Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Dzielnica nadmorska

Uważajcie pod nogi i koła

Ścieżka rowerowa w reprezentacyjnej części miasta powoli się sypie. Niestety, mogą przez to ucierpieć ludzie. Nasz czytelnik przysłał nam zdjęcie zniszczonego fragmentu przy ul. Uzdrowiskowej.

czytaj więcej

Edukacja

Miła wizyta na Basztowej

Podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Świnoujściu niespodziewanie odwiedził doktor Paweł Lubicz z serialu Klan, czyli prywatnie Tomasz Stockinger. Popularny aktor przebywał w naszym mieście na jedenastym już Morskim Turnieju Gwiazd w Tenisie Ziemnym.

czytaj więcej

Inwestycje

Będzie plac zabaw w Ognicy

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z Fundacją Muszkieterów, dzięki czemu, do końca sierpnia bieżącego roku w rozwijającej się dzielnicy miasta, jaką jest Ognica, powstanie nowoczesny i funkcjonalny plac zabaw dla dzieci.

czytaj więcej

Pogoda

Uwaga, burze!

Przez najbliższe trzy dni możemy spodziewać się gwałtownych zjawisk atmosferycznych. Cały czas obowiązuje też ostrzeżenie przed upałami. Uważajcie na siebie!

czytaj więcej

Bezpieczny wypoczynek

Dmuchnij na plaży

Zabalowałeś wczoraj w Malibu? Leżysz teraz na plaży ale masz w perspektywie podróż samochodem? Nie jesteś pewien czy możesz wsiąść za kółko. No tak. Idź lepiej do bazy ratowników i sprawdź się alkomatem.

czytaj więcej

Kino na leżakach

Wkręceni

Jutro, 7 lipca po raz drugi zagości w Śwnoujściu "Kino na leżakach". Tym razem organizatorzy proponują nową polską komedię “Wkręceni”. Film będzie można zobaczyć o godzinie 22:00 na terenie muszli koncertowej.

czytaj więcej

Wydarzenia

Multimedialna sztuka w ms44

Wystawę twórczości studentów Akademii Sztuki ze Szczecina można oglądać od wczoraj w galerii miejsce sztuki 44. „Patrzeć do bólu” to prezentacja prac młodych artystów z Katedry Malarstwa i Nowych Mediów.

czytaj więcej

Złote Przeboje na wakacjach

Chajzer, Sowa i Stachurski

Ominie nas tegoroczne Lato z Radiem, nie zawitają do nas letnie koncerty Radia ZET i Dwójki ale radiowcy wciąż nas lubią! Po Letniej Scenie Radia ESKA na Dniach Morza, w sierpniu odwiedzą nas "Złote Przeboje na wakacjach".

czytaj więcej

Kultura i sztuka

Dzisiejszy wernisaż w miejscu sztuki

Przypominamy o dzisiejszym wernisażu pokazującym sztukę aktualną i budzącą głębokie emocje. Warto zajrzeć o godzinie 18.00 do miejsca sztuki, oprócz klasycznych prac wiszących na ścianach zobaczyć będzie można fotografie, filmy, instalacje i obiekty malarskie. Można sprawdzić jakim językiem współczesna sztuka opisuje dzisiejszy świat, i na ile zmusza on widzów do namysłu nad współczesnością. Zapraszamy dzisiaj do ms44 przy ulicy A. Krajowej 13 w Świnoujściu.

czytaj więcej

XVI Świnoujskie Wieczory Organowe

Młody wirtuoz i muzyka romantyków

Od wielu lat w festiwalu Świnoujskie Wieczory Organowe jeden z koncertów promuje młodego, wybitnie utalentowanego organistę. Tak też było w miniony piątek (04.07), gdy w kościele pw. Chrystusa Króla przy organach Steinmeyera z 1927 roku zasiadł Tomasz ZEBURA – 24-letni student Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, laureat wielu konkursów organowych.

czytaj więcej

Świat Guliwera Pudagla

Gigantyczna atrakcja na wyspie Uznam

W najbliższy poniedziałek, 7 lipca, w miejscowości Pudagla, na wyspie Uznam, pierwsi Goście wejdą do niezwykłego Świata Guliwera (Gullivers Welt). Czekający na nich Guliwer ma aż 36 metrów długości, waży 12 ton. Budowa rzeźby trwała 2 lata.

czytaj więcej

Mus czekoladowy z awokado i bananem

Zdrowy mus czekoladowy z awokado, bananem i kakao. Masło migdałowe nieco zwiększa jego kaloryczność, ale dodaje też smaku. Masło migdałowe to moje niedawne odkrycie. Kupiłam je raczej bez entuzjazmu dla spróbowania i bardzo przypadło mi do gustu. Można je zrobić w domu, wystarczą migdały i odrobina soli. Nic poza tym. Żadnego cukru.

czytaj więcej

Nasza interwencja

Trzeba posprzątać w parku

Liście, gałęzie i inne rzeczy zatkały kanały odwadniające w Parku Zdrojowym. Wszystko zaczęło już gnić i śmierdzieć. W okolicy zrobiło się nieco nieprzyjemnie.

czytaj więcej

Ranking Wirtualnej Polski

Świnoujście znów na podium

Tym razem w zestawieniu Wirtualnej Polski. Wygrany w tym tygodniu ranking Onet.pl na najlepszą polską miejscowość wypoczynkową, Nadmorski Hit według tygodnika Fakt, wcześniej najlepsze polskie kąpielisko według Gazety Wyborczej, zostały dziś uzupełnione rankingiem Wirtualnej Polski na najbardziej oblegane nadbałtyckie kurorty.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 Następna Ostatnia