Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Heringsdorf

Za ciepło na lodowisko

Pogoda nie sprzyja budującym lodowisko w Heringsdorfie. Sezon łyżwiarski miał wystartować już w przyszłym tygodniu, jednak temperatury na dużym plusie pokrzyżowały organizatorom plany. 

czytaj więcej

Region

Seria podpaleń na wyspie

Do serii podpaleń doszło w ciągu ostatnich dni w zachodniej części wyspy Uznam. Cześć ataków dotyczyła budynków, w których mogliby zostać zakwaterowani imigranci. Jednak liczne zdarzenia w przypadkowych miejscach wskazują na to, że wzniecenia ognia mogą mieć związek z celowym działaniem przez nieustalonego podplacza lub grupę przestępczą. 

czytaj więcej

Region

Nie wszystkim tunel po drodze

Plany budowy tunelu pod Świną budzą obawy mieszkańców i władz sąsiedniej Meklemburgii Przedmorza. Temat pojawił się w czwartek podczas obrad tamtejszego sejmiku.

czytaj więcej

Kadencja 2015-2019

Nasi reprezentanci na Wiejskiej

Świnoujście nie będzie miało swojego przedstawiciela w Sejmie i Izbie Wyższej Parlamentu Rzeczypospolitej. Kto będzie reprezentował interesy naszego regionu przez najbliższe cztery lata?

czytaj więcej

Region

Problem uchodźców dzieli mieszkańców wyspy Uznam

Coraz głośniej słychać sprzeciw mieszkańców niemieckiej części wyspy Uznam i granicznych miejscowości wobec polityki centralnej Niemiec. Czym bliżej fala uchodźców dociera do wschodniej części kraju, tym częściej lokalna prasa donosi o czynach karalnych popełnianych zarówno przez osoby sprzeciwiające się osiedlaniu uchodźców, jak i samych uciekinierów.

czytaj więcej

Region

Uchodźcy na wyspie

W powiecie Pomorze Przednie - Greifswald przebywa obecnie ponad 2 tys. uchodźców. Do końca roku ma być ich o tysiąc więcej. Dotychczas żadna z gmin na wyspie Uznam nie zaoferowała miejsc pobytu dla uciekinierów, mimo to temat mocno polaryzuje niemieckie społeczeństwo. Coraz głośniej słychać głosy sprzeciwu wobec polityki centralnej.

czytaj więcej

Atrakcje na weekend

Smoczy festiwal na wyspie

Czwarta edycja rodzinnego festynu na plaży w miejscowości Karlshagen zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Sobotnie i niedzielne propozycje ucieszą przede wszystkim dzieci.

czytaj więcej

Wyspa światła

Pokaz sztucznych ogni w rozmiarze XXL

Takiego spektaklu nad uznamskim Bałtykiem jeszcze nie było! Już w najbliższą sobotę, 3 października, od Bansin do Ahlbecku przetoczy się gigantyczna fala fajerwerków, tworząc 30-minutowe widowisko. Świnoujska plaża może okazać się świetnym punktem obserwacyjnym.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Porzucili łupy w wagonie UBB

Osobliwe zachowanie trzech Polaków w pociągu UBB relacji Greifswald - Świnoujście przykuło uwagę jednego z pracowników kolei. Mężczyźni wsiedli do pociągu z pokaźnym bagażem, po czym opuścili pojazd pozostawiając w nim swoje torby.

czytaj więcej

Wydarzenia

Targi Rękodzieła Wędkarskiego w Mrzeżynie

Mimo, że czas wakacji dobiegł końca, a pogoda jest nieco kapryśna, mamy propozycję dla pasjonatów wędkarstwa. W imieniu organizatorów zapraszamy na pierwszą w Europie imprezę pt. „Targi Rękodzieła Wędkarskiego”, które odbędą się się w dniach 18-20 września w Mrzeżynie.

czytaj więcej

Woliński Park Narodowy

Konkurs fotograficzny „Dzika Przyroda w Obiektywie”

Woliński Park Narodowy zaprasza do udziału w  konkursie fotograficznym „Dzika Przyroda w Obiektywie”, którego sponsorem jest firma GAZ-SYSTEM S.A. Prace przyjmowane są do końca września 2015 w siedzibie Wolińskiego Parku narodowego przy ul. Niepodległości 3c w Międzyzdrojach lub drogą elektroniczną.

czytaj więcej

Region

Świnoujscy policjanci na festynie prewencyjnym „U sąsiada bezpiecznie” w Ahlbecku

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujsciu wzięli udział w festynie pod nazwą „Bezpiecznie w siodełku” w niemieckej miejscowości Ahlbeck. Projekt zrealizowany został we współpracy z Bundespolizei w ramach polsko-niemieckiego programu prewencyjnego „U sąsiada bezpiecznie”. Odwiedzający festyn mogli uczestniczyć w konkursach, otrzymać ulotki informacyjne, gadżety związane z bezpieczeństwem oraz oznakować rowery.

czytaj więcej

Akcja obywatelska

Walczą o połączenie Goleniów - Sztokholm

Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, którzy mieszkają lub pracują w Szwecji starają się o połączenie lotnicze na trasie Goleniów - Sztokholm. Z ich inicjatywy prowadzona jest akcja zbierania podpisów pod petycją do władz polskiego lotniska oraz przewoźników.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Złodziej zażądał zwrotu kosztów

Kradnący rower 18-latek ze Świnoujścia został zatrzymany w Ahlbecku przez innego Polaka. Po opuszczeniu komisariatu złodziej wystawił mu rachunek… za straty w „dziennym utargu”.

czytaj więcej

Akcja podczas sztormu

Ratowali młodych Niemców

Do akcji ratunkowej zakrojonej na szeroką skalę doszło dzisiaj po południu na kąpielisku w Bansin. W operację zaangażowane były także polskie służby ratownicze.

czytaj więcej

Kąpieliska na wyspie Uznam

Tragiczny bilans weekendu

Podczas weekendu w kąpieliskach w zachodniej części wyspy Uznam doszło do kilku tragedii. Bilans ostatnich dwóch dni jest zatrważający - dwie osoby poniosły śmierć, jedna w stanie krytycznym została przetransportowana do kliniki.

czytaj więcej

3. Body-Paintingfestiwal w Heringsdorfie

I ty możesz zostać dziełem sztuki!

W nadmorskim kurorcie Heringsdorf, przy placu koncertowym, już w najbliższą sobotę, 15. sierpnia odbędzie się 3. BODY-PAINTINGFESTIWAL. Jak co roku wezmą w nim udział artyści, którzy wyróżnieni zostali na międzynarodowych festiwalach.

czytaj więcej

Kronika policyjna

Polish job

27-letni Polak zatrudniony w jednej z restauracji w Heringsdorfie zgłosił wczoraj w miejscowym komisariacie kradzież roweru. Jakież było jego zdziwienie, kiedy okazało się, że jednoślad już tam na niego czeka, a złodziej, młody świnoujścianin, został już zatrzymany.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia