Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Prawo

Konsumencie, teraz możesz więcej!

25 grudnia 2014 r. weszła w życie Ustawa o prawach konsumenta. O nowych zasadach informuje między innymi kampania „Takie prawo, że można”. Warto pamiętać o nich za każdym razem, kiedy robimy zakupy.

czytaj więcej

Komunikat

Kwalifikacja wojskowa w roku 2015

Zgodnie z Obwieszczeniem Wojewody Zachodniopomorskiego w dniach 26 lutego  - 11 marca 2015 r. w godzinach 08.00 - 13.00 na terenie Miasta Świnoujście zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa mężczyzn rocznika 1996.

czytaj więcej

Zaproszenie

Gramy solidarnie dla Tymka

Od poniedziałku 19.01.2015 w bibliotece miejskiej w Świnoujściu przy ul. Piłsudskiego otwarta jest wystawa prac malarza LEO. Są to prace, które będą licytowane 25.01.2015 w dniu koncertu charytatywnego dla Tymka.

czytaj więcej

Kręg znaleziony w Świnoujściu pochodzi od humbaka

Wiemy już, do jakiego gatunku ssaka należy kość kręgowa, znaleziona we wrześniu ubiegłego roku podczas robót podwodnych przy budowie umocnień brzegowych Kanału Piastowskiego, realizowanych w ramach drugiego etapu modernizacji toru wodnego Świnoujście - Szczecin. Badania genetyczne potwierdziły, że ok. metrowej wysokości fragment kręgosłupa z odcinka lędźwiowego, ważący ok. 15 kg, pochodzi od humbaka (megaptera novaeangliae).

czytaj więcej

Komunikat

Pies czeka na właściciela

Dzisiaj nad ranem do hurtowni mięsa przy ul. Markiewicza przybłąkał się piesek. Około godz. 4:00 jeden z pracowników, w okolicach ulicy Matejki, spotkał niedużego psa. Pies poszedł za mężczyzną do miejsca jego pracy i teraz czeka na swojego właściciela.

czytaj więcej

Pieniądze

Frank szwajcarski zdrożał. Raty kredytów będą wyższe

Centralny Bank Szwajcarii (SNB) zdecydował w czwartek (15.01.), że nie będzie już dłużej bronił kursu swojej waluty na poziomie 1,20 wobec euro. To fatalna wiadomość dla wszystkich mających kredyty we frankach szwajcarskich – ceny rat tych kredytów mogą wzrosnąć nawet o 1/3.

czytaj więcej

Policjanci radzą

Bezpieczne Ferie 2015

W  najbliższy weekend w województwie zachodniopomorskim rozpoczynają się ferie zimowe i trwać one będą do 1 lutego 2015r. Tradycyjnie policjanci będą czuwać nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w naszym mieście.

czytaj więcej

Finanse

Urzędnicy wypełnią nasze PIT-y

Od 2015 r. podatnicy nie muszą wypełniać zaznania PIT-37. Zrobi to za nich urząd skarbowy, a następnie drogą elektroniczną prześle im deklarację do zatwierdzenia. Ci, którzy chcą, dalej mogą rozliczać się w sposób tradycyjny.

czytaj więcej

WOŚP

Licytuj nartę z autografem Justyny Kowalczyk

Narta biegowa marki Sirius Justyny Kowalczyk została podpisana w marcu 2010 roku na promie Baltivia przez Justynę Kowalczyk i Sylwię Jaśkowiec i przekazana na cele charytatywne. Sportsmenki wracały wtedy do Polski po bardzo udanym sezonie.

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga na silny wiatr, nawet do 100km/h

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia na terenie województwa zachodniopomorskiego silnego wiatru. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12:00 dnia 10.01.2015 r., do godz. 12:00 dnia 11.01.2015 r.

czytaj więcej

Finanse

Zmiany w ulgach na dzieci

Od 2015 r. obowiązują nowe zasady odliczania ulg na dzieci. Zmianie uległa wysokość limitów, jak również zasada odliczania ulgi przez osoby płacące podatki niższe od jej wysokości.

czytaj więcej

Zdrowie

Bezpłatne badanie układu kostnego

Od poniedziałku do środy (12 - 14 stycznia br.) w sali MDK na ul. Wojska Polskiego 1/1 w Świnoujściu, odbędą się bezpłatne badania układu kostnego, które wykonywane będą pod kątem mineralizacji kości, napięcia mięśniowego oraz funkcjonowania organów wewnętrznych.

czytaj więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fryzjerzy dla WOŚP i przeciw przemocy

W niedzielę, 11 stycznia, salon fryzjerski Sissi ze Świnoujścia pracować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia fryzjerzy poruszą też trudny temat przemocy wobec dzieci, a pomoże w tym maskotka akcji - pluszowy Nomek.

czytaj więcej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

5. edycja akcji „Kropla Życia dla WOŚP”

Harcerski Sztab 23. Finału WOŚP oraz Harcerski Klub HDK „Kropla Życia” zapraszają do udziału w piątej już edycji akcji poboru krwi pn. „Kropla Życia dla WOŚP”. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

czytaj więcej

Komunikat

Wywiozą niewybuchy

W dniach 8 oraz 14 stycznia 2015 r. specjaliści z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża będą przewozić na poligon niewybuchy znalezione podczas prac na kanałach Mielińskim i Piastowskim. Dlatego też ze względów bezpieczeństwa, w tych dniach, w godzinach 8.00 – 12.00, będzie obowiązywał zakaz przebywania osób postronnych, w tym wędkarzy, zarówno na wodzie, jak i na lądzie w okolicach kanałów Mielińskiego oraz Piastowskiego, a także Świny od północnego do południowego cypla wyspy Mielin.

czytaj więcej

Trwa akcja ratownicza u wybrzeży Szkocji

Tragedia na morzu

Nadal nieznane są losy załogi statku „Cemfjord”, który zatonął na wodach cieśniny Pentland, pomiędzy wybrzeżem Szkocji, a Wyspami Orkney. W akcji ratowniczej biorą udział dwie łodzie straży przybrzeżnej, dwa śmigłowce i grupy płetwonurków. Pomagają także osoby prywatne przeczesujące akwen na łodziach motorowych i kutrach.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia