Poniedziałek, 28 listopada 2022r.

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Europejski Tydzień Sportu w Przedszkolu Miejskim nr 11

W dniach 13-19.09.2022 r. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „TĘCZA” obchodziły Europejski Tydzień Sportu. Tydzień ten jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

260. parkrun spacerem

O tym, że parkrun to nie tylko bieganie, kolejny raz przekonali się uczestnicy 260. parkrunu. Spacer to świetny sposób na zanurzenie się w parkrunowej atmosferze, możliwość porozmawiania z ludźmi i bycia aktywnym, a dodatkowo jest to coś, co mogą robić razem całe rodziny lub grupy przyjaciół.

czytaj więcej

Wydarzenia

Trzy złota w Pucharze Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. Jest to jedna z najbardziej prestiżowych imprez w Polsce dla zawodników brazylijskiego jiu jitsu. Centrum Rozwoju i Sportów Walki EKG reprezentowało pięć osób.

czytaj więcej

Wydarzenia

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek U16 w Lublinie w biegu na dystansie 600m. W biegu finałowym Hania pewnie wygrała uzyskując znakomity czas 1:35,21. Hania zdobyła swój pierwszy medal Mistrzostw Polski i to od razu złoty. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej z Gaz Systemem

2 Października 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” pod patronatem Sponsora Głównego: Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej

Wydarzenia

259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych okolicznościach przyrody pokonać naszą 5 kilometrową trasę. Na starcie zameldowało się 16 pań i 19 panów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ależ to był dzień!

W sobotę 17.09 nasi najmłodsi adepci z rocznika 2016 i młodsi wzięli udział w pierwszym w życiu organizowanym przez nasz klub, turnieju w ramach rozgrywek Pierwszej piłki kategorii skrzat. Czysta zabawa z grania w piłkę powodowała wielką radość wszystkich uczestników.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wyróżnienia dla Gerharda i Amelii na 258. parkrunie

Sobotni poranek zgromadził w Parku Zdrojowym sporą grupę uczestników. Koniec wakacji spowodował, że stali bywalcy parkrunu powrócili na 5 kilometrową trasę. Czas odliczania to momentem stresujący nie tylko dla biegaczy, czy też tych, co pokonują ten dystans idąc, ale też dla tych co pokonują ten odcinek na czterech łapach. Często nie mogąc się doczekać momentu startu głośno szczekają.

czytaj więcej

Wydarzenia

Test Coopera dla wszystkich

Ośrodek Sportu i Rekreacji ”Wyspiarz” serdecznie zaprasza na Test Coopera, który odbędzie się 19.09.2022 r. od godz. 17:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Świnoujściu ul. Matejki 22. Celem jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja biegania wśród mieszkańców Świnoujścia, upowszechnianie aktywnego spędzania czasu wolnego oraz określenie stanu kondycji fizycznej uczestników Testu Coopera na podstawie międzynarodowych norm.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rusza VI edycja Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych

Już  w czwartek 15 września 2022 rozpocznie się VI Edycja Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody przeznaczone są dla dzieci ze Szkół Podstawowych, odbywać się będą na Stadionie Lekkoatletycznym w Świnoujściu ul. Matejki 22  od godz. 16:00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Lena Szepke i Dawid Pecyna medalistami Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w LA

Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki był organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików - U16 w Lekkiej Atletyce, które odbyły się na Stadionie Lekkoatletycznym w Poznaniu w dniu 10 września 2022 r.  Na starcie stanęli młodzi lekkoatleci (14-15 lat), którzy rywalizowali o medale oraz o kwalifikacje na Mistrzostwa Polski (Lublin 24-25.09.2022 r.) 

czytaj więcej

Wydarzenia

Rodzinnie na 257. parkrunie

Ponoć z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Ale w sobotę (10.09.2022) okazało się, że nie tylko. Na 48 osób startujących i kilkunastu wolontariuszy wspomagających działanie parkrunu 24 osoby biegły lub działały w towarzystwie swoich dzieci, wnuków, rodziców. I tak trzymać.

czytaj więcej

Wydarzenia

XLII Międzynarodowy Maraton Świnoujście Wolgast przeszedł do historii

W sobotę  3 września odbył się  XLII Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast ,31 Półmaraton oraz VI sztafeta, którego organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” i Usedom – Marathon e.V. W biegach  wzięło udział 431 zawodników (maraton – 168, półmaraton – 173, 18 sztafety – 90 ).

czytaj więcej

Wydarzenia

Hanna Owczaruk z najlepszym wynikiem w Polsce

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk U16 podczas mitingu w Białogardzie uzyskała najlepszy wynik w Polsce w kategorii U16 w biegu na 1000m-2:53,86 PB. Wynik uzyskany przez Hanię to oczywiście nowy rekord życiowy oraz nowy rekord województwa na tym dystansie. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Sylwester i Agata najszybszsi na 256. parkrunie

W cieniu uznamskiego maratonu Wolgast - Świnoujscie miłośnicy nieco krótszych dystansów stawili się w sobotę (3.09.2022) w Parku Zdrojowym na starcie 256. parkrunu Świnoujście. Pogoda do biegania była wręcz idealna co sprzyjało uzyskaniu zadowalających wyników. Najszybciej trasę pokonali: Sylwester Swędrowski i Agata Pełka. Odnotowaliśmy 3 życiówki i 4 debiuty. Wszystkim gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dawid Pecyna Mistrzem Województwa w biegu na 600 m w kategorii U16

Podczas Mistrzostw Województwa w kategorii U16, które w minioną sobotę (27 sierpnia 2022 r.) odbyły się na stadionie Lekkoatletycznym w Szczecinie, 10 osobowa grupa młodych lekkoatletów reprezentujących klub LA OSiR „Wyspiarz” pokazała niesłychaną wolę walki i bardzo wysoki poziom sportowy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej piłki nożnej kategorii Skrzat

Dnia 28.08.2022 r o godzinie 10:00 na Warszowie, odbył się turniej piłki nożnej kategorii Skrzat, którego organizatorem było KS Prawobrzeże Świnoujście, a głównym sponsorem Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A .

czytaj więcej

Wydarzenia

Grad medali dla AL Międzyzdroje

Zawodnicy i zawodniczki Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje wystartowali w 27 sierpnia w Mistrzostwach Województwa Młodzików U16 w lekkoatletyce w Szczecinie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zakończenie wakacji na 255. parkrunie

Ostatni weekend wakacji stał się faktem… Nie ma odwołania, powoli kończy się lato i jak pokazuje prognoza pogody na ten tydzień, przyjdzie nam się mierzyć z opadami i nieco niższą temperaturą. Nie jest to powód by przestać biegać, nie jest to powód by siedzieć w domu, nie jest to powód by zacząć się martwić. Żyj aktywnie w każdych warunkach i pamiętaj, jeśli nie możesz zostać mistrzem, to przynajmniej będziesz zdrowym człowiekiem.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej O Puchar KS Prawobrzeże Świnoujście

8 Sierpnia 2022 roku, w niedzielę, odbędzie się kolejny turniej pn. „Cykl turniejów o puchar KS Prawobrzeże Świnoujście 2022” pod patronatem Sponsora Generalnego: Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia