Czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Imieniny: Bogusławy, Apoloniusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Rozmaitości

Rozmaitości

Gala „Perły Biznesu”

Prezydent wyróżniony

W dniu wczorajszym, w hotelu Novotel Centrum Szczecin, odbyła się Gala Pereł „Biznesu”. Nagrody przyznała redakcja „Świata Biznesu” - zachodniopomorskiego magazynu gospodarczego. W skład Kapituły nagrody weszły osoby ze świata nauki, gospodarki i mediów województwa zachodniopomorskiego.

czytaj więcej

Lukrowane i z cukrem pudrem

Nie przesadź w Tłusty Czwartek

W Tłusty Czwartek według tradycji powinniśmy jeść dużo i tłusto – dawniej wierzono, że ma to nam zapewnić pomyślność w przyszłości. W Polsce przyjęło się jadać głównie pączki. Pamiętajmy jednak, że w nawet w ten dzień należy zachować umiar.

czytaj więcej

Profilaktyka

Policjanci i strażnicy miejscy z seniorami o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujsciu oraz strażnicy miejscy rozmawiali o zagrożeniach z seniorami „Złotego Wieku” i „Domu Dziennego Pobytu Seniora”. Podczas spotkania  funkcjonariusze omówili rodzaje oszustw, w tym metodę „na wnuczka” oraz zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To kolejne działania profilaktyczne na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

czytaj więcej

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Wybieraj 112 w sytuacji zagrożenia

W ciągu ostatnich dwóch lat szczecińskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego odebrało 1,6 mln zgłoszeń, z czego aż 82 procent połączeń było nieuzasadnionych. Operatorzy apelują, by używać numeru 112 tylko w sytuacji zagrożenia życia i mienia. 

czytaj więcej

Prawo

Zmiany w umowach o pracę

Wprowadzenie limitu trzech umów na czas określony dla jednego pracownika, ustalenie maksymalnej długości ich trwania na 33 miesiące oraz ujednolicenie okresu wypowiedzenia – to najważniejsze zmiany w Kodeksie pracy przygotowywane przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

czytaj więcej

Policja ostrzega

Oszuści w akcji

Nieustanne apele i ostrzeżenia policjantów skierowane do seniorów trafiają do społecznej świadomości, co znajduje odzwierciedlenie w codziennych sytuacjach. Dzięki temu starania oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka" najczęściej kończą się usiłowaniem wyłudzenia pieniędzy. Jednak pomimo szeroko zakrojonych działań profilaktycznych, zdarzają się pojedyncze przypadki dokonanych oszustw. 

czytaj więcej

Plebiscyt „Pomorze Zachodnie Romantycznie”

Zagłosuj na świnoujski wiatrak

Nasz słynny świnoujski wiatrak została nominowany do najbardziej romantycznego miejsca na Pomorzu Zachodnim. Aby wygrał potrzebna jest wasza pomoc. Głosować można do 12 lutego 2015, na stronie www.azpomorze.pl. Każdy może głosować raz na dobę.

czytaj więcej

Zima na drogach

Policjanci apelują o ostrożność

Do Świnoujścia zawitała zima, a wraz z nią niesprzyjające warunki drogowe - opady śniegu i deszczu, mokra i śliska nawierzchnia, ujemne temperatury, szybko zapadający zmrok, co sprzyja stłuczkom i potrąceniom. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę.

czytaj więcej

Zdrowie

Kontrowersyjne zmiany dla pacjentów

Pakiet onkologiczny i obowiązkowe skierowania do dermatologów oraz okulistów - to jedne z nowości dla pacjentów, które zostały wprowadzone od tego roku. Środowisko medyczne jest ustosunkowane do zmian krytycznie -  uważa, że rozwiązania zaproponowane przez Ministerstwo Zdrowia nie będą działać dobrze.

czytaj więcej

Rozpoczął się nabór 2015

Zostań policjantem!

Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca umożliwiająca kontakty z innymi ludźmi, praca, w której każdy dzień jest inny. Dla tych, którzy chcą robić w życiu coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stałość zatrudnienia, Komendant Wojewodzki Policji w Szczecinie ma bardzo dobrą propozycję – możesz zostać policjantem.

czytaj więcej

Prawo

Nie daj się nielegalnie wyrzucić z mieszkania!

Istnieje wiele sposobów nękania lokatorów przez właścicieli kamienic. Niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy prawowici właściciele posesji, stosując środki o charakterze represyjnym, usuwają lokatorów. Dlatego wciąż niezbędna pozostaje edukacja w zakresie świadomości dotyczącej przestępstw i wykroczeń w obszarze niezgodnego z prawem usuwania lokatorów wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Świnoujscy policjanci, chcąc zapobiegać tego typu praktykom, edukują w tym zakresie mieszkańców naszego miasta.

czytaj więcej

Prawo

Kierowco - jadąc, nie rozmawiaj przez telefon

Telefon komórkowy to nieodłączny element naszego życia. Komórka daje nam poczucie bezpieczeństwa i niezależności. Rozmawiamy wszędzie: w domu, w pracy, na spacerze. Coraz częściej także w czasie jazdy samochodem.

czytaj więcej

Sondaż

Większość Polaków ma zaufanie do Policji

Policja cieszy się zaufaniem Polaków - wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytano również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.

czytaj więcej

Pieniądze

Zapłacimy więcej za prąd. Gaz niewiele tańszy

Już wiadomo, że w nowym roku zapłacimy więcej za prąd, i to nawet o 2 zł miesięcznie. Mało pocieszające jest to, że spadną ceny gazu, skoro w górę pójdzie stawka dystrybucji. Urząd Regulacji Energetyki (URE) wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje.

czytaj więcej

Prawo

Ślub na plaży? To możliwe

Obecnie przepisy pozwalają na zawarcie małżeństwa poza urzędem, ale tylko w szczególnych przypadkach np. gdy jedno z przyszłych małżonków przebywa w szpitalu lub w zakładzie karnym. Niedługo w życie wejdą nowe przepisy, które umożliwią parom zawarcie małżeństwa w wybranym przez nich miejscu, choć nie w każdym.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 Następna Ostatnia