Sobota, 20 stycznia 2018r.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

„Wesołe Godziny” na Pływalni Miejskiej

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież szkolną na „Wesołe Godziny” z okazji Mikołajek na Pływalni Miejskiej, które odbędą się w dniu 10 grudnia w godzinach 11.00 - 13.00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu ma przyjemność poinformować i zaprosić do kibicowania najmłodszym piłkarzom, którzy wezmą udział w MIKOŁAJKOWYM turnieju piłki nożnej dla dzieci i młodzieży o Puchar Dyrektora OSiR „Wyspiarz”, który odbędzie się w terminach: 10 i 16.12.2017 r. w hali sportowej SP nr 2 przy ul. Norweskiej 12 (Warszów). Do Turnieju zgłoszone zostały 24 drużyny m.in. ze świnoujskich szkółek piłkarskich.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne pięćdziesiątki na parkrunie

Prawie cała Polska zasypana śniegiem, a w Świnoujściu tak jakoś przedwiosennie. Dobry nastrój wspomagany słońcem i radością jaka niesie się od rozentuzjazmowanych parkrunowych miłośników udzielał się wszystkim. Pomimo coraz krótszych dni, a co za tym idzie ciemnych poranków na starcie 73. parkrunu pojawiło się 70 osób wśród których było czterech debiutantów i pięć psów płci różnej, ponadto dziewiętnastu wolontariuszy, aktywna grupa kibiców, Ania Górska zadbała o rozgrzewkę parkrunomaniaków, którzy fikali nóżkami i rączkami w rytm muzyki, a potem ostro ruszyli ze startu, aby przypadkiem nie ostygnąć i nie stracić pary w nogach

czytaj więcej

Piłka nożna

Mocne zakończenie rundy jesiennej

W sobotnie przedpołudnie drużyna Trampkarzy AP Baltica Świnoujście, rozegrała swój ostatni mecz ligowy rundy jesiennej w ramach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mikołajkowy Turniej Tenisowy dla dzieci

Już w najbliższy weekend Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" zaprasza na Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego dla dzieci i młodzieży o Puchar Dyrektora OSiR "Wyspiarz" w Świnoujściu oraz TALENTIADĘ! - czyli zabawy sportowe z piłeczką tenisową.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na parkrunie każdy może biegać

72. edycja cosobotnich spotkań w Parku Zdrojowym za nami. Jak poprzednio tak i tym razem wszyscy bawili się naprawdę świetnie! Parafrazując tekst pewnej bardzo znanej piosenki: „Biegać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi…” nam chodzi o dobrą atmosferę, o zabawę i oczywiście o zdrowie a, że parkrun jest skuteczny niech świadczy o tym ilość zaangażowanych osób organizujących i wspierających bieg i ilość osób biegających i chodzących w każdy sobotni poranek.

czytaj więcej

Odra Chojna - Flota 5-2 (2-1)

Nieprawdopodobna skuteczność rywali

Gdybym nie widział na własne oczy, nie uwierzyłbym. Przegrać 2-5, grając całą drugą połowę z przewagą zawodnika, to sugeruje katastrofalną grę. Było jednak inaczej. To Flota prowadziła grę i tworzyła sytuacje podbramkowe, a Odra strzelała bramki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sportowcy Paraolimpijczycy do młodych: Udowodnij, że potrafisz!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego spotkali się dziś z utytułowanymi polskimi Paraolimpijczykami, szermierzami Stefanem Makowskim, Grzegorzem Plutą i Rafałem Treterem. Sportowcy przekonywali młodych świnoujścian, że mimo różnych ograniczeń występujących w rzeczywistości, jaka ich otacza, warto działać, znaleźć w sobie motywację do działania – spełniania marzeń.

czytaj więcej

IX Bieg Pawła

Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

W niedzielne, słotne południe 19. listopada przeprowadzona została IX edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi. Zawodnicy mieli do pokonania 12 km (z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską).

czytaj więcej

Wydarzenia

Tydzień sportu w Przedszkolu Miejskim nr 11

W tym roku szkolnym w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” zwraca się szczególną uwagę na sprawność ruchową dzieci oraz zdrowy styl odżywiania. Każdego dnia przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach fizycznych prowadzonych przez nauczycielki grup przedszkolnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

50 parkrunowa Jany

71. parkrunowe spotkanie już za nami. Jesienne chłody nie odstraszają stałych, prawie „etatowych” uczestników, a do tego, jak zawsze przychodzą nowi, którzy ze społecznością parkrunową  przeżywają „swój pierwszy raz”. W sobotę (18.11.2017) na 87 startujących było aż 11 debiutantów. Gościliśmy biegaczy z Polkowic i Głogowa, Do grona 50-ek trafiła hardcorowa Jana Gryta – kobieta z żelaza, której można pogratulować wytrwałości, siły i samozaparcia, nadmienić warto, że dla Jany parkrunowe soboty wiążą się z przyjazdem z Międzyzdrojów - rowerem!!!

czytaj więcej

Flota - Błękitni II Stargard 0-4 (0-0)

Prawo serii

Wynik meczu oczywiście tragiczny. Czy spodziewany? To już niech każdy oceni sam. Czy słuszny? Wygrana gości na pewno zasłużona, można jedynie polemizować z rozmiarami. Goście strzelili pierwsi, potem poszła seria. Flota musiała się odkryć, a miała zbyt mało atutów w przodzie. Nie zapominajmy, że Błękitni to nie jest prowincjonalny klub, tu grali zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem, niejeden grał już w II lidze, do tego jeszcze doświadczeni, starzy znajomi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim

29 października 2017 w Bornym Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy z roczków 2007-2006. Nasz klub reprezentowało 12 osób. Nasi młodzi adepci dzielnie walczyli w dwóch konkurencjach: walka sportowa oraz dwubój sprawnościowy (wyskok dosiężny i przeskokówka).

czytaj więcej

Sport

Mateusz Niżejewski – Mistrz Świata w kickboxingu

W dniach 7-11 listopada w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kickboxingu. Biało-Czerwoni zdobyli 12 złotych medali. Jeden z nich, dla nas najważniejszy, przyjedzie do Świnoujścia. Reprezentujący ULKSW Pomorze Świnoujście w kategorii do 63 kg kick light Mateusz Niżejewski, zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata!

Mateusz Niżejewsk

czytaj więcej

Wydarzenia

Już na najbliższą niedzielę IX Bieg Pawła

W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w worku za strzelnicą. 12 kilometrowa trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na Górę Słowiańską.

czytaj więcej

Zorza Dobrzany - Flota 1-3 (0-0)

Zimno w powietrzu, gorąco na boisku

Wygraliśmy w Dobrzanach i dopisaliśmy sobie 3 punkty. Nie wystarczyło to do powrotu na drugie miejsce, ale do wicelidera wciąż tracimy tylko jeden punkt, za to oddech rywali jest w tej chwili nieodczuwalny. Najbliższy zespół za plecami jest już odległy o 7 punktów. To jest najważniejsze.

czytaj więcej

Piłka nożna

Już 50 zawodników Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trafiło do młodzieżowych i seniorskich Reprezentacji Polski

Ruszyły rozgrywki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze i piłkarki powalczą nie tylko o występ w finale na stadionie PGE Narodowym, ale także postawią pierwszy, znaczący krok w kierunku gry w biało-czerwonej koszulce. Już 50 zawodników i zawodniczek trafiło z Turnieju do Reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Również w zachodniopomorskim rozpoczęła się kolejna edycja dziecięcych zmagań.

czytaj więcej

Wydarzenia

70. parkrun – Bieg Niepodległości

W najbliższą sobotę 11 listopada 2017 roku o godz. 8.45 Zespół parkrun Świnoujście zaprasza na Bieg Niepodległościowy na dystansie 5 km. Start godz. 9.00 Park Zdrojowy (przy boisku sportowym od ul Chrobrego), a wcześniej rozgrzewka.

czytaj więcej

Wydarzenia

AP Baltica na Stadionie Narodowym

Niezapomniane przeżycia czekają młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Baltica Świnoujście. Ponad 50 zawodników szkolonych na co dzień w tym klubie, uda się w piątek (10.11) do Warszawy, aby na stadionie PGE Narodowym wspierać reprezentację Polski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tenisowe Święto Niepodległości

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na Halowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta. Turniej odbędzie się w dniach 10 - 12 listopada 2017 r. w Hali Tenisowej OSiR, ul. Matejki 17a.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia