Czwartek, 24 maja 2018r.

Imieniny: Joanny, Zuzanny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Ostatnie pożegnanie

Żegnamy Pana Czesława - Nauczyciela i Wychowawcę

W wieku 96 lat odszedł od nas Pan Czesław Nogal. Żegnamy Go przede wszystkim jako wspaniałego pedagoga oraz pioniera oświaty na Ziemiach Odzyskanych: w latach 1946 - 1954 był kierownikiem Szkoły Podstawowej w Widuchowej, a następnie dyrektorem Domu Dziecka w Lubiniu, a w latach 1954 - 1963 Inspektorem oświaty oraz Przewodniczącym Powiatowej Rady Narodowej w Kamieniu Pomorskim.

czytaj więcej

Miasto

Ze zdjęciami mieszkańców. Świnoujście na naklejkach do wyjątkowego albumu

Świnoujście znalazło się na naklejkach do specjalnego turystycznego albumu Wander Book. To oferta dla turystów, którzy lubią dokumentować odwiedzane przez siebie miejscowości turystyczne i ich atrakcje. Spośród wielu zdjęć ze Świnoujścia autorzy albumu wybrali między innymi fotografie zrobione przez świnoujścianina Roberta Ignaciuka.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Kierował samochodem z trzema promilami i dwoma sądowymi zakazami

Błyskawiczna reakcja policjantów ze świnoujskiej komendy zapobiegła tragedii z udziałem nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusze zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który posiadał ponad 3 promile w organizmie. 33-letni mężczyzna był wcześniej karany i posiadał dwa zakazy kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara więzienia do 3 lat.

czytaj więcej

Inwestycje

Po wakacjach. Nowy plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5

Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 przy ulicy Witosa. – Po przedszkolu przy ulicy Warszawskiej, dobiegającej właśnie końca budowie placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim Nr 3, będzie to kolejny nowoczesny plac zabaw przy publicznej placówce przedszkolnej – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Świnoujścia.

czytaj więcej

Wydarzenia

W kwietniu w Świnoujściu 10. Baltic Business Forum

Przedstawiciele polskiego rządu, politycy i eksperci z regionu ABC – Adriatyk, Bałtyk, Morze Czarne – obejmujący kraje członkowskie oraz nienależące do UE, w tym m.in. z Ukrainy, Turcji wezmą udział w jubileuszowym, 10. Baltic Business Forum. Odbędzie się ono w dniach 18-20 kwietnia w Świnoujściu, po raz drugi w Radisson Blu Resort w Świnoujściu.

czytaj więcej

Miasto

Usunął za dużo drzew. Wykonawca przyznał się do winy

Dzisiaj na terenie nielegalnie wyciętych drzew odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, wykonawcy, biegłych sądowych, policji oraz przedstawicieli Urzędu Miasta Świnoujście. Pod dokładnym sprawdzeniu okazało się, że bez pozwolenia usunięto drzewa z pasa o szerokości od 1 do 4 metrów; w sumie 53 drzewa, z powierzchni około 200 metrów kwadratowych.

czytaj więcej

Miasto

Wichura. Unikajmy parków i innych terenów zadrzewionych

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem sztormu w strefie brzegowej. Do godz. 22.00 jutro (piątek 17 marca 2018) prognozowany jest wiatr wschodni i północno-wschodni 5 do 6, w porywach 7, miejscami porywy do 8 w skali Beauforta. Stopień zagrożenia – 2 w skali 3-stopniowej.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga! Utrudnienia w ruchu na Zalewowej

Od dnia 19 marca do 31 maja 2018 r. wyłączony z ruchu zostaje odcinek ulicy Zalewowej od skrzyżowania ulicy Sąsiedzkiej do skrzyżowania ulicy Zalewowej z ul. Szmaragdową. Objazd odcinka nastąpi ulicą Szmaragdową.

czytaj więcej

Dzielnica nadmorska

Miasto zawiadomiło policję

Zastępca Prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska powiadomiła dziś policję o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy usuwaniu drzew na odcinku od ulicy Małachowskiego do Prusa. – Chodzi o usunięcie większej ilości drzew i krzewów, niż miasto zleciło i na ile zezwalały decyzje odpowiednich organów – informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta. – Według szacunku pracowników nadzorujących tę inwestycję wykonawca dodatkowo usunął zieleń z jeszcze około 500 metrów kwadratowych, na które nie miał zgody ani zlecenia.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Wypadek z udziałem dwóch samochodów. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego i Moniuszki w Świnoujściu. W zdarzeniu poważne obrażenia odniosła 31-letnia kobieta. Po raz kolejny niezastosowanie się do obowiązujących przepisów doprowadziło do niebezpiecznej sytuacji na drodze. Stróże prawa apelują o bezpieczną i rozważną jazdę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wielkanocna zbiórka dla osób potrzebujących

Wielkanoc jest tą porą, w której za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Dlatego też Zarząd Osiedla Warszów wraz z Dziennym Domem Pobytu na Warszowie pragną zaprosić wszystkich do podzielenia się żywnością, która jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi trafi do osób potrzebujących.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijany kierował cysterną

Świnoujscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 42-letniego kierującego cysterną. Było to możliwe dzięki informacji przekazanej przez pracowników ochrony terminala, którzy wyczuli od mężczyzny woń alkoholu i powiadomili Policję. Ich właściwa reakcja zapobiegła tragedii, gdyż po załadunku gazu kierowca pojazdu ciężarowego zamierzał wyjechać w dłuższą trasę.

czytaj więcej

Ostatnie pożegnanie

Odeszła Anna Wesołowska...

8 marca 2018 roku - w Dzień Kobiet - odeszła na zawsze Anna Wesołowska, założycielka Stowarzyszenia Kobiet po Chorobie Raka Piersi w Świnoujściu. Pogrzeb odbędzie się 15. marca 2018 r. o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym w Świnoujściu. Tego samego dnia o godzinie 10.30 rozpocznie się msza żałobna  w Kościele pw Bł. Michała Kozala przy ulicy Toruńskiej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Przedszkolny Dzień Kobiet w stylu lat 80

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, w tym szczególnym dniu świętują wszystkie kobiety, zarówno te duże, jaki te małe. W Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” Dzień Kobiet obchodziliśmy w nietypowy sposób, otóż wszystkie przedszkolaki i Panie wystylizowały się na lata 80.

czytaj więcej

Wydarzenia

192539 zł dla WOŚP! Brawo Świnoujście!

Wczoraj (8.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej, zgodnie z wieloletnią już tradycją doszło do podsumowania finału na szczeblu miejskim. Wśród obecnych oprócz organizatorów znaleźli się także zaproszeni goście, w tym Prezydent Miasta pan Janusz Żmurkiewicz, jego zastępca pan Paweł Sujka oraz przedstawiciele firm, instytucji i współorganizatorzy.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga! Utrudnień w ruchu na ul. Mostowej

W dniach od 12 marca 2018 do 30 kwietnia 2018 roku w godzinach od 07.00 do godz. 16.00 w związku z prowadzonymi robotami drogowymi wprowadzony zostanie ruch połówkowy na odcinku ulicy Mostowej na długości około 195 m (kierunek od strony mostu do początku ulicy 1 Maja).

czytaj więcej

Miasto

Działania „SMOG” świnoujskiej drogówki

W ostatnim czasie wiele uwagi poświęcamy jakości powietrza, którym oddychamy. Wszystko za sprawą trującego smogu - najprościej mówiąc „chmury” zanieczyszczeń powietrza, unoszącej się nad miastami w czasie występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych. O jakość powietrza dbają także policjanci ruchu drogowego, prowadząc cykliczne działania pn. „SMOG”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia