Środa, 26 czerwca 2019r.

Imieniny: Jana, Pawła

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Uwaga ważne! Dotyczy dowodów osobistych

Osoby, które zamierzają w najbliższych dniach złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego mogą to zrobić w Urzędzie Miasta Świnoujście przy ulicy Wojska Polskiego 1/5 do godziny 11.30 w piątek 1 marca 2019 lub poprzez ePUAP do 26 lutego 2019 włącznie. Potem dopiero od 4 marca 2019. Kilkudniową przerwę techniczną w przyjmowaniu wniosków wprowadza Ministerstwo Cyfryzacji w związku z wdrożeniem dowodów osobistych z warstwą elektroniczną.

czytaj więcej

Miasto

Radni poparli zmiany w granicach stref uzdrowiskowych

14 głosami za, przy 2 głosach wstrzymujących się Rada Miasta Świnoujście przyjęła dziś na nadzwyczajnej sesji zmiany w granicach stref uzdrowiskowych w naszym mieście. Żaden radny nie był temu przeciwny. Zmiany granic są konieczne, aby miasto mogło wybudować zapowiadany Zakład Opieki Długoterminowej i parkingi przy ulicy Bałtyckiej oraz Zdrojowej. 

czytaj więcej

Miasto

Poznajcie laureatów Trytonów 2018

Wojciech Ciuruś – prezes zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Ciroko za budowę kwartału Róży Wiatrów, Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia, Piotr Piwowarczyk prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej i Nagroda Specjalna dla Mai Piórskiej – to Laureaci 15. Nagrody Prezydenta Miasta TRYTON 2018. - I Laureatom, i nominowanym serdecznie gratuluję – powiedział podczas Gali Prezydenta Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, że w naszym Świnoujściu są tak wspaniali ludzie. Ludzie, którzy aktywnie współuczestniczą w rozwoju i życiu miasta.

czytaj więcej

Miasto

O 365 drzew za dużo

W lutym 2018 roku firma przygotowująca teren pod budowę nowej promenady w pasie nadmorskim bez pozwolenia wycięła drzewa z powierzchni około 200 metrów. Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu we wrześniu śledztwo w tej sprawie umorzyła, uzasadniając swoją decyzję brakiem "skutku w postaci zniszczeń w roślinności o znacznych rozmiarach".

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Silna mgła. Alert dla 21 powiatów

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnej mgły. Ograniczenie widzialności od 50 m do 200 m prognozuje się od godz. 19:00 w piątek, 15.02.2019 r. do godz. 09:00 następnego dnia.

czytaj więcej

Wydarzenia

W sobotę Gala Nagrody Prezydenta TRYTON 2018

W najbliższą sobotę 16 lutego 2019 na uroczystej gali zostaną oficjalnie ogłoszeni laureaci dorocznej nagrody prezydenta miasta TRYTON. Z uwagi na żałobę narodową uroczystość została przeniesiona z piątku właśnie na sobotę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Fundusze dla przedsiębiorców – spotkanie informacyjne

Już w najbliższy piątek, 15 lutego 2019 roku o godzinie 10.30 zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące finansowego wsparcia osób rozpoczynających działalność gospodarczą oraz przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje firmy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz instrumentów zwrotnych inicjatywy JEREMIE 2.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Nieodpłatna pomoc prawna – szczegóły

Od 1 stycznia 2019 r., zgodnie z nowelizacją ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030 z późn. zm.) w Świnoujściu działają dwa Punkty - Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej - na lewobrzeżu przy ulicy Dąbrowskiego 4 oraz Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego – przy ul. Sosnowej 18 na Warszowie.

czytaj więcej

Port kontenerowy

Referendum przed inwestycją

Janusz Żmurkiewicz podtrzymuje decyzję o przeprowadzeniu referendum, które pokaże, czy mieszkańcy Świnoujścia chcą budowy terminala kontenerowego na prawobrzeżu.

czytaj więcej

Joanna Agatowska nowym dyrektorem "Energetyka"

1 lutego Joanna Agatowska objęła funkcję Dyrektora Zarządzającego Sanatorium Uzdrowiskowym Energetyk w Świnoujściu. Na stanowisku zastąpiła panią Teresę Ruciak, która zarządzała sanatorium przez ostatnie 45 lat i z końcem stycznia przeszła na zasłużoną emeryturę. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujscy przedsiębiorcy dla dzieci

Północna Izba Gospodarcza w Świnoujściu, z nowym zarządem na czele, angażuje się w misję społeczną. Naszym pierwszym działaniem było przekazanie dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Świnoujściu zimowych akcesoriów m.in. czapki, szaliki, gogle, które dzieci zabiorą na najbliższe zimowisko.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

500 złotych za wytapianie kabli

Mężczyznę wytapiającego kable tuż przy wydmach zauważył strażnik miejski, który po pracy spacerował z psem. Uwagę funkcjonariusza zwrócił dym i niewielkie ognisko.

czytaj więcej

Miasto

Nowe samochody dla osób z niepełnosprawnością

Dwa nowe samochody przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnością ruchową ma Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Będą służyły podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Basztowej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia