Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Koncert w Jazz Clubie Scena

Archeo & Night Marks Electric Trio

Po osiągnięciu wszystkiego, co było do osiągnięcia, oraz po wygraniu większości muzycznych nagród Paulina oraz Natalia Przybysz wracają na scenę, tym razem łącząc swoje talenty z supertriem Night Marks Electric Trio (Marek Pędziwiatr, Adam Kabaciński, Spisek Jednego).

czytaj więcej

Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych

Polskie LNG na rzecz rozwoju Świnoujścia

Powołano Fundusz Wspierania Inicjatyw Lokalnych Polskiego LNG. Środki finansowe, którymi będzie dysponował Fundusz, będą przeznaczane na rzecz rozwoju Świnoujścia. Nabór pierwszych wniosków o dofinansowanie najciekawszych lokalnych projektów, rozpocznie się już w lipcu!

czytaj więcej

Edukacja

Wakacje czas zacząć

Dziś zakończył się rok szkolny 2013/2014. Od jutra swoje wakacje rozpocznie ponad 3,5 tys uczniów. Z tej okazji odwiedziliśmy kilka szkół. Zapraszamy do fotogalerii.

czytaj więcej

Nasz patronat

Motywacje - Demotywacje

Oliwia Borys z III klasy Gimnazjum, wygrała tegoroczną edycję konkursu fotograficznego Motywacje – Demotywacje. Jej praca wybrana została niemal jednogłośnie.

czytaj więcej

Wydarzenia

Strefka bezpieczeństwa – nie tylko dla najmłodszych

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadków z udziałem dzieci? Jazda w pasach czy bez? I dlaczego? Po co foteliki? Jakie foteliki? Z przodu czy z tyłu? Na te i na wiele innych pytań związanych z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego odpowiedzą organizatorzy Strefki Bezpieczeństwa, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę od godz. 12:00 na terenie portu jachtowego.

czytaj więcej

55 Sesja Rady Miasta

Nowy klub w Radzie Miasta

Radni Grupy Morskiej, Andrzej Szczodry oraz Sławomir Nowicki dogadali się z niezrzeszonym dotychczas radnym Rafałem Puszem. Dzięki temu powstał w Radzie nowy klub.

czytaj więcej

Edukacja

Ciekawa lekcja

Aż 800 najmłodszych odbiorców ciepła odwiedziło świnoujskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podczas dni otwartych w dniach od 2 do 13 czerwca.

czytaj więcej

Motywacja i Działanie

Przeciw dyskryminacji

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze Świnoujścia przyglądali się zjawisku dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi i uzależnionych. Wszystko w ramach programu edukacji zdrowotnej.

czytaj więcej

55 Sesja Rady Miasta

Prezydent z absolutorium

Zgodnie z oczekiwaniem, Rada Miasta udzieliła Prezydentowi Miasta absolutorium za wykonanie budżetu miasta za rok 2013. Za głosowali radni SLD, PiS oraz Grupy Morskiej. Przeciw klub PO. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Amanci i złodzieje

Rusza druga edycja "Kina na leżakach", czyli bezpłatnych projekcji filmowych w nadmorskich miejscowościach. Letnią akcję rozpocznie Świnoujście. Komedię kryminalną "Podejrzani zakochani" będzie można zobaczyć w poniedziałek, 30 czerwca od godz. 22:15 przy muszli koncertowej.

czytaj więcej

Jazz Club Scena zaprasza

Disco Terror

Już w sobotę (28.06) kolejna edycja imprezy tanecznej, którą poprowadzi DJ Ri0t ze Szczecina.

czytaj więcej

LV Sesja Rady Miasta

Absolutorium niemal pewne

Dziś o godzinie 9 rozpocznie się 55 Sesja Rady Miasta. Najważniejszym punktem obrad będzie udzielenie absolutorium dla Prezydenta Miasta za wykonanie budżetu za miniony rok. Głosowanie powinno być formalnością.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pożar na działkach

Na terenie ogródków działkowych przy ul. Krzywej, przed godziną 6 rano, doszło do pożaru altanki. W akcji gaszenia brały udział 4 jednostki straży pożarnej. Nie wiadomo czy ktoś ucierpiał.

czytaj więcej

Edukacja

Prymus 2014

W dniu 25 czerwca, w sali gimnastycznej Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Świnoujście PRYMUS 2014 uczniom osiągającym w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 | 446 Następna Ostatnia