Środa, 23 stycznia 2019r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

OHP w rocznicę wstąpienia do UE

Pokazać możliwości

Od dzisiaj (wtorek 6 maja) do najbliższego piątku trwać będzie projekt "Wyginam śmiało ciało - jak Cię widzą tak Cię piszą", realizowany przez Ochotniczy Hufiec Pracy w związku z 10-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Partnerami projektu są młodzież z CJD Insel Usedom z Zinnowitz oraz uczniowie świnoujskiego Gimnazjum Nr 1. Projekt połączono z Dniami Otwartymi OHP i prezentacją "Smakujemy Europę".

czytaj więcej

Konkurs fotograficzny dla młodzieży pod patronatem scie24.pl

Świnoujście: Motywacje - Demotywacje

Świnoujście - dla wielu jedno z najpiękniejszych i najbardziej atrakcyjnych miast w kraju. A jakie jest dla Ciebie? Co w naszym mieście lubisz, a czego nie? Co Ci się podoba, a co Cię denerwuje?

czytaj więcej

SkyCash - mobilne parkowanie w Świnoujściu

Za postój zapłacimy telefonem!

W Świnoujściu można regulować należność za parkowanie korzystając z systemu płatności przez komórkę SkyCash. Rozwiązanie działa w kilkudziesięciu miastach na terenie całej Polski i pozwala na płacenie wyłącznie za realny czas parkowania oraz zdalne przedłużanie postoju.

czytaj więcej

"Kubusiowi przyjaciele natury"

Zagłosuj i pomóż wygrać!

Przedszkole Miejskie Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi „Tęcza” bierze udział w konkursie „Kubusiowi przyjaciele natury”. Bardzo zależy im nam na naszych głosach!

czytaj więcej

Wyjątkowa lekcja historii

Świnoujska młodzież w Marszu Żywych

28 kwietnia 2014 roku uczniowie Technikum Zawodowego nr 1 w Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu po raz kolejny uczestniczyli w Marszu Żywych w Oświęcimiu. Po przejechaniu ponad 1500 km, oddali wraz z młodzieżą z całego świata, hołd pomordowanym Żydom w czasie II wojny światowej.

czytaj więcej

69. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

Dzień Zwycięstwa w Świnoujściu

W dniu 8 maja, w Świnoujściu, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa, upamiętniający 69. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej.

czytaj więcej

10-lat w Unii Europejskiej

Wyjątkowa wystawa zdjęć przed Muzeum

„Inwestycje, które zmieniły Świnoujście”, taki tytuł nosi wystawa prezentowana przed Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Ekspozycja została przygotowana z okazji 10 - lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.

czytaj więcej

II Maraton Kołobrzeg

Bieg debiutantów

Czternastu zawodników ze Świnoujścia ukończyło drugą edycję Maratonu Kołobrzeg, sześciu z nich to debiutanci. Drużyna „Wyspiarzy” stanęła na podium.

czytaj więcej

XX-lecie Unity Line

Ze Świnoujścia w świat, już od dwudziestu lat!

Właśnie w maju spółka Unity Line, firma od początku swego istnienia ściśle związana ze Świnoujściem, obchodzi 20-lecie działalności. Dziś trudno sobie wyobrazić wakacyjną widokówkę czy panoramę naszego miasta bez promu Unity Line w tle.

czytaj więcej

Rozwiązano umowę z dotychczasowym szkoleniowcem

Flota bez trenera Baniaka

Trener Bogusław Baniak przestał być szkoleniowcem I-ligowej Floty. Zarząd wraz z trenerem rozwiązali dziś umowę za porozumieniem stron.

czytaj więcej

Brutalne pobicie na prawobrzeżu

Okradli 22-latka podając się za policjantów

Kryminalni ze Świnoujścia zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który dokonał rozboju. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo 28-latkowi grozi do 12 lat pozbawiania wolności.

czytaj więcej

Język polski na początek

Wystartował maturalny maraton

Tradycyjnie od języka polskiego absolwenci szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęli dzisiaj serię egzaminów maturalnych. Jutro przeliczą zadania z matematyki, a w środę udowodnią swoją znajomość języka angielskiego, jeżeli zdecydowali się właśnie na ten język obcy.

czytaj więcej

Tłumy turystów na majówce

Świnoujście da się lubić

Pierwsze dni maja przyciągnęły do miasta tysiące gości. Okazuje się, że coraz więcej osób wybiera Świnoujście na krótki weekendowy wypad. Coraz więcej też przyjeżdża do nas już nie tylko na plażę i promenadę, ale także rowery połączone ze zwiedzaniem.

czytaj więcej

Są pieniądze na II etap prac przy torze wodnym

Bruksela finansuje modernizację

Kilka dni temu Komisja Europejska potwierdziła wparcie kwotą 267,4 mln złotych projektu modernizacji toru wodnego Świnoujście – Szczecin (Kanał Piastowski i Mieliński) – etap II, strona wschodnia i zachodnia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 Następna Ostatnia