Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Powrót znad morza

S3 zakorkowana

Na drodze krajowej S3 w kierunku Szczecina, na węzłach Parłówko-Miękowo, utworzył się ponad 4 kilometrowy zator. GDDKiA zaleca objazd trasą alternatywną.

czytaj więcej

Wydarzenia

Poplenerowa wystawa w Willi Irmgard

Siedmioro malarzy z czterech krajów przez siedem dni tworzyło w plenerze na wyspie Uznam. Uroczyste otwarcie wernisażu prac artystów odbędzie się w niedzielę, 29 maja o godzinie 17:00 w Willi .

czytaj więcej

Międzyzdroje

Steczkowska, Wodecki, Dzięgiel. Znamy program Festiwalu Gwiazd

W tym roku ślad po sobie w Alei Gwiazd zostawią Justyna Steczkowska, Ewa Szykulska, Marian Dziędziel, Katarzyna Żak, Michał Kwieciński, Zbigniew Wodecki i Ewa Braun. Gala Odciśnięcia Dłoni to popularne, ale nie jedyne wydarzenie podczas 21. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

XXVII Festiwal Sztuki Ulicznej

Żonglerzy, akrobaci i iluzjoniści na uznamskich promenadach

Trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej. Przez cały weekend oraz w poniedziałek na mieszkańców wyspy Uznam i gości czekają dziesiątki bezpłatnych pokazów iluzjonistów, żonglerów, mimów, akrobatów i połykaczy ognia. Artyści wystąpią gościnne w Świnoujściu w niedzielę, 15 maja od godziny 15:00 przy muszli koncertowej.

czytaj więcej

Region

Powołano Radę Naukową Wolińskiego Parku Narodowego

Minister Środowiska prof. Jan Szyszko  powołał na członka Rady Naukowej Wolińskiego Parku Narodowego Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody Rada działa przy Dyrektorze Parku Narodowego, jako organ opiniodawczo- doradczy w zakresie ochrony przyrody.

czytaj więcej

Aukcja rzeczy znalezionych

Zguby pójdą pod młotek

Kolekcjonerzy i łowcy okazji mogą liczyć na udane zakupy podczas dzisiejszej aukcji rzeczy znalezionych. W sobotę, 7 maja w Ahlbecku w Usedom - Arena odbędzie się licytacja przedmiotów, które nie odnalazły swojego właściciela. Pod młotek pójdą między innymi samochody, rowery i biżuteria. Ceny wywoławcze nie są wygórowane.

czytaj więcej

Atrakcje turystyczne wyspy Uznam

Gigantyczny kosz plażowy ma już dwa lata

Olbrzymi kosz plażowy przy molo w Heringsdorfie to dzisiaj jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych na wyspie Uznam. Kolos został przekazany wyspiarzom i turystom dokładnie dwa lata temu.

czytaj więcej

Świnoujście na planie serialu

Filmowcy wrócili na wyspę

Od poniedziałku ekipa kryminalnej serii „Der Usedomer Krimi” pracuje na wyspie nad czwartym odcinkiem serialu. Tak jak poprzednio, plan filmowy przeniesie się na chwilę do Świnoujścia. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że małe role otrzymało także kilku mieszkańcow naszego miasta.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Podniebny sezon otwarty

Dzisiaj w południe na płycie lotniska w Heringsdorfie wylądowały pierwsze dwa samoloty pasażerskie. Tegoroczny sezon rozpoczął się o cztery tygodnie wcześniej niż w poprzednich latach. 

czytaj więcej

III Festiwal Rzeźb Piaskowych

Świat w piasku wyrzeźbiony

Podróż dookoła świata to motyw przewodni III Festiwalu Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku. Niezwykłą ekspozycję można zobaczyć od soboty, 26 marca. 

czytaj więcej

Karls Erlebnis-Dorf [FOTOGALERIA]

Sprawdziliśmy nowy park rozrywki

Truskawkowe miasteczko w Koserow ma ogromną szansę stać się numerem jeden wśród komercyjnych atrakcji na wyspie Uznam. Powodów jest co najmniej kilka. 

czytaj więcej

Seria napadów przy granicy

To już trzeci napad rabunkowy na starszą osobę. Sprawca nadal nieuchwytny

W ciągu niespełna miesiąca doszło do trzech przestępstw o wspólnym mianowniku - w tej samej okolicy młody mężczyzna z Polski napada i okrada niemieckich emerytów. Policja łączy ze sobą zdarzenia, mimo że sprawcy za każdym razem udało się zbiec z miejsca przestępstwa. W sobotę zaatakował 77-letnią kobietę.  

czytaj więcej

Wydarzenia

71. rocznica zbombardowania Świnoujścia

„Twarze 12 marca 1945 roku” – to tytuł wystawy otwartej na cmentarzu wojennym na wzgórzu Golm w Kamminke. Wśród nich Polacy, w tym Mieczysław Boniecki, który przebywał wówczas w Świnoujściu jako przymusowy robotnik, a po zbombardowaniu miasta był jednym z tych, którzy grzebali zwłoki ofiar nalotu na wzgórzu Golm. W sobotnich uroczystościach Świnoujście reprezentował zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka.

czytaj więcej

Wyścigi psich zaprzegów

Alaskańskie klimaty na wyspie

Setka psów rasy husky w kilkudziesięciu zaprzęgach pędzących po uznamskiej plaży przy blasku setek pochodni - takiego wydarzenia na naszej wyspie jeszcze nie było. Długo wyczekiwany "Baltic Lights" wystartuje już w ten weekend.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia