Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

VI Bieg Świętojański

Na sportowo przywitali lato długodystansowcy. W piątek o 20.00 wystartowali do VI Biegu Świętojańskiego. Trasa wiodła z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia tego jeziora i powrót na G. Słowiańską (12 km). Jedna zawodniczka przebiegła trasę do jeziora i z powrotem, a więc 4 km (Swietłana Tarasenko – 36.13).

czytaj więcej

Świnoujście Match Race

Maxime Mesnil wygrywa w Świnoujściu

Sukcesem francuskiej załogi Match in Black pod wodza Maxime Mesnila zakończyły się regaty Pucharu Świata Świnoujście Match Race. Przez 3 dni załogi z 5 krajów walczyły o cenne punkty do światowego rankingu sterników oraz klasyfikacji European Match Race Tour. Kolejne miejsca na podium zajęły polskie załogi HRM Racing i Patryk Zbroja Yacht Racing Team.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 01.07.2018 r. na kolejną wycieczkę rowerową połączoną z odwiedzinami u karsiborskich strażaków u których zapoznamy się z ich służbą ratowniczą oraz będziemy grillować (każdy zabiera ze sobą kiełbaskę lub inne smakołyki na grill). Będzie to trasa rowerowa o długości 30,0 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE – PRZYTÓR – KARSIBÓR – STRAŻNICA OSP - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

102. parkrun - Tata Na Start

23 czerwca - 1 dzień wakacji, 3 dzień lata, Dzień Ojca i 102 Parkrun - także nazbierało się troszkę okazji do świętowania . A gdzie lepiej świętować jak nie na sportowo w Parku Zdrojowym razem z zespołem Parkrun? Tradycyjnie o godzinie 9.00 w parkowe alejki wyruszyło 76 uczestników porannego biegania i chodzenia, by przy optymalnej pogodzie zmierzyć się z pięciokilometrowym dystansem 102 Parkrun’u.

czytaj więcej

Dzień Ojca

parkrunowy Tata na medal

Mariusz, nasz „Tata na medal”, to pozytywnie zakręcony świnoujski biegacz, który zapałem i radością do biegania „zaraził” swoje dzieci: Klaudynę i Adama. Już od prawie dwóch lat możemy podziwiać ich rodzinną solidarność na naszych parkrunowych spotkaniach. Często towarzyszy im także Anakin, maleńki ciałem ale wielki sportowym duchem, piesek.

czytaj więcej

Wydarzenia

Taekwondo olimpijskie. Za nami IX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia

Dzisiaj w Świnoujściu odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia dzieci w taekwondo olimpijskim. Prawo startu w turnieju miały dzieci do 12-go roku życia, w tym zawodnicy biorący udział w programie Zachodniopomorski Talent. Zawody były podsumowaniem pracy na treningach w minionym roku szkolnym. Wszystkim startującym gratulujemy odwagi i zacięcia!

czytaj więcej

Sport

Michał Słaby Wicemistrzem Polski!

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Jachtów Klasy Footy (Polish Open Championship 2018), które odbyły się w dniach 16 i 17 czerwca we Wrocławiu, Michał Słaby ze świnoujskiego oddziału Yacht Klubu Rzeczypospolitej Polskiej został Wicemistrzem Polski w grupie Juniorów (do lat 16)

czytaj więcej

Wydarzenia

Niedzielny Turniej Orlika Baltica Cup

W niedzielę (17.06), na Stadionie Miejskim odbył się turniej Orlika, którego organizatorem była również AP Baltica. W turnieju udział wzięło 6 zespołów, które zagrały systemem "każdy z każdym".

czytaj więcej

Wydarzenia

Letnie nabory do AP Baltica

W sobotę (16.06) AP Baltica zorganizowała nabór dla dzieci 4-8 letnich. Na Orliku przy ul. Kościuszki można było zobaczyć też trening pokazowy naszych najmłodszych piłkarzy, czyli Skrzatów (2011/12), którzy jak zwykle zaprezentowali niemałe już umiejętności piłkarskie, nabyte przez kilkanaście miesięcy regularnych treningów w Akademii.

czytaj więcej

Flota - Odra Chojna 4-5 (1-2)

9 bramek na zakończenie sezonu

Na pożegnanie sezonu kibice w Świnoujściu zobaczyli 9 bramek. To największy plus tego meczu. Szkoda tylko, że o 1 więcej strzelili przeciwnicy. Jak padły można zobaczyć na filmiku poniżej. Zwycięstwo gości zasłużone, byli po prostu lepiej zorganizowani.

czytaj więcej

Wydarzenia

101. parkrun - dzielny tata z wózkiem pierwszy na mecie

Po ostatnich, niemal tropikalnych upałach wróciliśmy do strefy klimatu umiarkowanego i możemy w końcu odetchnąć pełna piersią, a w czasie biegu poczuć nawet wiatr we włosach… Dla prawdziwych parkrunowych entuzjastów, pogoda do biegania jest zawsze dobra i jak widać po frekwencji z ostatnich kilku tygodni jest naprawdę super!

czytaj więcej

Wydarzenia

Mistrzynie znów zwycięskie

W dniach 11 – 13 maja nad jeziorem Długie koło Strzelec Krajeńskich odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Plażowej dziewcząt i chłopców ze szkół i ośrodków specjalnych pod auspicjami PTSS Sprawni Razem. Organizatorem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy ze Strzelec Krajeńskich, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Lubuski.

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 17.06.2018 r. na wycieczkę o długości 53,4 km,  podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - GOTHEN - BANSIN - KATSCHOW - STOLPE - GUMMLIN (griil) - DARGEN - KAMMINKE - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Weekendowe zwycięstwa AP Baltica

W sobotę (09.06) Trampkarze AP Baltica rozegrali w Szczecinie mecz ligowy z tamtejszą Stalą w ramach 10 kolejki rundy wiosennej Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN. Nasi młodzi piłkarze nie dali żadnych szans rywalowi dominując od początku do końca meczu. Mecz toczony w 35 stopniowym upale zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 11:0.

czytaj więcej

Błękitni II Stargard - Flota 6-1 (4-0)

Wygrywa ten, co chce grać

I co tu o tym meczu napisać? Wynik jaki jest każdy widzi, więc na pewno nie można zwalać na pecha, czy sędziowanie. Jak wynika z tytułu, wygrała drużyna, której bardziej chciało się grać. A warunki nie były zachęcające, bowiem mecz toczył się w nieznośnym upale.

czytaj więcej

Wydarzenia

100. parkrun

Dzisiaj parkowy bieg był wyjątkowy dla biegaczy i organizatorów. Od 9 lipca 2016 roku nasza biegowa impreza odbyła się po raz setny! Przy pięknej pogodzie, miłej atmosferze, imponującej liczbie biegaczy - 157 i smacznym poczęstunku po biegu rozpoczął się bieg, marsz i marszobieg dla wszystkich chętnych. Zwycięzcami są wszyscy, ale Ci, którzy „przycisnęli gaz do dechy” najmocniej, byli wśród panów: Wojciech Dylik (19.39), Jacek Giba (20.03), Krzysztof Walkowiak (20.18), a wśród pań: Agnieszka Załoga Sikorska (22.26), Aleksandra Keplin (23.06) i Monika Murawska (24.28).

czytaj więcej

Wydarzenia

Biegasz? Możesz pomóc

Bieg Charytatywny na rzecz dzieci ze Stowarzyszeń Opieki Hospicyjnej po raz pierwszy odbędzie się ze organizacjami „Uznamskie biegnące czapki“ i „Parkrun Świnoujście“. Zbiórka uczestników na promenadzie  transgranicznej  (w miejscu polsko – niemieckiej granicy), w niedzielę 10 czerwca 2018 r. godzinie 14.30;  potem wspólny bieg brzegiem morza biegaczy z Niemiec i Polski.

czytaj więcej

FLOTA Świnoujście – Sparta Gryfice 3-2 (2-0)

Juniorzy Floty wygrywają ze Spartą Gryfice

W niedzielne popołudnie (03.06.) drużyna JUNIORÓW MŁODSZYCH FLOTY Świnoujście rozegrała u siebie mecz ligowy w rozgrywkach ZZPN-u rundy wiosennej sezonu 2018 ze Spartą Gryfice. Nasza drużyna grała bardzo ładny i widowiskowy futbol, czego rezultatem było zwycięstwo zespołu FLOTY Świnoujście 3-2.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia