Czwartek, 21 czerwca 2018r.

Imieniny: Alicji, Alojzego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Piłka nożna

Kolejne emocje z AP Baltica

W najbliższy weekend piłkarze AP Baltica rozegrają kolejne mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN. W piątkowe popołudnie (11.05), o godz. 17:00 piłkarze AP Baltica rozpoczną zmagania w ramach Terenowej Ligii Młodzików (2005/06) ZZPN, gdzie zmierzą się na wyjeździe z drużyną : Wybrzeże Rewalskie Rewal.

czytaj więcej

FLOTA Świnoujście – Wybrzeże Rewalskie 3-0 (0-0)

Juniorzy Floty wygrywają z Wybrzeżem Rewalskim

W niedzielne popołudnie (06.05.) drużyna JUNIORÓW MŁODSZYCH FLOTY Świnoujście rozegrała u siebie mecz ligowy w rozgrywkach ZZPN-u rundy wiosennej sezonu 2018 z Wybrzeżem Rewalskim. Nasza drużyna grała bardzo ładny i widowiskowy futbol, czego rezultatem był wysoki wynik w meczu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu FLOTY Świnoujście aż 3-0.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejny sukces dziewcząt ze Szkoły Podstawowej Nr 4

W Międzyzdrojach odbył się finał regionalny szkół podstawowych w piłce nożnej dziewcząt. Pierwsze miejsce i awans do półfinału wojewódzkiego zdobyły młode piłkarki z „Czwórki”. W turnieju, rozgrywanym w upalnym słońcu, w pokonanym polu zostawiły drużyny z Międzyzdrojów, wygrywając 10-0, Kołobrzegu, 2-0, Gryfic, 4-0 oraz remisując z Goleniowem 4-4.

czytaj więcej

Wydarzenia

Dopingowali na Twardowskiego

W minioną sobotę 5 maja 2018 r. liczna grupa młodych piłkarzy z Morskiego Klubu Sportowego „Flota” w Świnoujściu na specjalne zaproszenie Pogoń Szczecin Football Schools pojechała z trenerem Krzysztofem Słowińskim dopingować drużynę Pogoń Szczecin w walce o punkty z Arką Gdynia.

czytaj więcej

Flota - Błękit Pniewo 3-0 (3-0)

Nadchodzi seria zwycięstw?

Jak wszyscy dobrze wiemy drużyna nasza przechodzi w tej rundzie notoryczne wzloty i upadki, a tłumacząc z lotniczego na morski: przypływy i odpływy. Mają one charakter cykliczny, z niedużymi odchyleniami jest to: dwa razy do przodu i dwa razy wstecz. Po dwóch kolejnych rozczarowaniach przyszedł oczekiwany dobry mecz z pozytywnym wynikiem. Czyżby zapowiadało to sukces za tydzień w Policach? Oby.

czytaj więcej

Wydarzenia

Słoneczny 95. parkrun

Długi majowy weekend swoją pogodą niesamowicie zachęcał do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Nie inaczej było w sobotni poranek, gdzie na entuzjastów porannego biegania czekali organizatorzy 95 parkrun, aby wśród promieni słońca i bujnie rozkwitającej zieleni Parku Zdrojowego móc wspólnie spędzić chwile na sportowo.

czytaj więcej

Biali Sądów - Flota 3-2 (0-2)

Zwycięstwo determinacji

Przede wszystkim pełen szacunek dla gospodarzy. O to właśnie powinno w piłce nożnej chodzić. Zadbany stadionik ze znakomitą murawą i zdeterminowana, wybiegana, walcząca drużyna.

czytaj więcej

Wydarzenia

Święto Flagi ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 02.05.2018 r. na wycieczkę rowerową o długości 20 km, na trasie Świnoujście – Przytór – Latarnia (wciąganie na nią największej flagi) – Fort Gerharda (grillowanie na ognisku) – falochron – Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

84 uczestników na mecie parkrun

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom meteorologów, sobotni poranek przywitał wszystkich uczestników i wolontariuszy 94. parkrun bardzo piękną pogodą. W blasku porannego słońca na swoje zmagania z kilometrami zdecydowało się 84 uczestników, którzy swoją aktywnością udowadniają, że każda pora, każde miejsce i każdy wiek jest jak najbardziej odpowiedni na uprawianie jakiejkolwiek formy ruchu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejny aktywny weekend ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 29.04.2018 r. na wycieczkę rowerową o długości 36 km, podczas której rowerami przejedziemy trasę KORSWANDT – GARZ – BAGNA THURBRUCH – ULRICHSHORST - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Piłka nożna

Wyjazdowe mecze AP Baltica

W sobotę (21.04) piłkarze AP Baltica na wyjeździe, rozegrali kolejne mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN. W Międzyzdrojach, jako pierwsi swoje umiejętności zaprezentowały Żaki (2009/10). Mocny skład, bo aż trzy drużyny AP Baltica rywalizowały z Gryfem Kamień Pomorski, Iskrą Golczewo oraz Falą Międzyzdroje. Wszystkie nasze zespoły, zanotowały dobre wyniki.

czytaj więcej

Flota - Wybrzeże Rewalskie Rewal 2-2 (1-2)

Punkt zdobyty, czy dwa stracone?

Pierwsza połowa do zapomnienia dla kibiców Floty, zapamiętania dla zawodników i gruntownej analizy dla trenera. Nasz zespół ten czas po prostu przespał. Okazji było zbyt mało, aby ją wygrać. Coś tam jednak mimo wszystko było. Już w 1 minucie strzał Bursy z 17 metrów tuż nad poprzeczkę, później Helt z półobrotu minimalnie chybił, Rygielski po rogu trafił w poprzeczkę, Salamon ubiegł Helta.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na parkrunie, biegają całe rodziny

W przedostatni weekend kwietnia świnoujski Park Zdrojowy jak zwykle gościł uczestników parkrun. 93. edycja tego biegu była wyjątkowa w szczególności dla dwóch zawodników – Aleksandry Jaworskiej, która obchodziła dzisiaj swoje urodziny oraz dla Ryszarda Pilza dla którego był to 80 bieg w ramach parkrun.

czytaj więcej

Wydarzenia

IX Półmaraton w Worku za nami

W środę 18 kwietnia, o godz. 17.00 wystartował IX Półmaraton w Worku (zaliczany do Ligii Biegowej Klubu Biegacza Jogging). Mimo wyjazdu wielu świnoujskich biegaczy na maratony w kraju (dwa dni wcześniej Gdańsk i cztery dni póżniej w Orlen Maraton Warszawa), znalazła się grupa śmiałków, którzy podjęli się trudu przebiegnięcia jednego z najtrudniejszych półmaratonów – crossowego, o dużych przewyższeniach i zróżnicowanym podłożu (niemal półgórskiego).

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 22.04.2018 r. na wycieczkę rowerową o długości 26 km, podczas której rowerami przejedziemy trasę wokół trzech jezior, a mianowicie J. Krebsee, J. Czarne Serce i J. Wolgastsee.

czytaj więcej

Wydarzenia

Już w środę IX Półmaraton w Worku

W środę 18 kwietnia przeprowadzona zostanie IX edycja Półmaratonu w Worku. Zapisy od 16.00, start o 17.00 na Górze Słowiańskiej, w przedłużeniu ul. Rycerskiej za strzelnicą. Trasa bardzo trudna, crossowa, wiedzie silnie urozmaiconymi wzgórzami w Masywie Góry Słowiańskiej i liczy 21,1 km (4 okrążenia po 5.275 m).

czytaj więcej

Ogniwo Babinek - Flota 1-2 (0-2)

Prujemy do przodu

Na początku ruszyli gospodarze, gra toczyła się na naszej połowie, wysocy zawodnicy Ogniwa zbierali górne piłki. Gdy jednak nasz zespół otrząsnął się z naporu, okazało się, że gospodarze są o wiele mocniejsi w ataku niż w defensywie. Na szczęście byli nieskuteczni. W pierwszym kwadransie bez efektu strzelali Kreft i Sikorski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrunowe zmagania z kilometrami

Wiosna coraz bardziej daje o sobie znać. Sobotni poranek w świnoujskim Parku Zdrojowym, mimo umiarkowanej temperatury i lekkich podmuchów wiatru, rozpoczął się od gorących przygotowań do przeprowadzenia 92. edycji parkrunu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sukces dziewcząt z „Czwórki”

11 i 12 kwietnia odbyły się finały wojewódzkie ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”, popularnie zwanym Pucharem TYMBARKA. Po raz kolejny wspaniały sukces odniosły dziewczęta ze szkoły podstawowej nr. 4 zdobywając puchar i brązowe medale za 3 miejsce w województwie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zawodnicy Pomorza Świnoujście na X Bydgoszcz Cup 2018

6-7 kwienia 2018 odbyła się 10 edycja międzynarodowego turnieju w taekwondo olimpijskim- Bydgoszcz Cup. W tym roku na turniej zgłosiło się 35 klubów z 6 państw: Litwy, Łotwy, Białorusi, Czech Niemiec i Polski. Łącznie wystartowało 310 zawodników w kategoriach: młodzik, kadet i junior. Pomorze Świnoujście reprezentowało 17 zawodników.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia