Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Uczniowie poleniuchują dłużej

Przerwa świąteczna w szkołach potrwa od 17 do 22 kwietnia jednak gimnazjaliści z klas pierwszych i drugich wrócą do szkoły dopiero w poniedziałek - 28 kwietnia. A wszystko to przez trzydniowy egzamin gimnazjalny. 

czytaj więcej

Przedświąteczne dylematy

Jak mądrze kupić jaja

Pod mój budynek podjechał transporter pełen palet z jajami - wszystkie bez oznakowań na skorupkach, bo - jak zapewniała sprzedawczyni - są to jajka prosto od gospodarza. Cena za sztukę - 1 zł. Chwila zastanowienia - kupić czy nie kupić? Postanowiłam zatem sprawdzić jak nie dać się zrobić sprzedawcom w jajo.  

czytaj więcej

Szkolne sklepiki po kontroli

Mimo starań prowadzących szkolnej sklepiki oraz dyrekcji szkół, duża część uczniów częściej kupuje słodycze i napoje gazowane, niż zdrowe kanapki czy wodę mineralną – taki jest efekt kontroli przeprowadzonej w świnoujskich placówkach. 

czytaj więcej

Na plaży do białego rana

"Malibu" zaprasza już 1 maja

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Widać to doskonale na świnoujskiej plaży, gdzie powstają pierwsze punkty rozrywkowe i gastronomiczne. Już 1 maja czeka nas wielka impreza z okazji otwarcia "Malibu Beach Club" - aktualnie trwają intensywne przygotowania i prace budowlane.

czytaj więcej

Czy miasto nareszcie ujednolici wygląd dorożek?

Dorożkarze w nowej odsłonie

Udało się rozstrzygnąć konkurs na nowy wizerunek dorożek. Czy tak będą wyglądać nowe stroje fiakrów? Wszystko wskazuje, że już od najbliższego sezonu będziemy mogli jeździć schludnie wyglądającymi dorożkami.

czytaj więcej

Nietypowy występ w Państwowej Szkole Muzycznej

Koncert bardzo niepoważny

W miniony piątek na scenie Miejskiego Domu Kultury odbył się nietypowy koncert. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej mniej poważnie niż zwykle, podeszli do muzyki poważnej.

czytaj więcej

Ważne inwestycje na prawobrzeżu miasta

Dla żeglarzy i turystów

W poniedziałek (14.04) Prezydent Janusz Żmurkiewicz i Jarosław Rzepa, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, podpisali umowę o dofinansowanie dwóch ważnych dla rozwoju miasta inwestycji.

czytaj więcej

Centrum Aktywizacji Zawodowej zaprasza

Targi pracy „Sezonowa rekrutacja”

Centrum Aktywizacji Zawodowej w Świnoujściu informuje iż w dniu 09 maja 2014r. od godziny 13.00 przy ul. Matejki 11 w Świnoujściu organizowane są targi pracy pod hasłem „SEZONOWA REKRUTACJA” pod patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Pana Janusza Żmurkiewicza. Planowane przedsięwzięcie będzie zorganizowanie na zewnątrz. 

czytaj więcej

Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne.

Policja ostrzega!

Okres zbliżających się świąt to pora wzmożonych zakupów oraz podróży. Pośpiech, roztargnienie, zatłoczone środki komunikacji miejskiej i międzymiastowej to sytuacje, w których nietrudno stać się ofiarą przestępstwa. Jak co roku, w tym okresie zachodniopomorscy policjanci będą dbali o bezpieczeństwo mieszkańców województwa wspólnie z innymi służbami mundurowymi.  

czytaj więcej

Konkurs plastyczny z nagrodami

Polska 10 lat w Unii Europejskiej

Miejski Dom Kultury zaprasza uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz IV-VI do udziału w konkursie plastycznych z okazji rocznicy wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. 

czytaj więcej

Polskie LNG realizuje nowy projekt

Świnoujście bezpieczne

Polskie LNG realizuje w Świnoujściu projekt, jakiego nie było dotąd w żadnym innym polskim mieście. Jego efektem będzie trwały wzrost poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i gości kurortu. Inwestor terminalu LNG objął programem „Bezpieczne Miasto” wszystkie miejscowe szkoły podstawowe i gimnazjalne, szpital, a także służby mundurowe. Zakupiony zostanie sprzęt do ratowania życia, setki ratowników medycznych i strażaków trafi na specjalistyczne szkolenia, a tysiące uczniów wyszkoli się w udzielaniu pierwszej pomocy.

czytaj więcej

Włamywał się do samochodów

...bo wpadł na głupi pomysł

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który włamał się do dwóch samochodów stojących na parkingu i ukradł radioodtwarzacz. Mężczyzna już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Czy nasze dzieci mogą czuć się bezpiecznie?

Niebezpieczne podstawówki

Szkoła podstawowa powinna być spokojnym miejscem, w którym nasze dziecko czuje się bezpiecznie, uczy się, bawi, poznaje inne dzieci i zawiera przyjaźnie. Miejscem, gdzie dziecko odnajduje się w relacjach z innymi, rozwija emocjonalnie i nabiera umiejętności społecznych. Tymczasem wbrew obiegowej opinii to nie gimnazja, ale właśnie szkoły podstawowe są najbardziej niebezpiecznymi placówkami w polskim systemie edukacji.

czytaj więcej

Mieszko ma talent!

Rewelacyjny saksofonista wygrywa!

Można być uczniem klasy o profilu matematyczno-fizycznym i jednocześnie znakomicie grać na instrumencie? Można. Udowodnił to Łukasz Dobosz, porywając szkolną widownię w "Mieszko ma talent" grą na saksofonie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

czytaj więcej

Przestępczy duet w areszcie

Przestępczy duet trafił wczoraj do policyjnego aresztu w Świnoujściu. Obaj kompani znaleźli się tam z różnych powodów - jeden z powodu ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości, drugi to sprawca uszkodzenia drzwi wejściowych do klatki schodowej. 41-latek następne półtora roku spędzi za kratkami, a jego 40-letni kolega stanie niebawem przed sądem. 

czytaj więcej

Sprawa schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Dwa Towarzystwa pod jednym dachem

Od dzisiaj pieczę nad schroniskiem dla bezdomnych zwierząt obejmuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Niebyłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że miasto ciągle znajduje się w sporze prawnym z poprzednim zarządcą.

czytaj więcej

II Międzyprzedszkolny Turniej „W dwa ognie”

Przedszkolaki na parkiecie

Osiem zespołów ze świnoujskich przedszkoli miejskich oraz oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół Publicznych nr 4 wzięło udział w II Międzyprzedszkolnym Turnieju „W dwa ognie”. Małych zawodników dopingowali rodzice, dziadkowie oraz koleżanki z przedszkola, które specjalnie na turniej wcieliły się w grupy czirliderek.

czytaj więcej

Szkolenie z eksploatacji ładunków wydłużonych

W środę, 9 kwietnia, odbył się kurs instruktorko-metodyczny związany z eksploatacją uzbrojenia. Jego uczestnikami były osoby, które odpowiedzialne są za obsługę wyrzutni ładunków wydłużonych dużych oraz samych ładunków. Obejmował szkolenie teoretyczne oraz część praktyczną.

czytaj więcej

Urząd Miasta odpowiada spółdzielni w sprawie śmieci

A wystarczy zadzwonić!

Mieszkańcy bloku mieszkalnego, kamienicy, domku jednorodzinnego i każdej innej zamieszkanej nieruchomości mają prawo bezpłatnie otrzymać kontener lub worek do wywozu odpadów budowlanych (drzwi, wanna, kafelki itp.). 

czytaj więcej

Ciekawa propozycja na wakacje.

Zostań ratownikiem WOPR

Nie masz pomysłu na wakacje? Lubisz wodę, plażę i wyzwania? Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ma dla Ciebie propozycję.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 212 | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 Następna Ostatnia