Czwartek, 22 lutego 2018r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

To już świąteczna tradycja

Ponad 6000 pierogów, około 300 litrów czerwonego barszczu, dziesiątki kilogramów bigosu i innych wigilijnych potraw zostanie  przygotowanych i rozdanych samotnym oraz tym, których nie zawsze stać na świąteczne dania.

czytaj więcej

Wydarzenia

Hotel „Trzy Wyspy” dla Szpitala

Okres świąteczny obfituje życzeniami i podarkami, które każdy z nas bardzo lubi. W dniu 11.12.2017 r.  Pan Marcin Zająkała i Pani Julia Fajkowska-Jędrzejczyk z Hotelu „Trzy Wyspy” w Świnoujściu  przybyli do szpitala z paczkami, w których znajdowała się nowiutka zastawa stołowa z przeznaczeniem dla Oddziału Pediatrycznego. Dotychczas posiadana wymagała już wymiany.

czytaj więcej

Prawobrzeże

O przyszłorocznych inwestycjach i bezpieczeństwie w Przytorze-Łunowie

Grudniowe spotkania mieszkańców z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem oraz naczelnikami wydziałów to już tradycja osiedla Przytór – Łunowo. Nie inaczej było w tym roku. Najważniejszym tematem były tegoroczne i przyszłoroczne inwestycje w tej części miasta. Byłą też okazja do bezpośredniej  rozmowy z prezydentem czy którymś z naczelników i zasygnalizowania problemów. W spotkaniu udział wzięli również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pomocnicy Mikołaja w szpitalu

W dniu 6 grudnia,  w Mikołajki, w  szpitalu nie mogło zabraknąć upominków dla małych pacjentów. Nie zawiedli nas stali wolontariusze akcji społecznych organizowanych w naszym zakładzie leczniczym

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście Gminą na 6!

W dniu wczorajszym, podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki, odbyło się podsumowanie jubileuszowego X Plebiscytu Nasze Dobre z Pomorza Zachodniego ,organizowanego przez Głos Dziennik Pomorza.

czytaj więcej

Miasto

Handlowcy z zielonego rynku zapraszają na przedświąteczne zakupy

Od 18 grudnia rusza sprzedaż choinek, od 20. grudnia świeżego karpia, a już dziś handlowcy oferują ozdoby i lampki choinkowe, świąteczne stroiki, jemiołę, świeże i wędzone ryby, warzywa i owoce, bakalie i wiele innych. Świeżego karpia (tuszka, filet) będzie można kupić na stoisku nr 51. Handlowcy zapraszają także po zimową odzież, obuwie, sylwestrowe kreacje.

czytaj więcej

Miasto

„Dzień odblasków” w Świnoujściu

Wczoraj 6 grudnia 2017 roku w całej Polsce obchodzony był po raz drugi „Dzień odblasków”. Świnoujscy policjanci także włączyli się do akcji zachęcającej niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Na ulicach miasta stróże prawa rozdawali odblaskowe opaski pieszym i rowerzystom.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Kanalizacji informuje o planowanym zamknięciu wody w dniu 8 grudnia 2017r., w godzinach 8:00 - 12:00, na ulicach: Kościuszki (odcinek od Konstytucji 3 Maja do Batalionów Chłopskich), Batalionów Chłopskich, Staszica.

czytaj więcej

Miasto

Dni Otwarte PEC

PEC zakończył rozbudowę źródła wytwarzania ciepła na potrzeby ogrzewania mieszkań i obiektów użyteczności publicznej Świnoujścia. Pomyślnie przebiegły prace spinające nowo wybudowany kocioł i instalację oczyszczającą emisję spalin. Zakończenie inwestycji przypadło na 30 listopada, by z początkiem sezonu grzewczego być w pełni gotowym do wytwarzania ciepła na większą skalę.

czytaj więcej

Miasto

TRYTON 2017. Czekamy na zgłoszenia mieszkańców

Ruszyła kolejna edycja Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2017.Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 2004 roku. – Do 5 stycznia 2018 r. czekamy na zgłoszenia mieszkańców propozycji kandydatur do nagrody – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia. – Propozycje wraz z krótkim uzasadnieniem można przesłać drogą elektroniczną na adres [email protected] lub złożyć na piśmie na Stanowisku Obsługi Interesanta w Urzędzie Miasta Świnoujście.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kierując samochodem popełnił przestępstwo i wykroczenie

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 28-letniego szczecinianina, który kierując samochodem marki VW popełnił na drodze wykroczenie i przestępstwo. Mężczyzna jechał z niedozwoloną prędkością w obszarze zabudowanym, za co został ukarany mandatem karnym, ponadto nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę, gdyż miał cofnięte uprawnienia do kierowania.

czytaj więcej

Już po raz czwarty

Złoto dla naszego schroniska

Schronisko młodzieżowe działające przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki otrzymało złote wyróżnienie w 57 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych w kategorii schroniska całoroczne.

czytaj więcej

Inwestycje

Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku 4 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r wyłączony z ruchu komunikacyjnego będzie odcinek ulicy Markiewicza od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do garażowca zlokalizowanego przy ul. Markiewicza 8. Przystanki autobusowe linii 2 i B – Osiedle Zachodnie, Markiewicza Poczta przeniesione zostają na ul. Wielkopolską i Wielkopolska/Kaszubska. Natomiast przystanek Markiewicza/Szkolna zostaje przeniesiony na ulice Szkolną. Mieszkańcy ulicy Markiewicza będą mieli zapewniony parking przy skrzyżowaniu ulic Markiewicza/Kaszubska

czytaj więcej

Miasto

Joanna Agatowska odpowiada radnemu Borowskiemu

W związku z nieprawdziwymi insynuacjami wyrażonymi przez radnego Jana Borowskiego na sesji rady miasta w dniu 30.10.2017 r. w sprawie wywieszenia moich banerów wyborczych w 2011 r. przedstawiam swoją opinię na ten temat oraz dowody wystawienia przez OSiR "Wyspiarz" stosownych obciążeń, (dowód wpłaty na konto kwot z obu faktur) na rzecz Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, której byłam kandydatką w wyborach do Sejmu RP - przede wszystkim dla Państwa informacji, w celu obrony mojej wiarygodności, ale również do ewentualnego wykorzystania. Poniższa informacja pochodzi z mojego profilu FB.

czytaj więcej

Przeprawa Centrum

Zmiana w kursach Karsiborów

Od 1 grudnia 2017 r. nie każdej nocy kursować będą promy typu „Karsibór”, które obsługują ogólnie dostępną przeprawę Centrum.

czytaj więcej

Ustawa dekomunizacyjna

Mieszkańcy Markiewicza nie chcą zmiany nazwy ulicy

Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście spytało 103 mieszkańców Markiewicza o opinię w sprawie zmiany nazwy ulicy, którą wymusza ustawa dekomunizacyjna. Ankietowani nie widzą potrzeby zmian, część osób badanych wskazała jednak na dwie nowe, alternatywne nazwy.

czytaj więcej

Miasto

Świnoujście na 6 pozycji w rankingu warunków mieszkaniowych portalu RynekPierwotny.pl

Główny Urząd Statystyczny dopiero niedawno opublikował dane o liczbie i powierzchni mieszkań w miastach liczących sobie ponad 20 000 mieszkańców. Na podstawie tych informacji z końca 2016 roku, portal RynekPierwotny.pl przygotował kolejną edycję swojego rankingu warunków mieszkaniowych. Trzecia odsłona wspomnianego rankingu przyniosła kilka ciekawych zmian.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia