Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Wydarzenia

VI Polsko-Niemieckie Biegi Majowe już za nami

W okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” w dniu 05 maja 2019 r. zorganizował biegi majowe dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. O godzinie 14:00 rozpoczęły się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 250 m do 1.200 m, zaś o godzinie 16:00 bieg główny open  kobiet i mężczyzn na dystansie 5000 m. Start i meta znajdowały się na Stadionie Miejskim przy ulicy Matejki 22.

czytaj więcej

Piłka nożna

Wysokie zwycięstwo Młodzików AP Baltica

W poniedziałek (06.05), na sztucznym boisku OSiR w Świnoujściu, Młodzicy AP Baltica Świnoujście rozegrali mecz 14 kolejki w ramach Terenowej Ligi Młodzika ZZPN, w którym podejmowali Falę II Międzyzdroje. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Efektowne zwycięstwo trampkarzy AP Baltica Świnoujście

W kończącą weekend majowy niedzielę (05.05) Trampkarze AP Baltica Świnoujście, rozegrali w Gryfinie mecz 7 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN z miejscowym Energetykiem. Od samego początku mecz pozostawał pod pełną kontrolą piłkarzy ze Świnoujścia, którzy górowali nad przeciwnikiem w każdym aspekcie, zarówno indywidualnie pod względem technicznych umiejętności jak i zespołowo. 

czytaj więcej

Iskierka Szczecin - Flota 1-2 (1-1)

Zwycięstwo doświadczenia

Początek należał do gospodarzy. Stosowali ostry pressing i wypracowali dwie sytuacje sam na sam, ale w obydwóch Zimecki przeszkodził, a dobitki Zagrodnego i Tarnowskiego były nieskuteczne. Za to w 13 minucie doskonałą okazję miał Maziarz, lecz piłka po nodze obrońcy trafiła w poprzeczkę. W 18 potężną bombą popisał się Kanigowski, ale piłka o metr poszła obok słupka. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna aktywna sobota z 148. parkrunem już za nami

W majówkowy weekend biegacze, kijkarze, chodziarze i wolontariusze chętnie przybyli do parku. Dziś zawitali do nas goście aż z Londynu, Niemiec, Poznania, Katowic i Szczecina. Przed startem nie mogło zabraknąć ogromnych gratulacji i pięknego dyplomu dla Małgorzaty Śliwińskiej, która przebiegła już 100 parkrunów. Cieszymy się, że systematycznie jesteście z nami. Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejnych parkrunowiczów. Na starcie ustawiło się aż 94 zawodników, a 17 z nich biegło z nami po raz pierwszy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Sukcesy naszych pływaków na 26 Międzynarodowych Zawodach w Pływaniu Stralsund 2019

W sobotę i niedzielę 27-28.04.2019 r. w Stralsundzie odbyły się 26 Międzynarodowe Zawody w pływaniu, w których wzięło udział ok 150 zawodników z różnych krajów. Na zawodach pojawiły się kluby pływackie z Litwy, Holandii, Polski i Niemiec. Nasze miasto reprezentowało 15 młodych pływaków (głównie z rocznika 2010) z sekcji pływania Polskiego Ratownictwa Wodnego w Świnoujściu oraz Szkoły Pływania AQUADO.

czytaj więcej

Flota - Biali Sądów 1-1 (1-0)

Po dobrym ciekawym meczu

Przybyli na ten mecz widzowie nie powinni żałować. Stał na niezłym na tę klasę poziomie, był ciekawy i zakończył się sprawiedliwym remisem. Obie drużyny miały niewykorzystane okazje. Najbardziej kuriozalna sytuacja miała miejsce w 14 minucie, gdy Bełtowski wyszedł przed pole karne, a Mosiądz wykonał strzał moździerzowy, tzn. spróbował przelobować bramkarza, tymczasem piłka na 5. metrze odbiła się od ziemi i wyszła ponad poprzeczkę.

czytaj więcej

Piłka nożna

Weekendowe mecze i turnieje AP Baltica Świnoujście

W sobotę (27.04) Trampkarze AP Baltica rozegrali kolejne spotkanie w ramach rozgrywek ligowych ZZPN ze Stalą Szczecin. Mecz rozgrywany na boisku syntetycznym OSiR w Świnoujściu od początku toczył się pod dyktando AP Baltica. Pierwsza bramka dla AP Baltica padła już po kilku podaniach, a kolejne minuty budowały przewagę gospodarzy. Pozwoliło to na większą swobodę gry i pokazanie indywidualnych umiejętności piłkarzy. Druga połowa nie wniosła zmian, wraz z upływem czasu rosła przewaga młodych Piłkarzy ze Świnoujścia, a spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 9:1. 

czytaj więcej

Wydarzenia

ŚwIRy zapraszają na trasę

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 02.05.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 20 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE – PRZYTÓR – PODZIEMNE MIASTO – LATARNIA – FALOCHRON – FORT GERHARDA – ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pozytywna energia na 147. parkrunie

Sobotni poranek przywitał deszczem uczestników  147 parkrunu. Ale wolontariusze i uczestnicy biegu mają tak pozytywną energię, że jakimś cudem na kilkanaście minut przed startem deszcz przestał padać i można było przebiec cały pięciokilometrowy dystans Parku Zdrojowego „na sucho” i optymalnych warunkach atmosferycznych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejne punkty w „Świnoujskich Czwartkach Lekkoatletycznych”

W dniu 24 kwietnia 2019 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się już po raz piąty zawody  z cyklu „Świnoujskie Czwartki Lekkoatletyczne” zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”. Młodzi lekkoatleci sprawdzają swoją szybkość i wytrzymałość w konkurencjach biegowych, oraz rywalizują w rzucie piłeczką palantową, w skoku w dal i w skoku wzwyż.

czytaj więcej

Wydarzenia

Kolejna rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska oraz Sklep Rowerowy - Edyta i Piotr Wiśniewscy, ul. Karsiborska 5 zapraszają w dniu 28.04.2019 r. na wycieczkę rowerową na trasie o długości 36 km, podczas której rowerami przejedziemy odcinek ŚWINOUJŚCIE - OGNICA - „KARSIBORSKIE PAPROCIE” - FALOCHRON - ŚWINOUJŚCIE.

czytaj więcej

Wydarzenia

Wielkanocny parkrun

Po raz 146. w Parku Zdrojowym spotkali się biegacze i chodziarze z naszego miasta i goście z ościennych miejscowości niemieckich, a także Kołczewa, Berlina, Bolesławca, Szczecina i Międzyzdrojów. Chętne do startu były 104 osoby, a do obsługi biegu - 19 wolontariuszy. Dystans pięciokilometrowej trasy pokonało 40 pań i 64 panów, w tym radosna i zaskakująca ilość juniorów – 21 osób, a wśród nich aż 6 debiutantów. 

czytaj więcej

Piast Chociwel - Flota 0-3 (0-0)

Zajączek z trzema uszami

Drużyna Floty grała dziś bez Michałów Stasiaka i Maśniaka, Radosława Welki i Dominika Kierkiewicza, za to rozpoczęła spotkanie 4 młodzieżowcami. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, stosujący uważne krycie w środku pola, starający się grać daleko od swojego pola karnego, mniejszą wagę przywiązując do wykańczania. 

czytaj więcej

Wydarzenia

X Półmaraton w Worku za nami

W środę 17 kwietnia, przy słonecznej ale chłodnej aurze przeprowadzona została X edycja Półmaratonu w Worku zorganizowana przez Klub Biegacza Jogging. Trasa wiodła z Góry Słowiańskiej, wzniesieniami wokół masywu tej góry (silnie urozmaicona, o dużych przewyższeniach) do okolic Jeziora Wolgastsee i z powrotem - 4 pętle po 5,275m, a więc łącznie 21,1km. Ze względu na crossowy, półgórski charakter biegu udział wzięli tylko biegacze „zaprawieni”, odporni na ekstremalny wysiłek - prawdziwi twardziele. Wszyscy oni otrzymali specjalne medale - certyfikaty twardziela (z wyrysowaną trasą biegu).

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia