Czwartek, 28 maja 2020r.

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Miasto

Uwaga! Awaria sieci wodociągowej

W związku z awarią dziś 13 listopada 2019 r., w godzinach 16.00 – 22.00, nastąpi przerwa w dostawie wody do nieruchomości położonych przy ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od ulicy Wilków Morskich do Lechickiej).

czytaj więcej

Miasto

Koncepcja zarządzania ruchem. Co po tunelu?

W środę 13 listopada 2019 r. w sali teatralnej MDK przy ulicy Matejki zaprezentowana zostanie „Koncepcja systemu zarządzania ruchem w Świnoujściu. Wyzwania miasta Świnoujście w perspektywie uruchomienia tunelu pod Świną”. Początek o godzinie 16.00. 

czytaj więcej

Miasto

„Kwietne dywany” w Świnoujściu

101 krokusów na 101 rocznicę odzyskania niepodległości posadzą uczniowie prawobrzeżnych szkół. Na skwerach przed filiami Miejskiego Domu Kultury w Warszowie i Przytorze, w najbliższy piątek (8.11) odbędzie się akcja „Kwietne dywany”.

czytaj więcej

Miasto

Obchody Święta Niepodległości. Zobacz szczegółowy program

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się dzień wcześniej, czyli w niedzielę 10 listopada. W programie oprócz oficjalnych uroczystości jest także pokaz sprzętu i uzbrojenia 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, występy muzyczne, w tym koncert Orkiestry Wojskowej. Nie zabraknie również wojskowej grochówki. Poniżej publikujemy szczegółowy program.

czytaj więcej

Miasto

Zostań wolontariuszem WOŚP! Rusza rejestracja

Harcerski Sztab 28 Finału WOŚP w Ćwinoujúciu zaprasza do rejestracji wolontariuszy WOŚP, która odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, przy ul. Piłsudskiego 15, w terminach: 14-15.11.2019 r. (czwartek, piątek), w godz. 17.00-18.45 i 16.11.2019 r. (sobota), w godz. 10.00-12.00.

czytaj więcej

Miasto

Budżet Obywatelski 2020. Zobacz, jakie projekty mieszkańców wygrały

Trzy pomysły inwestycyjne oraz pięć o charakterze kulturalnym, oświatowym, zdrowotnym i sportowym będzie realizowanych w przyszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego. Tak zdecydowali mieszkańcy w głosowaniu. – Po raz pierwszy w historii świnoujskiego Budżetu Obywatelskiego realizowane będą wszystkie zgłoszone tzw. miękkie projekty, czyli te o charakterze kulturalnym, oświatowym, zdrowotnym i sportowym – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który na wczorajszej konferencji prasowej ogłosił wyniki głosowania BO 2020.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Zamknięcie części ulicy Karsiborskiej

Z uwagi na zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych oraz długi weekend i wzmożony ruch pieszych w rejonie cmentarza, ulica Karsiborska na odcinku od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do głównej bramy cmentarza, będzie zamknięta dla ruchu pojazdów od godziny 8.00 w dniu 30 października do godziny 8.00 dnia 4 listopada 2019. 

czytaj więcej

Miasto

Zbiórka dla warszowskich seniorów

Komitet Społeczny dla warszowskich seniorów ogłasza czwartą zbiórkę dla osób starszych z osiedla. Do akcji w ciągu kilku lat dołączyli lokalni przedsiębiorcy, klub sportowy UKS Prawobrzeże, Szkoła Podstawowa nr 2, Przedszkole Miejskie nr 9, a od początku udział bierze Miejski Dom Kultury filia nr 2,  koło nr 2 PZERiI, oraz Szpital Miejski im. Jana Garduły Sp. z o.o.

czytaj więcej

Miasto

Prezydent pisze do prezesa. W obronie kotów

– Zima to trudny okres dla kotów wolno żyjących. Ich przetrwanie zależy przede wszystkim od dobrej woli i wrażliwości każdego z nas – czytamy w piśmie do Dyrektora Zakładu Świnoujście Morska Stocznia Remontowa Gryfa S.A., które w imieniu prezydenta miasta napisała jego zastępca Barbara Michalska. Chodzi o wprowadzony na terenie stoczni zakaz dokarmiana wolno żyjących tam kotów.

czytaj więcej

Miasto

Ulica Orkana. Zamknięta dla pojazdów

W związku z budową przyłącza ciepłowniczego do 31. października 2019 r. ulica Władysława Orkana będzie zamknięta dla ruchu pojazdów. Zalecany objazd do ul. Stefana Żeromskiego przez ul. Bolesława Prusa. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Zakończenie Sezonu Żeglarskiego 2019

XV Międzyszkolny Rekreacyjno-Turystyczny Rajd Żeglarsko-Kajakowy „STAROŚWIN” po rozlewisku Starej Świny, połączony z uroczystym Zakończeniem Sezonu Żeglarskiego 2019, już za nami. 19 października o godz. 10:00 na Przystani Zespołu Szkół Morskich w Łunowie spotkali się członkowie Sekcji Żeglarskiej OSiR „Wyspiarz”, młodzież świnoujskich szkół z opiekunami, zaproszeni goście i armatorzy.

czytaj więcej

Janusz Żmurkiewicz wyjaśnia, dlaczego woli być prezydentem niż senatorem

- Miałem rozmowy, dzisiaj już mogę o tym powiedzieć. Miałem propozycję startowania do Senatu - poinformował prezydent Świnoujścia. Janusz Żmurkiewicz oferty nie przyjął, bo martwi się o dalszy rozwój Miasta pod innym przywództwem oraz wątpi, aby pojedynczy poseł mógł więcej zdziałać dla społeczności lokalnej niż prezydent miasta.

czytaj więcej

Miasto

Budowa tunelu Uznam – Wolin. Wykonawca przejął plac budowy

Zakończyła się procedura przekazania placu budowy pod budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. Dziś w Urzędzie Miasta Świnoujście oficjalnie podpisano protokół przekazania placu budowy wykonawcy. Jego przedstawiciel zapewnił, że pierwsze prace budowlane rozpoczną się już 12 listopada.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia