Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

MOVED memories. Border sounds of buried stories

Szkolenie umiejętności w zakresie kultury pamięci w europejskich obszarach przygranicznych

W polsko-niemieckim regionie przygranicznym można zauważyć, jak gwałtowna migracja charakteryzuje społeczeństwo europejskie. Przykładowo miliony polskich obywateli w następstwie II wojny światowej straciły swoje domy rodzinne w wyniku wysiedleń, robót przymusowych, deportacji, zsyłek, prześladowań, ucieczek i wypędzeń.

czytaj więcej

Region

„Cztery Zakątki” w Stralsundzie

W dniach 12-13 kwietnia 2018 roku w Stralsundzie odbyło się spotkanie w ramach programu „Cztery Zakątki Południowego Bałtyku”. Świnoujście reprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I w składzie: Wiktoria Czarnecka, Aleksandra Lubiecka, Marta Warlińska, Kamil Bońkowski, Jakub Dunajko oraz Oskar Makowski.

czytaj więcej

Region

Na początek mobilna wieża widokowa

Cesarskie Uzdrowiska stale poszukują pomysłów na zwiększenie atrakcyjności turystycznej niemieckich kąpielisk. W sezonie 2018 na boisku w Heringsdorfie stanie City Skyliner, najnowocześniejsza i najwyższa na świecie mobilna wieża widokowa. 

czytaj więcej

Region

Nowe samochody zachodniopomorskiej KAS

30 nowych samochodów otrzymała zachodniopomorska KAS. Samochody przeznaczone zostały do zadań Działu Realizacji i Służby Dyżurnej. Posłużą m.in. do monitorowania drogowego przewozu towarów w naszym województwie.

czytaj więcej

Jarmark zimowy w Heringsdorie

Tu fajerwerki rozbłysną już o 17:00

W Heringsdorfie, tuż przy lodowisku, trwa jarmark zimowy. Pod hasłem „Magiczny świat zimy nad morzem” organizatorzy przygotowali moc atrakcji, a najważniejsze z nich to pokazy fajerweków oraz laserów.

czytaj więcej

Uznam - Berlin w dwie godziny

Nowe nadzieje na odbudowę mostu w Karninie

Prywatne przedsiębiorstwo z Lipska chce zainwestować w odbudowę połączenia kolejowego w południowej cześci wyspy Uznam. Dzięki rekonstrukcji mostu między Ducherow a Karninem czas podróży ze Świnoujścia do stolicy Niemiec skróci się do 2 godzin i 15 minut. 

czytaj więcej

Po sąsiedzku

W ferie lodowisko w Heringsdorfie za darmo

Od 13 do 28 stycznia 2018 r., czyli podczas zimowych ferii, uczniowie świnoujskich szkół będą mogli bezpłatnie  korzystać z lodowiska u naszych  sąsiadów w Heringsdorfie. Dotyczy to również wypożyczalni łyżew. Jedyny warunek to okazanie szkolnej legitymacji.

czytaj więcej

Region

Spotkanie z Powstańcem Warszawskim

Muzeum Techniczno - Historyczne w Peenemünde przygotowało wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego spotkanie dla młodzieży ze świadkiem historii, panem Bogdanem Bartnikowskim, uczestnikiem powstania warszawskiego, więźniem obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, prozaikiem i reportażystą, autorem prac tłumaczonych między innymi na język niemiecki.

czytaj więcej

Polecamy na niedzielną wycieczkę

Kamienny ogród w Nowej Pudagli

Najmłodszy eksponat ma 80 milionów lat. Najstarszy prawie dwa miliardy. To okazy niezwykłej, jednak dość mało znanej wystawy w plenerze, oddalonej od Świnoujścia o zaledwie kilkanaście kilometrów.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Silnie powieje. Wydano 2 stopień zagrożenia

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, z porywami do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h, z południowego zachodu skręcającego na północno - zachodni. 

czytaj więcej

Rekreacja

Pierwszy w Europie las uzdrowiskowy rośnie po sąsiedzku

Niby nic wielkiego. Kilka kilometrów leśnych ścieżek między starymi bukami prowadzących do punktów widokowych oraz sporej, dość nietypowej siłowni pod chmurką. Teren może jednak zainteresować wszystkich aktywnych świnoujścian, którzy stale poszukują nowych przestrzeni dla swoich pasji. 

czytaj więcej

Ostrzeżenie

Uwaga! Silnie powieje

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem – w porywach do 90 km/h, który może wystąpić na obszarze województwa zachodniopomorskiego w okresie od godz. 13.00 dnia 13 września do godziny 5.00 dnia 14 września 2017 roku.

czytaj więcej

Region

Uwaga! Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu, które mogą nastąpić w obszarze województwa zachodniopomorskiego, w subregionie nadmorskim, od godziny 17.00 dnia 6 września do godziny 17.00 dnia 7 września 2017 roku.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Świnoujście gotowe na wsparcie lotniska

Za zmianę nazwy lotniska na wyspie na „Heringsdorf Świnoujście” miasto gotowe jest zapłacić nawet 40 tys. euro. Na działalność portu lotniczego Świnoujście jest w stanie przeznaczyć rocznie 125 tys. euro. Pod jednym warunkiem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia