Poniedziałek, 11 grudnia 2017r.

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Przedszkolaki w Uzdrowisku

Grupa Misiów z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy Świat” odwiedziła Zakład Przyrodoleczniczy Rusałka, należący do „Uzdrowiska Świnoujście” S.A. Maluchy zobaczyły bazę zabiegową, podejrzały pracę fizjoterapeutów, a przede wszystkim dały bardzo dużo radości zarówno pracownikom jak i pacjentom ZPL „Rusałka”.

czytaj więcej

Ranking „Wspólnoty”

Świnoujście znów wysoko

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, jak co roku, przedstawiło ranking polskich samorządów dotyczący ilości środków przeznaczanych na inwestycje. – W tegorocznym rankingu uwzględniono całość wydatków majątkowych – informuje twórca rankingu prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. – Ta zasada funkcjonuje od zeszłego roku. Wcześniej były to jedynie inwestycje infrastrukturalne. Pod uwagę wzięto średnią z ostatnich trzech lat, aby uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

czytaj więcej

Prawobrzeże

Strażacy z Przytoru zapraszają na zawody

Ochotnicza Straż Pożarna z Przytoru serdeczie zaprasza mieszkańców do udziału w zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych, które odbędą się 7 października 2017 roku o godz. 15:00 przy strażnicy. W programie m.in. zmagania w konkurencjach sportowo-pożarniczych dla dorosłych oraz dzieci, prezentacje pojazdów bojowych, konkursy plastyczne, a także poczęstunek z grilla.

czytaj więcej

Konkurs dla dzieci i młodzieży „Dzielnicowy - policjant, któremu ufam”

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Dzielnicowy - policjant, któremu ufam”, organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie we współpracy ze Stowarzyszeniem „SOS dla Rodziny” w Szczecinie. Celem konkursu jest m.in. propagowanie zasad bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz budowanie zaufania do Policji oraz promocja służby dzielnicowego.

czytaj więcej

Miasto

Prezydent o przeładunkach siarki: Świnoujście traktowane jest jak porty trzeciego świata

– Siarka w świnoujskim porcie będzie przeładowywana w prymitywnych warunkach, czerpakami – powiedział dziś podczas konferencji prasowej Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – OT Port Świnoujście idzie na skróty. Nie inwestują w infrastrukturę, bo to kosztuje. Pieniądze, zyski są ważniejsze, niż zdrowie ludzi. Mam wrażenie, że jesteśmy traktowani jak port trzeciego świata.

czytaj więcej

Transgraniczna ścieżka Świnoujście –Ahlbeck

Ponad pół miliona rowerzystów w 4,5 miesiąca!

To już są konkretne dane, a nie tylko szacunki. Od momentu zamontowania czujnika do zliczania rowerzystów, czyli od 15 maja 2017 r do końca sierpnia przez transgraniczną ścieżkę Świnoujście –Ahlbeck przejechało 431.291 rowerzystów, a do dziś 4 października  531. 016!

czytaj więcej

Stanowisko SLD w sprawie przeładunku siarki

Turystyka zamiast przemysłu. Radni przeciwni niebezpiecznym przeładunkom

Radni z klubu SLD sprzeciwiają się przeładunkom siarki granulowanej w świnoujskim OT Port. - Nie chcemy, żeby ta siarka była w Świnoujściu przeładowywana. Była przeładowywana ponad 20 lat i  zostało to skutecznie uniemożliwione. Miasto Świnoujście jest miastem uzdrowiskowym i turystycznym, sprzeciwiamy się, aby wystąpiło zagrożenie tych funkcji, ale także życia i zdrowia naszych mieszkańców - apelowała przewodnicząca klubu Joanna Agatowska.

czytaj więcej

Inwestycje

Zaczyna się przebudowa ulicy Białoruskiej

Prezydent Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą przebudowy ulicy Białoruskiej firmą Met-Instal sp. z o.o. z Goleniowa. – Firma ma 60 dni na wykonanie prac. Koszt inwestycji to 283 tysiące 641 złotych – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. Przebudowa obejmie całość ulicy, czyli 171 metrów od skrzyżowania z ulicą Sosnową do Norweskiej. Wcześniej przebudowany został chodnik po obu stronach ulicy.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Stracił prawo jazdy na 3 miesiące za zbyt szybką jazdę

Zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące, mandat i punkty karne - to efekt przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym przez kierującego samochodem osobowym. Policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jechał z prędkością 109 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Stróże prawa apelują o zdjęcie nogi z gazu i przestrzeganie obowiązujących przepisów.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Za kierownicą siedział poszukiwany z sądowym zakazem

Policjanci z Posterunku Świnoujście-Warszów zatrzymali poszukiwanego do odbycia 1 roku kary pozbawienia wolności 32-latka, który kierował samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo ciążącego na nim sądowego zakazu, za co dodatkowo może spędzić za kratkami pięć lat i otrzymać obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

czytaj więcej

Kronika policyjna

W czasie wolnym od służby uratował życie 69-latki

Funkcjonariusz świnoujskiej komendy potwierdził, że policjantem jest się przez całą dobę. W czasie wolnym po służbie zareagował i bez wahania ratował życie starszej kobiecie, która straciła przytomność na skutek ulatniającego się w jej mieszkaniu gazu oraz ratował życie innych lokatorów wieżowca.

czytaj więcej

Inwestycje

Rusza budowa przystani jachtowej w Łunowie

Przystań ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstanie także  obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Będzie też slip do wodowania łodzi, wiaty rowerowa oraz grillowej.

czytaj więcej

Miasto

Wandale w parku. Czy kiedyś zrozumieją swoją głupotę?

Zniszczone dwie ławki i dwa nowe kosze na śmieci – to efekt działań wandali w Parku Zdrojowym.  Niestety, w naszym mieście nadal dochodzi do takich sytuacji! Kiedy wreszcie przyjdzie czas, że wszyscy zrozumieją, iż takimi działaniami uderzamy sami w siebie i nasze pieniądze? Za kilka tysięcy złotych, które teraz trzeba będzie wydać , można byłoby kupić kilka nowych śmietniczek czy ławek, czy wydać na cokolwiek innego, co służyłoby wszystkim, a nie – mówić wprost – wyrzucić w błoto. Bo jak inaczej nazwać usuwanie skutków zwykłej głupoty?

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2018. Świnoujścianie – głosujcie!

Jeszcze tylko jutra 29 września 2017 r. można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2018. Do wyboru jest 20 propozycji. Jedna osoba może oddać dwa głosy: po jednym na projekt twardy i miękki.  Można też oddać tylko jeden głos. Nie można natomiast oddać dwóch głosów w jednej kategorii, czyli na projekty twarde lub miękkie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia