Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Flota Świnoujście

Quo Vadis Floto

Wczoraj odbyła się konferencja zarządu Floty Świnoujście. Czego się z niej dowiedzieliśmy? Tak naprawdę nic nowego. Nie będzie ogłaszania upadłości klubu, trwają poszukiwania sponsora, być może zostanie powołana sportowa spółka akcyjna.

czytaj więcej

Miasto

Sala ślubów w nowej odsłonie

Na przełomie września i października planowane jest zakończenie prac pomieszczeń adaptowanych na potrzeby sali ślubów w budynku przy ulicy Wyspiańskiego 35 c. W chwili obecnej wykonawca prac remontowo-budowlanych przygotowuje posadzki i ściany. 

czytaj więcej

Kultura i Sport

Imprezy towarzyszące Match Racing

Widowiskowym wyścigom żeglarzy podczas Mistrzostw Europy w Match Racingu będą towarzyszyły imprezy kulturalno – sportowe m.in. konkurs plastyczny dla najmłodszych
pt. „Terminal LNG w Świnoujściu”, program edukacyjny i symulator statku w namiocie Polskiego LNG, rejsy statkiem i regatowymi jachtami Skippi650, zajęcia z nordic walking i treningi biegowe.

czytaj więcej

Nadleśnictwo może zamknąć lasy

Płacimy za brudasów

Tak wyglądały okolice dawnego przejścia granicznego na końcu ul. Grunwaldzkiej. Sterta gruzu i innych śmieci rosła. Najpierw lekko na uboczu, a później przy samej ulicy. To tylko jedno z wielu dzikich wysypisk w mieście.

czytaj więcej

Wakacje

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Mamy dla Was konkurs. No może bardziej dla tych młodszych czytelników. Jury konkursowe oceni prace aż w sześciu kategoriach wiekowych, od 6-u do 18-u lat. Temat - krajobraz Świnoujścia po wybudowaniu terminal do odbioru gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. Trzeba się spieszyć!

czytaj więcej

Turystyka

Zwiększ legalnie swoje dochody! Warto

Sezon letni to dla jednych czas wypoczynku, dla innych czas wytężonej pracy, dającej możliwość dodatkowego, zgodnego z prawem zarobku. Mieszkańcy regionu wypoczynkowego, nieprowadzący działalności gospodarczej, posiadający lokale mieszkalne lub nadwyżki powierzchni mieszkalnej, mogą wykorzystać fakt zamieszkiwania na terenie atrakcyjnym turystycznie i uzyskać dodatkowe przychody – legalnie.

czytaj więcej

Raport plażowy 1-7.07

WOPR nie próżnuje

Rozpoczął się sezon plażowy. Chociaż początek pierwszego tygodnia nie rozpieszczał nas pogodą, to już weekend zagościło u nas lato pełną gębą. Na kąpielisku choć było spokojnie, to jednak kilka zdarzeń warto odnotować. Zapraszamy na raport WOPR z ostatniego tygodnia.

czytaj więcej

Wydarzenia

Stocznia stanie na dwie godziny

Punktualnie o godzinie 11, połączone stocznie w Świnoujściu i Szczecinie rozpoczną dwugodzinny strajk ostrzegawczy. To kolejny krok związków zawodowych w walce o prawa pracowników.

czytaj więcej

Zdrowie

Biała Sobota w szpitalu

W najbliższą sobote (12.07) Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu organizuje i zaprasza na „BIAŁĄ SOBOTĘ" czyli cykl darmowych porad lekarskich połączony z wykładami dotyczącymi zdrowia.

czytaj więcej

Co słychać za miedzą?

Autobahn już nie za darmo?

Niemieckie ministerstwo komunikacji planuje od 2016 roku wprowadzić winiety za przejazd drogami publicznymi. Oznacza to, że nie tylko przesławne niemieckie autostrady będą płatne dla cudzoziemców - zapłacimy za poruszanie się po wszystkich niemieckich drogach.

czytaj więcej

8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Święto 2. Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych

Wczoraj, we wtorek 8 lipca, 63. rocznicę powstania obchodził 2. Dywizjon Okrętów Transportowo – Minowych. Z okazji święta, na okrętach dywizjonu zacumowanych w świnoujskim Porcie Wojennym podniesiono wielką galę banderową.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Drużyna przygotowuje się do ligi

Jutro rano piłkarze Floty Świnoujście wyjadą na dziewięciodniowy obóz treningowy. Na zgrupowanie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, piłkarze wybiorą się do Wałbrzycha.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Festiwal Gwiazd za nami

Przez ostatnie 5 dni serialowe gwiazdy opanowały sąsiednie Międzyzdroje. Oprócz tradycyjnego odciskania dłoni na Promenadzie Gwiazd, artyści spotykali się z fanami i występowali w spektaklach.

czytaj więcej

Miejsce sztuki44

Krajobraz zdarzeń, nowy tomik poezji Heleny Walkowiak

Poezja jest sumieniem dzisiejszego świata, często niewygodna, coraz rzadziej obecna w krwiobiegu współczesnego człowieka. Potrafi przypomnieć jednak że życie ma swój ontologiczny wymiar. Będziemy mogli to potwierdzić podczas środowego spotkania z poetką Heleną Walkowiak na którym przedstawi nam swój nowy tomik poezji zatytułowany: „krajobraz zdarzeń”.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 437 | 438 | 439 | 440 | 441 | 442 Następna Ostatnia