Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Trenuj z Wojskiem w Świnoujściu

Już w sobotę, 22 kwietnia, po raz pierwszy w Świnoujściu zostanie zorganizowane szkolenie pod hasłem „Trenuj z Wojskiem wiosna-lato”. Jest to propozycja skierowana do wszystkich chętnych ze środowiska cywilnego, którzy chcieliby nabyć nowe umiejętności pod okiem wojskowych instruktorów. Szkolenie trwa kilka godzin, jest bezpłatne i ma bardzo przystępną formułę. Zapewnione jest wojskowe wyżywienie, ubezpieczenie oraz dobra atmosfera!

czytaj więcej

Miasto

Trenuj z Wojskiem w Świnoujściu

1 kwietnia rozpoczęła się kolejna – 3 edycja programu szkoleń dla cywili – tym razem pod hasłem „Trenuj z Wojskiem wiosna-lato”. Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin, mają bardzo przystępną formułę, są bezpłatne i są prowadzone przez wojskowych instruktorów. Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne.

czytaj więcej

Miasto

435 tysięcy złotych na dożywianie

Takie dofinansowanie otrzymało Miasto na realizację rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wsparcie finansowe dla samorządów przeznaczone jest na finansowanie posiłków, produktów żywnościowych lub świadczeń pieniężnych na zakup żywności osobom potrzebującym, dzieciom i dorosłym.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujski PEC obniża ceny za ciepło

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu wprowadza z dniem 1 maja 2023 r. nową Taryfę za ciepło zatwierdzoną decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Rachunki za ogrzewanie będą niższe średnio o 20 procent.

czytaj więcej

W kinie

„Air” premierowo oraz dwa filmy przedpremierowo w Multikinie!

5 kwietnia w kinach sieci Multikino premierowo będzie można zobaczyć „Air” nagradzanego reżysera Bena Afflecka z Mattem Damonem w roli głównej. Ponadto 9 i 10 kwietnia odbędą się przedpremierowe pokazy „Dungeons & Dragons. Złodziejski honor” oraz polskiej komedii pozytywnie romantycznej „Skołowani”. Bilety są dostępne w kasie kin, na stronie www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej.

czytaj więcej

Miasto

Zostań rodzicem zastępczym

W informacji z grudnia 2022r. dowiedzieliśmy się, jakie zadania i powinności spoczywają na rodzicu zastępczym. Dziś przyjrzymy się temu, na jakie wsparcie mogą liczyć rodzice zastępczy, pełniący swoją funkcję w mieście Świnoujście. 

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście otwiera tunel. O testach i procedurach odbiorowych

W komendzie świnoujskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się dziś spotkanie policji, straży pożarnej, przedstawicieli wykonawcy inwestycji i nadzoru, Miasta Świnoujście z Zastępcą Prezydenta Barbarą Michalską oraz Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i jego służb, które biorą udział w procesie wydania pozwolenia na użytkowanie tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. 

czytaj więcej

Miasto

Mamy dofinansowanie do budowy mieszkań komunalnych

Ponad 29,8 mln złotych Gmina Miasto Świnoujście otrzymała z Rządowego Programu Mieszkania Komunalne na budowę 64 nowych mieszkań przy ulicy Ludzi Morza oraz remont klatki B już istniejącego budynku przy ulicy Modrzejewskiej 20. Czek na pieniądze odebrała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii I Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska.

czytaj więcej

Miasto

Zaproszenie na warsztaty

Serdecznie zapraszamy na WARSZTATÓW OŻYWIENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO GMINY MIASTO ŚWINOUJŚCIE, które będą realizowane w terminie 28-29.03.2023 r. w godzinach 14.30-21.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Świnoujściu przy ulicy B.Chrobrego 22 (Piekarnia44)

czytaj więcej

Miasto

Nie parkuj na chodniku. Nie blokuj przejścia pieszym

Dostępność miejsc postojowych jest problemem ogólnopolskim. Samochodów wciąż przybywa, więc świnoujskim kierowcom ten problem nie jest obcy. Mimo ograniczonego ruchu turystycznego, funkcjonariusze straży miejskiej otrzymują zgłoszenia odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów niemal każdego dnia.

czytaj więcej

Miasto

WOŚP. Prawie 15 tys. złotych zebrał tunel pod Świną

Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy wyspami Uznam i Wolin jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Pieniądze już trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej

Miasto

Potrzebujemy miejskiej strategii ds. uchodźców

- W styczniu na ręce Prezydenta Miasta złożyłem wniosek w sprawie przyjęcia lokalnej strategii ds. uchodźców - mówi Jan Borowski, rady Świnoujścia. Rekomendacje powstały w wyniku działań radnego w ramach Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego i są odpowiedzą na potrzebę zapewnienia systemowej opieki uciekającym z Ukrainy. Pomoc oparta o siły społeczne jest wyjątkowa, ale nie można nadwerężać mieszkańców, który wyraźnie pokazali solidarność z potrzebującymi.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia