Środa, 24 lipca 2024r.

Imieniny: Kingi, Krystyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto

Miasto

69. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu

W dniu 8 maja, w Świnoujściu, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający 69. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

czytaj więcej

10-lat w Unii Europejskiej

Wyjątkowa wystawa zdjęć przed Muzeum

„Inwestycje, które zmieniły Świnoujście”, taki tytuł nosi wystawa prezentowana przed Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ekspozycja została przygotowana z okazji 10 - lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

czytaj więcej

XX-lecie Unity Line

Ze Świnoujścia w świat, już od dwudziestu lat!

Właśnie w maju spółka Unity Line, firma od początku swego istnienia ściśle związana ze Świnoujściem, obchodzi 20-lecie działalności. Dziś trudno sobie wyobrazić wakacyjną widokówkę czy panoramę naszego miasta bez promu Unity Line w tle.

czytaj więcej

Brutalne pobicie na prawobrzeżu

Okradli 22-latka podając się za policjantów

Kryminalni ze Świnoujścia zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo 28-latkowi grozi do 12 lat pozbawiania wolności.

czytaj więcej

Język polski na początek

Wystartował maturalny maraton

Tradycyjnie od języka polskiego absolwenci szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli dzisiaj serię egzaminów maturalnych. Jutro przeliczą zadania z matematyki, a w środę udowodnią swoją znajomość języka angielskiego, jeżeli zdecydowali się właśnie na ten język obcy.

czytaj więcej

Tłumy turystów na majówce

Świnoujście da się lubić

Pierwsze dni maja przyciągnęły do miasta tysiące gości. Okazuje się, że coraz więcej osób wybiera Świnoujście na krótki weekendowy wypad. Coraz więcej też przyjeżdża do nas już nie tylko na plażę i promenadę, ale także rowery połączone ze zwiedzaniem.

czytaj więcej

Są pieniądze na II etap prac przy torze wodnym

Bruksela finansuje modernizację

Kilka dni temu Komisja Europejska potwierdziła wparcie kwotą 267,4 mln złotych projektu modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin (Kanał Piastowski i Mieliński) – etap II, strona wschodnia i zachodnia.

czytaj więcej

11. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

„Czytanie łączy pokolenia”

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza do skorzystania z oferty programowej, przygotowanej z okazji 11. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, ogłoszonego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”.

czytaj więcej

Obchody Święta Flagi Państwowej

8. FOW wyróżniona przez Prezydenta RP

8. Flotylla Obrony Wybrzeża w Świnoujściu została wyróżniona przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Uroczystość odbyła się w piątek 2 maja w Warszawie podczas centralnych obchodów Święta Flagi Państwowej.

czytaj więcej

223 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Wolności

Plac Słowiański był tradycyjnie miejscem oficjalnych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dopisała pogoda, więc przybyło też dużo mieszkańców miasta.

czytaj więcej

Kolejny dzień długiego weekendu.

Majówka trwa

Mimo fatalnej pogody, lodowatego wiatru i niskiej temperatury na świnoujskiej promenadzie nie brakowało dziś ludzi. Na chętnych wciąż czeka sporo atrakcji.

czytaj więcej

Akcja świnoujskich wolontariuszy

"Uśmiechnięte Świnoujście"!

Szarość dnia codziennego nie ma prawa bytu, kiedy na ulice miasta wyruszają świnoujscy wolontariusze! Szerząc uśmiechy, rozdawali kolorowe balony na DOBRY HUMOR!

czytaj więcej

Zobacz co nas czeka podczas długiego weekendu.

Będzie się działo!

Przed nami kolejny długi weekend. Sprawdź jakie atrakcje czekają nas w tym czasie, zobacz jak będzie działać komunikacja i czy w piątek załatwisz sprawę w urzędzie.

czytaj więcej

Konkursy na dyrektorów szkół

W ZSM bez zmian

Dwie świnoujskie szkoły mają nowych dyrektorów. Nowych ale starych, bowiem w obu przypadkach komisja konkursowa powierzyła te stanowiska dotychczasowym dyrektorom.

czytaj więcej

Utrudnienia na trasie Świnoujście - Szczecin

Remont torowiska PKP, wyjadą autobusy zastępcze!

Od poniedziałku na pasażerów pociągów PKP czeka nie lada utrudnienie. Właśnie na pierwszy dzień po majówce PKP PLK zaplanowało remont torów na odcinkach Świnoujście – Przytór oraz Prostynia - Kalisz Pomorski.

czytaj więcej

Polska: Operacja zmiana

Budowa terminalu LNG w Świnoujściu na kanale Discovery

W sobotę 3 maja br. o godz. 13:00 na Discovery Chanel odbędzie się premiera filmu dokumentalnego o budowie terminalu LNG w Świnoujściu, który jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji realizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Projekt spółki Polskie LNG będzie prezentowany w ramach 8-odcinkowego cyklu "Polska: Operacja zmiana" przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

czytaj więcej

Policjanci radzą

Bezpieczna Majówka

Przed nami długi majowy tydzień, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem. Policjanci przedstawiają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas.

czytaj więcej

Bateria Vineta - "Podziemne Miasto na wyspie Wolin"

W czasie II Wojny światowej były tu potężne działa, które chronione setkami ton żelbetonu miały bronić bazy Kriegsmarine. Po wojnie, z podziemnych bunkrów połączonych kilometrem korytarzy polscy generałowie mieli dowodzić lądowaniem jednostek Ludowego Wojska Polskiego w Skandynawii!  Dziś to sensacyjne świadectwo historii, ma szansę stać się atrakcja turystyczną i prawdziwym żywym muzeum.

czytaj więcej

Uroczyście w Porcie Wojennym

Święto świnoujskiej flotylli

We wtorek, 29 kwietnia, 8. Flotylla Obrony Wybrzeża obchodziła swoje święto, minęło 49 lata od jej utworzenia. Z okazji jubileuszu w Porcie Wojennym w Świnoujściu miała miejsce uroczysta zbiórka kadry i pracowników wojska. Na okrętach flotylli stacjonujących w Świnoujściu i Gdyni podniesiono wielką galę banderową.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 213 | 214 | 215 | 216 | 217 | 218 Następna Ostatnia