Czwartek, 7 grudnia 2023r.

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Lotnisko w Heringsdorfie

Podniebny sezon otwarty

Dzisiaj w południe na płycie lotniska w Heringsdorfie wylądowały pierwsze dwa samoloty pasażerskie. Tegoroczny sezon rozpoczął się o cztery tygodnie wcześniej niż w poprzednich latach. 

czytaj więcej

III Festiwal Rzeźb Piaskowych

Świat w piasku wyrzeźbiony

Podróż dookoła świata to motyw przewodni III Festiwalu Rzeźb Piaskowych w Ahlbecku. Niezwykłą ekspozycję można zobaczyć od soboty, 26 marca. 

czytaj więcej

Karls Erlebnis-Dorf [FOTOGALERIA]

Sprawdziliśmy nowy park rozrywki

Truskawkowe miasteczko w Koserow ma ogromną szansę stać się numerem jeden wśród komercyjnych atrakcji na wyspie Uznam. Powodów jest co najmniej kilka. 

czytaj więcej

Seria napadów przy granicy

To już trzeci napad rabunkowy na starszą osobę. Sprawca nadal nieuchwytny

W ciągu niespełna miesiąca doszło do trzech przestępstw o wspólnym mianowniku - w tej samej okolicy młody mężczyzna z Polski napada i okrada niemieckich emerytów. Policja łączy ze sobą zdarzenia, mimo że sprawcy za każdym razem udało się zbiec z miejsca przestępstwa. W sobotę zaatakował 77-letnią kobietę.  

czytaj więcej

Wydarzenia

71. rocznica zbombardowania Świnoujścia

„Twarze 12 marca 1945 roku” – to tytuł wystawy otwartej na cmentarzu wojennym na wzgórzu Golm w Kamminke. Wśród nich Polacy, w tym Mieczysław Boniecki, który przebywał wówczas w Świnoujściu jako przymusowy robotnik, a po zbombardowaniu miasta był jednym z tych, którzy grzebali zwłoki ofiar nalotu na wzgórzu Golm. W sobotnich uroczystościach Świnoujście reprezentował zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka.

czytaj więcej

Wyścigi psich zaprzegów

Alaskańskie klimaty na wyspie

Setka psów rasy husky w kilkudziesięciu zaprzęgach pędzących po uznamskiej plaży przy blasku setek pochodni - takiego wydarzenia na naszej wyspie jeszcze nie było. Długo wyczekiwany "Baltic Lights" wystartuje już w ten weekend.

czytaj więcej

Region

Uchodźcy za naszą zachodnią granicą

Niemcy przewidują, że graniczący z naszym województwem Kraj Związkowy Meklemburgia Pomorze Przednie może przyjąć 20 tysięcy uchodźców, głównie z Syrii. Z tego na tereny najbliższe Świnoujściu, czyli powiatu Pomorze Przednie-Greifswald, około 4 tys. osób. Takie dane podali wczoraj przedstawiciele powiatu podczas spotkania z przedstawicielami samorządów ze Szczecina, Polic, Dobrej i Świnoujścia.

czytaj więcej

Wielkanocne promocje na basenie

OstseeTherme zaprasza na urodziny

W marcu OstseeThereme w Ahlbecku obchodzi swoje 20. urodziny. Podczas wielkanocnego weekendu na mieszkańców regionu czeka tu wiele niespodzianek.

czytaj więcej

Region

Wypadek kolejowy na stacji Szczecin Dąbie

15 lutego br., około godz. 15.30 na stacji Szczecin Dąbie doszło do wykolejenia pociągu towarowego. W związku z koniecznością usunięcia skutków wypadku od 16 lutego 2016 r. (od godz.: 17.00) na odcinku Szczecin Główny - Szczecin Dąbie nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu pociągów. Podróżni Przewozów Regionalnych skorzystają z autobusów komunikacji zastępczej.

czytaj więcej

Narada w Greifswaldzie

Polscy i niemieccy samorządowcy o imigrantach

Niemieccy samorządowcy chcą przeprowadzić kampanię informacyjną na temat liczby uchodźców zakwaterowanych w pobliżu granicy z Polską. Spotkanie w tej sprawie zaplanowane jest na środę, 17 lutego w Greifswaldzie.

czytaj więcej

Badania, które zmienią świat

Energia przyszłości powstanie w pobliżu Uznamu?

O tym niezwykłym eksperymencie, który przeprowadzany jest w pobliskim Greifswaldzie, pisaliśmy już we wrześniu 2014 r. („Sięgamy gwiazd, kopiujemy Słońce”). Teraz, po kilkunastu miesiącach, naukowcy z Instytutu Fizyki Plazmy im. Maxa Plancka wkraczają w nową fazę badań nad reakcją fuzji lekkich jąder atomowych, która może być pierwszym krokiem do uzyskania praktycznie niewyczerpalnego źródła energii!

czytaj więcej

Kronika policyjna

Pijani złodzieje na wyprawie po alkohol

Dwóch mężczyzn ze Świnoujścia przyłapano w supermarkecie Sky w Ahlbecku na kradzieży alkoholu. Złodzieje podjęli próbę ucieczki z miejsca zdarzenia, jednak na ten krok okazali się zbyt pijani. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 Następna Ostatnia