Piątek, 22 września 2017r.

Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Piłka nożna

Aktywny Weekend Akademii Piłkarskiej Baltica

W niedzielę (14 maja) Akademia Piłkarska Baltica ze Świnoujścia wzięła udział w rozgrywkach ZZPN Terenowej Ligii Żaka (rocznik 2008). Tym razem organizatorem była drużyna Orła Mrzeżyno, a rozgrywki miały miejsce w Trzebiatowie. Drużyna ze Świnoujścia osiągnęła bardzo dobre wyniki wygrywając wszystkie mecze i tylko raz remisując.

czytaj więcej

Wydarzenia

44 biegi parkrun na 44 wyspach

44. parkrun (13.05.2017) na 44 wyspach przeszedł do historii. Tym razem pobiegło 86 osób z czego 10 po raz pierwszy. Swój pierwszy raz mieli też nasi wolontariusze: Piotr Walkowiak (maratończyk i triatlonista) przeprowadził rozgrzewkę tak skutecznie, że sam przybiegł w pierwszej dziesiątce oraz Waldek Szczęsny, który zadebiutował w zadaniu „rower bezpieczeństwa” (dla niego jednak był to już ogólnie 26 wolontariat). Warunki pogodowe sprzyjały ustanawianiu rekordów, aż 18 osób poprawiło swoje poprzednie wyniki.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi piłkarze walczą w Netto Mini Mundialu 2017

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią trwa właśnie piłkarski turniej drużyn szkół podstawowych Netto Mini Mundial 2017. Dwie najlepsze drużyny będą reprezentowały nasze miasto podczas finału w Szczecinie, który odbędzie się na początku czerwca.

czytaj więcej

Wydarzenia

Polska Ekstraklasa Żeglarska rusza w najbliższy weekend!

13 i 14 maja w Sopocie odbędzie się inauguracyjna, pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Na starcie pojawi się 12 załóg, a wśród nich nie zabraknie debiutantów. Kto tym razem zostanie Klubowym Mistrzem Polski? Sezon 2017 zapowiada się niezwykle emocjonująco, a dodatkową atrakcją będzie możliwość śledzenia rywalizacji poprzez oprogramowanie SAP Sailing Analytics.

czytaj więcej

Wydarzenia

OSiR zaprasza na Biegi Majowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” serdecznie zaprasza na IV Polsko-Niemieckie Biegi Majowe, które odbędą się już w najbliższą niedzielę 14 maja.

czytaj więcej

Flota - Mewa Resko 1-0 (1-0)

Pierwsze 1-0 Morskiego Klubu Sportowego

To nieprawdopodobne, ale przez prawie dwa lata istnienia Morskiego Klubu Sportowego, jego pierwszy zespół nie wygrał ani razu 1-0. Jeśli w meczach o stawkę strzelał jedną bramkę - przegrywał. Tak było w poprzednim sezonie w Międzyzdrojach (1-2 z Falą) oraz w spotkaniach o Puchar Polski (1-2 z Gryfem Kamień i 1-5 z Vinetą Wolin). W sobotę po raz pierwszy Flota wygrała strzelając jedną bramkę. Powiało więc I ligą.

czytaj więcej

Wydarzenia

Młode talenty na parkrunie

Stało się już zwyczajem, że na parkrunowych biegach co chwila pojawiają się młode talenty. Do grona superszybkich juniorów – Klaudyny Małocha i Tomka Ucińskiego dołączyła - Amelka Jaworska, która linię mety przekroczyła jako druga wśród pań, z czasem 24:04.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pójdą bez względu na pogodę!

Miejski Dom Kultury oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Świnoujściu zapraszają na V Międzynarodowy Marsz Nordic Walking studentów UTW, który odbędzie się 6 maja 2017 na plaży w Świnoujściu. Start o godz: 11.00.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sześćdziesięciolecie na sportowo

Tak, jak zapowiadaliśmy, dziś odbyły się obchodzy 60 rocznicy powstania Floty. Już od wczesnych godzin rannych trwała gorączkowa krzątanina i dopinanie wszystkiego na ostatni guzik.

czytaj więcej

Wydarzenia

Udany występ w Pucharze Polski w taekwondo olimpijskim

W dniach 21-22 kwietnia br. w jarocińskiej hali OSIRu odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim. Prawo startu mieli w niej młodzicy (10-11 lat), kadeci (12-14 lat), juniorzy (15-17 lat). ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowało 13 zawodników i zawodniczek pod opieką Bernarda Markiewicza i Sławomira Błażejczyka.

czytaj więcej

Wydarzenia

MKL Maraton rozpoczyna sezon z medalami!

Rewelacyjne rozpoczęcie sezonu dla zawodniczek MKL Maraton, podopiecznych trenera Jerzego Łapińskiego. Wszystkie startujące we wczorajszych Mistrzostwach Województwa UKS i MKS w Złocieńcu, zdobyły medale!

czytaj więcej

Wydarzenia

„Fajne Babki” na parkrunie

Każdy kto dzisiaj zrezygnował z parkrunowego biegania ma co żałować. Na uczestników po biegu czekała słodka niespodzianka od cukierni „Fajne Babki”, a biegową rozgrzewkę poprowadził trener MKL „Maraton” Janusz Walkowiak.

czytaj więcej

Sport

Kolejni Piłkarze AP Baltica w Kadrze

Po raz kolejny w tym roku ogromne wyróżnienie spotkało Akademie Piłkarską Baltica. Po powołaniu 3 młodych piłkarzy ze Świnoujskiej Akademii do Reprezentacji ZZPN w roczniku 2004, 3 kolejnych Zawodników AP Baltica zostało powołanych na Zgrupowanie Kadry ZZPN,  tym razem w roczniku 2005

czytaj więcej

Wydarzenia

PAULHURT mistrzem II Ligi

W tym tygodniu zakończyły się rozgrywki w II lidze Rekreacyjnej Ligi Siatkówki prowadzonej przez OSiR „Wyspiarz”. W poniedziałek 24 kwietnia w rewanżowym spotkaniu finału „play off” – zespół PAULHURT po raz drugi pokonał BALTIC HOME i zasłużenie został Mistrzem II ligi.

czytaj więcej

Wydarzenia

Turniej majowy z okazji 60-cio lecia Klubu FLOTA Świnoujście

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować wszystkich mieszkańców Świnoujścia jak i przebywających w naszym mieście turystów, że w najbliższy poniedziałek tj.  (01.05.2017 r.) w godzinach 10:00 - 14:00, na głównej murawie boiska trawiastego OSiR przy ul. Matejki 22, odbędzie się turniej zorganizowany przez Morski Klub Sportowy FLOTA Świnoujście w kategoriach wiekowych: turniej MŁODZIKÓW (dzieci do lat 9-ciu), zespoły 10-cio osobowe (1+5) oraz turniej TRAMPKARZY (dzieci do lat 13-tu), zespoły 10-cio osobowe (1+5).

czytaj więcej

Wydarzenia

Polsko-niemieckie 3 mile morskie

Serdecznie zapraszamy na imprezę biegową „IV polsko-niemieckie biegi majowe” organizowaną przez OSiR „Wyspiarz” oraz Usedom Marathon Wolgast e.V. który odbędzie się 14 maja 2017 r. na plaży w Świnoujściu na dystansie 5556 m (Bieg na 3 Mile Morskie).

czytaj więcej

Flota - Zootechnik Kołbacz 4-0 (1-0)

Gdzie jest kierownik?

Mimo iż goście zjawili się długo przed meczem, do końca nie było wiadomo, czy się on odbędzie. Nikt nie wiedział bowiem, gdzie znajduje się kierownik drużyny z Kołbacza i sędziowie próżno czekali na skład i dokumenty. Ostatecznie obowiązki kierownika wziął na siebie trener i mecz się rozpoczął z kilkuminutowym jedynie opóźnieniem.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia