Wtorek, 14 sierpnia 2018r.

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

101. parkrun - dzielny tata z wózkiem pierwszy na mecie

Po ostatnich, niemal tropikalnych upałach wróciliśmy do strefy klimatu umiarkowanego i możemy w końcu odetchnąć pełna piersią, a w czasie biegu poczuć nawet wiatr we włosach… Dla prawdziwych parkrunowych entuzjastów, pogoda do biegania jest zawsze dobra i jak widać po frekwencji z ostatnich kilku tygodni jest naprawdę super!

czytaj więcej

Wydarzenia

Mistrzynie znów zwycięskie

W dniach 11 – 13 maja nad jeziorem Długie koło Strzelec Krajeńskich odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej dziewcząt i chłopców ze szkół i ośrodków specjalnych pod auspicjami PTSS Sprawni Razem. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy ze Strzelec Krajeńskich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubuski.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 17.06.2018 r. na wycieczkę o długości 53,4 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GOTHEN - BANSIN - KATSCHOW - STOLPE - GUMMLIN (griil) - DARGEN - KAMMINKE - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekendowe zwycięstwa AP Baltica

W sobotę (09.06) Trampkarze AP Baltica rozegrali w Szczecinie mecz ligowy z tamtejszą Stalą w ramach 10 kolejki rundy wiosennej Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN. Nasi młodzi piłkarze nie dali żadnych szans rywalowi dominując od początku do końca meczu. Mecz toczony w 35 stopniowym upale zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 11:0.

czytaj więcej

Błękitni II Stargard - Flota 6-1 (4-0)

Wygrywa ten, co chce grać

I co tu o tym meczu napisać? Wynik jaki jest każdy widzi, więc na pewno nie można zwalać na pecha, czy sędziowanie. Jak wynika z tytułu, wygrała drużyna, której bardziej chciało się grać. A warunki nie były zachęcające, bowiem mecz toczył się w nieznośnym upale.

czytaj więcej

Wydarzenia

100. parkrun

Dzisiaj parkowy bieg był wyjątkowy dla biegaczy i organizatorów. Od 9 lipca 2016 roku nasza biegowa impreza odbyła się po raz setny! Przy pięknej pogodzie, miłej atmosferze, imponującej liczbie biegaczy - 157 i smacznym poczęstunku po biegu rozpoczął się bieg, marsz i marszobieg dla wszystkich chętnych. Zwycięzcami są wszyscy, ale Ci, którzy „przycisnęli gaz do dechy” najmocniej, byli wśród panów: Wojciech Dylik (19.39), Jacek Giba (20.03), Krzysztof Walkowiak (20.18), a wśród pań: Agnieszka Załoga Sikorska (22.26), Aleksandra Keplin (23.06) i Monika Murawska (24.28).

czytaj więcej

Wydarzenia

Biegasz? Możesz pomóc

Bieg Charytatywny na rzecz dzieci ze Stowarzyszeń Opieki Hospicyjnej po raz pierwszy odbędzie się ze organizacjami „Uznamskie biegnące czapki“ i „Parkrun Świnoujście“. Zbiórka uczestników na promenadzie  transgranicznej  (w miejscu polsko – niemieckiej granicy), w niedzielę 10 czerwca 2018 r. godzinie 14.30;  potem wspólny bieg brzegiem morza biegaczy z Niemiec i Polski.

czytaj więcej

FLOTA Świnoujście – Sparta Gryfice 3-2 (2-0)

Juniorzy Floty wygrywają ze Spartą Gryfice

W niedzielne popołudnie (03.06.) drużyna JUNIORÓW MŁODSZYCH FLOTY Świnoujście rozegrała u siebie mecz ligowy w rozgrywkach ZZPN-u rundy wiosennej sezonu 2018 ze Spartą Gryfice. Nasza drużyna grała bardzo ładny i widowiskowy futbol, czego rezultatem było zwycięstwo zespołu FLOTY Świnoujście 3-2.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejna wygrana trampkarzy AP Baltica

We wtorek (05.06) Trampkarze AP Baltica rozegrali zaległe spotkanie w ramach rozgrywek ligowych ZZPN ze Stalą Szczecin. Mecz rozgrywany na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR od początku toczył się pod dyktando AP Baltica.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami po Uznamie

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 10.06.2018 r. na wycieczkę o długości 41 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek BANSIN - SCHMOLLENSEE - PUDAGLA (GULIWER) - NEPPERMIN - BENZ (WIATRAK) - ULRICHSHORST - KORSWANDT - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Flota Świnoujście gra z nami!

30 maja br. została podpisana umowa współpracy pomiędzy Morskim Klubem Sportowym Flota Świnoujście, a Pogoń Szczecin Football Schools. W spotkaniu, które odbyło się na Stadionie Miejskim w Świnoujściu wzięli udział z ramienia Urzędu Miasta Wiceprezydent Paweł Sujka, Wiceprezes Zarządu FLOTY Świnoujście Dawid Szymański, Skarbniki Patrycja Słowińska oraz trener grup młodzieżowych Krzysztof Słowiński. Pogoń Szczecin Football Schools reprezentował Dyrektor Projektu Marcin Kmieć.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wygrana trampkarzy AP Baltica

W sobotę (02.06), na płycie trawiastej Stadionu Miejskiego OSiR, przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu, drużyna Trampkarzy AP Baltica rozegrała mecz ligowy w ramach rozgrywek ZZPN z Kotwicą Kołobrzeg.

czytaj więcej

Flota - Zorza Dobrzany 3-2 (0-1)

Karta nie świnia?

Gdy byłem w wieku szkolnym, podczas gry w karty ze starszym pokoleniem, popularne było powiedzenie "karta nie świnia, po północy się obróci". Lepszego podsumowania dzisiejszego meczu nie potrafiłem znaleźć.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dzień Dziecka na 99.parkrunie

W sobotni poranek 2 czerwca w  Parku Zdrojowym doszło do niecodziennych zjawisk – widziano ponoć krokodyla i tygrysa luzem biegających w towarzystwie tajemniczego szkota. Była też wielka białoniebieska dziwnie znajoma mewa płci męskiej, czyli tzw. Flotuś. Jak się później okazało były to zaprzyjaźnione zwierzaki z parkrunowej ferajny oraz zaprzyjaźniona maskotka z klubu piłkarskiego Flota, które przyszły pomóc wszystkim chętnym dzieciom w swojej biegowej przygodzie z okazji Dnia Dziecka w ramach parkrun 99.

czytaj więcej

Wydarzenia

4 medale dla zawodników ULKSW Pomorze Świnoujście

W dniach 25-27 maja w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Polski w taekwondo olimpijskim dla dwóch grup wiekowych. W sobotę startowali juniorzy (15-17 lat), a w niedzielę młodzieżowcy (18-21 lat). ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek pod opieką trenera Sławomira Błażejczyka, którzy zdobyli 4 medale.

czytaj więcej

Wydarzenia

Powrót AP Baltica z mistrzostw

Po spektakularnym zwycięstwie w Rozgrywkach grupowych Terenowej Ligi Orlika ZZPN, nasza drużyna Orlika (2007/08) w Dniu Dziecka 01.06, wzięła udział w finale wojewódzkim tej kategorii wiekowej, który odbył się w Szczecinku.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wyjątkowi goście na treningach AP Baltica

W czwartek (31.05) młodych Piłkarzy AP Baltica spotkała nie lada atrakcja. Na zaproszenie Trenera Michała Protasewicza, Akademię Baltica odwiedził były Reprezentant Polski U-21, a zarazem piłkarz znanego klubu 2. Bundesligi FC Kaiserslautern - Kacper Przybyłko.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wypoczynek i rywalizacja na świnoujskich kortach

Od piątku startuje turniej tenisowy Pomerania Cup. To ogólnopolskie rozgrywki bez ograniczeń wiekowych rozgrywane w ramach cyklu Seniorzy i Amatorzy Polskiego Związku Tenisa. Gracze ze Świnoujścia i z całego województwa zachodniopomorskiego zwolnieni są z wpisowego.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weź udział w Bałtyckiej Sztafecie 2018

Bieganie to najprostsza forma aktywności fizycznej. W ostatnim okresie stało się oznaką prowadzenia zdrowego stylu życia. Do biegania nie trzeba nikogo namawiać. Biegają nie tylko znani sportowcy, celebryci i ludzie show biznesu. Biega prawie każdy, niezależnie od grupy społecznej, płci i umiejętności.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia