Poniedziałek, 15 kwietnia 2024r.

Imieniny: Ludwiny, Wacławy, Anastazji

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

Kłopoty z modernizacją promu Karsibór I

Brakujące miliony

Już jutro (czwartek 27 marca) nastąpi otwarcie ofert w drugim przetargu na modernizację promu "Karsibór I". Przypominamy, że pierwszy przetarg unieważniono ponieważ jedyny chętny - stocznia Gryfia - zażądał ponad 22 mln złotych, podczas gdy władze Świnoujścia spodziewały się kwoty sięgającej nieco ponad 14 mln.

czytaj więcej

Wnętrze biblioteki zmienione nie do poznania.

Nowe oblicze biblioteki miejskiej

Trwa remont Miejskiej Biblioteki Publicznej. Właśnie zakończył się drugi etap inwestycji. Do użytku oddany został parter instytucji. Jednak najbliższe dwa dni to bardzo poważna operacja. W związku z tym książnica nie będzie dostępna dla czytelników.

czytaj więcej

Gimnazjaliści pokazali klasę

Rewia Talentów po raz dziesiąty

Już po raz dzięsiąty młodzież Gimnazjum Publicznego nr 2 pokazało, że ma talent. Talent do śpiewu i tańca. Jednak w tym roku jury nagrodziło ucznia zaprzyjaznionej szkoły. Zwycięzcą został Patrik Nitsche.

czytaj więcej

Ruszył pierwszy w Polsce portal internetowy poświęcony LNG

Klikasz i wiesz

Dlaczego terminal LNG w Świnoujściu to inwestycja strategiczna, a skroplony gaz ziemny uznawany jest za paliwo przyszłości – czyste i ekologiczne, bezpieczne dla ludzi i środowiska? Co dla mieszkańców robi inwestor terminalu, spółka Polskie LNG, by zachować jak najlepsze relacje z otoczeniem inwestycji? Tego oraz wielu innych przydatnych rzeczy dowiesz się odwiedzając pierwszy w Polsce portal edukacyjny poświęcony technologii LNG i terminalowi na skroplony gaz ziemny w Świnoujściu - www.lng.edu.pl

czytaj więcej

Powalczą z komarami

Trzy firmy startowały w przetargu na tegoroczną akcję zwalczania komarów w Świnoujściu. Wygrała spółka „Pestokil” z Brzegu, która zaoferowała najniższą cenę – 177 tys. złotych. Odkomarzanie rozpocznie od kwietnia.

czytaj więcej

Jeszcze raz o Masie Krytycznej

Zobacz to jeszcze raz!

W niedzielnej Masie Krytycznej wzięło udział ponad dwustu Świnoujścian. Trzeba przyznać, że to udany początek sezonu rowerowego. Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

czytaj więcej

Policja ujęła sprawcę sobotniego wypadku.

Zdradził go telefon

Świnoujscy policjanci ustalili kierującego samochodem marki Mazda, który na przedłużeniu  ulicy Szkolnej spowodował kolizję uderzając w płot, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawcę zdradził telefon komórkowy pozostawiony w pojeździe.

czytaj więcej

Świnoujścianie spisali się na medal.

Masa krytyczna już za nami

Ponad 200 rowerzystów wzięło udział w wiosennej Masie Krytycznej. Kolorowa grupa amatorów dwóch kółek przejechała spod Urzędu Miasta na pl. Wolności.

czytaj więcej

Szkolny turniej wiedzy o Straży Pożarnej

Młodzież lubi Straż Pożarną

20 marca 2014 roku o godzinie 11.00 w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne i szkoły ponadgimnazjale.

czytaj więcej

19 Plebiscyt na Wyspiarza Roku

Andżelika Gałecka Wyspiarką Roku

Po raz 19 odbył się plebiscyt na Wyspiarza Roku. Organizatorem konkursu od samego początku jest redakcja tygodnika Wyspiarz Niebieski. W tym roku laureatem została Andżelika Gałecka z Międzyzdrojów.

czytaj więcej

Polskie LNG dla Warszowa

Dzięki podjętej w dniu 4 marca br. przez Radę Nadzorczą Polskiego LNG pozytywnej decyzji - na złożony przez Prezydenta Świnoujścia wniosek - spółka mogła ogłosić przetarg na realizację inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu na strefę rekreacyjną Piracka Przygoda, zlokalizowanej przy ul. Sosnowej 18 w Świnoujściu".

czytaj więcej

Już w niedzielę świnoujska masa krytyczna

Sezon rowerowy czas zacząć

W najbliższą niedzielę 23 marca odbędzie się wiosenna masa krytyczna. Podczas pierwszej tegorocznej wspólnej imprezy rowerzystów może paść rekord frekwencji. My jednak pytamy, czy masa jest w Świnoujściu potrzebna.

czytaj więcej

Gryfuś i Puchatek o bezpieczeństwie

Klub Bezpiecznego Puchatka

Policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami klas I Szkoły Podstawowej Nr 4 w Świnoujściu, aby przypomnieć dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w szkole, w domu i podczas zabawy. Do wspólnej nauki o bezpieczeństwie zachęcał policyjny Gryfuś oraz Puchatek z "Klubu Bezpiecznego Puchatka".

czytaj więcej

Zamiast wstępniaka

Witamy!

W tym roku Pierwszy Dzień Wiosny przyszedł wcześniej. Dziś i przez najbliższe 88 lat. Powód - ruch precesyjny ziemi. Spokojnie, ten tekst nie będzie o zjawiskach astronomicznych.

czytaj więcej

Problemy na budowie amfiteatru

Drzewo uszkodziło budynek

Podczas prac przygotowawczych do budowy zadaszenia amfiteatru doszło do wypadku. Drzewo spadło na budynek techniczny poważnie go uszkadzając.

czytaj więcej

Amatorzy rolek i deski doczekają się nowego obiektu.

Będzie nowy skatepark

Niszczejący od lat skatepark przy ul. Matejki nareszcie zostanie odnowiony. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie remontu.

czytaj więcej

Mieszkaniec sąsiedniej wyspy demolował świnoujskie witryny.

Wandal odpowie za zniszczenie mienia

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali wandala, który w minioną noc wyładował swoją agresję wybijając szyby w sklepie z antykami, czyniąc szkody o wartości około 2.500 zł oraz uszkodził rozsuwane drzwi na promie "Bielik". Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

czytaj więcej

Poznaliśmy już kandydatów poszczególnych partii do Parlamentu Europejskiego

"Jedynki" do Europarlamentu

Sześć najważniejszych partii politycznych zdradziło swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Zachodniopomorskim. Część ugrupowań zdecydowała, że z pierwszych miejsc wystartują kandydaci niezwiązani dotychczas z regionem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 |  Następna Ostatnia