Niedziela, 10 grudnia 2023r.

Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Region

Region

Region

[Aktualizacja] Dwa Adlery ratowały rozbitków

W sobotę u wybrzeży wyspy Uznam statki pasażerskie uratowały dwóch młodych mężczyzn. Akcję ratunkową uruchomili czujni plażowicze, którzy zauważyli ponton bez załogi dryfujący między Bansinem a Heringsdorfem.

czytaj więcej

Międzyzdroje

Startuje Summer Kite Festiwal

Muzyka, adrenalina i kitesurfing - tak zapowiada się ostatni weekend wakacji w Międzyzdrojach. Sportowe emocje i zapierające dech w piersiach akrobacje to wizytówka Summer Kite Festival. Impreza wraca nad Bałtyk, pokazując siłę wody, wiatru i latawców, które od 26 do 28 sierpnia wypełnią niebo nad hotelem Vienna House Amber Baltic.

czytaj więcej

Fauna wyspy Uznam

Rzadki motyl zadomawia się na wyspie Uznam

Mieszkanka Zinnowitz odkryła w swoim ogrodzie pięć nietypowo wyglądających gąsienic. Znalezisku przyjrzeli się pracownicy farmy motyli w Trassenheide. Według ich opinii, młode owady to zmrocznik oleandrowiec, bardzo rzadki motyl, który od 2015 roku ekspanduje naszą wyspę.

czytaj więcej

Region

Drogi kurs z Ahlbecku

100 euro mandatu musiał zapłacić jeden z świnoujskich taksówkarzy. Powód? Transport pasażerów z Ahlbecku do Świnoujścia.

czytaj więcej

Niecodzienna wizyta w Bałtyku

To pewne. Niedaleko wyspy Uznam pływa humbak

W ubiegłym tygodniu w wodach Zatoki Greifswaldzkiej doszło do trzech obserwacji wieloryba. Ekspertom już udało się ustalić, że kilkumetrowy ssak to humbak. Prawdopodobnie ten sam, którego na początku lipca oswobodziły z sieci rybackich polskie służby ratunkowe.

czytaj więcej

Otwarcie wystawy w Willi Irmgard

Obrazy z pleneru od 2005 do 2016

Zapraszamy serdecznie w sobotę, 23 lipca na godzinę 20.00 do Willi „Irmgard” w Heringsdorfie przy ulicy Maxim-Gorki-Str. 13 na otwarcie nowej wystawy berlińskiego malarza Sigurda Wendlanda zatytułowanej „Obrazy z pleneru od 2005 do 2016“.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Widok na lotnisko z falstartem

Dwa tygodnie temu w porcie lotniczym w Heringsdorfie została oddana do użytku platforma widokowa. Okazuje się, że zorganizowana z rozmachem uroczystość otwarcia tarasu miał jedynie symboliczny charakter. Platforma jest zamknięta dla odwiedzających, a zarządzający lotniskiem nie potrafią wskazać konkretnego terminu otwarcia.

czytaj więcej

Lotnisko w Heringsdorfie

Nowa platforma widokowa już dostępna dla gości

W sobotę, 24 czerwca w porcie lotniczym w Heringsdorfie została oddana do użytku nowa platforma widokowa. Goście oraz podróżujący będą mogli bez ograniczeń obserwować odloty i przyloty na płycie uznamskiego lotniska.

czytaj więcej

Komunikacja

Niemcy dyskutują o tunelu pod Świną

Plany budowa tunelu pod Świną są jednym z tematów dzisiejszych obrad rady powiatu Greifswald -Pomorze Przednie. Zarówno branża turystyczna jak i mieszkańcy zachodniej części wyspy obawiają się, że inwestycja zwiększy ruch na już dziś solidnie zakorkowanych trasach na Uznamie. 

czytaj więcej

Sezon na cudze rowery

Zagraniczne popisy młodego świnoujścianina

Zygzakiem, w środku nocy, na damskim rowerze z za niskim siodełkiem - nic dziwnego, że 21-latek ze Świnoujścia od razu przyciągnął uwagę patrolu policji. Sprawca odpowie także za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, a po skradziony jednoślad już zgłosiła się właścicielka.

czytaj więcej

Powrót znad morza

S3 zakorkowana

Na drodze krajowej S3 w kierunku Szczecina, na węzłach Parłówko-Miękowo, utworzył się ponad 4 kilometrowy zator. GDDKiA zaleca objazd trasą alternatywną.

czytaj więcej

Wydarzenia

Poplenerowa wystawa w Willi Irmgard

Siedmioro malarzy z czterech krajów przez siedem dni tworzyło w plenerze na wyspie Uznam. Uroczyste otwarcie wernisażu prac artystów odbędzie się w niedzielę, 29 maja o godzinie 17:00 w Willi .

czytaj więcej

Międzyzdroje

Steczkowska, Wodecki, Dzięgiel. Znamy program Festiwalu Gwiazd

W tym roku ślad po sobie w Alei Gwiazd zostawią Justyna Steczkowska, Ewa Szykulska, Marian Dziędziel, Katarzyna Żak, Michał Kwieciński, Zbigniew Wodecki i Ewa Braun. Gala Odciśnięcia Dłoni to popularne, ale nie jedyne wydarzenie podczas 21. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

czytaj więcej

XXVII Festiwal Sztuki Ulicznej

Żonglerzy, akrobaci i iluzjoniści na uznamskich promenadach

Trwa XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej. Przez cały weekend oraz w poniedziałek na mieszkańców wyspy Uznam i gości czekają dziesiątki bezpłatnych pokazów iluzjonistów, żonglerów, mimów, akrobatów i połykaczy ognia. Artyści wystąpią gościnne w Świnoujściu w niedzielę, 15 maja od godziny 15:00 przy muszli koncertowej.

czytaj więcej

Region

Powołano Radę Naukową Wolińskiego Parku Narodowego

Minister Środowiska prof. Jan Szyszko  powołał na członka Rady Naukowej Wolińskiego Parku Narodowego Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody Rada działa przy Dyrektorze Parku Narodowego, jako organ opiniodawczo- doradczy w zakresie ochrony przyrody.

czytaj więcej

Aukcja rzeczy znalezionych

Zguby pójdą pod młotek

Kolekcjonerzy i łowcy okazji mogą liczyć na udane zakupy podczas dzisiejszej aukcji rzeczy znalezionych. W sobotę, 7 maja w Ahlbecku w Usedom - Arena odbędzie się licytacja przedmiotów, które nie odnalazły swojego właściciela. Pod młotek pójdą między innymi samochody, rowery i biżuteria. Ceny wywoławcze nie są wygórowane.

czytaj więcej

Atrakcje turystyczne wyspy Uznam

Gigantyczny kosz plażowy ma już dwa lata

Olbrzymi kosz plażowy przy molo w Heringsdorfie to dzisiaj jedna z najczęściej fotografowanych atrakcji turystycznych na wyspie Uznam. Kolos został przekazany wyspiarzom i turystom dokładnie dwa lata temu.

czytaj więcej

Świnoujście na planie serialu

Filmowcy wrócili na wyspę

Od poniedziałku ekipa kryminalnej serii „Der Usedomer Krimi” pracuje na wyspie nad czwartym odcinkiem serialu. Tak jak poprzednio, plan filmowy przeniesie się na chwilę do Świnoujścia. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że małe role otrzymało także kilku mieszkańcow naszego miasta.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 Następna Ostatnia