Już w sobotę, 22 kwietnia, po raz pierwszy w Świnoujściu zostanie zorganizowane szkolenie pod hasłem „Trenuj z Wojskiem wiosna-lato”. Jest to propozycja skierowana do wszystkich chętnych ze środowiska cywilnego, którzy chcieliby nabyć nowe umiejętności pod okiem wojskowych instruktorów. Szkolenie trwa kilka godzin, jest bezpłatne i ma bardzo przystępną formułę. Zapewnione jest wojskowe wyżywienie, ubezpieczenie oraz dobra atmosfera!
– Wprowadzona bez żadnych konsultacji społecznych zmiana w ustawie o bezpieczeństwie morskim oraz wydanie zakazu przebywania w odległości 200 metrów wokół terminala LNG budzi słuszny i uzasadniony społeczny gniew – mówi Jan Borowski przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.
1 kwietnia rozpoczęła się kolejna – 3 edycja programu szkoleń dla cywili – tym razem pod hasłem „Trenuj z Wojskiem wiosna-lato”. Szkolenia odbywają się w soboty, trwają 8 godzin, mają bardzo przystępną formułę, są bezpłatne i są prowadzone przez wojskowych instruktorów. Podczas szkoleń uczestnicy poznają podstawowe umiejętności wojskowe i obronne.
Takie dofinansowanie otrzymało Miasto na realizację rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Wsparcie finansowe dla samorządów przeznaczone jest na finansowanie posiłków, produktów żywnościowych lub świadczeń pieniężnych na zakup żywności osobom potrzebującym, dzieciom i dorosłym.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Świnoujściu wprowadza z dniem 1 maja 2023 r. nową Taryfę za ciepło zatwierdzoną decyzją Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Rachunki za ogrzewanie będą niższe średnio o 20 procent.
5 kwietnia w kinach sieci Multikino premierowo będzie można zobaczyć „Air” nagradzanego reżysera Bena Afflecka z Mattem Damonem w roli głównej. Ponadto 9 i 10 kwietnia odbędą się przedpremierowe pokazy „Dungeons & Dragons. Złodziejski honor” oraz polskiej komedii pozytywnie romantycznej „Skołowani”. Bilety są dostępne w kasie kin, na stronie www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej.
W informacji z grudnia 2022r. dowiedzieliśmy się, jakie zadania i powinności spoczywają na rodzicu zastępczym. Dziś przyjrzymy się temu, na jakie wsparcie mogą liczyć rodzice zastępczy, pełniący swoją funkcję w mieście Świnoujście.
W komendzie świnoujskiej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się dziś spotkanie policji, straży pożarnej, przedstawicieli wykonawcy inwestycji i nadzoru, Miasta Świnoujście z Zastępcą Prezydenta Barbarą Michalską oraz Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i jego służb, które biorą udział w procesie wydania pozwolenia na użytkowanie tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.
Marshall to znany i kochany przez dzieci piesek z bajki Psi Patrol. W jego rolę rok temu postanowił wcielić się Sebastian Kozielski, jego misją jest dawać chorym i potrzebującym dawkę uśmiechu i nie tylko!
Ponad 29,8 mln złotych Gmina Miasto Świnoujście otrzymała z Rządowego Programu Mieszkania Komunalne na budowę 64 nowych mieszkań przy ulicy Ludzi Morza oraz remont klatki B już istniejącego budynku przy ulicy Modrzejewskiej 20. Czek na pieniądze odebrała w Ministerstwie Rozwoju i Technologii I Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska.
Przebudowa ulicy 1 Maja wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego została nominowana w ogólnopolskim konkursie Top Inwestycje Komunalne 2023. Konkurencja jest duża, dlatego potrzebne są Państwa głosy.
Serdecznie zapraszamy na WARSZTATÓW OŻYWIENIA SPOŁECZNO-GOSPODARCZEGO GMINY MIASTO ŚWINOUJŚCIE, które będą realizowane w terminie 28-29.03.2023 r. w godzinach 14.30-21.00 w Centrum Organizacji Pozarządowych w Świnoujściu przy ulicy B.Chrobrego 22 (Piekarnia44)
20 maja 2021r. została znowelizowana Ustawa Prawo o Ruchu Drogowym, regulując zasady poruszania się elektrycznymi hulajnogami, urządzeniami transportu osobistego (tzw. UTO) oraz urządzeniami wspomagającymi ruch.
Czyste powietrze jest naszym wspólnym dobrem. Zanieczyszczenia, które wdychamy przyczyniają się do pogorszenia naszego stanu zdrowia. Niestety nie wszyscy to rozumieją i wątpliwe oszczędności przekładają nad zdrowie innych i swoje.
Obecnie w mieście jest prawie 5,5 tysiąca różnych miejsc postojowych (parkingi, zatoczki, wzdłuż ulic). W trakcie realizacji są kolejne, w tym tak oczekiwane parkingi wielopoziomowe. Ten przy ulicy Bema jest na ukończeniu.
Dostępność miejsc postojowych jest problemem ogólnopolskim. Samochodów wciąż przybywa, więc świnoujskim kierowcom ten problem nie jest obcy. Mimo ograniczonego ruchu turystycznego, funkcjonariusze straży miejskiej otrzymują zgłoszenia odnośnie nieprawidłowego parkowania pojazdów niemal każdego dnia.
Za rekordową kwotę 7.100 złotych mieszkaniec Siedlec wylicytował zaproszenie na wyjątkowy spacer podwodnym tunelem pomiędzy wyspami Uznam i Wolin jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem. Pieniądze już trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
39 metrów pod lustrem wody – to najniżej położone miejsce w tunelu, który pod cieśniną Świny łączy wyspy Uznam i Wolin. Cały tunel ma 1780 długości, a przejazd nim zajmie 2 minuty. Budowa jest już na finiszu.
- W styczniu na ręce Prezydenta Miasta złożyłem wniosek w sprawie przyjęcia lokalnej strategii ds. uchodźców - mówi Jan Borowski, rady Świnoujścia. Rekomendacje powstały w wyniku działań radnego w ramach Pracowni Samorządowej Fundacji Batorego i są odpowiedzą na potrzebę zapewnienia systemowej opieki uciekającym z Ukrainy. Pomoc oparta o siły społeczne jest wyjątkowa, ale nie można nadwerężać mieszkańców, który wyraźnie pokazali solidarność z potrzebującymi.
DOŁĄCZ DO NAS: