Sobota, 19 stycznia 2019r.

Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wybory samorządowe 2018

Znamy oficjalne wyniki wyborów

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Po raz piąty z rzędu prezydentem Świnoujścia został Janusz Żmurkiewicz. Niewiele zmian jest też w składzie rady miasta.

czytaj więcej

W inwestycjach

Świnoujście pnie się w górę

Nasze miasto zajęło 5 miejsce w rankingu liderów inwestycyjnych w kategorii miast na prawach powiatu w całej Polsce. W poprzednim byliśmy na 6, a jeszcze wcześniej na 10 miejscu. W przeliczeniu na jednego mieszkańca w ubiegłym roku na inwestycje wydaliśmy ponad 1813 złotych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

- Szacunek, to słowo, które pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy na Was patrzę – tak m.in. mówił wczoraj Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podczas dorocznego spotkania z seniorami naszego miasta z okazji ich święta.

czytaj więcej

Miasto

Bicie rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje w dniu 16 października br. ogólnopolskie bicie rekordu w wykonywaniu jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W naszym mieście zawiązała się grupa organizacyjna w składzie: Hufiec Ziemi Wolińskiej ZHP, Szpital Miejski, WOPR Świnoujście, Miejski Dom Kultury, OSP Karsibór, a wspierają nas szkoły.

czytaj więcej

Miasto

Dziś na placu zabaw. Odebrali nagrody, ich propozycje wygrały

Cztery czeki - każdy na 3 tysiące złotych - odebrali uczniowie klasy 5c ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im kpt.ż.w. Mamerta Stankiewicza. To nagrody za zgłoszone przez nich propozycje, które wygrały w konkursie na nazwy miejskich placów zabaw. Dzieci już zapowiedziały, że przeznaczą pieniądze na wycieczkę. Wychowawcą klasy jest Marzena Kula.

czytaj więcej

Wybieg dla psów powstanie dopiero w 2019 roku. Dwa lata po projekcie

Wybieg dla psów w zachodniej części Parku Zdrojowego powstanie nie wcześniej niż w przyszłym roku. Projekt zagospodarowania terenu powstał już w 2017 roku, a inwestycja miała być realizowana w trybie priorytetowym. Teraz zostanie włączona w kompleksową modernizację parku zaplanowaną na przyszły rok. 

czytaj więcej

Miasto

Uwaga kierowcy. Utrudnienia na ulicy Batalionów Chłopskich

W dniach 8 października - 30 listopada 2018r. wyłączona z ruchu zostaje ulica Batalionów Chłopskich, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kościuszki do skrzyżowania z ulicą Staszica. Dojazd do okolicznych posesji możliwy poprzez wewnętrzną drogę z wjazdem od ulicy Staszica. Najbliższy dojazd od wyłączonej czasowo z ruchu ulicy Batalionów Chłopskich do ulicy Staszica z ulicy Kościuszki może odbywać się poprzez ulicę Kołłątaja.

czytaj więcej

Wydarzenia

Schronisko dla zwierząt czeka dzisiaj na gości

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt swoje drzwi otworzy dzisiaj jeszcze szerzej Schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ulicy Karsiborskiej 14. Od godziny 12.00 do 18.00 odwiedzając będą mogli nie tylko poznać podopiecznych schroniska, ale i wziąć udział w konkursach i innych atrakcjach.  

czytaj więcej

Wydarzenia

Już w tę sobotę. Wszyscy na rowery!

Zapraszamy na kolejną już Masę Krytyczną pod hasłem 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Startujemy w najbliższą sobotę 6 października o godzinie 11.00 z portu jachtowego. Ale imprezy towarzyszące masie rozpoczynają się w porcie jachtowym już od godziny 8.00. Zobacz szczegółowy program i mapkę Masy Krytycznej.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Alert RBC: "Nie wychodź z domu"

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego otrzymują sms-y od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Komunikat ostrzega przed wichurą i sztormem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia