Niedziela, 31 maja 2020r.

Imieniny: Anieli, Petroneli

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Aukcja rzeczy znalezionych

Zguby pójdą pod młotek

Kolekcjonerzy i łowcy okazji mogą liczyć na udane zakupy podczas dzisiejszej aukcji rzeczy znalezionych. W sobotę, 7 maja w Ahlbecku w Usedom - Arena odbędzie się licytacja przedmiotów, które nie odnalazły swojego właściciela. Pod młotek pójdą między innymi samochody, rowery i biżuteria. Ceny wywoławcze nie są wygórowane.

czytaj więcej

Atrakcje turystyczne wyspy Uznam

Gigantyczny kosz plażowy ma już dwa lata

Olbrzymi kosz plażowy przy molo w Heringsdorfie to dzisiaj jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych na wyspie Uznam. Kolos został przekazany wyspiarzom i turystom dokładnie dwa lata temu.

czytaj więcej

Świnoujście na planie serialu

Filmowcy wrócili na wyspę

Od poniedziałku ekipa kryminalnej serii „Der Usedomer Krimi” pracuje na wyspie nad czwartym odcinkiem serialu. Tak jak poprzednio, plan filmowy przeniesie się na chwilę do Świnoujścia. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że małe role otrzymało także kilku mieszkańcow naszego miasta.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Podniebny sezon otwarty

Dzisiaj w południe na płycie lotniska w Heringsdorfie wylądowały pierwsze dwa samoloty pasażerskie. Tegoroczny sezon rozpoczął się o cztery tygodnie wcześniej niż w poprzednich latach. 

czytaj więcej

III Festiwal Rzeźb Piaskowych

Świat w piasku wyrzeźbiony

Podróż dookoła świata to motyw przewodni III Festiwalu Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku. Niezwykłą ekspozycję można zobaczyć od soboty, 26 marca. 

czytaj więcej

Karls Erlebnis-Dorf [FOTOGALERIA]

Sprawdziliśmy nowy park rozrywki

Truskawkowe miasteczko w Koserow ma ogromną szansę stać się numerem jeden wśród komercyjnych atrakcji na wyspie Uznam. Powodów jest co najmniej kilka. 

czytaj więcej

Seria napadów przy granicy

To już trzeci napad rabunkowy na starszą osobę. Sprawca nadal nieuchwytny

W ciągu niespełna miesiąca doszło do trzech przestępstw o wspólnym mianowniku - w tej samej okolicy młody mężczyzna z Polski napada i okrada niemieckich emerytów. Policja łączy ze sobą zdarzenia, mimo że sprawcy za każdym razem udało się zbiec z miejsca przestępstwa. W sobotę zaatakował 77-letnią kobietę.  

czytaj więcej

Wydarzenia

71. rocznica zbombardowania Świnoujścia

„Twarze 12 marca 1945 roku” – to tytuł wystawy otwartej na cmentarzu wojennym na wzgórzu Golm w Kamminke. Wśród nich Polacy, w tym Mieczysław Boniecki, który przebywał wówczas w Świnoujściu jako przymusowy robotnik, a po zbombardowaniu miasta był jednym z tych, którzy grzebali zwłoki ofiar nalotu na wzgórzu Golm. W sobotnich uroczystościach Świnoujście reprezentował zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka.

czytaj więcej

Wyścigi psich zaprzegów

Alaskańskie klimaty na wyspie

Setka psów rasy husky w kilkudziesięciu zaprzęgach pędzących po uznamskiej plaży przy blasku setek pochodni - takiego wydarzenia na naszej wyspie jeszcze nie było. Długo wyczekiwany "Baltic Lights" wystartuje już w ten weekend.

czytaj więcej

Region

Uchodźcy za naszą zachodnią granicą

Niemcy przewidują, że graniczący z naszym województwem Kraj Związkowy Meklemburgia Pomorze Przednie może przyjąć 20 tysięcy uchodźców, głównie z Syrii. Z tego na tereny najbliższe Świnoujściu, czyli powiatu Pomorze Przednie-Greifswald, około 4 tys. osób. Takie dane podali wczoraj przedstawiciele powiatu podczas spotkania z przedstawicielami samorządów ze Szczecina, Polic, Dobrej i Świnoujścia.

czytaj więcej

Wielkanocne promocje na basenie

OstseeTherme zaprasza na urodziny

W marcu OstseeThereme w Ahlbecku obchodzi swoje 20. urodziny. Podczas wielkanocnego weekendu na mieszkańców regionu czeka tu wiele niespodzianek.

czytaj więcej

Region

Wypadek kolejowy na stacji Szczecin Dąbie

15 lutego br., około godz. 15.30 na stacji Szczecin Dąbie doszło do wykolejenia pociągu towarowego. W związku z koniecznością usunięcia skutków wypadku od 16 lutego 2016 r. (od godz.: 17.00) na odcinku Szczecin Główny - Szczecin Dąbie nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów. Podróżni Przewozów Regionalnych skorzystają z autobusów komunikacji zastępczej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia