W okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ Wyspiarz” w dniu 05 maja 2019 r. zorganizował biegi majowe dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. O godzinie 14:00 rozpoczęły się biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 250 m do 1.200 m, zaś o godzinie 16:00 bieg główny open kobiet i mężczyzn na dystansie 5000 m. Start i meta znajdowały się na Stadionie Miejskim przy ulicy Matejki 22.
W poniedziałek (06.05), na sztucznym boisku OSiR w Świnoujściu, Młodzicy AP Baltica Świnoujście rozegrali mecz 14 kolejki w ramach Terenowej Ligi Młodzika ZZPN, w którym podejmowali Falę II Międzyzdroje.
– Prawdziwa miłość to słowo klucz. Właśnie takie uczucie prowadziło Was przez życie. Było z Wami w te słoneczne, radosne dni, ale pomagało również, a może przede wszystkim, przetrwać trudne chwile, których przecież nie brak w życiu każdego człowieka – mówił dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do Par, które wspólnie przeżyły 50 i więcej lat. A w imieniu Prezydenta RP wręczył Jubilatom Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Rady Miasta podjęła wczoraj uchwałę popierającą strajkujących pracowników oświaty i wspierającą poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą na wypłaty wynagrodzeń za okres protestu. Akt prawny ma charakter intencyjny, bo zarówno prezydent, jak i radca prawny aktualnie nie widzą możliwości wypłaty rekompensat.
Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. informuje, iż w ramach BONU SENIORA w dniu 23.05.2019r. w godz. od 9.00 do 18.00 będzie można skorzystać z badań densytometrycznych (badanie gęstości kości).
Rozpoczęły się planowe prace remontowe przystani nr 2 na przeprawie promowej „Warszów”. Promy będą kursowały zgodnie z rozkładem, a w razie wystąpienia długich kolejek wprowadzany będzie dodatkowy trzeci prom.
Dowódca 8. Flotylli Obrony Wybrzeża i Prezydent Miasta Świnoujście serdecznie zapraszają na uroczystości obchodów Narodowego Dnia Zwycięstwa, które rozpoczną się w dniu 8 maja 2019 r. o godzinie 12.30 na Placu Słowiańskim, natomiast na Cmentarzu Komunalnym o godz. 13.10. Plan uroczystości poniżej.
Już we wtorek 07 maja 2019 zapraszamy na kolejne, VI zawody II Edycji Świnoujskich Czwartków Lekkoatletycznych. Zawody przeznaczone są dla dzieci ze Szkół Podstawowych, które odbędą się na: Stadionie Lekkoatletycznym w Świnoujściu ul. Matejki 22 od godz. 16:00.
W kończącą weekend majowy niedzielę (05.05) Trampkarze AP Baltica Świnoujście, rozegrali w Gryfinie mecz 7 kolejki Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy ZZPN z miejscowym Energetykiem. Od samego początku mecz pozostawał pod pełną kontrolą piłkarzy ze Świnoujścia, którzy górowali nad przeciwnikiem w każdym aspekcie, zarówno indywidualnie pod względem technicznych umiejętności jak i zespołowo.
Początek należał do gospodarzy. Stosowali ostry pressing i wypracowali dwie sytuacje sam na sam, ale w obydwóch Zimecki przeszkodził, a dobitki Zagrodnego i Tarnowskiego były nieskuteczne. Za to w 13 minucie doskonałą okazję miał Maziarz, lecz piłka po nodze obrońcy trafiła w poprzeczkę. W 18 potężną bombą popisał się Kanigowski, ale piłka o metr poszła obok słupka.
W majówkowy weekend biegacze, kijkarze, chodziarze i wolontariusze chętnie przybyli do parku. Dziś zawitali do nas goście aż z Londynu, Niemiec, Poznania, Katowic i Szczecina. Przed startem nie mogło zabraknąć ogromnych gratulacji i pięknego dyplomu dla Małgorzaty Śliwińskiej, która przebiegła już 100 parkrunów. Cieszymy się, że systematycznie jesteście z nami. Teraz czekamy z niecierpliwością na kolejnych parkrunowiczów. Na starcie ustawiło się aż 94 zawodników, a 17 z nich biegło z nami po raz pierwszy.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu informuje, że w dniach 8 – 15 maja obchodzony będzie XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Tegorocznym hasłem przewodnim OTB jest #biblioteka. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które z tej okazji świnoujska biblioteka przygotowała dla Państwa.
Największa na świecie flaga Niepodległej zatrzepotała dzisiaj przy najwyższej nad Bałtykiem latarni morskiej. Mimo wysiłków alpinistów silny wiatr nie pozwolił długo cieszyć się tym widokiem. Po kilku minutach wiatr porwał flagę.
1 maja 1948 roku - ten dzień pamiętać może jeszcze jedynie niespełna trzydziestu żyjących pionierów Świnoujścia. W zasobach Książnicy Pomorskiej zachował się program pierwszomajowej uroczystości sprzed 71 laty, wówczas drugiego najważniejszego święta państwowego po Święcie Odrodzenia (22 lipca), upamiętniającego narodziny Polski Ludowej.
Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz zaprasza na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja, które odbędą się na placu Słowiańskim pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej” w dniu 3 maja 2019 r. o godz. 11.00.
DOŁĄCZ DO NAS: