Poniedziałek, 18 marca 2019r.

Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wieczór meksykański w Konstelacji

Kuchnia Azteków i nie tylko

Susana Osorio Mrożek była gościem wieczoru meksykańskiego w Konstelacji. Wdowa po pisarzu Sławomirze Mrożku promowała swoją najnowszą książkę o kuchni meksykańskiej.

czytaj więcej

13 Baltic Fashion Award na Uznamie

Wyspa mody

Dwunastu młodych projektantów mody z Niemiec, Szwecji, Rosji, Szwajcarii, Danii i Estonii zaprezentuje swoje kolekcje podczas 13 Baltic Fashion Award. Pokaz konkursowy odbędzie się dzisiaj wieczorem w hotelu Maritim w Heringsdorfie.

czytaj więcej

Tunel zwróci się po 25 latach - przekonuje Robert Karelus

Nasza droga przeprawa

W rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl rzecznik UM Świnoujścia przytacza poważne argumenty za budową tunelu pod Świną. - Jego utrzymanie kosztowałoby miasto około 5 mln zł rocznie. To dwukrotnie mniej niż obecnie miasto dokłada do kursowania promów i sześciokrotnie mniej niż w sumie kosztuje kursowanie promów. Nie wspominając o ich remontach – stwierdził Robert Karelus.

czytaj więcej

Linie lotnicze na wyspie Uznam

Sześć kierunków Eurolotu

Po udanym locie inauguracyjnym na początku maja linie lotnicze Eurolot rozpoczynają regularne rejsy. Pierwszy samolot z Warszawy wyląduje w Heringsdorfie 24 maja o godz. 8:50 

czytaj więcej

Współpraca transgraniczna.

Zacieranie granic

Gmina Świnoujście oraz powiat Pomorze Przednie-Greifswald podpisały porozumienie o wzajemnej współpracy. Uroczystość odbyła się w miniony czwartek.

czytaj więcej

Przedszkolny program antynikotynowy

"Czyste Powietrze Wokół Nas"

Dnia 15.05.2014 w Bibliotece Miejskiej w Świnoujściu przy ul. Piłsudskiego odbyło się uroczyste zakończenie programu edukacyjnego dla dzieci sześcioletnich pt. "Czyste Powietrze Wokół Nas" połączone z wystawą prac plastycznych dzieci. Organizatorami byli Urząd Miasta Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Świnoujściu.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

'90 are back

Jazz Club Scena w najbliższą sobotę (17.05) zaprasza na imprezę z muzyką, która królowała na listach przebojów w latach 90-tych! Zagra DJ Mistrz, który zapewni Wam odpowiedni nastrój do tańców i zabawy!

czytaj więcej

Targi motoryzacyjne na wyspach.

UZNAM 2014

Z nieukrywaną przyjemnością zapraszamy na siódmą wystawę samochodową UZNAM 2014. Śmiało mogę powiedzieć, że wpisała się ona już na stałe w kalendarz imprez naszego miasta. Nie można ukrywać, że ogromną zasługę w tym, że mogę organizować to spotkanie motoryzacyjne mają właśnie Państwo.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Znów o sześć punktów

W niedzielę piłkarze Floty Świnoujście rozegrają kolejny mecz z cyklu "o sześć punktów" w I lidze. Na stadionie w Jaworznie zmierzą się z GKS Tychy - rywalem w walce o utrzymanie się.

czytaj więcej

II Festiwal "Szalone Lato Tańca - Dance Yourself"

Zaproszenie na warsztaty tańca

Ruszyły już zapisy na Warsztaty Taneczno-Choreograficzne dla osób samodzielnych i dorosłych (30 czerwca - 5 lipca 2014) oraz zapisy na Dziecięce i Młodzieżowe Warsztaty Taneczne (30 czerwca - 4 lipca 2014, dzieci i młodzież do 14 roku życia) organizowane w ramach II Festiwalu Szalone Lato Tańca - Dance Yourself w Świnoujściu.

czytaj więcej

Budżet miasta 2015

Możesz wydać 2 mln

W projekcie przyszłorocznego budżetu znajdzie się kwota na tzw. budżet obywatelski. Wystarczy przygotować projekt i zebrać czterdzieści podpisów.

czytaj więcej

Głosujcie na "Ptaszarnię"!

Dom Gościnny "Ptaszarnia" na wyspie Karsibór bierze udział w konkursie "Żyj w zgodzie z naturą". Prowadzący go Adrianna i Piotr Kutelscy liczą także na nasze głosy. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 Następna Ostatnia