Wtorek, 3 października 2023r.

Imieniny: Teresy, Heliodora, Jana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Wydarzenia

Transgraniczne spotkania, poznajemy siebie i swój region

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu wspólnie z Deutsch-Polnisches Frauen-Forum (Niemiecko-Polskim Forum Kobiet) zorganizowała, w okresie od 15 maja do 8 czerwca 2018 roku, dla dzieci przedszkolnych z Polski i Niemiec trzy spotkania – w Trassenheide, Międzyzdrojach oraz w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Aktywne wakacje z Wolińskim Parkiem Narodowym

Woliński Park Narodowy serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w cykl spotkań plenerowych na stoisku edukacyjno-promocyjnym w czasie wakacji 2018 r. Nasze stoisko otwarte będzie w każdy poniedziałek, od 25 czerwca do 27 sierpnia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 14.00.

czytaj więcej

Region

Dwa sobotnie wernisaże - fotografia i rysunek

W sobotę 2 czerwca 2018 r. odbędą się dwie bardzo różne i niezwykle ciekawe artystycznie wystawy. O godz. 16. 00 w „Domu Turysty” przy molo w Bansinie odbędzie się otwarcie wystawy pod tytułem "KURTYNA DO GÓRY, ARENA CYRKOWY JEST WOLNA!”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Woliński Park Narodowy zaprasza na Noc Muzeów 2018

Woliński Park Narodowy po raz kolejny organizuje Noc Muzeów. Wydarzenie w latach poprzednich cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności i turystów. W tym roku, wraz z partnerami, przygotowaliśmy wiele atrakcji, aby urozmaicić tę niezwykłą noc. Tematem przewodnim w tym roku jest Las i jego tajemnice.

czytaj więcej

MOVED memories. Border sounds of buried stories

Szkolenie umiejętności w zakresie kultury pamięci w europejskich obszarach przygranicznych

W polsko-niemieckim regionie przygranicznym można zauważyć, jak gwałtowna migracja charakteryzuje społeczeństwo europejskie. Przykładowo miliony polskich obywateli w następstwie II wojny światowej straciły swoje domy rodzinne w wyniku wysiedleń, robót przymusowych, deportacji, zsyłek, prześladowań, ucieczek i wypędzeń.

czytaj więcej

Region

„Cztery Zakątki” w Stralsundzie

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w Stralsundzie odbyło się spotkanie w ramach programu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”. Świnoujście reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w składzie: Wiktoria Czarnecka, Aleksandra Lubiecka, Marta Warlińska, Kamil Bońkowski, Jakub Dunajko oraz Oskar Makowski.

czytaj więcej

Region

Na początek mobilna wieża widokowa

Cesarskie Uzdrowiska stale poszukują pomysłów na zwiększenie atrakcyjności turystycznej niemieckich kąpielisk. W sezonie 2018 na boisku w Heringsdorfie stanie City Skyliner, najnowocześniejsza i najwyższa na świecie mobilna wieża widokowa. 

czytaj więcej

Region

Nowe samochody zachodniopomorskiej KAS

30 nowych samochodów otrzymała zachodniopomorska KAS. Samochody przeznaczone zostały do zadań Działu Realizacji i Służby Dyżurnej. Posłużą m.in. do monitorowania drogowego przewozu towarów w naszym województwie.

czytaj więcej

Jarmark zimowy w Heringsdorie

Tu fajerwerki rozbłysną już o 17:00

W Heringsdorfie, tuż przy lodowisku, trwa jarmark zimowy. Pod hasłem „Magiczny świat zimy nad morzem” organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a najważniejsze z nich to pokazy fajerweków oraz laserów.

czytaj więcej

Uznam - Berlin w dwie godziny

Nowe nadzieje na odbudowę mostu w Karninie

Prywatne przedsiębiorstwo z Lipska chce zainwestować w odbudowę połączenia kolejowego w południowej cześci wyspy Uznam. Dzięki rekonstrukcji mostu między Ducherow a Karninem czas podróży ze Świnoujścia do stolicy Niemiec skróci się do 2 godzin i 15 minut. 

czytaj więcej

Po sąsiedzku

W ferie lodowisko w Heringsdorfie za darmo

Od 13 do 28 stycznia 2018 r., czyli podczas zimowych ferii, uczniowie świnoujskich szkół będą mogli bezpłatnie  korzystać z lodowiska u naszych  sąsiadów w Heringsdorfie. Dotyczy to również wypożyczalni łyżew. Jedyny warunek to okazanie szkolnej legitymacji.

czytaj więcej

Region

Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

Muzeum Techniczno - Historyczne w Peenemünde przygotowało wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego spotkanie dla młodzieży ze świadkiem historii, panem Bogdanem Bartnikowskim, uczestnikiem powstania warszawskiego, więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, prozaikiem i reportażystą, autorem prac tłumaczonych między innymi na język niemiecki.

czytaj więcej

Polecamy na niedzielną wycieczkę

Kamienny ogród w Nowej Pudagli

Najmłodszy eksponat ma 80 milionów lat. Najstarszy prawie dwa miliardy. To okazy niezwykłej, jednak dość mało znanej wystawy w plenerze, oddalonej od Świnoujścia o zaledwie kilkanaście kilometrów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia