Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Akcja podczas sztormu

Ratowali młodych Niemców

Do akcji ratunkowej zakrojonej na szeroką skalę doszło dzisiaj po południu na kąpielisku w Bansin. W operację zaangażowane były także polskie służby ratownicze.

czytaj więcej

Kąpieliska na wyspie Uznam

Tragiczny bilans weekendu

Podczas weekendu w kąpieliskach w zachodniej części wyspy Uznam doszło do kilku tragedii. Bilans ostatnich dwóch dni jest zatrważający - dwie osoby poniosły śmierć, jedna w stanie krytycznym została przetransportowana do kliniki.

czytaj więcej

3. Body-Paintingfestiwal w Heringsdorfie

I ty możesz zostać dziełem sztuki!

W nadmorskim kurorcie Heringsdorf, przy placu koncertowym, już w najbliższą sobotę, 15. sierpnia odbędzie się 3. BODY-PAINTINGFESTIWAL. Jak co roku wezmą w nim udział artyści, którzy wyróżnieni zostali na międzynarodowych festiwalach.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Polish job

27-letni Polak zatrudniony w jednej z restauracji w Heringsdorfie zgłosił wczoraj w miejscowym komisariacie kradzież roweru. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że jednoślad już tam na niego czeka, a złodziej, młody świnoujścianin, został już zatrzymany.

czytaj więcej

Wydarzenia

Akcja ratunkowa na Zalewie Szczecińskim

Aż trzy jednostki niemieckich służb ratownictwa morskiego wzięły udział w akcji ratunkowej na Zalewie Szczecińskim. O wypadku w pobliżu miasta Usedom ratownicy zostali poinformowani przez polski SAR.

czytaj więcej

Bałtyk

Samotnie na tratwie ze śmieci

24-latek ze Szczecina wypłynął trzy dni temu na własnoręcznie zbudowanej tratwie. Za materiał posłużyły mu drewniane palety i puste butelki po wodzie, a za żagiel plastikowa płachta. Cel podróży nieznany, powód – problemy osobiste. Współczesnego Thora Heyerdalha wyłowiła Straż Graniczna.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Czterech kolegów na złodziejskim wypadzie po rowery

W tym przypadku można niemalże mówić o zorganizowanej grupie przestępczej. Aż czterech mężczyzn w wieku od 20 do 22 lat zostało wczoraj zatrzymanych w Heringsdorfie podczas kradzieży rowerów. Czyn uszedłby im na sucho, gdyby nie czujny portier z pobliskiego hotelu.

czytaj więcej

Wypadek na DK-3

Samochód uderzył w pociąg

Dzisiaj około godz. 11:40 samochód osobowy na świnoujskich numerach rejestracyjnych uderzył w jadący pociąg. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 3, około 10 km od miasta. Nie ma ofiar śmiertelnych.

czytaj więcej

Na małym ekranie

Filmowcy wrócili na Uznam

Od poniedziałku ekipa kryminalnej serii „Der Usedom Krimi” pracuje na wyspie nad trzecią częścią serialu. Tym razem głównym tematem filmu będzie turystyka aborcyjna Polek do niemieckich klinik w miejscowościach przygranicznych. 

czytaj więcej

Międzyzdroje

Polski galopem z Miodkiem i Ogórkiem

Rzadko kiedy piszemy o wydarzeniach mających miejsce u naszych sąsiadów w Międzyzdrojach, jeżeli już to naprawdę jest to coś godnego Waszej uwagi. Tak jest, naszym zdaniem, w tym przypadku. Zapraszamy na spotkanie z mistrzami języka polskiego w ramach cyklu „Polski galopem, Wakacje z ojczystym”.

czytaj więcej

18 Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival

Muzycznie w Sułominie

Dzisiaj w Sułominie nad Zalewem Szczecińskim ruszył 18 Western Piknik. Koncerty, pokazy, zlot motocyklistów to tylko nieliczne z atrakcji, które czekają na odwiedzających tą małą miejscowość podczas weekendu. Festiwal potrwa do 19 lipca 2015 roku.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Zdjęcia ze smartfona pozwoliły ustalić sprawcę kradzieży rowerów

W sobotę w godz. 10:00 - 15:00 w dzielnicy nadmorskiej w Heringsdorfie doszło do kradzieży czterech rowerów. Dzięki czujnej turystce, która sfotografowała podejrzanie zachowującego się mężczyznę, polski policjant rozpoznał domniemanego sprawcę kradzieży. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Świnoujścia, który był już karany za takie czyny w kraju.

czytaj więcej

Nowe zasady współpracy

Policjanci bez granic

Wczoraj weszło w życie porozumienie polskiej i niemieckiej policji, na mocy którego funkcjonariusze po obu stronach granicy zyskają szerszy wachlarz uprawnień. Nowe zasady współpracy mają zadać cios przede wszystkim przemytnikom i osobom parającym się nielegalnym handlem.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Złodziej stracił łup i... swój samochód

18-latek ze Świnoujścia wybrał się w poniedziałkową noc na złodziejską eskapadę do Heringsdorfu. Nie tylko nie zatrzymał łupu, ale musiał zgłosić się na policję po odbiór własnego samochodu.

czytaj więcej

Kąpielisko morskie

O krok od tragedii

Jak informowaliśmy na naszym portalu, wczoraj (1 lipca) otwarte zostało Kąpielisko Morskie. Niestety, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat kąpielisko nie zostało otwarte na czas, czyli o godzinie 10.00. Falstart miał swoje negatywne skutki i omal nie doszło do tragicznego zdarzenia.

czytaj więcej

Wypadek na Zalewie Szczecińskim

Trwają poszukiwania żeglarza

Nadal nie odnaleziono żeglarza, który dzisiaj przed godz 1:00 wypadł za burtę z jachtu na Zalewie Szczeciński, na wysokości wejścia do jeziora Wicko Wielkie. Jednostka z pozostałymi członkami załogi została odholowana do portu rybackiego w Lubinie.

czytaj więcej

Casting w Międzyzdrojach

Aktor amator mile widziany

Przez dwa dni firma Tako Media będzie poszukiwać w Międzyzdrojach osób chętnych do zagrania w serialach paradokumentalnych. Pierwszy casting rusza w poniedziałek 29 czerwca o godz. 11:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

Region

O włos od tragedii

Niewiele brakowało, by doszło do pierwszej w tym sezonie tragedii na wodach Bałtyku po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Szybka akcja ratowników zapobiegła utonięciu dziesięciolatki z Berlina. Do zdarzenia doszło w piątek.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia