Środa, 21 listopada 2018r.

Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Budżet Obywatelski. 20 projektów powalczy o głosy świnoujścian

7 projektów prospołecznych oraz 13 inwestycyjnych zostało zakwalifikowanych do kolejnego etapu Budżetu Obywatelskiego na 2019, czyli weryfikacji przez poszczególne wydziały urzędu miasta. Głosowanie odbędzie się w dniach 10-28 września i będzie poprzedzone publiczną prezentacją poszczególnych projektów przez tych, którzy je złożyli. Będzie to doskonała okazja, aby dowiedzieć się o szczegółach proponowanych inwestycji i przedsięwzięć o charakterze społecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym. Ta wiedza z pewnością pomoże każdemu w wyborze projektu, na który odda swój głos.

czytaj więcej

Miasto

1 sierpnia rozlegną się syreny

W rocznicę Powstania Warszawskiego, 1 sierpnia 2018r, o godzinie 17.00 w mieście rozlegną się syreny alarmowe. Podobnie będzie w innych polskich miastach. To wyrażenie pamięci i uhonorowanie poświęcenia oraz walk Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

czytaj więcej

Miasto

Pomogli okradzionemu bezdomnemu

Mieszkańcy ulicy Matejki powiadomili Straż Miejską, że przy jednym z bloków na przeznaczonej do wyrzucenia kanapie siedzi niepełnosprawny mężczyzna. Gdy strażnicy miejscy pojechali na miejsce okazało się, że mężczyzna nie może samodzielnie się poruszać, a jego wózek inwalidzki – jak powiedział – ktoś mu ukradł.

czytaj więcej

Zabytkowa szkoła przy Narutowicza

Historyczne poidełko odzyska dawny wygląd

W zabytkowym budynku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Narutowicza zostanie przywrócone do pierwotnego wyglądu stare poidełko w holu obiektu. Po remoncie będą mogli z niego korzystać uczniowie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę. Piacholepy 2018, czyli budowanie czegoś z piasku

Mistrzostwa Świnoujścia Piacholepy 2018 odbędą się na plaży po lewej stronie od bazy ratowników, wejście od ulicy Powstańców Śląskich. Udział może wziąć każdy – indywidualnie lub w zespołach do 4 osób. Organizatorzy proszę o zabranie ze sobą łopatek, wiaderek, grabek itp. sprzętu, który posłuży do budowania. Start o godzinie 12.00.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Kościuszki od wtorku będzie dopuszczona do ruchu

Firma Eurovia Polska S.A. zakończyła przebudowę ulicy Kościuszki. Zwłoka spowodowana była koniecznością wykonania dodatkowych prac, których wcześniej nie można było przewidzieć. Ujawniły się one dopiero po rozkopaniu jezdni i tego, co znajdowało się pod nią. Najważniejsza jednak informacja to, że od najbliższego wtorku ulica będzie dopuszczona do ruchu. W tej chwili, w ramach tymczasowej organizacji, dopuszczony jest tylko dojazd do posesji.

czytaj więcej

Wydarzenia

Uzdrowiskowe miasteczko czeka w sobotę na gości

Co roku od 10 lat ulica Emilii Gierczak, w samym sercu nadmorskiej części miasta, zamienia się w uliczny festyn - kolorowe, wesołe, smaczne, zdrowe i głośne miasteczko złożone z tego, co najlepsze w wyspiarskim uzdrowisku. Nie inaczej będzie i w tym roku, gdyż już w najbliższą sobotę 21 lipca odbędzie się kolejna edycja popularnej imprezy. Miasteczko Uzdrowiskowe wystartuje o godz. 15.00. i będzie dostępne wraz ze wszystkimi atrakcjami dla mieszkańców i gości naszego miasta za jeden uśmiech.

czytaj więcej

Od sierpnia MOPR przyjmuje wnioski o różne świadczenia rodzinne

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu od 1 sierpnia br. rozpocznie przyjmowanie tradycyjnych („papierowych”) wniosków o przyznanie świadczeń dobry start, świadczeń wychowawczych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego, zasiłków rodzinnych i specjalnych zasiłków opiekuńczych na nowy okres zasiłkowy 2018/2019.

czytaj więcej

Finał konkursu

Świnoujskie place zabaw mają już swoją nazwę

Hoplandia, Ruchome Piaski, Bezludna Wyspa, Sosnowy Raj, Piracka Przygoda, Kamyczek, Platanowy Raj, Tajemniczy Ogród, Zdrojówka i Kolorowa Papuga – to nazwy miejskich placów zabaw wybrane głosami mieszkańców spośród propozycji zgłoszonych przez przedszkolaków i dzieci z klas I-IV szkół podstawowych. Po wakacjach wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, pomysłodawcy zwycięskich nazw otrzymają nagrody, a na samych placach pojawią tabliczki z ich nazwami.

czytaj więcej

Kradł nowe rowery. Trafił do aresztu

Świnoujscy policjanci zatrzymali kolejnego złodzieja rowerów. Okazał się nim 28-latek, który kradł nowe i bardzo drogie jednoślady w sklepach ze sprzętem rowerowym. Stróże prawa odzyskali markowy sprzęt, a mężczyzna trafił za kratki policyjnego aresztu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Komunikacja

Hybrydy już na ulicach

Trzy nowe autobusy hybrydowe Komunikacji Miejskiej kursują już na miejskich liniach, głównie tych obsługujących Dzielnicę Nadmorską. Wszystkie mają napęd hybrydowy w układzie silnik wysokoprężny Diesel/silnik elektryczny. To kolejne nowoczesne autobusy naszej komunikacji. Trzy pierwsze - Solaris Urbino 12 z napędem Diesla - pojawiły się w marcu tego roku.

czytaj więcej

Miasto

W najbliższą sobotę. Kruzensztern w Świnoujściu

STS Kruzensztern - jeden z trzech największych żaglowców świata – już w tę sobotę 14 lipca 2018 r. zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV (na wysokości Kapitanatu Portu). Tego samego dnia jednostka będzie bezpłatnie udostępniona do zwiedzenia w godzinach 13.00 – 20.00.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Może być niebezpiecznie

W związku z zapowiadanymi dziś (12. lipca 2018 r.) od godziny 15.00 intensywnymi opadami deszczu wraz z podmuchami wiatru do 70 kilometrów na godzinę, administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców oraz gości, aby w tym czasie nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów.

czytaj więcej

Ranking Travelist 2018

Nasza plaża z najwyższą notą

Świnoujska plaża wzbudza zachwyt nie tylko mieszkańców i gości na wyspie, ale i specjalistów do spraw turystyki. Dziennikarze magazynu podróżniczego Travelist uznali ją za najpiękniejszą na polskim wybrzeżu. 

czytaj więcej

Miasto

Nadmorskie molekularne warsztaty kulinarne z Bartkiem Kwietniem w Świnoujściu!

Bartek Kwiecień to tegoroczny zwycięzca popularnego kulinarnego show Masterchief Junior. Ten zaledwie 11 letni mistrz gotowania specjalizuje się w kuchni molekularnej, która jest połączeniem sztuki gotowania z elementami chemii i fizyki. Nic dziwnego, że Bartka zainteresowała ta właśnie dziedzina gotowania, gdyż jest on nie tylko pasjonatem kuchni, ale także uzdolnionym matematykiem. Młoda gwiazda sztuki kulinarnej odwiedziła Świnoujście, aby przeprowadzić na plaży iście widowiskowe warsztaty z urlopującymi plażowiczami.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Świadkowie zareagowali natychmiast, gdy zauważyli mężczyznę, który wypił wódkę, wsiadł na skuter i odjechał. Nietrzeźwy kierujący został przez nich ujęty i przekazany patrolowi Policji. 44-latek miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe.

czytaj więcej

Inwestycje

Dzielnica nadmorska pnie się w górę. W planie kolejny wieżowiec

Zdrojowa Invest chce wybudować przy ul. Zdrojowej kolejny hotel. Najwyższy obiekt z trzyskrzydłowego budynku ma mieć 14 kondygnacji. Zanim prezydent Świnoujścia wyda pozwolenie na budowę, inwestor musi przedłożyć raport określający wpływ nowego hotelu na środowisko przyrodnicze i klimat akustyczny. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia