Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Region

216 nielegalnych automatów do gry w niecałe 3 miesiące

653 kontrole dotyczące automatów do gier to efekt działań funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego od początku kwietnia br. Krajowa Administracja Skarbowa prowadzi zintensyfikowane działania kontrolne w obszarze nielegalnego urządzania gier na automatach oraz nieuprawnionego posiadania automatów do gier.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944” w Peenemünde

1 lipca 2017 r. o godz. 11.00 w Muzeum Historyczno-Technicznym w Peenemünde odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Powstanie Warszawskie 1944”. To kolejny raz, gdy ekspozycja ta zagości w tak znamiennym dla historii II wojny światowej miejscu – tym razem jest to teren Zakładów Doświadczalnych Peenemünde, będących w latach 1936–1945 największym centrum zbrojeniowym w Europie.

czytaj więcej

Spacer w chmurach z widokiem na Świnoujście

Niezwykła atrakcja turystyczna ma powstać na wzgórzu Golm, który jeszcze do 1945 roku leżał w granicach administracyjnych Świnoujścia. Z gigantycznej wieży widokowej, wznoszącej się ponad koronami najwyższych drzew, będzie można podziwiać, jak za dawnych lat, panoramę Świnoujścia i okolicy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Spotkanie integracyjne w Dniu Europy

9 maja obchodzimy Dzień Europy, święto wspólnoty państw Unii Europejskiej. Z tej okazji odbędzie się dzisiaj popołudniu spotkanie integracyjne mieszkańców w pasie przygranicznym w Ahlbecku.

czytaj więcej

IV Festiwal Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku

W świecie morskich legend

Świat morskich legend to temat wiodący IV Festiwalu Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku. Nowa ekspozycja w namiotach tuż przy granicy już czeka na odwiedzających. 

czytaj więcej

Region

Język polski jest ważny

Niedostateczna znajomość języka polskiego jest czynnikiem hamującym rozwój obszarów przygranicznych – uważają politycy z sąsiedniego powiatu Pomorze Przednie – Greifswald. Zainteresowanie nauką języka polskiego jest spore, brakuje odpowiednich inicjatyw.

czytaj więcej

Towary podrobione i niebezpieczne

Przesyłki z Chin pod lupą celników

Podrobione torebki Channel, zasilacze, okablowanie, ładowarki oraz innych akcesoriów telefonii komórkowej oznakowane zastrzeżonymi znakami towarowymi firm Apple oraz Belkin ujawniła zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa w Szczecinie. Odkryto również niebezpieczne, niespełniające wymogów bezpieczeństwa towary. Łączna wartość zatrzymanych przedmiotów to ok. 270 tys. zł.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Broszka Pani Premier Wspiera Dominika

Już w najbliższą sobotę 1 kwietnia 2017 od godziny 15:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się Impreza Charytatywna „Wspieramy Dominika” w której głównym celem będzie zebranie środków, które w całości zostaną przekazane na leczenie Dominika.

czytaj więcej

Utrudniania na drogach

Uwaga na kolumny wojskowe!

Przez cały tydzień na drogach krajowych, wojewódzkich i lokalnych w Zachodniopomorskiem należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu spowodowanymi kolumnami pojazdów wojskowych.

czytaj więcej

W 72. rocznicę zbombardowania Świnoujścia

Cmentarz na wzgórzu Golm w twojej komórce

W minioną niedzielę 12 marca 2017 r., minęła 72. rocznica zbombardowania Świnoujścia przez aliantów. Z tej okazji na wzgórzu Golm, gdzie pochowanych jest większość ofiar nalotu, odbyły się uroczystości, w których udział wzięli przedstawiciele dwóch narodów, dzisiejsi mieszkańcy wyspy Uznam – Niemcy i Polacy.

czytaj więcej

Baltic Lights po raz drugi

Psie zaprzęgi wracają na wyspę

Ponad trzy setki psów rasy husky w kilkudziesięciu zaprzęgach ponownie staną w szranki na uznamskiej plaży. Druga edycja Baltic Lights ruszy już w ten weekend.

czytaj więcej

Połączenie kolejowe Berlin-Uznam

Świnoujście - Berlin tylko okrężną trasą

Wbrew oczekiwaniom środowisk walczących o odbudowę połączenia kolejowego Berlin - Świnoujście oraz nadziejom setek wyspiarzy, inwestycja nie została ujęta w federalnym planie szlaków komunikacyjnych. Mimo to "Inicjatywa Most w Karninie" nie składa broni. 

czytaj więcej

Lotnisko Heringsdorf

Nowi przewoźnicy i nowe kierunki

Już za dwa miesiące port lotniczy Heringsdorf zainauguruje kolejny sezon. Na pasach startowych pojawią się maszyny nowych linii lotniczych. Na razie wiadomo, że samoloty kursować będą w sześciu kierunkach.

czytaj więcej

Ferie

Lodowisko już od soboty

Już od soboty 11 lutego dzieci i młodzież ze Świnoujścia będą mogły bez kosztów korzystać z lodowiska w Heringsdorfie. Atrakcja będzie dostępna przez całe ferie zimowe. 

czytaj więcej

Sylwestrowe atrakcje na wyspie

Popołudniowe fajerwerki i noce szaleństwa

Ponad połowa Polaków spędzi dzisiejszy wieczór w rodzinnym gronie, z telewizyjnym Sylwestrem w tle. Jeśli nie wybieracie się na wielki bal, zapewne zainteresują Was lokalne imprezy pod chmurką. A dzieje się sporo na wyspie.

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga! Będzie nadal wiało

Administratorzy miejskich parków i cmentarzy komunalnych apelują do mieszkańców, aby przynajmniej do jutra  starali się nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia