Sobota, 25 maja 2024r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Nielegalne połowy

MOSG wyciąga sieci

Tylko podczas jednego weekendu załogi dwóch jednostek pływających Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Świnoujściu wydobyły 870 metrów nielegalnych narzędzi połowowych!

czytaj więcej

Zmień świat na lepsze

Dołącz do projektu „Szlachetna Paczka”

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt, w którym łączymy ludzi wokół idei mądrego pomagania. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” spotkali się z potrzebującymi w ich domach już w ponad 570 miejscach w Polsce, zdiagnozowali sytuację i podjęli decyzję o włączeniu ich do projektu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Świnoujście na Targach w Lipsku

Wśród ponad 1 000 wystawców na Międzynarodowych Targach Turystyki & Caravaningu T&C w Lipsku znalazło się Świnoujście. Trwająca do niedzieli 19.11., impreza należy do największych targów turystycznych w Niemczech.

czytaj więcej

Kampania społeczna

„Lepiej mnie kochaj, niż bij”

Wiele ostatnio mówi się w Polsce o przemocy w rodzinie. Zaczyna przebijać się do świadomości społecznej, że jest to problem wysokiej wagi i nie można marginalizować go czy przemilczeć. Skala zjawiska w pełni zaczyna docierać do społeczności poprzez media.

czytaj więcej

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Świnoujściu

Bezpłatne warsztaty nie tylko dla młodych przedsiębiorców

Trening kreatywnego myślenia, zarządzanie domowym budżetem czy trening antystresowy to tylko mały fragment oferty warsztatowej i szkoleniowej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Świnoujściu. Weekend z przedsiębiorczością ruszy już za trzy dni i potrwa do niedzieli, 23 listopada. Nabór na warsztaty jest otwarty.

czytaj więcej

Powołano Polską Platformę „Innowacyjne Technologie Morskie”

Polska liderem żeglugi opartej na LNG

Sześć uczelni morskich i politechnik z Polski północnej, spółki Polskie LNG i PGNiG, a także porty w Szczecinie, Świnoujściu i w Gdyni zbudowały sojusz, który ma wprowadzić do żeglugi na Bałtyku najnowsze technologie. Czołówka naukowców i menedżmentu działająca na rynku LNG powołała Polską Platformę „Innowacyjne Technologie Morskie”.

czytaj więcej

Policja radzi

Kolizja i co dalej?

Na naszych ulicach przybywa samochodów. Niestety oznacza to, że coraz łatwiej o kolizję. Może się ona przytrafić każdemu, nawet najlepszemu kierowcy. Co należy zrobić, jeśli do niej dojdzie? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy przestawić utrudniające ruch samochody i jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia?

czytaj więcej

Ludzie i miejsca

Smaki miasta - paszteciki Pani Kotuszko

Bar „Pasztecik” od ponad dwóch dekad serwuje specjał regionalny, potrawę prostą i wyszukaną zarazem. Lata mijają, a w barze klimat niezmienny, bo i ludzie ciągle ci sami. Mama na zapleczu, ciocia za ladą, pomaga córka.

czytaj więcej

Policja apeluje

Przed nami kolejny długi weekend

Przed nami kolejny długi weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem, u znajomych lub rodziny. Policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas.

czytaj więcej

Policja apeluje

"Znicz" 2014

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju. 

czytaj więcej

Akcja społeczna

Bezpieczny, bo widoczny

Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety, nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny”, która ma propagować noszenie odblasków.

czytaj więcej

Uwaga! Zmiana czasu

Jutro śpimy dłużej

Przestawienie zegara z czasu letniego na zimowy to raczej lubiana zmiana, bowiem od jutra śpimy godzinę dłużej! Pozostaje tylko pytanie czy to ma sens?

czytaj więcej

Z odznaką na obroży

Zamiast do schroniska, oddaj psa do służby w Policji

Komenda Wojewódzka w Szczecinie poszukuje psów do służby w Policji. Akcja skierowana jest głównie do właścicieli ras foksterier, terier, labrador, beagle, spaniel, owczarek (niemiecki, belgijski, holenderski) czy sznaucer olbrzym. 

czytaj więcej

Druga edycja Turnieju Miast Zumi

Ulubione miasto? Świnoujście!

Zagłosuj na Świnoujście i pomóż miastu wygrać kampanię promocyjną. Zabawa ma formę rankingu, w którym uczestnicy mogą zagłosować na jedno spośród 335 miast powiatowych. W tej edycji rankingu organizator turnieju nagrodzi trzy miasta rabatem w wysokości 99% na kampanie w serwisach Onet i Zumi.

czytaj więcej

Interferie Medical SPA

Festiwal dań z dyni

Bogactwo witamin i minerałów - pyszny smak i niska kaloryczność jest tylko miłym dodatkiem do zdrowotnych i upiększających właściwości dyni.

czytaj więcej

Konkurs Wojewody Zachodniopomorskiego

Rasizm - jestem przeciw

Wojewoda Zachodniopomorski ogłasza konkurs na najlepszą prezentację multimedialną „Rasizm - jestem przeciw”, dotyczącą tematyki zwalczania dyskryminacji rasowej oraz równego traktowania bez względu na pochodzenie, rasę.

czytaj więcej

Czas wolny

Maślaki, podgrzybki i inne kozaki

Dziesiątki samochodów na leśnych parkingach, ludzie przeczesujący zagajniki. To nie poszukiwania zaginionych ale grzybobranie. Wszędzie można spotkać ludzi z koszykami i wiaderkami pełnymi darów lasu.

czytaj więcej

Parkują cysternę obok stacji paliwowej

Kłajpeda nam nie groźna?

Jak podaje PAP, Instytut Jagielloński przygotował nieopublikowany jeszcze Raport na temat konkurencyjności naszego Gazoportu. Z Raportu wynika, że projekty terminali LNG w Świnoujściu i pobliskiej Kłajpedzie mają zupełnie inny charakter oraz skalę i nie nadają się do prostego porównania.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 |  Następna Ostatnia