzedaży krajowej i zagranicznej. CUD zaprasza na seminarium

Jesteś producentem, sprzedawcą, dystrybutorem lub kupującym w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą ? Masz problemy z orientacją w gąszczu przepisów regulujących procedurę reklamacyjną, zwłaszcza po ostatnich zmianach? Nie masz pewności, jak rozpatrywać reklamacje ? Chcesz wiedzieć jak obronić swoją pozycję na gruncie nowych przepisów? Teraz każde nieuznanie reklamacji klienta rodzi konsekwencje prawne, na które trzeba się przygotować. 

czytaj więcej

Ankieta

Sport w Świnoujściu. Urząd pyta mieszkańców o opinię

Urząd Miasta przygotowuje dokument "Strategia Rozwoju Sportu Miasta Świnoujście na lata 2019-2028". Badanie ma charakter ekspertsko-partycypialny, dlatego również mieszkańcy Świnoujścia mogą wyrazić swoje zdanie o istniejącej infrastrukturze sportowej, wydatkach miasta na sport czy udzielić informacji dotyczących uprawianych przez świnoujścian dyscyplin sportowych przez specjalnie przygotowaną ankietę. 

czytaj więcej

Miasto

ZWiK będzie płukał sieć

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że od dnia 31. marca 2019 roku w godzinach nocnych, tj. od godziny 22.00 do 6.00 będzie przeprowadzane płukanie sieci wodociągowej na terenie lewobrzeżnej części miasta.

czytaj więcej

Edukacja

Nabór do klasy sportowej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Świnoujściu ogłasza nabór do klasy 4 sportowej na rok szkolny 2019/2020. Klasa 4 sportowa o profilach: dziewczynki - piłka ręczna, chłopcy - piłka nożna. Spotkanie informacyjne dla rodziców odbędzie się 28.03.2019 roku o godzinie 17:30 w SP1 budynek B ul. Witosa 12.

czytaj więcej

Miasto

Platforma Obywatelska rozpoczyna zbiórkę podpisów

Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej oraz wolontariusze rozpoczynają akcje zbieranie podpisów na liście poparcia kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego, zgłaszanej przez Koalicyjny Komitet Wyborczy KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI w okręgu wyborczym nr 13 (lubuskie-zachodniopomorskie) w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019r. 

czytaj więcej

Miasto

PEC. W maju coroczna przerwa

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu informuje, że coroczna przerwa technologiczna w dostawie energii cieplnej do centralnego ogrzewania, wentylacji i ciepłej wody nastąpi 20 maja 2019 od godziny 00.00 do 24.00. 

czytaj więcej

Miasto

„Lokum” z kolejną działką pod budowę mieszkań

Aktem notarialnym Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz przekazał miejskiej spółce „Lokum” nieruchomość przy ulicy Grunwaldzkiej 65 o wartości 708 tys. złotych. Na działce spółka wybuduje około 40 mieszkań w ramach gminnego budownictwa czynszowego. 

czytaj więcej

Wydarzenia

11. Edycja Baltic Business Forum już 10-12 kwietnia!

Zapraszamy do Świnoujście na Baltic Business Forum – trzydniowe spotkanie przedsiębiorców, przedstawicieli rządu, samorządowców ekspertów gospodarczych i organizacji pozarządowych . W programie prelekcje, debaty i otwarte dyskusje o tym, jak uwalniać energię dla rozwoju gospodarczego. 

czytaj więcej

Miasto

Prawie milion euro na rewitalizację Parku Zdrojowego

Świnoujście dostało 975 tysięcy euro dofinansowania do rewitalizacji kolejnej części Parku Zdrojowego. Chodzi o teren parku pomiędzy ulicami Chrobrego i Krzywoustego. Dofinansowanie ze środków unijnych to aż 85 procent szacowanych kosztów inwestycji. A to oznacza, że ze swojego budżetu miasto będzie musiało dołożyć do tej inwestycji tylko 15 procent. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia