Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Dzień Mamy na 151. parkrunie

Sobotni poranek (26.05.2019) choć chmurny i niezbyt ciepły, oczywiście jak na maj przystało, przypędził do parku całkiem pokaźną grupę parkrunerów i parkrunerek, wśród których nie zabrakło mam. Co prawda niektóre z nich zeszły z trasy po pierwszym okrążeniu, ale najważniejsze, ze w ogóle przyszły.

czytaj więcej

Sport

Finał II edycji Świnoujskich „Czwartków Lekkoatletycznych”

Dnia 21 maja 2019 r. na terenie stadionu lekkoatletycznego odbył się finał czwartków lekkoatletycznych. Stadion zapełnił się młodymi zawodnikami z 6 świnoujskich szkół podstawowych. Dzieci z klas IV-VI wystartowały w jednej konkurencji biegowej na dystansie 60, 300, 600 dziewczęta, 1000 chłopcy lub w jednej konkurencji technicznej: skoku w dal, skoku wzwyż lub rzucie piłeczką palantową.

czytaj więcej

Wydarzenia

II Mitting Lekkoatletyczny „Wyspiarza” z udziałem medalistów Mistrzostw Polski

W sobotę, 18 maja 2019 r. Stadion Miejski w Świnoujściu zapełnił się miłośnikami lekkiej atletyki. Królowa sportu znów dostarczyła okazji do sportowej rywalizacji oraz znakomitej zabawy. Z udziałem zawodników z 23 klubów lekkoatletycznych województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego i mazowieckiego odbył się II Mityng Lekkoatletyczny „Wyspiarza” pod Patronatem Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej

Sport

Lekkoatletyka. Reprezentanci Świnoujścia w finale wojewódzkim

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 17 maja 2019 r. zorganizował na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Matejki 22 Mistrzostwa Miasta Świnoujście w indywidualnych zawodach  lekkoatletycznych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2003-2005. Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników w konkurencjach lekkoatletycznych w kategorii dziewcząt i chłopców, którzy reprezentować będą nasze miasto w finale wojewódzkim.

czytaj więcej

Piłka nożna

Weekendowe rozgrywki AP Baltica

W sobotę (18.05), Akademia Piłkarska Baltica Świnoujście, była gospodarzem turnieju w ramach Terenowej Ligii Żaka. Od godz. 11:00, na obiekcie sportowym przy ul. Białoruskiej drużyny: AP Gryf Kamień Pomorski I i II, Vineta Wolin, Fala Międzyzdroje oraz 2 zespoły AP Baltica rozgrywały emocjonujące pojedynki.

czytaj więcej

Jeziorak Szczecin - Flota 0-0

IV liga już jest nasza!

Ten dokument już dawno był wypisany, ale brakowało na nim najważniejszej pieczęci. Wczoraj została ona nieodwołalnie przystawiona. Remisem na Osiedlu Kasztanowym w Szczecinie drużyna nasza zagwarantowała sobie awans do IV ligi, bez względu na wyniki meczów, które zostały do rozegrania. 

czytaj więcej

Wydarzenia

150. parkrun z medalami

Mówili będzie lało, straszyli będą burze, wysyłali alerty pogodowe… a poranek był słoneczny, ciepły i naprawdę aż chciało się wstawać. Po wyjątkowo zimnych pierwszych dwóch tygodniach maja zrobiło się bardzo przyjemnie. Rozbuchała się zieleń, rozśpiewały się ptaki, wszystko wokół kwitnie i park wygląda przepięknie!

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica przegrywa z Arkonią

W sobotę (18.05), drużyna Trampkarzy Akademii Baltica rozegrała w Szczecinie mecz 9 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy z miejscową Arkonią. Osłabiony brakiem kilku podstawowych zawodników Zespół Baltici, rozpoczął mecz w najgorszy możliwy sposób, tracąc bramkę już w 30 sekundzie.

czytaj więcej

Kickboxing

Mateusz Niżejewski wystartuje na Węgrzech

W najbliższy weekend 16-19 maja w Budapeszcie odbędzie się kolejny 25 Puchar Świata w Kickboxingu, na którym oczywiście nie mogło zabraknąć zawodnika ze Świnoujścia. Zawodnik ULKSW Pomorze Świnoujście Mateusz Niżejewski wystartuje w kategorii do 69 kg.

czytaj więcej

Piłka nożna

Niecodzienny trening piłkarzy AP Baltica

W ostatni poniedziałek (13.05), Trampkarze Akademii Baltica Świnoujście odbyli niecodzienny trening. Wraz z Trenerem Marcinem Adamskim udali się za naszą zachodnią granicę, aby pokonać leśną trasę z licznymi wzniesieniami o długości ok. 20 km. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Udane rozgrywki AP Baltica

W sobotę (11.05) Młodzicy AP Baltica Świnoujście rozegrali kolejne, tym razem wyjazdowe spotkanie w ramach rozgrywek ligowych ZZPN z Falą Międzyzdroje I. Od początku meczu nasi młodzi piłkarze wyglądali na zdeterminowanych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Najkrócej na trasie 149. parkrunu - przebywał Robert i Ania

W sobotę w Parku Zdrojowym wystartowała prawie okrągła, bo 149 – edycja parkrun Świnoujście. Było na niej to co wszyscy lubią najbardziej – dobra pogoda do biegania, jak zwykle super atmosfera oraz ogromne ilości pozytywnych endorfin w powietrzu, które obdarowały każdego ze 89 uczestników dzisiejszego biegu. O dobre rozgrzanie mięśni przed startem zadbał Tadeusz OLSZYK, dzięki czemu żaden z zawodników nie doznał kontuzji ani urazu.

czytaj więcej

Flota - Sokół Pyrzyce 3-0 (0-0)

Wcale nie było tak łatwo

Jeśli chodzi o wynik, na pewno można spokojnie powiedzieć: jest taki jak być powinien. Oddaje układ sił, Flota zrobiła co do niej należało, goście nie mają powodów do wstydu, w końcu zespoły z wyższych miejsc przegrywały tu większą różnicą bramek. A jednak mecz był ciężki.

czytaj więcej

Piłka nożna

Kolejny mecz trampkarzy AP Baltica

W sobotę (11.05), na Stadionie Miejskim OSIR w Świnoujściu rozegrany został mecz 8 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN, w którym Akademia Baltica Świnoujście podejmowała UKS Unię Białogard.

czytaj więcej

Wydarzenia

Zapraszamy na mecz piłkarzy AP Baltica

W najbliższą sobotę (11.05) o godz. 11.00, na Stadionie Miejskim w Świnoujściu przy ul. Matejki 22, odbędzie się mecz 8 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, w którym zespół Akademii Baltica Świnoujście podejmie UKS Unię Białogard.

czytaj więcej

Flota - Świt Szczecin 0-7 (0-4)

Nie płakać, tylko grać dalej

Ano cóż. W piłce nożnej nie wszystkie pigułki są słodkie. Dobrze jest też zobaczyć swoje miejsce w szyku, a przede wszystkim ile jest do zrobienia. Powodów do rozpaczy nie ma. Zaczynaliśmy te rozgrywki wygraną 14-1, zakończyliśmy porażką 0-7. Takie są uroki pucharu. 

czytaj więcej

Wydarzenia

VI Zawody II Edycji „Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych”

W dniu 07 maja 2019 r. już po raz szósty odbyły się zawody z cyklu „ Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne” zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz”. Uczniowie mieli możliwość wyboru startu z czterech konkurencji biegowych: 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy) oraz  z trzech konkurencji technicznych: skok w dal, skok wzwyż i rzut piłeczką palantową. W każdej dyscyplinie są trzy kategorie wiekowe: 2008 i młodsi,  2007,  2006.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia