Sobota, 20 stycznia 2018r.

Imieniny: Fabiana, Sebastiana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Sport

Biegam bo Lubię w Świnoujściu

Świnoujście kocha biegać! Dlatego w poniedziałek 18 września 2017 zapraszamy do włączenia się w ogólnopolską akcję Biegam Bo Lubię (BBL). Inicjatywa skierowana jest dla wszystkich którzy chcą zacząć biegać, ale również do tych już biegających, którzy ukończyli 16 rok życia.

czytaj więcej

Sport

OSiR zaprasza do sekcji tenisa stołowego

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” informuje, że w dniu 16 września (sobota) wznawia działalność Sekcja Sportowa OSiR - tenis stołowy. Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godz. 15.45 - 18.00 oraz w soboty w godz. 15.00 - 17.00 na Hali Sportowej OSiR przy ul. Piłsudskiego 9. Trenerem Sekcji jest Pan Mirosław Weremiuk.

czytaj więcej

Sport

OSiR zaprasza do sekcji lekkoatletycznej

W dniu 11 września w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 Świnoujście - Warszów rozpoczęła działalność Sekcja Sportowa OSiR „Wyspiarz” o profilu lekkoatletycznym. Trenerem sekcji jest Pan Adam Wielechowski - Trener PZLA, wspierający zaplecze kadry narodowej z LA.

czytaj więcej

Piłka nożna

Niedziela z AP Baltica

W ostatnią niedzielę (10.09) AP Baltica rozegrała wiele emocjonujących spotkań niemal we wszystkich kategoriach wiekowych, uczestnicząc w rozgrywkach ligowych ZZPN.  Dzień rozpoczął się od  ligowego turnieju w kategorii wiekowej E1 Orlik (2007/08), którego AP Baltica była organizatorem

czytaj więcej

Piłka nożna

Zacznij piłkarską przygodę jak reprezentanci

Rozpoczęły się zapisy do XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Udział w rozgrywkach daje dzieciom szansę spełnienia marzeń o spotkaniu z reprezentantami Polski i zagraniu na stadionie PGE Narodowym. Zapisy do nowej edycji potrwają do 30 września.

czytaj więcej

Wicher Brojce - Flota 2-5 (1-1)

Pojedynek wilczura z ratlerkiem

Być może przyjaciele w Brojcach obrażą się za ten tytuł, ale już spieszę z wyjaśnieniem. Owczarek i pinczer miniaturowy walczą inaczej, w końcu pierwszy z nich jest kilkakrotnie większy od drugiego. Gdy wyczytamy gdzieś w literaturze, że pinczer miniaturowy jest psem obronnym, ludzie zwykle pokładają się ze śmiechu. Tymczasem? Ratlerek skoczy, ugryzie i schowa się np. pod łóżkiem. Wyjdzie, gdy zaistnieją warunki ugryzienia po raz kolejny. Przeciwnik takiej możliwości nie ma, ale oczywiście, gdy już ratlerka dopadnie, zagryzie w mig.

czytaj więcej

Wydarzenia

Deszcz nie przeszkodził biegaczom na parkrunie

Sobotni 61. bieg parkrun „wpasował” się dokładnie pomiędzy opadami deszczu. Warunki były naprawdę niezłe i być może dlatego aż 77 osób zdecydowało, że warto trochę poruszać się. Po intensywnej rozgrzewce - zwarta grupa ruszyła ostro goniąc „rower bezpieczeństwa”, ale Waldek Szczęsny trzymał się dzielnie i nikomu nie pozwolił się wyprzedzić, aż do samej mety.

czytaj więcej

Sport

Zapowiada się ciekawa niedziela dla fanów piłki!

Już w niedzielę(10.09) na głównym, trawiastym boisku stadionu OSiR przy ul. Matejki w Świnoujściu, o godzinie 10:00 piłkarze AP Baltica rozpoczną zmagania w ramach II kolejki Terenowej Ligi Młodzików ZZPN, gdzie zmierzą się z Gryfem Kamień Pomorski.

czytaj więcej

Wydarzenia

Blisko 60 zawodników na 60. parkrunie

W piękny wrześniowy poranek, po raz kolejny, a dokładnie 60. parkrunowych biegaczy spotkało się w Parku Zdrojowym i po raz kolejny grupa sportowych zapaleńców pokonała 5 kilometrowy odcinek ustanawiając swoje rekordy, pokonując własne bariery, a czasem nawet lenistwo.

czytaj więcej

Flota - Arkonia Szczecin 7-0 (2-0)

Pełna rehabilitacja z wysokimi odsetkami

Po poprzednim meczu Floty w Chociwlu i wczorajszym występie reprezentacji Polski rzeczywiście można było wyleczyć się z piłki. Ale ci, co zwątpili i nie przyszli na dzisiejszy mecz, mają czego żałować. Wygrane Floty na poziomie 7-0 nie są wprawdzie w ostatnich latach rzadkością, ale nie tylko z tego się cieszymy.

czytaj więcej

Piast Chociwel - Flota 3-2 (1-2)

Hitchcock by pogratulował scenariusza

Pięć goli, tyle samo strzałów w słupek, nie uznane bramki - to wszystko widzieliśmy w niedzielę w Chociwlu. I jak przystało na horror zabrakło happy endu. A szkoda, bo piłkarsko na pewno Flota była lepsza. Na brak szczęścia narzekać też nie można, bo gospodarze mieli trzy słupki, w tym dwa wręcz nieprawdopodobne, a my tylko dwa. Co więc zawiodło?

czytaj więcej

Wydarzenia

Robert najszybszy w 59. parkrunie

59. edycja biegu już za nami. I choć wakacje mają się już ku końcowi to na parkrunie wcale tego nie widać - tłumnie, kolorowo i beztrosko jak zawsze. W sobotę (26.08.2017) aż 95-ciu entuzjastów zdrowego stylu życia wyruszyło na trasę i z pełnym zaangażowaniem pokonało 5 km dystans.

czytaj więcej

19 Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen

Świnoujścianie z sukcesami w Niemczech

W dniu 26.08.2017 r. w Zatoce Greifswaldzkiej Morza Bałtyckiego między Wyspą Vilm, a Wyspą Rugia, odbyła się duża impreza pływacka - 19 Międzynarodowy Maraton Pływacki Vilmschwimmen na wodach otwartych.

czytaj więcej

VI Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską

311 stopni w mniej niż 1,5 minuty

W ramach Międzynarodowego Dnia Latarń odbył się VI Bieg Wspinaczkowy na Latarnię Morską w Świnoujściu, zorganizowany przez Klub Biegacza Jogging. Specyficznego wysiłku podjęło się 23 śmiałków z wielu miast Polski (Bielska-Białej, Wyrzyska, Lubska, Rzeszowa, Olsztyna, Częstochowy, Wrocławia, Krakowa, Szczecina i Świnoujścia) oraz z Niemiec, Czech i Ukrainy. 

czytaj więcej

Wydarzenia

58. spotkanie na parkrunie

58 raz spotkali się parkrunowi zawodnicy na starcie w Parku Zdrojowym w Świnoujściu. Pogoda była wyśmienita! Tym razem uczestnicy rozgrzewali się pod okiem wyspiarskiej Iron Woman - Sylwii Korcz. Bieg ukończyło 55 osób. Oprócz wyspiarzy, byli też goście z Krakowa, Gdyni, Wrocławia, Śremu, Szczecina a także Jasienia k/Bochni.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia