Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

IX Bieg Pawła

Kolejne zwycięstwo Sylwestra Swędrowskiego

W niedzielne, słotne południe 19. listopada przeprowadzona została IX edycja Biegu Pawła , poświęconego tragicznie zmarłemu maratończykowi i działaczowi sportowemu Pawłowi Dodkowi. Zawodnicy mieli do pokonania 12 km (z Góry Słowiańskiej do Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską).

czytaj więcej

Wydarzenia

Tydzień sportu w Przedszkolu Miejskim nr 11

W tym roku szkolnym w Przedszkolu Miejskim nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” zwraca się szczególną uwagę na sprawność ruchową dzieci oraz zdrowy styl odżywiania. Każdego dnia przedszkolaki uczestniczyły w ćwiczeniach fizycznych prowadzonych przez nauczycielki grup przedszkolnych.

czytaj więcej

Wydarzenia

50 parkrunowa Jany

71. parkrunowe spotkanie już za nami. Jesienne chłody nie odstraszają stałych, prawie „etatowych” uczestników, a do tego, jak zawsze przychodzą nowi, którzy ze społecznością parkrunową  przeżywają „swój pierwszy raz”. W sobotę (18.11.2017) na 87 startujących było aż 11 debiutantów. Gościliśmy biegaczy z Polkowic i Głogowa, Do grona 50-ek trafiła hardcorowa Jana Gryta – kobieta z żelaza, której można pogratulować wytrwałości, siły i samozaparcia, nadmienić warto, że dla Jany parkrunowe soboty wiążą się z przyjazdem z Międzyzdrojów - rowerem!!!

czytaj więcej

Flota - Błękitni II Stargard 0-4 (0-0)

Prawo serii

Wynik meczu oczywiście tragiczny. Czy spodziewany? To już niech każdy oceni sam. Czy słuszny? Wygrana gości na pewno zasłużona, można jedynie polemizować z rozmiarami. Goście strzelili pierwsi, potem poszła seria. Flota musiała się odkryć, a miała zbyt mało atutów w przodzie. Nie zapominajmy, że Błękitni to nie jest prowincjonalny klub, tu grali zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem, niejeden grał już w II lidze, do tego jeszcze doświadczeni, starzy znajomi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim

29 października 2017 w Bornym Sulinowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Prawo startu w zawodach mieli zawodnicy z roczków 2007-2006. Nasz klub reprezentowało 12 osób. Nasi młodzi adepci dzielnie walczyli w dwóch konkurencjach: walka sportowa oraz dwubój sprawnościowy (wyskok dosiężny i przeskokówka).

czytaj więcej

Sport

Mateusz Niżejewski – Mistrz Świata w kickboxingu

W dniach 7-11 listopada w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata Seniorów w Kickboxingu. Biało-Czerwoni zdobyli 12 złotych medali. Jeden z nich, dla nas najważniejszy, przyjedzie do Świnoujścia. Reprezentujący ULKSW Pomorze Świnoujście w kategorii do 63 kg kick light Mateusz Niżejewski, zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata!

Mateusz Niżejewsk

czytaj więcej

Wydarzenia

Już na najbliższą niedzielę IX Bieg Pawła

W niedzielę 19. listopada przeprowadzona zostanie IX edycja Biegu Pawła. Zapisy od 11.00, start o 12.00 na Górze Słowiańskiej w worku za strzelnicą. 12 kilometrowa trasa wiedzie do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na Górę Słowiańską.

czytaj więcej

Zorza Dobrzany - Flota 1-3 (0-0)

Zimno w powietrzu, gorąco na boisku

Wygraliśmy w Dobrzanach i dopisaliśmy sobie 3 punkty. Nie wystarczyło to do powrotu na drugie miejsce, ale do wicelidera wciąż tracimy tylko jeden punkt, za to oddech rywali jest w tej chwili nieodczuwalny. Najbliższy zespół za plecami jest już odległy o 7 punktów. To jest najważniejsze.

czytaj więcej

Piłka nożna

Już 50 zawodników Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” trafiło do młodzieżowych i seniorskich Reprezentacji Polski

Ruszyły rozgrywki XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Młodzi piłkarze i piłkarki powalczą nie tylko o występ w finale na stadionie PGE Narodowym, ale także postawią pierwszy, znaczący krok w kierunku gry w biało-czerwonej koszulce. Już 50 zawodników i zawodniczek trafiło z Turnieju do Reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych. Również w zachodniopomorskim rozpoczęła się kolejna edycja dziecięcych zmagań.

czytaj więcej

Wydarzenia

70. parkrun – Bieg Niepodległości

W najbliższą sobotę 11 listopada 2017 roku o godz. 8.45 Zespół parkrun Świnoujście zaprasza na Bieg Niepodległościowy na dystansie 5 km. Start godz. 9.00 Park Zdrojowy (przy boisku sportowym od ul Chrobrego), a wcześniej rozgrzewka.

czytaj więcej

Wydarzenia

AP Baltica na Stadionie Narodowym

Niezapomniane przeżycia czekają młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej Baltica Świnoujście. Ponad 50 zawodników szkolonych na co dzień w tym klubie, uda się w piątek (10.11) do Warszawy, aby na stadionie PGE Narodowym wspierać reprezentację Polski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Tenisowe Święto Niepodległości

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza na Halowy Turniej Tenisa Ziemnego z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta. Turniej odbędzie się w dniach 10 - 12 listopada 2017 r. w Hali Tenisowej OSiR, ul. Matejki 17a.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zawodnicy 69. parkrun wesoło powitali poranek

84 zawodników w sobotę (04.11.2017) - potwierdziło tezę – „jak dobrze wstać, skoro świt”. Na przekór jesiennym smutkom, chorobom i innym nieprzewidzianym sytuacjom, bo przecież jest sobota jest parkrun. Już 69 razy witano biegowo sobotnie poranki w parku. Było gwarno, wesoło i szczekliwie, jak zawsze czworonożni przyjaciele nie omieszkali głośno przypomnieć o swojej obecności. W biegowej stawce przeważały kobiety (być może są bardziej zdyscyplinowane, zdeterminowane, zabiegane…).

czytaj więcej

Piłka nożna

Remisowy weekend AP Baltica

Miniona sobota z udziałem AP Baltica przyniosła jak zwykle wiele piłkarskich emocji.
Drużyna Młodzików AP Baltica gościła na syntetycznym boisku OSiR w Świnoujściu Iskrę Golczewo. Od początku spotkania nasza drużyna wyraźnie dominowała, tworząc wiele wyśmienitych sytuacji bramkowych. Pod koniec meczu, przy prowadzeniu 3:1 nasza drużyna 2-krotnie dała się zaskoczyć i spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

czytaj więcej

Flota - Dąb Dębno 5-2 (2-1)

Staniszewski jak piła tarczowa

Wystarczy spojrzeć na nagłówek, by nie mieć wątpliwości, kto był głównym aktorem tego meczu. Damian Staniszewski wykonał pięć ostrych cięć, dzięki czemu już teraz wie, że rundę jesienną zakończy ze skutecznością powyżej bramki na mecz

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica gospodarzem rozgrywek ZZPN

Już dziś AP Baltica zaprasza kibiców na kolejne mecze w ramach rozgrywek ligowych ZZPN. W sobotę (04.11) na boisku (syntetycznym) stadionu OSiR przy ul. Matejki 17a w Świnoujściu, o godzinie 10:00 piłkarze AP Baltica rozpoczną zmagania w ramach Terenowej Ligii Młodzików ZZPN.

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR zaprasza na turniej piłkarski

Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" serdecznie zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Drużyn Amatorskich o Puchar Dyrektora OSiR z okazji 99 rocznicy odzyskania Niepodległości. Turniej odbędzie się w niedzielę 5 listopada 2017 r. od godz. 11.00 na Stadionie Miejskim OSiR „Wyspiarz”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolorowy od liści 68. parkrun

Kolejny jesienny sobotni poranek przywitał biegowo 57 parkrunowych zawodników. Po kolorowym od liści choć pochmurnym parku po raz pierwszy zmierzyło się z pięciokilometrowym dystansem ośmiu biegaczy. Dziesięciu biegających poprawiło swój wynik ustanawiając własny rekord życiowy. Jedną szóstą biegaczy stanowiła grupa juniorów i należą się im jak największe słowa uznania za męstwo porannego wstawania i siłę do pokonania trasy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Eliminacje do turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”

W tym tygodniu w Świnoujściu na boisku OSiR odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej dzieci „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. W 3 kategoriach wiekowych chłopców tylko najstarsza do lat 12 cieszyła się powodzeniem uczestników, ponieważ w turnieju wzięło udział 5 drużyn. Po bardzo emocjonujących meczach pierwsze miejsce zajęła drużyna "Czwórka" z SP 4, która stosunkiem bramek wyprzedziła w tabeli Akademię Piłkarską Reissa. 3 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 9, a dalej druga drużyna z "dziewiątki" oraz SP 1.

czytaj więcej

Wydarzenia

„15” Złotej Jesieni

Tradycyjnie już bieg „15” Złotej Jesieni odbył się (w niedzielne południe 22 października) w warunkach niemal w pełni złotojesiennych - dość ciepło, niemal słonecznie, bezchmurnie i w otoczeniu żółtoczerwonych barw drzew i krzewów. Trasa wiodła wokół Jeziora Wolgastsee i liczyła 15 km – 4 okrążenia po 3.750 m.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia