Poniedziałek, 18 marca 2019r.

Imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota Świnoujście

Nie przegrać

Piłkarze Floty Świnoujście w niedzielę w 32. kolejce I ligi zagrają w Bełchatowie z wiceliderem GKS. Mecz rozpocznie się o godz. 12.30 – transmisja w Orange Sport.

czytaj więcej

Wejście na plażę później

Zmiana planów

Jedno z popularniejszych wejść na plażę jeszcze poczeka na gruntowną przebudowę. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom przed najbliższym sezonem zostanie jedynie utwardzona nawierzchnia.

czytaj więcej

Stała przeprawa - kolejny głos

Tunnel of Love

Dzisiejsza informacja na temat finansowania budowy tunelu pod Świną wzbudziła sporo emocji. Część z czytelników uważa, że to tylko przedwyborczy chwyt. Tymczasem głos w tej sprawie zabrała Poseł Ewa Żmuda-Trzebiatowska. Zapraszamy do lektury listu otwartego.

czytaj więcej

Kradzież na Basenie Północnym

Ukradł silnik z motorówki

Świnoujscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu koszalińskiego, który minionej nocy ukradł silnik z motorówki na Basenie Północnym. Policjanci odzyskali także skradziony silnik zaburtowy o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawcy zostały przedstawione zarzuty, za popełniony czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Nasz patronat

Uznam 2014 już jutro

Już jutro rozpoczyna się największa wystawa samochodowa na wyspach. Uznam 2014 to siódma już edycja tej imprezy. W nowym miejscu, na placu Wolności pokażą się wiodące firmy z branży motoryzacyjnej. W ostatniej chwili dołączy jeszcze jedna marka. Odwiedzający będą mogli obejrzeć najnowszy model Hondy CRV. Dziś zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi wystawcami.

czytaj więcej

Wandale znowu dali o sobie znać

Idioci w parku

Zniszczone ławki, powyrywane słupki, barierki i drzewa, pogięte i pourywane śmietniki. To efekt przejścia przez Park Zdrojowy nieznanych – mamy nadzieję tylko chwilowo – wandali.

czytaj więcej

Trwają prace modernizacyjne na przejazdach kolejowych

Utrudnienia w ruchu na prawobrzeżu

W dniach 23 maja - 18 czerwca 2014 w związku z prowadzonymi pracami modernizacyjnymi na przejeździe kolejowym w ciągu ul. Barlickiego w rejonie skrzyżowania z ul. Ku Morzu mogą wystąpić miejscowe utrudnienia w ruchu. Prace będą prowadzone przy połówkowym zamknięciu pasa jezdni.

czytaj więcej

II. Polsko-Niemiecki Weekend Muzyczny

„Nuty nie znają granic”

W dniach 23. – 25. maja 2014 odbędzie się drugi polsko - niemiecki weekend muzyczny pod nazwą ,,Nuty nie znają granic” organizowany przez Uzdrowiska Cesarskie – Gminę Heringsdorf przy udziale Miejskiego Domu Kultury ze Świnoujścia. Przez trzy dni w godzinach popołudniowych prezentowane będą w muszlach koncertowych w Ahlbecku, Heringsdorfie i Bansinie występy różnorodnych polskich i niemieckich grup muzycznych.

czytaj więcej

Premier Bieńkowska ma pomysł na stałą przeprawę

Tunel za 6 lat?

Czy Polskie Inwestycje Rozwojowe będą współfinansować budowę tunelu pod Świną. Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie. Pisze o tym dzisiejsza Gazeta Wyborcza.

czytaj więcej

Nasz patronat

Wystawa Uznam 2014 już za chwilę

Już za dwa dni Wystawa Uznam 2014. Siódma edycja największej tego typu imprezy na polskich wyspach to najlepsze firmy z naszego regionu zajmujące się branżą samochodową. Zapraszamy 24 i 25 maja na plac Wolności. Prezentujemy kolejnych wystawców.

czytaj więcej

Energetyczny wieczór w Scenie

Bass is Fundamental

W sobotę (24.05) w Jazz Clubie Scena impreza z muzyką Liquid / Jungle / Reggae / Bass. Zagrają OlaH - PhD Sound (Szczecin), Nullptr - Phd Sound (Szczecin) oraz KGS / Mystic Dubs (Warszawa)

czytaj więcej

Letnia oferta Ostseebus

Autobusem po wyspie Uznam

Firma Ostseebus GmbH przedstawiła swoją ofertę na sezon letni 2014. Autobusami tego przewoźnika podróżować możemy po całej wyspie Uznam oraz - dzięki współpracy z Komunikacją Autobusową w Świnoujściu - na transgranicznej Linii Europejskiej łączącej niemiecką i polską część wyspy.

czytaj więcej

Nietrzeźwy kierowca nie chciał się poddać badaniu

Blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie miał 48-letni mieszkaniec Międzyzdrojów, który przewoził autem 5 osób. Zatrzymany do kontroli mężczyzna próbował uniemożliwić policjantom wykonanie czynności odmawiając badania alkomatem, dlatego doprowadzono go do szpitala, gdzie pobrano krew. Kierowca alfy romeo odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

czytaj więcej

Wyjątkowy wyścig

Jacht kontra samochód

Zbigniew Gutkowski oraz Piotr Adamczyk mierzą się w niecodziennym pojedynku. Ścigają się na trasie Świnoujście – Hel. Tyle tylko, że pierwszy płynie oceanicznym jachtem, drugi samochodem o napędzie hybrydowym.

zobacz galerię

Morskie Manewry Sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Trwają morskie manewry Okrętowej Grupy Zadaniowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Łącznie osiem okrętów flotylli ćwiczy wspólną realizację zadań i doskonalić procedury łączności w oparciu o dokumenty narodowe oraz NATO. Wczoraj okręty OGZ 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęły współpracę z okrętami 3. Flotylli Okrętów.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 Następna Ostatnia