Poniedziałek, 18 marca 2019r.

Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Szykujcie się na ten dzień! V Inwazja Morsujących Mikołajów nadchodzi!

Ponad pół tysiąca zgłoszeń mają już organizatorzy kolejnej Inwazji Morsujących Mikołajów. W tym roku odbędzie się 8 grudnia, jak zawsze na świnoujskiej plaży. Każdy chętny może dołączyć. Zapisy w dniu imprezy od 8.30 do 10.45 w Hotelu Radisson Blu. Patronat nad tym niecodziennym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. Głównym organizatorem jest świnoujski Klub Morsów Morświny, a współorganizatorem OSiR „Wyspiarz”.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Utrudnienia na ulicy Szmaragdowej w Przytorze

Od 28 listopada 2018 do 30 kwietnia 2019 roku w związku z przebudową wyłączona z ruchu na całej długości będzie ulica Szmaragdowa w Świnoujściu Przytorze. Wykonawca przez cały okres przebudowy zapewni mieszkańcom dojazd do posesji znajdujących się przy przebudowywanej drodze. Objazd ulicy Szmaragdowej prowadzi przez ulicę Zalewową.

czytaj więcej

Oświadczenie radego Jacka Jurkiewicza

Radny Jurkiewicz: Jedyną koalicję zawarłem z mieszkańcami Świnoujścia

Objęcie funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta przez radnego Jacka Jurkiewicza zostało skrytykowane przez jego partyjnych kolegów. Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości wydał dzisiaj w tej sprawie oświadczenie, grożąc konsekwencjami, jeżeli radny nie zrezygnuje ze stanowiska. Jacek Jurkiewicz odniósł się do zarzutów w swoim publicznym oświadczeniu. 

czytaj więcej

Dla przedsiębiorców

CUD zaprasza na szkolenie „Nowoczesne narzędzia marketingowe”

Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Centrum Usługowe–Doradcze w Euroregionie Pomerania zapraszają Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Nowoczesne narzędzia marketingowe”, które odbędzie się 12 grudnia br. o godz. 9.00 w Centrum Usługowo- Doradczym przy ul. Piastowskiej 62 w Świnoujściu.

czytaj więcej

Oświadczenie Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

Radny Jurkiewicz reprezentuje radnego Jurkiewicza

Wczoraj Jacek Jurkiewicz z Klubu Prawa i Sprawiedliwości został drugim wiceprzewodniczącym Rady Miasta VIII kadencji. Z wyborem nie zgadza się jednak jego własny klub, ponieważ nie akceptuje koalicji klubu Platformy Obywatelskiej z klubem Wybierz Świnoujście Janusza Żmurkiewicza. Jeżeli wiceprzewodniczący Jurkiewicz nie zrezygnuje z nowej funkcji, będzie musiał liczyć się konsekwencjami - wynika z oświadczenia Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

czytaj więcej

Port Wojenny

100. rocznica utworzenia Marynarki Wojennej

W środę, 28 listopada, mija 100 lat od dnia, w którym marszałek Józef Piłsudski swoim dekretem powołał do życia Marynarkę Polską. W dniu poprzedzającym te historyczne wydarzenie marynarze 8. Flotylli Obrony Wybrzeża spotkali się na uroczystym apelu.

czytaj więcej

Pomagamy

Pomóżmy Pani Sylwii w walce z ciężką chorobą

Pani Sylwia o swojej chorobie dowiedziała się osiem miesięcy temu. Badania wskazały, że cierpi na nowotwór złośliwy przewodów żółciowych wewnątrzwątrobowych. Choroba jest zaawansowana i nieoperacyjna. Pani Sylwia jest w trakcie chemioterapii, jednak chce spróbować innych metod leczenia. Miesięczny koszt leczenia wspomagającego to 10 tys. zł. Pomóc można m.in. przez platformę siepomaga.pl.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wigilijna zbiórka dla seniorów na Osiedlu Warszów

Już po raz trzeci mieszkańcy Warszowa jednoczą się w niesieniu pomocy najuboższym seniorom ze swojego osiedla. W roku 2016 odbarowaliśmy 8 osób, w 2017 było ich 12, w tym roku liczymy również na Państwa wielkie serducha i podzielenie się z potrzebującymi

czytaj więcej

Miasto

Szykujemy miasto na święta

Rozpoczął się montaż świątecznych ozdób na ulicach miasta. Wszystkie dekoracje świetlne mają być gotowe do 6 grudnia. Właśnie w mikołajki zabłyśnie największa w mieście bożonarodzeniowa choinka na placu Wolności.

czytaj więcej

Gospodarka nieruchomościami

Miasto sprzedaje dwie kawalerki przy Chopina. Tanio

Dwa jednopokojowe mieszkania z gminnych zasobów mają wkrótce znaleźć nowych właścicieli. Oba lokale znajdują się w starym budownictwie przy ul. Chopina 3. Cena wstępna do przetargu każdej z nieruchomości to 150 tys. zł.

czytaj więcej

Miasto

Krótkie pierwsze obrady. Rada Miasta bez przewodniczącego

Zaledwie po trzech kwadransach zakończyła się pierwsza część uroczystej sesji Rady Miasta nowej kadencji. Radni oraz prezydent złożyli ślubowanie. Nie udało się wyłonić przewodniczągo Rady. Nikt z obradujących nie zgłosił kandydatury, pojawił się za to wniosek o przełożenie sesji na poniedziałek. 

czytaj więcej

Miasto

Powstanie parking wielopoziomowy. Pierwszy taki w mieście

Świnoujska spółka SD Park System w wyniku drugiego nieograniczonego przetargu wydzierżawiła od miasta teren przy ulicy Dąbrowskiego, za budynkiem przychodni zdrowia. Na 1105 metrach kwadratowych ma w ciągu dwóch lat wybudować wielopoziomowy parking wraz z całą infrastrukturą.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia