Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Hania Owczaruk czwarta na 800m w Polsce w kategorii U18

W Chorzowie na stadionie Śląskim w „Kotle Czarownic” odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży U18 w lekkoatletyce. Podczas trzydniowych zawodów mieszkanka Świnoujścia Hani Owczaruk zajęła bardzo wysokie 4. Miejsce w Finale biegu na 800 m.

czytaj więcej

Wydarzenia

Marek i Aleksandra najszybsi na 301. parkrunie

Sobotnie liczby 301/73/13/9 nie są danymi technicznymi nowo otwartego tunelu czy też wymiarami nowej Miss Polonia AD 2023. Nie jest to także szyfr do sejfu Rockefellera czy szczęśliwe liczby totolotka. Ale jakby dodać do tych cyfr kontekst – parkrun Świnoujście, osoby, którym bliskie jest poranne sobotnie bieganie od razu rozszyfrują tą matematyczną zagadkę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na Wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w dniu 09.07.2023 r o godzinie 11:00, na świnoujskiej plaży przy Centrum Ratowników (wejście na plażę ul. Powstańców Śląskich). 

czytaj więcej

Wydarzenia

7. urodziny parkrun Świnoujście

Jeszcze nie przebrzmiały fanfary z uroczystego otwarcia tunelu pod Świną, a tu już następna feta i to podwójna. Parkrun Świnoujście świętował swoje urodziny w dzień trzysetnego spotkania. Tak, tak to już tyle razy spotkaliśmy się w parku, a zdaje się, że tak niedawno pełni obaw i stresu rozpoczynaliśmy naszą parkrunową przygodę.

czytaj więcej

Wydarzenia

Startuje XIX Morski Turniej Tenisowy Gwiazd

Jan Englert, Tomasz Stockinger, Robert Janowski, Karol Strasburger i wielu innych aktorów oraz artystów pojawi się w najbliższy weekend na XIX Morskim Turnieju Gwiazd w Świnoujściu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 lipca na kortach tenisowych przy ul. Matejki, a w niedzielę wieczorem, po ceremonii wręczenia nagród w Amfiteatrze im. Marka Grechuty przy ul. Chopina odbędzie się bezpłatny koncert szczecińskiej Opery na Zamku – „Operetki smak”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjny 299. parkrun

Jak najlepiej rozpocząć wakacje – tylko najlepsi biegacze dobrze wiedzą, że od sobotniego parkrunu. A tak się składa , że mamy najlepszy parkrun w mieście, a co za tym idzie, grupa zapaleńców zwana potocznie wolontariuszami ponownie zorganizowała prawie okrągły 299. parkrun Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Relacja z turnieju KS Prawobrzeże Świnoujście

17.06.2023 roku na boisku przy ul. Białoruskiej 4 w prawobrzeżnej części Świnoujścia, odbył się kolejny w 2023 roku, turniej o Puchar KS Prawobrzeże Świnoujście dla roczników 2013 i młodszych ze sponsorem generalnym: Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Drobne i duże sukcesy na 298. parkrunie

Sukces do suma niewielkiego wysiłku, powtarzanego z dnia na dzień - cytat Roberta Colliera doskonale pasuje do treningów odbywanych w ramach parkrunu. Spotkania są w każdą sobotę i te osoby, które regularnie pojawiają się na spotkaniach wiedzą, jak doskonale wpływa to na ich samopoczucie i biegowe rezultaty.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście - Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 43 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, XXXII Półmaratonu Wolgast oraz VII Sztafety Świnoujście – Wolgast wraz z Usedom – Marathon e.V Wolgast, uprzejmie informuje, że tegoroczny Maraton odbędzie się w sobotę 2 września 2023 r.

czytaj więcej

Wydarzenia

Aleksandra z rekordem trasy na 296. parkrunie

Czerwcowy długi weekend oraz wspaniała pogoda sprawiła, że duża liczba turystów zawitała do naszego najpiękniejszego kurortu nad Bałtykiem. Mieszkańcom także udzielił się lekko wakacyjny entuzjazm wczasowiczów i z pewnością tłumnie wykorzystali uroki Świnoujścia z przyjemnością odpoczywając na RODOS (przyp. Rodzinne Ogrody Działkowe Ogrodzone Siatką) czy też na najpiękniejszej plaży.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Dziecka na pływalni

W najbliższy weekend z okazji Dnia Dziecka serdecznie zapraszamy do Kompleksu Sportowego Uznam Arena przy ul. Grodzkiej 5. Specjalnie dla dzieci na pływalni montujemy Wodny Tor Przeszkód.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kamil i Karolina pierwsi na mecie 295. parkrunu

Ostatnia sobota w maju. Słonecznie, niezbyt ciepło, ale dla 47 zawodniczek i zawodników nie miało to znaczenia. Pełni energii, w dobrych humorach, równo z wybiciem godz.9.00 rano ruszyli na magistralę parkrun, 5 kilometrową trasę uczestniczki i uczestnicy wraz z gośćmi z Mors Hubertus z Mysłowic, pokonali biegnąc lub maszerując, by na mecie cieszyć się z własnych osiągnięć. Sukces świętowali wraz z innymi zawodnikami, przepyszną herbatą i ciasteczkami.

czytaj więcej

Wydarzenia

Podsumowanie Grand Prix Świnoujścia w Piłce Siatkowej

W ubiegłą sobotę 20 maja w Hali Uznam Arena odbył się finałowy turniej z cyklu Grand Prix Świnoujścia w Piłce Siatkowej. W ramach całego cyklu GP na przełomie od października 2022r. do maja 2023r. rozegrano 8 turniejów i łącznie 78 meczów siatkarskich. W rozgrywkach wzięło udział 5 drużyn, których składy zasiliło ponad 60 zawodników. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Licealiada 2022/2023: Siatkarskie emocje na piasku

We wtorek 23.05.2023 r. na boisku do piłki siatkowej plażowej przy ul. Matejki 17A,  odbyły się  Mistrzostwa Miasta Świnoujście w Piłce Siatkowej  dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady. 
Organizatorem turnieju był  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rekord trasy na 294. parkrunie prawie pobity

Blisko 70 uczestników (nie licząc naszych czworonożnych przyjaciół) zgromadził 294. parkrun w sobotni poranek w `parku Zdrojowym. Przy idealnej pogodzie do aktywności na świeżym powietrzu, biegacze i chodziarze przemierzyli 5 km dystans, każdy w odpowiednim dla siebie tempie.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia