Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci i Młodzieży

W sobotę 6 lipca, Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej rocznik 2001 i młodsi.  Impreza odbędzie się  na boisku im. Tadeusza Kaczmarka  przy ul. Białoruskiej. Gramy na „sztucznej trawie”. Składy zespołów 6-osobowe (1 + 5). 

czytaj więcej

Wydarzenia

50 i 100 na parkrunie

Mimo, iż wakacyjny czas już się zaczął ,a sporo ludzi wyjechało na długo wyczekiwane i zasłużone wakacje, dzisiejszy #156 parkrun Świnoujście zgromadził całkiem sporo porannych, bo aż 66 biegaczy. Przed samym startem uhonorowani stosownymi dyplomami i gromkimi brawami zostali: Adam APERLIŃSKI za ukończenie 100 biegów w ramach parkrun, a Przemysław KUCHARSKI oraz Horst TRETTIN za pokonanie 50 parkrunów.

czytaj więcej

Piłka nożna

Sukces AP Baltica w Niemczech

W miniony weekend Akademia Piłkarska BALTICA wzięła udział w turnieju piłkarskim, który odbywał się w niemieckim Ferdinansdhof. W kategorii wiekowej Żaka (2010) drużyna Baltici pod wodzą Trenera Piotra Sułkowskiego zaprezentowała znakomity futbol, dochodząc do finału turnieju. W decydującym meczu nasi młodzi piłkarze przegrali pechowo 0-1, będąc drużyną zdecydowanie lepszą od przeciwnika i zajęli ostatecznie 2 miejsce.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na rowery ze ŚwIRami!

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 30.06.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 65,4 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE-WOLIŃSKI PARK NARODOWY - „WYDRZY GŁAZ” - WISEŁKA - DARGOBĄDŹ - J. TURKUSOWE - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

VII Bieg Świętojański za nami

W ciepły, słoneczny sobotni wieczór 22 czerwca długodystansowcy przywitali pierwszy dzień lata na sportowo. Wzięli oni udział w VII edycji Biegu Świętojańskiego organizowanego przez Klub Biegacza Jogging. Trasa wiodła z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską i liczyła blisko 13 km (12.830).

czytaj więcej

Świnoujście Match Race

Ostra walka w Świnoujściu!

W centrum Świnoujścia na Świnie tuż przy Porcie Jachtowych zakończyły się emocjonujące finały regat Świnoujście Match Race zaliczanych do Pucharu Świata i European Match Racing Tour. Po zaciętych finałach najlepszym okazał się Patryk Zbroja z załoga z KS Dobra Marina ze Szczecina.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjny parkrun z tatą

W pierwszy wakacyjny weekend świnoujski Park Zdrojowy 155 raz gościł uczestników parkrun. O godz. 9.00 w ciepłych promieniach słońca na starcie stanęło 67 osób, które zdecydowały się rozpocząć ten dzień aktywnie. Wśród uczestników przeważali mieszkańcy naszego grodu, ponadto gościliśmy zawodników ze Szczecina, Międzyzdrojów, kilku śląskich miast, niemieckiej części wyspy Uznam, a nawet z bardzo dalekiej RPA.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mocna stawka na meczach w Świnoujściu!

Do centrum Świnoujścia po raz 6 powracają regaty Polish Match Tour. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu walczyć będą o punkty Pucharu Świata i punkty do cyklu European Match Race Tour.

czytaj więcej

Piłka nożna

Potrzebny nasz doping. Piłkarze Prawobrzeża walczą o awans!

Takiego wydarzenia jeszcze nie było w historii Uczniowskiego Klubu Sportowego „Prawobrzeże”! Najpierw mecz na wyjeździe (20. czerwca 2019), a w niedzielę 23 czerwca zagrają u siebie na boisku przy ulicy Białoruskiej. Rywalem jest Orzeł Pęzino, a stawką awans do ligi okręgowej, czyli 5 ligi piłkarskiej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zaproszenie na VII Bieg Świętojański

W sobotę 22 czerwca odbędzie się VII edycja Biegu Świętojańskiego, inaugurującego rozpoczęcie kalendarzowego lata. Zapisy od 19.00, start o 20.00 z Góry Słowiańskiej w Worku za strzelnicą, w przedłużeniu ul. Rycerskiej. Trasa wiedzie z G. Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na Górę Słowiańską i liczy 12km.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 23.06.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 35 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - OGNICA - DOOKOŁA WYSPY KARSIBÓR - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Damian pierwszy na 154. parkrunie

Jest sobota, jest i parkrun – w myśl tego powiedzenia wielu świnoujskich biegaczy, truchtaczy i kijkarzy wpisało sobie każdy sobotni poranek na stałe do swojego „biegowego” kalendarza. Nie inaczej było dzisiaj i tak mieliśmy zaszczyt gościć 70 uczestników na 154. parkrunie Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Extreme Cup Świnoujście vol. V za nami

W minioną sobotę na skatepark przy ul. Matejki 17A w Świnoujściu odbyła się już piąta zawodów  Edycja Extreme Cup Świnoujście. Zawody zostały przeprowadzone w trzech kategoriach: hulajnoga, BMX i deskorolka.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zawodnicy ze Świnoujścia na Mistrzostwach Młodzików w taekwondo

W Bornym Sulinowie 7-8 czerwca 2019 rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim. Udział w tych zawodach wzięli młodzicy w wieku 10-11 lat z woj zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Zgłoszonych było ponad 160 adeptów taekwondo z ponad 40 klubów.

czytaj więcej

Piłka nożna

Świnoujska „Czwórka” druga w województwie

Bardzo duży sukces odniosły wczoraj dziewczęta ze Szkoły Podstawowej Nr 4. W finale wojewódzkim piłki nożnej dziewcząt który odbył się w Goleniowie drużyna z "4" wygrała 2 mecze, 2-0 z Barlinkiem i 2-1 ze Stargardem i została drugą szkołą w województwie. Zwycięzcami zostały dziewczęta z Goleniowa, które wygrały z nami tydzień wcześniej w półfinale. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Seminarium z mistrzem Jackiem Wysockim

W sobotę 08.06.2019 na zaproszenie świnoujskiego Klubu Aikido Cuore mięliśmy przyjemność gościć mistrza Jacka Wysockiego niekwestionowany autorytet w sztukach walki. Od ponad 40 lat jest on związany ze sztukami walki, posiada najwyższy stopien aikido w Polsce - 8 Dan i prowadzi zajęcia w Polsce, w Niemczech, Szwajcarii, Włoszech oraz w Czechach. 

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 16.06.2019 r. na wycieczkę rowerową połączoną z grillowaniem na trasie o długości 52 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - ÜCKERITZ - STAGNIEβ - PUDAGLA (grill) - BENZ - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejny udany występ zawodników z sekcji LA „OSIR” Wyspiarz

W dniu 09 czerwca 2019 r. w Międzyzdrojach odbył się I Memoriał im. Ireny Szewińskiej, w ramach którego przeprowadzono Mistrzostwa Województwa w kategorii dzieci U12 i U14. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji LA „OSIR” Wyspiarz zdobywając aż 8 medali (cztery złote, cztery brązowe).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia