Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Ruszyły zawody w ramach „Czwartków Lekkoatletycznych”

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” organizator zawodów w ramach „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych” otworzył ich rundę wiosenną. W zawodach w dniu 17 kwietnia 2019 r., wzięło udział 75 zawodników z 6 świnoujskich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP 4, SP 6, STSG, LOGOS.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zarezerwujcie czas na kibicowanie lekkoatletom

18 maja 2018 r. o godzinie 15.00 na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbędzie się po raz drugi Otwarty Miting Lekkoatletyczny „Wyspiarza”, zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” Świnoujście. Są to zawody rangi klasy pierwszej, które umożliwiają zawodnikom uzyskanie minimum kwalifikacyjnego do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz do Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach wystartuje wielu aktualnych medalistów Mistrzostw Polski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Maraton Świnoujście - Wolgast. Ruszyły zapisy

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 40 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 29 Półmaratonu Wolgast oraz 4 Sztafety Świnoujście – Wolgast wraz z Usedom – Marathon e.V Wolgast, uprzejmie informuje, że tegoroczny maraton odbędzie się 7 września 2019 r.

czytaj więcej

Piłka nożna

Udane Turnieje Orlika AP Baltica Świnoujście

W sobotę (13.04), Akademia Piłkarska Baltica Świnoujście, udanie rozpoczęła rozgrywki ZZPN Orlika Starszego (E1) w Kamieniu Pomorskim. Rodzice naszych młodych piłkarzy mogli podziwiać w tym dniu wspaniałą grę, a także wiele pięknych bramek zdobytych przez naszych podopiecznych. W rywalizacji udział wzięły oprócz naszej drużyny: Jantar Dziwnów, Fala Międzyzdroje i AP Gryf Kamień Pomorski.

czytaj więcej

Flota - Zorza Dobrzany 3-0 (1-0)

Spokojne 3-0

Sztab szkoleniowy Zorzy czytał chyba relacje z ostatnich meczów Floty, bowiem goście bardzo chcieli na początku meczu strzelić bramkę. Tym razem jednak się nie udało; obrona Floty była czujna, goście nie byli skuteczni w ataku, ale o wiele bardziej to ostatnie dotyczy gospodarzy.

czytaj więcej

Piłka nożna

Wielka przemiana w Policach

W sobotę, w Policach odbył się mecz ligowy w ramach 5 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, w którym Akademia Baltica Świnoujście zmierzyła się z miejscowym Chemikiem. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne pięćdziesiątki tym razem na 145. parkrunie

Druga sobota kwietnia gościła w świnoujskim Parku Zdrojowym uczestników - 145. edycji parkrun. Był to bieg szczególny dla organizatorów, ponieważ gościliśmy dzisiaj Jakuba FEDOROWICZA – inicjatora i koordynatora parkrun Polska, dla którego był to pierwszy, ale miejmy nadzieję, że nie ostatni bieg w naszym mieście (i ponoć mu się podobało}. Dodatkowo dzisiejszy bieg był wyjątkowy dla naszego kolegi z niemieckiej części naszej wyspy - Andre LUBITZ, który ma już za sobą 50 biegów w świnoujskiej lokalizacji parkrun – gratulujemy.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 14.04.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 26,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GARZ - J. KREBSEE - J. CZARNE SERCE - J. WOLGAST - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ruszają Czwartki Lekkoatletyczne

Już za tydzień, w środę 17 kwietnia 2019, rozpocznie się wiosenna Edycja Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody przeznaczone są dla dzieci ze Szkół Podstawowych, odbywać się będą na Stadionie Lekkoatletycznym w Świnoujściu ul. Matejki 22  od godz. 16:00.

czytaj więcej

Wydydarzenia

Mistrzowie Aikido odwiedzili Świnoujście

W sobotę w świnoujskim Klubie Aikido Cuore odbył się inauguracyjny straż aikido w ramach Zrzeszenia Klubów Aikido Polska. Zajęcia prowadzili mistrzowie aikido stylu Kobayashi Ryu - Arkadiusz Jadczak 5 dan, główny instruktor Klubu Aikido Taiso prowadzący zajęcia w Szczecinie, Goleniowie i Gorzowie oraz Bartosz Ciechanowicz, 4 dan, autor najnowszych publikacji o tematyce aikido "Elementarz Aikido", "Bokken" oraz "Kij w aikido", główny instruktor Pomorskiej Akademii Aikido prowadzący zajęcia w Kołobrzegu i Koszalinie.

czytaj więcej

Osadnik Myślibórz - Flota 1-2 (1-2)

Klątwa pierwszej minuty

Drużyna Floty ma ewidentnie jakiś problem z koncentracją po wyjściu z szatni. W ostatnich dwóch meczach ligowych już pierwsza akcja meczu kończyła się bramką dla przeciwnika i co gorsza nie jest to wynik jakiejś koronkowej kombinacji. W międzyczasie był mecz pucharowy z Kluczevią i tam również w 2 i 3 minucie rywale stworzyli dwie stuprocentowe okazje, których na szczęście nie wykorzystali. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Błękitno-niebieski 144. parkrun

144. parkrun przebiegał dzisiaj pod znakiem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, dlatego spora grupa biorąca udział w dzisiejszym evencie była odziana w niebieskie części garderoby na znak solidaryzowania się z osobami autystycznymi. Pogoda rozpieszczała i przyciągnęła ponad 90 osób (dokładnie 92) chętnych pokonać pięciokilometrową trasę po alejkach jakże urokliwego o tej porze Parku Zdrojowego.

czytaj więcej

Piłka nożna

Wysoka wygrana Prawobrzeża

Piłkarze Prawobrzeża pewnym krokiem idą w kierunku awansu. W sobotę nasza drużyna wygrała 1:5 w Stepnicy z tamtejszym Zalewem. Już w 2 minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Kożyb. Jednak chwila nie uwagi i zawodnik Zalewu wyrówał pięknym strzałem w samo okienko. W 30 minucie padłabramka której strzelcem był Rafał Szmaja.

czytaj więcej

Flota - Kluczevia Stargard 2-2 (0-1) k. 4-3

Skok przez zamykające się wrota

O ile puentą do sobotniego meczu przeciwko Stali może być "gra się od pierwszej minuty", tak dzisiejszy mecz z Kluczevią można podsumować "gra się do ostatniej minuty". Po 91 minutach Kluczevia prowadziła 2-1 i widać było zamykające się drzwi z napisem "ćwierćfinał" i wtedy to susem niczym z filmu "Ścigany" nasz zespół przeskoczył je. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 7.04.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 27,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE – KORSWANDT – GOTHEN – SACKKANAL - BANSIN – ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejne zwycięstwo Prawobrzeża. Baraże coraz bliżej

Ciężki mecz juz za Nami. W 3 kolejce rundy wiosennej UKS Prawobrzeże Świnoujście wygrało wynikiem 5:3 (4:0) z Sarmatą Dobra. W pierwszej połowie mieliśmy dużą przewagę, lecz zawodnicy z Sarmaty walczyli do samego końca. Po 3 kolejce pozostajemy na fotelu lidera z 9 punktami przewagi!

czytaj więcej

Flota - Stal Szczecin 1-2 (1-1)

Zwyciężyła ruchliwość

Na pewno nie tak sobie to wyobrażaliśmy, a już na pewno debiutujący w bramce Floty Wojciech Zimecki nie spodziewał się, że już w pierwszej minucie wyjmie piłkę z bramki zanim zdąży ją dotknąć. Jednak golkiper jest tu bez winy, zdecydowanie zaspała obrona, która pozwoliła na - prawdopodobnie ćwiczone na treningach - zagranie piętką na lewe skrzydło do Wiśniewskiego, który miał tak dużo swobody, że nie mógł tego nie wykorzystać. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia