Sobota, 25 maja 2019r.

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Sport

Baltic Home nie próżnuje

W minionych tygodniach świnoujska grupa nie próżnowała i wystartowała w kilku imprezach, na terenie całej Polski. W Świnoujściu odbył się XIV Ultramaraton im. Olka Czapnika wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, który jest zaliczany do Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych na rok 2014. Zawodnicy mieli do wyboru kilka dystansów: 1 pętla (108 km), 2 pętle (216 km), 3 pętle (324 km).

czytaj więcej

Dni Morza Sail Szczecin 2014

Okręty Marynarki Wojennej w Szczecinie

Okręt podwodny ORP „KONDOR”, oraz okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP „Kontradmirał Xawery CZERNICKI” przyjęły na swoich pokładach tysiące zwiedzających je osób. W ramach szczecińskich obchodów Dni Morza 2014 przez trzy dni było można oglądać miejsca służby polskich marynarzy.

czytaj więcej

Historia

Skarb z wydmy

Mimo, że mają ponad 70 lat są niemal w idealnym stanie. Podbijano nimi wojskowe asygnaty, rozkazy dzienne, książeczki wojskowe i dokumenty o nadaniu odznaczeń. Po rozbiciu jednostki, najprawdopodobniej tuż przed ewakuacją żołnierz który był za nie odpowiedzialny z dużą starannością każdą z nich zawinął w materiał i po włożeniu do metalowej skrzyneczki zakopał pod korzeniem sosny rosnącej tuż przy plaży. Do świnoujskiego muzeum trafiła bezcenna kolekcja pieczęci sztabowych jednego z pułków Kriegsmarine!

Mimo, że mają ponad 70 lat są niemal w idealnym stanie. Podbijano nimi wojskowe asygnaty, rozkazy dzienne, książeczki wojskowe i dokumenty o nadaniu odznaczeń. Po rozbiciu jednostki, najprawdopodobniej  tuż przed ewakuacją  żołnierz który był za nie odpowiedzialny z dużą starannością każdą z nich zawinął w materiał i po włożeniu do metalowej skrzyneczki zakopał pod korzeniem sosny rosnącej tuż przy plaży. Do świnoujskiego muzeum trafiła   bezcenna kolekcja pieczęci sztabowych jednego z pułków Kriegsmarine!

czytaj więcej

Sport

V Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Taekwondo

7 czerwca 2014 w Świnoujściu odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Taekwondo. Organizatorem był klub Pomorze Świnoujście. W turnieju wzięło udział prawie 70 młodych adeptów. Prawo startu miały dzieci i młodzież do lat 14.

czytaj więcej

Ćwiczenia Wargacz 2014

Dzień na manewrach, cz. II

Właśnie zakończyły się największe w tym roku ćwiczenia 8 Flotylli Obrony Wybrzeża Wargacz 2014. Przez 5 dni kilkanaście jednostek i setki marynarzy wykonywali szereg zadań – od stawiania pól minowych, przez strzelania artyleryjskie po przyjmowanie desantu Rosomaków. Dzięki uprzejmości dowództwa 8 FOW. Mogliśmy zobaczyć przebieg ćwiczeń oczyma marynarzy.

czytaj więcej

Wydarzenia

Odpustowa zabawa u Kozala

Parafia pw. błogosławionego Michała Kozala obchodzi w tym roku 25 lecie powstania. Dziś z kolei przypada dzień jej patrona. Z tej okazji parafianie bawili się na tradycyjnym festynie odpustowym.

czytaj więcej

Ćwiczenia Wargacz 2014

Dzień na manewrach, cz. I

Właśnie zakończyły się największe w tym roku ćwiczenia 8 Flotylli Obrony Wybrzeża Wargacz 2014. Przez 5 dni kilkanaście jednostek i setki marynarzy wykonywali szereg zadań – od stawiania pól minowych, przez strzelania artyleryjskie po przyjmowanie desantu Rosomaków. Dzięki uprzejmości dowództwa 8 FOW mogliśmy zobaczyć przebieg ćwiczeń oczyma marynarzy.

czytaj więcej

Grupa Teatralna Ujście

Pomóż promować Świnoujście

Dzisiaj od godz 17:00 na Placu Wolności  nagrywany będzie spot promujący Świnoujście. Organizatorem akcji jest Grupa Teatralna Ujście. Zachęcamy wszystkich mieszkańców Świnoujścia do udziału w inicjatywie.

czytaj więcej

PM nr 10 "Kolorowy Świat"

Pożegnanie z przedszkolem

I jak tu nie płakać, kiedy nasze dzieci tak wzruszająco mówią i śpiewają o rozstaniu? Łzy płynęły z oczu wielu rodzicom w czasie ostatniego przedstawienia „Muchomorków”. I nie tylko dlatego, że słowa wypowiadane przez nasze pociechy pobudzały emocje, ale przede wszystkim dlatego, że dzieci wystąpiły z pełną powagą i elegancją, same odczuwały ważność chwili pożegnania.

czytaj więcej

Świnoujskie Wieczory Organowe

Zaczęło się od Bacha

Dzięki przypadkowemu odkryciu pięknego brzmienia prawie 90-letnich organów w kościele pw. Chrystusa Króla, przychylności ks. Kazimierza Sasadeusza, finansowemu wsparciu władz miasta i nielicznych sponsorów ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE na stałe wpisały się w kalendarz muzyczny miasta i dołączyły do grona renomowanych festiwali w Polsce.

czytaj więcej

Taneczny wieczór w Scenie

Mixer by DJ Mistrz

Już dzisiaj (sobota 14.06) Jazz Club Scena zaprasza na imprezę w stylu funk / soul / disco / breakbeat / house / garage / elektro. Początek imprezy o godzinie 22.30.

czytaj więcej

Sport

Czas dla świnoujskich Skimboardowców

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi sezon na letnie sporty. Jednym z nich jest coraz bardziej popularny Skimboard czyli jazda na desce po płytkiej warstwie wody lub - dla bardziej zaawansowanych - po fali. Także w naszym mieście istnieje grupa młodych ludzi uprawiających ten rodzaj sportu.

czytaj więcej

Inwestycje

Piracka przygoda

Jeszcze w tym miesiącu powinna rozpocząć się budowa strefy rekreacyjnej w dzielnicy Warszów. To wspólny projekt mieszkańców prawobrzeża i Polskiego LNG.

czytaj więcej

Wydarzenia

Pożar drewnianego domu

Trzy jednostki straży pożarnej brały udział w gaszeniu pożaru opuszczonego, drewnianego domu u zbiegu ulic Krzywej, Mazowieckiej i Grunwaldzkiej. Nikt nie ucierpiał.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 439 | 440 | 441 | 442 | 443 | 444 Następna Ostatnia