Niedziela, 19 listopada 2017r.

Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

Blisko 60 zawodników na 60. parkrunie

W piękny wrześniowy poranek, po raz kolejny, a dokładnie 60. parkrunowych biegaczy spotkało się w Parku Zdrojowym i po raz kolejny grupa sportowych zapaleńców pokonała 5 kilometrowy odcinek ustanawiając swoje rekordy, pokonując własne bariery, a czasem nawet lenistwo.

czytaj więcej

Flota - Arkonia Szczecin 7-0 (2-0)

Pełna rehabilitacja z wysokimi odsetkami

Po poprzednim meczu Floty w Chociwlu i wczorajszym występie reprezentacji Polski rzeczywiście można było wyleczyć się z piłki. Ale ci, co zwątpili i nie przyszli na dzisiejszy mecz, mają czego żałować. Wygrane Floty na poziomie 7-0 nie są wprawdzie w ostatnich latach rzadkością, ale nie tylko z tego się cieszymy.

czytaj więcej

Piast Chociwel - Flota 3-2 (1-2)

Hitchcock by pogratulował scenariusza

Pięć goli, tyle samo strzałów w słupek, nie uznane bramki - to wszystko widzieliśmy w niedzielę w Chociwlu. I jak przystało na horror zabrakło happy endu. A szkoda, bo piłkarsko na pewno Flota była lepsza. Na brak szczęścia narzekać też nie można, bo gospodarze mieli trzy słupki, w tym dwa wręcz nieprawdopodobne, a my tylko dwa. Co więc zawiodło?

czytaj więcej

Wydarzenia

Robert najszybszy w 59. parkrunie

59. edycja biegu już za nami. I choć wakacje mają się już ku końcowi to na parkrunie wcale tego nie widać - tłumnie, kolorowo i beztrosko jak zawsze. W sobotę (26.08.2017) aż 95-ciu entuzjastów zdrowego stylu życia wyruszyło na trasę i z pełnym zaangażowaniem pokonało 5 km dystans.

czytaj więcej

19 Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

Świnoujścianie z sukcesami w Niemczech

W dniu 26.08.2017 r. w Zatoce Greifswaldzkiej Morza Bałtyckiego między Wyspą Vilm, a Wyspą Rugia, odbyła się duża impreza pływacka - 19 Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen na wodach otwartych.

czytaj więcej

VI Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską

311 stopni w mniej niż 1,5 minuty

W ramach Międzynarodowego Dnia Latarń odbył się VI Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską w Świnoujściu, zorganizowany przez Klub Biegacza Jogging. Specyficznego wysiłku podjęło się 23 śmiałków z wielu miast Polski (Bielska-Białej, Wyrzyska, Lubska, Rzeszowa, Olsztyna, Częstochowy, Wrocławia, Krakowa, Szczecina i Świnoujścia) oraz z Niemiec, Czech i Ukrainy. 

czytaj więcej

Wydarzenia

58. spotkanie na parkrunie

58 raz spotkali się parkrunowi zawodnicy na starcie w Parku Zdrojowym w Świnoujściu. Pogoda była wyśmienita! Tym razem uczestnicy rozgrzewali się pod okiem wyspiarskiej Iron Woman - Sylwii Korcz. Bieg ukończyło 55 osób. Oprócz wyspiarzy, byli też goście z Krakowa, Gdyni, Wrocławia, Śremu, Szczecina a także Jasienia k/Bochni.

czytaj więcej

Flota - Iskra Golczewo 6-4 (4-1)

10 bramek na starcie zapowiedzią dużych emocji

Na pewno nie będą narzekać ci, którzy na ten mecz przyszli. Zwycięstwo gospodarzy i dużo bramek, to jest to, co kibice lubią najbardziej. Może tylko adrenaliny nie było zbyt dużo, bo mimo iż końcowy wynik nie jest wysoki, to jednak ręka na pulsie była przez cały mecz i zwycięstwo zagrożone nie było ani przez moment.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do Peenemünde

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska dniu 20.08.2017 r. organizuje wycieczkę rowerową by poznać urokliwe tereny wyspy Uznam, a w szczególności okolic PEENEMÜNDE i cieśniny Peene (Pianau).

czytaj więcej

Pionier Żarnowo - Flota 0-6 (0-5)

Ostatni sparing na spokojnie

Tak jak w meczu z Janatrem Dziwnów, tak i w niedzielę Flota wygrała strzelając rywalowi sześć bramek, imponując skutecznością do przerwy. Zabrakło najbardziej rutynowanych zawodników jak Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski, Przemysław Rygielski, czy Michał Nowak.

Tak jak we wczorajszym meczu z Janatrem Dziwnów, tak i dziś Flota wygrała strzelając rywalowi sześć bramek, imponując skutecznością do przerwy. W dzisiejszym meczu zabrakło najbardziej rutynowanych zawodników jak Grzegorz Skwara, Damian Staniszewski, Przemysław Rygielski, czy Michał Nowak.

czytaj więcej

Flota - Jantar Dziwnów 6-1 (6-0)

Pierwsza połowa po maśle, druga po grudzie

Pierwsza połowa to marzenie. Nasi zawodnicy wystąpili w roli profesorów i skutecznie wybijai gościom sny o potędze. Właściwie, to mało kto rozumiał co się dzieje. Przecież z Jantarem spotykaliśmy się w A klasie i wtedy, aczkolwiek oba mecze przegrał, to jednak stawiał zacięty opór. Teraz nasi zawodnicy rozkładali dziwnowian na czynniki pierwsze, praktycznie jak chcieli.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bańkowo - mydlany parkrun

W sobotę (11.08.2107) 57. parkrun okazał wyjątkowy… „bańkowo-mydlany”, pełen radości, kolorów i dobrej zabawy. Pogodę, biegacze specjalnie zamówili na ten dzień, było, bezdeszczowo i w miarę ciepło. Radosna atmosfera emanowała od wszystkich, uczestnikom przyświecało hasło: jest parkrun jest super zabawa.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pierwszy bieg przy blasku księżyca – Nocna 9

Tym razem biegacze będą zmagać się z kilometrami wieczorną porą. Biegacze Świnoujście zapraszają na bieg przy blasku księżyca - alejkami Parku Zdrojowego na dystansie 9 km w najbliższy poniedziałek (14.08.2017) o godz. 21.00.

czytaj więcej

Piłka nożna

AP Baltica rozpoczyna treningi

Już dzisiaj, w poniedziałek 7 sierpnia, rozpoczynają się treningi AP Baltica Świnoujście. Z myślą o młodych piłkarzach Akademia dokonała reorganizacji grup treningowych. Wszystko to z uwagi na realizację programu rozwoju sportowego Akademii i jej Zawodników, którego celem jest zapewnienie optymalnych warunków uczestnictwa w organizowanych treningach.

czytaj więcej

Flota - Old Boys Świnoujście 9-2 (4-0)

Gra kontrolna i integracyjna

To był mecz integracyjny. Obecna drużyna Floty spotkała się dziś ze swoimi poprzednikami (choć raczej trudno zaliczyć do nich np. Patryka Harkota). Wiadomo, że u old-bojów sił już nie te, więc siłą rzeczy zmiany musiały być dokonywane inaczej (zawodnik zmęczony wracał na boisko po krótkim odpoczynku), ale na pewno mieli coś do przekazania młodszym kolegom z doświadczeń nabytych w przeszłości. Stąd też proszę wybaczyć, że poza opisem bramek skoncentruje się bardziej na wyczynach weteranów niż nie wykorzystanych okazjach piątoligowców.

czytaj więcej

Wydarzenia

56. parkrun pierwsza kobieta

Nadeszło w końcu wytęsknione, upragnione i tak długo wyczekiwane lato. Spragnieni słońca, ciepła i normalności , po lipcowych chłodach i deszczu, biegacze radośnie przybyli w sobotę (05.08.2017) do Parku. Wszyscy bawili się świetnie - 102 biegaczy i kijkarzy, 17 wolontariuszy oraz wielu, wielu kibiców mogło się przekonać, że „Sukces to suma niewielkiego wysiłku powtarzanego systematycznie.” 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia