Środa, 18 października 2017r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Wydarzenia

W sobotę na plaży. Muzyka, taniec i Splash of Colors

Święto kolorów wraca do Świnoujścia! Kloejna edycja Splash of Colors odbędzie się już w najbliższą sobotę na wysokości wejścia na plażę Aleją Interferie. Impreza zaczynie się w samo południe strefą chillout. O dobrą zabawę zadbają DJ Mnk, DJ Majqt i DJ 88 Element.

czytaj więcej

Miasto

Policyjne patrole rowerowe na drogach Świnoujścia

Od lipca na świnoujskich drogach spotkać można policyjne patrole rowerowe. Elektryczne jednoślady zostały zakupione dzięki współpracy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego pod nazwą „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”. Pojazdy umożliwiają sprawne i szybkie przemieszczanie się na skwerach i placach zabaw, osiedlach, parkach i innych miejscach niedostępnych innym pojazdom służbowym.

czytaj więcej

Finał plebiscytu Terra Flower

Świnoujście na podium wśród najpiękniej ukwieconych miast

Co prawda nasze miasto nie wygrało, ale trzecie miejsce na 84 startujących w konkursie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce, to i tak bardzo dobry wynik. Zdobyliśmy 16078 głosów. Wszystkim, którzy oddali swój głos na Świnoujście – DZIĘKUJEMY.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Świadkowie ujęli pijanego kierowcę

Dzięki swojej zdecydowanej postawie prawdopodobnie zapobiegli tragedii na drodze. W Świnoujściu przypadkowi świadkowie udaremnili jazdę pijanemu mężczyźnie i wezwali Policję. 24-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie blisko 2,2 promila alkoholu.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu

Policjanci ze świnoujskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem marki Citroen w stanie nietrzeźwości, mając w organizmie blisko promil. 37-letni mieszkaniec powiatu konińskiego wsiadł za kierownicę nie zważając na to, iż kilka dni wcześniej odebrano mu prawo jazdy na terenie innego powiatu w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Mężczyznę czekają surowe konsekwencje karne i finansowe.

czytaj więcej

Miasto

Lekkoatleci mają gdzie trenować. Stadion jest gotowy

Rozbudowany obiekt jest ogólnodostępny i ma Certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki dla stadionu lekkoatletycznego kategorii V.  Jest także monitorowany. Rozbudowa i oświetlenie kosztowało w sumie prawie 2,9 mln złotych, ale na część udało się pozyskać pieniądze z funduszy zewnętrznych.

czytaj więcej

Bieg wspinaczkowy i inne atrakcje

Święto naszej latarni

W trzecią niedzielę sierpnia (20.08) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Latarni Morskich. Tego dnia 15 czynnych polskich latarni przyciąga tłumy swoich wielbicieli. Nie inaczej będzie w Świnoujściu. 

czytaj więcej

FAMA na sobotę

Tętent końskich kopyt

Na Famie nie ma weekendu. Sobota, środa czy poniedziałek? Każdy dzień jest dobry, by wypełnić go sztuką i atrakcjami. W programie na dziś koncerty formacji Hash Cookie, Runforrest, Smoking Barelz, Przybył oraz The Plantators. Obowiązkowa pozycja teatralna – monodram macierzyński Magdaleny Bochan-Jachimek. Ponadto, będzie mogli zrobić sobie „Niebko”.

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga. Możliwe burze i ulewy

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed zjawiskami burzowymi, połączonymi z silnymi opadami deszczu, które mogą wystąpić na terenie województwa zachodniopomorskiego od godziny 17.00 dnia 18 sierpnia do godziny 3.00 dnia 19 sierpnia 2017 roku.

czytaj więcej

FAMA na piątek

Hipsterski punk rock i eksploracja wiolonczeli

Piaty dzień Famy to ponownie artystyczny maraton. W projekcie Miejsca Literatury gościć będziemy PIOTRA NESTEROWICZA. Na festiwalowych scenach zagrają formacje LILAC, SHAPELES oraz STRAŻACY, a JAKUB GUCIK pokaże co potrafi wiolonczela. W piątek zaprezentują się także goście z Węgier z zespołu GUSTAVE TIGER. Uwaga, z powodu niekorzystnych prognoz pogody, zapowiadających intensywne opady deszczu oraz burze, wieczorne wydarzenia zostały przeniesione do Jazz Clubu Central’a – SCENA. Na wszystkie wydarzenia Famy – wstęp wolny!

czytaj więcej

Inwestycje

Jest plan na tunel i S3

Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz spotkał się wczoraj z Dyrektorem Oddziału GDDKiA w Szczecinie Łukaszem Lendnerem oraz Zastępcą Dyrektora ds. Inwestycji Mariuszem Mierzwą. W spotkaniu uczestniczyła również Zastępca Prezydenta Barbara Michalska. Przedstawiciele GDDKiA poinformowali o ostatnich decyzjach oraz przyjęciu ustaleń związanych z wyłonieniem wykonawcy budowy tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin.

czytaj więcej

SAIL ŚWINOUJŚCIE 2017

Pierwsze żaglowce już przy nabrzeżu

Oba piękne. Przypłynęły dziś rano. To MERCEDES i KAPITAN BORCHARDT. Można je już oglądać, stoją przy Nabrzeżu Władysława IV (za stacją Orlen). Czekamy na kolejne.

czytaj więcej

Policja prosi o pomoc

Czyja to torebka?

Policjanci poszukują właścicielki torebki znalezionej podczas minionego weekendu. Wewnątrz znajduje się dziecięca zabawka oraz portfel z pieniędzmi. Osoba, która utraciła niebiesko-zieloną torebkę proszona jest o kontakt z miejscową komendą.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pracownik okradł sejf pracodawcy

Świnoujscy dzielnicowi zatrzymali 41-latka, który będąc pracownikiem hotelu w dzielnicy nadmorskiej, wykradł z sejfu pieniądze w kwocie ponad 5.000 zł. Skradziona gotówka należała do gości hotelowych, którzy zdeponowali w bezpiecznym miejscu swoje oszczędności. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, jego sprawę wkrótce rozpatrzy sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Miasto

Uwaga. Zamknięcie odcinka ulicy Uzdrowiskowej

W dniach od 17–18 sierpnia 2017 r., w godzinach od 7.00–19 00, w związku z prowadzonymi pracami bitumicznymi, wyłączona z ruchu będzie ul. Uzdrowiskowa na odcinku od ulicy Zdrojowej do Stawa Młyny. W przypadku złych warunków atmosferycznych termin wykonania prac, a  tym samym zamknięcie odcinka, może ulec zmianie.

czytaj więcej

Szpital miejski

We wrześniu dwie nowe karetki

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2017 na początku września do Szpitala Miejskiego im Jana Garduły trafią dwa ambulansy transportowe. Natomiast do końca tego roku, również w ramach Budżetu Obywatelskiego, placówka wzbogaci się o stół operacyjny, elektrokardiogram oraz KTG – urządzenie do monitorowania płodu w łonie matki.

czytaj więcej

Miasto

Sail Świnoujście 2017. Zmiany na Wybrzeżu Władysława IV

Od 14 sierpnia 2017 r. godzina 17.00 do 22 sierpnia 2017 godzina 12.00 na części ulicy Wybrzeże Władysława IV będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięty zostanie odcinek od skrzyżowania z ulicą Jana z Kolna do Kapitanatu Portu. Dojazd do Basenu Północnego ulicami: Jana z Kolna, Mieszka I i Rogozińskiego.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia