Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Miejsce sztuki44

„Patrzeć do bólu”, sztuka aktualna

Kolejna lipcowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej „miejsce sztuki44”, „Patrzeć do bólu” jest prezentacją prac powstałych w Katedrze Malarstwa, Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Najnowsze dzieła wykonane są nie tylko tradycyjnymi, manualnymi technikami, ale to także nowoczesne interpretacje obrazu malarskiego czy rysunkowego oparte na działaniach intermedialnych.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Sześćset tysięcy dla Floty?

Chociaż dziś odbędzie się druga część 55 Sesji Rady Miasta, to już w czwartek szykuje się kolejna, nadzwyczajna tym razem sesja. Temat – dofinansowanie Floty Świnoujście.

czytaj więcej

Aktywny weekend

Projekt Plaża TVN

W najbliższy piątek, 4 lipca startuje kolejna edycja "Projektu plaża". W tym roku ekipa telewizji TVN rozpocznie swoją wakacyjną podróż po polskim kurortach od Świnoujścia i zabawi tutaj cały nadchodzący weekend. Na plaży, przy wejściu Alei Interferie już widać fundamenty miasteczka.

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Poczytaj z Dehnelem i Bonowiczem

Brakuje Ci Karuzeli Cooltury a nie możesz się doczekać FAMY? Zamiast taniej rozrywki szukasz doznań kulturalnych. Chyba mamy coś dla Ciebie. Zapraszamy na Wakacje z książkami.

czytaj więcej

Wydarzenia

Piknik - nie całkiem zwyczajny

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. corocznie organizuje piknik integracyjny dla załogi i ich rodzin. Tym razem wyżej wymieniony piknik miał nieco inny charakter, a mianowicie połączony był z obchodami dwudziestolecia formy organizacyjnej Wodociągów jaką jest spółka handlowa Zakład Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o. o.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Koncert Tomasza Zebury

Bardzo ciekawie zapowiada się kolejny piątkowy (04.07.), pierwszy lipcowy koncert. W cyklu MUZYCZNE LATO przy organach z 1927 roku w kościele pw. Chrystusa Króla zasiądzie utalentowany młody organista Tomasz ZEBURA - urodzony w Warszawie w 1990 roku.

czytaj więcej

Rynek pracy

Świnoujście z najniższym wskaźnikiem bezrobocia w regionie

Wydział Badań i Analiz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie opublikował najnowsze dane dotyczące stanu bezrobocia w województwie zachodniopomorskim. Obejmowały one wyliczoną na dzień dzisiejszy stopę bezrobocia, czyli odsetka liczby osób bezrobotnych w liczbie cywilnej ludności aktywnej zawodowo i wskaźnika bezrobocia, jako liczbę bezrobotnych do liczby ludności w wieku produkcyjnym.

czytaj więcej

Wydarzenia

Siostry Przybysz dały radę

To był wyjątkowy pierwszy weekend wakacji. Nie dość, że było chłodno, to jeszcze całą niedzielę padał deszcz. Na całe szczęście niedzielny koncert poprawił wszystkim obecnym humor.

czytaj więcej

Fundacja Motywacja i Działanie

Nagrody dla zwycięzców rozdane!

Fundacja Motywacja I Działanie po zajęciach prowadzonych w ramach projektu Profilaktyki HIV / AIDS przeprowadziła w klasach VI szkół podstawowych oraz w gimnazjach na terenie Świnoujścia: Międzyszkolny Konkurs Podstawowej Wiedzy o HIV / AIDS.

czytaj więcej

Wydarzenia

Rowerowa Masa Krytyczna

Byliście dziś popływać, przepraszam – pojeździć rowerem? Jeżeli przy okazji połączyliście to z uczestnictwem w masie krytycznej, to jesteśmy z Was dumni!

czytaj więcej

Niemcy

Wyspa Uznam w nazwie portu lotniczego?

Niespełna miesiąc temu Niemcy wybrali nowe władze samorządowe i już pojawiają sie pierwsze kontrowersyjne pomysły polityków. Przedstawiciel Lewicy, Paul Pazdzior z Zinnowitz, domaga się zmiany nazwy portu lotniczego w Zirchow. Jego zdaniem nazwa "Lotnisko w Heringsdorfie" powinna zostać zmieniona na "Lotnisko Wyspa Uznam". Ma to rzekomo przyczynić się do większej rozpoznawalności portu lotniczego w Niemczech i Europie oraz wpłynąć na podniesienie jego atrakcyjności wśród podróżujących.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Muzyka amerykańskich kompozytorów

W kolejnym festiwalowym koncercie (27.06) wystąpił (po raz pierwszy goszczący w Polsce) Derrick Ian MEADOR z USA, dwukrotny laureat I nagrody (1999 i 2003) konkursu organowego w Mississippi. Dyrektor muzyczny i organista kościoła First-Trinity w Laurel w stanie Mississippi. Rozpoczął koncert Introdukcją i passacagliąd-moll, najsłynniejszym utworem Maxa REGERA.

czytaj więcej

Masa Krytyczna

Niedziela pod znakiem rowerów!

Po raz drugi w tym roku miastem przez jeden dzień rządzić będą rowerzyści. W najbliższą niedzielę, o godz. 11:00 ruszamy spod Urzędu Miasta przez centrum miasta i dzielnicę nadmorską w stronę portu jachtowego, aby przekonać tych jeszcze nieprzekonanych jak rowerowe jest nasze Świnoujście! Zapraszamy do udziału mieszkańców i turystów!

czytaj więcej

Pchli targ

Handlowcy zbierają podpisy

Na Rynku pod Zegarem trwa pchli targ. Pierwszy raz handel różnościami odbywa się w tym miejscu. I już nie podoba się to handlowcom. Dlatego szykują list do Prezydenta, żeby pchli targ... odbywał się częściej!

czytaj więcej

Początek wakacji

Dzieciaki złapane na gorącym uczynku

Trzech chłopców w wieku 14 i 15 lat zostało wczoraj zatrzymanych przez niemiecką policję. Młodzi ludzie zamiast do szkoły powędrowali na promenadę w Ahlbecku. Przechodniów zaniepokoił widok chłopców majstrujących nożycami do cięcia drutu przy kilku zaparkowanych rowerach i powiadomili policję.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 | 445 Następna Ostatnia