Środa, 23 sierpnia 2017r.

Imieniny: Apolinarego, Filipa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

GREENCHARGER czyli Zielona Ładowarka

Każdemu użytkownikowi telefonu czy tabletu zdarza się zapomnieć naładować swoje urządzenie. Gdy nie mamy możliwości użycia własnej ładowarki, Zielona Ładowarka jest idealnym rozwiązaniem. Swoim wyglądem przypomina drzewo, zamiast liści zamontowane są panele słoneczne, które pobierają energię słoneczną, przetwarzają i kumulują ją na darmowy prąd. Dzięki temu ludzie mogą za darmo ładować swoje telefony i tablety.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Uciekał przed policjantami i wyrzucał narkotyki

Na trzy miesiące aresztowany został 29-latek, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Świnoujscy policjanci zatrzymali mężczyznę w bezpośrednim pościgu, kiedy ten na widok dzielnicowych rzucił się do ucieczki, wyrzucając po drodze narkotyki. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Szpital Miejski

Po zdrowie z Mają Piórską i innymi babkami

Od kilku miesięcy świetlica w świnoujskim szpitalu, działa w nowej odsłonie: odmalowana, umeblowana, zaopatrzona w książki i czasopisma. Wszystko dzięki darczyńcom i gospodarności pracowników szpitala. To ważne, żeby pacjenci mogli w sprzyjających warunkach spotkać się z bliskimi, oderwać myśli od choroby.

czytaj więcej

Miasto

Ruszył nabór członków do Komitetu Rewitalizacji

Prezydent Miasta Świnoujście, zgodnie z przyjętą Uchwałą Nr XXXVIII/297/2017 Rady Miasta Świnoujście z dnia 11 maja 2017 r. w sprawie zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji, ogłosił  nabór członków do Komitetu Rewitalizacji. Nabór będzie prowadzony w dniach od 7 do 23 czerwca 2017.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Wszedł na słup wysokiego napięcia - policyjni negocjatorzy zapobiegli tragedii

Zaangażowanie i wytrwałość policyjnych negocjatorów prowadzących przez blisko 4 godziny rozmowy z mężczyzną, który wszedł na słup wysokiego napięcia w Świnoujściu i chciał popełnić samobójstwo, doprowadziła do zaniechania jego zamiarów. 41-latek, po dialogu z funkcjonariuszami, dobrowolnie zszedł na ziemię, po czym został przekazany pod opiekę lekarzy.

czytaj więcej

Lato 2017

Projekt Plaża wraca do Świnoujścia

Po raz dziesiąty ekipa telewizji TVN wyrusza w wakacyjną podróż, by bawić urlopowiczów podczas gorącego lata na polskim wybrzeżu. W tym roku Projekt Plaża zawita do najlepszych polskich kurortów - Świnoujścia, Kołobrzegu, Darłowa, Łeby, Władysławowa oraz Olsztyna.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2018. Do końca czerwca czekamy na wnioski

– Czy jedna osoba może złożyć kilka projektów? – to jedno z pytań zadawanych przez mieszkańców w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2018. Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak. Regulamin nie określa ilości wniosków/projektów, jakie może złożyć jedna osoba. – Jednakże każdy projekt musi mieć osobną listę poparcia – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani podczas interwencji

Świnoujscy policjanci zatrzymali podczas interwencji dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Ukrywający się 67-latek zamówił kurs taksówką i nie zapłacił należności, natomiast 33-latek naruszył na ulicy nietykalność cielesną kobiety. Obaj zatrzymani trafili do więzienia, gdzie będą odbywali kilkumiesięczne kary pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Miasto

To ważna nagroda

Samych tylko ogólnie dostępnych placów zabaw mamy już w mieście 14. Do tego dochodzą jeszcze mniejsze lub większe place zabaw tuż przy blokach mieszkalnych, oraz nowoczesne boiska sportowe przy placówkach oświatowych. To tylko część atrakcji, z jakich w naszym mieście mogą korzystać młodsze i starsze dzieci. I właśnie za te atrakcje Świnoujście zostało wyróżnione Złotą Odznaką, przyznaną przez portal www.atrakcjedzieciece.pl

czytaj więcej

Kronika policyjna

Narkotyki ukryli w bieliźnie i zamrażalniku

Świnoujscy policjanci zatrzymali 19-latka, który posiadał narkotyki oraz nimi handlował. W związku z popełnieniem tych przestępstw sąd aresztował go na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

czytaj więcej

Bezpieczeństwo

Pożar w Rusałce

W dniu 31.05.2017 w Zakładzie Przyrodoleczniczym „Rusałka“ przy ul. Powstańców Śląskich wybuchł pożar, zapaliła się wentylatorownia zlokalizowana w piwnicy budynku, próba ugaszenia pożaru okazała się bezskuteczna, przystąpiono do ewakuacji personelu oraz kuracjuszy, nastąpiło znaczne zadymienie w szybie dźwigowym, w maszynowni znajdował się człowiek, część osób ewakuowano bezpośrednio z dachu budynku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jutro przyjdźcie do muszli. Będziemy się bawić i odbierzemy wyróżnienie

Jutro (sobota 3 czerwca 2017 r.) od godziny 15.00 na te młodsze i starsze dzieci w muszli koncertowej i na  promenadzie czekają naprawdę fajne atrakcje. W trakcie imprezy, nasze miasto zostaniewyróżnione Złotą Odznaką Świnoujście Miastem Przyjaznym Dzieciom. Nagrodę przyznał nam portal www.atrakcjedzieciece.pl, promujący miejscowości, w których istnieje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu z dziećmi i zapewnienia im różnorodnych rozrywek. Wręczenie zaplanowano na godzinę 17.00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Dziecka w szpitalu

Ogromną niespodziankę w Dniu Dziecka najmłodszym pacjentom Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. zrobili członkowie Grupy Morskiej - Cała Naprzód odwiedzając ich w dniu ich święta na oddziałach szpitalnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Amerykański dowódca u naszego prezydenta

Od kilku dni świnoujścianie i goście naszego miasta mogą podziwiać amerykański okręt desantowy USS Arlington. To pierwsza wizyta tego typu jednostki w Porcie Wojennym w Świnoujściu. Jej dowódca kapitan Patrick J. Hannifin spotkał się z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia