Akcja Paczka 2014 to nie tylko gest pomocy polskim rodzinom, które mieszkają na Białorusi od urodzenia. Akcja ta ma na celu zrozumienie sytuacji w jakiej znajdują się te rodziny. Potrzebują naszego uśmiechu, uścisku dłoni, otwartości. To niesamowite przeżycie dla każdego, młodego człowieka, harcerza i harcerki. Będąc tam, pomagając odczuwamy wzruszenie jak i radość z tego, że jesteśmy komuś potrzebni. Pamiętamy o Polakach na Białorusi i ta drobna Paczka jest symbolem naszej pamięci.
Budowany w Świnoujściu terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w znaczący sposób wpłynie na kształt rynku gazu w Europie. Jak podkreśla portal www.lng.edu.pl, pierwsza tego rodzaju instalacja w Europie
Środkowo-Wschodniej i jedna z większych na całym kontynencie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego i konkurencyjności Polski i Europy.
Ten temat powracał na łamy prasy wielokrotnie, budząc mniej lub bardziej uzasadnione obawy i kontrowersje. Pytanie, jak PGNiG zamierza wywiązać się z kontraktu na odbiór skroplonego gazu od katarskiego kontrahenta, wobec sporego opóźnienia na budowie świnoujskiego terminalu LNG, znalazło wreszcie odpowiedź: porozumienie.
Używanie w okresie karnawału powszechnie dostępnych wyrobów pirotechnicznych w miejscach publicznych stwarza zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia osób, jak również niesie zagrożenia dla porządku, spokoju i bezpieczeństwa publicznego.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać w nauce dzieciom umieszczonym w rodzinnej pieczy zastępczej. Pomoc mogłaby obejmować bieżące wsparcie przy odrabianiu lekcji, nadrabianie zaległości szkolnych czy rozwijanie zainteresowań.
Krzysztof Pałka jest uczniem drugiej klasy o profilu biologiczno - chemicznym w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I w Świnoujściu. To osoba ciekawa każdej wiedzy, lubi się uczyć, bo i łatwo mu to przychodzi. Krzysztof ma dar - ponadprzeciętne uzdolnienia matematyczne. - On jest po prostu wyjątkowy - mówi Anna Mumot, nauczycielka matematyki.
Fragment czaszki jelenia olbrzymiego znaleziony w 1994 roku na wyspie Uznam niedaleko niemieckiej miejscowości Mellenthin ma 30 000 lat. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Instytutu Geografii i Geologii na Uniwersytecie w Greifswaldzie, którzy podjęli się badania znaleziska.
Tylko podczas jednego weekendu załogi dwóch jednostek pływających Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Świnoujściu wydobyły 870 metrów nielegalnych narzędzi połowowych!
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski projekt, w którym łączymy ludzi wokół idei mądrego pomagania. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” spotkali się z potrzebującymi w ich domach już w ponad 570 miejscach w Polsce, zdiagnozowali sytuację i podjęli decyzję o włączeniu ich do projektu.
Wśród ponad 1 000 wystawców na Międzynarodowych Targach Turystyki & Caravaningu T&C w Lipsku znalazło się Świnoujście. Trwająca do niedzieli 19.11., impreza należy do największych targów turystycznych w Niemczech.
Wojewódzka Komisja Wyborcza ogłosiła dzisiaj wyniki głosowania na radnych do sejmiku zachodniopomorskiego. Niestety - na liście nie ma żadnego przedstawiciela naszego miasta.
Wiele ostatnio mówi się w Polsce o przemocy w rodzinie. Zaczyna przebijać się do świadomości społecznej, że jest to problem wysokiej wagi i nie można marginalizować go czy przemilczeć. Skala zjawiska w pełni zaczyna docierać do społeczności poprzez media.
Trening kreatywnego myślenia, zarządzanie domowym budżetem czy trening antystresowy to tylko mały fragment oferty warsztatowej i szkoleniowej w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Świnoujściu. Weekend z przedsiębiorczością ruszy już za trzy dni i potrwa do niedzieli, 23 listopada. Nabór na warsztaty jest otwarty.
Sześć uczelni morskich i politechnik z Polski północnej, spółki Polskie LNG i PGNiG, a także porty w Szczecinie, Świnoujściu i w Gdyni zbudowały sojusz, który ma wprowadzić do żeglugi na Bałtyku najnowsze technologie. Czołówka naukowców i menedżmentu działająca na rynku LNG powołała Polską Platformę „Innowacyjne Technologie Morskie”.
Na naszych ulicach przybywa samochodów. Niestety oznacza to, że coraz łatwiej o kolizję. Może się ona przytrafić każdemu, nawet najlepszemu kierowcy. Co należy zrobić, jeśli do niej dojdzie? Czy zawsze trzeba wzywać policję? Czy przestawić utrudniające ruch samochody i jak właściwie oznakować miejsce zdarzenia?
Bar „Pasztecik” od ponad dwóch dekad serwuje specjał regionalny, potrawę prostą i wyszukaną zarazem. Lata mijają, a w barze klimat niezmienny, bo i ludzie ciągle ci sami. Mama na zapleczu, ciocia za ladą, pomaga córka.
Przed nami kolejny długi weekend, który wielu z nas będzie chciało spędzić poza miastem, u znajomych lub rodziny. Policjanci przypominają kilka zasad, które pozwolą każdemu bezpiecznie dotrzeć na miejsce i równie bezpiecznie spędzić tam czas.
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju.
Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety, nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna „Bezpieczny, bo widoczny”, która ma propagować noszenie odblasków.
DOŁĄCZ DO NAS: