Sobota, 22 września 2018r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Nieprzerwanie od 13 lat nad świnoujskim kąpieliskiem

Już po raz 13. świnoujskie kąpielisko otrzymało Międzynarodowe Wyróżnienie - Błękitną Flagę. Po raz 10. Błękitna Flaga powiewać będzie również w świnoujskim porcie jachtowym. Świnoujście jest jedynym polskim kąpieliskiem, które otrzymuje to prestiżowe wyróżnienie - nieprzerwanie - od 13 lat.

czytaj więcej

Miasto

Przytór-Łunowo. Przerwa w dostawie wody

W związku z modernizacją sieci wodociągowej biegnącej pod ulicą Zalewową w najbliższy czwartek 14 czerwca 2018 r., w godzinach 9.00 – 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ulicy Zalewowej od Sąsiedzkiej do Szmaragdowej oraz ulicy Zarzecze.

czytaj więcej

Wydarzenia

100 lecie Marynarki Wojennej i Święto 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Już w najbliższy weekend świnoujscy marynarze zapraszają do wspólnego świętowania. Wraz ze społeczeństwem obchodzić oni będą 100 lecie utworzenia Marynarki Wojennej, swoje święto będzie także miała 8. Flotylla Obrony Wybrzeża. Uroczystości, piknik marynarski oraz pokazy okrętów i sprzętu będzie można oglądać w kilku miejscach.

czytaj więcej

Miasto

Utrudnienia na ulicy Wolińskiej

W dniach od 11 - 16 czerwca 2018 roku, w związku z likwidacją przejazdu kolejowego w pobliżu stacji kolejowej Świnoujście - Przytór, pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym i czasowe zmiany w organizacji ruchu drogowego. Na odcinku 200 metrów ruch odbywa się połówkowo, a sterowanie nim jest realizowane przez sygnalizację świetlną, a chwilami przez ręczne sterowanie ruchem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjne Miasto Kobiet już 9-12 lipca w Świnoujściu!

Od pierwszej przygody z Wakacyjnym Miastem Kobiet minął już niemal okrągły rok. Tym milej jest nam oficjalnie poinformować, że już niebawem spotkamy się ponownie. Druga edycja tego niepowtarzalnego festiwalu odbędzie się w dniach 9-12 lipca w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Jeszcze dzisiaj. Sedov w Świnoujściu!

Dziś (niedziela) około godziny 20. przy Nabrzeżu  Władysława IV w Świnoujściu (koło Kapitanatu Portu) zacumuje największy szkoleniowy żaglowiec świata – rosyjski Sedov. Jutro w godzinach 930 – 17.00 jednostkę zostanie udostępniona do zwiedzania. Zwiedzanie będzie bezpłatne.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście - Miastem Przyszłości

Wczoraj w  Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się kolejna edycja  Akademii Liderów Miast Przyszłości. Jest  to realizowana od kilku lat przez Ośrodek THINKTANK unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i prywatnych.

czytaj więcej

Ekologicznie i skutecznie. Można bezpłatnie odbierać płyn do walki z komarami

Od dziś w wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów. Płyn Aquatain to dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych podobnych miejscach na terenach prywatnych, do których firma odkomarzająca nie ma możliwości dotarcia.

czytaj więcej

Konsultacje społeczne

Mieszkańcy dyskutowali o rowerach miejskich

Blisko 1,5 godziny trwały konsultacje społeczne na temat świnoujskiego roweru miejskiego. Debatę przeprowadził radny Jan Borowski.W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta,  właściciele wypożyczalni rowerów, członkowie  miejskich ugrupowań i stowarzyszeń oraz mieszkańcy - sympatycy jak i przeciwnicy powstania w Świnoujściu roweru miejskiego.


czytaj więcej

Miasto

Uwaga! Zmiany w kursowaniu autobusów

W związku z pracami drogowymi na ulicy Gdańskiej od dnia 12.06.2018r. (wtorek) do czasu zakończenia prac, dla linii nr A i B wyłączone będą przystanki: Śląska, Toruńska - Kościół, Toruńska - Szkolna.

czytaj więcej

Kronika policyjna

22-latka straciła prawo jazdy na trzy miesiące za zbyt szybką jazdę

O tym, że pośpiech za kierownicą nie popłaca przekonała się podróżująca w Świnoujściu bmw mieszkanka Wolina. Kobieta jechała z prędkością 114 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 22-letnia amatorka szybkiej jazdy poniesie dotkliwe konsekwencje.

czytaj więcej

Miasto

Uchwała krajobrazowa. Fakty i plotki

W ostatnim czasie, w mieście, pojawiło się wiele informacji czy wręcz plotek na temat projektu tzw. uchwały krajobrazowej. – Niektórzy próbują nawet wmawiać zainteresowanym, że sprawa jest już „przyklepana” i w związku z tym czekają ich duże wydatki, aby dostosowali swoje reklamy oraz elementy małej architektury do nowej uchwały. To nieprawda – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

czytaj więcej

13 lat z międzynarodowym certyfikatem

Świnoujska plaża i marina ponownie wyróżnione Błękitną Flagą

Duńska Fundacja na Rzecz Edukacji Ekologicznej wyróżniła już najlepsze kąpieliska i mariny, które które będą mogły używać w letnim sezonie symbolu błękitnej flagi. Po raz trzynasty kryteria programu spełniła świnoujska plaża. Port Jachtowy w Basenie Północnym zyskał uznanie po raz dziesiąty. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Centrum Usługowo - Doradcze zaprasza

Centrum Usługowo – Doradcze w Świnoujściu zaprasza przedsiębiorców z szeroko rozumianej branży senioralnej - m.in. developerów, producentów i dystrybutorów sprzętu ortopedycznego na wyjazd studyjny w dniu 3 lipca 2018 do Greifswaldu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pasaż Rondo zaprasza

W sobotę 9 czerwca, od godziny 10.00 do godziny 14.00, w Pasażu Rondo przy Placu Wolności 6 odbędzie się Giełda Kolekcjonerska. - Zapraszamy pasjonatów i kolekcjonerów do zaprezentowania swoich zbiorów - mówi w imieniu organizatorów Ewa Mechło.

czytaj więcej

Miasto

Festyn charytatywny dla Kamili - podsumowanie

W niedzielę 3 czerwca br. o godz. 11.00 w muszli koncertowej w Świnoujściu rozpoczął się festyn charytatywny dla Kamili Jałoszyńskiej. Głównym organizatorem festynu było Stowarzyszenie Drużyna Aniołów a wsparli je: Miejski Dom Kultury, Fundacja Hospicyjna "Przystań", Szpital Miejski, Fundacja Motywacja i Działanie, OSiR "Wyspiarz", Fundacja Animals "Przystań", AKS, 8 FOW, KS "Uznam" , 19 DHSG "Zlotki" oraz liczna rzesza wolontariuszy - wszystko zaś pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza

czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie

Odszedł Henryk Matczak

W niedzielę, 3 czerwca br., w wieku 89 lat odszedł od nas Pan Henryk Matczak. Żegnamy  wspaniałego pedagoga oraz pioniera oświaty na Ziemiach Odzyskanych. Ze Świnoujściem był związany od 1953 r. W latach 1962 - 1973 był kierownikiem Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu, a następnie dyrektorem Technikum i Zasadniczej Szkoły Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Rower miejski w Świnoujściu? Zapraszamy do debaty

System rowerów publicznych istnieje już w ponad 30 miastach Polski. Czy ma szanse zaistnieć w Świnoujściu? Czy rower miejski jest na, mieszkańcom 44 wysp, potrzebny? Odpowiedzi postarają się znaleźć uczestnicy debaty, która odbędzie się w najbliższą środę 6 czerwca o godz. 18.00 w kawiarni Sonata przy ul. Marynarzy 7.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia