Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Koniec wakacji na parkrunie

Zaliczyliśmy kolejną biegową imprezę w Parku Zdrojowym. Na starcie stanęło 77 zawodników, 32 panie i 45 panów. Po upalnych dniach dzisiejsza pogoda pomogła w uzyskaniu rekordów życiowych 11 osobom. Po raz pierwszy na mecie stanęło 14 biegaczy i chodziarzy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Karsiborski już za nami

W ramach  obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Karsiborzu przeprowadzona została kolejna edycja Biegu Karsiborskiego. Została ona zorganizowana wspólnie przez Stowarzyszenie Karsibór (pod przewodnictwem prezesa Kazimierza Nowickiego) i Klub Biegacza Jogging.

czytaj więcej

Wydarzenia

20 Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

W dniu 25.08.2018 r. odbyła się, w Zatoce Greifswaldzkiej Morza Bałtyckiego między Wyspą Vilm a Wyspą Rugia, duża impreza pływacka - 20 Jubileuszowy Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen. W samych superlatywach można opowiadać o organizacji tak dużych zawodów. Na 2500 m wystartowało 400 pływaków, a w tzw. Małym Vilmschwimmen ok. 50 młodych adeptów pływania na wodach otwartych.

czytaj więcej

Mierzynianka Mierzyn - Flota 1-3 (0-1)

Pierwsze zwycięstwo i pierwsze bramki

Pierwsza połowa to przewaga Floty, zarówno optyczna, jak również techniczna i taktyczna, widać było większą dojrzałość niebiesko-białych. Mimo to pierwszą okazję mieli w 10 minucie gospodarze, na szczęście strzał Kutyły był w środek bramki i nie sprawił Bochenowi kłopotu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już wkrótce II Bieg Karsiborski

W sobotę 25 sierpnia przeprowadzona zostanie (w ramach wielu innych imprez w Karsiborzu z okazji 100-lecia Niepodległości Polski) II edycja Biegu Karsiborskiego, organizowanego wspólnie przez Stowarzyszenie Karsibór i Klub Biegacza Jogging. Zapisy przy moście po stronie Karsiborza od 12.00, start o 12.30.

czytaj więcej

Wydarzenia

Festiwal Regat w Świnoujściu zakończony

Zakończył się 7 dniowy maraton regatowy pod nazwą Świnoujście Sails Festiwal. Rozegrano regaty w 5 klasach gromadząc na starcie ponad 200 uczestników z 7 krajów. Przeprowadzono kilkadziesiąt wyścigów na Zatoce Pomorskiej na 3 różnych trasach. To największa tego typu impreza żeglarska na Pomorzu Zachodnim.

czytaj więcej

Wydarzenia

W 61 sekund na szczyt latarni

W ramach wielu imprez Światowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona została przez Klub Biegacza Jogging VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię w Świnoujściu. Udział wzięło 22 śmiałków z różnych miast Polski – zarówno dzieci i młodzież jak też kobiety i mężczyźni.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bieg Piracki na 110. pakrunie

Weekend jak zwykle rozpoczęty aktywnie - 110. parkrun przechodzi do historii. W ramach 10 edycji Sail Świnoujście 2018 odbyła się II edycja Biegu Pirackiego parkrun i jak zwykle uczestnicy nie zawiedli. Przybyli Piraci, Piratki a nawet Piraciątka. Dla tych ostatnich był to szczególny dzień bowiem aby dostać piękny pamiątkowy medal musieli przebiec całe 500 m

czytaj więcej

Iskra Golczewo - Flota 0-0

Nie będzie łatwo

Szkoda straconych 2 punktów, ale mecz mógł się podobać znawcom taktyki. Miłośnikom technicznych fajerwerków na pewno mniej, ale ogólnie poziom na klasę okręgową był dobry. Tyle tylko, że zabrakło bramek. A dlaczego? Bo obie drużyny grały uważnie w defensywie, było dużo niecelnych podań i niemrawość w ataku z obu stron, ale z wykonania założeń taktycznych obaj trenerzy byli zadowoleni. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Piotr Tarnacki Mistrzem Świata!

Załoga POL77 Racing Club Gdańsk w składzie Piotr Tarnacki, Bartosz Makała i Grzegorz Banaszyk wygrała w kategorii Open rozegrane w Świnoujściu Mistrzostwa Świata w klasie Micro. W kategorii Racer wygrała załoga POL13 LaBesto Auto Bruno w składzie Bartosz Piotrowski, Adam Szymborski i Paweł Różycki a w kategorii Cruiser załoga ITA80 w składzie Mateo Vanelli, Alessandro Maroli i Tyler Mizzeto z Włoch.

czytaj więcej

Wydarzenia

Nocna 9 - pobiegli przy blasku księżyca

Taka noc się zdarza raz, tylko raz i więcej nie… Oczywiście tylko raz w roku, a dokładnie 14. sierpnia Park Zdrojowy tętni życiem aż do późnych godzin wieczornych. Alejki zapełniają się amatorami nastrojowego biegania, bo jak powiada stare polskie przysłowie: im ciemniej tym przyjemniej.

czytaj więcej

Wydarzenia

VII Bieg Wspinaczkowy na Latarnię

W ramach bardzo wielu imprez Międzynarodowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie przez Klub Biegacza Jogging, VII edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię (najwyższą nad Bałtykiem – 311 schodów).

czytaj więcej

Piłka nożna

Flota - FASE Szczecin 3-1 (1-0)

Rozpoczęcie meczu poprzedziła minuta ciszy ku czci zmarłego Jana Kielara. Sam mecz był można powiedzieć senny. Flota wygrała, bo wygrać po prostu musiała, nie byłoby przecież w dobrym tonie przegrać z dziećmi. Goście znali swe miejsce w szyku, ale bardzo dużo nadrabiali ambicją. Wiadomo też było, że nie jest to przeciwnik porównywalny do tych z którymi przyjdzie mierzyć się w lidze.

czytaj więcej

Wydarzenia

Aktywny poranek na parkrunie

Już po raz 109 na porannym biegu stawili się biegacze, „kijkarze”, truchtacze i wędrownicy. Dzisiaj pięciokilometrową trasę pokonało 94 biegaczy: 34 panie i 60 panów. Oprócz stałych bywalców naszej wyspy odwiedzili nas goście z Poznania, Gdyni, Kościana, Jeleniej Góry, Świdnicy, Warszawy, Dortmundu, Hanoweru, Amsterdamu, Wolgastu – w końcu nasze miasto jest dobrym miejscem na wakacyjny odpoczynek.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na rowery ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 12.08.2018 r. na wycieczkę rowerową połączona z transportem kolejowym UBB. Będzie to trasa rowerowa (raczej dla zaawansowanych) o długości 72,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek
WOLGAST - LASSAN - USEDOM - STOLPE - DARGEN - GARZ - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wakacyjno – młodzieżowy parkrun

Półmetek wakacji za nami, do naszego miasta zjeżdża wielu gości, którzy nie tylko lubią się smażyć i zażywać kąpieli, ale i aktywnie witają poranek. Na 108. edycji parkrunu stawiło się 82 zawodników i 16 wolontariuszy.

czytaj więcej

Flota - Vineta Wolin 2-2 (1-1)

Wypracowany remis

Drużyna Floty czyni postępy. Dowodem na to są wyniki sparingów z Vinetą, z którą towarzysko spotykamy się regularnie i wyniki z każdym meczem są coraz lepsze. Przypomnijmy, że kontakty nowej Floty z wolinianami zaczęły się od zimowego 0-8, potem też były porażki ale coraz niższe, rok temu w Wolinie już tylko 2-4, a teraz mamy wreszcie remis. I choć techniczne umiejętności Vinety na pewno były wyższe, to jednak Flota na ten remis w pełni zasłużyła, a dogodnych sytuacji do zdobycia gola wcale nie miała mniej od przeciwnika.

czytaj więcej

Wydarzenia

Puchar lata na kortach. Każdy może spróbować

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza wszystkich miłośników tenisa ziemnego na PUCHAR LATA, czyli II Letni Turniej Tenisa Ziemnego "100 lat Polski Niepodległej!" Turniej odbędzie się w dniach 10 - 15 sierpnia 2018 r. na kortach tenisowych OSiR "Wyspiarz" przy ul. Matejki 17a w następujących kategoriach: gry pojedyncze OPEN kobiet i mężczyzn, gry pojedyncze OLD BOYS kat. 40+ i 55+, gry deblowe MIXT, gry deblowe OPEN.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa wyprawa ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 05.08.2018 r. na wycieczkę rowerową.
Będzie to trasa rowerowa o długości 48,0 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek
ŚWINOUJŚCIE - MIĘDZYZDROJE - WOLIŃSKI PARK NARODOWY - WAPNICA - LUBIN - ZALESIE - MUZEUM POLIGON V-3 (grill) - ŚWINOUJŚCIEE.

w dniu 05.08.2018 r. organizowana jest wycieczka rowerowa.
Będzie to trasa rowerowa o długości 48,0 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek
ŚWINOUJŚCIE-MIĘDZYZDROJE-WOLIŃSKI PARK NARODOWY-WAPNICA-LUBIN-ZALESIE-MUZEUM POLIGON V-3 (grill)-ŚWINOUJŚCIE

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia