Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Kultura i sztuka

Muzyka Wyspy w ms44

W piątkowy wieczór, 27 czerwca o godzinie 21.30, w Galerii Sztuki Współczesnej ms44, kolejny raz będzie można posłuchać muzycznego performance w wykonaniu Dariusza Ryżczaka.

czytaj więcej

Przegląd prasy

Fakt nas docenił

Popularny dziennik FAKT opublikował w weekendowym numerze Wielki Ranking Nadbałtyckich Plaż odpowiadając swoim Czytelnikom na pytanie : dokąd warto w tym roku pojechać nad morze.

czytaj więcej

Nasza interwencja

Monte Cassino już się nie zapada

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych naprawiło – już po raz kolejny – zapadający się fragment ul. Monte Cassino. Tym razem jest szansa, że sytuacja nie będzie się powtarzać i był to ostatni remont w tym miejscu.

czytaj więcej

Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim

Bakista Cup 2014

W sobotę 28 czerwca w Świnoujściu rozpoczną się II Regaty  po Zachodniopomorskim Szlaku  Żeglarskim Bakista Cup. Regaty mają na celu promocję marin Szlaku w tym portu jachtowego w Świnoujściu.

czytaj więcej

Pchli targ przeniesiony

Już w najbliższą sobotę, 28 czerwca, odbędzie się kolejny w tym roku pchli targ. Ale uwaga, po raz pierwszy w nowej lokalizacji, przy targowisku miejskim na ulicy Kołłątaja.

czytaj więcej

Nasz patronat

Dziesięć w skali Beauforta

Najciekawiej zapowiadająca się impreza biegowa sezonu już za niewiele ponad 3 miesiące. Trwają zapisy do pierwszej edycji biegu uliczno - crossowego „Dziesięć w skali Beauforta”. Za 6 dni przestanie obowiązywać najniższa opłata wpisowego. Od 1 lipca za udział w biegu zamiast 20, zapłacimy 30 złotych.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Derrick Ian Meador w Świnoujściu

W najbliższy piątek (27.06) XVI Festiwal – Świnoujskie Wieczory Organowe po raz pierwszy gościć będzie organistę ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Przy organach w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie Derrick Ian MEADOR - absolwent Uniwersytetu im. Williama Carey w Hattiesburgu w roku 2007.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Vivaldi i muzyka romantyków

W miniony piątek (20.06) w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla, przy organach z 1927 r. zasiadł Piotr GRINHOLC – organista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, klasy organów prof. A. Chorosińskiego.

czytaj więcej

Projektu edukacyjny „Miasta-Okręty”

Jubileusz Morskiego Turnieju

W sobotę, 21 czerwca, reprezentacje pięciu miast, których nazwy noszą okręty Marynarki Wojennej rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Marynarki Wojennej RP". Turniej ten odbywa się co roku w ramach projektu edukacyjnego „Miasta-Okręty”. Tegorocznym zwycięzcą turnieju została reprezentacja Krakowa.

czytaj więcej

Turystyka i wypoczynek

Na plaży tylko w stroju?

Władze Darłowa chciały zakazać opalania się na miejskiej plaży topless. Rada Miasta przegłosowała nawet odpowiednią uchwałę ale Wojewoda Zachodniopomorski właśnie ją uchylił. A co takim pomyśle sądzą mieszkańcy Świnoujścia?

czytaj więcej

Greifswald

Zrobili sobie tournée

Dwóch świnoujskich rzezimieszków miało już dość słabo zaopatrzonych sklepów w naszym mieście. Towary marne, najczęściej chińskie, jedzenie niedobre, smaki ciągle te same. Oni chcieli czegoś nowego. Nie namyślając się długo wsiedli w samochód pojechali na wyprawę życia. Zaczęli zwiedzać.

czytaj więcej

Wydarzenia

Bohaterowie nagrodzeni

Mieszkaniec Lubania uhonorowany za bohaterską postawę. Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz wysłał do rodzinnego miasta Damiana Komsy Świnoujskiego Srebrnego Dukata i list gratulacyjny.

czytaj więcej

Rankingu Miejscowości Nadmorskich

Głosujmy na Świnoujście

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami, startuje kolejna edycja Rankingu Miejscowości Nadmorskich organizowana przez portal www.czasnadmorze.pl . Dziesiątki tysięcy głosów w poprzednich edycjach, setki komentarzy i opinie turystów są niejednokrotnie wskazówką dla przy wyborze nadmorskiej miejscowości na zbliżające się wakacje.

czytaj więcej

Festyn na Prawobrzeżu

Zaproszenie na Dzień Rybaka

Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński oraz Miejski Dom Kultury zapraszają w niedzielę (29.06) o godzinie 15.00 na Dzień Rybaka w Bazie Rybackiej im. Lechosława Goździka w Świnoujściu przy ul. Dworcowej.

czytaj więcej

Dni Morza 2014

II Bieg Świętojański

Jedną z imprez tegorocznych obchodów Dni Morza w Świnoujściu był organizowany przez Klub Biegacza Jogging Bieg Świętojański. W sobotę 21. czerwca o 20.00 odbyła się jego II edycja. Bieg ten zainspirowany został przez maratońskie małżeństwo Agnieszkę i Janusza Michalskich.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 | 447 Następna Ostatnia