Niedziela, 19 listopada 2017r.

Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Wyspa światła

Pokaz sztucznych ogni w rozmiarze XXL

Takiego spektaklu nad uznamskim Bałtykiem jeszcze nie było! Już w najbliższą sobotę, 3 października, od Bansin do Ahlbecku przetoczy się gigantyczna fala fajerwerków, tworząc 30-minutowe widowisko. Świnoujska plaża może okazać się świetnym punktem obserwacyjnym.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Porzucili łupy w wagonie UBB

Osobliwe zachowanie trzech Polaków w pociągu UBB relacji Greifswald - Świnoujście przykuło uwagę jednego z pracowników kolei. Mężczyźni wsiedli do pociągu z pokaźnym bagażem, po czym opuścili pojazd pozostawiając w nim swoje torby.

czytaj więcej

Wydarzenia

Targi Rękodzieła Wędkarskiego w Mrzeżynie

Mimo, że czas wakacji dobiegł końca, a pogoda jest nieco kapryśna, mamy propozycję dla pasjonatów wędkarstwa. W imieniu organizatorów zapraszamy na pierwszą w Europie imprezę pt. „Targi Rękodzieła Wędkarskiego”, które odbędą się się w dniach 18-20 września w Mrzeżynie.

czytaj więcej

Woliński Park Narodowy

Konkurs fotograficzny „Dzika Przyroda w Obiektywie”

Woliński Park Narodowy zaprasza do udziału w  konkursie fotograficznym „Dzika Przyroda w Obiektywie”, którego sponsorem jest firma GAZ-SYSTEM S.A. Prace przyjmowane są do końca września 2015 w siedzibie Wolińskiego Parku narodowego przy ul. Niepodległości 3c w Międzyzdrojach lub drogą elektroniczną.

czytaj więcej

Region

Świnoujscy policjanci na festynie prewencyjnym „U sąsiada bezpiecznie” w Ahlbecku

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujsciu wzięli udział w festynie pod nazwą „Bezpiecznie w siodełku” w niemieckej miejscowości Ahlbeck. Projekt zrealizowany został we współpracy z Bundespolizei w ramach polsko-niemieckiego programu prewencyjnego „U sąsiada bezpiecznie”. Odwiedzający festyn mogli uczestniczyć w konkursach, otrzymać ulotki informacyjne, gadżety związane z bezpieczeństwem oraz oznakować rowery.

czytaj więcej

Akcja obywatelska

Walczą o połączenie Goleniów - Sztokholm

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy mieszkają lub pracują w Szwecji starają się o połączenie lotnicze na trasie Goleniów - Sztokholm. Z ich inicjatywy prowadzona jest akcja zbierania podpisów pod petycją do władz polskiego lotniska oraz przewoźników.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Złodziej zażądał zwrotu kosztów

Kradnący rower 18-latek ze Świnoujścia został zatrzymany w Ahlbecku przez innego Polaka. Po opuszczeniu komisariatu złodziej wystawił mu rachunek… za straty w „dziennym utargu”.

czytaj więcej

Akcja podczas sztormu

Ratowali młodych Niemców

Do akcji ratunkowej zakrojonej na szeroką skalę doszło dzisiaj po południu na kąpielisku w Bansin. W operację zaangażowane były także polskie służby ratownicze.

czytaj więcej

Kąpieliska na wyspie Uznam

Tragiczny bilans weekendu

Podczas weekendu w kąpieliskach w zachodniej części wyspy Uznam doszło do kilku tragedii. Bilans ostatnich dwóch dni jest zatrważający - dwie osoby poniosły śmierć, jedna w stanie krytycznym została przetransportowana do kliniki.

czytaj więcej

3. Body-Paintingfestiwal w Heringsdorfie

I ty możesz zostać dziełem sztuki!

W nadmorskim kurorcie Heringsdorf, przy placu koncertowym, już w najbliższą sobotę, 15. sierpnia odbędzie się 3. BODY-PAINTINGFESTIWAL. Jak co roku wezmą w nim udział artyści, którzy wyróżnieni zostali na międzynarodowych festiwalach.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Polish job

27-letni Polak zatrudniony w jednej z restauracji w Heringsdorfie zgłosił wczoraj w miejscowym komisariacie kradzież roweru. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że jednoślad już tam na niego czeka, a złodziej, młody świnoujścianin, został już zatrzymany.

czytaj więcej

Wydarzenia

Akcja ratunkowa na Zalewie Szczecińskim

Aż trzy jednostki niemieckich służb ratownictwa morskiego wzięły udział w akcji ratunkowej na Zalewie Szczecińskim. O wypadku w pobliżu miasta Usedom ratownicy zostali poinformowani przez polski SAR.

czytaj więcej

Bałtyk

Samotnie na tratwie ze śmieci

24-latek ze Szczecina wypłynął trzy dni temu na własnoręcznie zbudowanej tratwie. Za materiał posłużyły mu drewniane palety i puste butelki po wodzie, a za żagiel plastikowa płachta. Cel podróży nieznany, powód – problemy osobiste. Współczesnego Thora Heyerdalha wyłowiła Straż Graniczna.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Czterech kolegów na złodziejskim wypadzie po rowery

W tym przypadku można niemalże mówić o zorganizowanej grupie przestępczej. Aż czterech mężczyzn w wieku od 20 do 22 lat zostało wczoraj zatrzymanych w Heringsdorfie podczas kradzieży rowerów. Czyn uszedłby im na sucho, gdyby nie czujny portier z pobliskiego hotelu.

czytaj więcej

Wypadek na DK-3

Samochód uderzył w pociąg

Dzisiaj około godz. 11:40 samochód osobowy na świnoujskich numerach rejestracyjnych uderzył w jadący pociąg. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 3, około 10 km od miasta. Nie ma ofiar śmiertelnych.

czytaj więcej

Na małym ekranie

Filmowcy wrócili na Uznam

Od poniedziałku ekipa kryminalnej serii „Der Usedom Krimi” pracuje na wyspie nad trzecią częścią serialu. Tym razem głównym tematem filmu będzie turystyka aborcyjna Polek do niemieckich klinik w miejscowościach przygranicznych. 

czytaj więcej

Międzyzdroje

Polski galopem z Miodkiem i Ogórkiem

Rzadko kiedy piszemy o wydarzeniach mających miejsce u naszych sąsiadów w Międzyzdrojach, jeżeli już to naprawdę jest to coś godnego Waszej uwagi. Tak jest, naszym zdaniem, w tym przypadku. Zapraszamy na spotkanie z mistrzami języka polskiego w ramach cyklu „Polski galopem, Wakacje z ojczystym”.

czytaj więcej

18 Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Muzycznie w Sułominie

Dzisiaj w Sułominie nad Zalewem Szczecińskim ruszył 18 Western Piknik. Koncerty, pokazy, zlot motocyklistów to tylko nieliczne z atrakcji, które czekają na odwiedzających tą małą miejscowość podczas weekendu. Festiwal potrwa do 19 lipca 2015 roku.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Zdjęcia ze smartfona pozwoliły ustalić sprawcę kradzieży rowerów

W sobotę w godz. 10:00 - 15:00 w dzielnicy nadmorskiej w Heringsdorfie doszło do kradzieży czterech rowerów. Dzięki czujnej turystce, która sfotografowała podejrzanie zachowującego się mężczyznę, polski policjant rozpoznał domniemanego sprawcę kradzieży. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Świnoujścia, który był już karany za takie czyny w kraju.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia