Niedziela, 19 listopada 2017r.

Imieniny: Seweryny, Maksyma, Salomei

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Sport

Sport

Vineta Wolin - Flota 4-2 (3-1)

Za dużo błędów

Ten mecz nie musiał, a nawet nie powinien, być przegrany. Zdecydowała koszmarna beztroska i gapiostwo w grze defensywnej. Już w 2 minucie Adam Nagórski wykorzystał zagapienie obrońców i z ostrego kąta strzelił pierwszego gola. Wprawdzie w 5 minucie Skwara w dość trudnej pozycji posłał piłkę na górną siatkę, ale w 12 sam na sam ze Zdebem znalazł się Bakun i podwyższył na 2-0.

czytaj więcej

Kolarstwo

Jana Gryta w Tour De PoMorze

711,5 km na rowerze, tyle przejechała Jana Gryta reprezentująca "Uzdrowisko Świnoujście" S.A podczas II edycji Ultramaratonu Kolarskiego Tour De PoMorze, który odbył się w ostatni weekend.

czytaj więcej

Wydarzenia

55. parkrun - fizjoterapeuci wsparli biegaczy

Na parkrunie zawsze ciekawie, tym razem za sprawą obecności fizjoterapeutów z gabinetu Fizjo-Med Karol Śliwiński. Specjaliści fizjoterapii przekazywali cenną wiedzę na temat rozgrzewki, rozciągania oraz dolegliwości, z którymi biegacze czasami się zmagają. Po dotarciu na metę uczestnicy mogli skorzystać z porady i masażu wykonanego przez zespół fizjoterapeutów.

czytaj więcej

Flota - Gryf Kamień Pomorski 2-2 (0-2)

Przyjazny remis, ale po walce

Ogólnie mecz wyglądał fajnie. Zawodnicy zgłodnieni grania łapczywie rzucili się na piłkę i obejrzeliśmy całkiem ciekawy mecz z licznymi spięciami pod obydwiema bramkami, choć bywały też i chwilowe zastoje, a może po prostu uważniejsza i agresywniejsza gra obrońców.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami po Uznamie

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska w dniu 30.07.2017 r. organizuje wycieczkę rowerową dla wszystkich chętnych by mogli poznać urokliwe tereny wyspy Uznam a w szczególności Półwysep Lieper i jego urokliwe miejsca takie jak Liepe, Warthe, Quilitz , Rankwitz czy wał przeciwpowodziowy na krańcu półwyspu.

czytaj więcej

54. parkrun

Blisko setka zawodników na mecie

Chociaż w tym roku pogoda nie rozpieszcza, sobotni (22.07.2017) poranek w Parku Zdrojowym okazał się słoneczny, z nieco mniejszą niż zwykle ilością komarów. W tak sprzyjających okolicznościach odbyła się 54. edycja parkrun Świnoujście.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami do naszych sąsiadów

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska w dniu 23.07.2017 r. organizuje wycieczka rowerową dla wszystkich chętnych by mogli przekonać się czy taka forma rekreacji jest dla nich odpowiednia, poznać urokliwe tereny wyspy Uznam oraz spędzić miło czas przy grillu.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rekordy na jubileuszowym parkrunie

Pogoda zamówiona, goście zaproszeni, wszystko przygotowane, biegacze i „kijkarze” w pełnej gotowości i… . można zaczynać. 15. lipca 2017 roku przeszedł oficjalnie i z pompą do historii. Nasze urodziny były naprawdę wspaniałe - tylu uczestników nie mieliśmy jeszcze nigdy – 22 wolontariuszy przygotowało całą imprezę, 145 osób pokonało 5 kilometrowy dystans, a do tego tłum kibiców i jak zawsze nasze urocze psiaki.

czytaj więcej

Zaproszenie na biegi parkrun

Jubileuszowe bicie rekordu frekwencji

W sobotę, 15 lipca czeka nas wyjątkowe spotkanie biegowe. Biegi parkrun obchodzą swoje pierwsze urodziny, dlatego parkrunowi biegacze chcą w sposób szczególny uczcić ten dzień. Pojawił się  pomysł ustanowienia rekordu uczestników. Dodajmy, że dotychczasowa najwyższa frekwencja to 120 osób. 

czytaj więcej

Piłka nożna

Znamy terminarz rozgrywek Floty

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarze wszystkich podlegających mu szczebli rozgrywkowych. W nadchodzącym sezonie zupełnie nowymi dla nas rywalami będą tylko beniaminkowie z grupy południowej: Biali Sądów i Ogniwo Babinek. Z pozostałymi klubami jakiś tam kontakt w przeszłości już był, a będzie też trochę starych znajomych, dobrze nam znanych z III i IV ligi bądź Pucharu Polski, także i klubów o dość zacnych szyldach.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pogodny 52. parkrun

Nie rozpieszcza nas tegoroczne lato… nie rozpieszcza… Sobotni świt przywitał biegaczy ołowiano-szarym niebem i niestety opadami deszczu ale, że szczęście sprzyja parkrunowi to na czas biegu wypogodziło się.

czytaj więcej

Wydarzenia

Ze ŚwIRami wokół Gothensee

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska w dniu 16.07.2017 r. organizuje wycieczkę rowerową dookoła Jeziora Gothensee. Będzie to trasa o długości 41 km.

czytaj więcej

Oświadczenie

Fundacja Baltica Sport odpowiada na zarzuty

Na naszą skrzynkę pocztową otrzymaliśmy oświadczenie Fundacji Baltica Sport dotyczące artykułu o rzekomych nieprawidłowościach związanych z otrzymaną dotacją, który ukazał się w jednym ze świnoujskich portali internetowych.

czytaj więcej

Wydarzenia

Parkrun czyli kolejne zmagania z kilometrami

Kolejna sobota (01.07.2017) wczesnym rankiem o godzinie 9.00 w Parku Zdrojowym rozpoczęła się na sportowo. Sprawcą takiej aktywności w parku był 51. Bieg parkrun Świnoujście. Tym razem, oczywiście po rozgrzewce pod kierunkiem Ani Górskiej, do zmagań z kilometrami przystąpiły osoby ze Świnoujścia i niemieckiej części wyspy Uznam, jak również m. in. z Kalisza, Wrocławia, Krakowa. Czterech zawodników pobiegło po raz pierwszy na naszym parkrunie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Na kortach i w amfiteatrze. To będzie weekend z gwiazdami

Robert Janowski, Piotr Gąsowski Grzegorz Poloczek, Tomasz Stockinger, Piotr Skarga, Zbigniew Górny,  Tomasz Bednarek, Karol Strasburger, Tomasz Gęsikowski, Stan Borys, Henryk Sawka, Wojciech Dąbrowski, Andrzej Supron, Paweł Orleański, Wojciech Skibiński, Marek Bukowski wezmą udział w XIV Morskim Turnieju Tenisowym Gwiazd rozgrywanym na kortach przy ulicy Matejki 17. 

czytaj więcej

Wydarzenia

Rowerowa niedziela ze ŚwIRami

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” czyli Oddział Morski PTTK w Świnoujściu oraz Dobre Sklepy Rowerowe - Mirella Winiarska, Wypożyczalnia Rowerów „Gino” - Barbara Łopuska w dniu 02.07.2017 r. organizuje wycieczka rowerową by poznać urokliwe zakątki wyspy Wolin oraz zapoznać się ze służbą w OSP w Karsiborze. Będzie to trasa długości 26 km.

czytaj więcej

Wydarzenia

V Bieg Świętojański

W ramach wielu imprez Dni Morza w Świnoujściu, odbył się V Bieg Świętojański. W pierwszym dniu lata o 20.00 wieczorem z Góry Słowiańskiej do Jeziora Wolgastsee, dwa okrążenia jeziora i powrót na G. Słowiańską (12 km). Dystans z jednym okrążeniem jeziora (8 km) przebiegło dwóch zawodników – Ryszard Pilz (40.41) i kijkarz Karol Witkowski (1.33.16). Na pełnym dystansie zwyciężył Robert Derda, a wśród pań Małgorzata Stefańczyk.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piraci podbili 50. parkrun

Gwarno, tłoczno, kolorowo i choć pochmurno to naprawdę bardzo, ale to bardzo wesoło było dzisiaj w parku. 50. parkrun zorganizowany zostł wspólnie z organizacją non profit „Nowoczesna Kultura” w związku z odbywającymi się Dniami Morza,  akcentów morskich nie można było pominąć. Tylu biegających piratów i piratek nasze miasto nie oglądało chyba jeszcze nigdy, w końcu Bieg Piracki!

czytaj więcej

Wydarzenia

Młodzi piłkarze zagrali w wakacyjnym turnieju

W sobotę 25 czerwca w ramach Dni Morza powinien odbyć się Turniej Piłkarski w roczniku 2004/2005 z udziałem 4 drużyn. Niestety, na boisku OSiR przy ul. Matejki stawily się tylko 2 druzyny: AP Baltica Świnoujście (2004/2005) oraz Football Academy Szczecin (2005 i młodsi).

czytaj więcej

Sport

Dodatkowe środki dla Floty i Prawobrzeża

W związku z tegorocznymi sukcesami naszych drużyn piłkarskich – awansem MKS Flota Świnoujście oraz doskonałym drugim miejscem, w swojej lidze rozgrywek, UKS Prawobrzeże, Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podjął decyzję o dofinansowaniu klubów środkami w wysokości odpowiednio 60 tysięcy i 20 tysięcy złotych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia