Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Już dziś debata o Unii Europejskiej.

Zapytaj o Unię Europejską

Zapraszamy na spotkanie przedwyborcze z kandydatami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Debata odbędzie się już dziś, 12 maja o 18.30 w Galerii Art, przy Wojska Polskiego 1/1.

czytaj więcej

Debiut Kafarskiego na ławce trenerskiej.

Tylko remis ze słabym Stomilem

Mimo zmiany trenera Flota Świnoujście nadal w dołku. Tym razem piłkarze wywalczyli jedynie jeden punkt ze Stomilem Olsztyn.

czytaj więcej

Dzień Otwarty w Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Setki zwiedzących w muzeum

W ramach Otwartych Dni Funduszy Europejskich Muzeum Rybołówstwa zaprasza dzisiaj, 10 maja, do bezpłatnego zwiedzania zasobów muzealnych.

czytaj więcej

ZWiK zaczyna czyścić sieć

Od 11 maja 2014 roku Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu przystępuje do corocznego przed sezonem letnim płukania sieci wodociągowej w lewobrzeżnej części miasta.

czytaj więcej

XVI Międzynarodowe Targi Turystyczne Tourtec 2014

Julia była pierwsza, czyli nasi w Jeleniej Górze

Julia Jurczak (na zdjęciu) z rodzicami była pierwszą mieszkanką Jeleniej Góry, która zasiadła w plażowym koszu, przywiezionym wprost ze Świnoujścia. Kosz jest jednym z elementów naszego stoiska na XVI Międzynarodowych Targach Turystycznych Tourtec 2014, które właśnie trwają w Jeleniej Górze.

czytaj więcej

Flota Świnoujście

Emocje gwarantowane

W sobotę piłkarze Floty Świnoujście rozegrają kolejny mecz z cyklu "o sześć punktów" w I lidze. Na stadionie miejskim przy ul. Matejki podejmą Stomil Olsztyn. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.

czytaj więcej

Szpital w trosce o zdrowie pacjentów?

Nowy szyld, stara witryna

Zadzwoniła do nas pani Agata, czytelniczka naszego portalu, która jest zaniepokojona, a nawet zbulwersowana polityką informacyjną Szpitala Miejskiego w Świnoujściu.

czytaj więcej

Flota szuka sponsora odc. 49

Kolejne obietnice czy wreszcie konkrety?

Władze miasta spotkały się przed kilkoma dniami z przedstawicielem grupy sponsorów zainteresowanych współpracą z Flotą. Informacja o tajemniczym inwestorze z Portugalii wypłynęła już wcześniej, przy okazji benefisu kierownika drużyny Leszka Zakrzewskiego. To wtedy o potencjalnych sponsorach przebąkiwał nawet Janusz Żmurkiewicz. Teraz sprawa nabiera realnych kształtów...?

czytaj więcej

Eurowybory 2014

Debata z kandydatami do Parlamentu UE

12 maja odbędzie się spotkanie z kandydatami do Europarlamentu, startującymi z regionu wyborczego Zachodniego Pomorza i Lubuskiego. Podczas debaty organizatorzy zapoznają zebranych z rolą i znaczeniem Parlamentu Europejskiego dla krajów Unii Europejskiej.

czytaj więcej

Uroczystości na Placu Słowiańskim

Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa

Dzisiaj (08.05) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa, 69. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Punktualnie o godzinie 12.00 pod pomnikiem Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej odbył się Apel Pamięci oraz ceremonia składania wiązanek kwiatów.

zobacz galerię

Koncert w MDK

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

W sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury odbył się niezwykły koncert z okazji przypadającego w tym miesiącu Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Na scenie wystąpiły dzieci z przedszkoli numer 11 i 5, Zespołu Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, przedszkola specjalnego „Jeżyk” oraz podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy w Świnoujściu.

czytaj więcej

Kto obejmie schronisko dla zwierząt?

Nie czekają na decyzję sądu

Czy otwarty konkurs na opiekuna schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu ogłoszony właśnie przez Miasto, oznacza koniec problemów ze schroniskiem? Umowa na prowadzenie tego obiektu obowiązywać ma od 1 czerwca 2014r. do 31 maja 2015 r. Władze Świnoujścia przeznaczyły na ten cel dotację w wysokości 240 tys. zł.

czytaj więcej

Przedszkolaki z wizytą w SP Nr 1

„Mała Akademia Sztuki”

We wrześniu najstarsze dzieci opuszczą przedszkole i rozpoczną naukę w szkole. „Muchomorki” z Przedszkola Miejskiego nr 10 „Kolorowy Świat” kochają swoje przedszkole, ale z niecierpliwością i ogromnym zainteresowaniem czekają na ten wrześniowy dzień.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 Następna Ostatnia