Wtorek, 14 sierpnia 2018r.

Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

Czas wyłonić największe piłkarskie talenty w województwie zachodniopomorskim

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 11-13 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo w Finale Ogólnopolskim w Warszawie i staną przed szansą zagrania na stadionie PGE Narodowym.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rowerowy weekend ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 15.04.2018 r. na wycieczkę rowerową o długości 27 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - KORSWANDT – GOTHEN – SACKKANAL - BANSIN - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Niebieski 91. parkrun przywitał biegaczy słońcem

W końcu to już wiosna i pozostaje tylko mieć nadzieję, że śnieg i mróz już nie zagości. W sobotę (07.04.2018) było naprawdę niebiesko, poczynając od błękitu nieba poprzez niebieskie kurtki, koszulki, buty, czapki aż po niebieskie balony (dmuchane przez chętnych biegaczy i wolontariuszy) i piękne niebieskie wstążeczki, które pieczołowicie cięła i zawiązywała Ania Górska. Uczestnicy parkrun solidaryzowali się  się z chorymi na autyzm i było niebiesko, że hej.

czytaj więcej

Stal Szczecin - Flota 0-3 (0-1)

Rozhartowali Stal i przechylili szalę dwumeczu

Piłkarze Floty w pełni zrewanżowali się Stali za jesienną porażkę w Świnoujściu, a nawet z nawiązką, bowiem w odróżnieniu od rywala zachowali dziś czyste konto po stronie strat. Wynik, w tym jego rozmiar, jest w pełni zasłużony.

czytaj więcej

Piłka nożna

Akademia Baltica Świnoujście w rozgrywkach ZZPN 2017/2018

W najbliższy weekend piłkarze AP Baltica rozegrają pierwsze mecze i turnieje ligowe w rozgrywkach ZZPN rundy wiosennej sezonu 2017/2018. W sobotę (07.04) o godz. 10.00 na syntetycznym boisku OSiR przy ul. Matejki w Świnoujściu drużyna Orlików (2007/08) Akademii Baltica rywalizować będzie z drużynami: Jantar Dziwów, Fala Międzyzdroje, Flota Świnoujście, Vineta Wolin.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do Kamminke

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 2018.04.08 r. na wycieczkę rowerową o długości 26 km, podczas której rowerami przejedziemy trasę przez Kamminke i dookoła lotniska „Heringsdorf”.

czytaj więcej

Wydarzenia

Mazurki, babeczki, jajeczka i …. biegacze

Podczas niewielkiego jubileuszowego, bo dziewięćdziesiątego biegu parkrunowego w Wielką Sobotę była okazja nie tylko do stracenia nieco kalorii ale i do solidnego poczęstunku z akcentami świątecznymi. Biegacze, sympatycy i organizatorzy zadbali o wielkanocny koszyczek napełniony słodkościami i jak zwykle o pyszną herbatę.

czytaj więcej

Flota - Wicher Brojce 5-0 (2-0)

Wicher wywiany

Jeśli coś dziś przypominało czerwcowy mecz Floty z Wichrem, to chyba tylko stroje piłkarzy Wichra, bo nawet Flota grała w innych i boisko też było nie to. Goście przyjechali w jedenastu, z prezesem w roli rezerwowego i od pierwszej minuty już przegrywali. Na dodatek w 35 minucie boisko opuścił najlepszy strzelec Wichra Marcin Kocur, a w 60 czerwoną kartkę otrzymał grający trener gości Marcin Kańczucki. W tej sytuacji wynik 5-0 nie może dziwić, a gościom należą się brawa za podjęcie walki, mimo tak niekorzystnych okoliczności. Gloria victis.

czytaj więcej

Sport

Ostatni dzień AP Baltica w Lloret De Mar

Ostatni dzień AP Baltica w Hiszpanii upłynął pod znakiem sportu, integracji i rozrywki. Na porannym treningu Trenerzy zorganizowali konkurs umiejętności technicznych o tytuł Turbo-Drużyny obozu. Wystartowało 14 drużyn 3-osobowych wyłonionych w drodze losowania spomiędzy wszystkich uczestników obozu.

czytaj więcej

Sport

Hiszpański klimat sprzyja piłkarzom AP Baltica

Ostatnie dni pobytu AP Baltica w hiszpańskim z Lloret De Mar miały urozmaicony charakter i obfitowały w wiele różnorodnych zajęć. W niedzielę Zawodnicy Akademii 2-krotnie brali udział w treningach piłkarskich na głównym stadionie w Lloret De Mar, pomiędzy którymi odbywały się zajęcia na basenie, a także nauka języka angielskiego ukierunkowana na słownictwo sportowe.

czytaj więcej

Wydarzenia

Słoneczny 89. pakrun

Chyba już wszyscy mieli dosyć niekończących się szaroburych dni, wiatru, ziąbu i wszelkiego rodzaju opadów. Teraz uroczyście ogłaszamy: Przyszła wiosna i to nie tylko ta kalendarzowa, ale pogodowa, świnoujska! A wraz z wiosną, aż 71 osób zwabionych długo wyczekiwanym słońcem i ciepłem pojawiło się w parku, aby rozpocząć weekendowy poranek. Teraz zdecydowanie więcej czasu będzie można spędzać na parkrunowych pogaduchach a kostniejące z zimna ręce i nogi, drętwiejące i siniejące z zimna usta przechodzą do historii, wszak wiosna ciepłem stoi.

czytaj więcej

Arkonia Szczecin - Flota 1-1 (0-1)

Stracone punkty, stracone złudzenia?

Gospodarze rozpoczęli ten mecz bardzo przestraszeni i prosiło się, aby to wykorzystać. W 9 minucie Trafalski, a w 12 Helt, z bliska nie trafili do bramki. Ten drugi zrehabilitował się jednak dwie minuty później wykorzystując przytomne podanie Bursy i Flota objęła prowadzenie, które utrzymała do przerwy. Okazje/próby przed przerwą mieli jeszcze Helt, Harkot, Staniszewski i Bursa. Arkonia w pierwszej połowie realnie nie zagroziła bramce Floty ani razu.

czytaj więcej

Sport

AP Baltica na Camp Nou

Niesamowitych wrażeń dostarczył młodym piłkarzom Akademii Baltica kolejny dzień spędzony na obozie w hiszpańskim Lloret De Mar. W tym dniu bowiem organizatorzy wyjazdu, czyli Stowarzyszenie MasterCamps zorganizowało wycieczkę do Barcelony.

czytaj więcej

Sport

AP Baltica w Hiszpanii. Dzień 2

W swoim drugim dniu pobytu w hiszpańskim miasteczku Lloret De Mar zespoły AP Baltica czekało nie lada wyzwanie. Nasze drużyny zmierzyły się z filialnymi zespołami renomowanego hiszpańskiego zespołu ESPANYOL BARCELONA. Rywalizacja polsko-hiszpańska wzbudziła spore zainteresowanie miejscowych kibiców, którzy oglądali mecze i żywiołowo reagowali na boiskowe wydarzenia. My mogliśmy za to liczyć na doping małej grupy kibiców-turystów z Polski.

czytaj więcej

Sport

AP Baltica Świnoujście w Hiszpanii

W czwartkowe przedpołudnie (22.03) młodzi piłkarze AP Baltica Świnoujście wraz ze sztabem trenerskim dotarli do Lloret De Mar w Hiszpanii, gdzie przebywać będą na tygodniowym obozie edukacyjno-sportowo-integracyjnym.

czytaj więcej

Wydarzenia

II miejsce w Greifswaldzie

17-go marca w Greifswaldzie odbył się turniej taekwondo olimpijskiego - Starter Cup. Zawodnicy z klubu U.L.K.S.W. Pomorze wywalczyli 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej na 15 startujących ekip. Dla wielu zawodników były to pierwsze starty.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrunowe przywitanie wiosny

Parafrazując piosenkę Skaldów, można byłoby zaśpiewać w sobotni poranek (17.03) „Wiosna – silniejszy wieje wiatr”. Choć do tej astronomicznej wiosny jeszcze kilka dni, to w Parku Zdrojowym, za sprawą uczestników 88. edycji parkrun Świnoujście, zapanowała ona już w sobotę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia