Niedziela, 16 czerwca 2024r.

Imieniny: Aliny, Benona, Anety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Region

Ferie już za pasem!

Nie macie na nie pomysłu lub chcielibyście je urozmaicić? Chcecie spędzić czas na świeżym powietrzu i przy okazji zabawy dowiedzieć się czegoś ciekawego o otaczającej przyrodzie? Umiecie posługiwać się klejem? Macie wyobraźnię przestrzenną?

czytaj więcej

Region

Konkurs na imię młodego żubra w Wolińskim Parku Narodowym

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w czerwcu tego roku w naszej Zagrodzie Pokazowej Żubrów przyszło na świat żubrzątko – samica. Maluch ma się dobrze, jest pod stałą opieką swojej mamy. Matką kilkumiesięcznej jałówki jest krowa Posawa, zaś ojcem jest byk – Polanin.

czytaj więcej

Region

Ranne ptaki i ssaki są leczone w Warnowie

Podobnie, jak w poprzednich latach, miasto ma umowę na leczenie, rehabilitację, żywienie oraz okresową opiekę nad rannymi i chorymi ptakami oraz dzikimi zwierzętami z terenu Świnoujścia. Poniżej publikujemy schematy, co należy zrobić w przypadku znalezienia takich ptaków czy ssaków. 

czytaj więcej

Region

Ostrzeżenie meteo. Może być ślisko i wietrznie

Meteorolodzy ostrzegają, że jutro rano (piątek 11. lutego) temperatura powietrza może spaść poniżej 0 stopni Celsjusza i powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg oraz chodników. Do tego prognozowany jest wiatr o średniej prędkości 55-72 km/h. Mogą także występować porywy wiatru o prędkości 70-90 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do soboty rano na terenie całego województwa.

czytaj więcej

Region

W ferie bezpłatnie na lodowisko do Heringsdorfu

Podobnie, jak w poprzednich latach, podczas najbliższych ferii zimowych, uczniowie świnoujskich szkół będą mogli bezpłatnie korzystać z lodowiska w sąsiednim Heringsdorfie. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał porozumienie w tej sprawie.

czytaj więcej

Region

Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem

Ostrzeżenie dotyczy Świnoujścia i innych zachodniopomorskich powiatów. Dziś 1 grudnia od godziny 18.00 do godziny 10.00 jutro 2 grudnia prognozowany jest silny wiatr o średniej prędkości od 45 do 60 km/h, a w porywach do 100 km/h. Natomiast w pasie nadmorskim nawet do 110 km/h. 

czytaj więcej

Pogoda

Do północy może powiać

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś do północy (wtorek 30 listopada 2021r.) także w Świnoujściu może powiać silniejszy wiatr o średniej prędkości 40-55 km/h. W porywach do 80 km/h z kierunku zachodniego.

czytaj więcej

Pogoda

Ostrzeżenie przed wiatrem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich ostrzega przed silnym wiatrem, który może wiać od godziny 12.00 dziś (piątek 19. listopada 2021) do godziny 3.00 jutro (sobota, 20 listopada 2021). Średnia prędkość od 35 do 50 km/h, a w porywach do 85 km/h. Kierunek zachodni.

czytaj więcej

Region

Uwaga! Ostrzeżenie przed burzami, porywami wiatru, a nawet gradem!

Meteorolodzy ostrzegają, że dziś 21 czerwca od godziny 14 do jutra 22 czerwca do godziny 2.00, mogą wystąpić nagłe burze z opadami deszczu do 35, a nawet 55 mm na metr kwadratowy. Do tego mogą wystąpić silne porywy wiatru do 80, a miejscami nawet 100 km na godzinę. Niewykluczone opady gradu.

czytaj więcej

Region

Coraz więcej nowych torów na szlakach wiodących do portów Szczecin i Świnoujście

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. są w trakcie realizacji inwestycji, której celem jest poprawa dostępu kolejowego do portów w Szczecinie i Świnoujściu. Dotychczas ułożono już blisko 50 km nowych torów z zaplanowanych 100 km. Inwestycja umożliwi przewóz większej ilości towarów z i do obu portów. 

czytaj więcej

Region

Świnoujście – Międzyzdroje. Rozpoczęło się projektowanie drogi rowerowej

Firma SD Projekt z Poznania zaprojektuje połączenie rowerowe ze Świnoujścia do Międzyzdrojów w prawobrzeżnej części miasta. Cała inwestycja została podzielona na trzy części. Nowa droga włączy do sieci rowerowej m.in. Przytór oraz naszą turystyczną atrakcję, Podziemne Miasto na wyspie Wolin. Zaprojektowany zostanie również dojazd do plaży. Projektowana droga rowerowa połączy się z realizowaną obecnie przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Międzyzdrojach i będzie stanowiła m.in. element szlaku R10. 

czytaj więcej

Region

Znamy imiona dwóch małych żubrów z WPN

W poniedziałek (7.09) zakończyono głosowanie na imiona dla dwóch młodych żubrów urodzonych w Wolińskim Parku Narodowym. W ankiecie internetowej, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem oddano blisko 7 tys. głosów.

czytaj więcej

Region

Dwa nowe żubrzątka czekają na imiona! WPN ogłasza konkurs

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że wiosną tego roku w naszej Zagrodzie Pokazowej Żubrów przyszły na świat dwa żubrzątka – samiec i samica. Maluchy mają się dobrze, są pod stałą opieką swoich mam. Jest między nimi miesiąc różnicy i nie mają jeszcze nadanych imion. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia