Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Akcja liczenia dzików

Uważajcie na drogach

22 i 23 października 2016 r. na terenie Lasów Miejskich w Szczecinie i Nadleśnictwa Trzebież odbędzie się akcja oszacowania ilości dzików. Niepokojone zwierzęta mogą nagle wybiegać na drogi.

czytaj więcej

Region

Coraz mniej uchodźców

Tylko siedmioro uchodźców osiedliło się w sierpniu w sąsiednim powiecie Greifswald - Pomorze Przednie. Meklemburgia przyjęła w tym roku najmniej imigrantów w całych Niemczech.

czytaj więcej

Region

Kolizja jachtu z wielorybem

Do spektakularnej kraksy doszło poniedziałek w Zatoce Greifswaldzkiej, między wyspami Uznam i Rugią. 7-metrowa łajba zderzyła się z humbakiem, który od kilku tygodni błądzi po wodach zachodniego Bałtyku. Według 72-letniego doświadczonego żeglarza, to jego najbardziej niezwykłe przeżycie na morzu.

czytaj więcej

Akcja ratunkowa na Zalewie Szczecińskim

Dwie ofiary katastrofy, trzecia osoba ciągle poszukiwana

Nadal trwa akcja poszukiwawcza jednego z pilotów oraz części wraku awionetki. Samolot rozbił się w niedzielę rano chwilę po starcie z lotniska w Heringsdorfie. We wtorek służby ratunkowe odnalazły w wodach Zalewu Szczecińskiego ciała dwóch osób, kobiety i mężczyzny. Wiadomo, że załoga awionetki liczyła trzy osoby.

czytaj więcej

Wydarzenia

„Scena życia oczami kobiety” w Willi „Irmgard”

Już dzisiaj (piątek 02.09) o godzinie 20.00 w Willi „Irmgard” w Heringsdorfie (Maxim-Gorki-Str. 13) odbędzie się otwarcie wystawy „Scena życia oczami kobiety”. Artytka Gabriela Beck-Schäfer, która żyje i pracuje w Bansinie, zaprezentuje surrealistyczne obrazy dające odpowiedzi na aktualne pytania.

czytaj więcej

Modernizacja lotniska

Większe samoloty nad Uznamem

W najbliższych miesiącach lotnisko w Heringsdorfie zostanie rozbudowane i zmodernizowane. Liczne inwestycje umożliwi spora dotacja unijna oraz stale rosnąca liczba pasażerów.

czytaj więcej

Region

[Aktualizacja] Dwa Adlery ratowały rozbitków

W sobotę u wybrzeży wyspy Uznam statki pasażerskie uratowały dwóch młodych mężczyzn. Akcję ratunkową uruchomili czujni plażowicze, którzy zauważyli ponton bez załogi dryfujący między Bansinem a Heringsdorfem.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Startuje Summer Kite Festiwal

Muzyka, adrenalina i kitesurfing - tak zapowiada się ostatni weekend wakacji w Międzyzdrojach. Sportowe emocje i zapierające dech w piersiach akrobacje to wizytówka Summer Kite Festival. Impreza wraca nad Bałtyk, pokazując siłę wody, wiatru i latawców, które od 26 do 28 sierpnia wypełnią niebo nad hotelem Vienna House Amber Baltic.

czytaj więcej

Fauna wyspy Uznam

Rzadki motyl zadomawia się na wyspie Uznam

Mieszkanka Zinnowitz odkryła w swoim ogrodzie pięć nietypowo wyglądających gąsienic. Znalezisku przyjrzeli się pracownicy farmy motyli w Trassenheide. Według ich opinii, młode owady to zmrocznik oleandrowiec, bardzo rzadki motyl, który od 2015 roku ekspanduje naszą wyspę.

czytaj więcej

Region

Drogi kurs z Ahlbecku

100 euro mandatu musiał zapłacić jeden z świnoujskich taksówkarzy. Powód? Transport pasażerów z Ahlbecku do Świnoujścia.

czytaj więcej

Niecodzienna wizyta w Bałtyku

To pewne. Niedaleko wyspy Uznam pływa humbak

W ubiegłym tygodniu w wodach Zatoki Greifswaldzkiej doszło do trzech obserwacji wieloryba. Ekspertom już udało się ustalić, że kilkumetrowy ssak to humbak. Prawdopodobnie ten sam, którego na początku lipca oswobodziły z sieci rybackich polskie służby ratunkowe.

czytaj więcej

Otwarcie wystawy w Willi Irmgard

Obrazy z pleneru od 2005 do 2016

Zapraszamy serdecznie w sobotę, 23 lipca na godzinę 20.00 do Willi „Irmgard” w Heringsdorfie przy ulicy Maxim-Gorki-Str. 13 na otwarcie nowej wystawy berlińskiego malarza Sigurda Wendlanda zatytułowanej „Obrazy z pleneru od 2005 do 2016“.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Widok na lotnisko z falstartem

Dwa tygodnie temu w porcie lotniczym w Heringsdorfie została oddana do użytku platforma widokowa. Okazuje się, że zorganizowana z rozmachem uroczystość otwarcia tarasu miał jedynie symboliczny charakter. Platforma jest zamknięta dla odwiedzających, a zarządzający lotniskiem nie potrafią wskazać konkretnego terminu otwarcia.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Nowa platforma widokowa już dostępna dla gości

W sobotę, 24 czerwca w porcie lotniczym w Heringsdorfie została oddana do użytku nowa platforma widokowa. Goście oraz podróżujący będą mogli bez ograniczeń obserwować odloty i przyloty na płycie uznamskiego lotniska.

czytaj więcej

Komunikacja

Niemcy dyskutują o tunelu pod Świną

Plany budowa tunelu pod Świną są jednym z tematów dzisiejszych obrad rady powiatu Greifswald -Pomorze Przednie. Zarówno branża turystyczna jak i mieszkańcy zachodniej części wyspy obawiają się, że inwestycja zwiększy ruch na już dziś solidnie zakorkowanych trasach na Uznamie. 

czytaj więcej

Sezon na cudze rowery

Zagraniczne popisy młodego świnoujścianina

Zygzakiem, w środku nocy, na damskim rowerze z za niskim siodełkiem - nic dziwnego, że 21-latek ze Świnoujścia od razu przyciągnął uwagę patrolu policji. Sprawca odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a po skradziony jednoślad już zgłosiła się właścicielka.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia