Sobota, 20 stycznia 2018r.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Flota - Iskra Golczewo 6-4 (4-1)

10 bramek na starcie zapowiedzią dużych emocji

Na pewno nie będą narzekać ci, którzy na ten mecz przyszli. Zwycięstwo gospodarzy i dużo bramek, to jest to, co kibice lubią najbardziej. Może tylko adrenaliny nie było zbyt dużo, bo mimo iż końcowy wynik nie jest wysoki, to jednak ręka na pulsie była przez cały mecz i zwycięstwo zagrożone nie było ani przez moment.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do Peenemünde

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska dniu 20.08.2017 r. organizuje wycieczkę rowerową by poznać urokliwe tereny wyspy Uznam, a w szczególności okolic PEENEMÜNDE i cieśniny Peene (Pianau).

czytaj więcej

Pionier Żarnowo - Flota 0-6 (0-5)

Ostatni sparing na spokojnie

Tak jak w meczu z Janatrem Dziwnów, tak i w niedzielę Flota wygrała strzelając rywalowi sześć bramek, imponując skutecznością do przerwy. Zabrakło najbardziej rutynowanych zawodników jak Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski, Przemysław Rygielski, czy Michał Nowak.

Tak jak we wczorajszym meczu z Janatrem Dziwnów, tak i dziś Flota wygrała strzelając rywalowi sześć bramek, imponując skutecznością do przerwy. W dzisiejszym meczu zabrakło najbardziej rutynowanych zawodników jak Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski, Przemysław Rygielski, czy Michał Nowak.

czytaj więcej

Flota - Jantar Dziwnów 6-1 (6-0)

Pierwsza połowa po maśle, druga po grudzie

Pierwsza połowa to marzenie. Nasi zawodnicy wystąpili w roli profesorów i skutecznie wybijai gościom sny o potędze. Właściwie, to mało kto rozumiał co się dzieje. Przecież z Jantarem spotykaliśmy się w A klasie i wtedy, aczkolwiek oba mecze przegrał, to jednak stawiał zacięty opór. Teraz nasi zawodnicy rozkładali dziwnowian na czynniki pierwsze, praktycznie jak chcieli.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bańkowo - mydlany parkrun

W sobotę (11.08.2107) 57. parkrun okazał wyjątkowy… „bańkowo-mydlany”, pełen radości, kolorów i dobrej zabawy. Pogodę, biegacze specjalnie zamówili na ten dzień, było, bezdeszczowo i w miarę ciepło. Radosna atmosfera emanowała od wszystkich, uczestnikom przyświecało hasło: jest parkrun jest super zabawa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwszy bieg przy blasku księżyca – Nocna 9

Tym razem biegacze będą zmagać się z kilometrami wieczorną porą. Biegacze Świnoujście zapraszają na bieg przy blasku księżyca - alejkami Parku Zdrojowego na dystansie 9 km w najbliższy poniedziałek (14.08.2017) o godz. 21.00.

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica rozpoczyna treningi

Już dzisiaj, w poniedziałek 7 sierpnia, rozpoczynają się treningi AP Baltica Świnoujście. Z myślą o młodych piłkarzach Akademia dokonała reorganizacji grup treningowych. Wszystko to z uwagi na realizację programu rozwoju sportowego Akademii i jej Zawodników, którego celem jest zapewnienie optymalnych warunków uczestnictwa w organizowanych treningach.

czytaj więcej

Flota - Old Boys Świnoujście 9-2 (4-0)

Gra kontrolna i integracyjna

To był mecz integracyjny. Obecna drużyna Floty spotkała się dziś ze swoimi poprzednikami (choć raczej trudno zaliczyć do nich np. Patryka Harkota). Wiadomo, że u old-bojów sił już nie te, więc siłą rzeczy zmiany musiały być dokonywane inaczej (zawodnik zmęczony wracał na boisko po krótkim odpoczynku), ale na pewno mieli coś do przekazania młodszym kolegom z doświadczeń nabytych w przeszłości. Stąd też proszę wybaczyć, że poza opisem bramek skoncentruje się bardziej na wyczynach weteranów niż nie wykorzystanych okazjach piątoligowców.

czytaj więcej

Wydarzenia

56. parkrun pierwsza kobieta

Nadeszło w końcu wytęsknione, upragnione i tak długo wyczekiwane lato. Spragnieni słońca, ciepła i normalności , po lipcowych chłodach i deszczu, biegacze radośnie przybyli w sobotę (05.08.2017) do Parku. Wszyscy bawili się świetnie - 102 biegaczy i kijkarzy, 17 wolontariuszy oraz wielu, wielu kibiców mogło się przekonać, że „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego systematycznie.” 

czytaj więcej

Vineta Wolin - Flota 4-2 (3-1)

Za dużo błędów

Ten mecz nie musiał, a nawet nie powinien, być przegrany. Zdecydowała koszmarna beztroska i gapiostwo w grze defensywnej. Już w 2 minucie Adam Nagórski wykorzystał zagapienie obrońców i z ostrego kąta strzelił pierwszego gola. Wprawdzie w 5 minucie Skwara w dość trudnej pozycji posłał piłkę na górną siatkę, ale w 12 sam na sam ze Zdebem znalazł się Bakun i podwyższył na 2-0.

czytaj więcej

Kolarstwo

Jana Gryta w Tour De PoMorze

711,5 km na rowerze, tyle przejechała Jana Gryta reprezentująca "Uzdrowisko Świnoujście" S.A podczas II edycji Ultramaratonu Kolarskiego Tour De PoMorze, który odbył się w ostatni weekend.

czytaj więcej

Wydarzenia

55. parkrun - fizjoterapeuci wsparli biegaczy

Na parkrunie zawsze ciekawie, tym razem za sprawą obecności fizjoterapeutów z gabinetu Fizjo-Med Karol Śliwiński. Specjaliści fizjoterapii przekazywali cenną wiedzę na temat rozgrzewki, rozciągania oraz dolegliwości, z którymi biegacze czasami się zmagają. Po dotarciu na metę uczestnicy mogli skorzystać z porady i masażu wykonanego przez zespół fizjoterapeutów.

czytaj więcej

Flota - Gryf Kamień Pomorski 2-2 (0-2)

Przyjazny remis, ale po walce

Ogólnie mecz wyglądał fajnie. Zawodnicy zgłodnieni grania łapczywie rzucili się na piłkę i obejrzeliśmy całkiem ciekawy mecz z licznymi spięciami pod obydwiema bramkami, choć bywały też i chwilowe zastoje, a może po prostu uważniejsza i agresywniejsza gra obrońców.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami po Uznamie

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska w dniu 30.07.2017 r. organizuje wycieczkę rowerową dla wszystkich chętnych by mogli poznać urokliwe tereny wyspy Uznam a w szczególności Półwysep Lieper i jego urokliwe miejsca takie jak Liepe, Warthe, Quilitz , Rankwitz czy wał przeciwpowodziowy na krańcu półwyspu.

czytaj więcej

54. parkrun

Blisko setka zawodników na mecie

Chociaż w tym roku pogoda nie rozpieszcza, sobotni (22.07.2017) poranek w Parku Zdrojowym okazał się słoneczny, z nieco mniejszą niż zwykle ilością komarów. W tak sprzyjających okolicznościach odbyła się 54. edycja parkrun Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do naszych sąsiadów

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska w dniu 23.07.2017 r. organizuje wycieczka rowerową dla wszystkich chętnych by mogli przekonać się czy taka forma rekreacji jest dla nich odpowiednia, poznać urokliwe tereny wyspy Uznam oraz spędzić miło czas przy grillu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rekordy na jubileuszowym parkrunie

Pogoda zamówiona, goście zaproszeni, wszystko przygotowane, biegacze i „kijkarze” w pełnej gotowości i… . można zaczynać. 15. lipca 2017 roku przeszedł oficjalnie i z pompą do historii. Nasze urodziny były naprawdę wspaniałe - tylu uczestników nie mieliśmy jeszcze nigdy – 22 wolontariuszy przygotowało całą imprezę, 145 osób pokonało 5 kilometrowy dystans, a do tego tłum kibiców i jak zawsze nasze urocze psiaki.

czytaj więcej

Zaproszenie na biegi parkrun

Jubileuszowe bicie rekordu frekwencji

W sobotę, 15 lipca czeka nas wyjątkowe spotkanie biegowe. Biegi parkrun obchodzą swoje pierwsze urodziny, dlatego parkrunowi biegacze chcą w sposób szczególny uczcić ten dzień. Pojawił się  pomysł ustanowienia rekordu uczestników. Dodajmy, że dotychczasowa najwyższa frekwencja to 120 osób. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Znamy terminarz rozgrywek Floty

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarze wszystkich podlegających mu szczebli rozgrywkowych. W nadchodzącym sezonie zupełnie nowymi dla nas rywalami będą tylko beniaminkowie z grupy południowej: Biali Sądów i Ogniwo Babinek. Z pozostałymi klubami jakiś tam kontakt w przeszłości już był, a będzie też trochę starych znajomych, dobrze nam znanych z III i IV ligi bądź Pucharu Polski, także i klubów o dość zacnych szyldach.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia