Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

Klasyki wracają do Świnoujścia!

W dniach 21. - 23.09.2023r. Meklemburski Automobilklub organizuje 6 edycję Rajdu Kaiser Classic – Tour na trasie Heringsdorf – Świnoujście – Wolin – Gryfice -  Kołobrzeg – Świnoujście – Heringsdorf. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Bierz latawiec i wpadaj na plażę

XIX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców  o Puchar Prezydenta Miasta Świnoujścia – 24 września plaża koło „Wiatraka”. Uczestnikami konkursu mogą być przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich a także dorośli. Należy tylko stawić się 24 września o godz. 11.30 na plaży i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

czytaj więcej

Miasto

22. Masa Krytyczna

W niedzielę 24 września 2023 r. o godz. 10:30 z Placu Mickiewicza przed Urzędem Miasta po raz 22. wystartuje Masa Krytyczna - Świnoujście na Rowery. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Świnoujście i OSiR „Wyspiarz”.

czytaj więcej

Miasto

W sprawie czystego powietrza nie ma kompromisów

Wszechobecny pył na elewacjach, parapetach czy nawet we wnętrzach mieszkań to niemal codzienność mieszkańców Warszowa w prawobrzeżnej części Świnoujścia. Ten obszar miasta sąsiaduje z terenami portowymi, gdzie przeładowywany jest węgiel oraz produkty zbożowe. Dlatego samorząd stanowczo domaga się od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska objęcia stałym monitoringiem badania powietrza w tym rejonie miasta. Dotychczasowe odpowiedzi na liczne monity ze strony Prezydenta Miasta nie rozwiązują problemu mieszkańców. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujska Wystawa Pupili. To już w najbliższą niedzielę

Aż 90 zdjęć psów, kotów, jaszczurek, królików i innych zwierząt świnoujścian napłynęło na konkurs fotograficzny „Pochwal się swoim pupilem”. Rozstrzygnięcie już w najbliższą niedzielę podczas Świnoujskiej Wystawy Pupili z okazji Światowego Dnia Zwierząt 2023. Konkurs to tylko jedna z atrakcji tej imprezy. Zapraszamy wszystkich  - właścicieli zwierząt (oczywiście ze swoimi pupilami) oraz tych, którzy ich nie mają. Będzie naprawdę fajnie.

czytaj więcej

Miasto

Uważajcie w parku. Bobry wzięły się za drzewa

Bobry zniszczyły wiele drzew rosnących we wschodniej części zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu. Nawet te rosnące 30 metrów od rowu melioracyjnego i stawu, budując żeremia i dewastując system melioracyjny parku. 

czytaj więcej

Miasto

Miasto domaga się pilnej kontroli w OT PORT

W związku z licznymi sygnałami o kolejnych samozapłonach węgla i związanych z tym zapyleniem powietrza, w poniedziałek 11 września 2023r. prezydent Janusz Żmurkiewicz wystąpił z pismem do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie.

czytaj więcej

Miasto

Milionowy kierowca w tunelu pod Świną

Kierowcą z numerem 1 000 000, który przejechał przez świnoujski tunel, okazała się mieszkanka miasta, 31-latka Marlena Żyłowska. Zaskoczonej świnoujściance upominki wręczył Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. Pani Marlena korzysta z tunelu regularnie, choć jak stwierdziła musiała się przyzwyczaić do tej "wygody", ponieważ wcześniej wiele lat oczekiwała w kolejkach na prom.

czytaj więcej

Miasto

Rozkład kursów promów Bielik od 1 września

Od 1 września br. zmodyfikowany zostanie rozkład kursów promów Bielik na przeprawie Warszów. W dni powszednie (poniedziałek - piątek) w godzinach szczytu - od 5.20 do 8.00 oraz od 15.00 do 17.00 dwa promy będą pływać co 20 minut zgodnie z dotychczasowym rozkładem, czyli o pełnej godzinie oraz dwadzieścia i czterdzieści minut po pełnej godzinie.

czytaj więcej

Miasto

Ostrzeżenie meteorologiczne

W najbliższy piątek, sobotę aż do niedzieli rano (25,26,27 sierpnia 2023r.) w całym województwie mogą wystąpić burze z opadami deszczu 20-35 mm lub porywami wiatru o prędkości 70-85 km/h. Lokalnie także opady gradu.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujskie spotkanie przy zupie

Serdecznie zapraszamy na świnoujskie spotkanie przy zupie, które odbędzie się w sobotę 26.08.2023 na placu pod Świnoujskim Urzędem Miasta. To doskonała okazja, aby wesprzeć osoby samotne, potrzebujące emocjonalnego wsparcia oraz poczucia wspólnoty. Zupę przygotowuje kuchnia hotelu Radisson Blu. 

czytaj więcej

Miasto

Komary na wyspach

Mimo systematycznie prowadzonego odkomarzania, te uciążliwe owady znów dały o sobie znać. Potrafią uprzykrzyć każdy spacer, czy spotkanie na wolnym powietrzu, nawet zwykłe zakupy.

czytaj więcej

Miasto

III Festiwal Uśmiechu

Kierunek Świnoujście ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny już „Festiwal Uśmiechu”. „Bo uśmiech dziecka jest radością dorosłych” - każda wspólna chwila dziecka z rodzicem niesie radość. Chcemy ofiarować Państwu niezapomniane chwilę z rodziną i obudzić w Państwu uśpione dziecko...

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia