Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Rekreacja

Pierwszy w Europie las uzdrowiskowy rośnie po sąsiedzku

Niby nic wielkiego. Kilka kilometrów leśnych ścieżek między starymi bukami prowadzących do punktów widokowych oraz sporej, dość nietypowej siłowni pod chmurką. Teren może jednak zainteresować wszystkich aktywnych świnoujścian, którzy stale poszukują nowych przestrzeni dla swoich pasji. 

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga! Silnie powieje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku.

czytaj więcej

Region

Uwaga! Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą nastąpić w obszarze województwa zachodniopomorskiego, w subregionie nadmorskim, od godziny 17.00 dnia 6 września do godziny 17.00 dnia 7 września 2017 roku.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Świnoujście gotowe na wsparcie lotniska

Za zmianę nazwy lotniska na wyspie na „Heringsdorf Świnoujście” miasto gotowe jest zapłacić nawet 40 tys. euro. Na działalność portu lotniczego Świnoujście jest w stanie przeznaczyć rocznie 125 tys. euro. Pod jednym warunkiem.

czytaj więcej

Region

216 nielegalnych automatów do gry w niecałe 3 miesiące

653 kontrole dotyczące automatów do gier to efekt działań funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego od początku kwietnia br. Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi zintensyfikowane działania kontrolne w obszarze nielegalnego urządzania gier na automatach oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944” w Peenemünde

1 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Powstanie Warszawskie 1944”. To kolejny raz, gdy ekspozycja ta zagości w tak znamiennym dla historii II wojny światowej miejscu – tym razem jest to teren Zakładów Doświadczalnych Peenemünde, będących w latach 1936–1945 największym centrum zbrojeniowym w Europie.

czytaj więcej

Spacer w chmurach z widokiem na Świnoujście

Niezwykła atrakcja turystyczna ma powstać na wzgórzu Golm, który jeszcze do 1945 roku leżał w granicach administracyjnych Świnoujścia. Z gigantycznej wieży widokowej, wznoszącej się ponad koronami najwyższych drzew, będzie można podziwiać, jak za dawnych lat, panoramę Świnoujścia i okolicy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie integracyjne w Dniu Europy

9 maja obchodzimy Dzień Europy, święto wspólnoty państw Unii Europejskiej. Z tej okazji odbędzie się dzisiaj popołudniu spotkanie integracyjne mieszkańców w pasie przygranicznym w Ahlbecku.

czytaj więcej

IV Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

W świecie morskich legend

Świat morskich legend to temat wiodący IV Festiwalu Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku. Nowa ekspozycja w namiotach tuż przy granicy już czeka na odwiedzających. 

czytaj więcej

Region

Język polski jest ważny

Niedostateczna znajomość języka polskiego jest czynnikiem hamującym rozwój obszarów przygranicznych – uważają politycy z sąsiedniego powiatu Pomorze Przednie – Greifswald. Zainteresowanie nauką języka polskiego jest spore, brakuje odpowiednich inicjatyw.

czytaj więcej

Towary podrobione i niebezpieczne

Przesyłki z Chin pod lupą celników

Podrobione torebki Channel, zasilacze, okablowanie, ładowarki oraz innych akcesoriów telefonii komórkowej oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi firm Apple oraz Belkin ujawniła zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie. Odkryto również niebezpieczne, niespełniające wymogów bezpieczeństwa towary. Łączna wartość zatrzymanych przedmiotów to ok. 270 tys. zł.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Broszka Pani Premier Wspiera Dominika

Już w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2017 od godziny 15:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się Impreza Charytatywna „Wspieramy Dominika” w której głównym celem będzie zebranie środków, które w całości zostaną przekazane na leczenie Dominika.

czytaj więcej

Utrudniania na drogach

Uwaga na kolumny wojskowe!

Przez cały tydzień na drogach krajowych, wojewódzkich i lokalnych w Zachodniopomorskiem należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi kolumnami pojazdów wojskowych.

czytaj więcej

W 72. rocznicę zbombardowania Świnoujścia

Cmentarz na wzgórzu Golm w twojej komórce

W minioną niedzielę 12 marca 2017 r., minęła 72. rocznica zbombardowania Świnoujścia przez aliantów. Z tej okazji na wzgórzu Golm, gdzie pochowanych jest większość ofiar nalotu, odbyły się uroczystości, w których udział wzięli przedstawiciele dwóch narodów, dzisiejsi mieszkańcy wyspy Uznam – Niemcy i Polacy.

czytaj więcej

Baltic Lights po raz drugi

Psie zaprzęgi wracają na wyspę

Ponad trzy setki psów rasy husky w kilkudziesięciu zaprzęgach ponownie staną w szranki na uznamskiej plaży. Druga edycja Baltic Lights ruszy już w ten weekend.

czytaj więcej

Połączenie kolejowe Berlin-Uznam

Świnoujście - Berlin tylko okrężną trasą

Wbrew oczekiwaniom środowisk walczących o odbudowę połączenia kolejowego Berlin - Świnoujście oraz nadziejom setek wyspiarzy, inwestycja nie została ujęta w federalnym planie szlaków komunikacyjnych. Mimo to "Inicjatywa Most w Karninie" nie składa broni. 

czytaj więcej

Lotnisko Heringsdorf

Nowi przewoźnicy i nowe kierunki

Już za dwa miesiące port lotniczy Heringsdorf zainauguruje kolejny sezon. Na pasach startowych pojawią się maszyny nowych linii lotniczych. Na razie wiadomo, że samoloty kursować będą w sześciu kierunkach.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia